MAFIA: The City of Gamers (2024) (amatérský film)

Toto má byť akože čo ? Amatersky počin ? Leda hovno, neverím :D Ale seriozne, toto je stokrat lepšie ako to čo natačaju "profesionály" so slušným rozpočtom. Viem si predstaviť že pán režisér zaboduje vo filmovom priemysle aj bez filmovej školy, možno sa dočkáme českych Gaunerov. Samozrejme film ma svoje chybky a to hlavne u nehercov kde je vidno že niektorí to proste nedávajú, a vizuálne efekty samozrejme, chcelo by to nabuduce niekoho v tíme kto vie ako robiť filmove efekty, ale to sú riešitelné problemy. Hlášky, a to zakomponovanie doby pandémie bolo super, scenky kde sa odohrávali prestrelky vo mne evokovali pomaly Johna Wicka :D Keby sa chlapci ešte viac snažili, bolo by to dokonalé. Tu ja nemam problem dať 4 * Len tak dalej, máte na to.

Africké královny - Královna Kleopatra (2023) (série) odpad!

Akože dosť rasistické historicku osobu egypťana ktorá mala macedonsky pôvod ukazať ako černocha :D Nie všetci afričania musia byť čierny boha :D Nabuduce ak bude film o Martinovi L. Kingovi tak ho hrať asi bude Brad Pitt :D

Černé zrcadlo - Démon 79 (2023) (epizoda)

Zo všetkých epizod z 6 série ma táto najviac oslovila. Záver epický. Chýbala mi tam iba veta "Bože, ona mluvila pravdu." :D

Futurama - Série 8 (2023) (série)

Epizody 1,5,6,7,8 a 10 vynikajúce. Ostatok priemer a podpriemer. Prekvapenie je vianočna epizoda, ktorá bola zvyčajne vždy najslabším článkom, tentokrát to však stálo za to. Celokovo návrat po 11 rokoch sa podaril, teším na dalšiu sériu.

Invalida (2023)

čo ti jebe, toto sme natočili my ? :D Však to bolo lepšie než John Wick :D

Na nože (2023) (pořad)

Takže hned na začiatku zbytočne dlhe intro, po ktorom prakticky je už zbytočne pozerať celu relaciu ked vám Markíza urobila 5 minutovy zostrih, kde ukazali scenu ktorá nakoniec ani nebola v deji zahrnutá. Na môj vkus sa kuchár prezentuje príliš pompézne, nieje tam žiadna skromnosť. Neustále kecy, kecy, kecy, vzdychanie a dalšie kecy. Doslova zo šou o varení spravili telenovelu typu Rodinné prípady, to zaklincoval aj ten nabožensky príbeh o tom ako majitel počul hlasy. Chytám sa za hlavu ale nikde nepovedali ich profesionalnu/amatersku minulosť s varením, ale kecy o modlení to nesmie chýbať ! Totalne chýba ukažka kucharskej profesionality v praxi od kuchára Nováka, a po dlhom mučivom nudnom deji kde sa len kecá, som sa dočkal.......ničoho proste fotky toho čo kupil nove do kuchyne, žiadne take že Novák pride po 3 mesiacoch otestovaťa zhodnotiť a dať nalepku s hviezdičkou, nič z toho ! :D Takže na záver české Ano šéfe je dynamické, energické, jednoduché. Na nože je nudné, pomalé, zbytočne zložité s iritujúcou hudbou piana a huslí  pozadí (do prdele Markíza mi znechutila klasicku hudbu) a miesto dôležitých scén o varení vidíme to ako otec a syn sledujú futbal ! Markíza sa snaži proste byť originálna ale výsledok stojí za hovno. Z peknej myšlienky o zlepšovani gastronomie spravili Rodinné prípady. A za to si zaslužia podpriemerne hodnotenie. Dalšie zbytočne vyhodene peniaze. Chcelo by to relaciu kde by miesto jedál takto kritizovali režisérov a scenáristov či jednotlivé televízne spoločnosti. Lebo toto je na úrovni vysmažaneho syru s rajčinovošalatovou oblohou a s hranolkami TESCOidného typu. :D

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Ak chcete vidieť Langmajera v nacistickej uniforme, tak rozhodne si pozrite ten film :D

Oppenheimer (2023)

Užasny film s úžasnym záverom a posolstvom, ktoré bohužial zaniká vo svetle filmového jadroveho výbuchu.

Sound of Freedom (2023)

Unosy a obchod s deťmi je fakt, deje sa to. Konečne však niekto zainvestoval do filmu aby upozornil na to že sa to skutočne deje. V normálnom zdravom svete by tento film dostal pozitívnu pozornosť a uznanie tvorcov. Bohužial žijeme v chorej spoločnosti, kde akykolvek náznak toho že možno autority niesu take čiste ako sa zdajú je na úrovni kacírstva. Okamžitá nalepka dezolát, konšpirátor čaka pre každeho kto nespochybňuje tieto zločiny. Všimli ste si tu negatívnu reklamu na ten film, ktorá hlavne prúdi od aktivistov ? Je jedno porekadlo - Trafená hus zagágala. A tento film spôsobil gáganie mnoho husí, a je desive ako moc sú premnožené. Ale môžte si gágať vy koľko chcete, tento nezávislý film ma úžasné hodnotenie, a na to že je nezávisly aj ohromný úspech.

Ovládací panel
1 bod