fablefavorit

fablefavorit

Jakub Altay

okres Písek
Espumizan | Kung-fu Kněžka

7 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
  • 18.7.2019  21:31

  Když to Radekk viděl na začátku, dal by tomuhle seriálu 10 hvězdiček. Teď už ale jen dává Oscary Eddiemu Redmayne.

  • 12.6.2019  11:57
  Syn temnoty (2019)
  ***

  Zajímavý námět zpracován jako relativně přímočarý (ale zábavný) slasher. Nečekejte žádnou přehnanou hloubku a snad si to užijete stejně jako já.

  • 20.5.2019  12:07

  Depresivně odfláknutý konec jednoho z nejambicióznějších seriálů za hodně dlouhou dobu. Splachuji vaše kakání.

  • 6.4.2019  21:58

  Nový styl animace je pod pevnou rukou Shintaniho pastva pro oči, ale i tak jsem se vizuálně úchvatných soubojů přejedl téměř okamžitě. Postrádají údernost starších Dragon Ballů a v sázce toho také moc není.

  • 27.10.2018  22:13
  Halloween (2018)
  *

  Zbytečné pokračování. S výjimkou Jamie Lee Curtis jsou postavy ostatních herců (a vztahy mezi nimi) charakterizovány jen okrajově; tím se pak jejich neodvratný odchod do věčných lovišť stává nudnou a nezáživnou záležitostí. Aby toho nebylo málo, ty nejefektivnější vraždy si pak film nesmyslně šetří na lidi, jejichž screen-time nepřekročí dobu několika vteřin. Jak Michael, tak Laurie jsou napříč filmem medializováni jako dvě strany téže mince, se společnou minulostí a posedlostí jeden druhým tak hlubokou, že pro racionální mysl působí jako nelidská. Veškerý hype a humbuk však kolem 3/4 filmu bolestivě dostává brzdu, a finální showdown - jediná dějová linka, která v té době ještě skýtala nějaký potenciál - místo uspokojivého rozuzlení nabídne komicky utnutý konec. Dle mého názoru udělal pan Green jednu zásadní chybu; vyložil si Carpenterovu zdrženlivost v odkrývání klíčových příběhových prvků jako odmítání jakékoliv hlubší charakterizace. Nový Halloween je tedy ještě odtažitější a chladnější, než jeho (nyní neplatní) předchůdci. Skoro by se dalo říci, že je až lhostejný. A horor, ve kterém je vám osud všech postav ukradený, selhal jako horor, a selhal jako film.

  • 17.9.2018  21:48

  Studio se bálo riskovat kvalitní snímek, a tak nahlédli do domácího úkolu nejúspěšnější značky, a sice MCU. Po jejich vzoru pak každé hluché místo ve scénáři - a že těch tu je hromada - vyplňují absurdním, neustávajícím humorem. A díky vyšší věkové hranici si ho okořenili i nějakým tím vulgarismem. Ve výsledku máte spektákl, který je sto-a-něco minut dlouhý, a z toho se 15 minut zabíjí, 10 utíká, 80 trousí legrační hlášky a nakonec 5 minut se řeší, jestli "jí fakt řekl, ať si vylíže kundu, nebo ne. Ale zábava to byla, to jo. A hlavně se to nebere moc vážně.

  • 2.7.2018  06:43
  Halloween II (2009)
  odpad!

  Ne za absenci ikonické znělky, ani za postupné odhalování Michaelovy tváře, a ani za skutečnost, že v posledních momentech promluví. Ale ta sračka, jíž je scénář, který se od předešlého dílu odvíjí, ale zároveň vlastně vůbec, to se prominout nedá. A za zprznění Loomise by to chtělo 17x pobodat.

  • 24.6.2018  09:05
  Halloween 3 (1982)
  **

  Asi mám na tu černotu slabost, ale tohle mi prostě nepřipadalo jako TAK špatný film (na rozdíl od čtvrtého Masakru, kde bylo hodnoceno tak trochu s nadsázkou). Zápletka jak z nějaké úchylné Kingovo povídky (což jsou všechny), komicky špatné speciální efekty, brutálně efektivní smrti. A ten odvážný cliffhanger? Možná, kdyby se to nejmenovalo Halloween...

  • 22.6.2018  13:44

  Megashit ve všech ohledech, Masakr v Texasu je jedním z těch černých filmů, které jsou "tak špatné, až jsou dobré" a McConaugheyho cvaknutý Vilmer této absurdnosti nasazuje pomyslnou korunku. Už jen kvůli němu se vyplatí si tuhle sratschku pustit. Alright, alright, alright.

  • 22.6.2018  10:59
  Coco (2017)
  ****

  Po sedmi letech konečně další animák, za který se klucí z PIXARu nemusí stydět. Dojemný příběh o tom, jaké strasti s sebou přináší následování vlastních snů, a jak může jedno nedorozumění ovlivnit rodinu na několik generací. Klíčová konfrontace a její provedení mi přišly poněkud dětinské (i přes šokující a vpravdě temné pozadí), a celkově jsem z duchovního světa nebyl tak nadšen, jak se asi očekávalo, kromě toho je však Coco špičkovou animovanou zábavou a ke konci ze mě málem vymáčkla i slzu.

  • 22.6.2018  10:31
  Halloween (1978)
  ***

  Místy extrémně zdlouhavé, místy nepřesvědčivé herecké výkony, a po finále budete ponecháni s pocitem "Já chci ještě," jelikož přijde tak náhle. Na druhou stranu ho ona nenadálost činí mnohem efektivnějším. Halloween je názorný příklad toho, že v žánru, který si v dnešní době pocit děsu plete s vyhřeznutými střevy a ohlušujícími lekačkami, lze uspět i bez odhalení čehokoliv grafického. Stačí jeden vyšinutý maník, napůl vystrčený zpoza keře, abyste si dvakrát rozmysleli, zdali opravdu dneska večer potřebujete dojít ven. Vždyť by tam mohl stát...

  • 5.5.2018  22:33

  *ticho* BAF! *ticho* BAF! *ticho* BAF! *konec*. Horor, který nedisponuje zajímavými monstry (ahoj, Stranger Things!), ani zajímavými postavami, ani logikou. Proč na to koukat? Premisa příběhu je zajímavá, ale zároveň je taky hlavním důvodem, proč to s každou minutu jde víc a víc do kopru. A finální rozřešení je totální drzost. Herecký výkon Emily Blunt je snad jediný nezpochybnitelný klad.

  • 17.2.2018  23:25
  Tvář vody (2017)
  odpad!

  Nefunkční a nesympatický paskvil, který místo obsahu staví na vynucené inkluzivitě. I s tou ale odmítá nějak zásadně pracovat, a tudíž zůstává prázdný, nikam nemířící film, který více než cokoliv jiného zrcadlí současnou politickou situaci v Americe. Na závěr bych parafrázoval jednoho kamaráda, který film vystihl v jediné větě: "Je to jako E.T., akorát že Elliott E.T.-ho nešukal."

  • 15.1.2018  17:40
  Devilman: Crybaby (TV seriál) (2018)
  ***

  Hyperstylizovaná šílenost, dokonale převádějící syrovost osmdesátkových anime do moderního kabátu. Animace tančí na hraně indie projektů, s mnohdy jednoduchou paletou či ulítlými proporcemi; kdekomu by mohla připadat odbytá. Dle mého názoru je vhodnějším přívlastkem 'osobitá', a jako taková k celkovému tónu seriálu neuvěřitelně sedí. Příběh mnohdy působí dost zmateně a vzhledem k celkové krátkosti na některé důležité linky není dostatečný prostor, jeho celková zábavnost však tyto neduhy vyrovnává. I přesto mne šokující konec - a hlavně jedna ze závěrečných scén - zaskočil nepřipraveného a učinil celý zážitek těžce stravitelným. Zdali se jedná o pozitivní nebo negativní věc si ještě musím promyslet. Pokud nic jiného, je naprosto zřetelné, odkud Kentaro Miura (autor Berserku) čerpal svoji inspiraci.

  • 7.1.2018  22:23
  Velká hra (2017)
  ***

  Úvodní patnáctiminutovka jakoby ironicky utvrzovala jeden z hlavních stereotypů o ženách - jakmile jim dáte prostor, nezavřou hubu. Po uvolnění tempa však příběh obdivuhodně férové Pokerové princezny začne příjemně plynout. Chastain ani Elbovi nelze z hereckého hlediska nic vytknout. Na víc hvězdiček moc povrchní, ale nenudil jsem se ani minutu. Ale obsadit Ceru do role vychytralého pokerového borce? Jak tohle mohlo někoho napadnout?

  • 29.12.2017  02:15

  2. půle Stardust Crusaders trpí na stejné neduhy jako půle předešlá, vynahrazuje si to ovšem zábavnějším pojetím a zapamatovatelnějšími padouchy (Oingo&Boingo, Pet Shop nebo brutální Vanilla Ice). Finále je nicméně veliké zklamání. Na pouhé tři díly se toho během rozuzlení stane až příliš mnoho, což připravuje některé momenty o patřičný impakt. DIO, leč pořádně stylový, nedostal prakticky žádný prostor k vývoji charakteru kromě závěrečné bitky. Škoda. Edit: Změna názoru.

  • 9.12.2017  18:39
  Džodžo no kimjó na bóken (TV seriál) (2012)
  ****

  Všechny problémy první série tkví v chudém počtu epizod. Těch je devět, ovšem v seriálu se toho odehraje tolik. že si na hlavní charaktery sotva stihnete zvyknout. Oni i samotní tahouni přílišnou hloubkou nedisponují. Dio je karikaturou tradičního záporáka bez žádných pozitivních kvalit, kdežto Jonathan je zase Superman bez schopností. Dokonce i ten charakteristický humor je tu spíš jemně schovaný v manýrech a oblečení postav. Kosa smrtky tu sice padá bez ohledu na důležitost dané postavy pro příběh, díky výše zmíněnému však její odchod postrádá impakt, který by mít měl. Série druhá se z chyb svého předchůdce poučuje a nasazuje mnohem svěžejší tempo. Pořád se toho děje někdy až příliš, flow seriálu je nicméně mnohem lepší. Protagonista Joseph je oproti Jonathanovi vítanou změnou, jeho proradnost a smysl pro humor činí každou scénu s ním nesmírně zábavnou. Také až nyní se začíná projevovat skutečný důvod, proč je v názvu seriálu slovíčko Bizarre. A sice až budete fandit nacistickému kyborgovi, metrosexuálnímu Italovi s motýlkem, jehož hlavní zbraní jsou bublinky, proti aztéckým nesmrtelným striptérům, přičemž jeden si z ruky dokáže udělat veverku a ve volném používá nohy slečen jako kytaru, pochopíte, o čem mluvím. Je tu sice pár dějových trhlin, ale na dějovou hloubku v tomhle případě sere pes. A pak chcípne. Alespoň tady umírají jak na běžícím pásu. Ti psi. Podtrženo, sečteno, Battle Tendency je jeden z nejúchylnějších, nejšílenějších, ale také nejzábavnějších seriálů na trhu. Jestli máte náladu na nějaký absurdní-černohumorný-ale-občas-dojemný-brutální-upírský-hororový-sexy-kung-fu zážitek, zkuste to.

  • 9.12.2017  18:19

  Výborná animace, skloubená s velice netradičním (černým) humorem. Představení Standů jakožto nového příběhového prvku je nenadálé, ve výsledku se však jedná o velice dobré rozhodnutí. Koncept Hamonu byl v předchozích seasonech ohlodán až na kost a seriál by nedokázal přicházet s originálními způsoby jeho použití moc dlouho. Epizodické pojetí celé série ale i tak diváka hodně rychle omrzí, ještě když přihlédnu na skutečnost, že hlavní dějová linka se posouvá šnečím tempem. Navíc stoická postava Jotara se ani za mák nevyrovná Josephovi z minulé série. Ten je tu naštěstí pořád, ovšem díky pokročilejšímu věku už není schopen takových šíleností, jako zamlada. Zbytek hlavního týmu je také velice zajímavý, a tak balancují hlavního ultra tvrďáka poměrně dobře.

  • 28.10.2017  15:37

  Nadčasový film. Více než debata o vinu/nevinnu pachatele se každý z dvanácti porotců v prvé řadě potýká sám se sebou, s vlastním charakterem, s vlastním zaujetím, a vlastní minulostí. Žádný antagonista. Žádné vládní konspirace v pozadí. Pouze dvanáct navzájem cizích, naprosto odlišných lidí, jež toho o sobě během jednoho sezení zjistí víc, než doposud za celý život.

  • 27.10.2017  10:35
  Geriho hra (1997)
  ****

  Zajímavý konflikt mladické nerozvážnosti a věkem nabyté moudrosti.

  • 11.10.2017  17:46
  Lady a Tramp (1955)
  ****

  Jak může být film, jehož ústředním motivem je romantický vztah, být tak zábavný, když právě ta romantika je nejméně zajímavou součástí příběhu? Ikonické duo Jocka a Trustyho a jejich vysvětlování lidských nálad, náznaky života potulných psů (Ladyina reakce na Trampovo květnatou minulost s fenami), pár dobrých písniček, ale hlavně legendární scéna v italské restauraci.

  • 8.10.2017  13:44
  Dunkerk (2017)
  ***

  Napínavý dokument z druhé světové, jenž svůj účel plní na 110%. To z něj ale automaticky nečiní dobrý film a PTSD z IMAXového promítání na 5 hvězd bohužel nestačí.

  • 5.10.2017  23:48

  Affleck dostal roli šitou na míru, a sice asociálního autíka. Upřímně nejsem schopen rozeznat, co z toho byl herecký talent a co jeho vrozené predispozice. Hlavní ale je, že charakteru přinesl relativní uvěřitelnost a dostatečný appeal. Platonická láska s Annou Kendrick je roztomilá, ale nefunguje. Větší lahůdkou pro mne byly momenty, kdy si některé vedlejší postavy uvědomily (či přiznaly) svůj vztah k ústřední osobě Účetního. Nenucené rozuzlení bylo příjemně osvěžující a závěrečný twist jsem okomentoval hlasitým "To si děláš prdel!". Překvapivě kvalitní thriller.

  • 28.9.2017  21:12

  Po úporné snaze dodržet předpisy politické korektnosti a úspěšné inkluzi každé menšiny pod sluncem se pan Watts a spol. bohužel natolik vyčerpali, že je nenapadlo věnovat pozornost mírně důležitejším věcem, například natočení dobrého filmu. Je to škoda, ale Holland tento kolos - který měl v době svého vydání potenciál být víc, než jen dalším dílem MCU skládačky - svým charismatem prostě utáhnout nedokáže. Nepomáhá mu v tom ani naprosto nevyužitý Keaton, který v roli smysl nedávajícího blbečka pořád ani neví, co chce. Koho překvapil twist, je rasista 100%. Zklamání větší, než Dr. Strange,

  • 28.9.2017  21:00
  Wonder Woman (2017)
  *

  DCEU se opět překonalo! Ve snaze kydat hnůj na celé své portfolio se nedržely oprátky ani zde. Nechápu tu drzost lidí, kteří si dovolí Wonder Woman prohlašovat za přelomový a tabu-lámající. Až na postavu špiona je zdejší sebranka absolutně nelíbivá, neschopna vykročit z nastaveného archetypu. Dianina naivita příběh nikam neposouvá a veškeré útrapy na hrdinčině pouti jsou vykonstruované její nesnesitelnou povahou. Jediná scéna nabízející hlubší poselství a možnost pro rozvoj jejího charakteru je po pěti minutách nemilosrdně spláchnutá do záchoda. Komediální chvilky působí našroubovaně, ty dramatické nuceně a nesmyslné. Dvojice skopčáckých zloduchů je až směšně karikaturní a z finálního showdownu s nejtuctovějším zvratem v historii bych blil. Co dodat? Na Gadot se vzkutku hezky kouká, ale - a jakkoliv se tomu tvůrci snažili zabránit - víc se o tomhle braku říct nedá.

  • 20.9.2017  15:04

  Musím uznat, že nejsem fanouškem moderního pojetí galantního zločince, a sice totálního vítězství formy (sice krásné) nad obsahem. A pošahané/zbytečné scény s nahou Fujiko filmu opravdu nepomáhají.

  • 19.9.2017  14:20

  Magicky zpracovaná pohádka, která docela přímo vystihuje tendenci Japonských tvůrců balancovat mezi kýčovitou šíleností a mistrovským dílem. A Hayao Miyazaki je člověk, jenž se - naštěstí pro nás - pokaždé vyšvihne na druhé straně.

  • 11.9.2017  11:36
  Hra o trůny - Série 7 (série) (2017)
  **

  Krkolomné tempo, nesoudržnost jednotlivých scén, nelogické chování zažitých charakterů, absence smysluplného dialogu, ale hlavně absolutní odmítání původně nastavených pravidel světa, činí sedmou sérii Hry tou nejhorší.

  • 5.8.2017  18:19
  Zamilovat se (studentský film) (2017)
  ****

  Tak teplý, až to člověka zahřeje.

  • 14.5.2017  02:07

  EZ.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace