fablefavorit

okres Písek
Espumizan | Kung-fu Kněžka

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 18.7.2019  21:31

Když to Radekk viděl na začátku, dal by tomuhle seriálu 10 hvězdiček. Teď už ale jen dává Oscary Eddiemu Redmayne.

• 12.6.2019  11:57
    Syn temnoty (2019)

Zajímavý námět zpracován jako relativně přímočarý (ale zábavný) slasher. Nečekejte žádnou přehnanou hloubku a snad si to užijete stejně jako já.

• 20.5.2019  12:07

Depresivně odfláknutý konec jednoho z nejambicióznějších seriálů za hodně dlouhou dobu. Splachuji vaše kakání.

• 6.4.2019  21:58

Nový styl animace je pod pevnou rukou Shintaniho pastva pro oči, ale i tak jsem se vizuálně úchvatných soubojů přejedl téměř okamžitě. Postrádají údernost starších Dragon Ballů a v sázce toho také moc není.

• 27.10.2018  22:13
    Halloween (2018)

Zbytečné pokračování. S výjimkou Jamie Lee Curtis jsou postavy ostatních herců (a vztahy mezi nimi) charakterizovány jen okrajově; tím se pak jejich neodvratný odchod do věčných lovišť stává nudnou a nezáživnou záležitostí. Aby toho nebylo málo, ty nejefektivnější vraždy si pak film nesmyslně šetří na lidi, jejichž screen-time nepřekročí dobu několika vteřin. Jak Michael, tak Laurie jsou napříč filmem medializováni jako dvě strany téže mince, se společnou minulostí a posedlostí jeden druhým tak hlubokou, že pro racionální mysl působí jako nelidská. Veškerý hype a humbuk však kolem 3/4 filmu bolestivě dostává brzdu, a finální showdown - jediná dějová linka, která v té době ještě skýtala nějaký potenciál - místo uspokojivého rozuzlení nabídne komicky utnutý konec. Dle mého názoru udělal pan Green jednu zásadní chybu; vyložil si Carpenterovu zdrženlivost v odkrývání klíčových příběhových prvků jako odmítání jakékoliv hlubší charakterizace. Nový Halloween je tedy ještě odtažitější a chladnější, než jeho (nyní neplatní) předchůdci. Skoro by se dalo říci, že je až lhostejný. A horor, ve kterém je vám osud všech postav ukradený, selhal jako horor, a selhal jako film.

• 17.9.2018  21:48

Studio se bálo riskovat kvalitní snímek, a tak nahlédli do domácího úkolu nejúspěšnější značky, a sice MCU. Po jejich vzoru pak každé hluché místo ve scénáři - a že těch tu je hromada - vyplňují absurdním, neustávajícím humorem. A díky vyšší věkové hranici si ho okořenili i nějakým tím vulgarismem. Ve výsledku máte spektákl, který je sto-a-něco minut dlouhý, a z toho se 15 minut zabíjí, 10 utíká, 80 trousí legrační hlášky a nakonec 5 minut se řeší, jestli "jí fakt řekl, ať si vylíže kundu, nebo ne. Ale zábava to byla, to jo. A hlavně se to nebere moc vážně.

• 2.7.2018  06:43
    Halloween II (2009)

Ne za absenci ikonické znělky, ani za postupné odhalování Michaelovy tváře, a ani za skutečnost, že v posledních momentech promluví. Ale ta sračka, jíž je scénář, který se od předešlého dílu odvíjí, ale zároveň vlastně vůbec, to se prominout nedá. A za zprznění Loomise by to chtělo 17x pobodat.

• 24.6.2018  09:05
    Halloween 3 (1982)

Asi mám na tu černotu slabost, ale tohle mi prostě nepřipadalo jako TAK špatný film (na rozdíl od čtvrtého Masakru, kde bylo hodnoceno tak trochu s nadsázkou). Zápletka jak z nějaké úchylné Kingovo povídky (což jsou všechny), komicky špatné speciální efekty, brutálně efektivní smrti. A ten odvážný cliffhanger? Možná, kdyby se to nejmenovalo Halloween...

• 22.6.2018  13:44

Megashit ve všech ohledech, Masakr v Texasu je jedním z těch černých filmů, které jsou "tak špatné, až jsou dobré" a McConaugheyho cvaknutý Vilmer této absurdnosti nasazuje pomyslnou korunku. Už jen kvůli němu se vyplatí si tuhle sratschku pustit. Alright, alright, alright.

• 22.6.2018  10:59
    Coco (2017)

Po sedmi letech konečně další animák, za který se klucí z PIXARu nemusí stydět. Dojemný příběh o tom, jaké strasti s sebou přináší následování vlastních snů, a jak může jedno nedorozumění ovlivnit rodinu na několik generací. Klíčová konfrontace a její provedení mi přišly poněkud dětinské (i přes šokující a vpravdě temné pozadí), a celkově jsem z duchovního světa nebyl tak nadšen, jak se asi očekávalo, kromě toho je však Coco špičkovou animovanou zábavou a ke konci ze mě málem vymáčkla i slzu.

• 22.6.2018  10:31
    Halloween (1978)

Místy extrémně zdlouhavé, místy nepřesvědčivé herecké výkony, a po finále budete ponecháni s pocitem "Já chci ještě," jelikož přijde tak náhle. Na druhou stranu ho ona nenadálost činí mnohem efektivnějším. Halloween je názorný příklad toho, že v žánru, který si v dnešní době pocit děsu plete s vyhřeznutými střevy a ohlušujícími lekačkami, lze uspět i bez odhalení čehokoliv grafického. Stačí jeden vyšinutý maník, napůl vystrčený zpoza keře, abyste si dvakrát rozmysleli, zdali opravdu dneska večer potřebujete dojít ven. Vždyť by tam mohl stát...

• 5.5.2018  22:33

*ticho* BAF! *ticho* BAF! *ticho* BAF! *konec*. Horor, který nedisponuje zajímavými monstry (ahoj, Stranger Things!), ani zajímavými postavami, ani logikou. Proč na to koukat? Premisa příběhu je zajímavá, ale zároveň je taky hlavním důvodem, proč to s každou minutu jde víc a víc do kopru. A finální rozřešení je totální drzost. Herecký výkon Emily Blunt je snad jediný nezpochybnitelný klad.

• 17.2.2018  23:25
    Tvář vody (2017)

Nefunkční a nesympatický paskvil, který místo obsahu staví na vynucené inkluzivitě. I s tou ale odmítá nějak zásadně pracovat, a tudíž zůstává prázdný, nikam nemířící film, který více než cokoliv jiného zrcadlí současnou politickou situaci v Americe. Na závěr bych parafrázoval jednoho kamaráda, který film vystihl v jediné větě: "Je to jako E.T., akorát že Elliott E.T.-ho nešukal."

• 15.1.2018  17:40
    Devilman: Crybaby (TV seriál) (2018)

Hyperstylizovaná šílenost, dokonale převádějící syrovost osmdesátkových anime do moderního kabátu. Animace tančí na hraně indie projektů, s mnohdy jednoduchou paletou či ulítlými proporcemi; kdekomu by mohla připadat odbytá. Dle mého názoru je vhodnějším přívlastkem 'osobitá', a jako taková k celkovému tónu seriálu neuvěřitelně sedí. Příběh mnohdy působí dost zmateně a vzhledem k celkové krátkosti na některé důležité linky není dostatečný prostor, jeho celková zábavnost však tyto neduhy vyrovnává. I přesto mne šokující konec - a hlavně jedna ze závěrečných scén - zaskočil nepřipraveného a učinil celý zážitek těžce stravitelným. Zdali se jedná o pozitivní nebo negativní věc si ještě musím promyslet. Pokud nic jiného, je naprosto zřetelné, odkud Kentaro Miura (autor Berserku) čerpal svoji inspiraci.

• 7.1.2018  22:23
    Velká hra (2017)

Úvodní patnáctiminutovka jakoby ironicky utvrzovala jeden z hlavních stereotypů o ženách - jakmile jim dáte prostor, nezavřou hubu. Po uvolnění tempa však příběh obdivuhodně férové Pokerové princezny začne příjemně plynout. Chastain ani Elbovi nelze z hereckého hlediska nic vytknout. Na víc hvězdiček moc povrchní, ale nenudil jsem se ani minutu. Ale obsadit Ceru do role vychytralého pokerového borce? Jak tohle mohlo někoho napadnout?

• 29.12.2017  02:15

2. půle Stardust Crusaders trpí na stejné neduhy jako půle předešlá, vynahrazuje si to ovšem zábavnějším pojetím a zapamatovatelnějšími padouchy (Oingo&Boingo, Pet Shop nebo brutální Vanilla Ice). Finále je nicméně veliké zklamání. Na pouhé tři díly se toho během rozuzlení stane až příliš mnoho, což připravuje některé momenty o patřičný impakt. DIO, leč pořádně stylový, nedostal prakticky žádný prostor k vývoji charakteru kromě závěrečné bitky. Škoda. Edit: Změna názoru.

• 9.12.2017  18:39
    Džodžo no kimjó na bóken (TV seriál) (2012)

Všechny problémy první série tkví v chudém počtu epizod. Těch je devět, ovšem v seriálu se toho odehraje tolik. že si na hlavní charaktery sotva stihnete zvyknout. Oni i samotní tahouni přílišnou hloubkou nedisponují. Dio je karikaturou tradičního záporáka bez žádných pozitivních kvalit, kdežto Jonathan je zase Superman bez schopností. Dokonce i ten charakteristický humor je tu spíš jemně schovaný v manýrech a oblečení postav. Kosa smrtky tu sice padá bez ohledu na důležitost dané postavy pro příběh, díky výše zmíněnému však její odchod postrádá impakt, který by mít měl. Série druhá se z chyb svého předchůdce poučuje a nasazuje mnohem svěžejší tempo. Pořád se toho děje někdy až příliš, flow seriálu je nicméně mnohem lepší. Protagonista Joseph je oproti Jonathanovi vítanou změnou, jeho proradnost a smysl pro humor činí každou scénu s ním nesmírně zábavnou. Také až nyní se začíná projevovat skutečný důvod, proč je v názvu seriálu slovíčko Bizarre. A sice až budete fandit nacistickému kyborgovi, metrosexuálnímu Italovi s motýlkem, jehož hlavní zbraní jsou bublinky, proti aztéckým nesmrtelným striptérům, přičemž jeden si z ruky dokáže udělat veverku a ve volném používá nohy slečen jako kytaru, pochopíte, o čem mluvím. Je tu sice pár dějových trhlin, ale na dějovou hloubku v tomhle případě sere pes. A pak chcípne. Alespoň tady umírají jak na běžícím pásu. Ti psi. Podtrženo, sečteno, Battle Tendency je jeden z nejúchylnějších, nejšílenějších, ale také nejzábavnějších seriálů na trhu. Jestli máte náladu na nějaký absurdní-černohumorný-ale-občas-dojemný-brutální-upírský-hororový-sexy-kung-fu zážitek, zkuste to.

• 9.12.2017  18:19

Výborná animace, skloubená s velice netradičním (černým) humorem. Představení Standů jakožto nového příběhového prvku je nenadálé, ve výsledku se však jedná o velice dobré rozhodnutí. Koncept Hamonu byl v předchozích seasonech ohlodán až na kost a seriál by nedokázal přicházet s originálními způsoby jeho použití moc dlouho. Epizodické pojetí celé série ale i tak diváka hodně rychle omrzí, ještě když přihlédnu na skutečnost, že hlavní dějová linka se posouvá šnečím tempem. Navíc stoická postava Jotara se ani za mák nevyrovná Josephovi z minulé série. Ten je tu naštěstí pořád, ovšem díky pokročilejšímu věku už není schopen takových šíleností, jako zamlada. Zbytek hlavního týmu je také velice zajímavý, a tak balancují hlavního ultra tvrďáka poměrně dobře.

• 28.10.2017  15:37

Nadčasový film. Více než debata o vinu/nevinnu pachatele se každý z dvanácti porotců v prvé řadě potýká sám se sebou, s vlastním charakterem, s vlastním zaujetím, a vlastní minulostí. Žádný antagonista. Žádné vládní konspirace v pozadí. Pouze dvanáct navzájem cizích, naprosto odlišných lidí, jež toho o sobě během jednoho sezení zjistí víc, než doposud za celý život.

• 27.10.2017  10:35
    Geriho hra (1997)

Zajímavý konflikt mladické nerozvážnosti a věkem nabyté moudrosti.

• 11.10.2017  17:46
    Lady a Tramp (1955)

Jak může být film, jehož ústředním motivem je romantický vztah, být tak zábavný, když právě ta romantika je nejméně zajímavou součástí příběhu? Ikonické duo Jocka a Trustyho a jejich vysvětlování lidských nálad, náznaky života potulných psů (Ladyina reakce na Trampovo květnatou minulost s fenami), pár dobrých písniček, ale hlavně legendární scéna v italské restauraci.

• 8.10.2017  13:44
    Dunkerk (2017)

Napínavý dokument z druhé světové, jenž svůj účel plní na 110%. To z něj ale automaticky nečiní dobrý film a PTSD z IMAXového promítání na 5 hvězd bohužel nestačí.

• 5.10.2017  23:48

Affleck dostal roli šitou na míru, a sice asociálního autíka. Upřímně nejsem schopen rozeznat, co z toho byl herecký talent a co jeho vrozené predispozice. Hlavní ale je, že charakteru přinesl relativní uvěřitelnost a dostatečný appeal. Platonická láska s Annou Kendrick je roztomilá, ale nefunguje. Větší lahůdkou pro mne byly momenty, kdy si některé vedlejší postavy uvědomily (či přiznaly) svůj vztah k ústřední osobě Účetního. Nenucené rozuzlení bylo příjemně osvěžující a závěrečný twist jsem okomentoval hlasitým "To si děláš prdel!". Překvapivě kvalitní thriller.

• 28.9.2017  21:12

Po úporné snaze dodržet předpisy politické korektnosti a úspěšné inkluzi každé menšiny pod sluncem se pan Watts a spol. bohužel natolik vyčerpali, že je nenapadlo věnovat pozornost mírně důležitejším věcem, například natočení dobrého filmu. Je to škoda, ale Holland tento kolos - který měl v době svého vydání potenciál být víc, než jen dalším dílem MCU skládačky - svým charismatem prostě utáhnout nedokáže. Nepomáhá mu v tom ani naprosto nevyužitý Keaton, který v roli smysl nedávajícího blbečka pořád ani neví, co chce. Koho překvapil twist, je rasista 100%. Zklamání větší, než Dr. Strange,

• 28.9.2017  21:00
    Wonder Woman (2017)

DCEU se opět překonalo! Ve snaze kydat hnůj na celé své portfolio se nedržely oprátky ani zde. Nechápu tu drzost lidí, kteří si dovolí Wonder Woman prohlašovat za přelomový a tabu-lámající. Až na postavu špiona je zdejší sebranka absolutně nelíbivá, neschopna vykročit z nastaveného archetypu. Dianina naivita příběh nikam neposouvá a veškeré útrapy na hrdinčině pouti jsou vykonstruované její nesnesitelnou povahou. Jediná scéna nabízející hlubší poselství a možnost pro rozvoj jejího charakteru je po pěti minutách nemilosrdně spláchnutá do záchoda. Komediální chvilky působí našroubovaně, ty dramatické nuceně a nesmyslné. Dvojice skopčáckých zloduchů je až směšně karikaturní a z finálního showdownu s nejtuctovějším zvratem v historii bych blil. Co dodat? Na Gadot se vzkutku hezky kouká, ale - a jakkoliv se tomu tvůrci snažili zabránit - víc se o tomhle braku říct nedá.

• 20.9.2017  15:04

Musím uznat, že nejsem fanouškem moderního pojetí galantního zločince, a sice totálního vítězství formy (sice krásné) nad obsahem. A pošahané/zbytečné scény s nahou Fujiko filmu opravdu nepomáhají.

• 19.9.2017  14:20

Magicky zpracovaná pohádka, která docela přímo vystihuje tendenci Japonských tvůrců balancovat mezi kýčovitou šíleností a mistrovským dílem. A Hayao Miyazaki je člověk, jenž se - naštěstí pro nás - pokaždé vyšvihne na druhé straně.

• 11.9.2017  11:36
    Hra o trůny - Série 7 (série) (2017)

Krkolomné tempo, nesoudržnost jednotlivých scén, nelogické chování zažitých charakterů, absence smysluplného dialogu, ale hlavně absolutní odmítání původně nastavených pravidel světa, činí sedmou sérii Hry tou nejhorší.

• 5.8.2017  18:19
    Zamilovat se (studentský film) (2017)

Tak teplý, až to člověka zahřeje.

• 14.5.2017  02:07

EZ.