Marceloo

Horror Addict

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 20.4.2018  09:56
    Corbin Nash (2018)

Odhodlaný detektív Corbin Nash (Dean S. Jagger) je rozhodnutý vyriešiť desiatky zmiznutí, ktoré sa v jeho meste v poslednom období odohrali. Netuší však, že jeho nerozvážnosť ho dostane až do najtemnejších zákutí mesta, kde číhajú najnebezpečnejšie stvorenia na tejto zemi. - Po dlhej dobe som pozeral horor bez úplne najmenšieho tušenia, o čom bude, ale tentokrát ma nič neprekvapilo. A to som si pri tých neónových vizuáloch a zobrazení drsných ulíc myslel, že mi to bude vyhovovať. Už z názvu je jasné, že kreativita tvorcom chýba, pretože pomenovať svoj film podla hlavnej postavy dokáže aj najväčší amatér. Dej je nezáživný a tentokrát nepotešil ani pán Malcolm McDowell, ktorý ma väčšinou vždy zaujme aj v slabších hororoch. Možno sa to nejakému fanúšikovi tohto hororového subžánru bude páčiť, ale ja tento subžáner velmi nemusím. Keby som tento horor pustil niekomu, kto horory nepozerá, tak by som sa popravde za tento počin aj trošku hanbil. + Malcolm McDowell + herec z The Lords of Salem, The Exorcist a Insidious: The Last Key + herečka z Smiley + herec z Halloween a The Funhouse Massacre + herec z Bone Tomahawk

• 20.4.2018  07:34

Na výskumnej stanici v Kanade sa objavia Graboidi a jediný, kto ich môže zastaviť, je lovec Burt Gummer (Michael Gross). Ten ale neverí, že by tieto tvory boli schopné žiť v podmienkach, ktoré na mieste sú. Po príchode zistí, že hrozba je reálna, a spolu s malým tímom výskumníkov a synom Travisom (Jamie Kennedy) musí opäť zachrániť svet pred neutíchajúcou hrozbou. - O trochu zábavnejší sequel než minulá piata časť. Bavilo ma to hlavne kvôli dobre obsadeným hercom a ich úsmevným charakterom a hláškam. Na to, že má už 70, si to tu Michael Gross dáva na pána a je stále vo forme. Nesklamali ma ani efekty, ktorí síce nie sú praktické, ale tvorcovia používajú CGI velmi umiernene a s prehladom, takže sa na to dá dobre pozerať. Mohlo to byť trochu kratšie a intenzívnejšie, ale keďže si Tremors ako jedna z mála hororových sérií drží dosť pozeratelnú úroveň, budem sa tešiť aj na ďalšiu časť, poprípade seriál, ktorý by mal v najbližších mesiacoch vzniknúť. + herec z The Sand a Tremors 5: Bloodlines + herec z Tremors 5: Bloodlines a Holidays + herečka z Blood Drive

• 18.4.2018  06:54
    Stephanie (2017)

Po zmiznutí svojich rodičov žije malá Stephanie (Shree Crooks) v dome sama. Počas dlhých dní sa zabáva a robí všetko, čo jej rodičia počas ich prítomnosti nedovolia. Avšak keď začne noc, všetko sa mení a Stephanie musí dúfať, že sa dokáže skryť pred monštrom, ktoré sa okolo domu pohybuje, a každú noc sa ju snaží chytiť. - Vela som od tohto nečakal, pretože režisér pracoval na nepodarkoch ako Rings alebo The Dark Tower a Blumhouse tomu ani nerobil žiadne promo, takže bolo jasné, že síce poskytli prostriedky, ale s nejakým úspechom vôbec nepočítali. Nanešťastie to bolo ešte horšie než som čakal. Má to 78 minút, ale mal som pocit, že to trvá dlhé hodiny. Nie je tu žiadna poriadna hororová scéna, akurát opozerané šlahanie hercov o steny. Scenár sa tiež nepodaril, pretože to, čo má pôsobiť ako prekvapenie, divák odhalí hneď na začiatku. + Frank Grillo + herečka z American Horror Story: Hotel

• 17.4.2018  11:25

Skúsený lekár prichádza do majestátneho sídla Winchester, aby ohodnotil stav jeho postaršej majitelky. O tej sa hovorí, že už dlhé roky nie je v poriadku, čoho dôvodom je aj to, že od robotníkov vyžaduje, aby pracovali 24 hodín 7 dní v týždni. Po príchode doktor zisťuje, že nie všetko je také, ako vyzerá, a strašidelné historky o tomto mieste sú ozajstné. - Moja predikcia z komentáru k Jigsaw mi vyšla a bratom Spierigovcom PG-13 produkcia sedí naozaj lepšie. To ale neznamená, že Winchester je podareným hororom. Hororové scény tu sú až žalostne slabé a najviac pokazené je jednoznačne finále, v ktorom pomocou CGI lietajú všetci a všetko. O scenári radšej ani nebudem písať, pretože za nič nestojí a je až neuveritelne predvídatelný. Takže je velká škoda, že tie najdôležitejšie aspekty sa nepodarili, pretože na tých nádherných kulisách a správne obsadených úlohách sa dalo vystavať ovela funkčnejšie dielo. Nejako výrazne sa to odporučiť nedá, ale keď si cez víkend chcete pustiť niečo na oddych a viete, že v polovici zaspíte, môžete využiť toto. + herečka z Jessabelle + herec z Insidious, Insidious 2 a Insidious 3 + herec z Mohawk

• 16.4.2018  16:20
    Born Again (2016)

Démonický kult čaká na zrodenie ich nového vodcu, ale v skutočnosti na nich čaká obrovské prekvapenie, ktoré zmení celý svet. - Fakt šialený nápad, ktorý dokáže riadne pobaviť, a v ktorom sú niektoré situácie velmi komické. Masky sú tiež výborné, rovnako ako zobrazenie rituálu. Napriek tomu tu potenciál nie je úplne naplnený kvôli fakt slabým hercom, ktorí ešte nevedia, ako sa majú pred kamerou tváriť.

• 16.4.2018  13:47
    20 Matches (2015)

Ako vyzerá príbeh, ktorý je odrozprávaný počas toho, ako zhorí 20 zápaliek? Na túto otázku odpovie Nina Rausch v tomto desivom krátkometrážnom horore o vrahovi z Viedne. - Toto je riadne creepy príbeh. Len je velká škoda, že je to len fikcia. Príbeh je bravúrne napísaný a režisér má parádnu fantáziu so schopnosťou prezrádzať tie najmenšie detaily, ktoré človeka zasiahnu. Dokonca tu dostalo priestor aj dievča zo Slovenska. Prevedenie je špičkové a atmosféra vynikajúca, ale odporúčam pozerať tento snímok v neskorých nočných hodinách a v úplnej tme, pretože takto dokáže vydesiť a spôsobiť príjemné běhání mrazu po zádech.

• 16.4.2018  13:40

Mladé dievča si objedná pizzu z jej zbožňovanej reštaurácie, ale dozvie sa, že kuchár nešťastnou náhodou spadol do pece a zomrel. To ale neznamená, že svoju pizzu dnes večer nedostane. - U tohto hororu som sa dosť pobavil. Je to síce dosť amatérske, ale humor funguje a niektoré scény s naivným dievčaťom v hlavnej úlohe fungujú perfektne. Neviem prečo, ale strašne mi to pripomína Halloweensku atmosféru, takže si to počas tohto sviatku pustím zrejme ešte raz.

• 16.4.2018  13:36
    A Love Story (2016)

Počas apokalypsy sa každý snaží nájsť miesto pre nový začiatok, lenže Rebeccu pri jej dome drží manžel, ktorí je síce nemŕtvy, ale ona ho stále miluje. - Velmi pekný horor z Nového Zélandu. Tento Zombie subžáner, v ktorom všetko plynie pomaly a nie sú tu nejaké výraznejšie hororové interakcie väčšinou v celovečernej podobe nemusím, ale toto sa dosť podarilo a fanúšikom podobných snímkov ho rozhodne odporúčam.

• 15.4.2018  19:02
    Ma (2017)

Z dvoch susediek sa postupom času stávajú dve blízke osoby a vzniká medzi nimi silné puto. To bude čoskoro testované, pretože jedna z nich skrýva temné tajomstvo. - Nemalo to zlú myšlienku, ale prevedenie bolo až príliš priehladné a hneď sa dalo vytušiť, kam to celé smeruje. Stret dvoch kultúr sa mi ale páčil a myslím, že by tento námet mohol ovela lepšie fungovať v celovečernom snímku s patričným rozpočtom a slušnými hercami.

• 15.4.2018  18:42

Pri reštaurovaní starodávneho sídla objaví dievčatko, ktoré sa sem nasťahovalo, v pivnici neznáme bytosti, ktoré sa s §ou chcú hrať. Netuší však, že sa práve dostala do kontaktu s desivými príšerami, ktoré neváhajú zničiť všetko, čo im stojí v ceste, aby dostali to, po čom túžia. - Don't Be Afraid of the Dark bol pár rokov naspäť dosť zvučným hororom, ale v podstate ide o dosť nevydarenú záležitosť. Rozhodne potešia už klasicky impozantné vizuály z produkcie pána Guillerma del Tora, rovnako ako excelentná hudba, ktorá sa sem nesmierne hodí. Horšie to už je s námetom, ktorý je až hriešne nevyužitý, a aj keď je záver dostatočne desivý a scény z finále som mal v mysli ešte dlhé roky po prvom videní, nezachráni už to, že je to celé hrozne naťahované a málo záživné. Tento počin sa vždy bude zaraďovať medzi horory, ktoré sa pri diskusii o premárnenom potenciále objavia na popredných priečkach. + herec z Alien: Covenant + herec z Grace: The Possession

• 13.4.2018  13:18
    Wildling (2018)

Celý svoj život bola Anna (Bel Powley) zatvorená uprostred chatrče a jej otec (Brad Dourif) ju učil, že je posledným dieťaťom v okolí, ktoré sa nestalo obeťou netvora, ktorý loví deti. Keď sa po rokoch dostane do normálnej spoločnosti, začína zisťovať, že svet je v skutočnosti úplne odlišný od toho, ako si ho predstavovala. Kvôli nulovým informáciam o rodine sa dostane do opatery Ellen (Liv Tyler), ale ešte nevie, že má v sebe ukryté temné tajomstvo, ktoré sa čoskoro dostane na povrch. - Vynikajúci horor z môjho oblúbeného subžánru, ktorý má len málo chýb. Tá najvýraznejšia musí udrieť do očí aj slepému, a síce to, že je to v podstate v rámci emócií a vývoja postáv úplne totožné s Let the Right One In, akurát zaradené do iného subžánru. Aj napriek tomu sa mi to páčilo, pretože sledovať ako sa ústredný charakter vyrovnáva s tým, že je monštrum, ma vždy baví. Technicky je to výborne zvládnuté a velmi dobre sa pozerá na exteriéry lesov a krásneho malomesta. Masky sú väčšinou podarené, len občas sa tvorcovia trochu sekli s CGI. Mám z toho dobrý pocit, a aj keď to bolo skôr na tri, kvôli tomu, že takýchto hororov vela nevzniká, tomu rád trochu pridám. + herečka z The Strangers + herec z Halloween, Halloween II a Cult of Chucky + herec z The Bay

• 13.4.2018  09:53

Partia výletníkov sa vyberie na festival a ako dopravný prostriedok si zvolia autobus so sympatickou vodičkou Joan (Sadie Katz). Už od začiatku sa rozbieha poriadna zábava plná alkoholu, drog a obnažených slečien, ale to ešte nikto netuší, že ich autobus vezie rovno do pekla... - Pán Rolfe Kanefsky je strašný prípad. V tomto prípade si povedal, že keď pán Wes Craven podla jeho slov ukradol nápad pre Scream, tak on si od neho prevezme jeho nápad z The Hills Have Eyes. Akurát zo Screamu vznikol jeden z najlepších hororov ever, zatial čo toto je len podradný chaos plný špinavých prostitútok, ktoré pozbieral za pár dolárov vo Vegas, priviezol ich za mesto a tam ich nechal robiť bordel. Od najnižšieho hodnotenia to u mňa zachraňuje len zopár podarených hlášok a celkom podarená maska démona, ale inak mi toto len potvrdilo to, čo som už dávno vedel. Rolfe Kanefsky je len ďalší stroskotanec, ktorý sa snaží priživiť na úspechu iných, podobne ako ten frajer, ktorý minulý týždeň obvinil králov Dufferovcov z toho, že ukradli jeho nápad a urobili z toho Stranger Things. + Tara Reid + herečka z Wrong Turn 6: Last Resort + herečka z Starry Eyes, We Are Still Here, Don't Kill It a The Black Room + herečka z Piranha a Dwelling + herec z Zoombies

• 7.4.2018  16:45
    Chamraď (2017)

V uliciach Los Angeles panuje všetkému zločinu boss prezývaný Teddy Bear (Mark Burnham). Osudy viacerých osôb, ktoré sa zamotali do jeho kriminálnych vôd, sa začnú pretínať, keď zistia, že za ich stroskotané životy je zodpovedný on. - Fašisti, rasisti, nacisti, anarchisti, ateisti, jednoducho v tomto horore nájdete úplne každý stereotyp. Problémom je to, že sa sem ani jeden herec nehodí do úlohy, ktorá mu bola pridelená. Nápad to nemá zlý, ale to prevedenie mne osobne vôbec nesedelo. Nájde sa pár fajnových gore scén a občas padne nejaká podarená hláška, ale celkovo ma z tých 95 minút bavili asi dve, takže nič pre mňa. Asi po prvý krát čo som na ČSFD som dal za jeden týždeň dvom hororom jednu hviezdu, ale po tom, čo sa tento týždeň deje v Brooklyne, už ma asi nič neprekvapí. + herečka z The Pact 2

• 3.4.2018  10:07
    Ayla (2017)

Desiatky rokov po sestrinej smrti má Elton (Nicholas Wilder) pocit, že mu je stále nablízku. Tento pocit sa mení na realitu, keď sa jeho sestra záhadným spôsobom vráti do života. Čoskoro ale Elton zistí, že s vecami, ktoré už boli mŕtve, sa nikdy nemal zahrávať. - Opäť som doplatil na to, že jednoducho nedokážem odignorovať horor, v ktorom sa má objaviť nejaká herečka, ktorá v osemdesiatych rokoch bola hororovou hviezdou. V tomto prípade ma nalákala Dee Wallace, ktorá tu má dokopy asi päť scén a v nich viacmenej nezmyselné dialógy. Inak tu nie je vôbec, ale vôbec nič. Jediné, čo stojí ako tak za pozornosť, je krásna klavírová hudba, ktorá vo mne prebudila túžbu ísť si po dlhých rokoch trochu zahrať. + Dee Wallace + Bill Oberst Jr. + herec z American Mary, The ABCs of Death 2, The Editor a Madre de Dios + herec z We Are Still Here, Kill or Be Killed a Camera Obscura

• 2.4.2018  09:56

Dve kamarátky sa po noci plnej zábavy vracajú do hotela, v ktorom majú izbu. Dozvedia sa, že hotel je počas tejto noci úplne plný, a vždy, keď sa tak stane, jeden z hostí počas noci zomrie. - Režisér už má nejaké skúsenosti u hororov vyššej produkčnej kvality a celkom sa mu tento krátkometrážny výtvor podaril. Atmosféra je funkčná a beznádej hlavnej postavy uveritelná. Herecky je to tiež zvládnuté a prostredie tých rozlahlých opustených chodieb mi vždy príde strašidelné, takže tomu vlastne chýbalo len trochu intenzívnejšie tempo a bola by to špička. + Keir Gilchrist + herečka z Martyrs + herečka z Detention, Resident Evil: The Final Chapter a Insidious: The Last Key

• 1.4.2018  19:22

Traja pracovníci donáškovej služby prichádzajú do vzdialeného sídla. Pri práci sa chystajú okradnúť starého muža, ktorý dom vlastní, ale netušia, že na nich čaká nepríjemné prekvapenie. - Velmi pekne natočený horor s profesionálnym technickým spracovaním, ktorý by ale podla mňa lepšie fungoval v celovečernej forme, pretože týchto necelých 15 minút bolo na oboznámenie sa s temnou mytológiou docela málo. Atmosféra je dosť hustá, ale chýbalo mi poriadne gore, ktoré by sa sem nesmierne hodilo.

• 1.4.2018  19:00
    Savaged (2013)

Mladá žena sa sťahuje k svojmu priatelovi, no ešte predtým chce stihnúť výlet okolo amerického juhozápadu. Tu narazí na skupinu miestnych buranov, ktorí si volný čas krátia útokmi na domorodých obyvatelov. Nešťastnou náhodou sa zapletie do tohto konfliktu a plánovaný výlet sa mení na desivý boj o život. - Ja osobne som asi ešte nikdy nevidel nízkorozpočtový hororový debut, ktorý by na mňa pôsobil tak, ako Savaged / Avenged. Po prvý krát som ho videl asi tri roky späť, ale stále som si pamätal kopu brutálnych scén. U piatich hviezdičiek stále zostávam, aj keď popravde v tomto prípade pochopím akékolvek hodnotenie, pretože už len ten vizuál nebude vyhovovať úplne každému, rovnako ako štýl, akým to je natočené. Mne ale v tomto prípade nehorázne sadli kladné postavy, ktoré mi prirástli k srdcu, čo sa mi u celovečerných snímkov na rozdiel od seriálov stáva velmi zriedkavo. Preto to v rámci emócií u mňa funguje na 100%. Ďalším stopercentným aspektom je epická hudba, ktorá sprevádza celú stopáž. V neposlednom rade je tento horor silný v rámci sociálnej kritiky, aj keď to miestami trochu nešikovne zobrazuje južanské stereotypy, ale záporáci pôsobia velmi nepríjemne. Velmi príjemný horor a už teraz sa teším na to, ako si ho niekedy pozriem znova. + Ronnie Gene Blevins + herec z Ditch + herečka z Fire City: End of Days a Mom and Dad

• 1.4.2018  10:05
    Channel Zero - Série 3 (série) (2018)

Kvôli zlému psychickému stavu ich matky sa dve sestry sťahujú do vzdialeného mesta. Hneď po príchode sa dozvedia, že v miestnom parku zmizli už desiatky osôb a oni samotné sa čoskoro začnú zamotávať do temných záhad, ktoré toto miesto obklopujú. - Prvá epizóda je úplná špička. Ošarpané predmestie ako z Detroitu, desivé detské ihrisko uprostred lesov a naviac soundtrack z legendárneho Cannibal Holocaust. Ťažko sa mi to píše, ale Syfy malo v tomto prípade nábeh na hororový seriál nevídaných rozmerov. Samozrejme sa to po prvej časti všetko rozpadlo a dostalo sa to do starých kolají. Nezaujímavé postavy, slabé masky a stále viac sa stupňujúca nezáživnosť. A keď sa to z ulíc presunie na akési rozprávkové pole, tak to stráca všetko, čo to urobilo zaujímavým. Možno by sa to páčilo luďom, ktorí holdujú psychologickým hororom, pretože tento aspekt je tu velmi netradične spracovaný, ale mňa to po velmi vydarenej druhej sérii nejako nechytilo.

• 29.3.2018  18:44

Po všetkých vraždách a trestných činoch sa Joelovi a Sheile stále darí unikať strážcom zákona. Nanešťastie sa ich novou susedkou stane členka policajného zboru, ktorá sa snaží zistiť, kto má všetky zločiny v Santa Clarite na svedomí. Preto musia Hammondovci opäť riešiť to, ako uživiť krvilačnú Sheilu bez toho, aby niekto čo i len tušil, čo sa v ich dome v skutočnosti odohráva. - Druhá séria je príjemným prekvapením a svojím humorom prekonáva aj tú prvú. Drew Barrymore, Timothy Olyphant a Liv Hewson sú tak obyčajní, že som mal niekedy pocit, ako keby tvorcovia len tak zastavili random ludí na ceste a zavolali ich, aby natočili pár scén. Žiadne make-upy a vyparádené kostýmy, ale pekne poctivo tepláky. A tá chémia medzi postavami je neskutočná. Krvi je prekvapivo stále dostatok, aj keď som očakával trochu vyšší bodycount. Záhady okolo nákazy sa odkrývajú velmi pomaly, ale vôbec mi to nevadí, pretože tento seriál je podla všetkého naplánovaný na vyšší počet sérií. Keďže sú epizódy krátke, ubehne to velmi rýchlo a na tú ďalšiu som hoodně zvedavý, pretože ten záver bol tak intenzívny a šialený, že by som si ďalších 10 epizód pozrel hneď teraz. + herečka z Scream + herec z The Crazies

• 27.3.2018  09:55
    Terrifier (2017)

Počas Halloweenskej noci dostane polícia oznámenie o tom, že istý muž v obleku klauna zavraždil dve osoby. Zdá sa, že ide o žart, ale v skutočnosti sa v meste prebudil vraždiaci klaun s menom Art, ktorý je pripravený zničiť každého, kto sa mu postaví do cesty. - Dosť zábavný horor, ktorého release date bol naťahovaný ako keby malo ísť o záležitosť, ktorá zborí celú hororovú scénu. Záporák nemá takmer žiadny charakter a naviac je nemý, ale zase je to celé vynahradené tým, že je brutálny a so svojimi obeťami sa rád zahráva. Krvi a gore je tu dosť a budova, v ktorej sa najväčšia časť odohráva, je dostatočne strašidelná. Je tu strašne vela klasických hororových stereotypov, čo mi v tomto prípade imponuje, pretože už ten old school vizuál ukazuje, že tvorcovia chceli potešiť hlavne fanúšikov béčkových hororov a mne radosť rozhodne urobili. + herečka z The Bye Bye Man

• 25.3.2018  19:15

Partia tridsiatnikov organizuje narodeninovú oslavu pre jedného z členov, ale v skutočnnosti majú všetci iné záujmy a večierok slúži ako zástierka pre ich vražedné úmysly. - Dejovo dosť slabý krátkometrážny horor, čo ma prekvapuje, pretože technicky vyzerá všetko precízne. V podstate sa tu nič významné nestane a k tomu je všetko prestrihané nič nehovoriacimi flashbackmi, takže to ako celok vôbec nefunguje. + herečka z Smiley a Blood Shed + herec z Zombieworld

• 25.3.2018  18:57
    Izolace (2006)

Pracovníci firmy Palisade prichádzajú do Maďarska, aby si tu v prenajatej luxusnej chate užili spoločný teambuilding. Po príchode na miesto zisťujú, že ich namiesto päťhviezdičkového komplexu čaká polorozpadnutá chata. To nie je jediným prekvapením, nakolko ich očividne niekto sleduje a chystá sa ich jedného po druhom zlikvidovať. - Na to, ako velmi nemám rád Velkú Britániu a ich ''humor'', sa mi tento počin celkom páči. Hlášky sú podarené, gore je tiež dosť a niektoré situácie, do ktorých sa postavy dostanú, sú tak bizarné, že sa na nich proste musím smiať. Režisérov prístup sa mi ale v druhej polovici už velmi nepáčil. V prvej polovici to bola špička a dokázal rozohrať hru, v ktorej divák nevie, či pôjde o niečo supernaturálne alebo o zlo z reálneho sveta, ale v druhej polovici z toho všetka inteligencia vyprchá a ide len o systematické vyvražďovanie každého, kto ešte dýcha. Mám z toho trochu rozporuplné pocity, ale tie slabšie štyri hviezdičky tu nechám. + herec z The ABCs of Death 2

• 25.3.2018  09:54
    Dismissed (2017)

Každý profesor sníva o tom, že raz bude v jeho triede sedieť študent, ktorého bude učivo naozaj zaujímať. Pánovi Butlerovi (Kent Osborne) sa tento sen splní, keď sa v jeho triede objaví Lucas (Dylan Sprouse). Ten je pozoruhodne talentovaný a padne pánovi Butlerovi do oka. Všetko sa mení vo chvíli, keď udelí Lucasovi za jeho prácu známku B. - Dosť zvláštny počin. Zameranie sa na psychopata, ktorý urobí čokolvek pre to, aby dosiahol čo chce, je vťahujúce a aj scenáristicky je to napriek tomu, že táto téma pomsty býva v hororoch spracovaná často, dosť dynamické. Mne osobne trochu nesadli hlavné postavy, ktoré boli zahrané dôveryhodne, ale úplne bez charizmy. Škoda, že to nebolo viac naklonené do hororovej roviny, pretože v niektorých momentoch si to doslova pýtalo nějaký ten kbelík krve. + herečka z Fear the Walking Dead + herec z Fear the Walking Dead a 2 Lava 2 Lantula! + herec z Mohawk + herec z Bedeviled

• 23.3.2018  17:02
    Pyewacket (2017)

Po smrti svojho otca sa Leahin (Nicole Muñoz) život mení na katastrofu. Jej matka utápa smútok v alkohole a Leah u nej nedokáže nájsť pomoc. Preto sa z nej stane uzatvorené dievča ponorené do okultizmu. Počas záchvatu zúrivosti sa rozhodne použiť kliatbu, ktorá má prebudiť starodávnu čarodejnicu. Toto rozhodnutie sa jej ale čoskoro stane osudným. To, čo začalo ako nevinná hra, sa mení na hrôzu nevídaných rozmerov. - Toto je horké sklamanie, pretože už dlhé týždne som veril, že Pyewacket mi sadne tak velmi, že budem po viac ako roku nútený udeliť celovečernému hororu päť hviezd. Okultizmus, čarodejnica, dokonalé postery a výnimočné kanadské lesy sú výbornými predispozíciami, ale keď som uvidel hlavnú hrdinku, tak som len neveriacky pozeral, ako niekto mohol tak neslušne odfláknuť casting. Slečna Nicole po celý čas vyzerá, ako keby medzi zábermi krájala cibulu, a jej prejav je uveritelný úplne minimálne. V hlavnej úlohe mala byť Chloe Rose, ktorá vyzerá, ako keby bola gotička už v maminom bruchu. Mytológia je naprosto odfláknutá a majster MacDonald sa v tomto prípade snažil spoliehať na to, že sa mu podarí to, čo u jeho predchádzajúceho snímku, v ktorom ale mala hlavná hororová scéna brutálny dopad na emócie diváka vďaka sympatickému hlavnému duu. Tu je to v závere už len chaos s maximálne odfláknutým vyvrcholením. Nie je to úplná katastrofa a myslím, že o pár mesiacov / rokov sa mi to v mysli pripomenie a pozriem si to ešte raz, ale tentokrát ma inokedy výborná Kanada nepotešila. + herečka z Hellions + herečka z Backcountry + herec z Stage Fright

• 22.3.2018  09:48

Po príchode svojej sesternice u nej Hannah (Alyson Walker) pozoruje zvláštne zmeny správania. Všetko sa vyhrotí v momente, kedy Juliu (Meelah Adams) postihne ťažká choroba. Hannah sa snaží zistiť, čo sa jej sesternici stalo, a jej pátranie ju zavedie do najtemnejších častí internetu známych ako dark web. - Až príliš obyčajný moderný horor, u ktorého som mal pocit, ako keby som každú jednu scénu už niekde videl. Nápad nebol zlý a záhada okolo sesternice mi prišla zaujímavá, ale to prevedenie a ten digitálny škriatok na konci sú tak nezaujímavé, že som len krútil hlavou. Po tom krátkometrážnom snímku som na to bol dosť zvedavý, ale režisérovi sa toto vôbec nepodarilo previesť do celovečernej podoby, ktorá by fungovala. + herec z The Magicians

• 22.3.2018  05:44

Po dlhých rokoch je herňa, v ktorej pracuje Oz (Chase Williamson), kvôli nedostatku zákazníkov nútená zatvoriť svoje brány. Oz svoju prácu miluje a je z šéfovho rozhodnutia sklamaný, ale poteší ho aspoň to, že sa zapáčil jednej z posledných zákazníčok. Keď sa s ňou začne zbližovať, začína mať zvláštne vidiny, ktoré začínajú ovplyvňovať jeho život a on upadá stále hlbšie do desivých môr. - Velmi zaujímavý horor a po dlhej dobe niečo, pri čom som bol celú dobu nútený rozmýšlať. Grahama Skippera milujem ako herca a jeho štýl réžie mi tiež sadol. Sequence Break mi dosť pripomínal horory pána Mickeyho Keatinga, v ktorých sa tiež striedajú dlhé zábery s rôznymi fantáziami a predstavami postáv. Herecky sa mi to tiež páčilo, len mi vadilo, že tu je len 5 postáv, z ktorých 3 sú tu len na pár záberov. Taktiež mi nevyhovovalo tempo, pretože je to až neznesitelne pomalé, ale zase to funguje dostatočne na to, aby si to udržalo pozornosť a neupadlo to do nejakej nezaujímavej roviny. Chýbalo aj gore, ale v tomto prípade to pánovi Grahamovi odpustím, za tie hlavy, ktoré v roku 2016 roztrieskal v The Mind's Eye a Beyond the Gates. + Chase Williamson + herečka z Starry Eyes a Southbound

• 18.3.2018  19:12

Mladá žena chce pomstiť smrť svojej sestry a unesie preto troch mužov, ktorí ju zavraždili, aby vykonala to, čo pre ňu bolo roky životným poslaním. - Tak tu ma velmi mrzia tie flashbacky, pretože inak by to bolo za päť. Tá časť odohrávajúca sa v postapokalyptickom svete je špičková. Osemdesiatková hudba, zábavné gore, slečna odhodlaná vykonať krvavú pomstu a výborné situovanie v špinavom objekte z toho urobili kvalitnú Grindhouse jazdu, ktorú by som velmi rád videl v osemdesiatminútovej podobe.

• 18.3.2018  18:53
    The Den (2013)

Ako tému svojej práce do školy si Elizabeth vyberie online chatovanie a správanie užívatelov na internete. Pracuje s pomocou nového systému The Den, ktorý používajú ludia z celého sveta. Dosť často ale zabúda na pravidlá bezpečnosti na internete, čo sa jej čoskoro stane osudným. - Po prvom zhliadnutí som dal päť hviezd, ale teraz hodnotenie trochu znížim, pretože to, že som tomu dal plnú, bolo dôsledkom toho, že som predtým ešte podobný horor nevidel. Medzičasom ale v Cyberploitation subžánri vznikli viaceré kúsky na velmi vysokej úrovni a preto The Den nepôsobil tak výnimočne. To ale nič nemení na tom, že ide o velmi dobrý horor. Melanie Papalia je v hlavnej úlohe výborná, mystérium okolo zla funguje a masky sú presne podla môjho vkusu. Na radu sa dostane aj riadna dávka krvi a ten všadeprítomný nepríjemný pocit z toho, aké indivíduá sa na internete skrývajú, vytvára dosť hustú atmosféru. Poteší aj krátka stopáž, kvôli ktorej som si to dnes vybral, a záverečné intenzívne a neočakávané rozuzlenie. + Bill Oberst Jr. + herečka z Smiley a Extraterrestrial + herečka z The Love Witch + herec z 13 Cameras + herec z Havenhurst

• 16.3.2018  15:20

Po dlhých rokoch je Elise nútená vrátiť sa do domu, v ktorom vyrastala, pretože duchovia, ktorých velmi dobre pozná, terorizujú terajších vlastníkov. Bude nútená postaviť sa všetkému, čoho sa desiatky rokov obávala a navždy skoncovať s desivými tajomstvami, ktoré sa v útrobách domu skrývajú. - U mňa velmi velká spokojnosť. V podstate jediné, čo mi u tohto hororu prekážalo, boli trochu nevhodné humorné vsuvky charakterov hraných Leighom Whannellom a Angusom Sampsonom. Mám týchto borcov rád a cením si všetko, čo pre tento žáner robia, ale keď sa už od začiatku režisér snaží budovať celú zápletku na emóciách spojených s Lin Shaye, trochu to kazí dojem. Herecky je to absolútne bezchybné a tolko hororových hviezd pokope tu už dlho nebolo. Lin Shaye sa po sedemdesiatke stala hororovou hviezdou a som zvedavý, kolko toho ešte stihne, ale aj tak jej vplyv z hororových kroník nikto nikdy nezmaže. Zaujímavo sa mi pozeralo aj na výmenu generácií. To dievčatko, ktoré hralo Elise v mladšom veku, bolo velmi presvedčivé a má podla mňa pred sebou velké veci. Josh Stewart hral tiež dobre a miestami z neho až mrazilo, rovnako ako z Javiera Boteta, ktorý konečne dostal trochu viac priestoru. Za pozornosť stojí velmi dlhý úvod, ktorý som v poslednej dobe zaznamenal len v The Hatred a tento štýl začatia príbehu sa mi velmi páči a považujem ho za najideálnejší spôsob práce s flashbackmi. Ďalší výborný príspevok do série, ktorá si ako jedna z mála drží vysokú kvalitu v každej časti a už teraz sa nemôžem dočkať tej ďalšej. + Lin Shaye + Javier Botet + Leigh Whannell + Joseph Bishara + herečka z Resident Evil: The Final Chapter + herec z The Collector, The Collection, The Neighbor a Cold Moon + herec z The Lords of Salem a The Exorcist + herečka z Smiley + herečka z Mercy a Day of Reckoning + herečka z Villisca + herec z Get Out + herečka z House of 1000 Corpses + herec z Hangman + herec z The Conjuring, Bone Tomahawk a The Conjuring 2

• 13.3.2018  09:48
    Van Helsing (TV seriál) (2016)

Bol to len ďalší obyčajný deň v rušnom modernom svete, ale len do chvíle, keď sa obloha zatiahla a svet obklopili tisíce krvilačných upírov. Vanessa (Kelly Overton) nechápe, prečo jej bola krátko pred vypuknutím apokalypsy pridelená intenzívna ochrana jednotkou vojakov. Dôvodom je to, že vplyvné osoby, rovnako ako vodcovia upírov, vedia, že jej krv je vzácna a môže byť jediným spôsobom, ako celú katastrofu zastaviť. - Vela som od tohto seriálu nečakal. Predsa len je to seriál od neslávne známej stanice. Nakoniec je to ale celkom schopná záležitosť o boji medzi upírmi a skupinkou preživších, ktorí sa pohybujú okolo hlavnej postavy. Jednotlivé diely sú zaujímavé a dej našťastie nikdy nestojí na mieste, rovnako ako postavy, ktoré sú nútené kvôli situácii vo svete neustále meniť stanovisko. Potešila ma aj záhadná linka s tajomným vrahom, ktorý sa medzi postavami pohybuje, čo bolo príjemným osviežením a vôbec som nedokázal vytipovať, kto vrahom bol, takže som na konci zostal trochu v šoku. Postavy mi síce k srdcu velmi neprirástli, ale druhú sériu si niekedy pozriem tiež, lebo záverečné minúty mali tak rýchly spád, že som zvedavý na to, kam sa to celé posunie ďalej. + herec z The Magicians + herečka z The Magicians + herec z Shut In + herec z Ghost Wars + herec z Dead Rising a iZombie + 4 herci z iZombie + 3 herečky z iZombie + herec z Case 39 a iZombie + herec z The Cabin in the Woods a The Returned + herec z Ghost Wars a iZombie + herečka z Into the Grizzly Maze + herečka z Still/Born + herečka z The Returned, The Cabin in the Woods a The Unspoken + herec z The Magicians a iZombie + herec z iZombie a The Exorcist + herec z Into the Grizzly Maze + herečka z The Unspoken

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28