Marceloo

okres Senica
Horror Addict

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 29.5.2020  13:09

Hororová antológia, ktorá sa skladá z poviedok obsahujúcich tematiku démonických síl. - Už dlhšie som nevidel takúto antológiu od béčkových hororových tvorcov, takže som si to celkom užil. Ako je zvykom, niektoré poviedky by si zaslúžili svoje celovečerné poviedky a ďalšie sú naopak na úrovni, ktorú by zvládli natočiť a zostrihať aj deti na základnej škole. Vadila mi absencia pútavého príbehu medzi poviedkami, a to, že som sa pri každom segmente snažil spomenúť si, v ktorej antológii som v posledných rokoch videl presne to isté. Ale má to len necelých osemdesiat minút, takže by to nemalo nikomu ublížiť.

• 1.5.2020  13:24
    The Wretched (2019)

Po rozchode svojich rodičov má Ben (John-Paul Howard) stráviť nejaký čas so svojím otcom. Keď príde k otcovi, všimne si malého chlapca, ktorý je jeho susedom a často sa hrá v okolí. Jedného dňa ale chlapec záhadne zmizne. Čo je ešte zvláštnejšie je fakt, že jeho rodičia tomu nevenujú žiadnu pozornosť. Ben sa o jeho zmiznutie začne hlbšie zaujímať. Čaká ho stretnutie s nebezpečným protivníkom. - Po dlhej dobe slušný horor s fajnovou atmosférou. Viem si predstaviť, že takáto kombinácia teenagerských záležitostí a serióznej hororovej tematiky nemusí sadnúť úplne každému, ale mňa to vďaka výborne zahraným postavám nesmierne bavilo. Je nutné pochváliť hlavne masky a efekty, ktoré sú na béčkovú produkciu perfektné. Nezaostáva ani scenár, ktorý dokáže viackrát prekvapiť a osobne ma občas aj trochu šokoval. Už si ani nepamätám, kedy som si nejaký horor takto užil, ale na plnú tomu niečo málo chýbalo, čo sa ale možno zmení po druhom zhliadnutí. A dvojkou by som taktiež zaručene nepohrdol.

• 24.4.2020  10:01
    1BR (2019)

Po smrti svojej matky sa Sarah (Nicole Brydon Bloom) presťahuje do Los Angeles, pretože už nevydrží žiť s otcom, ktorý jej matku podvádzal. Pošťastí sa jej nájsť komunitu s príjemnými susedmi a jediným problémom sa zdajú byť podivné zvuky, kvôli ktorým v noci nedokáže spať. Všetko sa mení vo chvíli, keď niekto z jej susedov zistí, že si napriek zákazu Sarah so sebou priniesla svojho domáceho miláčika. - Pozeratelný hororový thriller s velmi príjemnou hlavnou hrdinkou, ktorá sa nasťahuje do komunity, ktorá je len zdanlivo prívetivá a má s ňou nepríjemné plány. Už od začiatku je jasné, že keď má za susedku Naomi Grossman, tak nedopadne dobre. Krvi tu vela nie je a film hrá skôr na psychiku, ale prinesie viacero nečakaných prekvapení. Nepopieram, že po dopozeraní mám pocit, že som tento námet videl stokrát, ale vďaka už spomínanej hlavnej hrdinke sa mi na to pozeralo dobre, takže odporúčam. + herečka z American Horror Story a Fear, Inc.

• 21.4.2020  10:40
    Penance Lane (2020)

Po pobyte vo väzení prichádza Crimson (Tyler Mane) do malého mestečka aby si tu našiel prácu. Dozvie sa o starom dome, ktorý potrebuje opraviť, a po dohode s miestnym kňazom Otcom Johnom (John Schneider) sa v ňom aj usadí. S domom ale nie je všetko v poriadku a Crimson čoskoro zistí, že je v obrovskom nebezpečenstve. - Pre väčšinu ludí asi totálny nezmysel, ale pre mňa sú títo americkí indie herci to, čo pre iných hviezdy z Hollywoodu, takže ma to velmi bavilo. Som vždy rád, keď herci, ktorí sú známi len tým, že hrali mlčiacich sériových vrahov, dostanú priestor ukázať svoje schopnosti aj v nejakej normálnej úlohe a pán Tyler Mane tu podla mňa hral kvalitne. Rovnako dobre sa pozeralo aj na ostatných hercov, zasadenie do amerického malomesta bolo výborné a postupné odkrývanie tajomstiev tohto mestečka bolo spracované ideálne, takže po dlhej dobe béčková chuťovka, ktorá sa na nič nehrá a preto som si ju užil. + Scout Taylor-Compton + Tyler Mane + Daniel Roebuck + herec z The Devil's Rejects

• 7.4.2020  14:06

Po úteku z domu sa Gretel (Sophia Lillis) so svojím bratom Hanselom (Samuel Leakey) túlajú po lesoch a snažia sa nájsť spôsob, ako zostať nažive. Po ceste narazia na osamelú chalupu uprostred lesov, a keď cez okná vidia stôl plný pochutín, rozhodnú sa doň vlámať a aspoň trochu sa nasýtiť. Majitelka (Alice Krige) ich pri tomto čine prichytí, ale na ich pekvapenie im namiesto trestu ponúkne jedlo a strechu nad hlavou. Prichýlenie dvoch bezbranných detí je ale len zámienkou pre jej temné plány. - Ako vždy výborná režijná práca pána Oza Perkinsa. To sa ale nedá povedať o scenári, ktorý je od úplného filmového začiatočníka (ten film s 11 hodnoteniami na IMDb za debut nepovažujem) a je to na výsledku velmi vidieť. Film má nádherné vizuály, ktoré mňa osobne zaujímali viac ako to, čo sa odohrávalo medzi postavami, takže preto píšem o zlom scenári. Herecky je to zvládnuté s prehladom a Sophia Lillis ukázala, že nepotrebuje byť v spoločnosti ďalších detí na to, aby dokázala utiahnuť celý film, čo sa podla mňa ukázalo byť výrazným problémom u detských hercov, ktorí sa preslávili v It a Stranger Things. Pozeratelná záležitosť, ale má to základy, na ktorých by sa dalo s kvalitnejšou výpravou vybudovať omnoho lepšie dielo. + herečka z It + herečka z Silent Hill

• 4.4.2020  09:50

Selah (Raffey Cassidy) žije v komunite spoločne s viacerými ženami, ktoré vedie muž, ktorého nazývajú pastierom (Michiel Huisman). Keďže je Selah vo veku, kedy prechádza komplikovanými fyzickými a psychickými zmenami, začína mať o vodcovi a jeho autorite pochybnosti a snaží sa odhaliť, aké sú jeho úmysly. - Na film ma nalákal jeden z posterov a aj popis k nemu znel fajnovo, ale to som ešte netušil, že je režisérka zberatelkou džendžer ocenení a je len ďalšou z tvorcov, ktorým sa zachcelo riešiť náročné sociálne témy, ale absolútne nemajú na to, aby zaujali bežných divákov a prinútili ich svojím dielom k zamysleniu. Slečna Raffey Cassidy tu má na pleciach fakt všetko a nie je ešte tak skúsená, aby sama utiahla film, ktorý sa snaží mať nejaký hlbší zmysel, takže aj keď hrá najlepšie ako sa dá, jednoducho to nestačí. Je ale nutné pochváliť vizuály, ktoré sú počas púte tohto stáda v záverečnej tretine úchvatné. Nie je to zlé a možno to ženy budú vnímať inak, ale keď už sa mám pozerať na ženu, ktorá po prvý raz krváca, tak radšej volím Carriettu.

• 2.4.2020  18:29
    Bažináč (TV seriál) (2019)

Kvôli neznámemu vírusu sa lekárka Abby (Crystal Reed) vracia do svojho rodného mestečka Marais v Louisiane. Všetky stopy súvisiace s týmto vírusom vedú k miestnym močariskám. Postupom času Abby zisťuje, že vírus nemá len biologický pôvod, ale v Marais sa prebudilo niečo omnoho temnejšie. - Od seriálu s nálepkou DC Universe som vela nečakal, ale nakoniec je z toho velmi pozeratelná záležitosť, ktorá je vzhladom k momentálnej situácii velmi aktuálna. Sú tu výborne skombinované všetky prvky, ktoré tvoria hororovú atmosféru. Hudba je špičková, prostredie močarísk a malého mestečka v Louisiane nádherné a nesmierne ma potešili aj výkony hercov v hlavných úlohách, snáď len s výnimkou Kevina Duranda, ktorý ma ako vedec vôbec nespresvedčil, pretože ho poznám ako človeka, ktorý hrá väčšinou drsňákov. Najväčšou chybou tohto seriálu je to, že sa tu vedlajšie postavy objavujú len vtedy, keď sú nejakým spôsobom potrebné, ale v opačnom prípade zostávajú pozabudnuté a ich dejové linky nezodpovedané, čo mi vadilo takmer v každej epizóde. Škoda, že seriál bol zrušený, pretože Derekovi Mearsovi sa po rokoch v hororovom žánri konečne dostalo pozornosti aj medzi širšou verejnosťou, aj keď bol tradične celý čas pod maskou. + Derek Mears + herečka z Dead Rising a Better Watch Out + herec z Tragedy Girls a Dark Was the Night + herečka z Incident in a Ghostland

• 6.3.2020  16:25
    Nosferatu (TV seriál) (2019)

Pre teenagerku Victoriu McQueen (Ashleigh Cummings) je najoblúbenejšou činnosťou brázdenie lesov v okolí jej bydliska na motorke. Počas jednej z týchto jázd zisťuje, že má nadprirodzené schopnosti, ktoré jej pomôžu nájsť veci, ktoré sa stratili. Keď zmizne miestne dievčatko, ktoré dobre pozná, a záchranné zložky sú bezradné, uvedomí si, že jej schopnosti jej môžu pomôcť dieťa zachrániť. To ale ešte netuší, že sa bude musieť postaviť zvrátenému chlapovi s menom Charlie Manx (Zachary Quinto). - Bravúrny námet, katastrofálne spracovanie. Takto by som popísal tento seriál. Zo začiatku ma dej velmi chytil, ale už po pár epizódach sa hororové prvky vytratili a riešili sa tu skôr tradičné teenage veci, ktoré normálne v hororoch oblubujem, ale tu sú tak nesympatické postavy, že ma to vôbec nezaujalo. To sa ale nedá povedať o Zacharym Quintovi, pretože ten hrá fenomenálne a oproti ostatnému hereckému obsadeniu je úplne inde. V závere to prekvapivo dosť ožilo a tvorcovia celkom slušne nabudili na druhú sériu, ale ešte si velmi dobre rozmyslím, či sa jej oplatí venovať čas. + herec z American Horror Story + herečka z Hounds of Love + herečka z Dead of Summer

• 27.2.2020  18:20
    Creepshow (TV seriál) (2019)

Seriál pokračujúci v spracovaní strašidelných komiksov s názvom Creepshow. Diváci sa dočkajú dvanástich krátkych príbehov rozdelených do šiestich epizód. Tie sú plné monštier, duchov a krvi. - Celkom zábavný seriál, ktorý sa ale vo všetkých príbehoch drží priemeru. Našťastie vďaka krátkym príbehom nezačne nudiť, ale trochu zamrzí fakt, že sa v dvanástich poviedkach nenájde ani jedna, ktorá by dokázala výraznejšie zaujať. Myslím si, že rozpočet musí byť velmi nízky, takže vznik druhej série uvítam. Urobil by som ale jednu zmenu. Namiesto zvučných hororových mien by som dal priestor realizovať sa skôr menej známym režisérom, ktorým by tento seriál vďaka ideálnemu formátu pomohol rozbehnúť kariéru. + Tobin Bell + Adrienne Barbeau + David Arquette + Bruce Davison + Jeffrey Combs

• 25.2.2020  11:00
    Řád (TV seriál) (2019)

Po smrti svojej matky sa rozhodne Jack Morton (Jake Manley) dostať na prestížnu univerzitu Belgrave. Neženie ho len túžba po kvalitnom vzdelaní, ale chce sa dostať do tajomného rádu, ktorý sídli na univerzite a ktorého vodcom je muž, ktorý stojí za smrťou jeho matky. - Vela som od tohto seriálu nečakal, ale prekvapivo ide o velmi zábavnú Teen Horror TV show. Už od začiatku je jasné, že seriál dosť napodobňuje Chilling Adventures of Sabrina, keďže tu je kopa hercov z tohto seriálu, takmer totožné charaktery a aj práca s mágiou je velmi podobná. To mi ale nevadilo, keďže tu boli naviac vlkolaci. Súboj medzi dvoma nadprirodzenými skupinami bol perfektnou tematikou, postavy sú sympatické, vzťahy medzi nimi realistické, takže už po pár epizódach si ma tento seriál získal na svoju stranu. V posledných epizódach som začal mať pocit, že tempo výrazne spomalilo a tvorcovia nebudú vedieť ako to zakončiť, ale finále bolo našťastie uspokojivé a absencia nejakého výraznejšieho cliffhangeru je podla mňa velkým pozitívom. Najviac ma ale určite potešil návrat mojej oblúbenej herečky Katharine Isabelle k žánru, ktorý naštartoval jej kariéru. + Katharine Isabelle + 2 herci z Chilling Adventures of Sabrina + herec z iZombie

• 21.2.2020  20:08
    I Am Fear (2020)

Svetoznáma reportérka Sara Brown (Kristina Klebe) je unesená teroristami z ISISu. Tí plánujú vysielať jej vraždu naživo, aby celá Amerika videla, čoho sú teroristi schopní. - Nie je to zlé a má to určitú výpovednú hodnotu a silnú myšlienku, ale než k nej film dospeje, väčšina divákov ho už zrejme vypne, poprípade ju nepochopí. Najväčším problémom filmu je to, že úplne nezmyselne preskakuje z jednej časovej roviny do druhej, a to bez toho, aby divák vedel, o aké postavy ide a aká je ich motivácia. Kristina Klebe hrá samozrejme ovela lepšie než ostatní herci, takže za ňu tomu dám o hviezdičku viac, ale inak je to strata času, aj keď to má len necelých osemdesiat minút. + William Forsythe + Bill Moseley + Kristina Klebe

• 14.2.2020  13:31

Tím lovcov duchov sa v snahe zachrániť svoju televíznu reláciu vyberie na miesto nazývané Camp Cold Brook, kde v deväťdesiatych rokoch prišlo o život viacero detí. Netrvá dlho a zisťujú, že miesto je aj desiatky rokov po incidente stále obývané duchmi, ktorí z nezvaných hostí nie sú nadšení. - Absolútna katastrofa a len ťažko je možné uveriť tomu, že toto niekto v tejto dobe vyprodukuje a ešte do toho dotiahne pár celkom schopných hercov. Už od úvodu je úplne jasné, ako to skončí, a to už keď napíše človek ako ja, ktorého v hororoch prekvapí každá drobnosť, ktorú by dokázalo predvídať aj decko zo škôlky, je čo povedať. Dám tomu hviezdičku naviac za tradične úžasnú Danielle Harris, ktorej materstvo fakt prospelo a je asi jedinou vecou, na ktorú sa tu dá pozerať. Režiséra som pár rokov dozadu považoval za dosť nádejného, ale za tie roky sa nikam neposunul, takže už od neho nečakám nič. Idem si dať My Bloody Valentine v 3D nech si zlepším náladu. + Danielle Harris + herec z House of Wax a Scream Queens

• 7.2.2020  18:46
    Zámek a klíč (TV seriál) (2020)

Po smrti svojho manžela sa Nina Locke (Darby Stanchfield) presťahuje do Mathesonu, kde stojí rezidencia, ktorá patrila rodine jej zosnulého manžela. The Key House, je opradený temnými historkami a miestni obyvatelia sa tomuto miestu vyhýbajú. Jej syn Bode (Jackson Robert Scott) začne krátko po prisťahovaní v dome nachádzať tajomné klúče. Tie otvárajú rôzne miesta v dome a postupne začínajú odkrývať tajomstvá, ktoré viedli k smrti ich milovaného manžela a otca. - Bol som na tento projekt celkom zvedavý, aj keď som nevedel, o čom to má byť. Horor a fantasy sa tu podarilo skombinovať celkom prijatelne, aj keď miestami vyzerá celý seriál trochu detinsky. Najviac ma bezpochyby zaujalo trio mladých ústredných hercov. Jackson Robert Scott sa postupne stáva zvučným hororovým menom (5 zo 6 projektov jeho krátkej kariéry je hororových), Emilia Jones tu ešte vylepšila svoj výkon z Ghostlandu a aj Connor Jessup, s ktorým som sa tu stretol prvý raz, ma svojím výkonom zaujal. Potešil ma aj hororový klub na počesť otca gore Toma Saviniho a aj malé kameo jeho samotného. Nemôžem zabudnúť na velmi kreatívnu prácu so zápornou postavou, ktorá bola až neočakávane svieža. Tvorcovia tu podobne ako v Chilling Adventures of Sabrina kombinujú old-schoolovo ladené kulisy s moderným príbehom a vychádza im to tak, že sa na to tiež dobre pozerá. Štvrtú hviezdičku dávam za to, že sa dielo od Netflixu po dlhej dobe zaobišlo bez stupídneho SJW bullshitu, a aj keď tu pár scén ladených v tomto štýle bolo, tvorcovia ich do deja zakomponovali precízne a scény pomáhali posúvať dej dopredu. V podstate ma to bavilo viac, než som čakal, pretože dielam od Netflixu sa už radšej vyhýbam, ale toto je výnimkou a určite uvítam aj ďalšiu sériu. EDIT: Bóďa, rodina Zámkových alebo Finta? Mám silný pocit, že ten, kto to prekladal, berie rovnaký matroš ako týpek ktorému jazdí pes na snouborde. + herečka z Incident in a Ghostland a Residue + herec z It, The Prodigy a Fear the Walking Dead

• 25.1.2020  16:40

Po udalostiach z predchádzajúcej série sa Sabrina (Kiernan Shipka) spolu s partiou zo školy vydáva zachrániť Nicka (Gavin Leatherwood). Jej akadémia sa vyrovnáva s ťažkými stratami a jej tety sa snažia udržať pokope študentov, ktorí v nej zostali. Prudence (Tati Gabrielle) a Ambrose (Chance Perdomo) sa vydávajú na lov a ich korisťou je otec Blackwood (Richard Coyle), ktorý bude musieť zaplatiť za skutky, ktoré napáchal. - Tretia séria je pre mňa značným sklamaním, pretože na konci druhej série to vyzeralo na slušný nábeh pre príbeh odohrávajúci sa v pekle, na čo som sa dosť tešil. Dej sa tu síce odohráva, ale nie tým spôsobom, akým by som si želal. Fanúšikovi hororových seriálov bude už od začiatku udierať do oka to, že sa tvorcovia viac než inšpirovali čarodejníckymi sériami American Horror Story. Potešil ma vývoj niektorých vzťahov. Hlavne za Thea som bol rád a celkovo ide o jeden z mála prípadov, kedy Netflix nezobrazuje LGBT problém nasilu, ale spracúva ho na základe skúseností, ktoré si herec prežil aj v skutočnosti. Keď už som u týchto politických vecí, tak spomeniem aj to, že mnoho kresťanov kritizovalo tento seriál a označovalo ho za satanistickú propagandu a podobné nezmysly, pričom biblické príbehy v tejto sérii sú spracované vynikajúco. Taktiež oceňujem to, že sa Netflix snaží poukázať aj na vzdelávanie v oblasti sexuality, čo je v dnešnej dobe fakt potrebné, keďže aj u nás na dedine sa medzi sebou trckajú trinásťročné decká čo ani len netušia, aké to môže mať následky. Ako si to tak po sebe čítam, tak sa vlastne to, čo som v prvej sérii považoval za najväčšie negatíva, postupne stalo najsilnejšou stránkou tohto seriálu. Nábeh na štvrtú sériu sa celkom podaril, ale bude to chcieť trochu zlepšiť scenár, pretože v tejto sérii už bolo badatelné, že v mnohých momentoch sa tvorcovia viac-menej stratili.

• 18.1.2020  08:39

Rodina Gardnerovcov žije na odlahlej farme. Jednej noci zasiahne ich pozemok meteorit, ale okrem zápachu, ktorý z neho vychádza, a miestnych televíznych novín, ktoré aj tak nikoho nezaujímajú, tomuto úkazu nevenujú pozornosť. Všetko sa ale mení vo chvíli, keď sa začne meniť správanie všetkých členov rodiny a postupne upadajú do zvláštneho stavu. Začína byť jasné, že objekt na ich pozemku nie je z tohto sveta a jeho dopad bude mať pre rodinu katastrofálne následky. - Je mi jasné, že nie každému sa bude táto forma hororu páčiť, ale pre mňa jednoznačne jeden z top indie hororov poslednej dekády a zároveň po dlhej dobe perfektné spracovanie tematiky maestra H.P. Lovecrafta. Chytilo ma to už od prvej sekundy a pohltilo ma to tak, že som sa občas cítil, ako keby som podobné procesy prežíval aj ja sám. Film má úžasnú hudbu, ktorá vás vtiahne do deja a pomáha budovať dusnú atmosféru, ktorá sa neustále stupňuje a vytvára pocit neistoty, takže v tomto smere je film bezchybný. V úplnom závere je tu už tak závratné tempo, že som začal mať pocity, že sa to celé nebude dať dotiahnuť do úspešného konca, v ktorom ma ale tvorcovia príjemne prekvapili a ostali verní predlohe a celkovému významu tvorby autora. Z nedostatkov musím spomenúť kolosálny fail, kedy Benny vlezie do studne, občasné amatérske strihy, ktoré vyzerajú, ako keby do filmu ani nepatrili, a tiež miestami slabšie masky. Dúfam, že režisér bude na hororovej scéne aktívnejší, pretože pri pohlade na jeho filmografiu je až smutné, ako je jeho talent málo využitý. + herec z Mom and Dad a Pay the Ghost + herečka z Grace: The Possession + herečka z Vampire Academy, The Messenger a Maggie + herečka z Unnatural a The Vault + herec z Fear the Walking Dead

• 5.1.2020  14:46
    Máma (2019)

Partia kamarátov sa snaží dostať k alkoholu a preto oslovujú dospelých, či by im nepomohli. Väčšina z nich ich pošle kade lahšie, ale našťastie natrafia aj na pohodových dospelákov, ako je napríklad Sue Ann (Octavia Spencer). Tá im ochotne pomôže a dokonca ich pozve aj do svojho domu, kde sa mládež nemusí obávať toho, že by ich náhodou pristihol nejaký strážca zákona. Jej pivnica sa pre deti stane miestom odpočinku a ona sa stane ich náhradnou matkou. Ale len do chvíle, keď nerozvážni mladiství porušia jej pravidlá. - Popravde som kvôli hereckému obsadeniu vela nečakal, keďže ide okrem Octavie Spencer prevažne o televíznych hercov, ale paradoxne považujem práve herecké výkony za najsvetlejšiu stránku tohto inak menej záživného hororu. Scenár sa dá tiež pochváliť, a aj keď je dej dosť predvídatelný, práve spomínané herecké výkony ho robia v mojich očiach záživnejším a dynamickejším. Celá zápletka drží vďaka retrospektívnym scénam dobre pokope a dáva na konci zmysel, ale je tu až príliš cítiť režisérovu opatrnosť a to, že s hororom nemá žiadne predchádzajúce skúsenosti. Pre pohodový večer ideálny film, ale v kinách tento typ filmu nemá šancu uspieť. + herečka z Halloween II a The Shape of Water + herec z No One Lives + herečka z A Haunted House 2 a Pandemic

• 3.1.2020  14:51

Kvôli zisku followerov na YouTube sa Auna Rue (Ema Horvath) rozhodne vyskúšať hru s duchom menom Charlie, ktorý zomrel počas divadelného predstavenia. Toto rozhodnutie bude mať pre ňu katastrofálne následky. Získa síce vytúžených fanúšikov, ale rovnako získa niekoho, kto ju sleduje aj keď práve nenahráva jedno zo svojich videí a nemá s ňou príjemné úmysly. - Chcel som si to pozrieť len preto, že som po zhliadnutí prvej časti spoznal užívatela silentname, ktorý sa stal jedným z mojich top kamarátov na tejto stránke. A ako v prvom prípade, aj sem treskol odpad!, takže som vedel, že to bude shit, ale niečo zaujímavé tu predsa len nájdem. Popravde tu toho vela nebolo, ale aspoň Ema Horvath ma hereckým prejavom zaujala a vidím v nej určitý potenciál, len nie v hororoch tohto typu. Blumhouse kedysi býval zárukou toho, že sa človek deväťdesiat minút nebude nudiť, ale v posledných rokoch kvalita ich snímkov, ktoré nejdú do kín, výrazne klesá. + herečka z Like.Share.Follow

• 2.1.2020  15:12
    Annabelle 3 (2019)

Manželia Warrenovci odchádzajú na výlet a svoju dcéru Judy (Mckenna Grace) nechávajú doma s Mary Ellen (Madison Iseman), ktorá má na ňu dávať pozor. Po odchode rodičov príde na návštevu aj Daniela (Katie Sarife), takže si dievčatá naplánujú spoločnú zábavu. Svetoznáme múzeum plné prekliatych predmetov v dome Warrenovcov je pod zámkom, ale keďže sa v dome nachádzajú len tri bezbranné dievčatá, nájdu si démonické sily čoskoro cestu von. - Od série, ktorá má pri každom príspevku iného režiséra, je asi treba očakávať velmi kolísavú kvalitu jednotlivých filmov. Na dvojke ma najviac bavili výkony detských herečiek. Presne tento aspekt je aj najsilnejšou stránkou trojky, keďže Mckenna Grace strčila s prehladom do kapsy svoje staršie kolegyne a dokonca si dovolím napísať že aj hororových veteránov Patricka Wilsona a Veru Farmigu, ktorí v tomto filme vyzerajú, ako keby im pred tvárou okrem kamery stál aj niekto kto na nich mieri glockom. O Mckenne ešte budeme počuť velké veci, rovnako ako o Garym Daubermanovi, ktorý možno do žánru neprináša vela nových vecí, ale na druhej strane vie, čo od hororov mainstreamoví diváci vyžadujú, takže fakt, že sa za necelých päť rokov vymakal z nikoho na zvučné meno v hororovom žánri, nie je až taký prekvapivý. + Mckenna Grace + Vera Farmiga + Patrick Wilson + herečka z Tales of Halloween a Goosebumps 2

• 29.12.2019  11:03
    Potomek (2019)

Už od svojho narodenia je Miles (Jackson Robert Scott) netradične inteligentný a preto mu chcú jeho rodičia poskytnúť čo najlepšie vzdelanie. Všetko sa mení vo chvíli, keď tento inokedy slušný chlapec, s ktorým nikdy nebol žiadny problém, brutálne napadne svojho spolužiaka. Napriek terapii sa Milesov stav neustále zhoršuje a je stále agresívnejší. Jeho rodičia sa rozhodnú nájsť pôvod zmeny v jeho správaní a čakajú na nich šokujúce zistenia. - Ďalší fajnový horor s malým diablom v hlavnej úlohe. Námet nie je ničím novým, ale Jackson Robert Scott už má skúsenosti z It, takže podáva slušný výkon a vďaka nemu vývoj filmu nevyzerá ako keby ho už divák niekedy videl. Velmi ma zaujala scéna s maďarským dialektom. Normálne rozmýšlam, že kontaktujem nejakého tvorcu a navrhnem mu, aby do amerického filmu nejakým spôsobom zakomponoval kus záhoráckeho textu. Nemôžem zabudnúť na vynikajúci soundtrack od pána Josepha Bisharu. S hodnotením to ale preháňat nebudem, pretože je viac než jasné, že by sa z tohto projektu dalo vyťažiť viac, keby jeho cielom nebolo uspokojiť mainstreamového diváka. + herec z It a Fear the Walking Dead + herečka z Extraterrestrial, It Stains the Sands Red a Jigsaw + herečka z Saw 3D a A Christmas Horror Story

• 28.12.2019  10:48
    Syn temnoty (2019)

Mladý pár z Kansasu sa dlhé roky snaží splodiť dieťa, ale nedarí sa. Jednej noci pri ich farme pristane záhadný predmet, pri ktorom nájdu malé bábätko. Ide podla nich o dar z nebies a preto si chlapca nechajú. Roky ubiehajú a Brandon (Jackson A. Dunn) ma stále viac pocit, že sa od iných rovesníkov odlišuje a že je voči nim nadradený. Keď začne postupne zisťovať, že má nadludské schopnosti, vydá sa na nebezpečnú cestu za zistením, čím v skutočnosti je. - Čakal som úplný odpad, pretože spojenie superhrdinský horor znie úplne banálne, ale nakoniec to ubehlo velmi rýchlo a dosť ma to bavilo. Elizabeth Banks je parádna a rozhodne nevyzerá na 45 rokov, Jackson A. Dunn tiež zahral svoju náročnú úlohu výborne, a velmi sa mi páčili aj výkony vedlajších hercov, ktoré sú väčšinou v hororoch ignorované, ale v tomto prípade boli do deja ideálne zakomponované. Prekvapila ma aj miera brutality, pretože sú tu dve scény, ktoré si zapamätám na dlho, a nečakal som, že by sa objavili zrovna v tomto type filmu. Tvorcovia velmi vhodne vybrali aj miesto, kde je príbeh zasadený, pretože z toho celý čas srší tá príjemná Midwest atmosféra Kansasu. Hodnotenie u mňa zráža hlavne to, že sme sa vlastne vôbec nedozvedeli nejakú príčinu alebo pôvod, ale s tým sa dosť dobre dá pracovať v sequeloch, ktoré by som si bez váhania pozrel. Tento experiment s novým druhom hororu sa podaril. + herečka z The Uninvited + herec z Shutter a Outcast

• 27.12.2019  10:53
    Haunt (2019)

Počas Halloweenu sa partia kamarátov vyberie na zábavu, ale tá je príliš nudná, takže z nej odídu. Dostanú nápad ísť navštíviť strašidelný dom. Popri ceste na jeden narazia, a keďže ich vystraší hneď prvé monštrum, na ktoré narazia, rozhodnú sa vstúpiť. To ale nikdy nemali robiť. - Čakal som ovela viac, keďže nikto z kamarátov nedal menej ako tri hviezdy. Tento koncept bol za posledné roky spracovaný niekolkokrát a mám pocit, že Haunt je z týchto kúskov najslabší. Osobne mi vadilo hlavne herecké obsadenie, z ktorého mi boli všetci extra nesympatickí už v úvodných minútach. Našťastie je to Slasher, takže o postavy až tak nejde. Krvi je tu dosť, ale nie je tu žiadna scéna, ktorá by vyslovene utkvela v pamäti. Koniec to u mňa vytiahol na slabé tri. Myslel som, že to bude ďalší z hororov, ktorý budem pozerávať pred Halloweenom každý rok, ale nezaujal ma ani natolko, aby som si ho niekedy pozrel znova. + herec z iZombie a The Other + herec z The Strangers: Prey at Night

• 26.12.2019  11:32

Zámožná rodina Le Domasovcov sa chystá prijať nového člena. Grace (Samara Weaving) si za muža berie Alexa (Mark O'Brien) a ich svadba je plná radosti. Keď ju rodina večer pozve zahrať si hru, pozvanie prijíma, aj keď si prvú svadobnú noc predstavovala trochu inak. Chápe ale, že keďže rodina získala svoje bohatstvo práve prostredníctvom predaja stolných hier, znamená to pre nich mnoho. Ešte ale netuší, že sa nevinná rodinná hra zmení na hru o život. - Velmi podarený horor. Mám z tohto filmu skvelý pocit hlavne preto, že si to režiséri odmakali a dostali sa z americkej indie scény do kín po celom svete vďaka svojmu talentu a úsiliu. Tvorcovia zvolili velmi dobrú tematiku, pretože tento subžáner je jeden z mála, ktoré ešte nie sú úplne vyčerpané a dokážu prísť s niečím novým. Samara Weaving je fenomenálna a som rád, že je v hororovom žánri velmi aktívna, pretože ona sem patrí vďaka svojmu menu už od narodenia. Velká škoda, že sa neobjaví v sequeli k The Babysitter. Bol som prekvapený aj množstvom gore, ktoré je na kinohoror na velmi chutnej úrovni a je sa na čo pozerať. Pred koncom som váhal medzi troma a štyrmi hviezdičkami, ale finále ma velmi pobavilo a každému sa ušlo to, čo si zaslúžil. Tiež ma zaujalo viacero zvratov, ktoré úplne rozhodili moje predpoklady o tom, ako to celé skončí, takže po dlhej dobe svieži horor, ktorý na konci dokáže prekvapiť. PS: Takto nejak si predstavujem rodinné oslavy u Clintonovcov. Nanešťastie je tu namiesto odvážnej nevesty nejaké neplnoleté dievčatko od Epsteina, ktoré sa ďalšieho dňa v žiadnom prípade nedožije. + Samara Weaving + herec z The Ring a Yoga Hosers + herečka z Saw VI, Nurse 3D a Wolves + herec z Regression + herec z Our House

• 25.12.2019  14:23
    Kořist (2019)

Floridu zasiahne krutý hurikán a väčšina obyvatelov musí byť evakuovaná. Haley (Kaya Scodelario) sa snaží dovolať svojmu otcovi, ten ale telefón nezdvíha. Preto učiní rázne rozhodnutie a vyberie sa napriek drsným podmienkam do jeho domu. Vietor a voda ale nie sú jediným prírodným živlom, ktorý ju bude ohrozovať. - Končí nám dekáda, a ked sa pozriem na filmografiu Alexandreho Aju, tak je pre mňa asi jej najväčším hororovým sklamaním. Z originálnych a hlavne desivých hororov prešiel na úplne generické nezmysly, ktoré neprinášajú nič nové. Rovnaký je aj jeho najnovší počin Crawl, v ktorom ma bavili asi tak prvé 4 minúty, keď tam bola výborná kamera so zábermi na vyšportované ženské pozadia. Potom už je to len úplne predvídatelná záležitosť plná digitálnych príšeriek, a aj keď sa herci sakramentsky snažia dať tomu nejaký náboj, ich snaha zlyháva na úsmevnom scenári. Tento film som pozeral bez toho, aby som o ňom čokolvek vedel, ale asi si tieto kinohorory vždy dopredu čeknem, lebo pozerať sa na toto ma fakt nebavilo. + herečka z Pride and Prejudice and Zombies + herečka z Mayhem

• 25.12.2019  11:00
    Gags (2018)

Malé wisconsinské mestečko Green Bay sa stane stredobodom pozornosti, keď sa v ňom objaví klaun menom Gags. Niektorí obyvatelia sú zhrození, niektorí majú radosť a nájdu sa aj takí, ktorí sa nechajú inšpirovať týmto klaunom a sami sa prezlečú za klaunov a desia okoloidúcich. Reportérka Heather Duprey (Lauren Ashley Carter) celú situáciu okolo záhadného klauna monitoruje, ale nezdá sa jej, že tento príbeh by mohol divákov zaujať. Ani len netuší, ako sa mýli. - Celkom fajnový horor so záhadným klaunom spracovaný vo forme Found Footage. Pár rokov dozadu, kedy bol každý druhý horor nasnímaný týmto štýlom, by to rozhodne nezaujalo, ale teraz, keď týchto hororov vychádza už málo, sa na ne aj celkom teším. A v tomto prípade tvorcovia dokonca FF zábery rozumne podložili, keďže sa dočkáme záberov z policajných kamier, priemyselných kamier, live streamu a televíznej reportáže, na rozdiel od väčšiny FF hororov, kde retardi pobehujú s kamerou v ruke v absolútne nerealistických situáciach. Najviac v tomto horore vyniká herecký výkon Lauren Ashley Carter, ktorá už je veteránkou a tu je oproti ostatným hercom minimálne o level vyššie. Svojím prejavom mi strašne pripomínala Sarah Paulson a jej AHS postavu Billie Dean Howard. Na druhej strane sa tu nájde mnoho chýb, čo sa ale pri debute dá odpustiť. Najväčšou je to, že je klaun značne nevyužitý a objavuje sa fakt len príležitostne. Celkovo je to ale pozeratelné, a aj keď sa Gags nezaradí medzi top výber hororových klaunov, mňa osobne zaujal. + Lauren Ashley Carter + herečka z Ahockalypse

• 22.12.2019  14:04

Malé mestečko sa chystá osláviť Vianoce prostredníctvom divadelného predstavenia v budove miestnej školy. V správach sa objavia zvesti o tom, že sa krajinou šíri neznáma nákaza, ktorej obyvatelia nevenujú prílišnú pozornosť. Ale len do chvíle, kedy epidémia zasiahne aj ich mesto a sviatočná atmosféra sa premení na krvavý masaker. - Pred pozeraním hororových muzikálov som vždy velmi opatrný, pretože očakávam vždy to najhoršie, ale väčšinou to skončí celkom príjemne a to aj v tomto prípade. Postavy mi boli už od začiatku velmi sympatické, vianočná atmosféra sa podarila pomocou výzdoby vytvoriť perfektne, krvi tieklo tiež dosť a nakoniec neboli vôbec otravné ani tie hudobné vstupy, pretože vždy posunuli dej o kus ďalej. Značným mínusom je dosť nevyvážený dej, kedy je napríklad jedna scéna plná napínavej akcie so zombíkmi, a po nej nasleduje nejaká málo záživná scéna s dialógom, čo spôsobuje nevyrovnané tempo, ale ako celok to ubehne celkom v pohode a k vianočným sviatkom sa tento film hodí. Nevylučujem že si ho niekedy počas sviatkov pozriem zase.

• 13.11.2019  15:04

Je leto roku 1984 a vo večerných hodinách sa uprostred Los Angeles odohráva lekcia aerobiku. Na tejto hodine sa po prvý krát stretávajú aktéri tohto príbehu. Aerobiková fanatička Montana (Billie Lourd), atléti Chet (Gus Kenworthy) a Ray (DeRon Horton), ambiciózny herec Xavier (Cody Fern) a Brooke (Emma Roberts), ktorá sa do LA prisťahovala len nedávno, takže sa snaží zapadnúť. Po tréningu sa partia rozhodne, že je treba vyskúšať niečo nové, a preto si zvolia kemp Redwood ako miesto, kde strávia leto ako vychovávatelia. Tento kemp je známy tým, že sa tu v roku 1970 odohral brutálny masaker. Teraz, o 14 rokov neskôr, sa jedna z preživších Margaret Booth (Leslie Grossman) rozhodla kemp znovu otvoriť. Krátko po príchode noví táborníci zisťujú, že v Redwoode nie je všetko v poriadku a čoskoro opäť potečie krv. - Je neuveritelné, ako tím okolo Ryana Murphyho dokáže každý rok prekvapiť niečím novým. Minulý rok som chválil, ako vymenil tvorenie nových charakterov za to, že do deja vložil drvivú väčšinu postáv z minulých sérií. Tento rok sa na nejaké postavy rovno vykašlali, pretože tie v Slasheroch aj tak vôbec nikoho nezaujímajú. Tu ide hlavne o vrahov a ten sa im podaril vytvoriť na jednotku. Samozrejme si väčšinu charakteristík berie z královskej trojice Camp Slasheru Friday the 13th, The Burning a Madman, ale vďaka príjemnému prekvapeniu, ktorým je pridanie muža, ktorý v tom čase terorizoval LA a ktorý je naviac fenomenálne zahraný novou tvárou menom Zach Villa, má svoje vlastné čaro a John Carroll Lynch konečne dostal priestor ukázať sa a darilo sa mu celkom dobre. Prepletajúce sa dejové línie týchto vrahov boli jednou z vecí, ktoré sa mi na tejto sérii páčili najviac. Bodycount je vysoký a vraždy sú kreatívne. Obava z nejakých TV obmedzení už pri American Horror Story úplne zmizla a krvi je tu viac než dosť. Z hercov vynikajú Cody Fern, Billie Lourd a už spomínaný Zach Villa. Je pekné vidieť, ako staré tváre odchádzajú a nové ich nahrádzajú, ale nebudem klamať a napíšem, že som sa často prichytil pri tom, ako rozmýšlam, ktorú postavu by mal hrať Evan Peters a ako by to vyzeralo keby Margaret Booth stvárnila Sarah Paulson. Keď už sme pri Margaret, nemôžem si pomôcť, ale Leslie Grossman je po Papovi Legbovi, ktorého stvárnil Jeffrey Reddick a Cricketovi z Roanoke, ktorého hral Leslie Jordan, podla mňa najhoršie zahranou postavou tohto seriálu. No a keď ju spojili s Lesliem aj tu, tak som mal dosť. Vadilo mi aj to, že sa polovica seriálu odohráva počas jednej noci, a preto je drvivá väčšina scén slabo osvetlených, ale zase tá symbolika jednej noci je kameňom, na ktorom je postavený nasledujúci vývoj deja, takže to je len môj osobný problém. V závere sa objaví ešte aj viacero veteránov tohto seriálu, z čoho som mal obrovskú radosť. Naviac je tu velmi kreatívna práca s konceptom Final Girl a vo finále som zostal velmi milo prekvapený, ako ho tvorcovia využili. Nemôžem opomenúť úžasnú úvodnú znelku a celkovo výborný výber skladieb použitých v tejto sérii. Tu je treba poďakovať používatelovi Bioscop, ktorý ich v zaujímavostiach velmi dobre popísal. Som rád, že si tento seriál stále drží nadštandardne vysokú úroveň, a nemôžem sa dočkať toho, čo tvorcovia prinesú zase o rok. Taktiež verím, že tá tendencia skracovať epizódy a aj celý seriál čo najskôr zmizne, pretože 9 dielov je na takúto pecku málo.

• 5.11.2019  13:55

Sabrina sa po skončení prvej série snaží zžiť so všetkými temnými vecami, ktoré zažila, a nájsť nový zmysel života. Nie je úplne zmierená s tým, aké veci vykonala, a preto sa bude snažiť vydať sa správnou cestou. - Pred Halloweenom som sa rozhodol zopakovať si prvú sériu tohto jesenne ladeného seriálu, a po dopozeraní prvej som sa hneď pustil do nasledujúcej, ktorú som už dlhšie odkladal. Ako som už písal v minulom komentári, od druhej série som očakával viac a aj sa to naplnilo. Po všetkom, čo sa odohralo, bolo jasné, že táto séria bude ovela temnejšia a taktiež aj bola. Dej sa udáva mnohokrát neočakávaným smerom a osudy postáv sa tak miešajú, že nakoniec divák neverí už vôbec nikomu. Tvorcovia samozrejme neupustili od otravného SJW podtextu, ale prekvapivo ma velmi zaujala dejová linka, v ktorej sa ocitla po prvej sérii Susie. Tretia séria by mohla byť ešte lepšia, aj keď netuším, akým smerom sa po tomto závere bude uberať.

• 11.10.2019  10:31

Skupina detí sa so svojou vyučujúcou slečnou Caroline (Lupita Nyong'o) chystá na výlet. Na poslednú chvíľu sa ale jedna z matiek, ktorá mala pomôcť s organizáciou, ospravedlní. Zhodou náhod sa v škole práve nachádza David (Alexander England), ktorý sem priviedol svojho synovca, a keďže mu Caroline ihneď padne do oka, ponúkne sa, že na výlet pôjde s triedou aj on. Ešte ale netuší, že ho čakajú omnoho nebezpečnejšie povinnosti, ako postarať sa o bandu nezbedných detí. - Tento projekt mi bol z nejakého neznámeho dôvodu velmi sympatický už od chvíle, kedy ho ohlásili. Nakoniec sa moje pozitívne pocity našťastie potvrdili a nesmierne som si ho užil. Dej ma chytil už od prvej minúty a dosť ma prekvapilo to, že sa tvorcovia nesústredili na Lupitu Nyong'o hneď od začiatku, pretože som čakal, že sa prostredníctvom nej budú zase tvorcovia snažiť film spolitizovať, a na takéto veci už v poslednej dobe pri hororoch fakt nemám náladu, takže ich pozerám stále menej. Našťastie sa tu žiadne podobné nezmysly neriešia (aj keď sa tam v pozadí na TV objaví ten chlapček zo Sýrie) a celý film je zábavný a plný akcie. Na to, že je to film s deťmi, je to dosť vulgárne, plné bravúrnych hlášok, ale stále si to dokáže vďaka dospelým hercom a chémii medzi nimi a deťmi udržiavať tú detskú naivitu a nevinnosť, čo je v niektorých scénach úžasné. Dokonca som si dosť užíval aj scény s tým Darth Vaderom, aj keď absolútne netuším, čo to má byť zač. No a finále, kde všetko rozbíjajú s traktorom, je pre mňa ako chlapca z dediny splneným snom. Plusom sú aj pomalí zombies, pretože tí sa v moderných hororoch objavujú len zriedkavo. Nájdu sa tu aj negatíva a tými sú malé množstvo vrážd a málo gore, ale u mňa to vykompenzoval záverečný masaker, takže bez problému by som si pozrel o pár rokov dvojku a musím dát za pět. P.S.: Divákom, ktorí nemajú angličtinu na vysokej úrovni, odporúčam počkať si na titulky, pretože miestne prízvuky sú dosť hardcore.+ herečka z Us + herec z Alien: Covenant + herec z See No Evil

• 27.9.2019  13:31
    Bliss (2019)

Kreatívna maliarka Dezzy (Dora Madison) zažíva ťažké obdobie, keďže sa jej minuli nápady pre jej obrazy a jej agent potrebuje aby svoju prácu čo najskôr dokončila. Rozhodne sa pomôcť svojej fantázii zakázanými látkami, ale postupne začína čoraz viac upadať do svojich halucinogénnych snov a prestáva byť schopná rozoznať čo je skutočné a čo nie. - Za co, Pane Bože, za co? Zas čtyři roky v prdeli. Toto sa mi honilo hlavou keď som to dopozeral, lebo po úžasnom The Mind's Eye som sa tešil na ďalšiu vizuálnu jazdu od pána Joe Begosa, ktorá mala tentokrát ešte mať aj moje oblúbené halucinogénne prvky. Halucinogénne to teda bolo riadne, ale predstavitelka hlavnej postavy mi bola tak vrcholne nesympatická, že ma to nebavilo už od prvej minúty. Pochváliť ale musím kameru, ktorá sa perfektne hodí k takému feťáckemu doupěti akým je Los Angeles. Zopár scén stojí za pozornosť, ale ak ste ešte nevideli The Devil's Candy, kde hrajú prím taktiež malby (v niektorých momentoch by som povedal, že si Joe Begos prevzal pár vecí z tohto filmu), určite si pozrite radšej to. + Graham Skipper + Matt Mercer + Jesse Merlin + herečka z Exists + herec z The Purge + herec z Spring a The Mind's Eye + herec z The Belko Experiment, Outcast a Like.Share.Follow

• 27.9.2019  09:57
    Prey (2019)

Po smrti svojho otca sa Toby (Logan Miller) zapíše do programu, ktorý mu má pomôcť vyrovnať sa s jeho stratou. Bude vysadený na opustenom ostrove, kde má vydržať 72 hodín a zabezpečiť si obživu. Krátko po opustení lode ale zisťuje, že ostrov nie je ani zďaleka opustený, aj keď to neznamená, že je obývaný ľuďmi. - Na produkciu Jasona Bluma dosť slabota. Nie len vizuálne, ale aj obsahovo. Námet je super, keďže stavá moderného chalana do divočiny, kde sa má o seba postarať, čo je pre dnešnú mládež nočnou morou, ale je maximálne nevyužitý. Rovnako sú slabé aj hororové prvky a tvorcovia sa zamerali skôr na dramatický spôsob príbehu. Nepomáha tomu ani to, že je to predvídatelné od úplne prvej až po úplne poslednú scénu, ale keďže som dlho žiadny horor nevidel, dám tomu aspoň slabšie tri za príjemné lokácie. + herec z Would You Rather a Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35