Marceloo

Horror Addict

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 22.7.2018  13:33
    Ahockalypse (2018)

Po víťazstve najdôležitejšieho zápasu v sezóne sa mužstvo Kings chystá svoj triumf poriadne osláviť. Ich radosť prekazia nečakané správy o tom, že ich mestečko zasiahla Zombie apokalypsa, takže sa zábava mení na boj o prežitie. - O trochu lepšie než som čakal, ale nulový rozpočet je miestami až príliš výrazný, a to hlavne keď sa objaví digitálna krv. Po komediálnej stránke Ahockalypse funguje trochu lepšie, pretože k zábave rozpočet netreba. Postavy sú odohrané v rámci možností najlepšie ako sa dalo a tá tímová súdržnosť vcelku funguje, takže pri záverečnej konfrontácii so Zombie armádou som sa pobavil. Pomáha tomu aj krátka stopáž, ktorá zaručuje nižší počet nezáživných pasáží. Pre fanúšikov tohto športu a bitiek na lade je toto povinnosť, pretože je to od tvorcov, ktorí podobné veci milujú. Prekvapilo ma ale, že sa na lade neodohrávalo viac scén, pretože zrovna tieto sekvencie pôsobili najvydarenejšie. + herečka z Disciples + herec z Ruin Me

• 21.7.2018  14:06

Profesor zaoberajúci sa paranormálnymi javmi sa dostane k trom prípadom, okolo ktorých sa točí nespočetné množstvo nezodpovedaných otázok. Vydáva sa ich rozuzliť, ale čaká ho desivá cesta a objavy, ktoré zmenia celý jeho skeptický pohlad na túto problematiku. - Nič pre mňa. Pozeral som to na niekolkokrát, pretože som nevydržal počúvať tie ohavné prízvuky, ale ani dejovo ma to vôbec nezaujímalo a niečo tak monotónne som už dlho nevidel. No a keď sa to s tými slabými hercami dostalo až do záveru, tak ten so svojou nezmyselnou a hlavne opozeranou pointou toto dielo v mojich očiach úplne pochoval. Plusové body treba rozhodne prirátať za obdivuhodné vizuály a kameru, ale to v tomto prípade nestačí, pretože mám pocit, že ten scenár napísal ten zhnitý retard, ktorý sa tam objavil na konci a smial sa ako zmyslov zbavený. Ale kludne si to pozrite, pretože všetci moji oblúbenci tomu zatial napálili štyri hviezdičky, takže v tomto prípade je zrejme problém na mojej strane. + herec z Severance a The ABCs of Death 2 + herec z World War Z

• 21.7.2018  11:43
    Ruin Me (2017)

Šestica odvážlivcov sa vydáva okúsiť Slasher Sleepout, kde majú 36 hodín na prežitie v lesoch a plnenie rôznych úloh, pričom sú strašení organizátormi. Postupom času sa hra začína dostávať do extrémov, a keď prídu prvé úmrtia, začína byť jasné, že už nejde o nevinnú hru, ale skupina sa stala obeťou zvrátených maniakov. - Podarený horor, ktorý si dokáže udržať pozornosť a slušnú úroveň aj napriek chýbajúcim finančným prostriedkom. Je poznať, že tvorcovia majú žáner radi, aj keď na odkazoch na klasiky mohli pridať, pretože jedna hláška z Carrie, narážka na Jasona Voorheesa a diskusia o oblúbených hororoch je trochu málo. Akcie je dostatok, hra sa často obracia do neočakávanej roviny a prekvapuje, úmrtí je tiež dosť, a naviac sa to nesie zrovna v tom duchu, ktorý je pre lesné vyvražďovačky charakteristický, takže jedno zhliadnutie sa tomu oplatí obetovať. + herec z Mega Shark vs. Mecha Shark

• 21.7.2018  05:40

Práca v továrni na výrobu zbraní môže byť pre niekoho splneným snom, no pre Desmonda (Brenton Thwaites) je len obyčajným stereotypom bez štipky zábavy. To sa zmení, keď spoločnosť, pre ktorú pracuje, dostane dodávku energetických nápojov Zolt, ktoré menia všetkých pracovníkov na krvilačné monštrá, ktoré sa nedokážu ovládať. - Ja tieto kancelárske horory môžem a aj tento ma bavil, ale prišiel mi po všetkých tých počinoch už akýsi nevýrazný. Čo je výrazné je rozhodne Jane Levy, ktorá je momentálne bezpochyby najlepšou hororovou herečkou, a som rád, že po psychologickom terore v Evil Dead a Don’t Breathe dostala odlahčenejšiu úlohu. Nezaostáva za ňou ani ostatné herecké obsadenie, keďže sa tvorcovia snažili stavať na sympatických postavách, čo sa im viacmenej podarilo. Vraždy sú slabšie a skôr by som ich zaradil do PG-13 ranku, ale aspoň je to celé živé a neustále sa niečo deje. Velmi ma zaujalo nenásilné zaradenie všetkých rás do tohto hororu, z čoho by sa mohli učiť Hollywoodske celebrity, ktoré nám vnucujú ich úbohú politickú korektnosť. Možno by som dal aj štyri hviezdičky, pretože mi to sadlo, ale keď vidím Tyrona Woodleyho namiesto bránenia titulu v najsilnejšej divízii UFC promenádovať sa v takej bezvýznamnej úlohe, v ktorej sa tu objavil, tak mi je z toho zle, takže to nechám na silných troch. + herečka z Evil Dead a Don’t Breathe + herec z Oculus + herec z Goosebumps a Creep 2 + herec z Scary Movie + herec z Blood Drive + herec z Stephanie

• 17.7.2018  07:22
    Framed (2017)

Framed je internetová sieť, ktorá spája celý svet. Jej prostredníctvom môzu užívatelia vysielať videá naživo a spojiť sa s fanúšikmi z celého sveta. Táto sieť má aj svoju temnú stránku, pretože nie je kontrolovaná, takže môžu byť vysielané aj kriminálne činy alebo teroristické útoky. Skupina fanúšikov sa znenazdajky stane najsledovanejším videom večera, keď na nich zaútočí neznáma skupina, ktorá nahráva všetky svoje násilné činy. - Presne 16 mesiacov som čakal na to, kedy ma nejaký celovečerný horor uspokojí natolko, aby som mu dal päť hviezd, a vôbec som nečakal, že sa to podarí hororu, na ktorý som bol zvedavý len kvôli jedinej herečke. Čo ma neprekvapilo je to, že tento snímok prišiel zo Španielska, pretože táto krajina je už dlhé roky hororovou velmocou. Framed je hororovým luxusom, v ktorom sa skĺbili všetky aspekty, ktoré v tomto žánri preferujem. V prvom rade ide o moderný počin, ktorý poukazuje na to, že internet je dobrý sluha, ale zlý pán. Hlavný záporák je sfanatizovaný borec, ktorý je schopný urobiť všetko, len aby mu narastali views. Jeho parťáci za ním nezaostávajú a spolu táto skupina vytvára charizmatickú trojicu, ktorej v niektorých momentoch divák fandí viac, než obetiam ich násilia. Ako Home Invasion to funguje špičkovo, pretože postavy tentokrát naozaj nemajú možnosť opustiť dom, takže deju pomáha aj slušná dávka realizmu. Gore je úplne fajnové, krv tečie potokmi a vďaka pre tento subžáner necharakteristickému vyššiemu počtu postáv (podobne ako v You’re Next), je o bodycount postarané. Naviac postavy dávajú nehorázne brutálne hlášky, či už v bežných dialógoch, alebo aj ako posledné slová pred smrťou. Technická stránka ma potešila asi zo všetkého najviac, pretože celý dej má podporu neónových vizuálov a na každej scéne je vidieť, že bola detailne pripravovaná. No a hudba je úplným vrcholom tohto diela, keďže počas záverečného killu hrá Beethovenova 9. symfónia. Nerozumiem tomu, ako mohli tvorcovia tolko vecí nacpať do necelých 75 minút. Bez váhania môj najlepší hororový zážitok posledných rokov a som velmi rád, že som mal už teraz šancu vidieť tento masterpiece. Ale zase mi je lúto, že moji kamaráti na to teraz budú musieť čakať ešte riadne dlho, pretože film je zatial len na festivaloch a nemá ani distribútora. + herečka z Asmodexia

• 13.7.2018  13:25

V roku 1960 prichádzajú dvaja kňazi poverení Vatikánom do kláštora pre ženy, kde majú zdokumentovať údajný zázrak, ktorý sa tu odohral. Z ich príchodu nie je nadšená vrchná sestra, pretože verí, že ich poslaním je pokaziť reputáciu jej zariadenia. V skutočnosti na kňazov čakajú desivé zážitky, pri ktorých bude ich viera testovaná najťažšími spôsobmi. - Presne ten typ hororu, ktorý sa hodí k víkendovému večeru, kedy už pred pozeraním viete, že v polovici budete driemať. Je to skrátka len pobehovanie postáv sem a tam s občasnou interakciou s posadnutým dievčaťom alebo nejakou slabšou krvavou scénou. Situovanie do šesťdesiatych rokov väčšinou nepreferujem, ale keďže práve pozerám AHS Asylum s mnohými totožnými motívmi, bol som naladený na správnu vlnu. Našťastie je hororový Found Footage ošial už dávno za nami, takže to aspoň nie je iritujúce a vďaka podarenému klaustrofobickému záveru, ktorý to už síce výraznejšie neoživí, si to slabšie tri hviezdičky zaslúži.

• 13.7.2018  09:43
    14 Cameras (2017)

Obeťou maniaka z predchádzajúceho filmu sa tentokrát stáva nič netušiaca rodina, ktorá si v Santa Fe prenajme luxusný dom. Ten je celý pokrytý kamerami, ktoré vysielajú intímny život návštevníkov do sveta. Zvrátené túžby sledujúcich zachádzajú do čoraz vyšších extrémov, takže je rodina v stále väčšom nebezpečenstve. - Priame pokračovanie hororu, ktorý sa mi v tom čase dosť páčil, ale sequel neponúka okrem velmi sympatickej rodiny a novej lokácie takmer žiadnu prídavnú hodnotu. Záporák samozrejme počas tých niekolkých rokov vôbec neopeknel, takže dokáže opäť riadne znechutiť, ale tvorcovia nepridali vôbec na intenzite a celý dej je skôr pasívny, plný predvídatelných zvratov a v rámci brutality príliš mierny. Celková myšlienka sa mi ale velmi páči, pretože ak je na svete niečo, čo naozaj nenávidím, tak sú to úchylovia. Vôbec nebudem mať problém pozrieť si ďalšie pokračovanie, ktoré tvorcovia podla záveru plánujú, ale mohli by sa posnažiť priniesť trochu inovácie. + herečka z Daylight's End + herec z Fear the Walking Dead a From Dusk Till Dawn: The Series + herečka z Fender Bender

• 13.7.2018  07:53

Štyria kamaráti si prenajmú sídlo v Malibu. Po príchode na miesto zisťujú, že miesto vôbec nevyzerá tak, ako na fotkách, ale pre zábavu im bude stačiť. Podgurážení alkoholom začnú vykladať tarotové karty, čo nikdy nemali robiť, pretože práve prebudili krutého démona, ktorý ich chce jedného po druhom zahubiť. - Dosť nepodarený režijný debut, ktorý mi pripomínal všetky Ouija nezmysly, ktoré sa v posledných rokoch vyrojili, takže sa môj celkový dojem ešte zhoršoval. Hlavná herečka je síce sympatická, ale hrať velmi nevie. Dve hviezdičky tomu dám za perfektnú 80's like synth muziku v úvode a moju oblúbenú vraždu podrezaním hrdla, ale viac si to nanešťastie nezaslúži. Čo je trochu škoda, pretože režisér podla mňa mal na čom stavať, a keby sa trochu posnažil vymyslieť niečo nové a nie nasledovať to, čo je v tomto žánri už dávno opozerané, mohlo sa mu to podariť ovela viac. Nabudúce by sa mal namiesto hry s neónovým osvetlením zamerať skôr na vylepšenie obsahovej stránky. + herečka z The Wicked Within a Holidays + herečka z Martian Land a Crying Wolf

• 5.7.2018  12:14
    West of Hell (2018)

Nočná jazda vlakom do Atlanty sa mení na katastrofu, keď v ňom začne úradovať zločinec menom Jericho (Tony Todd). Ten sa zameria na dcéru bohatého muža, ktorá cestuje rovnakým vlakom. To nie je ani zďaleka to najhoršie, čo na pasažierov čaká. Vlak je totiž strediskom nadpozemských síl, ktoré sa počas tejto noci prebudili. Cestujúci plní nenávisti sa musia spojiť, aby jazdu prežili. – Po dlhej dobe horor, na ktorý som sa tešil kvôli kombinácii oblúbených hercov, a vôbec ma nesklamal. Ani som si nevedel predstaviť, aká parádna atmosféra sa dá vytvoriť vo filme, ktorý je natočený počas jazdy nočným vlakom. Tony Todd sa po velmi dlhej dobe objavuje v hlavnej úlohe a nehorázne mu pridelená postava sedí. Je pravda, že digitálne efekty miestami pôsobia úsmevne, ale majú svoje opodstatnenie a tvorcovia ich využili v prijatelnom množstve. Celý priebeh bol podla mňa pútavý a bolo tu aj dosť napätia a nepredvídatelných zvratov. Väčšinou ma takéto pomalé horory nezaujmú, ale tento pomerne nový režisér sa mi akosi triafa do vkusu, pretože aj jeho prvý počin, ktorý bol v podstate amatérsky, ma velmi bavil. Potešilo ma aj to, že ide o sociálnu kritiku, aj keď už trošku neaktuálnu, ale v rámci dobového kontextu ideálne zasadenú. Neviem, čo sa so mnou v posledných týždňoch deje, ale akosi ani nemám chuť na horory plné krvi, ale skôr na takéto veci, ktoré ma nútia rozmýšlať ešte dlhú dobu po zhliadnutí. To bude asi tými odpornými horúčavami. + Tony Todd + Michael Eklund + Lance Henriksen + herečka z Clinger + Richard Riehle + herec z Halloween II + herec z Mercy, Inner Demons a Clinger

• 5.7.2018  10:23

Je čas osláviť Nový rok a preto sa Sophia (Sara Fletcher) so svojou partiou vydáva navštíviť chatu, ktorá sa nachádza za ich mestečkom. Ich zábavu prekazí šerif Wyatt (Richard Grieco), ktorý im oznámi, že miesto by mali opustiť. Hrozbou je aj blížiaca sa búrka, ale ani toto nebezpečenstvo sa nevyrovná tomu, čo na partiu číha uprostred hlbokých lesov. - Je to katastrofálne natočené a dalo by sa to využiť ako manuál pre učenie všetkých hororových stereotypov, ale je to tak nabité akciou a je tu tolko úmrtí, že ten amatérizmus som si po pár minútach prestal všímať. Naviac si sem Bill Moseley priniesol Otisovu parochňu, takže snímok poslúži minimálne ako skrátenie čakacej doby na 3 from Hell. Herci z televíznej produkcie, z ktorých väčšina je upísaná primitívnym hororom od Syfy, zahrali tiež prekvapivo slušne, takže som dostal ovela viac, než som pôvodne očakával. + Bill Moseley + herec z Muck + herec z Sharknado 5 a Dave Made a Maze + herec z Mega Shark vs. Mecha Shark a Sharknado 3 + herečka z The Black Room + herečka z iZombie Finders Keepers a Circle + herečka z Sharknado 3 a Sharknado 4 + herečka z Prom Ride + herec z Pernicious + herec z American Horror Story, Circle, Zoombies a Ice Sharks

• 1.7.2018  10:07
    The Woods (2017)

Partia kamarátov si prenajme chatu vo vidieckej oblasti Pleasant Oaks. V hustých lesoch na nich ale číha monštrum, ktoré má chuť na krv. - Nečakal som, že by ma krátkometrážny horor od akýchsi YouTuberov dokázal zaujať, ale ukázalo sa, že ide o špičkovo spracovaný Monster Horror, ktorý s lahkosťou prekonáva aj celovečerné horory s vyšším rozpočtom. Plné hodnotenie nedávam len kvôli rozťahanému začiatku, ale keď sa na scéne objaví príšera na štýl The Descent, je sa na čo pozerať. Tvorcom vychádza atmosféra, surová gore scéna s podrezaním krku, čo je pre mňa v hororoch najnepríjemnejším úmrtím, má excelentne spracované gore, a aj keď tu je plno opozeraných hororových zvratov, tvorcovia to uhrali do takej roviny, že to diváka prekvapí a celú tú jazdu si užije. Technicky je to tiež zvládnuté bravúrne a v podstate ma to bavilo viac, než ktorýkolvek horor, čo som zatial v roku 2018 videl. Zaujímalo by ma, či by si títo tvorcovia trúfli vytvoriť to aj v celovečernej verzii, pretože talent a potenciál nepochybne majú.

• 30.6.2018  13:54
    Tarnation (2017)

Najhorší deň v živote Oscar sa konečne začne zlepšovať, keď dostane ponuku na výlet do opustenej chaty uprostred lesov, kde by sa mohla aspoň trochu upokojiť. Netuší, že v lesoch okolo mestečka Tarnation sa potuluje démonický jednorožec, ktorý si pre Oscar a jej kamarátov pripravil nepríjemné prekvapenie. - Vela som po predchádzajúcej skúsenosti s tvorbou tohto režiséra nečakal, ale v mojich očiach ide oproti jeho minulému hororu o mierny krok dozadu. Z Sheborg Massacre si síce pamätám po štyroch mesiacoch asi len jednu zábavnú scénu, ale tu už pár minút po dopozeraní pomaly neviem, o čom to bolo. Pre tento tím z Austrálie by podla mňa vôbec nebol zlou volbou Kickstarter alebo podobný projekt, pretože ich nápady sú netradičné a mne osobne ich humor a situovanie príbehu tiež sedí, ale ten nedostatok prostriedkov je tak výrazný, že sa to dá pozerať len s ťažkosťami. Ale je to z Austrálie, takže by bol v mojom prípade hriech nepozrieť si to, keďže ide o krajinu, ktorá prebudila celú moju hororovú závislosť. + herečka z Sheborg Massacre

• 28.6.2018  14:01
    Kristen (2015)

Po novoročnej oslave prichádza Kristen poupratovať do malého pohostinstva, ktoré patrí jej otcovi. Znenazdajky ju tu začne terorizovať neznámy útočník, ktorý sa jej vyhráža prostredníctvom mobilných hovorov. Čaká na ňu najhoršia noc jej života, keďže stojí proti protivníkovi, ktorý pozná každý jej krok ešte predtým, než ho vykoná. - Velmi príjemné prekvapenie z Holandska. Zo začiatku sa zdá, že ide o horor, ktorý tu bol už nespočetnekrát, ale s pribúdajúcimi minútami sa z toho stáva velmi netradičný pohlad na tento námet a tak trochu artový snímok s hlbokým filozofickým presahom, čo znie u hororu trochu neuveritelne, ale na mňa osobne to fungovalo a bol som velmi zvedavý na to, ako to celé dopadne. Film má na to, že je natočený za 10 000€, velmi dobré vizuálne spracovanie, vhodne skomponovanú hudbu a hlavnú herečku, ktorá pred kamerou vyzerá ako profesionálka a túto náročnú úlohu zahrala bezchybne. Keby to bolo ešte trochu intenzívnejšie, dal by som vyššie hodnotenie, pretože nie je vela hororov, ktoré z mála dokážu vyťažiť tak vela.

• 25.6.2018  18:09

Napriek pokročilému veku je Oliver (Russell Geoffrey Banks) stále naviazaný na svoju matku a nedokáže bez kontaktu s ňou prežiť ani jeden deň. Jeho životnou náplňou je zabíjanie nevinných žien pred očami svojej zvrátenej matky. Všetko sa ale mení vo chvíli, keď stretne nádhernú Sophiu (Sara Malakul Lane), s ktorou po prvý krát pocíti, že láska existuje aj v inej podobe, ako sú krvavé orgie. - Ak bola doteraz v hororovom žánri najšialenejšou matkou Margaret White, tak v tomto filme dostáva prinajmenšom úctyhodnú konkurenciu. Už dlhšie som nezaznamenal vydarenejší nízkorozpočtový debut a Who's Watching Oliver ma prekvapil vo viacerých aspektoch. Páčilo sa mi podarené herecké obsadenie a bolo zjavné, že každý zúčastnený si svoju úlohu patrične užíval. Scenár bol tiež ideálny a napriek relatívne obohranej tematike nebol úplne jednotvárny, dokázal správne fungovať a tiež vytvárať nepredvídatelné situácie. Gore sa miestami tiež objaví, aj keď mi je trochu lúto, že tvorcovia v tejto oblasti neukázali ešte viac, ale keďže v tomto prípade ide aj o psychologický horor a nie len o nezmyselnú vyvražďovačku, tak ich rozhodnutie chápem. Situovanie v Thajsku a primiešanie ich podmanivej kultúry mi vždy imponuje, takže som s týmto hororom spokojný, pretože som dostal ovela viac, než som čakal. + herečka z Pernicious a Beyond the Gates + herec z Pernicious a Ghost House

• 24.6.2018  18:45
    Riley (2015)

Keď prekvapí Riley (Bex Taylor-Klaus) kamarát, s ktorým má vyraziť na horor do kina, musí urobiť všetko pre to, aby skryla mŕtvoly, ktoré vo svojom príbytku porcuje. - Bex Taylor-Klaus je špičková seriálová herečka a som rád, že sa postupne prebíja aj k celovečerným snímkom. V tomto krátkometrážnom snímku si zahrala velmi sympatickú vrahyňu a svoju úlohu si patrične vychutnala. V tretej sérii Scream mi bude nesmierne chýbať, rovnako ako všetci jej kolegovia. + herečka z Scream a iZombie + herec z Clinger

• 24.6.2018  18:36
    The Nurse (2017)

Malé dievčatko s chorým zrakom môže konečne odstrániť bandáže, ktoré nosí na tvári, ale to, čo uvidí, je desivejšie, než celé jej doterajšie utrpenie. - Prvotriedne spracovaný krátkometrážny horor, u ktorého nie je prekvapením, že zaujal tvorcov na najvyšších miestach, pretože za tých pár sekúnd vytvorí režisér vydarenú hororovú atmosféru, ktorá väčšine novodobých hororov chýba.

• 23.6.2018  14:23
    iZombie - Série 4 (série) (2018)

Vo štvrtej sérii sa zo Seattlu vo Washingtone stáva New Seattle, teda mesto, v ktorom žije oficiálna komunita nakazených. Fillmore-Graves robí všetko pre to, aby mali nakazení dostatok potravy a aby mezi dvoma svetmi nevznikali konflikty. - Ihneď ako som sa dozvedel, že tohtoročný Halloween strávim v Seattli, som sa musel vrhnúť na štvrtú sériu tohto zábavného seriálu. Všetko pokračuje v zabehnutých tradíciach, a to je miestami značným problémom. Dej sa totiž po troch sériách dookola sa opakujúcej témy stáva príliš predvídatelným a názov poslednej epizódy už v polovici série pomáha odhaliť, ako to celé dopadne. Postavy sú ale stále charizmatické, nápad s izolovaným mestom, v ktorom spolunažívajú Zombie a ludia, je v seriálovej podobe neopozeraný a tá partia je v tomto prípade už tak zohraná, že sa človek pri pozeraní proste musí cítiť dobre. + herečka z Van Helsing + herec z The Endless + herec z June + herečka z Bed of the Dead a The Haunted House on Kirby Road + herec z The Whispers + herečka z Tucker & Dale vs. Evil + herec z The Returned a The Magicians + herec z The Returned

• 20.6.2018  18:10
    The Endless (2017)

Dvaja bratia sa z osobných dôvodov rozhodnú vrátiť do kempu, ktorý je centrom komunity, v ktorej vyrastali. Ich názor na toto miesto je rozdielny, ale bratská súdržnosť ich prinúti spojiť sa a zistiť, čo sa za miestnym kultom naozaj skrýva. - Toto duo režisérov vytvorilo neopozeraný indie horor, ktorý mi príjemne sadol, už pár rokov dozadu. Trochu ma prekvapilo, že sa ich neuchytilo nejaké významnejšie štúdio, ale aspoň im nikto nebráni ísť si vlastnou cestou a tvoriť takéto pecky. Už v úvode ma zaujalo netradičné vizuálne spracovanie, extrémne sympatické duo bratov a mystérium okolo kultu. Tvorcovia stavajú hlavne na neopozeranosti a neistote, prostredníctvom ktorej vzniká napätie, a osobne som nevedel, čo sa z toho vyvinie a o aký subžáner vôbec pôjde, pretože sa to rozbehlo do viacerých smerov. Výsledok je podarený a ponúka možnosť pre divákove vlastné interpretácie, presne tak, ako to mám u hororov rád. Pretože môžu v hororoch tiecť aj potoky krvi, ale stále to neprekoná taký film, ktorý ma prinúti zamýšlať sa nad jeho významom ešte dlhé týždne po zhliadnutí. A presne toto týmto týpkom vychádza na 100%, takže som zvedavý, kam sa posunú ďalej. + 2 herci z Contracted: Phase II + herečka z From Dusk Till Dawn: The Series, Blair Witch a Alien: Covenant + herec z The Devil's Rejects, The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning, Halloween a 31 + herec z Sinister 2 + herec z Reversal a American Horror Story + herec z Spring + herec z Contracted: Phase II a Dementia

• 17.6.2018  10:00

Partia priatelov sa vyberie na dovolenku do Mexika. Narazia tu na chlapíka, ktorý ich zoberie do zruinovaného kláštora, kde sa zhodnú, že by bolo dobrým nápadom zahrať si hru Truth or Dare. Ukáže sa ale, že sa stali jeho obeťami a on ich vtiahol do smrtiacej hry, ktorá ich odteraz bude desiť na každom rohu. - Ďalší Teenage horor bez štipky inovácie a bez akéhokolvek pokusu priniesť niečo nové. A pritom je tento subžáner jedným z tých menej vyčerpaných a ponúka tolko možností. Mladí herci sú celkom sympatickí, ale ich neskúsenosť je až príliš výrazná. Velmi tu chýba atmosféra a systematické úmrtia, ktoré dokáže divák predvídať na míle ďaleko, z toho robia jeden z najmenej uspokojivých kino hororov, ktoré som v posledných rokoch videl. Blumhouse v poslednej dobe čím ďalej tým viac zlyháva, takže dúfam, že Halloween to trochu oživí. + herec z Yoga Hosers + herečka z The Walking Deceased + herec z House at the End of the Street + herečka z Freaks of Nature + herec z Bone Tomahawk + herečka z American Horror Story

• 10.6.2018  14:35
    Ghostland (2018)

Matka s dvoma dcérami zdedia dom po svojej tete. Nanešťastie sa hneď po príjazde stanú obeťami brutálneho útoku a široko-ďaleko nie je nikto, kto by bezbranným ženám mohol pomôcť. Čaká ich najhoršia noc ich života. - Jednoznačne horor, ktorý nestačí vidieť len raz. Podla očakávania velmi sofistikovaný zážitok, ktorý sa ťažko popisuje slovami, ale ukazuje, že pán Pascal Laugier je na hororovej scéne výnimočným zjavom a ja som za jeho diela velmi vďačný. Ghostland dokáže nespočetnekrát prekvapiť, a vždy, keď som začal mať pocit, že som režisérove úmysly prekukol, priniesol ďalšiu otočku úplne opačným smerom. Nie je to síce až taký hlboký zážitok ako Martyrs, ale takýchto dôležitých kúskov v tomto žánri človek vela nenájde. Po druhom zhliadnutí pôjde hodnotenie pravdepodobne vyššie, pretože mám pocit, že mi napriek nevídanému zážitku vela vecí uniklo. + herec z Devil's Gate a Cult of Chucky + herečka z Residue

• 30.5.2018  14:50

Zaneprázdnená pracovníčka Sawyer (Claire Foy) sa dôsledkom nerozvážnosti stane pacientkou psychiatrickej liečebne. Tvrdí, že jej stav je výborný, lenže tým nikoho nepresvedčí. Po akceptovaní faktu, že sa z miesta tak skoro von nedostane, sa musí postaviť najväčšiemu strachu svojho života. - Pred pozeraním som si hovoril, ako môže režisér s viac ako tridsaťročnými skúsenosťami u filmu natočiť svoj prvý horor a použiť v ňom ten najohranejší twist, kedy sa na konci ukáže, že je hlavná postava na hlavu. Pán Soderbergh ale príjemne prekvapil a jedná sa o niečo úplne iné a dosť uspokojivé. Z priebehu sa vela prezradiť nedá, ale funguje kvalitne hlavne vďaka presvedčivo zahranej hlavnej úlohe, kedy hlavnej postave jednoducho musíte držať palce. Dám tomu tri hviezdy, pretože mi velmi chýbala krv a nejaké gore scény, ktoré by to potiahli ešte vyššie. Pár hodín po zhliadnutí mi začína byť fakt lúto, že z toho prostredia režisér nevyťažil poriadnu atmosféru, ale to ma kvôli jeho absencii žánrových skúseností neprekvapuje. + herečka z Vampire Academy + herečka z Stranger Things + herečka z Hide and Seek + herec z The Blair Witch Project, Hatchet a The Town That Dreaded Sundown + herečka z Sweet, Sweet Lonely Girl

• 27.5.2018  16:16
    Creswick (2016)

Dievča žijúce v lesoch v Austrálii sa pripravuje na stretnutie s tajomnou entitou, pred ktorou ju varoval jej otec. - Vizuálne je tento snímok velmi pútavý, ale dejovo už je to slabšie. Scény, ktoré majú byť strašidelné, majú svoju atmosféru, ale mám pocit, že celkovo je výpovedná hodnota tohto diela úplne nulová a nemá tak čím zaujať.

• 27.5.2018  14:57
    The Terror (TV seriál) (2018)

Posádka dvoch lodí je na ceste za majestátnym objavom. Ich túžbou je nájdenie prieplavu, ktorý by umožnil zjednodušenie obchodných stykov a objavenie nových území. Drsným prírodným podmienkam lode nedokážu odolať a posádka uviazne v nehostinnom prostredí. Jej členovia musia odolávať brutálnej zime a nájsť spôsob, ako prežiť. - Velká hororová udalosť, ktorá skončila ako marketingový prepadák, keď sa všetky časti dostali na internet krátko po premiére, čo AMC skrížilo ich plány. Vo svojej podstate ide o kvalitný seriál so silným produkčným zázemím. Problémom je to, že som mal stále pocit, že sa všetko zorganizovalo príliš rýchlo, a tak tvorcom ani nebolo jasné, ako to má vo výsledku pôsobiť. Ako Monster Horror to jednoznačne zlyháva, pretože monštrum vyzerá ako z nejakej PC hry vyrobenej v deväťdesiatych rokoch. Ako Survival The Terror tiež nezažiari kvôli slabej práci s postavami a celkovej neprehladnosti medzi nimi. Ako Horror Drama by to trošku fungovať mohlo, keby bola práca s flashbackmi aspoň trochu premyslená. Jediné, čo sa tvorcom podarilo zakomponovať slušne, je Supernatural Horror, ktorý funguje vďaka neopozeranej kultúrnej línii s domorodými obyvatelmi. Velmi ma tento seriál nepotešil a je smutné, že do toho tvorcovia neinvestovali viac. Ešte aj v interviews hovoria, že sú unavení a na ďalšej sérii už nechcú spolupracovať. No díky moc teda. Ale ak to má znamenať, že pán David Kajganich investoval svoju energiu namiesto tohto seriálu do Suspirie a Pet Sematary (oba remaky, takže sa chlapec musí hoodně snažiť, inak hororových fanúšikov nahnevá), tak mu bude tento projekt v mojom prípade odpustený. + herec z The Quiet Ones a Poltergeist + herec z The Woman in Black + herec z Underworld: Blood Wars + herec z Victor Frankenstein + herec z Fortitude

• 25.5.2018  18:02
    Feral (2017)

Partia medikov sa vyberie na výlet do prírody. Rozhodnú sa, že noc prečkajú v lese, ale netušia, že práve dorazili na teritórium, v ktorom sa z nich stáva lovná zver. - Na Feral som bol zvedavý kvôli Scout Taylor-Compton, ktorú hororoví fanúšikovia kvôli úlohe, ktorá ju vyniesla na výslnie tohto žánru, príliš nemusia, ale ja v nej vidím skrytý ohromný talent a stále čakám na horor, v ktorom ho naplno predstaví. No a keď sa toho uchopilo IFC Midnight, musel som to hodiť na zoznam. Už na začiatku, kedy dej na diváka vyvalí zásnuby postáv, ktoré sa dovtedy objavili v jednej scéne, je jasné, že pôjde o béčkový horor, pre ktorý logika nie je významná. To by mi nevadilo, keby išlo aspoň o poriadne drsný počin, ale scény s útokmi sú dosť nešikovne natočené a režisérovi sa nedarí budovať ani napätie. Masky sú slabé a chabé gore nepôsobí dobre. Velmi tomu nepomáhajú ani preafektované reakcie hercov, ktorí nezahrali ani trochu uveritelne. Potešila ma aspoň pekne skomponovaná hudba a ako vždy uspokojivé lesné prostredie. V Scout ale stále verím, len budem na jej prelomový výkon musieť čakať opäť o niečo dlhšie. + Scout Taylor-Compton + herečka z It Follows + herec z The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning, The Devil's Rejects, Halloween a 31 + herečka z Unfriended + herečka z Channel Zero

• 24.5.2018  07:35

Rodina žijúca v postapokalyptickom svete je nútená skrývať sa pred hrozbami, ktoré na jej členov číhajú vonku. – Mne osobne sa tento projekt už od začiatku nepozdával, pretože spojenie Hollywood + Horror vôbec nemusím. Námet je originálny, čo u moderného hororu nie je zvykom. Jeho prevedeniu pomáha to, že si režisér celý projekt ukočíroval sám, takže jeho vízia sa naplnila do poslednej bodky. Nemôžem vynechať ani špičkovú hudbu od môjho oblúbeného skladatela. To je ale asi tak všetko, čo ma na tom zaujalo. Dôvodom sú vrcholne nesympatické postavy spolu s hercami, ktorí ich stvárnili. Opäť mi to raz dokázalo, aké je dôležité, aby v hororoch hrali herci, ktorí s týmto žánrom majú skúsenosti. No a keď pánovi Muschiettimu prešlo zabitie dieťaťa v áčkovom horore, tak to teraz budú všetci používať? Nechcem to znehodnocovať a nikoho od toho nebudem odraďovať, ale má to obrovský hype, ktorý si to v podstate ani nezaslúži. + herec z Bethany

• 23.5.2018  07:35
    Delirium (2018)

Po prepustení z psychiatrickej liečebne sa Tom vracia do rodičovského sídla. Jeho lekár ho varuje, že keď uvidí niečo zvláštne, má veriť svojmu mozgu, nie svojim očiam. Po príchode začína mať desivé predstavy, ktorým musí odolávať, pretože inak by skončil presne tam, kde sa všetky jeho problémy začali. - Na Delirium som bol zvedavý, aj keď ma režisér svojím hororovým debutom úplne nepresvedčil. Dopadlo to asi tak, ako spomínaný debut, a je smutné, že sa režisér za tie roky v ničom nezlepšil. Všetko ubieha pomaly, hlavný charakter je strašlivo nezaujímavý a strašidelné scény vôbec nefungujú. Normálne ma udivuje, že dal pán Jason Blum zelenú zrovna tomuto projektu, pretože poznám desiatky tvorcov, ktorí by dokázali vytvoriť ovela kreatívnejšie horory, alebo by dokonca aj túto tematiku spracovali zaujímavejšie. Tri hviezdy si to v podstate ani nezaslúži, ale to sídlo, v ktorom sa to odohráva, je tak monumentálne, že tomu tie tri dám. + herečka z Tusk a Yoga Hosers + herec z Beyond Skyline

• 22.5.2018  17:49

Rodina v problémoch sa vyberie na výlet do kempu. Dúfajú, že tento trip im pomôže vyriešiť ich starosti, ale v skutočnosti ich čakajú omnoho vážnejšie komplikácie. Rodina bude nútená spojiť sa, pretože inak je šanca, že sa dožijú ďalšieho rána, úplne nulová. - The Strangers je pre mňa jedným z top Home Invasion hororov. Bol som zvedavý, ako toto dopadne, keďže pán Bryan Bertino zveril svoj výnimočný námet z prvého filmu novému režisérovi, ktorý sa vo svojej štyridsiatke stáva jedným z momentálne najaktívnejších hororových tvorcov. Mierne som sa obával hereckých výkonov, pretože podla biografií ide skôr o televíznych hercov. Na začiatku ma velmi príjemne prekvapila hudba a tiež ma potešil sympatický casting, takže moje obavy z ich výkonov zmizli. Napätie sa miestami tiež objaví, takže ako subžánrový počin tento horor funguje. Chýba tu snáď len trochu intenzívnejšia miera brutality a krvi. Scéna v bazéne je pre mňa zatial top hororovou scénou roka, hlavne vďaka použitej hudbe. Inak už roky rozmýšlam nad tým, čo by sa stalo, keby títo vrahovia zaklopú na dvere domu, v ktorom býva nejaká Tamara. A zrovna kvôli tejto otázke a všetkým ďalším, ktoré sa po zhliadnutí vynárajú, túto už teraz sériu oceňujem, pretože divákovi neservíruje všetko až do posledného detailu. Tento dlho očakávaný sequel ma tento rok v oblasti hororu zatial uspokojil najviac, čo je zrejme spôsobené tým, že už tu dlho nebol poriadny snímok z tohto subžánru. + herečka z The Neon Demon + herečka z Don't Be Afraid of the Dark + herec z The Ring + herečka z Split

• 20.5.2018  18:16

Najpopulárnejší chlapec na škole sa stane terčom osamelého chlapca, ktorý túži byť rešpektovaný za každú cenu. - Ďalší krátkometrážny snímok, ktorý príjemne prekvapí použitým nápadom a taktiež štýlovým vizuálnym spracovaním ladeným do osemdesiatych rokov. A záverečnú scénu, v ktorej si chlapec vykračuje po chodbe ako Leatherface, si zapamätám na dlhšie.

• 20.5.2018  18:12
    Mongers (2017)

Osamelý fanatik verí, že objavil rodinu, ktorá pozostáva z démonov. Vyberie sa na lov a celú svoju expedíciu chce zaznamenať. To sa mu ale môže stať osudným. - Použitý nápad nie je vôbec na zahodenie. A aj keď sa dal už viackrát vidieť, za tých pár minút režisér dokáže zaujať a pomocou intenzívnej metalovej hudby sa z toho s pribúdajúcimi minútami stáva prepad do šialenstva. Hodnotenie nedávam vysoké, ale som s týmto projektom kvôli drastickému vyvrcholeniu spokojný. Chcelo by to len pár dolárov navyše.

• 20.5.2018  18:07
    Divination (2016)

Nerozvážne dievča sa rozhodne pomocou mágie zistiť, aká bude jeho budúcnosť, ale ani netuší, aké zlo sa kvôli tomuto činu prebudilo. - Špičkovo natočený snímok, u ktorého sa mi nepáči len to, aký je krátky. Tieto dámy z Ruska ale už chystajú celovečerný horor, takže ak sa ponesie v podobnom duchu po technickej aj obsahovej stránke, bude sa na čo pozerať.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30