Marceloo

okres Senica
Horror Addict

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 22.1.2018  09:56

Film zobrazuje príbeh rodiny, na ktorú sa zameria krutý duch. Do ich domu prichádzajú manželia Warrenovci, ktorí im chcú pomôcť. Ide o amatérsky remake hororu The Conjuring 2. - Toto si ako horor ani nezaslúži komentár, ale strašne som sa pri tom nasmial. Rozpočet tohto velkolepého remaku je 1000 švédskych korún, čo sa podla aktuálneho kurzu rovná sume 101.69 EUR. No takúto finančnú injekciu by nezohnal ani sám James Wan, ktorý tu je uvedený ako scenárista. A to myslím smrtelne vážne, pretože tento režisér sa s ničím nehrá a zrejme nikdy nepočul o pojmoch copyright alebo trademark. To znamená, že tu sú úvodné titulky z pôvodného filmu, hudba z pôvodného filmu a dokonca aj úplne totožné dialógy. Jediné, čo je iné, je to, že väčšinu postáv hrajú deti. Dokonca aj najznámejší pár lovcov duchov tu hrajú malé dievčatá, ktoré sa tvária, že sú manžel a manželka. Ale zase sa ani nečudujem, pretože ktorá žena bez mentálnej poruchy by sa chcela zúčastniť na niečom takomto? Režisér je velmi pravdepodobne pedofil, pretože tráviť volný čas zatvorený v dome s partiou neplnoletých dievčat je úplne nenormálne. Dúfam, že toto objaví niekto na vyšších miestach a tohto idiota zažaluje.

• 21.1.2018  19:13

Pri nelútostnom útoku Zombies sa odohrá zvláštna udalosť, keď jeden z nakazených zachráni živé dievča. To sa ocitne vo svete za stenou, ktorú ludia postavili, aby sa pred nemŕtvymi chránili, a skamarátenie sa s jej únoscom je jedinou cestou k záchrane. Zdá sa, že jej prítomnosť kamaráta bez života deň za dňom mení a začína sa pomalá revolúcia, ktorá môže dva znepriatelené tábory spojiť. - Warm Bodies bol tiež jedným z dôvodov, prečo si chcem tento rok niektoré horory pozrieť po dlhej dobe znova, pretože moje hodnotenie sa mi zdalo trochu prehnané. Má to síce neopozeraný dej plný zaujímavých nápadov, ktorým sa tento viacmenej jednotvárny hororový subžáner tvorcovia snažili zobraziť z trochu inej perspektívy, ale celkovo mi to po druhom pozretí pripadalo velmi nepríjemne presladené a miestami príliš romantické zrovna na úkor hororu. Tie digitálne potvory na výslednom dojme tiež velmi nepridajú. Záver sa ale podaril a myšlienky ku ktorým to smerovalo sa mi páčili, takže vôbec nelutujem, že som sa k tomu vrátil. To hodnotenie ale musí ísť trochu nižšie. + Patrick Sabongui + herečka z Wolf Creek a Lights Out + herec z The Shortcut + herečka z Viral + 2 herci z Mother!

• 20.1.2018  06:40

V roku 1953 hrali tri deti tajomnú Polnočnú hru, pomocou ktorej prebudili krutú entitu. O viac ako šesťdesiat rokov sa dvojica tínedžerov úplnou náhodou dostane k tejto hre. Rozhodnú sa ju rozohrať, lenže to, čo sa začalo ako nevinná zábava, sa čoskoro mení na najhorší zážitok ich mladých životov, pretože démon z Polnočnej hry sa opäť vracia a túži po nových obetiach. - Už po verzii Cabin Fever, ktorú vytvoril pán Travis Zariwny, mi bolo jasné, že sa v ňom skrýva velký talent a tento horor mi to potvrdil. Všetko tu funguje presne tak, ako to u béčkového hororu má byť. Je tu vynikajúca atmosféra uprostred staromódne ladeného domu, vo väčšine prípadov perfektná práca maskérov používajúcich praktické efekty a postavy, s ktorými som dokázal súcítiť a hra preto vyzerala byť ovela reálnejšia. V neposlednom rade môže tento horor stavať na perfektných výkonoch hororových veteránov Lin Shaye a Roberta Englunda, ktorí nikdy nesklamú. V podstate mi vadilo len detské herecké obsadenie, ale v týchto nízkorozpočtových hororoch sa s tým treba zmieriť, pretože deti z Hollywoodu v posledných rokoch nastavili úroveň ohromne vysoko. Občas tu bola aj nejaká dosť predvídatelná scéna, ale inak som nadmieru spokojný a IFC Midnight po parádnom Devil's Gate opäť nesklamalo. Keby sa do tohto investovalo tých 7 miliónov, ktoré išli minulý rok na nezmysel menom The Bye Bye Man, bol by to absolútny vrchol, pretože tých financií tu až tolko nebolo. Rád by som videl aj dvojku. V tomto prípade radšej prequel, pretože The Midnight Man v sebe skrýva ohromný potenciál. + Robert Englund + Lin Shaye + herec z The Other Side of the Door + herečka z Channel Zero a Cult of Chucky + herečka z Cabin Fever a Intruder

• 19.1.2018  14:30

Po smrti svojho otca musí Logan Wallace (Dylan Minnette) zabudnúť na svoj sen o úspešnej kariére športovca. S matkou sa musí odsťahovať do domu v horách, ktorý patrí ich známej. Opustený dom by mohol vyzerať ako ideálne miesto na zahodenia starostí za hlavu, lenže problém je v tom, že okolo Logana sa po príchode do nového príbytku začínajú diať čoraz desivejšie veci a je jasné, že miesto, kam s matkou prišli, nie je až také idylické, ako sa najprv zdalo. - Netflix is not here to take part, Netflix is here to take over. Aspoň tak to vyzerá podla toho, ako vyzerajú horory, ktoré v posledných mesiacoch prinášajú, a ktoré pôsobia lepšie, ako horory, ktoré idú do kín. V tomto prípade chytro použili tvár ich hviezdy menom Dylan Minnette a som si istý, že už len on priláka k tomuto hororu mnoho fanúšikov. Vo velkej časti snímku sa zdá, že The Open House sa až príliš drží klasickej a hlavne opozeranej hororovej línie, ale v závere dokáže velmi príjemne šokovať a vybavuje sa mi len jeden horor, ktorý na mňa svojím extrémne surovým záverom urobil takýto dojem. Ako režijný debut je to vynikajúco zvládnuté a pevne dúfam, že tento systém práce okolo Netflixu bude pokračovať. + herec z Goosebumps a Don't Breathe + herec z Mischief Night a The Funhouse Massacre + herec z Regression + herec z Texas Chainsaw 3D + herečka z Come Back to Me

• 19.1.2018  11:08
    Mom and Dad (2017)

Pre Ryanovcov to mal byť len ďalší obyčajný deň v ich rodinnom živote. Rodičia sa vydajú do práce a deti do školy. Všetko sa ale mení vo chvíli, keď sa rodičia detí v celom meste začnú meniť na rozzúrené monštrá a začnú ničiť všetko, čo im stojí v ceste. Rodinná pohoda sa v tej chvíli mení na boj detí o život proti očividne nie až tak milujúcim rodičom. - Na to, že som na to čakal dva a pol roka, ma to teda riadne sklamalo. Chémia medzi postavami je úplne nulová, vtipné scény sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky a rovnako to je aj s krvavými scénami, ktorých tu je len pár. Najviac to tvorcovia prehnali s dubstepovo namixovanou hudbou, ktorá zo Sinisteru urobila jeden z top hororov poslednej dekády, ale tu pôsobí úplne žalostne. Mal som celý čas pocit, že sa tam nič nedeje a postavy len pobehujú z miesta na miesto, že to celé trvá strašne dlho (čudoval som sa, prečo to má na IMDb uvedenú stopáž cez dve hodiny, ale teraz už mi to také zvláštne nepripadá) a že celý dej úplne postráda akýkolvek moment prekvapenia. Horšie ako tri hviezdičky tomu ale zase dávať nechcem, pretože oproti nízkorozpočtovým nezmyslom to má zase aspoň nejakú úroveň. + herec z Grindhouse: Werewolf Women of the S.S. a Pay the Ghost + herec z Savaged a Fire City: End of Days + herečka z The Killing of a Sacred Deer + herečka z At the Devil's Door + herec z Cabin Fever + herečka z Saw V a Saw VI

• 17.1.2018  09:39

Mladá žena vo finančnej núdzi dostane ponuku, ktorú ihneď prijíma. Ide o jednoduchú prácu chyžnej v odlahlom sídle milionára, ktorý túto rezidenciu aj tak nevyužíva. Práca vyzerá jednoducho len navonok, pretože v skutočnosti sa žena ocitá v obrovskom nebezpečenstve s krutým vrahom za chrbtom. - Je pravda, že sny si je treba plniť, ale Rene Perez by mal predtým, než začne tvoriť svoju vysnívanú hororovú sériu, aj trochu rozmýšlať. Pozerá sa na to ťažko, pretože tu v podstate nič nefunguje a pritom postava vraha vyzerá celkom nádejne. Tie postavy vojakov, ktorí tam dookola pobehujú, sú absolútny výsmech a zniesol by som, keby išlo o bláznivých tínedžerov, ale keď dospelí chlapi dokážu robiť niečo tak nezmyselné, tak sa nad tým dá len pousmiať. + herec z The Ghost of Goodnight Lane, Reversal a Hayride 2

• 14.1.2018  19:54
    Oculus (2013)

Rodina sa pri sťahovaní do nového domu dohodne, že si nový príbytok vyzdobí starožitnosťami. Najkrajším doplnkom je jednoznačne majestátne zrkadlo, ktoré má hlava rodiny vo svojej pracovni. Keď sa ale otec začne od rodiny stále viac odcudzovať a dokonca sa so zrkadlom začne rozprávať, začína sa rodina rozpadať a všetci jej členovia sa ocitnú v nebezpečenstve. - Rozhodol som sa, že v roku 2018 podopisujem komentáre k niektorým hororom, ktoré som videl už dávno a chcel som si ich zopakovať a začnem s týmto počinom od Mikea Flanagana, ktorý sa medzičasom dostal medzi úzku hororovú špičku a momentálne je jedným z najaktívnejších hororových tvorcov. Oculus je pozoruhodným počinom a kombinácia hororu a mysteriózna tu funguje excelentne, čomu pomáha neopozeraná a špičková práca s časovými rovinami, ktorá umožňuje divákovi hádať, čo je pravda a čo nie, bez toho, aby dej pôsobil nelogicky alebo chaoticky. Herecké obsadenie v tomto prípade absolútne ovládli ženy, ktoré sú vo väčšine scén pred mužmi o krok popredu. Parádne funguje aj technická stránka, ktorá sa spolieha na hru s viacerými kamerami, ktorá vynikajúco zapadá do spomínanej práce s časovými rovinami. Som rád, že som si to po niekolkých rokoch pozrel znova, ale Mike Flanagan ma ešte stále nepresvedčil natolko, aby som dal niektorému jeho hororu plné hodnotenie. To by sa ale už velmi skoro mohlo zmeniť, pretože jeho seriál The Haunting of Hill House, na ktorom pracujú Amblin, Paramount a Netflix, vyzerá velmi nádejne. + Kate Siegel + herečka z Don't Knock Twice + herečka z Ouija: Origin of Evil + herec z Insidious: Chapter 2 + herečka z Fun Size Horror: Volume One + herečka z Before I Wake

• 12.1.2018  09:29
    Konvert (2017)

Uprostred rušného pracovného dňa dostane Igor (Igor Lizengevič) zdanlivo jednoduchú úlohu. Má doručiť list na adresu neďaleko jeho pracoviska. Keď sa rozhodne úlohu splniť, zisťuje, že nejde o obyčajný list, pretože list má v sebe starobylú kliatbu, ktorej sa práve stal súčasťou. Igorov deň sa stáva stále záhadnejším a musí spojiť sily s policajtkou Marinou (Julija Peresild) ešte predtým, než sa kvôli listu dostane jeho život do ohrozenia. - Rád sa pozerám na tieto vyspelé horory z Ruska, pretože vždy prinášajú trochu iný pohlad na supernaturálny svet. The Envelope má najväčšiu výhodu v tom, že je v ústredí velmi zaujímavá osoba žijúca reálny život, na rozdiel od charakterov typu Paranormal Activity, ktoré sedia celé dni v miliónových domoch a nič nerobia. Mytológia v tomto prípade funguje, tvorcom sa darí držať mysteriózny oblak okolo listu a v závere do seba všetko pôsobivo zapadne, takže sa podla mňa tých 68 minút tomuto hororu oplatí obetovať. + herec z The Bride

• 10.1.2018  09:50
    Smartass (2017)

Po tom, čo utečie od matky, sa Freddie (Joey King) potuluje po uliciach a stýka sa s rôznymi nedôveryhodnými osobami. Jej nerozvážny životný štýl sa končí vo chvíli, kedy sa dostane do väzenia. Tu sa dlho nezdrží, ale po návrate do ulíc sa ocitne v centre vojny medzi afroamerickými a mexickými gangami. To ale nie je ani zďaleka to najhoršie, čo na osamelé pätnásťročné dievča počas nasledujúcej noci čaká. - Ak nemáte naštudovaný Urban Dictionary, tak sa tomuto oblúkom vyhnite. Ak ale máte radi pouličný život v USA a chcete vidieť zábavu bez štipky logiky, toto je správna volba. Je to síce chaotické, ale ide hlavne o to, že je to zábavné. Je zjavné, že režisérka netušila, kam svojím dielom mieri. Hlavným lákadlom pre mňa bola samozrejme vychádzajúca hororová hviezda Joey King, ktorá tu podáva velmi dobrý výkon a do situácií, v ktorých sa tu ukázala, by som sa určite nechcel dostať. Som velmi zvedavý, ako sa predvedie v prichádzajúcom horore Slender Man, v ktorom bude mať hlavnú úlohu. Tiež chcem vidieť, ako bude fungovať spolupráca medzi ňou a ďalšou velmi talentovanou hororovou nádejou Annalise Basso. Dievčatá mali velké šťastie, že sa ich už v útlom veku uchytili excelentní režiséri James Wan a Mike Flanagan, takže ich budúcnosť v tomto žánri je velmi perspektívna. + herečka z The Conjuring a Wish Upon + herec z Some Kind of Hate, Condemned a Dead of Summer + herečka z American Horror Story: Hotel + herec z The Purge: Anarchy + herec z Zombeavers a It Follows + herec z Larva + herec z The Midnight Meat Train + herec z Sharknado 2: The Second One + herec z The Magicians a Fear the Walking Dead + herec z Open Windows

• 9.1.2018  10:29
    Jigsaw (2017)

Desať rokov po smrti sa sériový vrah prezývaný Jigsaw (Tobin Bell) vracia. Je ťažké tejto správe uveriť, ale všetky dôkazy, ktoré polícia nájde, tomu nasvedčujú. Spolu s jeho návratom začne narastať aj počet zavraždených a je jasné, že sa začalo ďalšie kolo jeho hry o život. - Najoblúbenejšia séria môjho života sa dočkala už ôsmej časti a som s výsledkom velmi spokojný, aj keď sa bratia Spierigovci vybrali trochu iným smerom, než som očakával. Ich réžia sa mi príliš nepáči, rovnako ako práca kameramana, ktorý má akýsi zvláštny typ kamery. Som zvedavý na ich nový horor Winchester, pretože mám pocit, že PG-13 horory by im mohli sedieť viac. To, na čom táto séria stojí, ale nesklamalo. Samozrejme píšem o gore a nesmiernej brutalite, ktorej je tu viac než dosť. Pasce lahodili mojim očiam a aj s hercami a šokujúcimi odhaleniami som nadmieru spokojný. Nemôžem opomenúť ani perfektnú hudbu pána Charlieho Clousera, ktorá dokáže stále vydesiť. Posledná vec, ktorú by som tu čakal, je návod na výrobu homemade Demogorgona, ktorého som sa tu dočkal. Snáď sa mi niekedy podarí pozrieť všetkých osem dielov za sebou. Tiež budem nadšený, ak vznikne aj deviata časť. + Tobin Bell + herec z Come Back to Me + herec z Case 39 + herec z The Thing + herečka z Extraterrestrial a It Stains the Sands Red

• 8.1.2018  09:46
    Tvář vody (2017)

Uprostred obdobia studenej vojny sa v americkom výskumnom centre začne experiment s obojživelným živočíchom, akého svet ešte nevidel. Osamelá Elisa (Sally Hawkins), ktorá v centre pracuje ako upratovačka, je jednou z mála osôb, ktoré majú k tomuto monštru prístup. Keď s ním príde do kontaktu, zisťuje, že tento tvor nie je až taký nebezpečný, za akého je považovaný a začína si s ním čoraz viac rozumieť. - Guillermo del Toro je výnimočný režisér. Dokáže do každého projektu, na ktorom sa podiela, vniesť tolko fantázie a dobrej nálady, že to je až neuveritelné. A v tomto prípade ma velmi milo prekvapil aj mierou brutality, pretože som neočakával nič a dostal som viacero nepríjemne krvavých scén. Vizuálne je všetko špičkové, rovnako ako kulisy, ktoré Vás prenesú do časov, ktoré ste nikdy na vlastnej koži nezažili. Počas studenej vojny v USA vybudoval Joseph McCarthy riadne napätie a tu to je cítiť na každom kroku. Herci zahrali úlohy presvedčivo a pán del Toro dokáže vytvoriť surových a bezcitných záporákov ako nikto iný. Velký rešpekt si zaslúži aj obyčajným divákom trochu neznámy pán Doug Jones, ktorého absolútne nezaujíma, či hrá v obrovskom filme z Hollywoodu alebo v nízkorozpočtovom béčkovom horore, čo mi na ňom velmi imponuje. Minulý rok bol pre hororový žáner výnimočný a The Shape of Water je toho ďalším dôkazom, takže dúfam, že tých položiek v sekcii ocenění ešte pribudne. + Doug Jones + herec z The Cabin in the Woods a Bone Tomahawk + herečka z Halloween II + herec z Timber Falls + herečka z Crimson Peak a It + herec z Lizzie Borden: The Fall River Chronicles + herec z Diary of the Dead

• 6.1.2018  19:18
    Verónica (2017)

V roku 1991 dostala madridská polícia telefonát, v ktorom mladé dievča žiada o pomoc. Pri prešetrení prípadu sa zistilo, že dievča sa spolu s kamarátkami hralo s doskou Ouija, pomocou ktorej na seba privolalo desivú entitu, ktorá sprevádza každý jej krok. Jej rodina sa preto ocitla v obrovskom nebezpečenstve. - Pre mňa obrovské prekvapenie, ktoré hravo strčí do kapsy americké horory s miliónovými rozpočtami a slávnymi hereckými menami. Deti to odohrali na výbornú a skutočne mi na nich záležalo. Sandra Escacena, pre ktorú je to herecký debut, podala špičkový výkon a jej ďalšie kroky budem pozorne sledovať. Verím, že zostane u hororu, a neobávam sa, že by tomu bolo inak, pretože hororoví tvorcovia zo Španielska sú v tejto oblasti velmi pokročilí a v poslednom desaťročí vyprodukovali viacero výrazných mien. Strašidelných sekvencií je dosť a fungujú správne, takže jediné, čo v tomto prípade bolo pre mňa problémom, je trochu pomalší spád. Nevylučujem, že sa k tomu v blízkej budúcnosti vrátim a hodnotenie pôjde ešte vyššie, pretože okrem špičkového The Crucifixion od Xaviera Gensa som v tomto subžánri v poslednej dobe nezaznamenal nič lepšie. + herečka z REC 3: Genesis

• 6.1.2018  09:37
    Sharkenstein (2016)

V roku 1942 členovia Hitlerovej armády objavili tajný experiment, v ktorom vedci testovali pozostatky Frankensteinovho monštra. O viac ako 70 rokov neskôr je šialený vedec ešte stále odhodlaný experiment dokončiť, a tak sa na opustenom ostrove snaží vytvoriť superžraloka, ktorý zabije všetko, čo mu stojí v ceste. - Poloniovci pokračujú v nastavenom trende a opäť prinášajú horor, aký ešte nikdy nikto nevidel. Tentokrát ide o žraloka pobehujúceho po pevnine, ktorý vyzerá, ako keby práve vysadil po cykle Oxymetholonu. Tentokrát to má ale prekvapivo aj nejakú štruktúru a chabé pokusy o niečo ako scenár, ale že by ma to prinútilo dať niečo iné, ako najhoršie hodnotenie, tak to ani náhodou. + herečka z Bigfoot Vs. Zombies + 3 herci z Jurassic Prey, Bigfoot Vs. Zombies a Amityville Exorcism + herec z Bigfoot Vs. Zombies a Amityville Exorcism

• 5.1.2018  16:27
    Devil's Gate (2017)

Malým mestečkom Devil's Gate otrasie záhadné zmiznutie matky so synom. Hlavným podozrivým je manžel a otec Jackson Pritchard (Milo Ventimiglia), ktorého obyvatelia obviňujú hlavne preto, že sa jeho správanie v poslednej dobe výrazne zmenilo. Keď do mesta prichádza agentka FBI Daria (Amanda Schull), začína sa pátranie po príčine zmiznutia dvoch osôb, ktoré so sebou prinesie šokujúce odhalenia. - Na tento horor som sa dlho tešil, pretože som ho išiel pozerať už 7.7., ale vysvitlo, že niekto pridal na internet akýsi amatérsky film s totožným názvom, takže som sa dočkal nepríjemného sklamania. To ale dnes upadne do zabudnutia, pretože ma tento subžáner nesmierne baví a mám preň obrovskú slabosť. Je výrazne vidieť, že režisér sa popri práci ako pomocný režisér pri luxusných hororoch Dawn of the Dead a The Thing učil od tých najlepších a dosť toho pochytil. Atmosféra bola hustá, velmi sa mi páčil môj oblúbený Javier Botet aka najlepší digitálny efekt Hollywoodu a kostýmy záporákov. Čo ma ale prekvapilo najviac, bol velmi podarený a inteligentne napísaný scenár, ktorý vytvoril pútavú mytológiu. Nedostatkami boli pre mňa len nepodarené digitálne efekty, ktoré ale boli potrebné, a občasné velmi nerozvážne konanie postáv. Inak som ale nadmieru spokojný a dúfam, že tento rok bude u IFC Midnight aspoň taký zaujímavý, ako ten minulý. + Javier Botet + herec z Static, Horrified a The Whispers + herec z Wrong Turn 4, Joy Ride 3 a The Exorcism of Molly Hartley

• 5.1.2018  14:01

Po vypuknutí apokalypsy žije skupina preživších izolovaným životom na vojenskej základni. Medička Zoe (Sophie Skelton) je presvedčená, že jeden z jej pacientov potrebuje naliehavo antibiotiká a presvedčí vojakov, aby sa vybrali na riskantnú expedíciu. Tu zistia, že existuje možnosť vytvoriť vakcínu, ale cesta k nej bude pre nich extrémne náročná. - Neviem, čo týchto tvorcov z Ameriky v posledných mesiacoch ťahá do Bulharska, ale nech v tom pokojne pokračujú, pretože aj tento horor ma velmi príjemne potešil. Príbeh je kreatívny, koncept zaujímavý a sú tu velmi sympatické postavy. Gore je síce rozložené medzi digitálne a praktické efekty, ale CGI v tomto prípade nepôsobí nepríjemne, pretože pri tých stovkách úmrtí v priebehu desiatok sekúnd to príliš nebije do očí. Keby sa to celé držalo v tempe úvodných 12 minút, ktoré sú u mňa za čistých 5 hviezd, bola by to špička, ale napriek tomu, že už to v závere trochu spomalilo, ma to velmi bavilo a už dlho som nevidel Zombie horor, ktorý by mi takto sedel. + herec z 7500, Nocturna a Jackals + herec z Exeter a The Vault + herečka z Leatherface a Fade + herec z Wrong Turn 6: Last Resort + herec z Leatherface

• 4.1.2018  09:40
    Sendero (2015)

Partia kamarátov narazí pri výlete na vidiek v Chile na zranenú ženu, ktorá leží na ceste. Rozhodnú sa jej pomôcť, ale týmto činom sa dostanú do rúk šialenej rodiny, ktorá ich chce použiť na svoje zvrátené účely. Ocitnú sa v zapadnutom sídle ďaleko od civilizácie a bez možnosti úniku. - Keby to nebolo také natiahnuté a bolo by to tvrdšie, fungovalo by to, ale takto ma to vôbec nebavilo. Postavy sú slabo zahrané a emócie takmer žiadne, takže som z toho mal pocit chaotického pobehovania sem a tam, ktorý občas prerušila nejaká podarená scéna so slušnými maskami. Ale ani tých nebolo vela a v Chile v posledných rokoch vzniklo viacero hororov, ktorým sa oplatí venovať pozornosť namiesto tohto.

• 2.1.2018  15:13

Rodina Harverovcov chce navštíviť starú farmu Hansenovcov, o ktorej sa už dlhé roky rozprávajú strašidelné historky. Po príjazde na miesto zisťujú, že sa ocitli uprostred ničoho a v pätách im je šialený vrah s motorovou pílou. - Prečítajte si názov a utekajte od tejto farmy plnej kanibalov na kilometre ďaleko. Už dlho ma niečo neznechutilo tak, ako tento nezmysel. Je to absolútne bez nápadu a režisér sa vôbec nesnaží zakryť to, že len prerába filmy, ktoré už dávno vznikli, za čo si u svojho minulého snímku vyslúžil päť odpadov a dúfam, že u tohto tomu nebude inak. Zjavne nechápe, že je velký rozdiel medzi vzdaním pocty nejakému dielu a systematickým vykrádaním, a to ja osobne takéto veci velmi často neriešim. Nie je tu takmer žiadne gore, namiesto vraždenia tu postavy debatujú v klietkach, motorovka nebola ani naštartovaná a tá čistá butterface hlavná hrdinka už bola len klincom do rakvy.

• 28.12.2017  09:39
    The Miniaturist (TV seriál) (2017)

Dej sa odohráva v roku 1686 v holandskom Amsterdame. Matka prinúti Petronellu (Anya Taylor-Joy), aby si vzala za muža bohatého priekupníka Johannesa Brandta (Alex Hassell) a pomohla tak rodine zbaviť sa dlhov. Pre Nelly, ako ju všetci prezývajú, to ale nie je výrazným problémom, pretože Johannes je šarmantný a krásny muž. Keď sa nasťahuje k Brandtovcom, dostane pozoruhodný dar. Tým je miniatúrna kópia domu. S pomocou jeho tvorcu, ktorý jej neustále posiela ďalšie doplnky pre domček, začína odkrývať záhadné tajomstvá jej novej rodiny. Tajomstvom zostáva aj to, kto je neznámym miniaturistom, ktorý dom vyrobil a o rodine toho vie viac, než je normálne. - Podarená historická dráma s miniatúrnymi prvkami gotického hororu, ktoré tu sú aj napriek tomu, že sa dej odohráva na konci sedemnásteho storočia. Samozrejme som to chcel vidieť kvôli slečne Taylor-Joy, ktorá je momentálne najslubnejšou mladou hororovou herečkou a tu svoj talent len potvrdzuje. Príbeh má plno velmi zaujímavých zvratov a na dobu, v ktorej sa odohráva, je až nadčasový. Okrem silných hereckých výkonov zaujmú aj dekorácie, kostýmy a velmi pekné prostredie holandského mestečka. Neviem, do akej časti je to inšpirované skutočnými udalosťami, ale minimálne postava Petronelly bola ozajstná a jej miniatúrny dom je stále v múzeu v Amsterdame. BBC sa tento projekt rovnako ako minuloročný The Living and the Dead vydaril, a bol by som velmi rád, keby sa týmto desivejším veciam venovali viac, pretože prostriedky majú očividne dostatočné a dokážu pritiahnuť slušné mená. + herečka z Vampire Academy, The Witch, Split a Morgan + herečka z The Living and the Dead

• 27.12.2017  09:26
    Cruel Summer (2016)

Autistický chlapec chce stráviť víkend v prírode. Vyberie sa k jazierku neďaleko od domova. O jeho plánoch sa ale dozvedia traja vagabundi, ktorí chcú jeho plány prekaziť a osamelého chlapca považujú za jednoduchú korisť. - Celkom podarený nízkorozpočtový horor s malým množstvom postáv, ktoré sú ale prijatelne zahrané a človek má pocit, že sa toto naozaj môže stať. Napriek krátkej stopáži to má velmi pomalý priebeh, ale oplatí sa vyčkať do nepríjemného finále, ktoré som osobne nečakal a dobre sa mi na ten záver pozeralo.

• 22.12.2017  16:41
    Escape Room (2017)

Partia hororových nadšencov sa rozhodne zažiť trochu adrenalínu na vlastnej koži. Nájdu atrakciu v ich blízkosti, kde ich prevádzkovatelia uzavrú do miestnosti a majú 55 minút na to, aby sa pomocou indícií skrytých v miestnosti dostali von. Zrovna pred ich príchodom bola miestnosť obohatená o tajomný artefakt, čo bolo najhorším možným krokom, pretože tento box je zdrojom nesmierneho zla. - Ak toto mala byť analógia popisujúca kariéru Skeeta Ulricha, tak sa to režisérovi podarilo na 100%, pretože rovnako ako jeho postava majitela atrakcie spadla na dno po obrovskom úspechu, spadol v hororovom žánri aj on. V druhej polovici deväťdesiatych rokov obrovská hviezda a teraz ledva získa hlavnú úlohu v takomto nízkorozpočtovom projekte. Očividne trest za to, že utiekol od žánru, ktorý ho vytvoril. Réžia by nebola úplne zlá, ale ten scenár spôsobuje bolesť. Nechápem rozhodnutie vyvraždiť postavy v poradí od najzaujímavejšej po tú najmenej zaujímavú. Režisér ale žáner kvôli množstvu odkazov zjavne miluje, takže verím, že sa v budúcnosti zlepší. + herec z Scream + herečka z Darling a Bone Tomahawk

• 22.12.2017  07:18
    Polosvěty (TV seriál) (2015)

Uprostred Jakarty žijú už dlhé stáročia démonické entity. Tie sa skrývajú až do chvíle, kedy sa má objaviť vzácny dar, ktorý jeden z démonov obdrží. Začína sa desivý súboj medzi tými najsilnejšími z najsilnejších a celý démonický svet sa otrasie v základoch. - Zúfalý pokus HBO vyrovnať sa seriálovej tvorbe Netflixu. Zaujímavé tu je len to neopozerané prostredie Jakarty a indonézska mytológia, ktorá je velmi dobrým námetom, ale spracovanie je katastrofálne. Po tom, čo som videl osem epizód, absolútne netuším, kto je kto a o čo tam vôbec ide. V podstate to ani nijako neskončilo, nič sa nestalo a to, čo bolo pre celý seriál základom, sa v podstate ani neodohralo. Najviac ma pobavilo, ako si tvorcovia vymysleli spôsob, ako sa vyhnúť hororovým scénam. Všetci poznáme dementný spôsob, pri ktorom sa kamera pri brutálnych scénach otočí opačným smerom, ale tu ide o velkú inováciu. Pri brutálnych a krvavých scénach sa kameramani pohrali so zaostrovaním a všetko rozmazali , takže pri nich nič nie je vidieť. Za tento nápad im gratulujem a dávam o jednu hviezdičku menej. A tie scény fightov radšej ani nespomínam, pretože to je horšie, ako debut CM Punka v UFC. V druhej sérii sa dej presúva do Bangkoku a technicky úroveň seriálu výrazne stúpla, ale aj tak nejde o nič zarážajúce a v podstate tu ostala väčšina chýb z prvej série. K tomu pribudli nové postavy, ktoré sú síce mladé, krásne a atraktívne, ale vôbec nevedia hrať a divák má pri ich sledovaní pocit, ako keby bol účastníkom nejakej súťaže v recitovaní básničiek. Je to teda vo výsledku trochu atraktívnejšie než predchádzajúca séria, ale nechám tu tie dve hviezdy, pretože sklamanie z prvej série je silnejšie, než nadšenie z druhej. + herec z Grace: The Possession

• 21.12.2017  06:48
    Desolation (2017)

Keď sa vdova so svojím synom a najlepšou kamarátkou vyberú rozsypať popol zosnulého manžela do prírody, zdá sa, že je to najlepšou možnosťou poslednej rozlúčky. Všetko prebieha hladko až do momentu, kedy sa v okolí ich tábora objaví záhadný muž, ktorý ich síce nijako neohrozuje, ale to, že ich sleduje, tiež nie je vôbec príjemné. Čakajú ich ale ešte omnoho horšie zážitky. - V podstate sa dá celý tento horor popísať len jedným slovom - jednoduchosť. Záporák je zbytočne odhalený už na posteroch a je úplne bez charakteru, rovnako ako otravný krpec s tou jeho šticou. Dámy sú ale sympatické a vďaka nim sa to dá pozerať. V rámci logiky to v mnohých momentoch zlyháva a pobavilo ma hlavne to, že popol zosnulého nosili v kartónovej krabici, podla čoho je zjavné, že rozpočet bol extra nízky. Môjmu oblúbenému štúdiu IFC Midnight sa tento rok po výnimočnom začiatku velmi nevydaril a Desolation to len potvrdzuje. Nie je to síce úplne na zahodenie, ale máme tu omnoho lepšie survivaly, dokonca aj od tohto štúdia.

• 19.12.2017  17:59
    Inside (2016)

Po smrti manžela je pre Sarah (Rachel Nichols) jediným dôvodom pre šťastie jej dlho očakávané dieťatko. Vianočné sviatky chce prežiť sama, ale dočká sa prekvapenia. Avšak rozhodne nie príjemného. Pred jej dverami sa totiž zjaví neznáma žena, ktorá túži získať jej nenarodené dieťa za každú cenu. - Celkom ma tento remake bavil, ale to nezmení fakt, že je úplne neopodstatnený a očividne vznikol len kvôli tomu, že originálny záver v À l'intérieur je pre oči bežného diváka až príliš brutálny, za to pre mňa ide o jeden z najbrutálnejšich finišov v hororovej histórii a absolútny vrchol New French Extremity, ktorú o rok neskôr dotiahol snímok Martyrs. Všetky scény sú úplne totožné s originálom a líši sa len spomínaný záver, ktorý ma v kombinácii s tým veselým songom výrazne sklamal. A aj keď sú scény totožné, je tu jeden velký rozdiel. A tým je úplné minimum krvi. Ďalšie aspekty mi už prišli znesitelné, úlohy dobre zahrané a tempo ideálne, takže ak sa divák dokáže odpútať od zbytočných predsudkov, mohlo by ho to aj celkom baviť. + herečka z The Amityville Horror

• 19.12.2017  09:38

Partia mladých školákov sa vyberie zabaviť pred jarnými prázdninami. Počas dlhej cesty sa ich útočiskom stane odlahlý motel. Netušia však, že v okolí sa pohybujú monštrá nakazené vírusom, ktorý v nich vzbudzuje krvavé túžby, a mladé telá návštevníkov sú práve tým, čo ich smäd po krvi môže zahnať. - Keď sa Carrie, Christine, Freddy a Jason vyberú na výletík, neveští to nič dobrého. A to ich ešte zapálila Samara, ktorá zostala doma. Mená postáv nie sú jediným, čím sa tvorcovia snažia ukázať svoju lásku k žánru, pretože tu je aj mnoho ďalších odkazov, ale mám po dopozeraní pocit, že v tomto prípade to až tak nevyšlo. Napísané to je ešte celkom slušne, ale nemám rád horory, v ktorých je technická stránka úplne amatérska, a presne toto tvorcovia nevychytali, pretože si nedokázali zadovážiť ani poriadne mikrofóny. V závere už mi to prišlo pomerne dosť naťahované a trochu to odbočilo z tej čisto zábavnej roviny, ale fanúšikom starších nízkorozpočtových hororov by sa to mohlo páčiť. + herečka z Disciples + herečka z Sociopathia

• 18.12.2017  09:43

Mesto Baltimore zasiahne správa o tom, že populárny klaun po návrate z Rumunska zomrel. Jeho mŕtvola sa dostane do skladu, ktorého bezpečnosť majú na starosť absolútne neschopní strážnici. Väčšinu času v práci trávia sledovaním ženských kolegýň na kamerách alebo hraním kariet, ale keď telo klauna náhle zmizne, dostanú konečne príležitosť ukázať, čo sa v nich skrýva. - Takéto niečo si predstavujem pod pojmom neškodná zábava. Tvorcovia nič neriešia, spracúvajú hororovú tému úplne po svojom a dobre sa na to pozerá. Postavy sú sympatické, úsmevne nešikovné, a aj keď herci nie sú špičkoví, zahrali najlepšie, ako sa dalo. Keby sa tvorcovia ešte viac pohrali s klasickými hororovými klišé, mohol z toho byť novodobý kult, ale beztak to je podarene napísané. Počas týchto dlhých zimných večerov sa tomu tých necelých 74 minút podla mňa oplatí venovať. + herec z From Dusk Till Dawn: The Series, Unnatural a February + herečka z Sharknado 2: The Second One a The Black Room

• 18.12.2017  06:41

Po tom, čo boli exorcisti Tomas Ortega (Alfonso Herrera) a Marcus Keane (Ben Daniels) svedkami útoku na pápeža v Chicagu, musia unikať pred hodnostármi, ktorí sú im v pätách. Na svojej ceste narazia na mladú ženu posadnutú silným démonom, ktorej muž ale s exorcizmom nesúhlasí, a tak sa snažia vyriešiť prípad svojou cestou. Čaká ich ďalší súboj s krutými démonmi a tieto entity nie sú jediným, čo ich ohrozuje. - Tak pekne od začiatku. Ako človek, ktorý videl 99% relevantných hororov z roku 2017, prehlasujem, že prvé dve epizódy majú viac desivých scén, ako všetky tohtoročné horory dokopy. Nanešťastie sa ale v tomto duchu nenesie celý seriál. Otcovia Ortega a Keane patria momentálne v televízii k najsilnejším hororovým charakterom, ale vadilo mi, že oproti prvej sérii ustúpili ich osobnosti trochu dozadu a chýbali mi tie vnútorné súboje, ktoré ich v minulosti sprevádzali. Ale rešpektujem rozhodnutie tvorcov, ktorí sa z toho rozhodli vytvoriť akúsi antológiu, kde bude série spájať len niekolko postáv. Nové postavy a ich situácia boli vymyslené velmi zaujímavo, ale to umiestnenie na odlahlý ostrov mi neprišlo až také zaujímavé, ako prostredie rušných ulíc Chicaga a bolo tu vidieť aj to, že rozpočet už nie je tak vysoký a natáčalo sa v úspornejších podmienkach. Exorcizmy sú v tomto prípade vydarené a masky vytvorené bravúrne, ale vo viacerých prípadoch sa stalo, že nemali potrebný účinok, pretože boli prerušované nevydarenými flashbackmi. Velmi ma zaujala línia s cirkevnou konšpiráciou a nová postava s menom Mouse. Táto línia ale dostala len pár scén a pevne dúfam, že tretia séria sa touto témou bude zaoberať viac. Hororové finále v záverečných epizódach bolo zvládnuté na výbornú a emócie trochu pracovali, keďže sa objavila aj nádherná Hannah Kasulka z prvej série. Ukončenie v podobe intenzívneho posledného záberu, ku ktorému v podstate smerovali celé dve série, ma velmi potešilo, a už sa nemôžem dočkať toho, kam sa charaktery posunú o rok, pretože z toho, od čoho som pôvodne očakával len neakceptovatelné priživovanie sa na jednom z najvýznamnejších hororových filmov vôbec, sa začína stávať jeden z najlepších hororových seriálov súčasnosti a zrovna vtedy, keď v posledných rokoch tento subžáner začal prudko upadať. + herec z The Returned a iZombie + herečka z The Boy + herec z Final Destination 5 + herečka z Final Destination 2 a Grace: The Possession + herečka z The Purge: Anarchy

• 15.12.2017  09:41

Uprostred dňa sa Los Angeles ocitne pod útokom mimozemských síl. Detektív Mark (Frank Grillo) je jedným z mála, ktorým sa podarilo útoku uniknúť, a spolu s malou skupinkou ďalších, ktorí sa útokom vyhli, sa snaží nájsť spôsob, ako protivníka z vesmíru zastaviť. - Vela som od toho nečakal, ale nakoniec z toho je celkom zaujímavý mix žánrov, na ktorý sa mi dobre pozeralo. Síce je tu všetko, čo sa v tomto type hororov vždy nachádza, a tvorcovia sa o nejaké inovácie vôbec nesnažili, ale má to zaujímavé postavy. Frank Grillo je podla mňa pre takéto úlohy silného lídra ako stvorený a v hororovom žánri to je v mojich očiach jeden z najsilnejších mužských hercov posledných rokov. Spomenúť musím ešte aj vynikajúce choreografie súbojov, pretože sa na nich pozeralo parádne a vyzerali v rámci možností aspoň trochu realisticky. Najviac zo všetkého ma ale rozhodne bavil záverečný blooper reel a hlášku 'You're the stupidest fuckin' monster I've ever seen in my life' si budem pamätať ešte dlho. + herec z Mother's Day, The Purge: Anarchy, Demonic a The Purge: Election Year + herečka z The Hallow + herec z Yakuza Apocalypse + herečka z The Offering + herečka z The Purge: Election Year a Get Out

• 13.12.2017  10:32

Na začiatku tretej série sa Clarkovci ocitnú na vojenskej základni. Tá je napadnutá nakazenými a jedinou možnosťou je ďalší útek. Dozvedia sa o idylickom ranči, kde žije pokojná komunita. Vyzerá to, že konečne našli miesto, kde sa môžu usadiť a snažiť sa prežiť apokalypsu, ale aj toto miesto má svoje problémy a ani zďaleka nie je také krásne, ako navonok vyzerá. - Tretia séria velmi príjemne prekvapila. Je akčnejšia, hororovejšia, krvavejšia, a čo je najpodstatnejšie, konečne tu je poriadne množstvo Zombies. Najprv popíšem, čo sa mi na tejto sérii nepáčilo. A tým je v podstate len zbor hlavných postáv, ktoré tu sú už od prvej epizódy. Tí herci sú tak otravní, že to je až neuveritelné. V niektorých momentoch som pri ich dialógoch a scénach dostával taký cringe, že sa mi normálne až slzy tlačili do očí. V tomto smere mám pocit, ako keby scenáristi písali rozprávku pre deti, v ktorej sa dobrým postavám nič nemôže stať. A tá postava Madison to je niečo otrasné. Toto nemá s realitou naprosto nič spoločné, pretože aj keď sa počas apokalypsy samozrejme všetko mení, určite nič nebude fungovať tak, ako si Madison povie. Je úplne absurdné, že nejaká komunita funguje desiatky rokov, a ona tam príde a za pár dní ju všetci počúvajú. A to je asi jediná vec, ktorá mi v tejto sérii prekážala. Inak to je oproti druhej sérii naprosto dokonalý hororový seriál a úroveň tu ohromne narástla. Plusom je pridanie velmi sympatických vedlajších postáv, ktoré sa neboja nesúhlasiť s väčšinou a ísť si svojou cestou. A to je to, čo chcem v seriálovom horore s apokalypsou vidieť. Silné charaktery, ktoré sa neboja ísť proti konvenciám a zavraždiť každého / všetko, čo im stojí v ceste. Tvorcovia sa zlepšili aj v technickej oblasti, pretože kamera, hudba a efekty sú oproti druhej sérii ovela lepšie. Potešil aj obrovský nárast zabití ( dokonca aj viacero smrtí velmi dôležitých postáv ) a velké množstvo gore v kombinácii s peknými maskami. Zvraty boli tentokrát omnoho vydarenejšie a fungovali perfektne, pretože im pomáhalo aj to nehostinné prostredie, ktoré bolo ovela lepšie ako tá loď zo série predošlej. Záver bol trochu bláznivý a nejasný a som zvedavý, čo bude ďalej, pretože tak, ako som bol po druhej sérii hrozne znechutený, som teraz hrozne zvedavý na štvrtú sériu, v ktorej by sa mal k zabehnutej partii pripojiť jeden z hlavných hercov z The Walking Dead. + herečka z Where the Devil Hides a Friend Request + herec z It + herec z The Colection + herec z Halloween II a Abattoir + herec z Ratter + herec z Final Destination 2 + herec z Love in the Time of Monsters + herec z The Wicked + herec z Havenhurst + herec z Dead Awake + herec z Phoenix Forgotten + herečka z Insidious: Chapter 2

• 13.12.2017  07:18

Bohatý lekár Steven (Colin Farrell) sa po práci často stretáva s mladým Martinom (Barry Keoghan), ktorý ho zaujal svojou ohromnou inteligenciou. Steven mu kupuje drahé darčeky a neváha ho pozvať do ich obrovského sídla, aby s jeho rodinou trávil nejaký čas. Martin sa snaží lekárovi odvďačiť, aj keď toho nemá mnoho, čo by mohol ponúknuť. Ich vzťah prerastá do niečoho hlbšieho a Steven zisťuje, že Martin sa na jeho prítomnosť až nebezpečne naviazal. - Pre mňa velmi príjemné prekvapenie. Čakal som od toho nejaký artový nezmysel, ale dostal som funkčnú špecialitu od režiséra s velmi zaujímavým a svojským prístupom k žánru. Režisér necháva mnoho situácií volných, aby si ich divák mohol interpretovať po svojom, a to sa mi na tom páčilo, pretože aj keď takéto záležitosti väčšinou nemusím, zase je dobré, keď ma nejaký horor prinúti o deji rozmýšlať, a nie len pozerať sa na to, ako všade strieka krv. Všetkému tu vládne uhladená precíznosť, silné herecké výkony ( vždy, keď vidím Nicole Kidman, si musím spomenúť na jej erotickú scénu z Dead Calm, čo je pre mňa osobne najtrápnejšia scéna, akú som kedy videl ), netradičná práca s kamerou a podmanivá hudba. Dejovo je to tiež velmi pestré, ale vôbec by nevadilo, keby to režisér celé zaboril do hororu ešte viac. + herečka z Dead Calm a The Others + herec z The Unspoken

• 12.12.2017  14:47
    Sněhulák (2017)

Detektív z hlavného mesta Nórska Harry Hole (Michael Fassbender) aj kvôli nedostatku vrážd v meste prepadol alkoholu a prišiel kvôli tomu o svojich blízkych. Jedného dňa dostane úsmevný list, ktorý vyzerá, ako keby ho napísalo dieťa, pretože je podpísaný ako Snehuliak. Keď v okolí mesta začne prichádzať k zmiznutiam a následným úmrtiam a jediné, čo ich spája, je snehuliak postavený na mieste činu, je jasné, že nejde o žiadny vtip a že v meste začal zabíjať zákerný vrah. - Celkom zaujímavý mix hororu s kriminálkou, ale od takejto produkcie som osobne očakával viac. Celé je to situované do velmi príjemného prostredia a záhada okolo vraha a snehuliakov funguje, ale postupne sa to dosť zamotáva a s odhalením a odôvodneniami činov sa určite dalo pracovať lepšie. Michaela Fassbendera som mal v minulosti, keď sa ešte účastnil menej známych hororových projektov, celkom rád, ale v tohtoročnom Alien: Covenant sa mi tým odporným výkonom zhnusil, takže mi v hlavnej úlohe nesedel. Sekundovala mu ale velmi slušná Rebecca Ferguson, ktorá ma tento rok zaujala v Life a tým krikom v závere ukázala, že má v sebe solídny Scream Queen potenciál, takže som ju u hororu opäť rád videl a rád ju uvidím znova. Taktiež potešila prítomnosť Chloë Sevigny a Tobyho Jonesa. Kameraman si zábery na zasnežené prostredie patrične užíval a vznikli z toho parádne scény. V neposlednom rade hudbu robil môj oblúbenec Marco Beltrami, ktorý nikdy nesklame. Napriek mnohým slovám chvály ale toto dielo nejako extra neodporúčam. Mohlo by to byť ovela živšie, kratšie a hororovejšie, pretože režisér už vo svojom žánrovom debute ukázal, že má na poli hororu čo povedať. + herec z Eden Lake, Town Creek a Alien: Covenant + herečka z Life + herečka z #Horror, American Horror Story: Hotel a Antibirth + herec z Dark Skies + herec z The Mist, Tale of Tales a Morgan + herečka z The Neon Demon + herec z When Animals Dream + herec z Regression

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26