Marceloo

okres Senica
Horror Addict

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 22.10.2017  13:51

Mladý muž si uprostred bytu postaví bludisko z kartónových krabíc a jeho priatelka je nútená vydať sa do jeho útrob, pretože sa v ňom očividne stratil. - Námet to má zaujímavý, ale to spracovanie je hrozné. Tvorcom sa nepodarilo trafiť ani do komédie, ani do hororu, takže napriek stopáži asi 76 minút sa mi to zdalo ako nekonečne dlhé utrpenie. Kvôli celkom schopnej technickej stránke a tomu, že herci vedeli hrať, by mi však bolo lúto dať len jednu hviezdičku. + herečka z American Horror Story + herec z Sharknado 5: Global Swarming + herec z Cloverfield a A Haunted House 2

• 20.10.2017  14:00
    1922 (2017)

V roku 1922 sa oddaný farmár Wilfred James (Thomas Jane) musí vysporiadať s problémami, ktoré mu spôsobuje jeho žena. Tá zdedila obrovské množstvo úrodnej pôdy, ale namiesto toho, aby pomohla Wilfredovi a ich synovi Henrymu (Dylan Schmid) vybudovať prosperujúcu farmu, sa chce so synom presťahovať do mesta. Otcovi so synom je jasné, že matka chce zničiť všetko, na čom im záleží. Musia sa odhodlať k razantným krokom kvôli tomu, aby neprišli o všetko, čo ich stálo dlhé roky tvrdej driny. - Predlohy majstra Stephena Kinga tento rok v hororovom žánri bezkonkurenčne dominujú a 1922 je ďalším parádnym prípevkom z dielne Netflixu. Thomas Jane dokazuje, že je jeden z najvšestrannejších hororových hercov súčasnosti a podáva excelentný výkon. Viacmenej všetko tu funguje tak, ako má. Parádne kulisy, perfektne zahrané pasáže plné emócií a hlavne to, čo je u hororu najdôležitejšie. Strašidelné scény. Tie sa v niektorých miestach posúvajú až k hranici paranoie a už dlhšie ma žiaden horor v tejto oblasti tak nepotešil. A to som sa obával, či to vôbec bude hororové. S výsledkom som spokojný a nechcem zbytočne viac prezrádzať. Ak nepoznáte predlohu, radšej si o filme nič nezisťujte, pretože Vás v mnohých momentoch prekvapí. Kto nemá rád potkanov, tomu dôrazne odporúčam, aby sa tomuto hororu vyhol, pretože by uňho mohlo dôjsť k ťažkej psychickej ujme. + herec z The Mist, Endangered, The Veil a Before I Wake + herec z Nurse 3D a The Unspoken

• 20.10.2017  12:06
    Nightworld (2017)

Práca nočného strážnika v bulharskej Sofii znie ako perfektná možnosť zabudnúť na stratu svojej milovanej manželky a nájsť nový životný smer. Preto sa Brett (Jason London) rozhodne túto ponuku prijať. Prekvapí ho, ako diskrétne majitelia budovy, ktorá bude jeho novým pracoviskom, reagujú. To však nie je jedinou zvláštnosťou. Pod budovou sa skrýva zvláštna brána, za ktorou nie je nič len tma. Brett má tento priestor monitorovať a nie je mu jasné prečo, ale už čoskoro zistí, že všetko má svoj dôvod a on sa stal súčasťou niečoho obrovského. - Nightworld/Fade som chcel vidieť hlavne kvôli Robertovi Englundovi, čo ešte znásobilo to, že sa nedávno vyjadril, že už je na to, aby hral Freddyho Kruegera, príliš starý, takže tých úloh v hororoch bude už len ubúdať. Tiež som bol zvedavý aj na ďalšiu prácu tohto tvorcovského tímu, pretože sa mi zdá, že spolupráca medzi nimi funguje parádne, len tie finančné možnosti nie sú príliš vysoké. V neposlednom rade som horor situovaný v Bulharsku nevidel od pokračovania I Spit on Your Grave, takže keď si dám všetky tieto dôvody očakávania dokopy, zostal som z toho trochu sklamaný. Atmosféra tej starej budovy velmi láka a celý čas som bol zvedavý na to, čo sa za bránou skrýva, ale čím viac som sa toho dozvedel, tým menej uspokojivé to pre mňa bolo. Jednoducho mám z toho pocit, že to na papieri vyzeralo perfektne, ale kvôli nedostatku skúseností tvorcov sa to vo výsledku nepodarilo previesť do vytúženej podoby, čo dokazuje hlavne záver, v ktorom sa všetko, čo bolo dovtedy pozorne vystavané, rozsype a prestane fungovať. S úlohou Roberta Englunda som spokojný, pretože dostal omnoho viac priestoru, než som očakával. Jeho postava bola tiež velmi zaujímavá a bol by som rád, keby ho tvorcovia použili ešte viac. Na schopné tri hviezdičky to u mňa určite stačí a projekty tvorcov budem naďalej určite sledovať. + Robert Englund + herec z The Wicked Within + herec z A Perfect Vacation + herečka z Leatherface

• 17.10.2017  05:47

Muž sa pred plánovanou lúpežou stretne s problémami, keď v podzemnej garáži narazí na zákerného ducha. - Ešte som asi nikdy nevidel, že by ku krátkometrážnemu snímku vznikol sequel. V tomto prípade sa tvorcovia v niektorých veciach zlepšili a niektoré oblasti zase fungovali slabšie. Nemám z toho až taký dobrý pocit ako z prvého snímku, takže je hodnotenie o trochu slabšie. Každopádne maska The Moonlight Mana je parádna a stále dúfam, že si režiséra niekto v blízkej dobe všimne a dá mu možnosť natočiť celovečerný horor.

• 15.10.2017  09:19
    Man Vs. (2015)

Kvôli natáčaniu televíznej show sa herec vyberie do kanadských lesov a hodlá tu stráviť päť dní osamote a všetko zaznamenať na kameru. Postupne však zisťuje, že v lesoch niečo nie je v poriadku a je možné, že ho niekto sleduje a chce mu ublížiť. Taktiež je možné, že sa svojej televíznej slávy nikdy nedožije a z lesa sa už nikdy nevráti. - Vela som od toho nečakal, ale nakoniec som celkom spokojný. Nízky rozpočet je poznať hlavne na digitálnych efektoch, ale na druhej strane je predstavitel hlavnej postavy dosť sympatický, kanadské lesy sú pre takýto druh hororu ako stvorené a nájde sa tu aj zopár (ne)príjemných prekvapení, takže keďže je to celkom krátke, zvláda si to udržať svoje tempo a dokáže to byť celkom zaujímavé.

• 14.10.2017  05:45

Aj keď väčšina detí v jeho veku už dávno môže zostať doma sama, Cole (Judah Lewis) má ešte stále babysitterku. A to nie len tak nejakú. Jeho babysitterka Bee (Samara Weaving) je jeho najlepšou kamarátkou a ako jediná ho dokáže vnímať takého, akým naozaj je. Ale keď sa Cole rozhodne, že v jednu noc nepôjde spať a zistí, čo sa v dome deje počas dlhých nocí, začne sa preňho najhoršia nočná mora. - Netflix v posledných týždňoch v hororovej oblasti boduje a všetko vyvrcholí už o dva týždne najväčšou hororovou udalosťou roka. The Babysitter sa vydaril parádne. Scenáristicky to je velmi zábavné a nápadité, a keď mám pravdu povedať, pán Brian Duffield by si v hororovom žánri, ktorý si neustále vyžaduje niečo inovatívne, určite urobil dobré meno. Prekvapilo ma aj to, aké krvavé to bolo a kolko extrémnych úmrtí sa tu objavilo. Herci zahrali perfektne (Bella Thorne no comment, obviously) a na deťoch je vidieť, že majú talent a v budúcnosti o nich ešte budeme počuť. Tiež sa mi páčilo pokrytie témy šikany, pretože v týchto sociálnych otázkach má tento žáner obrovskú silu. Na záver už len jediná otázka. Prečo bol ten idiot stále bez trička? + herečka z Scream, Boo! A Madea Halloween a Amityville: The Awakening + herečka z The Midnight Meat Train a 7500 + herečka z Ash vs Evil Dead + herečka z Mockingbird, Hidden a Lights Out + herec z Meet the Blacks

• 10.10.2017  07:19

Po smrti svojej matky sa dve sestry stretnú s ďalším problémom. Správanie ich otca sa každým dňom zhoršuje, až sa to dostane do fázy, kedy ich vyženie z domu. Sestry vedia, že s ich otcom niečo nie je v poriadku, a myslia si, že jeho správanie spôsobil zvláštny amulet. Ten sa v ich dome objavil pred smrťou ich matky a prináša stále väčšiu skazu. - Tento horor ma príjemne prekvapil a v mojich očiach ide o jeden z najvydarenejších nízkorozpočtových hororových debutov, ktoré som v poslednej dobe videl. Zaujímavé je, že režisér nie je úplným amatérom, ale doteraz vytváral len videohry a z nich sa niečo prenieslo aj sem. Jeho prístup k žánru je pozeratelný a slušne sa mu podarilo zakryť nedostatky, s ktorými sa tento druh hororu spája. Páčilo sa mi prostredie odlahlej farmy, to, že postavy dokázali konať racionálne, a hlavne to, že to nie je úplne predvídatelné a drží si to schopnú atmosféru. + herec z The Amityville Horror + herec z The Device a Star Leaf

• 8.10.2017  15:52

Rodina sa počas Vianočných sviatkov stretne a členovia plánujú spoločne osláviť najkrajší deň v roku. Ich stretnutie ale naruší neznámy psychopat, ktorý chce rodine ublížiť. Hlava rodiny Diane (Dee Wallace) je však ochotná urobiť všetko pre to, aby svojich najbližších ochránila. - Podarený Slasher z Austrálie, v ktorom sa mi najviac páčil herecký výkon ostrielanej hororovej veteránky Dee Wallace a to, že tu bola perfektne zvládnutá motivácia vraha, čo sa velmi často v tomto subžánri nevidí. Vraždy boli kreatívne a maskéri sa v niektorých momentoch vyznamenali, ale hodnotiť vyššie sa to nanešťastie nedá, pretože herci vo vedlajších úlohách ešte nemajú dostatok skúseností a je to až príliš znatelné. Keďže však majú horory z Austrálie v mojom srdci špeciálne miesto, zrejme si to v najbližších rokoch počas Vianočných sviatkov pozriem ešte raz. + Dee Wallace

• 8.10.2017  14:21
    Temná věž (2017)

Po smrti svojho otca začne mať malý chlapec zvláštne sny o dvoch mužoch, ktorí proti sebe bojujú. Jeden z nich je muž držiaci neustále zbraň, ktorý chce pomstiť smrť svojho otca. Druhý je zákerným mužom v čiernom, ktorý pácha zlo a jeho úlohou je zničiť Temnú vežu. Chlapec sa odrazu stane súčasťou ich súboja a je jednou z posledných nádejí na zastavenie krutého zla. - Kingove predlohy tento rok absolútne kralujú hororovému žánru a dokonca aj tento kúsok ma pozitívne prekvapil. Celé to je dynamické, má to mnoho zaujímavých nápadov, a aj keď sú tie žánre až príliš prekombinované, bavilo ma pozerať sa na to. S hodnotením by som ale šiel vyššie len v tom prípade, ak by to bolo viac hororové, ale keďže to ako väčšinu kinohororov posledných rokov vytvorili ludia, ktorí nemajú so žánrom nič spoločné, ani sa nedivím tomu, že to v tejto oblasti bolo slabé. + herečka z The Neon Demon + herec z Dead Rising a Dead Rising: Endgame + herec z It + herec z The Cabin in the Woods a Bloodsucking Bastards + herec z Blood Drive

• 7.10.2017  16:49

Po smrti dvadsaťtriročnej mníšky, ktorú zabila neopatrnosť kňaza pri vykonávaní exorcizmu, sa novinárka z New Yorku vyberie do Rumunska, aby sa tomuto kontroverznému prípadu venovala. Zisťuje, že rodina zosnulej verí, že bola naozaj posadnutá Diablom a kňaz bol odsúdený nevinne. Aj keď je Nicole (Sophie Cookson) zarytou ateistkou, čoraz hlbšie sa zamotáva do tajomstiev cirkvi a prípad sa zdá byť čoraz desivejší. Pátranie po pravde ju vystaví tvrdej skúške v boji proti démonom. - Toto ma velmi bavilo a pre mňa ide o jeden z najuspokojivejších hororov tohto roku, ktoré zatial vznikli. Vadilo mi tam v podstate len pár drobností, a to hlavne forma, akou to bolo podané. Dej sa totiž odohráva až po exorcizme, čo je škoda, pretože úvodné scény vyzerali perfektne a tento subžáner už dlho potrebuje trochu oživiť. Režijne to je skvelé, pretože Xavier Gens je odchovancom New French Extremity a tu ukazuje svoj talent v tomto žánri, ktorý nanešťastie prezentuje len raz za niekolko rokov. Velmi lákavé je aj prostredie, ktoré tentokrát nie je exotické, ale skôr neopozerané a som si istý, že na niektoré miesta, ktoré tu boli zobrazené, si čoskoro urobím výlet. Páčili sa mi aj masky, hlavne môj oblúbenec Javier Botet, ktorý tu bol asi pol sekundy, ale nestáva sa často, že by v priebehu troch dní vyšli tri horory s vaším najoblúbenejším hercom, takže som ho opäť rád videl. Rumunská kultúra dostala taktiež dostatočný priestor, informácie o exorcizmoch si v tomto druhu hororov vždy cením a herecké obsadenie hralo podla mňa presvedčivo, takže ako som už spomínal, pre mňa zatial jeden z najpôsobivejších hororov roku 2017 a už sa nemôžem dočkať ďalšieho režisérovho kúsku, ktorý vyzerá extrémne dobre. + Javier Botet + herec z The Divide, The ABCs of Death 2 a Open Windows

• 6.10.2017  17:56
    Two Pigeons (2017)

Mladý realitný maklér sa snaží zistiť, čo sa deje v jeho dome. Niekto mu očividne zámerne ničí všetko vybavenie a chce mu zo života urobiť peklo. Čakajú ho zistenia o temne, ktoré sa v jeho príbytku skrýva. - Pomerne zábavná a krátka záležitosť, v ktorej môj oblúbenec Javier Botet ukazuje, že dokáže hrať aj v hororoch, v ktorých na sebe nemá desivú masku a že aj on je len človekom. V tomto prípade nejde o žiadnu brutalitu. Je to skôr mix hororu a thrilleru, ktorý má za účel znechutiť diváka, čo sa v niektorých momentoch aj podarilo. Dej sa odohráva len v jednom byte, ale režisér správne odhadol stopáž, takže sa to dalo pozerať aj bez toho, aby to strácalo na záživnosti. Koniec všetko pekne vysvetlí, takže sa odhalí aj osud postáv a motivácia pre ich správanie, čo ma potešilo. + Javier Botet

• 6.10.2017  13:28
    Cold Moon (2016)

V malom mestečku Babylon na Floride prichádza v roku 1989 k záhadnému úmrtiu mladého dievčaťa. Táto správa šokuje všetkých občanov, pretože dievča malo len 16 rokov a bolo úplne nevinné. Rodina dievčaťa je presvedčená, že dievča zavraždil miestny vplyvný bankár Nathan Redfield (Josh Stewart). Všetky stopy ale ukazujú na iného vinníka. - Keď som na začiatku videl logo Uncork'd Entertainment, bol som sklamaný, pretože toto štúdio väčšinou distribuuje horory od abolútnych začiatočníkov, poprípade horory s rozpočtom niekolko stoviek dolárov. Cold Moon je však úplne niekde inde a jednoznačne ide o najlepšiu vec, s ktorou zatial prišli. Z deja sa neoplatí vela prezrádzať, ale je to podla mňa úplne perfektne napísané a je to plné prekvapení a zvratov, ktoré pôsobia velmi uveritelne. Supernaturálna tematika je v tomto prípade presvedčivo spracovaná a nerád porovnávam horory medzi sebou, ale Cold Moon u mňa vytváral podobné pocity, ako perfektná kanadská záležitosť Let Her Out, a to hlavne tým, že tá duchárska téma je tam len doplnkom, ale je doplnkom, ktorý funguje výrazne a má plánovaný účinok. Celý dojem je umocnený silnými hereckými výkonmi známych hororových hercov, krásne situovaným malým mestečkom a nepríjemne surovými vraždami s brutálnym vrahom. Technicky je to zvládnuté taktiež prehladne a vyniká hlavne parádne skomponovaná hororová hudba. Našiel som tu viacmenej všetko, čo od béčkového hororu očakávam, takže som velmi spokojný. + Stephanie Honoré + herec z Piranha, Piranha 3DD, I Am Not a Serial Killer a The Sound + herec z The Collector, The Collection a The Neighbor + herečka z Scream Queens + herečka z Maggie + herečka z Devil's Due, Scream a The Conjuring 2 + herec z Devil's Due a Nocturna + herec z The Ring a Stranger Things + herec z Final Destination 4, Demonic a Don't Kill It + herec z Navy Seals vs. Zombies + herečka z Scream, Scream Queens, Abattoir a Camera Obscura + herec z 13 Sins, Kristy, Scream a Maggie + herec z South of Hell a Stranger Things

• 6.10.2017  11:40

Počas Vianočných sviatkov prijme Ashley (Olivia DeJonge) ponuku strážiť dvanásťročného Lukea (Levi Miller) aj napriek tomu, že sa musí o pár dní sťahovať do Pittsburghu. Luke má svoju babysitterku rád a je smutný z toho, že sa zrejme už nikdy neuvidia. Preto si chce posledný večer s ňou patrične užiť a dokázať jej, že už nie je malé dieťa. Odváži sa otvoriť víno a poriadne sa napiť a tiež sa nebojí pustiť si v televízii brutálny horor, lenže ich poslednú noc prekazia neznámi lupiči, ktorí neplánujú nechať nikoho nažive. - Na Raději si dávej pozor som sa dlho tešil, pretože milujem Vianočné horory, chcel som vidieť, ako sa zadarí talentovanému a velmi nádejnému hereckému obsadeniu a v neposlednom rade to bol návrat k žánru pána Chrisa Peckovera, ktorého vela ludí nepozná, ale pred pár rokmi prišiel s perfektným hororom Undocumented, ktorý sa zameriava na jednu tému, ktorá je v dnešnej spoločnosti velmi aktuálna. Aj v Better Watch Out režisér ukázal, že nemieni tvoriť horory, aké tu už boli, ale že sa snaží vždy priniesť niečo nové. To sa mu u mňa v tomto prípade aj opäť podarilo, pretože ten twist ma zaujal a držalo si to vďaka tomu sviatočnému prostrediu príjemnú atmosféru. Trochu mi chýbalo zobrazenie nejakého toho gore, ale keďže som poznal režisérov prístup k hororu a vedel som, že si na tomto aspekte až tak nezakladá, akceptoval som jeho absenciu. Záver opäť prekvapil, herci zahrali solídne, záporáci boli slušne psycho a v podstate je tu len zopár slabších momentov, ktoré ma držia od plného hodnotenia, ale možno sa to zmení, keď si to niekedy počas Vianoc zopakujem. + herečka z Dead Rising + herečka z The Visit a Scare Campaign + herec z The Visit

• 6.10.2017  09:36

Matka sa spolu s troma deťmi nasťahuje do nového domu. Ten kúpili za výhodnú cenu a preto môžu financovať drahú liečbu ich syna, ktorý je po nepríjemnej nehode v kóme. Čo je však najhoršie je to, že sa práve nasťahovali do jedného z najstrašidelnejších domov v Amerike a ani o tom netušia. - Už z toho totálneho chaosu s distribúciou a vydaním tohto hororu bolo jasné, že pôjde o nevydarený príspevok do beztak stagnujúcej hororovej série. Dej je vlastne totožný s väčšinou nových Haunted House hororov a jediné, čo mi prišlo inovatívne, bolo to, keď školáci pozerali film The Amityville Horror v dome, v ktorom sa odohráva, pretože to by som rád zažil aj ja. Inak je to však značne nefunkčné, slabšie natočené a nezaujímavé. Taktiež si myslím, že ak bude Bella Thorne pokračovať vo svojej kariére podobne ako tu, o pár rokov bude označovaná za najhoršiu hororovú herečku. + herečka z Scream a Boo! A Madea Halloween + herečka z Morgan + herec z Vampire Academy + herečka z The Darkness + herečka z Suburban Gothic a Frankenstein

• 6.10.2017  07:33
    To (2017)

Po zmiznutí Georgieho (Jackson Robert Scott) sa jeho brat Bill (Jaeden Lieberher) snaží zistiť, čo sa v osudný deň mohlo stať. S pomocou svojej partie postupne zisťuje, že jeho brat nie je jediným, kto zmizol, a že v mestečku Derry počas desiatok rokov prišlo k mnohým katastrofám. Všetky majú spoločné to, že sa odohrávali 27 rokov po sebe. Deti čoskoro začnú stretávať klauna s menom Pennywise a sú nútené postaviť sa svojmu strachu. Všetky stopy vedú do miestnej kanalizácie a pre deti sa začínajú najdesivejšie prázdniny ich života. - Jednoznačne jeden z najlepších moderných hororov, ktoré zatial vznikli, ale mne osobne It úplne nesadol. Vlastne ani neviem čím to je, ale asi som až príliš počítal s tým, že to na mňa urobí rovnako nezabudnutelný pocit ako Stranger Things, ale tento pocit sa vôbec nedostavil a v niektorých pasážach som sa vyslovene nebavil. Kvôli dlhej stopáži mi to prišlo miestami trochu nezáživné a strašenia mohlo byť tiež trochu viac, ale inak už prevládajú len pozitíva. Zaujímavé je, že sa tohto projektu účastnilo mnoho osôb, ktoré sa dostali z hororového dna až na absolútny vrchol. Všetko začalo parádnou predlohou Stephena Kinga, réžiu má na starosti Andy Muschietti, ktorý začal kariéru v španielskom undergrounde, hudbu má na starosti Benjamin Wallfisch, ktorý taktiež začínal kariéru pri televíznych hororoch a v neposlednom rade je tu perfektný Javier Botet, ktorý vyzerá lepšie ako všetky digitálne efekty. Práve kvôli týmto luďom ma obrovský úspech tohto hororu teší najviac. Som velmi zvedavý na druhú časť a velmi by som uvítal, keby úlohu Beverly dostala perfektná Jessica Chastain, ktorá už s režisérom v minulosti pracovala a do jej úlohy by sa maximálne hodila. + Javier Botet + herec z Stranger Things + herec z Tales of Halloween + herec z Cell + herec z Antisocial 2 + herec z iZombie a Stake Land II + herečka z Mama + herečka z Crimson Peak + herec z Saw IV

• 4.10.2017  16:18
    Nails (2017)

Po katastrofálnej zrážke s autom sa Dana (Shauna Macdonald) ocitne pripútaná k nemocničnému lôžku. V depresívnom prostredí nemocnice sa jej stav ešte zhorší, keď zistí, že ju v noci niekto sleduje. Nikto jej neverí, ale čoskoro je jasné, že v nemocnici niečo nie je v poriadku a že jej boj o život ešte nie je u konca. - Mám rád takéto horory, ktoré nízky rozpočet šikovne zakryjú láskou pre žáner a úprimnou snahou vytvoriť niečo zaujímavé. Už predchádzajúce projekty tohto tímu sa mi páčili a bol som zvedavý na tento počin s jednou z top britských hororových herečiek v hlavnej úlohe. Výsledok sa mi páčil. Shauna podala ako vždy parádny výkon, efekty boli v rámci rozpočtu zvládnuté pekne a pár strašidelných scén bolo účinných. Nails má ako záporák podla mňa dosť potenciálu a vôbec by mi nevadilo, keby sa tento horor o pár rokov dočkal pokračovania. + herečka z The Descent, The Descent: Part 2 a Howl + herec z Dark Touch

• 30.9.2017  18:34
    The Sound (2017)

Keď dostane vášnivá blogerka Kelly (Rose McGowan) správu o tom, že v útrobách stanice metra Lower Bay v Toronte straší, ani sekundu neváha a ihneď vyrazí na miesto. Chce totiž dokázať, že duchovia neexistujú, čo urobila už nesčetnekrát, keďže pomocou zvukov dokáže odhaliť aj ten najrafinovanejší podvod. Na tomto mieste sa ale stretáva s niečím úplne novým a jej skeptický postoj k svetu duchov prejde ťažkým testom. - Zaujímavý a lákavý hororový námet, takže trochu nerozumiem tomu, prečo počas väčšiny stopáže kameraman natáčal Rose McGowan ako sedí v kúte a píše statusy na blog. Stanica bola pre budovanie atmosféry ako stvorená a občas sa tá nepríjemná atmosféra aj našla, ale uvítal by som trochu intenzívnejšie strašenie. Herečka v hlavnej úlohe mi úplne nesedela, ale výkon podala presvedčivý a potešilo ma aj pár známych hororových tvárí, ktoré sa tu objavili. Záver mi prišiel dosť jednoduchý, ale celkovo je to znesitelné, a ako režijný debut dámy, ktorá nemá s hororom vôbec nič spoločné, aj vydarené. + herečka z Grindhouse: Planet Terror + herec z Piranha, Piranha 3DD a I Am Not a Serial Killer + herec z The Divide, Nurse 3D, See No Evil 2 a Dark

• 29.9.2017  15:07
    Zombies (2017)

Skupina odvážnych mužov sa po vypuknutí apokalypsy snaží zachrániť čo najviac preživších. Boje so zombie monštrami si však každý deň vyberajú krutú daň a každý z nich sa naučí, že nie je možné zachrániť úplne všetkých. - Už podla názvu je jasné, že tvorcovia nemajú vela ambícií, ale ja som to chcel vidieť kvôli môjmu oblúbenému hororovému veteránovi Tonymu Toddovi. Nakoniec to nie je úplne najhoršie. Jednoducho taká klasická akčná vyvražďovačka so zombíkmi, ktorá neprinesie vela prekvapení. Scénu, v ktorej postavy kombajnom rozsekali hordu zombie, si však určite zapamätám. + Tony Todd

• 29.9.2017  13:56
    The Other (2017)

Mladý pár sa nasťahuje do nového domu za výhodnú cenu. Potešia ich príjemní susedia a to, že všetko v okolí vyzerá krásne, ale keď v okolí zomrie za záhadných okolností viacero osôb, je im jasné, že susedstvo nie je až také bezpečné. - Niekto si možno povie, že ten obsah, ktorý som napísal, je odfláknutý, ale to nie je tým, že by sa mi nechcelo napísať niečo lepšie, ale tým, že tento horor je tak stereotypný a nezaujímavý, že mu nepomôže ani to najlepšie herecké obsadenie. Masky, scenár, charaktery, kulisy a všetko ostatné sú absolútne nezvládnuté a to som sa po dlhej dobe tešil, že uvidím parádneho Caryho Elwesa v nejakom horore. Nanešťastie tu má len malinkú úlohu, takže to nedokázal zachrániť ani on. + herec z Saw a Saw 3D + herec z Vampire Academy + herec z Bone Tomahawk + herec z Before I Wake

• 29.9.2017  12:32

Po dlhej dobe v nefunkčnom vzťahu sa Gerald a jeho žena Jessie zhodnú na tom, že potrebujú zmenu, aby mohli zachrániť krachujúce manželstvo. Vyberú sa do izolovaného domu, kde sa chystajú prežiť vášnivý víkend. Všetka vášeň sa však vytratí, keď Gerald dostane zástavu srdca a Jessie zostane pripútaná k posteli. Pomoc vzdialená na stovky metrov, dehydratácia a rozkladajúce sa telo manžela v blízkosti rozbiehajú desivú nočnú moru, z ktorej pre Jessie nie je úniku. - Jeden z najlepších hororových režisérov súčasnosti si tentokrát zobral na starosti velmi náročnú tému na spracovanie, ale zvládol ju dobre. Psychologický nátlak a napätie v tomto horore fungujú perfektne a atmosféra je absolútne bezútešná. Všetko je podporené solídnym hereckým výkonom hlavnej hrdinky, ktorá dokáže uveritelne zahrať jej úlohu v tak brutálnych podmienkach. Je to trochu náročnejšie na pochopenie a miestami to vyzerá trochu chaoticky, ale pre mňa osobne jeden z najzaujímavejších hororových zážitkov v poslednej dobe. V budúcnosti si to ešte určite pozriem, pretože je to podla mňa horor, ktorý treba vidieť viackrát. Mike Flanagan sa so svojím tímom krok za krokom zlepšuje a nemôžem sa dočkať toho, s čím príde ďalej. + herec z Ouija: Origin of Evil + herečka z Oculus, Demon Legacy, Hush a Ouija: Origin of Evil + herec z 13 Sins, Kristy a Demonic

• 28.9.2017  17:51
    Wish Upon (2017)

Keď nájde otec mladej teenagerky v odpadkoch zvláštny čínsky artefakt, dá ho svojej dcére ako darček. Clare (Joey King) sa učí čínštinu a nejaké základy ovláda, takže zistí, že krabička dokáže splniť sedem želaní. Po malom teste sa ukáže, že krabička naozaj funguje a Clare začína byť splnené všetko, po čom jej srdce túži. Ale keď v jej okolí začnú zomierať za záhadných okolností jej známi, je jasné, že jej najnovší darček si za želanie vyberá krutú daň. - Už nespočetné množstvo ludí mi povedalo, že James Wan pokazil hororový žáner, a aj keď to podla mňa nie je pravda, jednu vec nemôže poprieť ani ten najväčší hater. James Wan za posledné roky priviedol na svet obrovské množstvo hereckých talentov a tie už sa pomaly začínajú vydávať na vlastnú cestu a v prípade Wish Upon ide o prvý krok herečky Joey King. Jej výkon sa mi ohromne páčil a réžia Johna R. Leonettiho bola pre ňu možno aj lepšou platformou, ako horor, ktorý bol adresovaný celému svetu. Napísané to je tiež zaujímavo, aj keď miestami až prehnane tínedžersky až sladúčko. Hudba od veteránov tomandandy ako vždy špičková a záverečný soundtrack vydarený. Priemerné hodnotenie dávam kvôli hereckým výkonom vedlajších hercov a trochu pomalému tempu. Keď si dobre pamätám, vela ludí chcelo Shannon Purser ako Barb späť v Stranger Things. Myslím, že v tomto horore ukázala, že je dosť zlá herečka, aj keď sa preafektovanej Winone Ryder samozrejme nevyrovná, takže som nakoniec rád, že ju stretol jej osud. Ak nebudete mať počas prichádzajúcich dlhých večerov čo pozerať, môžete siahnuť práve po Wish Upon, pretože ako jednorazová nenáročná záležitosť je to slušné. + herečka z Unnatural + herečka z The Conjuring + herečka z Mega Shark vs. Mecha Shark + herečka z Stranger Things + herec z The Whispers

• 26.9.2017  09:35
    The Sub (2017)

Keď príde mladá slečna Zalinska zastupovať staršiu vyučujúcu, prekvapí ju, ako dobre sú žiaci vychovaní. Netuší však, že školáci sú pod vplyvom krutej kliatby, a ona je jediná, kto môže školu zachrániť pred katastrofou. - Je velmi pekné vidieť, že sa pani Heather Langenkamp po pätnástich rokoch pomalými krôčikmi vracia k hororu a rád som ju videl v úvodnej scéne tohto krátkometrážneho snímku. Herci sa tu hodili do svojich úloh, občas som sa dobre zasmial a mám z toho pocit, že to fungovalo presne tak, ako si to pán režisér predstavoval, takže som spokojný.

• 25.9.2017  09:30

Otec zoberie po dlhej odluke dvoch synov na výlet do hlbokých lesov vo Švédsku. Všetko vyzerá ako príjemný rodinný výlet, až pokým syn nezačne zisťovať, že temné vidiny, ktoré ho sprevádzajú, sú na tomto mieste ešte intenzívnejšie. Ich pobyt začína byť čoraz neistejší a napätie kvôli zvláštnemu správaniu otca stále stúpa. - Velmi zvláštny zážitok, čo ale zrejme u týchto tvorcov nie je nič zvláštne, pretože som si pozrel ich ostatné filmy a ohlasy k nim sú dosť rozporuplné. Nepáčilo sa mi to až tak, ako užívatelovi ricci.s, ktorý mi to odporučil, ale dá sa tu nájsť mnoho pozitív a atmosféra je miestami pekne hustá, hlavne vďaka tomu, kde sa natáčalo. Mal som pocit, že to v závere trochu strácalo dych, ale nakoniec ma finále príjemne prekvapilo. Kto chce vidieť niečo nekonvenčné, ale nie zase úplne artové, mohol by tu nájsť svoje riešenie.

• 24.9.2017  09:32

V siedmej časti série je Nica (Fiona Dourif) poslaná do psychiatrickej liečebne s miernejším prostredím a väčšou slobodou. Jej doktor jej chce pomôcť prekonať temné spomienky na minulosť, ale po jej príchode sa za nezvyčajných okolností v liečebni objaví bábika Chuckyho. Doktor je presvedčený, že ide len o neškodnú hračku, ale Nica vie, že Chucky je späť. Jej presvedčenie sa naplní, keď začnú pacienti jeden po druhom brutálne zomierať. - Tie sequely v posledných týždňoch pribúdajú rýchlejšie, než rastú hríby na Záhorí. V tomto prípade ide o vydarený sequel, ktorý neprináša nič nové, ale len to staré. To ale nevadí, pretože Chucky dáva brutálne moderné hlášky, vydarilo sa niekolko parádnych gore scén, Fiona Dourif po dlhej dobe presvedčivo zahrala svoju úlohu v horore a nebolo to pokazené nezmyselným CGI, ako sa mnoho ludí obávalo. Napätie sa miestami objavilo tiež, čomu v mojom prípade pomohlo hlavne to prostredie zasneženej liečebne, ktorá pôsobila dosť depresívne a je to moje najoblúbenejšie prostredie v hororoch. Som zvedavý, čo príde v tejto sérii ďalej, pretože koniec je otvorený, a aj keď nejde o špičkovú hororovú sériu, nie je tu ani jedna časť, ktorá by bola vyslovene zlá, takže s ôsmou časťou nebudem mať problém a rád si ju pozriem. + herec z Halloween a Halloween II + herečka z Fear Clinic a Arbor Demon + herečka z Channel Zero + herec z Damien + herec z iZombie

• 23.9.2017  11:47
    House Mother (2017)

Tri nové študentky zostali poslednými dievčatami, ktoré bojujú o miestenku v slávnom sesterstve na univerzite. Najťažšia skúška sa práve začala a je ňou privolanie zákerného ducha. - Vydarený krátkometrážny horor, v ktorom hrá moja milovaná Barbara Crampton dosť neobvyklú úlohu, pretože hrá zápornú postavu. Všetko je tu funkčne zladené, či už ide o masky, herecké výkony alebo hudbu, ale na vyššie hodnotenie to je až príliš krátke. To vyššie hodnotenie však určite príde, ak sa to podarí vytvoriť v celovečernej podobe, pretože to až príliš pripomína môj oblúbený seriál Scream Queens, čo je len dobre.

• 23.9.2017  07:28

Rok po tom, čo boli piati návštevníci strašidelných domov unesení, sa opäť vracajú s túžbou nájsť ten najstrašidelnejší dom v Amerike. Tentokrát sa im splní sen a vďaka sláve im za návštevy domy dokonca platia. Čakajú na nich extrémne strašidelné atrakcie plné psychopatov, monštier a zvráteností. - Keby som si minulý týždeň nezopakoval jednotku, zrejme by ma to bavilo trochu menej, ale vďaka tomu, že som bol aktívne oboznámený s dejom, ma sequel potešil. Udržal si svoju dynamiku, priniesol opäť zaujímavý pohlad na rôznorodé Halloweenske atrakcie v USA a dokázal v mnohých momentoch vďaka zaujímavým zvratom príjemne prekvapiť. O postavy som sa kvôli ich osudu z jednotky zaujímal, takže som spokojný, a aj keď to pre človeka, ktorý nie je fanúšikom tejto série, zrejme nebude žiaden dobrý zážitok, ja som sa parádne pobavil a preto dávam slabšie štyri hviezdičky. Tiež ma prekvapilo to, ako rýchlo sa tento sequel objavil na scéne a dočkal sa ihneď releasu.

• 23.9.2017  05:41

Osamelý alkoholik je nútený odcestovať do Mexika. Pred prekročením americkej hranice s Mexikom sa zastaví v mestečku Bedford Flats, aby tu prespal a počkal na dodatočné informácie. Čakanie si chce skrátiť účasťou na miestnom výročnom festivale. To je najhoršie rozhodnutie jeho života, pretože miestna zvrátená komunita má trochu nezvyčajný štýl zábavy. - Na tento Šťastný lov som sa celkom tešil, pretože Hixploitation horory milujem, ale celkovo je to trochu sklamanie. Zasadené je to do krásneho prostredia púšte, čo je velkým lákadlom. Tá téma je spracovaná zaujímavo a napriek nízkemu rozpočtu je vidieť velká snaha v oblasti techniky, ale postavy mi prišli velmi nesympatické, čo je pre horor s týmto námetom tou najhoršou vecou. Nejaké gore sa miestami objaví, ale zase ho kazia nekvalitné digitálne efekty. + herec z The Girl in the Photographs a Fear the Walking Dead

• 22.9.2017  19:07
    Leatherface (2017)

Desať rokov po tom, čo boli dvaja synovia Verny Sawyerovej (Lili Taylor) odobraní z jej starostlivosti, sa im podarí utiecť z psychiatrickej liečebne. Spolu s nimi utečú dvaja šialenci, ktorí so sebou ako rukojemníčku zoberú mladú zdravotnú sestru. Vydávajú sa na útek pred mužmi zákona, ktorých vedie Hal Hartman (Stephen Dorff), ktorého ženie túžba po pomste. Verna Sawyerová vie, že aj napriek dlhej odluke si jej synovia nájdu cestu k nej, pretože rodina je základ. - Perfektná záležitosť a jeden z najlepších hororov roku 2017. Páni režiséri sú už dlhé roky absolútnou hororovou špičkou, a aj keď toto na ich zázrak z New French Extremity nemá, stále ide o vynikajúci horor. Fenomenálna Lili Taylor, mladé a ambiciózne herecké obsadenie, perfektné masky a nádherné kulisy vytvárajú dokopy výnimočný zážitok. Čo ma však zaujalo najviac je to, ako perfektne tvorcovia spracovali príbeh podla Eda Geina. V mojich očiach prekonáva Leatherfacea v tejto oblasti len Psycho, ale keďže je spracovanie dosť rozdielne, tento pohlad mi prišiel velmi zaujímavý a v rámci spracovaní emócií vďaka prítomnosti Lili Taylor aj reálnejší. Som velmi spokojný, aj keď plné hodnotenie nedávam, pretože viem, že títo režiséri majú na viac. Majster Tobe Hooper tam hore určite tlieska a myslím si, že toto je velmi dôstojne spracovaná pocta jemu aj pánovi Gunnarovi Hansenovi. + herečka z The Conjuring + herec z Jackals

• 17.9.2017  09:45
    Dwelling (2016)

Nie každý by sa chcel nasťahovať do domu, v ktorom straší, ale Ellie (Erin Marie Hogan) je odhodlaná skúsiť to. Poháňa ju to, že by na mieste, kde straší, mohla zistiť, čo sa stalo jej matke, ktorá zomrela za záhadných okolností. Čoskoro však zistí, že s temnými silami sa nie je radno zahrávať. - Ani neviem, ako sa mi tento horor dostal na zoznam, ale velmi ma nezaujal. Pochváliť sa dá zaujímavo skomponovaná hudba a snaha o strašenie v poslednej tretine, kde sa objavilo niekolko nádejných scén, ale celkovo je to len natiahnutý moderný Haunted House horor, ktorý sa v obrovskej konkurencii rýchlo vyparí.

• 16.9.2017  07:34

Malé mestečko sa počas Halloweenskej noci ocitne pod útokom zvláštnych netvorov, ktorí zabíjajú všetko, čo im vojde do cesty. Členovia policajného zboru musia spojiť svoje sily, aby zachránili mestečko pred katastrofou. - Celkom odlahčená a zábavná vec, ktorá by v prípade, že by skončila v rukách skúsenejších tvorcov, mohla dopadnúť až nadpriemerne, ale v tomto spracovaní je to skôr premrhaná šanca. Dej je chaotický a kopa digitálnych masiek pôsobí zle, ale zase sa neustále niečo deje, takže sa to dá vydržať. Najväčším plusom je malá úloha môjho oblúbenca Tonyho Todda, kvôli ktorému som to celé pozeral, a dokonca dostal ešte viac priestoru, než som čakal. + Tony Todd

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23