Marceloo

Horror Addict

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 22.10.2018  06:40
    Killer Kate! (2018)

Na žiadosť svojho otca sa Kate (Alexandra Feld) vydá spolu so svojou sestrou na rozlúčku so slobodou a poriadnu dámsku jazdu. Ženy sa dlhých päť rokov nevideli, a tak medzi nimi po chvíli nastávajú nezhody, ale len do chvíle keď zistia, že do domu, v ktorom majú stráviť najbližší víkend, zrejme niekto vnikol. Ich sesterské puto bude v noc Halloweenu podliehať tvrdej skúške, keď sa stanú terčom nebezpečnej rodiny útočníkov. - Prekvapivo vydarený nízkorozpočtový horor, od ktorého som takmer nič nečakal, ale dokázal výrazne zaujať. Hlavná štvorica ženských postáv je velmi sympatická. Oproti nim stojí nešikovná rodinka vrahov, na ktorej sa divák musí v niektorých momentoch poriadne pobaviť. Trochu mi pripomínali bandu zabijakov z You're Next, ale tieto nemehlá si to kvôli svojej neskúsenosti mohli dovoliť. Vraždy sa taktiež nesú v odlahčenom a zábavnom duchu, zomierajúce postavy poskytujú úsmevné momenty a celkovo z tohto filmu vyžaruje strašne vela pozitívnej energie, čo môže u hororu znieť trochu zvláštne, ale v mojich očiach to reprezentuje fakt, že keď sa pri natáčaní stretne partia príjemných ludí, vôbec nezáleží na tom, aký je rozpočet, že sa občas niektorý strih nepodarí, alebo že sa mŕtve telo ešte niekolko hodín po smrti hýbe. Dôležité je to, že výsledný produkt bude fungovať. Taktiež musím vyjadriť vďaku pánovi režisérovi, ktorý mi napriek značným komplikáciám umožnil tento počin vidieť ešte predtým, než sa dostane do sveta. + Tiffany Shepis + herec z The Black Room + herec z The Crazies, Would You Rather a American Horror Story + herečka z Insidious: Chapter 3

• 20.10.2018  18:05
    Slender Man (2018)

Štyri dievčatá sa rozhodnú pri spoločnej zábave otvoriť video s tajomnou postavou nazývanou Slender Man. Veria tomu, že je úplne neškodné, ale uplynie len zopár dní a jedna z nich bez stopy zmizne. Aj ostatné dievčatá začnú po zhliadnutí zažívať čoraz viac nadprirodzených problémov, a je jasné, že sa práve dostali do kontaktu s entitou, ktorá nie je z tohto sveta. - Vela sa tu toho chváliť nedá, ale za reč rozhodne stojí trio slečien King / Goldani Telles / Basso, pretože ich talent je neprehliadnutelný a som velmi vďačný, že každá z nich už má momentálne obsadenú úlohu v ďalšom hororovom projekte. Inak je tento film doslova prázdny. Strašidelné scény slabé, digitálne efekty úplne podradné a načasovanie pre vznik filmu, keď je legenda o Slender Manovi už dávno internetovou historkou, o ktorú pomaly nikto nezakopne, tvorcom tiež vôbec nevyšlo. Zmeniť režiséra, CGI efekty vymeniť za Javiera a odpútať sa od primitívnych pravidiel moderných komerčných hororov a bol by z toho hit. + Javier Botet + herečka z The Conjuring, Wish Upon a Smartass + herečka z Oculus a Ouija: Origin of Evil + herečka z When the Bough Breaks + herec z Exeter + herec z The Collector + herečka z #Horror

• 13.10.2018  14:42

Počas osláv Halloweenu sa nájomný vrah Wilkes (Tom Bateman) stretne s neočakávaným problémom. Telo zavraždeného má priniesť na vopred dohodnuté miesto, ale stane sa miestnou atrakciou a okoloidúci si zamilujú jeho kostým, ktorý v skutočnosti kostýmom nie je. Na párty, ktorú zhodou náhod navštívi, sa naviac stretne s charizmatickou Maggie (Rebecca Rittenhouse), takže sa veci začnú ešte viac komplikovať a on má len pár hodín na to, aby všetky problémy vyriešil a dopravil telo zosnulého na dohodnuté miesto. - Na tento projekt som bol dosť zvedavý a konečne môžem povedať, že som využil možnosť hodnotenia epizód na ČSFD naplno. Lákal ma neopozeraný systém, kedy jednotlivé epizódy budú vychádzať raz za mesiac a tematikou bude nejaký sviatok. Prvá časť The Body, ktorá seriál rozbieha, ma v niektorých aspektoch potešila a v niektorých naopak sklamala. Najviac ma sklamalo to, že námet tohto hororu bol spracovaný už v antológii Patient Seven. To by mi nevadilo, pretože ma to baví, ale režisér sem nepridal nič nové a okrem záveru, kedy sa surovosť prekvapivo vystupňuje a takmer každá z postáv ide k zemi, ide o velmi pomalý konverzačný horor, ktoré ja velmi neoblubujem. Nič to ale nemení na tom, že si tento projekt získal moju pozornosť a už sa nemôžem dočkať ďalšej časti a epizódy, v ktorej sa objaví to šialene a zároveň sladko vyzerajúce monštrum z trailerov. + Chasty Ballesteros + herečka z Unfriended: Dark Web + herečka z Freaks of Nature a Truth or Dare + herec z The Dark Tapes + herec z Suburban Gothic, Ash vs Evil Dead a Trash Fire + herec z 2 Lava 2 Lantula! + herečka z Would You Rather a Open Windows + herec z iZombie

• 13.10.2018  11:40
    Hollow Body (2018)

Hudobná skupina Hollow Body sa snaží pomaly dostať na vrchol, ale keď jej členovia dostanú šancu získať lukratívnu zmluvu, ich vystúpenie dopadne katastrofálne. Všetko sa mení vo chvíli, keď ich talentovanú speváčku Rachel (Allie Gonino) zasiahne blesk a ona na tri hodiny zomrie. Po jej oživení sa z nej stáva úplne nová osoba a žiadaná hviezda, ale spolu s úspechom v hudobnej brandži prichádza aj krutá daň. - Týchto hororov s tematikou toho, aká vysoká je cena za slávu, vzniklo v posledných rokoch viacero, a väčšina z nich tento snímok prekonáva. Prostredie hudobného biznisu mi nie je velmi sympatické, rovnako ako mi nebola sympatická hlavná herečka v tomto snímku. Nápad, ktorý slúži aj ako hlavný plot twist tohto hororu, je podla mňa silný, ale práca s ním bola v tomto prípade akosi posunutá na vedlajšiu kolaj, takže sa žánrový fanúšik vela scén, ktoré by ho uspokojili, nedočká. Poteší ale všestranný David Arquette, od ktorého sa po úspechu Scream série čakalo asi viac, ale stále je na tom lepšie, než niektoré zapadnuté hororové hviezdy, ktoré prikývnu na každú ponuku, za ktorú im pribudne pár dolárov. + herec z Scream a Bone Tomahawk + herečka z Fun Size Horror: Volume One + herec z The Ganzfeld Haunting a Cabin Fever: Patient Zero + herečka z Ryde

• 12.10.2018  19:27
    Black Site (2018)

Poslaním organizácie, ktorá sídli na mieste nazývanom Black Site, je deportovanie Bohov, ktorí prišli na Zem činiť zlo. Ich najnovším úlovkom je Erebus, ktorého deportácia sa ale nezaobíde bez problémov. Budova sa totiž ocitne pod útokom jeho nasledovníkov, ktorí sú odhodlaní vyslobodiť svojho vodcu za každú cenu. - Zvláštny horor, nad ktorým budem ešte nejakú dobu premýšlať. Aj keď je to natočené poloamatérskym štýlom a herci podávajú miestami až podradné výkony, ide o horor, ktorý si zhliadnutie zaslúži. Spracovanie mysteriózneho námetu v štýle H. P. Lovecrafta, kedy strach vychádza hlavne z toho, čo ludské oko nevidí a v prvom rade nedokáže pochopiť, tu je vygradované do najvyšších otáčok a výjavy odohrávajúce sa v hlave hlavnej hrdinky sú fascinujúce. Tvorcom sa podarilo zladiť to aj technicky, čiže nechýba štýlová hudba a prepracované vizuály. Rozuzlenie bolo pre mňa tiež uspokojivé, takže mám z toho dosť pozitívny dojem. Keby tu bolo viac prostriedkov a skúsenejšia výprava, išlo by o extrémní nářez, ale aj takto ide o film, s ktorým som viac než spokojný. + herečka z The Mind's Eye, Pod a Darling + herec z The Rezort a Kill Command

• 6.10.2018  16:35

Kvôli nedostatku financií začne Busi (Petronella Tshuma) pracovať ako upratovačka v zapadnutej nemocnici. Jej najväčším snom je priviesť do mesta aj svoju sestru, takže si odkladá všetko, čo zarobí. V nemocnici stretáva Gracie (Kwande Nkosi), ktorá jej prezradí, že ju terorizujú démonické sily. Busi sa rozhodne pomôcť jej, ale práve vkročila ne extrémne nebezpečné teritórium bytosti prezývanej Tokoloshe. - Na to, že režisér nemá s filmom zjavne ešte nič spoločné, sa mi jeho debut zdal viac než prijatelný. V niektorých scénach je až príliš vidieť, že sa snaží primiešať trochu americký štýl strašenia, ale celkovo si udržiava svoj vlastný prístup k takmer neznámej africkej tradícii o malých démonikoch nazývaných Tokoloshe. Scény v klasickom hororovom prostredí starej nemocnice dokážu fungovať nepríjemne a príbeh vystavaný na dramatickom prežívaní ženy, ktorá slúži každému len na to, aby ju zneužil, je dostatočným motivátorom k tomu, aby sa divák zaujímal o to, ako sa s tým sympatická herečka v hlavnej úlohe vysporiada. Nič prevratné, ale vždy si rád pozriem horor z končín, kde ich vela nevzniká, pretože strašidelné príbehy rôznych kultúr sú pre mňa z oblasti histórie tým najzaujímavejším.

• 5.10.2018  18:48
    Extremity (2018)

Kvôli svojím fóbiám z detstva sa mladá žena rozhodne podstúpiť atrakciu, ktorej prostredníctvom bude prinútená postaviť sa svojmu najväčšiemu strachu. Čakajú ju zistenia o tom, aké extrémne situácie dokáže prežiť, kolko bolesti vydrží a v neposlednom rade zistí, že je na čase, aby všetok hnev, ktorý v sebe kvôli tomu, že ju otec v detstve zneužíval, držala, nechala vyjsť na povrch. - Od tohto hororu som očakával fakt vela. Sledoval som ho v podstate už od prvého ohlásenia, ale snažil som sa vyhnúť informáciam o tom, čo v ňom bude. A nakoniec som namiesto očakávaného Survival Horroru dostal výborný béčkový horor s Halloweensky ladeným príbehom. Vizuály sú perfektné, rovnako ako hudba, ktorá spolu s maskami a odviazanými hercami vytvoria fakt chuťovku. Prekvapení je plno a počas priebehu divák zistí, že nejde len o horor, ktorý má pobaviť, ale skrýva sa v ňom aj hlbší príbeh plný emócií. Od podobných hororov viac nečakám, takže sa ani nebudem rozpisovať. Rozhodne ale čakám vela od pána Anthonyho DiBlasiho, pretože je v posledných rokoch jedným z najkonzistentnejších hororových tvorcov a už by sa konečne mohol odpútať od TV projektov a naplno sa venovať vlastnej tvorbe. + J. LaRose + herečka z Sharknado 2, The Night Watchmen, The Black Room a Victor Crowley + herec z iZombie + herec z The Greasy Strangler + herečka z Last Shift a ABCs of Death 2.5 + herec z Contracted: Phase II a Dead Awake

• 2.10.2018  16:15
    Housewife (2017)

Po desivých zážitkoch v detstve žije Holly (Clémentine Poidatz) so svojím manželom, no stále sa nedokáže vyrovnať s tým, čo ako dieťa zažila. Pomôže jej až stretnutie s tajomným mužom, ktorý jej pomôže odreagovať sa od nepríjemných spomienok. Cena za túto skúsenosť však bude príliš vysoká. - Po predchádzajúcom režisérovom snímku som netušil, čo mám od neho čakať. Po zhliadnutí Housewife nie som z jeho tvorby a myšlienok o nič múdrejší, pretože tentokrát namiesto fajnového béčkového hororu priniesol akýsi mix, ktorý vyzerá ako keby bol z inej dimenzie. Alebo ako keby išlo o nepodarený DMT trip. Či už jedno alebo druhé, film nemá dostatočne dobrý scenár na to, aby poskytol priestor pre nejaké vlastné interpretácie, takže vďaka svojmu priebehu zostane pre väčšinu ludí nepochopený a velké množstvo otázok zostane nezodpovedaných. Dúfam, že sa režisér vráti ku krvavým hororom, pretože takýmto naoko sofistikovaným dielom nedokáže zaujať. + herečka z Shut In

• 2.10.2018  14:14

Partia študentov podnikne experiment, v ktorom testujú človeka, ktorý dlhšiu dobu nespí. Ten sa za záhadných okolností zabije, ale to ich neodradí od toho, aby experiment skúsili opäť. Tentokrát sú pokusnými králikmi oni sami a nepotrvá dlho kým zistia, že so spánkovou depriváciou sa nie je radno zahrávať. - Výrazné sklamanie vo všetkých aspektoch. Po režisérovom nadmieru vydarenom predchádzajúcom počine som čakal vela, ale tu žánrový fanúšik nenájde vôbec nič, kvôli čomu by mal tomuto dielu venovať svoj čas. Herecky to je úplne otrasné, krv vyzerá ako jahodový džem od mojej mamky, prvej smrti sa divák dočká až v záverečných minútach, umiestnenie do osemdesiatych rokov je biedne, a keď už som začal s tým ovocím, tak spomeniem, že tie CGI zjavy duchov sú už len čerešničkou na torte. Dve hviezdičky dám za Breu Grant, ktorá ako jediná aspoň trochu uveritelne stvárnila charakter z osemdesiatych rokov, a za schopne skomponovaný soundtrack. Tomuto sa vyhnite oblúkom a radšej utekajte pozerať Dead Awake. + Brea Grant + herec z Contracted: Phase II a Dead Awake + herečka z Dead Awake

• 30.9.2018  11:06
    The Farm (2018)

Mladý pár cestuje po americkom vidieku a kvôli dlhej ceste sa zastaví v nie príliš prívetivom motele. Správca je riadny čudák, ale ako miesto k odpočinku by im mal miestny podnik stačiť. Po prebudení zisťujú, že sa ocitli na akejsi farme, ktorú spravujú šialenci v maskách zvierat a v klietkach chovajú ludí. Ich najnovšou obeťou sa stal práve tento pár a z tohto desivého miesta zjavne nie je úniku. - Nečakal som, že niekedy uvidím Animal Farm Georgea Orwella v hororovej podobe, ale tento tím tvorcov sa o to pokúsil a vznikol z toho netradičný horor. V podstate ide o klasický priebeh, kedy sa hlavné postavy dostanú do spárov zvráteného kultu, ale štýl réžie je velmi špecifický a zvláštny. Celé to má len sedemdesiatpäť minút, ale režisér sa hlavným postavám venuje len na začiatku a na konci. Keď príde tá hororová časť, je zameraná na zvrátenosti prebiehajúce na farme. Celkový feeling je surový, špinavosť je vysoká a banda nemých zabijakov v maskách zvierat vzbudzuje dostatočný rešpekt. Hudba a vizuálna stránka sú taktiež na velmi dobrej úrovni a ich spracovanie sa tiež mierne líši od klasických amerických béčkových hororov, čo pripisujem tvorcom z Ruska, ktorí sa na tomto projekte podielali. Jediné, čo výrazne kazí celkový dojem, sú nehorázne dementné dialógy, ktorých ale našťastie nie je vela, takže ten kladný výsledok nie je zničený. Mám z toho dobrý pocit a teším sa na ďalší horor s totožným názvom, ktorý je v produkcii už dlhé roky a neustále sa pri ňom menia tvorcovia.

• 29.9.2018  09:56
    Cynthia (2018)

Po dlhej dobe a rôznych pokusoch Robin (Scout Taylor-Compton) konečne otehotnie. Narodí sa jej nádherná dcérka Samantha a konečne sa jej splní najväčší životný sen. Samantha ale nie je jediná, kto pri pôrode prišiel na svet. Jej zohavené dvojča uniklo pozornosti prítomných medikov a je odhodlané zničiť všetko, čo mu stojí v ceste. - Takýto typ hororovej komédie mi vždy sedí a mal by sedieť každému, kto má rád americkú béčkovú hororovú scénu, pretože je tu plno hororových veteránov. Moja oblúbená Scout Taylor-Compton hrá ako vždy presvedčivo a velmi ma potešili Bill Moseley ako transgender, Robert LaSardo ako thug janitor a Sid Haig ako detektív, ktorý ma potešil asi najviac, pretože budúci rok oslávi osemdesiatku a vyzerá byť v skvelej forme, čo ma prekvapilo, pretože som po jeho posledných úlohách mal trochu obavy, že na tom zdravotne nie je úplne najlepšie. Je to nahláškované, spracovanie nezbedného novorodenca je zábavné a aj scenár je v rámci možností solídny, takže sa mi na to výnimočne dobre pozeralo. Som zvedavý na ďalšie projekty týchto tvorcov, pretože už teraz chystajú tri celovečerné horory a hororový seriál, takže by vďaka svojmu potenciálu a šialeným nápadom, ktoré bezpochyby majú, mohli byť príjemným oživením hororovej scény. + Scout Taylor-Compton + Sid Haig + Bill Moseley + herec z The Human Centipede III a Parlor + herečka z Saw 3D + herečka z The Crazies, The Divine Tragedies a Ditch + herec z Parlor + herec z Deep in the Darkness a Parlor + herec z Party Bus to Hell

• 23.9.2018  17:56

Tím výskumníkov narazí pri skúmaní oceánskeho dna na problémy a zostane uväznený pod hladinou. Na pomoc je povolaný Jonas (Jason Statham), ktorý má s podobnými akciami skúsenosti. Tentokrát ale bude nútený postaviť sa tvárou v tvár nepriatelovi, s akým sa ešte nestretol. Obrovský žralok hladá svoje nové obete a on je s pomocou svojho tímu jediný, kto má odvahu postaviť sa mu. - Tento projekt sa mi už od úplného začiatku nepozdával, takže som radšej nič nečakal. Svoju funkciu ale plní a ako príjemné letné osvieženie to plní všetky požiadavky. Viac by mi vyhovovalo, keby sa to nesie na zábavnej vlne v štýle Piranha 3D a jeho sequelu, pretože to, ako sa to tvárilo vážne, bolo miestami údesné, ale po obrovskom prekvapení, ktoré sa objaví v druhej polovici, som sa už naladil na tú vlnu, ktorú Megalodon priniesol. Žánrových fanúšikov tento projekt neuspokojí, ale zase nie je ani tak iritujúci, aby sa tá hodina a trištvrte nedala prežiť. A horor s takým obrovským rozpočtom sa velmi často tiež nevidí, takže vizuálne ide o nevšedný zážitok. + herečka z Resident Evil: The Final Chapter + herec z Fear the Walking Dead + herec z House of 1000 Corpses, Cooties a The Boy + herec z Death Note + herečka z The Loved Ones

• 23.9.2018  10:35

Nová vláda USA sa rozhodne začať nevídaný experiment, v ktorom luďom z nižších spoločenských vrstiev ponúkne možnosť zárobku. Ich úlohou je zúčastniť sa Očisty, teda udalosti, počas ktorej sú dvanásť hodín všetky zločiny legálne. Výsledok tohto pokusu je nepredvídatelný, a z toho, čo sa začne ako relatívne pokojný večer, sa čoskoro stáva nezastavitelné krviprelievanie. - Prequel k jednej z najvyrovnanejších moderných hororových sérií, ktorá si aj po štvrtom počine drží slušnú úroveň. Nedostal som síce to, čo som čakal, teda nejaké obšírne objasnenie toho, prečo to celé začalo, ale ako príspevok do subžánru Action Horror to vďaka efektívnemu tempu zapadá výborne, takže sa to u mňa akosi vykompenzovalo. Mierne nechápem rozhodnutie tvorcov umiestniť dej prvej Očisty v časti Staten Island, keďže tu kriminalita nie je na pomery USA príliš vysoká. Ovela viac by som uvítal zobrazenie Očisty z Detroitu alebo St. Louis. Spokojný som aj s hercami, z ktorých ma najviac zaujala Lex Scott Davis, ktorá mi štýlom hrania pripomína nestarnúcu Angelu Bassett. Slabé štyri hviezdičky si to zaslúži a som zvedavý, kam sa táto séria zase posunie s novým seriálom. + herec z The Visit + herečka z South of Hell + herec z Santa Clarita Diet + herečka z The Belko Experiment a Room 104 + herec z Bedeviled a Dismissed

• 22.9.2018  16:42
    Live (2018)

Po rozchode s manželom sa začne Linda Johnson (Kellie Greene) venovať streamovaniu na Facebooku. Svojim priatelom poskytuje vlastné dojmy, zážitky a problémy. To sa jej stáva osudným, keď ju počas jedného živého vysielania unesie neznámy útočník. - Rozumiem tomu, že film má poukázať na to, aký môže byť internet nebezpečný, ale prevedenie, ktoré tvorcovia zvolili, je velmi slabé. A to hlavne pre hororového fanúšika, pretože ten sa tu okrem jemne napínavého záveru nedočká vôbec ničoho. Rozumiem, že do toho tvorcovia nechceli umiestniť príliš velkú brutalitu, pretože to je naozaj natočené naživo a Facebook by ich potom zrejme všetkých poblokoval, ale takto ma to vôbec nebavilo a nemohol som sa dočkať, kedy to skončí. Keby som tento týždeň nevidel Unfriended: Dark Web, dal by som za snahu možno aj dve, ale takto jednoducho musím dať najslabšie hodnotenie.

• 22.9.2018  11:11

Partia tínedžerov nájde uprostred letnej zábavy hru s názvom Game of Death. Hru rozohrajú bez toho, aby si zistili, o čo v nej ide. To sa im stane osudným, pretože zmyslom celej hry je vyvraždenie počtu osôb, ktorý hráčom určí samotná hra. Majú len málo času na to, aby zistili, ako hru poraziť a zachrániť tak seba aj ďalšie nevinné obete. - Od tohto hororu som vôbec nič neočakával a pozeral som ho bez akýchkolvek informácií o deji. To bola perfektná volba, pretože ma príjemne prekvapil a riadne som si ho užil. Zo začiatku to vyzerá ako nesmierne hlúpy Teen Horror, v ktorom postavy učinia zlé rozhodnutie a to sa im stane osudným, čiže koncept, ktorý možno vidieť v každom druhom horore s podobnou témou. S pribúdajúcimi minútami z toho ale začína vznikať sofistikovaná jazda plná brutality, v ktorej sa postavy nezastavia vôbec pred ničím. Pomáha tomu aj celkovo vysoká miera nepredvídatelnosti, keďže dej neovládajú postavy, ale vražedná hra. Krv tu tečie v potokoch a gore je ukážkové, takže to ideálne funguje aj ako Splatter. A naviac sú tí, ktorí v hre neuspejú, popravení tou najlepšou smrťou. Vybuchnutím hlavy, ktoré milujem už od čias Scanners. Všetko doplnila úžasná Synthwave hudba a kreatívne animácie, ktoré robia tú hernú tematiku ešte záživnejšou. Vela nedostatkov som tu nenašiel, ale treba spomenúť slabšie herecké výkony, čo nie je prekvapením, keďže herci vela skúseností ešte nenazbierali. Inak ale pre mňa jeden z najlepších tohtoročných príspevkov do žánru, ktorý má len 68 minút. Podobnú stopáž zvyčajne chválim, ale tu by mi nevadilo, keby to malo aj cez dve hodiny, pretože od začiatku do konca sa bolo na čo pozerať. Hodnotenie na IMDb treba odignorovať, pretože takáto podarená spolupráca dvoch kontinentov sa velmi často neobjavuje. + herečka z Warm Bodies

• 19.9.2018  17:59

Partia kamarátov plánuje pravidelný večer volania cez Skype a zabávania sa. Jeden z nich len tak mimochodom spomenie, že má nový notebook, ale zabudne odhaliť, ako sa k nemu dostal. To sa im všetkým stáva osudným, keď sa ocitnú uprostred drsnej internetovej hry, ktorá ich môže stáť život. - Neviem, prečo sa tento sequel dostal do zatratenia ešte predtým, než vznikol, ale mne osobne toto pokračovanie nevadilo. Je to hlavne kvôli námetu, ktorý už bol v posledných rokoch použitý vo viacerých projektoch, ale mne osobne príde ešte stále nápaditý a málo vyťažený. Zaujalo ma aj vysoké množstvo zvratov a celkový surový feeling, ktorý nevychádzal z brutality na obrazovke, pretože ten R rating je úplne nezmyselný, ale skôr z toho psychologického nátlaku na zúčastnené postavy. Zhliadnutie ale skôr neodporúčam, pretože toto mi sadlo z čisto osobného hladiska a pochybujem, že tých deväťdesiat minút pozerania sa na rovnaký screen a uvrešťané charaktery bude vyhovovať mnohým ďalším. + Betty Gabriel + herec z Unsane

• 15.9.2018  16:43

Sedem vedcov spolu s kormidelníkom ich lode prichádza na opustený ostrov. Pozval ich sem tajomný profesor, ktorého po príchode nenájdu. Namiesto privítania nájdu opustené gigantické sídlo a v jeho centre miniatúrny model budovy, do ktorej práve vstúpili. Ten je zaplnený šachovými figúrkami a oni sa dozvedajú, že sa práve proti svojej vôli stali súčasťou neznámeho experimentu a ich protivník pozná každý krok ešte predtým, než ho vykonajú. Začína sa pre nich najdesivejšia noc ich životov a ich osud je zjavne dávno spečatený. - Toto je jednoznačne jeden z najpodivnejších hororov, ktoré som za dlhé roky videl. Už od začiatku to má fakt nepríjemnú atmosféru a nie je možné vytušiť, o čo tam pôjde. Po príchode do domu WTF? momentov len pribúda a atmosféra hustne. Potom sa objaví zdroj zla a je nehorázne fascinujúci. Velká škoda, že sa nedá prezradiť, kto/čo tu zabíja, pretože to mystérium je perfektné. Ešte som asi nikdy nevidel horor, v ktorom by bol scenár aktívnou súčasťou filmu a jedna z filmových postáv by už dopredu vedela, čo všetko sa stane a nedokázala to napriek tomu zmeniť. Škoda, že tam tvorcovia do pár záberov prihodili mobil a notebook, pretože kvôli použitiu čiernobieleho filtru, dobových kulís a desivého rozlahlého sídla by som inak veril, že to je dielo zo začiatku šesťdesiatych rokov. Pre milovníkov hororov s atmosférou ako z prác E. A. Poea je nevyhnutné tento film vidieť, rovnako ako pre ludí, ktorí majú radi matematiku, filozofiu a ďalšie podobné oblasti, pretože sa tu všetko spája v jednom celku a prekvapivo dobre to funguje. Už sa nemôžem dočkať, keď si to pozriem zase, pretože ide o nepopísatelne netradičný zážitok.

• 15.9.2018  11:08
    Trauma (2017)

Štyri dievčatá zo Santiaga sa vyberú do vidieckej oblasti, kde chcú stráviť víkend plný zábavy. Bezbranné slečny sa namiesto príjemného víkendu dostanú do spárov miestnych buranov, ktorí využijú ich príchod pre svoju vlastnú potrebu a dievčatá brutálne prepadnú a znásilnia. Pomoc je vzdialená na míle ďaleko a preto sa ženy musia spojiť a nájsť cestu, ako sa pomstiť za tento ohavný čin. - Režisér sa od svojho posledného hororu, v ktorom postavy vyslovene opakovane vbehli do náručia vrahom, ovela zlepšil. Tento počin je snáď o dva levely vyššie a preto bude vyššie aj moje hodnotenie. Vytkol by som asi len trochu prehnanú stopáž a pomalý štýl, v ktorom sa jednotlivé scény podobne ako v predchádzajúcom počine nesú. Trochu nevhodné bolo aj pracovanie s tematikou histórie Chile, pretože diváci mimo tejto krajiny určite netušia, čo sa v krajine v sedemdesiatych rokoch odohrávalo a neboli poskytnuté žiadne informácie o tom, čo sa to tam vôbec v minulosti stalo. Ale v podstate to ani nebolo potrebné, pretože v tomto druhu filmov ide o niečo úplne iné. A v tom tento film exceluje. Otváracia scéna je vrcholom nechutnosti a syn je prinútený násilne vymrdať svoju matku za dozoru odporného vojenského generála. Potom nasleduje zoznámenie sa s grupou tak nesympatických žien, že som sa nemohol dočkať, kedy konečne začnú padať hlavy. Hlavná scéna s vniknutím a znásilnením má cez 15 minút, má len pár strihov a jej surovosť je bez zhliadnutia nepopísatelná. Niečo tak intenzívne som už dlho nevidel a vychutnával som si to nevídane aj napriek tomu, že podobné špinavosti zrovna nemusím. Záver je poriadne hororový, takže nikto neodíde bez toho, aby ho to poznačilo, rovnako ako každého, kto tento film uvidí. Gore je tiež nádherne spracované a len tomu pripisuje ešte viac plusových bodov. Slušne funguje aj práca s hudbou. V tých najvypätejších scénach si záporáci spievajú akési vojenské pesničky a je to tak ešte nepríjemnejšie. Kto chce vidieť niečo, pri čom sa bude baviť a čo má logicky vystavaný dej, ten nech sa tomuto vyhne oblúkom, lebo tu je len hnus, krv a špina. Netuším, kedy bude film dostupný na nete, ale fanúšikovia Exploitation sa rozhodne majú na čo tešiť. + herec z Hidden in the Woods + herec z Path

• 9.9.2018  15:15

Dvaja neúspešní filmoví tvorcovia so rozhodnú vyskúšať šťastie a natočiť artový erotický film. Ich ponuku prekvapivo prijíma hviezdna Sasha Blue (Barbara Prakopenka), ktorej sa projekt zapáči a chce byť jeho súčasťou. Ich sny sa zrútia vo chvíli, keď ich hlavnú herečku posadne neznámy démon. - Celkom podarená nízkorozpočtová hororová komédia z Nemecka, ktorá nefunguje na 100%, čo by som pripísal slabým skúsenostiam debutujúceho režiséra, ale svoju úlohu z väčšej časti plní. Základný námet tvorcovia vymysleli bravúrne. Všetci vieme, koho má Sasha Blue resemblovať a nápad s posadnutou pornoherečkou je velmi originálny. Na gore sa pozerá celkom dobre, teda pokial je spracované prakticky. To digitálne už vyzerá ovela horšie, ale aspoň sa tvorcovia snažili v rámci rozpočtu zaujať čo najviac. Mohli zaujať ešte viac, keby dlhé dialógy vymenili za vtipné hororové sekvencie. Keby tento scenár dostali do ruky skúsenejší tvorcovia s jasnejšou víziou, mohla z toho byť európska pecka, ktorá by na hororovej scéne narobila riadny bordel. Takto je to len nenáročná záležitosť, ktorú si človek pri pozeraní užije, ale po dopozeraní na ňu rýchlo zabudne. + herec z German Angst + herečka z Seed 2 + herečka z Seed 2 a German Angst

• 8.9.2018  07:38
    Mara (2018)

Po záhadnej smrti svojho manžela je Helena (Rosie Fellner) označená za hlavnú podozrivú. K prípadu je povolaná aj psychologička Kate (Olga Kurylenko), pretože Helena je presvedčená, že za smrť jej manžela je zodpovedná tajomná démonická entita. Keď sa Kate dozvie o Mare, ktorá svoje obete zabíja počas spánkovej paralýzy, začína si uvedomovať, že všetky detaily týkajúce sa prípadu začínajú smerovať práve k tomuto démonovi. - Ďalší podarený horor zameraný na fascinujúci fenomén spánkovej paralýzy. Minulý týždeň som k Dementia Part II písal, že ide o najrealistickejší hororový námet, ale teraz som si uvedomil, že spánková paralýza je v tomto zmysle taktiež velmi silná. Spracovanie je v štýle komerčnejších moderných PG-13 hororov, takže netuším, aký precitlivený ujo tomu napálil R-ko. Ale rovnako ako v podobných prípadoch sa na to vďaka solídnym technickým aspektom pozerá dobre a je to aj celkom nabité akciou a nenájde sa tu vela nevýrazných pasáží. Naviac pani Olga Kurylenko podáva velmi presvedčivý výkon, rovnako ako môj oblúbenec Javier Botet, ktorý našťastie dostal viac priestoru, než tomu zvyčajne býva. Záver bol trochu prestrelený a kazil dojem, ale to režisérovi odpustím, keďže to je jeho debut, ktorého sa dočkal po trinástich rokoch od toho, čo začal točiť svoje krátkometrážne horory. + Javier Botet + Lance E. Nichols + herečka z Vampire Academy + herečka z Muck + herečka z The Neighbor + herečka z The Housemaid

• 2.9.2018  14:01

Po tom, čo je Jacob (Luke Prael) poslaný do internátnej školy, zisťuje, že jeho školský rok nebude jednoduchý. Má totiž len šesť spolužiakov, ktorí nie sú úplne obyčajní. Nie je nadšený ani z vedúceho ústavu Dr. Shermana (Will Patton), ktorý má extrémne prísne metódy vyučovania. Na Jacoba čaká odhalenie mnohých otázok, ktorým bude musieť napriek mladému veku čeliť. - Asi prvý horor, ktorý ma nalákal výlučne svojím posterom a kvôli nemu som si ho bez akýchkolvek informácií pozrel. Nevedel som totiž, či je to chlapec alebo dievča. No a po dopozeraní z toho veru nie som o nič múdrejší. To ale vôbec nevadí, pretože ide o vynikajúcu záležitosť. Príbeh je ako keby z pera Ryana Murphyho, ktorý zatial ako jediný človek na svete dokáže vytvoriť funkčnú kombináciu LGBT a hororu, ktorá je vhodná aj pre ludí, ktorí nie sú zaslepení modernými agendami. Výkony detských hercov sú excelentné a ich podanie dialógov je nesmierne chytlavé. Divák sa dočká viacerých twistov, prekvapení a opatrných odhalení, ktoré napriek dlhej stopáži fungujú a neustále ma nútili rozmýšlať, kam to vlastne celé smeruje, pretože musí byť každému jasné, že sa to neskončí nejakým klasickým hororovým koncom. Jednoznačne jeden z najlepších tohtoročných nezávisláckych hororov, ale odporúčania sa radšej zdráham, pretože sa podla mňa nenájde vela ludí, ktorým tento štýl bude sedieť. Mne ale sedí ideálne, takže mi tento horor v hlave bude prebiehať ešte pekných pár týždňov. Zatial tomu dám tri a podla toho, ako velmi ma to prinúti zamýšlať sa nad významom všetkého, čo sa na obrazovke odohralo, hodnotenie možno zvýšim. + herečka z World War Z, The Conjuring a The Conjuring 2 + herečka z Here Alone + herec z Hide and Seek + herečka z The Invitation + herečka z Wildling

• 2.9.2018  10:10
    Wellington Paranormal (TV seriál) (2018)

Hlavné mesto Nového Zélandu Wellington je miestom, kde sa odohráva nespočetné množstvo paranormálnych aktivít. Policajný zbor je preto prinútený vytvoriť zvláštnu jednotku, ktorá tieto prípady rieši a snaží sa ich udržať v tajnosti. Na vyšetrovatelov O'Learyovú a Minoguea čakajú súboje s démonom, upírmi, duchmi, vlkodlakmi, mimozemšťanmi a dokonca aj s kolegami, ktorí boli nakazení zombie vírusom. - Celkom podarený spin-off k zábavnému hororu What We Do in the Shadows, konkrétne k tejto scéne. Celé sa to nesie na vlne vtipov a absurdných situácií, do ktorých sú ústredné charaktery s výbornou chémiou medzi nimi postavené. Tvorcovia si samozrejme robia srandu z policajtov a ich nešikovnosti na každom kroku, k čomu využívajú hlavne Mockumentary štýl, ktorým to je celé nahrané, takže sa na to pozerá velmi dobre. Dej sa povenuje takmer každému Monster Horror subžánru a na Novom Zélande majú ludia humor, ktorý mi sedí, takže tých šesť krátkych epizód nabitých akciou sa dá bez problémov vydržať. Komu sa páčil predchádzajúci výtvor od tohto tímu, nemal by si tento seriál nechať ujsť.+ 2 herci z What We Do in the Shadows

• 1.9.2018  10:51

Po kúpe staršieho domu ho prichádza Simon (Alex Draper) so synom Finnom (Charlie Tacker) zrenovovať, aby ho mohli následne za lepšiu cenu predať. Ich úmysly sa menia vo chvíli, keď sa dozvedia o bývalej vlastníčke ich nového sídla, ktorá v ňom zomrela. Išlo o staršiu pani, ktorá z domu napriek smrti stále neodišla, a pre jej nových návštevníkov si prichystala nepríjemné privítanie. - Režisér ma svojím predchádzajúcim hororom dokázal zaujať dostatočne na to, aby som dal šancu aj jeho novému počinu, ktorý tematikou a posterom velmi láka. Aj tentokrát ide o svojské spracovanie danej hororovej látky, pretože to, čo sa zo začiatku javí ako opozeraná Haunted House záležitosť, sa s pribúdajúcimi minútami mení na netradičný psychologický hororový zážitok, ktorý dokáže prekvapiť a svojím nepredvídatelným scenárom zmiasť a vzäpätí šokovať. Herci podali dôveryhodné výkony a vyniká predovšetkým hlavná záporáčka, u ktorej som prekvapený, že sa v hororoch neobjavuje častejšie, pretože jej tvár je dostatočne desivá aj bez použitia make-upu. A to úplne bez urážky. U mňa ale najviac vedie neopísatelne krásne prostredie štátu Vermont, kde sa horory vôbec netočia, čo je velká škoda, pretože tie scenérie v kombinácii so sychravým počasím boli úžasné. Aj vďaka krátkej stopáži ide o horor, ktorý si zaslúži pozornosť. Keď už tak len preto, že sa snaží aspoň minimálne vybočiť z rady a byť originálny, čo je dôvodom, prečo budem režisérovu tvorbu aj naďalej sledovať.

• 29.8.2018  11:16

Keď príde Wendel (Matt Mercer) do domu, kde má vykonať menšie opravy, čaká ho milá pani a už vo dverách mu ponúka čerstvú šálku čaju. Za malú opravu mu dá do vrecka sto dolárov a vyzerá to na jednoduchú prácu. O pár minút neskôr na Wendela mieri so samopalom a vôbec si ho nepamätá. Je mu jasné, že sa práve stal obeťou psychicky narušenej zákazníčky a že dnešný deň v práci sa môže skončiť katastrofou. - Velmi svojská záležitosť od mojich oblúbených amerických tvorcov. Celé si to natočili podla seba a je to patrične vidieť, pretože miestami je to úplne šialené a pre väčšinu divákov nezáživné. Ja ale tento svojrázny spôsob tvorby preferujem. Tematika demencie, ktorá funguje ako hlavný zdroj zla, je naprosto fascinujúca a hororový žáner realistickejší námet k dispozícii asi ani nemá. Čiernobiely filter tu má svoje opodstatnenie a celé šialenstvo ešte viac zdôrazňuje. Gore sa objaví len v niekolkých záberoch, ale za to tu je pár vyložene nechutných scén s rôznymi telesnými tekutinami a časťami ludského tela. Herci to odohrali presvedčivo, ale to nie je prekvapením, keďže sú všetci hororovými veteránmi. Trochu mi vadí, že to s predchádzajúcou časťou nemá okrem témy nič spoločné, ale to bol zase počin pre širšiu distribúciu, na rozdiel od tohto hororu, ktorý je určený pre ortodoxných fanúšikov žánru a bol vytvorený v rámci volného času a z prostriedkov samotných tvorcov. Má to len niečo málo cez hodinu, takže keď budem mať chuť pozrieť si rýchlo niečo netypické od ludí, ktorých si vážim, zrejme si to pozriem ešte raz, lebo tie pocity pri pozeraní sú fakt neštandardné. + Graham Skipper + Matt Mercer + herečka z Contracted: Phase II a Feeding Time + herečka z The Lords of Salem a Contracted: Phase II

• 26.8.2018  10:29

Partia ekoaktivistov sa vyberie do tajnej oblasti, ktorú plánujú preskúmať a odhaliť všetko nezákonné, čo sa na mieste odohráva. Po príchode nájdu spustošený ostrov a opustené budovy, ale to neznamená, že sú na ostrove osamote. V hlbočinách na nich totiž číha obrovské monštrum, pre ktoré sú vítanou pochúťkou. - V dnešnej dobe sa od straight to DVD filmu z USA asi nič viac očakávať nedá, ale aj na pomery televíznych hororov je tento počin dosť slabý. Prvá polovica je ešte znesitelná, ale tá druhá je už tak natiahnutá, že som počítal každú minútu a s napätím som čakal na koniec. Gore je málo, aj keď niektoré scény sú prekvapivo pekne spracované. Prevedenie krokodíla ani nestojí za reč. Už teraz vidím, ako sa za pár mesiacov tento horor objaví so zbrusu novým vypeckovaným CZ dabingom, ale to, že desiatky extrémne vydarených hororov nemajú ani len titulky, nikoho nezaujíma. Hodinu a pol Vašej pozornosti si tento kúsok nezaslúži. To už radšej choďte hladať tohto krokodíla. + herečka z The Scarehouse + herec z Tremors: A Cold Day in Hell

• 23.8.2018  14:31

Po smrti svojej babky sa jej pozostalí snažia vyrovnať so žialom z jej odchodu. Čakajú na nich ale temné odhalenia, a v čase, keď väčšina rodín počíta výnos z dedičstva, sa v ich dome rozpútava peklo. – Ďalší horor, z ktorého reportéri urobili najväčšiu žánrovú udalosť storočia. Kedy konečne ludia pochopia, že do produkcie A24 sa jednoducho normálny film nedostane, ale to, že je film trochu iný, neznamená, že ide o niečo špeciálne? Talent debutanta Ariho Astera sa nedá poprieť, ale vo výsledku dopláca hlavne na nedostatok skúseností. Darí sa mu budovať nepríjemnú atmosféru, ale každú desivú scénu zakončí nejakým primitívnym odhalením, tj. zobudením sa zo sna, halucináciou alebo v tom najhoršom prípade nejakým digitálnym úkazom. Oceňujem ale to, že režisér necháva hercov a ich charaktery v náručí extrémne náročných situácií, ktorým sa je treba postaviť. Slečna Milly Shapiro by si mala nájsť poriadneho manažéra, pretože ak sa nebude báť využiť svoj look, čakajú na ňu v tomto žánri velké veci. V budovaní atmosféry pomáha režisérovi aj hypnotizujúci soundtrack, ktorý hrá netradične aj počas dialógov. Záverečné odhalenie tajomstiev bolo síce značne nápadité, ale nebolo odprezentované správnou formou, takže jeho desivosť bola minimálna. Človek nemusí byť ani Mystic Mac, aby vedel, že o pár mesiacov sa objaví kampaň, v ktorej bude Eggersov The Lighthouse alebo Asterov Midsommer označovaný za najlepší horor desaťročia, aby vo výsledku fanúšika žánru ničím prevratným neprekvapil. + herečka z Krampus + herec z Vampire Academy + herec z My Friend Dahmer

• 18.8.2018  14:38
    Perfect Skin (2018)

Mladá migrantka z Polska sa ocitne v problémoch a nemá kde bývať. Na pomoc prichádza jej kamarátka Lucy (Jo Woodcock), ktorá jej poskytne strechu nad hlavou. Taktiež ju zoznámi s jej tatérom Bobom (Richard Brake), ktorý ju okamžite upozorní, že jej koža je vzácna. Stávajú sa z nich priatelia, ale Bob má s ňou temné plány, ktoré mu majú pomôcť dokončiť najdôležitejšie dielo jeho života. - Som rád, že Rob Zombie dal Richardovi Brakeovi šancu konečne preraziť v jeho horore 31, pretože presne takéhoto charizmatického záporáka hororová scéna potrebovala, keďže tá predchádzajúca generácia, ktorú Rob spopularizoval v House of 1000 Corpses a The Devil's Rejects, starne. Pán Richard tu podáva fenomenálny výkon, a aj keď som zo začiatku tomuto hororu príliš neveril, pretože som si myslel, že to bude mať opozeraný dej v štýle unesiem ju, v polovici filmu sa jej podarí utiecť a potom ju zase chytím, ale vôbec tomu tak nie je a nakoniec dopadol výborne a je pre mňa jedným z najlepších zážitkov tohto roka. Téma je velmi extravagantná, temná a pre hororového fanúšika pútavá. Scenár je logicky vystavaný a napísaný velmi presvedčivo. Čo ma ale prekvapilo úplne najviac je mystický presah, do ktorého sa to vo finále presunie, pretože ten je úplne fenomenálny a po desiatich rokoch pripomína staré dobré časy z vrcholu New French Extremity. V neposlednom rade ide o silnú sociálnu kritiku a ukazuje sa tu, že Poliaci nemusia byť v Anglicku vždy vítaní. Som velmi spokojný a zvedavý, aké budú ohlasy z FrightFestu, kde má tento horor o týždeň premiéru, aj keď predpokladám, že z tohto budú nadšení hlavne fanúšikovia poriadneho undergroundu. + Richard Brake

• 18.8.2018  10:59
    Lifechanger (2018)

Život človeka, ktorý musí vraždiť len preto, aby prežil, je náročný. To je jednou z mála vecí, ktoré sa Drew (Bill Oberst Jr.) za dlhé roky strávené v telách svojich obetí naučil. Všetko sa ale mení vo chvíli, keď stretne ženu svojich snov a odhodlá sa zmeniť svoj život. To nebude vôbec jednoduché, keďže jeho zdravotný stav je stále horší a potrebuje zabíjať ďalšie obete aby prežil. - Od spojenia Uncork'd Entertainment a Bill Oberst Jr. som vela nečakal, ale zostal som príjemne prekvapený. Pán Bill našťastie vo filme nehrá, len má na starosti vnútorný hlas hlavného hrdinu. Ten je shapeshifterom a práve vďaka tomuto faktoru ide o velmi osobitý námet, ktorý som v horore ešte nevidel. Každých pár minút totiž hlavný hrdina dostáva inú podobu, a tú samozrejme nedokáže získať príjemnou a legálnou cestou. Prekvapili aj poctivo spracované masky, dynamický priebeh a celkovo to celé dokáže u diváka, alebo teda aspoň u mňa, vyvolať zvláštne pocity, ktoré ešte umocní záverečná sekvencia, ktorá ponúkne zaujímavé otázky týkajúce sa existencie. Aj vďaka vhodne zvolenej stopáži ide o podarený horor, ktorý jednoznačne nebude vyhovovať každému, ale mne sa dosť páčil. + Bill Oberst Jr.

• 17.8.2018  16:50

Dokument, ktorý zaznamenáva priebeh viacerých hororových festivalov okolo celého sveta a všetko, čo tvorcovia počas týchto udalostí zažívajú. - Hodnotný dokument pre žánrových fanúšikov, v ktorom môžu diváci nakuknúť do zákulisia tých najväčších hororových udalostí. Pozoruhodný je hlboký rozdiel medzi tým, ako žáner vnímajú hororové hviezdy z USA, a ako ho vnímajú lokálne a takmer neznáme celebrity z krajín Južnej Ameriky. Režisér sa snaží poskytnúť čo najviac a niektoré veci už mi prišli trochu zbytočné, keďže to má vo výslednej podobe takmer dve hodiny. Jeho zámer si ale strašne vážim, pretože je treba svetu ukázať, že hororoví fanúšikovia nie sú len emoblbečci s dlhými vlasmi a čiernym metalovým tričkom, ako sú svetom vnímaní, ale šialení ludia, ktorí by za svoj žáner položili život.

• 17.8.2018  13:17

Tridsať rokov po smrti bábkara Andreho Toulona sa v jeho rodnom meste organizuje malý festival na jeho pamiatku. Edgar (Thomas Lennon) sem prichádza, aby na aukcii, ktorá je súčasťou programu, predal bábku, ktorá dlhé roky ležala v izbe jeho zosnulého brata. Netuší však, že neznáma sila prebudí všetky bábky a on sa spolu s ďalšími účastníkmi ocitne uprostred krutého krviprelievania. - Od týchto tvorcov som očakával trochu viac než totálne béčko bez prídavnej hodnoty. Bezpochyby ale ide o najlepší gorefest, ktorý som tento rok videl, pretože masky sú bezchybne spracované, vrážd je vela a sú kreatívne a plné krvi. Človek by povedal, že chodiace panenky budú uprostred toho masakru vyzerať komicky, ale tak to vôbec nie je. Film plní svoju funkciu, ale očakával som, že tvorcovia tentokrát zapracujú aj na príbehu, pretože nie často sa podarí dostať do americkej produkcie bez toho, aby bol tvorcom zamedzený ich predchádzajúci štýl. Tomuto duu sa to podarilo, ale zase sa im to nepodarilo patrične využiť. + Barbara Crampton + Udo Kier + herec z Santa Clarita Diet + herec z The Vatican Tapes, A Perfect Vacation, Bone Tomahawk a Abattoir + herečka z Cloverfield + herečka z Final Destination 4

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31