Marceloo

Horror Addict

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 19.3.2021  09:50
    Phobias (2021)

Po incidente s tajomnou entitou je Johnny (Leonardo Nam) prevezený do tajného vládneho zariadenia. Tu sa stretáva s ďalšími osobami, ktoré trpia extrémnymi fóbiami. Všetci sa stávajú obeťami šialeného výskumníka Wrighta (Ross Partridge), ktorý chce dosiahnuť prelomový objav a použiť ich schopnosti vo svoj vlastný prospech. - Pozeratelná wannabe antológia, ktorá mi pripomenula stredoškolské časy, kedy boli antológie na mojom zozname pomaly každý piatok. Všetkých päť častí je slušných, problémom je len tá okrajová časť, ktorá ich spája dokopy. Tá pôsobí, ako keby bola natočená za jeden deň, a v podstate po skončení ani nedáva zmysel, pretože sa divák vôbec nedozvie, o čo tam vlastne doktorovi išlo. Katastrofálne sú aj použité digitálne efekty, ale film má slušné tempo, viacero dobrých nápadov a aj niekolko atmosférických scén, takže si pekné tri hviezdičky zaslúži. + herečka z Grace + herečka z The Babysitter a The Babysitter: Killer Queen

• 5.3.2021  10:40

Shookum Hills bolo banícke mestečko, ktoré kvôli nehostinným podmienkam zaniklo. Partia vedcov sa sem vydáva, aby zistila, čo sa na tomto mieste odohralo a čo spôsobuje nevídané prírodné úkazy na tomto mieste. Čakajú ich ale desivejšie objavy, než aké pred príchodom očakávali. - Režisér si dal po slušnom horore Chernobyl Diaries deväť rokov prestávku, ale mám pocit, že ju velmi nezúžitkoval. Shookum Hills je akýmsi mixom Wrong Turn, The Hills Have Eyes, The Descent a Stranger Things, ale ani jednému z týchto projektov sa ani zďaleka nevyrovná. Celý čas som mal pocit, ako keby režisér nevedel, či z toho chce mať poriadne krvavú zábavu, alebo radšej umiernenú záležitosť, ktorá by mala mať nejaké posolstvo, ale akosi sa mu nepodarilo ani jedno. Monštrá vyzerali fajnovo, ale zostali zúfalo nevyužité, a keď sa tam tvorcovia začali snažiť o nejakú mytológiu, tak to bolo už naozaj zlé. Dá sa to pozrieť, ale myslím si, že tento námet ponúka omnoho viac možností než to, čo tu vo výsledku vzniklo. + herec z Swamp Thing a Boarding School + herec z Wolf Creek

• 16.2.2021  20:28
    Visitor (studentský film) (2020)

Mladá žena trúchliaca za svojím zosnulým druhom sa uprostred noci dočká nepríjemného prekvapenia. - Pre mňa osobne velmi uspokojivý študentský film. Súhlasím s komentárom užívatela Katzenklo, pretože dialógy sú tu podla mňa úplne zbytočné a tvorcovia mohli celý film nechať bez nich, nakolko tú atmosféru značne rozbíjajú. Po technickej stránke je to ale naprostá chuťovka, hlavne čo sa týka zvukových efektov.

• 14.2.2021  13:54
    Krvavá jízda (TV seriál) (2020)

Zbierka šiestich krátkych hororových príbehov z Nórska. - Jeden z tých hororových projektov, ktoré si pozriete, a nedá sa im dať iné hodnotenie ako tri hviezdy, pretože slúžia doslova len na zabitie času. Ani jedna z poviedok nijako nevyniká, a v podstate jediná vec, ktorú si z Bloodride zapamätám, je Olivia zo segmentu Bad Writer. Tvorcovia mohli príbehy aspoň nejako previazať, poprípade zakomponovať ten autobus, v ktorom sa postavy viezli, aj nejako inak ako len počas úvodných sekúnd každej epizódy. Každopádne je to aspoň príjemné odreagovanie od seriálov z USA.

• 12.2.2021  08:26
    Wrong Turn (2021)

Partia kamarátov prichádza do Apalačských vrchov, aby sa v miestnych lesoch odreagovali. Po príchode na miesto sa dostanú do konfliktu s miestnymi, ale neprikladajú tomuto incidentu žiadnu váhu. Situácia sa ale zhorší, keď sa v miestnych lesoch stratia a jeden z nich príde o život. Ani len netušia, že práve vkročili na miesto obývané tajomným spolkom nazývaným Nadácia, ktorý z nečakaných návštevníkov nemá vôbec radosť. - Na reboot Wrong Turn som sa tešil, aj keď už podla fotiek z natáčania bolo jasné, že tu nejde o to, aby tvorcovia prišli s niečím novým, ale o to pomeniť cast kvôli tomu, aby to vyzeralo dostatočne progresívne, pretože albánska herečka v jednej z hlavných úloh bola cool v roku 2003, ale dnes už by táto séria nároky na diverzitu jednoducho nesplnila. Preto sa tu stretneme s bandou nesympatických charakterov, ktorým som od úplného začiatku želal luxusnú smrť. Tá sa ale po celý čas nedostavila, a aj keď niektoré vraždy mali peknú myšlienku, takmer všetky sa odohrávali off-screen. Čakal som aspoň nejaký odkaz na Odetovcov, ale ničoho som sa nedočkal. Takže ide o úplné obyčajný, zbytočne pretiahnutý horor, na ktorý sa dá v pohode pozerať, ale ako obrovský fanúšik série Wrong Turn, na ktorej som vyrastal, som z toho jednoznačne sklamaný. + Bill Sage + herec z Stranger Things + herečka z REC 3: Genesis a The Lodgers + herec z The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning a The Cabin in the Woods

• 10.2.2021  16:17
    Ares (TV seriál) (2020)

Snaživá študentka Rosa (Jade Olieberg) dostane šancu pridať sa k spoločenstvu Ares, čo je zoskupenie vplyvných osobností v okolí Amsterdamu. Keďže nepochádza z bohatých pomerov, vnímajú ju ostatní členovia ako outsiderku, ale vďaka jej odhodlaniu a disciplíne sa jej status každým dňom zvyšuje. Cesta za úspechom si ale vyžaduje krutú daň, o čom sa čoskoro presvedčí na vlastnej koži. - Velmi slubne rozbehnutý seriál, ktorý ale nevie kam chce smerovať a svoju pointu sa snaží skryť za cool vizuály, ktoré ale ani zďaleka nevytvoria vytúžený efekt, skôr sa po nejakom čase stanú dosť otravnými. Rovnako je to aj s hercami, pretože Carmen bola v celej sérii jedinou postavou, ktorá ma zaujala a s ktorej osudom som bol spokojný aj vo finále. Nemôžem napísať, že je to zlý seriál, pretože už len vďaka jazyku a inému štýlu je tento seriál výnimočný, ale akosi nedokážem prekúsnuť to, že sa celý čas hrá na niečo, čím v skutočnosti nie je.

• 1.1.2021  16:44

Adrenalina je názov letného tábora pre mladistvých, ktorí sú závislí na internete. Cez leto ich sem rodičia posielajú, aby si aspoň na chvílu uvedomili, že vonku existuje aj reálny svet. Tento rok sa ale mládež ocitne v obrovskom nebezpečenstve, pretože v miestnych lesoch sa pohybujú dvaja zmutovaní bratia, pre ktorých je najväčšou pochúťkou ludské mäso. - Nečakal som, že by najlepší Hixploitation posledných rokov vznikol v Polsku, ale som príjemne prekvapený. Tvorcovia vôbec netaja, ktoré horory ich inšpirovali, takže z nich rovno okopírovali aj väčšinu vrážd. Postavy sú ako stvorené na zabitie, ale Final Girl je velmi podarená a uveritelne zahraná. V druhej polovici do toho tvorcovia začali nanešťastie ťahať úplne nezmyselné scény z minulosti, ktoré slušné tempo spomalili a na konci už sa to len viac a viac naťahovalo. Dlho som veril, že najlepším Hixploitation hororom v tomto čase bude reboot Wrong Turn, ale ten podla dostupných fotiek vyzerá úplne katastrofálne, takže je dosť možné, že mi bude k spokojnosti musieť stačiť tento kúsok.

• 31.12.2020  16:41
    Becky (2020)

Becky je uprostred puberty, a tak nie je nadšená z toho, že ju otec vytiahne na výlet, čo sa ešte zhorší, keď zistí, že na výlet dostali pozvanie aj otcova nová priatelka s jej synom. Kto ale na výlet pozvanie nedostal, no predsa prišiel, sú štyria nebezpeční väzni, ktorým sa podarilo utiecť počas prevozu. Tí rodinu začnú terorizovať, ale ešte netušia, čoho je schopné nahnevané malé dievča. - Pekné spracovanie toho, ako to dopadne, keď sa stretnú herečka odchovaná hororom a herec z amerických komédií. Progres mladých hercov, ktorí sa v hororoch začali objavovať vtedy, keď som ich začal intenzívne sledovať, je jednou z posledných vecí, ktoré ma prinútia pozrieť si niektoré z noviniek. A musím uznať, že malá Lulu Wilson tu je naprosto fenomenálna, hlavne čo sa týka výrazov tváre pri jednotlivých scénach. Poteší aj velmi pekne spracované gore a kreatívne vraždy. No a hláška ''Better start running. The fat one, he's gonna like, need a head start or something.'' je úplný strop. Záver je ako stvorený pre pokračovanie, ktoré by som si určite pozrel, rovnako ako si pozriem každý horor, v ktorom sa Lulu Wilson v budúcnosti objaví, pretože má pred sebou nepochybne úspešnú kariéru. + Lulu Wilson + herec z Deliver Us from Evil

• 29.12.2020  18:28
    Spirála (2019)

Dvaja partneri sa spolu s dcérou jedného z nich presťahujú do pokojného mestečka. Na prvý pohlad ide o príjemné miesto s ústretovými susedmi, ale toto miesto má v skutočnosti svoju temnú históriu a noví obyvatelia velmi rýchlo zistia, že miestni z nich nie sú zrovna nadšení. - Slušný horor od ludí, ktorí sa na indie scéne v Kanade pohybujú už nejakú tú dobu. Rozhodol som sa pozrieť si ho, pretože tu je drvivá väčšina hercov, ktorých som už v nejakom horore videl, a taktiež som si ho všimol na profile mojej oblúbenej užívatelky dubinak. Zhliadnutie nelutujem, pretože si film po celý čas drží vyrovnané tempo, vzťahy a s nimi súvisiace napätie sa celkom intenzívne stupňujú a záver toho síce vela neukáže, ale práve toto si u tohto typu hororov väčšinou cením, pretože ukázať všetko do posledného detailu sa sem jednoducho nehodí. A v podstate sa to skončilo tak, že to má velmi slušne rozpracovaný príbeh pre pokračovanie, ktoré by som si určite pozrel tiež. + herec z AHS: Apocalypse + herec z It + herec z The Order + herečka z Clinger a West of Hell + herec z Scary Movie, The Unspoken a The Blackburn Asylum + herec z The Void + herec z Chilling Adventures of Sabrina a The Order

• 28.12.2020  18:31
    Lov (2020)

Jedenásť osôb sa za neznámych okolností prebudí na podivnom mieste. Na neďalekej lúke objavia bedňu plnú zbraní, ale nestihnú sa ani obzrieť, a už sa ocitnú pod palbou. Začína byť jasné, že sa začal lov, a práve oni sú pre útočníkov trofejami. - Naschvál som si tento horor odložil na sviatky, pretože som vedel, že sa mi bude páčiť a poriadne si ho užijem. To sa aj vyplnilo a som s ním nadmieru spokojný. Film si už od prvej minúty drží strhujúce tempo, je plný akcie, krvavých úmrtí, ale najviac v ňom jednoznačne vyniká herecký výkon Betty Gilpin, ktorá ma svojou mimikou a výrazom tváre úplne ohúrila. Film je tvrdou kritikou, pri ktorej je ale nutné poznať momentálne politické pomery v USA, ktoré mi ako fanúšikovi DT nie sú lahostajné, ale tento film v podstate nemá čím uraziť, pretože aj na našej strane je kopec šialených ludí, ktorí uveria všetkému, čo si na internete prečítajú. Ťažšie to je už potom s prevzatím zodpovednosti za hlúpe činy, ale vo výsledku si myslím, že po zhliadnutí by nemal zostať urazený nikto, pretože boli sofistikovaným spôsobom skritizované oba tábory a nezdá sa mi, že by si film nutne vyberal stranu, na ktorú sa prikláňa. To ostatne potvrdzuje aj jeden z rozhovorov s Betty Gilpin, kde povedala, že obe strany sa od seba každým dňom viac a viac vzďalujú, čomu sa nedá oponovať. Zaujímavé to začne byť vtedy, keď v USA naozaj príde k občianskej vojne, a podobné riešenie problémov sa stane tvrdou realitou. + Emma Roberts

• 26.12.2020  13:47

Skupina troch mladistvých čarodejníc sa snaží nájsť limit svojich magických síl, ale zisťuje, že im chýba ešte jedna spriaznená duša. To sa mení, keď sa do mesta prisťahuje Lily (Cailee Spaeny). Netrvá dlho a dievčatá zisťujú, že práve ona je posledným článkom ich skupiny, ktorú tak dlho hladali. Dievčatá sú unesené z vecí, ktoré vďaka mágii dokážu robiť, ale neuvedomujú si, že zahrávanie sa s temnými silami má svoje následky. - Prvá polovica ma bavila a vôbec som nemal problém s tým, že sa to rovnako ako včerajší Black Christmas nieslo na 'progresívnej' vlne, pretože to tvorcovia nepredhadzovali divákovi pred oči v každej scéne. Aj chémia medzi herečkami pôsobila ovela prirodzenejšie, ale v polovici filmu sa dej ako keby úplne zastaví, a až do konca, ktorý je velkým sklamaním, úplne stagnuje. Takže vo výsledku film funguje ako dráma, ale ako horor určite nie. Osobne dúfam, že táto vlna spolitizovaných moderných hororov čo najskôr skončí, lebo pozerať sa na to, ako tieto filmy s miliónovými rozpočtami končia ako totálne prepadáky, keď sú po celom svete stovky šikovných tvorcov, ktorí sú kompletne závislí na crowdfundingu, je pre mňa osobne smutné.

• 25.12.2020  13:36
    Černé Vánoce (2019)

Vianočné sviatky sú časom pokoja, ale nie každý ich môže stráviť s rodinou. Riley (Imogen Poots) má to šťastie, že má pri sebe svoje kamarátky zo sesterstva, ktoré jej rodinu nahradia. Ocitnú sa ale vo velkom nebezpečenstve, keď sa v okolí ich školy začne počas sviatkov pohybovať zamaskovaný útočník, ktorý ich terorizuje aj cez internet. - Totálna katastrofa. Nechápem prečo mala režisérka potrebu vziať meno hororovej klasike a vytvoriť takúto úbohosť. Už len spracovávanie hororového žánru vo feministickej rovine je úplne na smiech, pretože tento žáner za posledné desiatky rokov vytvoril tolko silných ženských protagonistiek, že mu môžu konkurovať snáď len komiksy, ktoré sú ale rozpočtovo niekde inde. Nefunguje tu absolútne nič, postavy tvrdia že sú 'sestry', ale každá interakcia medzi nimi je neprirodzená. Všetci muži sú zlí, ale našťastie sa nájde jeden SIMP, ktorý tieto 'sestry' dokáže spasiť. Finále je ako zlá komédia a som rád, že som si to nepozrel pred včerajším dňom, lebo by som sa za to hanbil. Roky som si šetril hodnotenie odpad! pre nejaký horor, ktorý by pre mňa toto hodnotenie definoval. Dnes môžem konečne povedať, že som ho našiel, a paradoxne nejde o horor natočený na mobil a pridaný na YouTube, ale o horor vytvorený velkým štúdiom. + Cary Elwes + herečka z Green Room

• 4.12.2020  07:50

Po vražde štyroch tínedžerov je mestečko Blissfield v pozore. Vrahom je údajne muž prezývaný Blissfield Butcher (Vince Vaughn), ktorého uprostred noci stretáva aj Millie (Kathryn Newton). Tá stretnutie s ním prežije, ale nezostáva bez následkov. Prebudí sa totiž v tele útočníka a je jasné, že pri ich strete sa niečo pokazilo. Millie má len krátky čas na to, aby zistila, čo sa vlastne stalo a aby sa jej život vrátil do normálu. - Ďalší horor plný zábavy od pána Christophera Landona, ktorý som si poriadne užil. Viacero vecí v tomto filme miestami až velmi nápadne pripomína Detention, čo mi ale vôbec neprekáža, keďže ide o jeden z mojich najoblúbenejších teenage hororov. Dej velmi neprekvapí, pretože sa nesie v dosť predvídatelnej rovine, ale je vykompenzovaný krvavými vraždami, ktorých tu je neúrekom. V neposlednom rade som šťastný, že tu najviac vyniká Vince Vaughn, keďže sa ho začiatkom tohto roka snažili libtardi z Twitteru 'zrušiť'. Kino určite odporúčam, keďže R-kových hororov už v nich vela nebýva. + herečka z Paranormal Activity 4 + herec z The Exorcist a Carnage Park + herečka z Swamp Thing

• 20.11.2020  14:22
    V zajetí (2020)

Po dlhých rokoch domácej výučby čaká na Chloe (Kiera Allen) najväčší moment jej života. Po prvý raz od svojho detstva bude odlúčená od Diane (Sarah Paulson), ktorá je jej matkou, učitelkou a zároveň najlepšou kamarátkou. Dni sa míňajú, ale oznámenie o prijatí na jej vysnívanú školu sa akosi neobjavuje. Naviac sa Chloe zdá, že sa jej matka snaží odchodu za každú cenu zabrániť, čo nie je ďaleko od pravdy. - Pôvodne som chcel tento komentár venovať tomu, aký je Sarah ''I Take Responsibility'' Paulson nehorázny pokrytec, ale výkon slečny Kiery Allen ma tak očaril, že sa tu nebudem venovať žiadnym negatívam. Táto vozíčkarka má pred sebou velmi svetlú budúcnosť a vybavujem si len zopár hororov, v ktorých bola hlavná úloha hercom takto ušitá na mieru. Už pred pozretím mi bolo jasné, že film bude velmi predvídatelný, pretože len minulý rok mal jeden z kinohororov takmer totožnú zápletku, ale práve spomínaný herecký výkon Kiery Allen z toho urobil film, u ktorého som po dlhej dobe ani raz nemusel stlačiť medzerník, aby som ho zastavil. Velmi ma zaujala aj vynikajúca práca s kamerou a technologická vyspelosť filmu, ktorá zrejme iných neprekvapí, keďže sa režisérov debut zameriaval na túto tematiku. Dosť možno film, ktorý budem na Deň matiek, kedy mal byť pôvodne vydaný, spolu s Mother's Day pozerať každý rok. + Sarah Paulson + Pat Healy

• 30.10.2020  13:55

Počas Halloweenu 1968 sa rozhodne partia tínedžerov vstúpiť do tajomného domu na okraji mestečka Mill Valley. Ten kedysi patril rodine Bellowsovcov, ktorí sú centrom mnohých príbehov, ktoré sa v meste povrávajú. Nájdu tu strašidelnú knihu, ktorú napísala Sarah Bellows. Keď zistia, že najnovšie príbehy sú napísané čerstvou krvou, vedia, že sa ocitli v obrovských problémoch. - Príjemný jesenný horor od Andrého Øvredala, ale sú na ňom nanešťastie až príliš zretelne vidieť PG-13 obmedzenia. Príbeh je pútavý a naladený na podobnú vlnu ako viacero hororov s detskými protagonistami, ktoré vznikli v posledných rokoch, takže fanúšikov podobných snímkov určite nesklame. Osobne ma najviac zaujali desivé masky, ktoré precízne kombinovali praktické a CGI efekty do miery, ktorá nebola vôbec nevkusná, ale naopak pôsobila decentne. Hlavní hrdinovia mi tiež celkom sadli, takže sa k tomu pred budúcim Halloweenom možno vrátim.

• 13.10.2020  14:37
    Trick (2019)

Na Halloween v roku 2015 sa v malom mestečku Benton odohral nevídaný masaker, pri ktorom miestny školák Patrick Weaver prezývaný Trick zavraždil viacero spolužiakov. Vrah je prevezený do nemocnice s hlbokou bodnou ranou, ale ani to ho neodradí od úteku, ktorý sa mu nevydarí, pretože ho zasiahnu tri rany zo zbrane a po páde z druhého poschodia skončí v studených vodách miestnej rieky, takže je jeho osud viac-menej jasný. Počas Halloweenu sa ale vracia vrah s podobným spôsobom vrážd, čo donúti detektíva Denvera (Omar Epps) zamerať sa na tento prípad. - Tak toto sa mi dostalo na zoznam hororov, ktoré chcem vidieť pred Halloweenom, úplnou náhodou, a vôbec toho nelutujem. Film som si užil, ale napriek tomu ma miestne hodnotenie neprekvapuje, pretože nekompetentnosti tohto policajného zboru sa vyrovná asi len jednotka národnej gardy z The Hills Have Eyes 2. Vrah mi ale prišiel velmi sympatický, film má fakt nabitý spád a neustále sa tu niečo deje. Naviac všetko vyvrcholí kvalitným záverom s príjemným nabudením na pokračovanie, takže osobne s týmto filmom nemám problém a ako skrátenie čakania na Halloween je to vďaka sviatočnej atmosfére a krásnym kulisám úplne ideálne. Určite jeden z filmov, ktoré budem pred Halloweenom pozerať každý rok a tiež by som uvítal, keby pán Patrick Lussier ukázal na hororovej scéne trochu viac aktivity. + Tom Atkins

• 2.10.2020  12:27
    Death of Me (2020)

Po ťažkej noci sa Neil (Luke Hemsworth) a Christine (Maggie Q) prebúdzajú vo svojom dovolenkovom apartmáne a zisťujú, že nevedia, čo sa stalo a ako sa dostali naspäť do apartmánu. Po zhliadnutí videa z predchádzajúcej noci nie sú o nič múdrejší, pretože ja na ňom zobrazené, ako Neil zavraždil Christine, čo nedáva žiadny zmysel, pretože stojí rovno pred ním. Čakajú na nich nepríjemné odhalenia o tom, do čoho sa počas svojho večierku zaplietli. - V roku 2010 to vyzeralo, že bude Darren Lynn Bousman jedným z najvýznamnejších hororových mien modernej doby, ale v nasledujúcich rokoch kvalita jeho tvorby prekvapivo klesla a Death of Me je toho ďalším dôkazom. Námet nie je zlý, ale nemyslím si, že toto je príbeh, ktorý by mal spracovať režisér s pätnástimi rokmi skúseností s týmto žánrom, pretože je to tematika vhodná skôr pre hororového debutanta. Herecky to tiež za vela nestojí a nezachraňuje to ani moja oblúbená Alex Essoe, ktorá dostala žalostne málo priestoru. Trochu škoda, že tvorcovia neobsadili snaživú herečku Saru Malakul Lane, ktorá sa často objavuje v béčkových hororoch a je z Thajska, takže by sem sadla ideálne. Som zvedavý, ako režisér utiahne nový príspevok do série Saw, ale obávam sa, že tým, že už má svoje miesto v Hollywoode isté, ho už prešla túžba vytvárať niečo hodnotné, čo je poznať aj na tomto filme, pretože to vyzerá, ako keby celá crew proste odišla na výlet do Thajska, za ktorý sa im nechcelo platiť, tak tam niečo občas pofilmovali, aby im niekto ten výlet preplatil. Aspoň že to točili v tom Thajsku, pretože miestna kultúra a krásne masky z toho robia aspoň priemernú záležitosť. + Alex Essoe + herečka z Slumber

• 18.9.2020  10:53
    Antebellum (2020)

Uznávaná aktivistka Veronica Henley (Janelle Monáe) uviazne v desivej realite svojich černošských predkov, ktorí boli otrokmi na plantáži v Louisiane. Musí na vlastnej koži prežívať teror, ktorým si prechádzali jej predkovia každý deň a ktorý sa prenáša aj do jej života. Je len na sile jej mysle, či sa z tejto krutej reality dostane von. - Konečne poriadny horor, ktorý je sociálne relevantný, pretože práve v tomto spočíva sila tohto žánru. Najväčšou nevýhodou je to, že sa posolstvo filmu kvôli udalostiam v Amerike v posledných mesiacoch podstatne vytráca. Keby tento film vyšiel pred 25. májom, išlo by o dielo, ktoré nemá obdoby. Prečo to teda tak nie je? Pretože BLM movement, ktorý bojuje za černošské práva, infiltrovali LARPujúce deti z bohatých rodín (https://nypost.com/2020/09/12/rich-kid-rioters-are-ignorant-about-the-poor-working-class/) a leje do neho milióny dolárov George Soros (https://www.nytimes.com/2020/07/13/us/politics/george-soros-racial-justice-organizations.html), takže sa jeho zmysel úplne vytratil a väčšina ludí nezaujímajúcich sa o politiku tento movement nebude podporovať (https://www.pewresearch.org/fact-tank/2020/09/16/support-for-black-lives-matter-has-decreased-since-june-but-remains-strong-among-black-americans/), keďže vďaka sudcom ktorých podporuje práve spomínaný odporný dedek (https://www.washingtontimes.com/news/2020/aug/16/kim-foxx-mike-schmidt-accused-fueling-riots-chicag/) sa tieto deti dostanú späť do ulíc a môžu robiť bordel aj naďalej. Ďalej preto, lebo tie najkrutejšie scény z tohto filmu, za ktoré považujem nasadenie slučky na krk a následné ťahanie za koňom zneužívajú primitívni športovci, ktorým sa nedarí v ich disciplínach, tak si musia nájsť iný spôsob ako zaujať (https://www.cbc.ca/sports/nascar-bubba-wallace-noose-1.5626941). Ďalej nesmiem zabudnúť na atlétov, ktorí si myslia, že sa v uliciach ešte stále pohybujú ludia, ktorí lovia černochov podobne ako v tomto filme a preto musia byť neustále v strachu (https://www.espn.com/nba/story/_/id/29735483/lebron-james-says-black-community-terrified-result-police-conduct). Najviac ma ale zaujal záver, v ktorom sa divák dozvie, čo to Antebellum vlastne je. Osobne si myslím, že by sme sa ako ludia nemali snažiť mazať históriu (https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_monuments_and_memorials_removed_during_the_George_Floyd_protests), ale poučiť sa z nej a zaistiť, aby sa už nikdy neopakovala. Každopádne úžasný film, ktorý zaujme každého, kto sa aspoň trochu zaujíma o históriu USA. Je mi jasné, že potomkovia komunizmu budú mať primitívne komentáre o tom, že je to 'film o negrech pro negry', ale tak to nie je až taký problém, pretože internet je ich safe space a irl by to v živote nikomu do očí nepovedali. Milujem túto novú vlnu černošských hororov, a aj keď mi je ako oddanému pasažierovi Trump trainu mnoho scén proti srsti, dokážem túto formu umenia oceniť a som rád, že si tento projekt všimli ludia z okolia Jordana Peelea. Nehneval by som sa ani keby dostal tento film nomináciu na Oscara, keďže tie nové požiadavky na diverzitu určite splnil. + herečka z American Horror Story

• 10.9.2020  13:34

Dva roky po osudových udalostiach, kedy bol Cole (Judah Lewis) obeťou nevydareného krvavého rituálu, sa jeho psychický stav stále nezlepšil. Jeho rodičia ho plánujú poslať do psychiatrickej liečebne, čomu sa snaží zabrániť jeho najlepšia kamarátka Melanie (Emily Alyn Lind), ktorá ho pozve na zábavu s kamarátmi. Cole pozvanie prijme, ale ešte netuší, že sa párty zmení na krvavú jazdu. - Opäť skvelá jazda. Scenár je znova nápaditý, aj keď už velmi neprekvapí, keďže tvorcovia nechávajú postavy zomierať spôsobmi, ktoré majú pripomínať ich úmrtia z prvého filmu. Rovnako ako v prvom filme je tu kopa fajnových gore scén, akurát ma mrzí, že tvorcovia pridali viacero úplne zbytočných digitálnych efektov, bez ktorých by sa to celé zaobišlo. Musím podobne ako minule vyzdvihnúť vydarený casting, aj čo sa týka nových postáv. Po dlhej dobe konečne slušný horor na môj štýl, ktorý mieša horor a zábavu presne v takej forme, v akej to mám najradšej. + Bella Thorne + herečka z Mockingbird, Lights Out a Hidden + herečka z The Midnight Meat Train, Trick 'r Treat a 7500 + herec z Summer of 84

• 4.9.2020  09:34
    The Owners (2020)

Traja kamaráti si vyberú za ciel svojej lúpeže dom zámožného lekára a jeho ženy. Zo začiatku všetko vyzerá ako jednoduchá cesta k bohatstvu, ale po malej chvíli sa celá akcia zvrtne a jednoduché prepadnutie sa mení na nočnú moru. - Celkom uchádzajúci hororový thriller z UK. V podstate som celý čas myslel len na to, v ktorých hororoch som už videl takmer totožné scény, ale keďže mám takéto snímky rád, vôbec mi to nevadilo. V závere prišlo pár zaujímavých prekvapení a vo filme je aj niekolko pekných gore scén, takže som celkom spokojný. + herec z Wrong Turn 3

• 21.8.2020  16:22

Pri prepadnutí vlaku získajú kriminálnici v podstate bezcennú korisť, ktorou je mladé dievča uväznené v zamknutej truhle. Jediné, k čomu im môže poslúžiť, je to, že pozná miesto, kde môže byť zranenému Duncanovi (Zachary Knighton) poskytnutá pomoc. Zavedie ich na miesto opradené temnou históriou, z ktorého nie je úniku. - Tento horor dostával v posledných týždňoch na hororových stránkach celkom dosť priestoru, takže som rozhodne nečakal takýto nezmysel v štýle Syfy kanálu. Tematika mi je síce blízka, ale spracovanie a hlavne scenár sú totálna katastrofa. Nezachránia to ani skúsení hororoví herci, pretože nemajú čo hrať. Dve hviezdičky za dve podarené gore scény, ale namiesto tohto som si mal radšej zopakovať bravúrny Bone Tomahawk, ktorý aj naďalej ostáva jediným moderným filmom, ktorý dokázal skombinovať horor s westernom v pozeratelnej podobe. + Noah Segan + Pat Healy

• 21.8.2020  09:45

Mladý pár sa dozvie o modernom projekte nazvanom The Honeymoon Phase, ktorý skúma vzťahy medzi manželmi a hladá dôvody, prečo sa vzťahy postupne rozpadajú. Kvôli finančnej odmene sa partneri Tom a Eve (Chloe Carroll) rozhodnú projektu zúčastniť, ale ešte netušia, akej tvrdej skúške bude ich vzťah vystavený. - Celkom slušný režijný debut, či už po technickej, alebo obsahovej stránke. V podstate sa to nesie na podobnej vlne ako fajnový Honeymoon z roku 2014, ktorým Leigh Janiak taktiež debutovala, takže sledujeme vzťah dvoch mladých ludí, ktorý sa kvôli izolácii postupne začína hlavne po psychologickej stránke rozpadať. Herci to zahrali uveritelne, dej nie je úplne priamočiary a moderné vizuály sú nádherné, takže som spokojný. Režiséra budem určite v najbližších rokoch sledovať, pretože ovela viac si cením takýto odvážny debut s komplikovanejšou tematikou, než nejakú nezmyslenú Zombie naháňačku alebo Ghost Story s nulovým rozpočtom. + herečka z Zoombies

• 7.8.2020  10:11

Partia piatich dobrodruhov sa vydáva preskúmať systém podzemných chodieb. Podarí sa im objaviť nádhernú jaskyňu, ale kvôli prietrži mračien zostávajú uväznení pod zemou. A nie sú sami. - Režisér parádneho The Reef sa po dlhšej prestávke vracia s ďalším Animal Horror kúskom a opäť prináša krvavú zábavu. Scenár samozrejme netreba komentovať, pretože ten je u všetkých filmov tohto ranku totožný, ale za zmienku určite stojí slušná práca s aligátorom, ktorý sa na rozdiel od digitálneho nepodarku v mainstreamovom Crawl drží v úzadí, a keď už udrie, tak to stojí za to a scéna je nastrihaná tak, že to nepôsobí trápne, aj keď vždy na obeť zaútočí rovnakým spôsobom. Ako letné osvieženie to svoju úlohu splní ideálne a páči sa mi, že sa režisér vo svojich hororoch drží väčšinou podobnej tematiky. + herečka z The Loved Ones a The Meg

• 31.7.2020  10:30

Partia nezávislých tvorcov sa vydáva urobiť promo k ich novému komiksu, v ktorom zohráva hlavnú úlohu vrah menom Slasherman. Autorom je Todd (Jesse Williams), ktorý má problém s tým, ako komiks ukončiť. To nie je jediný problém, s ktorým sa partia bude musieť potýkať, keďže sa v ich okolí začínajú odohrávať vraždy, ktoré sa až príliš podobajú na vraždy z ich kresieb. - Tento horor som objavil úplnou náhodou a povedal som si, že keď tam hrá Jordana Brewster, asi to nebude úplný trash, a aj sa mi to potvrdilo. Hororov s podobným námetom v posledných rokoch vzniklo niekolko, ale aj tak ma táto tematika vždy zaujme. Random Acts of Violence zaujme hlavne drsným vizuálom, výborne spracovaným gore a tajuplným vrahom. V druhej polovici začne nanešťastie výrazne krachovať scenár, a neviem, či mala byť neschopnosť spracovať záver paralelou k neukončenému komiksu, okolo ktorého sa dej točí, alebo či sa im to vymklo spod kontroly. Za zhliadnutie to ale určite stojí. Minimálne pre milovníkov Slasherov. + herečka z The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning + herec z The Cabin in the Woods + herečka z Saw III, Saw IV a Saw V

• 24.7.2020  09:56
    The Rental (2020)

Dva páry si na predĺžený víkend zarezervujú krásne sídlo na pobreží. Trochu ich prekvapí nepríjemný správca (Toby Huss), ale ten zakrátko zmizne a môže sa začať víkend plný prekvapení. Tie ale vôbec nebudú príjemné a vysnívaná dovolenka sa po malej chvíli zmení na teror. - Velmi príjemné prekvapenie. Najlepšie bude ísť do toho bez akýchkolvek informácií, pretože tvorcovia našli velmi sympatických hercov, vybrali perfektné miesto na natáčanie a darí sa im budovať vynikajúca atmosféra. Musím uznať, že rozjazd je na môj vkus pomalý a nemohol som sa dočkať toho, keď to trochu ožije, ale musím povedať, že to stálo za to. V druhej polovici to poriadne naberie na obrátkach a napätie sa úplne vystupňuje. Či už ide o psychologický alebo fyzický teror, na debut sú oba aspekty zvládnuté vynikajúco. Záver dopadol presne podla môjho vkusu. Tajomný, depresívny, a hlavne neobjasňujúci všetko až do posledného detailu. + herec z Outcast, Martyrs, The Invitation a Havenhurst + herečka z A Girl Walks Home Alone at Night a XX

• 11.7.2020  05:04
    Relikvie (2020)

Po tom, čo začne ich stará mama Edna (Robyn Nevin) strácať rozum a začína bojovať s demenciou, sa jej dcéra Kay (Emily Mortimer) a vnučka Sam (Bella Heathcote) o ňu musia intenzívnejšie starať. Pri jej návšteve zisťujú, že bez stopy zmizla, ale keď sa opäť objaví, nemá okrem malej modriny žiadnu ujmu. Situácia sa neustále zhoršuje a začína byť jasné, že ich milovaná starká už nikdy nebude ako predtým. - Na Relic som sa celkom tešil, ale tento horor mi potvrdil, že v Austrálii by nemali vznikať duchárske horory, ale len poriadne krváky. Ono ten film nie je zlý a má bezpochyby vynikajúce technické spracovanie, ale dej sa vlečie a vždy keď to už vyzerá, že sa to konečne rozbehne, príde zase nejaké hluché miesto. V závere to naberie na obrátkach a ukáže sa, že má film dosť silnú výpovednú hodnotu, ale zostane to skôr u drámy než u hororu. Som rád, že sa to kamarátovi silentnameovi páčilo, ale za mňa skôr neodporúčam, a to u hororov od IFC Midnight nezvyknem písať často. + herečka z The Curse of Downers Grove, The Neon Demon a Pride and Prejudice and Zombies + herec z Little Monsters

• 29.5.2020  13:09

Hororová antológia, ktorá sa skladá z poviedok obsahujúcich tematiku démonických síl. - Už dlhšie som nevidel takúto antológiu od béčkových hororových tvorcov, takže som si to celkom užil. Ako je zvykom, niektoré poviedky by si zaslúžili svoje celovečerné poviedky a ďalšie sú naopak na úrovni, ktorú by zvládli natočiť a zostrihať aj deti na základnej škole. Vadila mi absencia pútavého príbehu medzi poviedkami, a to, že som sa pri každom segmente snažil spomenúť si, v ktorej antológii som v posledných rokoch videl presne to isté. Ale má to len necelých osemdesiat minút, takže by to nemalo nikomu ublížiť.

• 1.5.2020  13:24

Po rozchode svojich rodičov má Ben (John-Paul Howard) stráviť nejaký čas so svojím otcom. Keď príde k otcovi, všimne si malého chlapca, ktorý je jeho susedom a často sa hrá v okolí. Jedného dňa ale chlapec záhadne zmizne. Čo je ešte zvláštnejšie je fakt, že jeho rodičia tomu nevenujú žiadnu pozornosť. Ben sa o jeho zmiznutie začne hlbšie zaujímať. Čaká ho stretnutie s nebezpečným protivníkom. - Po dlhej dobe slušný horor s fajnovou atmosférou. Viem si predstaviť, že takáto kombinácia teenagerských záležitostí a serióznej hororovej tematiky nemusí sadnúť úplne každému, ale mňa to vďaka výborne zahraným postavám nesmierne bavilo. Je nutné pochváliť hlavne masky a efekty, ktoré sú na béčkovú produkciu perfektné. Nezaostáva ani scenár, ktorý dokáže viackrát prekvapiť a osobne ma občas aj trochu šokoval. Už si ani nepamätám, kedy som si nejaký horor takto užil, ale na plnú tomu niečo málo chýbalo, čo sa ale možno zmení po druhom zhliadnutí. A dvojkou by som taktiež zaručene nepohrdol.

• 24.4.2020  10:01
    1BR (2019)

Po smrti svojej matky sa Sarah (Nicole Brydon Bloom) presťahuje do Los Angeles, pretože už nevydrží žiť s otcom, ktorý jej matku podvádzal. Pošťastí sa jej nájsť komunitu s príjemnými susedmi a jediným problémom sa zdajú byť podivné zvuky, kvôli ktorým v noci nedokáže spať. Všetko sa mení vo chvíli, keď niekto z jej susedov zistí, že si napriek zákazu Sarah so sebou priniesla svojho domáceho miláčika. - Pozeratelný hororový thriller s velmi príjemnou hlavnou hrdinkou, ktorá sa nasťahuje do komunity, ktorá je len zdanlivo prívetivá a má s ňou nepríjemné plány. Už od začiatku je jasné, že keď má za susedku Naomi Grossman, tak nedopadne dobre. Krvi tu vela nie je a film hrá skôr na psychiku, ale prinesie viacero nečakaných prekvapení. Nepopieram, že po dopozeraní mám pocit, že som tento námet videl stokrát, ale vďaka už spomínanej hlavnej hrdinke sa mi na to pozeralo dobre, takže odporúčam. + herečka z American Horror Story a Fear, Inc.

• 21.4.2020  10:40
    Penance Lane (2020)

Po pobyte vo väzení prichádza Crimson (Tyler Mane) do malého mestečka aby si tu našiel prácu. Dozvie sa o starom dome, ktorý potrebuje opraviť, a po dohode s miestnym kňazom Otcom Johnom (John Schneider) sa v ňom aj usadí. S domom ale nie je všetko v poriadku a Crimson čoskoro zistí, že je v obrovskom nebezpečenstve. - Pre väčšinu ludí asi totálny nezmysel, ale pre mňa sú títo americkí indie herci to, čo pre iných hviezdy z Hollywoodu, takže ma to velmi bavilo. Som vždy rád, keď herci, ktorí sú známi len tým, že hrali mlčiacich sériových vrahov, dostanú priestor ukázať svoje schopnosti aj v nejakej normálnej úlohe a pán Tyler Mane tu podla mňa hral kvalitne. Rovnako dobre sa pozeralo aj na ostatných hercov, zasadenie do amerického malomesta bolo výborné a postupné odkrývanie tajomstiev tohto mestečka bolo spracované ideálne, takže po dlhej dobe béčková chuťovka, ktorá sa na nič nehrá a preto som si ju užil. + Scout Taylor-Compton + Tyler Mane + Daniel Roebuck + herec z The Devil's Rejects

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36