Marceloo

Horror Addict

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 14.12.2018  18:54
    A Mata Negra (2018)

Chudobné dievča dostane od svojho otca k narodeninám jeho úspory. Jeho snom je, aby sa z lesa, v ktorom žijú, dcéra dostala čo najďalej a začala žiť civilizovaný život, ale ešte predtým, než sa sen začne plniť, ju o peniaze okradnú. Pri návrate domov narazí na tajomného muža, ktorý jej ponúkne obrovské bohatstvo, keď mu pred jeho smrťou splní posledné želanie. Naivné dievča sa nechtiac zapletie do hry s démonickými silami a z tejto hry nevedia žiadna cesta von. - Obrovská škoda, že sa to celé nenieslo v duchu posledných dvadsiatich minút, pretože inak by išlo o najlepší tohtoročný Gorefest. Takto je ale potrebné prečkať tiahnucu sa hodinu a štvrť, aby si divák konečne užil poriadny masaker, v ktorom tečú potoky krvi a rozsekáva sa všetko, čo sa hýbe a dýcha. Ona ani tá časť predtým nie je úplne zlá, ale režisér používa duchárske motívy, ktoré sú nehorázne ohrané, a aj keď pár lakačiek mierne zafunguje, celkovo jeho snaha vyzerá dosť úsmevne. Našťastie sa to vďaka neopozeranej kultúre, sympatickej a uveritelne zahranej hlavnej postave a nádhernej portugalčine dá bez problémov pozerať, ale mám v tomto prípade strašne silný pocit premárnenej príležitosti poriadne potešiť hororových nadšencov.

• 12.12.2018  20:35

Súkromný detektív dostane požiadavku aby našiel stratenú sestru. Zdá sa, že ide o úplne klasický prípad, ale postupom času začínajú stopy smerovať k ďalším ženám, ktoré bez stopy zmizli. Musí sa pustiť do nebezpečného pátrania a zistiť, kto stojí za týmito zmiznutiami. - Dosť presvedčivé na nízkorozpočtový horor. V podstate tu všetko funguje najlepšie ako sa v rámci možností dá a jediným nedostatkom sú slabí herci a ich amatérske vystupovanie. Dej je ale riadne zvrátený, záporáci sú nechutne šialení a ich spôsob vraždenia pre fanúšikov tohto subžánru vysoko uspokojivý. Masky sú na slušnej úrovni a spôsob vraždenia podrezaním je v mojom prípade ten najefektívnejší, takže zaň majú tvorcovia ďalšie plusové body. Rovnako ma potešila aj použitá príjemná hudba, ktorá pomáha budovať napätie. Myslím si, že by tvorcovia určite mali vytvoriť sequel, pretože v tejto nepríjemnej vraždiacej mašine drieme velký potenciál a tvorcovia presne vedia, kto je ich cielovou skupinou, čo je výrazným nedostatkom mnohých dnešných hororov. + herec z The Texas Chain Saw Massacre a Texas Chainsaw 3D + herec z The Texas Chain Saw Massacre

• 8.12.2018  10:45

Po tom, čo sa správanie jeho dcéry stále zhoršuje, a zdá sa, že je posadnutá démonom, sa jej otec rozhodne navštíviť kňaza, aby ho poprosil o pomoc. Spolu nájdu dôkazy, ktoré by mohli viesť k rozlúšteniu toho, čo stojí za radikálnou zmenou správania jeho dcéry. Všetky stopy vedú k mytologickej postave nazývanej El Silbón, ktorá svojím pískaním prináša smrť. - Pred pozeraním si prosím vôbec nezisťujte, čo je The Whistler / El Silbón zač, pretože inak ten film nemusíte ani pozerať a od prvej minúty Vám bude jasné, o čo tam ide. Ja som si to našťastie zistil až po dopozeraní, a preto som si tento horor náramne užil. V podstate ide o prvý horor z Venezuely, ktorý som videl, a moje očakávania neboli vysoké. Výsledok je hoodně velkým prekvapením. Celý film sa totiž prepletá niekolkými hororovými subžánrami a každý z nich je v rámci kontextu využitý úplne naplno. Miesia sa tu juhoamerický okultizmus, Exploitation s niekolkými fakt drsnými scénami a poriadnym gore a ku koncu dokonca aj Zombie horor. Nerád porovnávam horory, ale tu sa mi nedá vyhnúť prirovnaniu s The Wailing / Gokseong, ktorý fungoval na základe podobných motívov, ale výsledok mi prišiel ovela slabší. Tu sú miestny folklór a lokácie využité omnoho efektívnejšie a pomáhajú budovať nepríjemnú atmosféru. Plus je obrovskou výhodou to, že je The Whistler o hodinu kratší, a tak je jeho obsah ovela plnší. Taktiež má velmi silné poučenie, ktoré je v závere odhalené, takže mi nezostáva nič iné, než napáliť tomu silné štyri hviezdičky. Film má samozrejme aj svoje slabé stránky, medzi ktorými prevažuje hlavne rozhádzaná chronológia, ktorej vôbec nepomáhajú nevýrazné prestrihy medzi scénami. U mňa sa tento horor v tomto roku dostane medzi to najlepšie, čo som videl. Som rád, že Uncork'd Entertainment v posledných mesiacoch naberá horory so stále vyššími kvalitami a dúfam, že The Whistler bude divákom sedieť, pretože mi príde kvalitnejší a hlavne desivejší než väčšina komerčných hitov, ktoré sa objavujú v našich kinách.

• 6.12.2018  09:57
    Slay Belles (2018)

Tri ženy prichádzajú počas Vianoc do opusteného zábavného parku Santa Land, aby tu natočili video pre svojich fanúšikov. Od miestnych sa dozvedia, že v neďalekom meste prišlo v posledných týždňoch k viacerým úmrtiam, ktoré sú pripisované útokom medveďa. Pravda je ale úplne niekde inde a čoskoro zistia, že budú musieť zachrániť celý svet pred katastrofou. - Prekvapilo ma, ako amatérsky tento horor vyzeral, ale pozerať sa na to rozhodne dalo. Hlavné postavy sú velmi sympatické a správne uletené, takže o zábavu nie je vôbec núdza. Plusom je aj šialený scenár s dialógmi plnými hlášok. Nádherné béčkové masky, farebné vizuály a netradične namixovaná hudba spolu so sviatočnou atmosférou vytvoria skutočnú predvianočnú pohodu. Po A Christmas Horror Story asi najlepšie stvárnenie Krampusa, aké v posledných rokoch vzniklo. Len škoda, že tu je viac záberov na výstrihy ženských predstaviteliek, než na Krampusa, pretože s tým, ako bol kvalitne spracovaný, ide až o hriešne nevyužitie jeho potenciálu. + Kristina Klebe + Diane Ayala Goldner + herec z Helen Keller vs. Nightwolves a Tales of Halloween + herec z Hatchet II

• 6.12.2018  07:58

Dvaja samotári vyrazia počas Vianočného večera do divadla, kde prebieha vystúpenie s názvom All the Creatures Were Stirring. To sa skladá z viacerých príbehov, ktoré zobrazujú, ako zle sa pre niekoho Vianoce môžu skončiť. V prvom príbehu sa partia zamestnancov chystá otvoriť darčeky, ale namiesto radosti z darov zostanú uväznení v budove a sú prinútení hrať hru na život a na smrť. V druhom príbehu sa mužovi, ktorý si nechával nákupy na posledný moment, pokazí auto a v blízkosti sa okrem podivne vyzerajúcej dodávky nenachádza nikto, kto by mu mohol pomôcť. Tretia poviedka sa zameriava na muža, ktorý si neváži atmosféru Vianoc a bude za to patrične potrestaný. V štvrtej poviedke zrazí muž jedného zo sobov Santa Clausa a musí sa postaviť jeho oživenému telu. V záverečnej poviedke sa musia predstavitelia postaviť mimozemšťanom, ktorí nechápu, prečo majú Vianoce pre pozemšťanov silný význam. - Na tento horor som bol zvedavý kvôli prítomnosti viacerých oblúbených tvárí z nízkorozpočtovej hororovej scény v USA, ale okrem tohto som o tomto projekte nič nevedel. Preto ma velmi potešilo, že ide o antológiu, a to dosť kreatívnu. Prvý príbeh poteší hrou na štýl Saw, a aj keď mi už po minúte bolo jasné, kto je vrahom, poviedka ma velmi bavila. Druhý príbeh je úplne klasickým old schoolovým počinom a velmi dobre sa naň pozerá. Tretia poviedka je najslabšia, pretože sú tu velmi slabé digitálne efekty, ale aspoň má pekné posolstvo. Štvrtý príbeh považujem vďaka originálnemu námetu za najsilnejší a výborne som sa pri ňom pobavil. Piaty príbeh sa zameriava na dosť opozeranú tému, ale napriek tomu sa dal pozerať a dokázal v niektorých momentoch rozosmiať. Príbehy sú prepojené divadelným vystúpením, čo mi dosť vadilo, lebo divadlo neznášam, ale aspoň tu bol Graham Skipper (aj keď značne pribratý) s príjemnou dámou a prestrihy boli úplne kratučké. Celkovo ma toto dielo potešilo. Čakal som, že sa mi to bude páčiť, pretože spojenie vášne indie hororových tvorcov s kúzlom Vianoc proste nemôže dopadnúť zle. Vianočných hororov na úrovni nie je nikdy dosť, takže som rád za každý jeden príspevok. + Jocelin Donahue + Graham Skipper + Morgan Peter Brown + Brea Grant + Matt Mercer + Maria Olsen + Chase Williamson + herec z 2 Lava 2 Lantula!, Fear the Walking Dead a Dismissed + herečka z Starry Eyes + herečka z Fear, Inc. + herec z Dementia, Contracted: Phase II a The Endless + herečka z Fun Size Horror: Volume Two a Holidays + herečka z Fun Size Horror: Volume One and Two + herec z Ghosted, Pandemic a Dead Night + herec z Helen Keller vs. Nightwolves, Range 15 a Beyond the Gates + herec z Burying the Ex

• 5.12.2018  18:16
    Castle Rock (TV seriál) (2018)

Po návrate do svojho rodného mestečka Henry Deaver (André Holland) zisťuje, že prišiel v správnej chvíli. Obdrží telefonát od neznámej osoby, ktorá mu povie, že v neďalekej väznici Shawshank bol objavený muž, ktorý bol dlhé roky zatvorený v klietke pod zemou. Po vyslobodení boli jediné slová, ktoré vyslovil, Henryho menom. Henry sa na prípad zameria a postupne začína zisťovať, že udalosti, ktoré sa začali odohrávať, by mohli pomôcť objasniť, prečo je mestečko Castle Rock a jeho obyvatelia považované za prekliate. - Castle Rock je dôkazom, že môžete do svojho projektu pritiahnuť bandu špičkových hercov zo žánru, ale ak je seriál postavený na slabom scenári, všetko, čo bolo v úvode poctivo vystavané, sa s pribúdajúcimi epizódami rozpadne. Ešte horšie je to, že otázok neustále pribúda, ale odpovede akosi neprichádzajú. Tvorcovia sa zameriavajú na veci, ktoré boli na obrazovkách spracované nesčetnekrát, a pritom majú už od úvodu k dispozícii tolko originálnych vecí, na ktoré by sa mohli zamerať. Jediné, čo výrazne funguje, je mystérium okolo mestečka Castle Rock, pretože divák v priebehu celého seriálu cíti, že tam číha niečo zlé, ale netuší čo. Spomínané excelentné herecké obsadenie hrá perfektne a mne osobne najviac vyhovovala Jane Levy, ktorá síce nedostáva vela priestoru, ale každú jednu scénu s ňou som si vychutnával. Tu ale trochu nadržiavam za to, ako strašne táto slečna chváli hororovú komunitu. André Holland podal taktiež vynikajúci výkon a ukázal, že medzi televíznymi hercami má len málo konkurentov. Bill Skarsgård bol v prvej polovici desivý, ale keď začal rozprávať, akosi stratil svoj šarm, čo zase prisudzujem tomu, aký dojem vytvoril v It. Celkovo som z tohto seriálu úplne na vážkach, pretože zatial čo v niektorých aspektoch úplne dominuje, v ďalších nehorázne zaostáva. Ale aj keď môj komentár môže vyznieť skôr negatívne, zhliadnutie odporúčam, aby každý mohol posúdiť sám. + herečka z XX + herec z Into the Grizzly Maze + herečka z Carrie + herec z American Horror Story + herečka z Evil Dead, Don't Breathe a Office Uprising + 2 herci z It + herečka z The Mist a American Horror Story + herec z Shut In, Welcome to Willits a Jack Goes Home + herečka z Krampus

• 30.11.2018  13:49
    The Hoard (2018)

Tím filmárov televíznej relácie Extremely Haunted Hoarders prichádza do mestečka Rockford, aby jeho členovia pomohli starému čudákovi, ktorý sa nestará o domy, ktoré vlastní, a preto mu ich chce mesto vziať. Ich úlohou je v priebehu troch dní dostať domy do normálnej podoby, čo je ale takmer nemožné, pretože starček zbiera všetko, čo mu príde pod ruku, takže sú domy plné odpadu. Odhodlaný tím je ale pripravený čeliť všetkým prekážkam. Toto odhodlanie prejde testom, keď začnú zisťovať, že s jedným z domov nie je všetko v poriadku a práve sa zaplietli do situácie, ktorá ich môže stáť životy. - Takáto forma Found Footage natáčania nie je úplne nová, ale tento tím si jednoducho zamilujete. Sú tu lovci duchov, nešikovní opravári, ktorí medzi seba zoberú miestneho feťáka, ambiciózna vedúca filmového štábu, doktor, ktorý kradne všetko cenné, a títo ludia stoja proti dedkovi, ktorý skrýva desivé tajomstvá. Humor funguje takmer v každej scéne, a aj keď je priebeh dosť pomalý a tajomstvá domu charaktery odkrývajú dosť dlho, v závere film výrazne naberie na obrátkach a divák sa dočká dávky gore a viacerých vydarených vrážd. Tvorcovia sa pekne hrajú s napätím a so schopnosťou diváka predvídať to, čo bude nasledovať, aby v závere aj tak ukázali, že je všetko úplne inak, ako človek čakal. Herecky je všetko špička a béčková scéna v Kanade mi začína byť čím ďalej tým viac sympatická, pretože je tu vidieť nesmierna snaha ísť stále dopredu a to, ako si títo tvorcovia na vzájomných projektoch pomáhajú, je krásne. Ako vyvážená porcia hororu a komédie tento kúsok plní svoju funkciu. + Ry Barrett + herec z The Hexecutioners + herečka z Bite a Bed of the Dead

• 26.11.2018  14:08

Dvaja nájomní vrahovia dostanú obejdnávku, ktorej inštrukcie hovoria, že majú hodinu na to, aby zavraždili údajného zradcu ich bossa. Počas čakania na ich obeť si skracujú čas desivými miestnymi historkami. Prvá hovorí o skupine dievčat, ktoré sa v osemdesiatych rokoch vydali preskúmať nacistický bunker, ale nikdy sa z ich výletu nevrátili. Ďalšia pojednáva o tajomnej papričke, ktorá tomu, kto ju zje, privodí obrovské nešťastie. V poslednej sa dej zameriava na skupinu buranov, ktorí sa vydali na lov prasiat, ale čakalo ich niečo omnoho nebezpečnejšie. - Zo začiatku som si hovoril, že takáto amatérska záležitosť so slabými hercami si ma určite nezíska, ale s postupom času sa mi to páčilo stále viac, hlavne vďaka zvolenému špinavému humoru. Prepojenie príbehov tejto antológie s hlavným dejom bolo nápadité, jednotlivé segmenty dokázali pobaviť a občas boli viac než nechutné. Tvorcovia to ale dosť kazili nezmyselnými scénami s prestrelkami, v ktorých pištole nestrielajú a obete po zásahu na sebe nemajú rany. Radšej si mohli dať ešte viac záležať na tej špinavosti, ale aj tak som v tomto prípade dostal viac, než som čakal. Hodnotenie na IMDb, rovnako ako uvedený rozpočet, sú ale bezpochyby podozrivé. + herec z American Horror Story: Cult

• 25.11.2018  11:35

V roku 1973 sa mladá Američanka vydá do Izraela, kde vyrástol jej otec. Snaží sa nájsť odpovede na rôzne otázky, ktoré jej život sprevádzajú. V osade, do ktorej prichádza, sa stretáva s partiou mladistvých osôb z celého sveta, a tak verí, že sa jej na mieste bude páčiť. Už čoskoro ale začne zisťovať, že na mieste nie je úplne vítaná a v deň najväčšieho miestneho sviatku Yom Kippur sa bude musieť postaviť tvárou v tvár zákernému vrahovi, ktorý sa v blízkosti objaví a začne likvidovať členov jej partie. Ani to ale nie je všetko, pretože prichádza zákerný vojnový útok zo Sýrie, ktorý otrasie históriou celej krajiny. - Mám velkú chuť napáliť tomuto hororu päť hviezdičiek, pretože vidieť v dnešnej dobe politicky nekorektný horor, v ktorom vrah likviduje multikulti tínedžerov a židia sú vykreslení ako najväčšie zlo pre cudzincov, je úplným zázrakom. Prečo ich teda nedám? Pretože tieto veci v hororoch nehladám a ani ma nezaujímajú, len ma v podobných prípadoch poteší odvaha tvorcov prísť s niečím takým, čo zvýši tlak Hollywoodom odchovaným mainstreamovým divákom. Tu ma zaujímalo predovšetkým to, ako bude film fungovať v Slasherovej rovine. A v tej sa mu dosť darí. Síce je treba prečkať pretiahnutý úvod a kopu vyložene zbytočných scén, ale keď príde na rad vyčíňanie tajomného vraha, je sa na čo pozerať. Vraždy sú kreatívne, silno nasledujú žánrové pravidlá a krvi pri nich tečie tiež dostatok. Zamrzí výrazne slabé dievča v úlohe Final Girl, pretože ten jej utrápený výraz po celú dobu filmu je len ťažké považovať za slušný herecký výkon. Prostredie izolovaného tábora plného záhad ponúka zaujímavé možnosti pre tvorenie atmosféry a niektoré scény so zabitím majú vybudované poriadne napätie. Na horor z končín, kde ich vela nevzniká, a keď už vzniknú, tak sú to väčšinou artové nezmysly, velmi uspokojivý výsledok. Keby sa režisér nesnažil nasilu venovať sociálnemu podtextu, zameral sa čisto na Slasherovú rovinu a skrátil to, bola by to špička. Takmer dve hodiny času sú totiž na Slasher príliš. Myslím si ale, že subžánroví fanúšikovia s týmto budú viac než spokojní, rovnako ako som ja. + Michael Ironside

• 24.11.2018  13:52
    Deadsight (2018)

Po prebudení sa v sanitke Ben zisťuje, že oslepol. Prekvapí ho, že sa v blízkosti nenachádza žiadny medik a posnaží sa dostať von a zistiť, čo sa deje. V rovnakom čase sa do práce chystá miestna policajtka Mara (Liv Collins). Na obe osoby čaká prekvapivé zistenie o tom, že vonku vypukla apokalypsa a obyvatelia v okolí ich mestečka sa začínajú meniť na krvilačné beštie. Obe postavy majú svoje bremená a budú sa musieť spojiť, aby útokom nakazených mohli odolať. - Nedávno mi prišla správa od nejakého tupca, ktorý mi napísal, že dostanem ban, pretože môžem vidieť horory, ktoré videl zatial len režisér. Vtedy som sa len pousmial a predstavil som si, aké by to bolo. To som ešte nevedel, že prejde pár dní, a presne toto sa mi stane. Deadsight som mal totiž možnosť vidieť pár hodín po dokončení. No asi idem napísať vedeniu, aby ma zablokovali, aspoň bude pokoj od mojich siahodlhých výplodov. Režisér ma zaujal už svojím predchádzajúcim hororom The Hexecutioners, ktorý mal velmi originálnu tému. Zombie téma Deadsight príliš originálna nie je, ale jej spracovanie rozhodne áno. A to vďaka tomu, že hlavné charaktery v tomto filme nie sú nútené bojovať len s nakazenými, ale aj so svojimi komplikáciami, čiže stratou zraku na mužskej strane a s pokročilým štádiom tehotenstva na ženskej strane. A toto už mi dosť originálne teda prišlo. Naviac je tu vynikajúci scenár, pretože v úplne každej scéne prebieha niečo, čo posúva dej ďalej a nie je tu ani jedna vyložene slabšia pasáž, čomu pomáha aj ideálna stopáž. V celom filme sa objaví okolo dvadsať nemŕtvych, z toho niektorí viackrát, čo je na horor s nízkym rozpočtom uspokojivé číslo, a naviac majú pekne spracované masky, takže sa je na čo pozerať. Ponurú atmosféru filmu pomáha budovať príjemná hudba, nepriaznivé prírodné podmienky a zručná robota s filtrami, takže jediné, čo mi tu fakt chýbalo, bolo poriadne gore, ktorého sa tu divák velmi nedočká. Inak si ale ani nedokážem vybaviť, kedy som videl nejaký indie horor zo subžánru Zombie, ktorý by ma dokázal výraznejšie zaujať, takže u mňa si Deadsight zaslúži velmi silné štyri hviezdičky a niekedy si ho určite zopakujem. + Ry Barrett + herečka z The Hexecutioners

• 23.11.2018  18:52
    Crepitus (2018)

Dve mladé sestry si vyformujú silné puto, pretože musia neustále odolávať psychickému aj fyzickému týraniu svojej matky (Eve Mauro). Po nasťahovaní sa do domu svojich predkov začnú dievčatá zažívať strety s nadprirodzenými úkazmi, ktoré ich k smrti desia. Svojej matke o tom povedať samozrejme nemôžu. A to sa ešte nestretli s tým najhorším. Ich nový dom je totiž sídlom kanibalistického klauna Crepitusa, pre ktorého sú najnovšou korisťou. - Pre mňa jeden z najočakávanejších indie hororov posledných rokov, hlavne kvôli tomu, že som sa nemohol dočkať toho, keď uvidím môjho oblúbenca Billa Moseleyho v úlohe šialeného klauna. Výsledok ma skôr sklamal, pretože objektívne ide po všetkých stránkach o amatérsky horor, ktorý má všetky nedostatky podobných filmov s minimálnym rozpočtom. Ide hlavne o slabých hercov, pomalé tempo a scény, ktoré sú obsahovo strašne málo vyplnené a sú stavané na úplne nezmyselných dialógoch. Subjektívne som ale s týmto hororom spokojný, pretože sa tu stretla kopa vecí, ktoré v hororoch milujem. V prvom rade už spomínaný Bill Moseley v úlohe kanibalistického klauna, ktorý ma bavil v každej scéne, v ktorej sa objavil, a dokázal pôsobiť desivo. Ďalej ma velmi zaujalo to, že tvorcovia popri solídnej hudbe používali zvuk lietajúcich komárov, čo je jednoznačne jeden z najnepríjemnejších zvukov vôbec a tento prvok je velmi inovatívny. Ďalej ma potešili aj creepy úvodné titulky v štýle American Horror Story, špinavé prostredie pripomínajúce ulice Detroitu (aj keď sa film točil viac ako 400km odtial, je tam ten nezamenitelný Michigan state vibe) a v neposlednom rade perfektná stopáž. Tvorcovia mali byť trochu ambicióznejší a dať si na Kickstarteri trochu vyššie ciele, pretože Bill Moseley je v hororovom žánri dostatočne silným menom na to, aby úroveň podobného projektu dokázal pozdvihnúť a priniesť mu pozornosť. + Bill Moseley

• 22.11.2018  18:13
    Threshold (2016)

Pri tragickej udalosti prichádzajú Aaron (Randy Wayne) a Cynthia (Trilby Glover) o svojho malého syna. S jeho úmrtím sa snažia vyrovnať rôznymi spôsobmi, ale najviac Cynthii pomáha duchovná skupina, ktorú stretla úplnou náhodou. Ich osud sa mení vo chvíli, keď do ich domu vtrhne neznáma žena, ktorá vie až príliš informácií o ich životoch. Naviac sa na oblohe začínajú zjavovať tajomné úkazy, takže sa pre mladý pár začína najdesivejšia noc ich životov, ktorá môže byť aj ich poslednou nocou na tejto zemi. - Presne ten typ filmu, ktorému musíte dať čas, aby sa vám v hlave trochu uležal. Počas pozerania ma dej vyslovene nebavil a dokonca som niekolkokrát film pozastavil, pretože sa mi zdal byť príliš pomalý. Keď nad tým ale spätne rozmýšlam, nebolo to vôbec zlé. Strata potomka je v hororoch vždy ťažkou témou na spracovanie, ale tu sa s týmto motívom pracovalo výborne, pretože na jeho smrti majú podiel obaja rodičia. Tí sú stvárnení nesmierne príjemnými hercami, medzi ktorými funguje chémia, a preto s nimi divák po narušení ich bezpečia domova začne súcitiť. Trilby Glover stvárnila úlohu bezradnej ženy parádne a jej hladanie útechy v rôznych spiritualistických smeroch bolo pre mňa zaujímavé. Rovnako bolo dobrou volbou aj obsadenie nepríjemnej ženy, ktorá ich prepadla. Audiovizuálne je tento počin bezchybný. Velká škoda, že sa tu neobjavilo viac krvi a úmrtí, pretože by to bolo ovela hororovejšie, ale vôbec mi nevadí pozrieť si raz za čas aj takýto depresívny film, ktorý ma emocionálne zasiahne. + herec z Escape Room a Hellraiser: Judgment + herečka z Scream Queens a Finders Keepers + herec z No One Lives + herec z Fear the Walking Dead

• 17.11.2018  13:55
    Sestra (2018)

Po záhadnej samovražde mníšky sa nastávajúca Sestra Irene (Taissa Farmiga) vydáva do Rumunska, kde sa udalosť odohrala. Vatikán nariadil, že má robiť spoločníčku skúsenému kňazovi. Po príchode na miesto zisťujú, že už dávno nie je posvätným, ale že ho ovládlo desivé zlo, ktorému sa osamelí návštevníci budú musieť postaviť. - Bez rozmyslu môžem povedať, že tento horor mal asi najlepšie promo za psoledné roky, pretože aj ludia, ktorí horory nikdy nepozerajú, sa ma naň neustále vypytovali. Rozhodnutie zveriť réžiu tvorcovi, ktorý má za sebou len jeden, aj keď dosť slušný, horor, trochu nechápem, ale tak James Wan a jeho tím vedia čo robia. Dejovo je The Nun citelne slabý, ale v rámci atmosféry dokáže fungovať, pretože ten majestátny kláštor je neskutočne creepy zvonku aj zvnútra. Taissa Farmiga je v hlavnej úlohe presvedčivá, čo nie je prekvapením, keďže má možnosť učiť sa od jednej z top hororových herečiek vôbec. Ako pohodový horor na víkend The Nun zafunguje, ale jeho ambície boli mnohokrát vyššie, takže nie je prekvapením, že takýto výsledok velkú časť hororových fanúšikov nepoteší. Som zvedavý na The Conjuring 3, ktorý bol zverený tvorcovi, ktorého debut ešte ani nevyšiel, a hlavne dúfam, že sa z tejto série nestane nástroj na zarábanie na oddaných fanúšikoch. + Mark Steger + herečka z American Horror Story a The Final Girls + herec z Alien: Covenant + herečka z Extinction + herec z Would You Rather + herec z Outpost a The Hallow

• 16.11.2018  19:02

Rodina Burnsideovcov žije pokojným životom a je ukážkou idylickej rodiny s kresťanskými hodnotami. Snažia sa angažovať vo svojej komunite všetkými možnými spôsobmi, ale všetko sa zmení vo chvíli, keď Tyler (Charlie Plummer) nájde stopy, ktoré vedú k vrahovi prezývanému Clovehitch Killer, ktorý v meste pred desiatimi rokmi zavraždil viacero nevinných obetí. Keby pomohol nájsť vraha, stal by sa miestnym hrdinom. Jediný problém je v tom, že všetky stopy ukazujú, že vrahom by mohol byť jeho otec Don (Dylan McDermott). Tyler sa spojí s miestnou čudáčkou Kassi (Madisen Beaty) a spolu sa vydávajú na cestu za vypátraním vrahovej identity. - Vo všetkých aspektoch ide skôr o thriller a hororových scén je tu úplne minimálne množstvo, ale bavilo ma to. Záhada okolo vraha je podmanivá, prostredie malého mestečka je pre tento typ filmu perfektné a herci v hlavných úlohách hrajú velmi presvedčivo. Scenár je natiahnutý, ale oproti autorovmu predchádzajúcemu nezáživnému hororu Clown ide o výrazný posun dopredu, pričom zobrazenie zapálenej veriacej rodiny stojacej proti zlu, ktoré prináša pornografia (scenárista určite videl posledné interview Teda Bundyho pred smrťou), je dôveryhodné a ukotvené v realite. Aj celkovo som mal pocit toho, že toto sa fakt môže niekde stať, takže za realistické a svojské spracovanie, naviac v dá sa povedať celovečernom debute, si to slušné tri hviezdičky určite zaslúži. + herec z Mercy a American Horror Story + herečka z Boarding School + herec z The Horror Network Vol. 1

• 15.11.2018  20:06

Los Angeles sa ocitne v panike, keď sa začnú objavovať správy o tom, že mesto čoskoro zasiahne atómová bomba. Coco (Leslie Grossman) má to šťastie, že sa jej vďaka bohatému otcovi podarí dostať medzi vyvolených, ktorí majú rezervované miesto v záchrannom úkryte. Tu narazí na ďalšie osoby, ktoré prežili vypuknutie apokalypsy, ale ich boj o život sa ešte ani zďaleka nekončí. - Pán Ryan Murphy je nehorázny frajer. Dovoliť si natočiť takúto sériu chce poriadnu dávku odvahy, pretože povedzme si na rovinu, toto by dokázal napísať aj scenárista pracujúci pre Syfy. On ale vychytaný dej nahradil tým, že sem prihodil postavy z predchádzajúcich sérií, takže nízke hodnotenie nemôžem dať ani keby som chcel, pretože vidieť pokračovať osudy charakterov ako sú Tate, Violet, Ben, Cordelia, Madison alebo dokonca aj Misty Day, je proste to, čo fanúšikovia tohto seriálu potrebujú a čo im silno zahrá na emócie. Príbeh sa odohráva viac vo flashbackoch, než v reálnom čase, čo je netradičné, ale pre dej účinné, takže nie samoúčelné. A podložiť chronologický súvis udalostí tým, že sa Antikrist počas jednej noci zmenil z dieťaťa na dospelého jedinca, to je už vážne trúfalosť. Z hercov najviac vyniká Billie Lourd. Velmi slušne odohrali aj Kathy Bates a Emma Roberts, ktorá sem preniesla humor zo Scream Queens a prekvapivo to výborne fungovalo. Nepáčil sa mi Cody Fern. Aj keď dokázal pôsobiť nepríjemne, nenadobudol som pocit, že zrovna on je tým vyvoleným. Atmosféra je tu tvorená hlavne tým, že divák nemá ani potuchy, čo sa vo svete deje. A ešte som nevidel, že by bolo napätie tvorené osvetlením zo sviečok, ako tomu bolo tu. Výsledný dojem je trochu rozporuplný, ale šialené nápady a prepnuté charaktery sú presne tým, čo od tohto očakávam, takže som dostal to, čo som čakal, aj keď v trochu odlišnej podobe. Aj ako crossover Murder Housu a Covenu to napriek už spomínanému zneužitiu postáv funguje vyhovujúco. Po dopozeraní mám pocit, že jedno zhliadnutie tejto série je málo, takže si ju budem musieť niekedy zopakovať. P. S. Posledná epizóda ma okrem iného poriadne rozosmiala tým, že Jair Bolsonaro ešte ani nenastúpil na čelo Brazílie a Hollywoodske snowflakes už sú z toho mimo. + herec z The Lazarus Effect + herečka z February a Scream Queens + herečka z Scream Queens + herečka z The Final Girls

• 12.11.2018  10:21

Vášnivý vloger prijíma zaujímavú ponuku. Má sa za výhodný plat starať o dom, ktorého vlastníčka musí odcestovať. Všetko samozrejme natáča, ale s pribúdajúcimi dňami zisťuje, že nie všetko je s domom v poriadku a že sa okolo neho začínajú odohrávať čoraz desivejšie udalosti. - Až príliš obyčajný Found Footage horor, naviac len s jedinou extra nezaujímavou postavou. Snaha vystrašiť diváka tu bola, ale všetky formy, ktorou bolo toto strašenie spracované, sú už dlhé roky opotrebované a nefunkčné. Vďaka koncu, v ktorom bol dej výrazne intenzívnejší, a vhodne zvolenej stopáži tomu dám dve hviezdičky, ale aj tie sú dosť slabé. Nejaký talent sa v režisérovi nájde, ale to by sa museli k tomu pridať aj nejaké finančné prostriedky.

• 10.11.2018  10:15
    The Ranger (2018)

Partia mladých je po útoku na policajta na úteku pred zákonom. Chelsea (Chloe Levine) našťastie pozná miesto, kde sa môžu ukryť. Ide o chatu v lesoch, kde vyrastala so svojím strýkom. Miestny les je ale chránený strážnikom (Jeremy Holm), pre ktorého majú zákony o ochrane prírody väčší význam, ako všetky iné. A z prítomnosti mládeže, ktorá sa nevie správať, rozhodne nie je nadšený. - Pohodový béčkový horor od ludí, ktorí sú na hororovej scéne rešpektovaní. Postavy mi velmi sympatické neboli, keďže ide o bandu fetošov, ale aspoň som sa tešil na to, ako pôjdu dole. Vraždy sú nádherne natočené a kamera sa ničomu nevyhýba, krvi je vela a masky nevyzerajú vôbec zle. Chloe Levine je ako Final Girl velmi schopná a na pár záberoch sa objaví aj môj oblúbenec Larry Fessenden, takže s pozitívnou časťou hercov som spokojný. Záporák je taktiež výborný, pretože tak odpudzujúci ksicht aby človek pohladal. A to keď napíše taký Lucifer ako som ja už je čo povedať. Stopáž je absolútne vyhovujúca, takže prevláda pozitívny dojem a tiež nevylučujem, že si to kvôli tomuto faktu niekedy pozriem zase, pretože menej je niekedy viac a tento snímok je dostatočne dynamický na to, aby si dokázal udržať pozornosť po celý čas sledovania. + Larry Fessenden + herečka z The Transfiguration + herec z Undocumented a You're Next + herečka z The Snowman

• 9.11.2018  19:01
    The Purge (TV seriál) (2018)

Začína sa ďalších 12 hodín, počas ktorých si obyvatelia USA môžu vybiť svoju zlosť a vykonať zločiny, ktoré sú inokedy prísne trestané. Manažérka Jane (Amanda Warren) zostáva počas tejto udalosti v práci, pretože má uzavrieť dôležitú zmluvu. Miguel (Gabriel Chavarria) pátra po svojej sestre Penelope (Jessica Garza), ktorá sa stala členkou samovražedného kultu. Mladý pár sa zúčastní stretnutia skupiny New Founding Fathers of America, aby si zaistil lepšiu budúcnosť. Všetky tieto osoby ale čaká desivých 12 hodín, ktoré kompletne zmenia ich životy a ukážu im, aký má Očista zmysel. - Bol som velmi zvedavý, ako sa tento projekt vydarí spracovať v televíznej podobe. Výsledok nie je prekvapivý a dosť ma mrzí, že sa táto frančíza, ktorá bola postavená na základe famózneho a nevídaného hororového námetu, postupne stala úbohou propagandou, v ktorej je v drvivej väčšine každou zápornou postavou biely muž a všetky ženy, ostatné rasy a menšiny sú anjelici. V rámci akcie je seriál prekvapivo slabý a vo väčšine prípadov postavy blúdia poloprázdnymi ulicami a potom narazia na nejakú skupinu, ktorá sa objaví na pár sekúnd a potom zmizne. Tým ale netvrdím, že scenár je slabý. Opak je pravdou, pretože dejové zvraty a nečakané úmrtia mi s pribúdajúcimi epizódami stále viac motali hlavu, čo je len dobre. Chýbala mi nejaká spojitosť s filmami, pretože jediné, čo sa tu párkrát spomenie, je Prvá Očista v Staten Islande, ale inak vôbec nič. Najzaujímavejšou položkou sú jednoznačne pôsobivé vizuály a s nimi súvisiace masky. Meno Michael Bay ako producent tu nie je náhodou a verím tomu, že v mnohých výbuchoch a podobných scénach má prsty zrovna on. Zrovna tieto aspekty ale nie sú tým, čo tu bolo potrebné. Masky sú poznávacou značkou tejto série a je ich tu neúrekom, takže sa je na čo pozerať. Hodnotiť to menej ako tromi by bolo podla mňa nezmyselné, pretože v rámci série ide o dostatočne dobrý príspevok, ktorý má nižšiu úroveň len kvôli televíznym obmedzeniam, ale inak si svoju úlohu čo sa týka zábavy plní. Ovela viac by som uvítal, keby to vzniklo vo formáte trinástich epizód. V prvej by bola ukázaná príprava charakterov a v ďalších dvanástich vždy jedna hodina Očisty. Násilie a napätie by sa ku koncu vystupňovali do najvyšších možných výšin a bolo by vybavené. Na druhú sériu sa určite pozriem, ale že by som bol z jej ohlásenia výrazne nadšený, to povedať nemôžem. + Lance E. Nichols + Billy Slaughter + Lee Tergesen + Dane Rhodes + herečka z Jigsaw + herec z Unsane a Unfriended: Dark Web + herečka z Bone Tomahawk + herečka z Mother! + herečka z No One Lives + herec z Minutes to Midnight + herec z Jeepers Creepers 3 + herec z Scream Queens a 13 Sins + herečka z Desolation + herečka z Fear Clinic, Arbor Demon a Cult of Chucky + herec z The Ring, Cold Moon a Stranger Things + herec z Lore, Cell a Tell Me Your Name + herec z The Devil's Hand a 13 Sins

• 3.11.2018  07:46

Partia mladíkov sa snaží privyrobiť si vykrádaním domov. Tentokrát sa zamerajú na vilu bohatej rodiny v Malibu, ale stretnú sa s neočakávaným problémom. Rodina totiž práve v ten deň organizuje stretnutie skupiny vrahov, ktorá má chuť zabíjať. Z partie kriminálnikov sa preto stáva lovená zver a namiesto jednoduchej lúpeže ich čaká boj proti ozbrojeným fanatikom. - Druhému hororovému projektu tohto režiséra som ako vidím vo svojom komentári k predchádzajúcemu snímku veril a vyplatilo sa to. Ide o výrazný posun dopredu. Je to dostatočne šialené, plné prekvapení a hlavne tu režisér môže stavať na nesmierne zručných hercoch. Takmer každý, kto sa tu objavil, má už za sebou hlavnú úlohu v nejakom solídnom horore a je to poznať. Dejovo je film silno naplnený, a aj keď nápad nie je až tak originálny, je spracovaný svojsky a hlavne tu je poriadna dynamika a neustále sa niečo deje, čo režisérovmu prvému filmu úplne chýbalo. Konanie postáv tu prílišnú logiku nemá, ale je vykompenzované mnohými úmrtiami, pri ktorých sa tvorcovia nesnažia uhýbať s kamerou, takže si ich divák užije. Bezproblémový béčkový horor, ktorý keby mal trochu komplexnejšiu štruktúru a prepracovanejší scenár, bol by celosvetovou peckou. + herec z Leatherface + herečka z Ouija a Crawlspace + herec z Fun Size Horror: Volume One a American Horror Story + herečka z Tell Me How I Die + herec z Scream Queens, Summer Camp a City of Dead Men + herec z The Rezort + herec z South of Hell, Stranger Things, Cold Moon a Jeepers Creepers 3 + herec z Sharknado 3 a The Neighbor + herec z Final Girl a Temple + herec z The Collector a Slender Man + herečka z The Black Room

• 2.11.2018  19:50

Firma zaoberajúca sa výrobou kobercov na mieru posiela svojich zamestnancov do obrovského sídla na vidieku. Vyzerá to ako bezproblémová a výhodná zákazka, ale pracovníci čoskoro zistia, že práve narazili na šialenú rodinu kanibalov, ktorá nemá záujem o koberce, ale o ich telá, ktoré majú skončiť na tanieri. - No v Británii to teda nemajú jednoduché. Buď môžeš ísť do mesta, kde na teba zaútočí banda tupcov, alebo môžeš ísť na vidiek, kde ťa chce zožrať rodina prepnutých kanibalov. Carpet Fitters sa vybrali do centra kanibalov, takže to pre niektorých z nich neskončilo dobre. Film ma velmi príjemne prekvapil hlavne tým, že ide o príspevok do môjho najoblúbenejšieho subžánru Hixploitation, čo som kvôli tomu, že som o ňom nemal žiadne informácie, nečakal. Tento subžáner v poslednej dobe dosť stagnuje, a aj keď sa občas nejaký horor objaví, má skôr televízne kvality a ledva sa dá dopozerať. Cannibals and Carpet Fitters je ale úplne iný prípad. Už od začiatku nastaví tempo, z ktorého je jasné, že pôjde o šialenú jazdu a vďaka tomu, že má len 80 minút, je tento film plný akcie. Vraždy sú pre hororového diváka výrazne uspokojivé a poteší aj to, že postavy zomierajú v úplne nepredvídatelnom poradí, takže je tu plno prekvapení a dá sa povedať, že postavy, u ktorých by ste čakali že pôjdu dole v úvodných minútach, to dotiahnu až do úplného konca, aj keď s významnými ujmami na psychickom aj fyzickom zdraví. Čo ma ale na tomto diele zaujalo najviac a je aj dôvodom môjho vysokého hodnotenia je práca so strihom. To je v tomto žánri dosť zanedbávaný aspekt a tvorcovia si na ňom okrem podpory trápnych lakačiek s hlbokými zvukmi príliš záležať nedávajú. Tu sa ale tvorcovia na tento prvok zamerali a vďaka nemu sú vraždy velmi pôsobivé a niektoré diváka dokonca vďaka momentu prekvapenia dokážu poriadne vylakať. A to bez hlúpych zvukových efektov a len s čisto vizuálnym prekvapením. Naviac je tu výborne spracované gore a plno krvi. Dialógy tvorcovia tiež dosť vychytali a mnohokrát som sa poriadne zasmial. Za nápad, v ktorom sú hlavnými predstavitelmi postavy z firmy na výrobu kobercov, tiež musím dať nejaké plusové body, pretože sa mi strašne páči. Nebyť odporného britského prízvuku a slabších hercov, dal by som aj plný počet, pretože od nezávisláckeho hororu s nízkym rozpočtom sa toho ovela viac ani vyžmýkať nedá.

• 1.11.2018  14:11

Po kúpe domu nájde starší pár krabicu s videopáskami, na ktorých je zaznamenaný študentský projekt. Ten sa zameriava na miestnu legendu o desivej postave prezývanej Peeping Tom. Projekt zostal kvôli záhadnému zmiznutiu aktérov nedokončený. Našťastie sa ho rozhodne ujať skúsený filmár Gavin York. Ten sa ale stretáva s pochybnosťami verejnosti a preto sa rozhodne všetkým dokázať, že strašidelné udalosti, ktoré študenti zachytili, nie sú žiadnym hoaxom. - Velmi zaujímavý hororový dokument. Nemôžem sa vyhnúť porovnaniu so Slender Manom, ktorého film som pozeral pár dní naspäť. V tomto prípade ma dej bavil omnoho viac, pretože nie je stavaný na nezmyselných lakačkách a cielom tvorcov nie je zavďačenie sa komerčnému divákovi, ale jeho poslaním je zmiasť diváka a to sa mu vďaka prekvapivým zvratom aj dosť darí. Celá záhada okolo Peeping Toma je dostatočne creepy na to, aby sa aj napriek nízkemu rozpočtu dala bez problémov pozerať. Rozhodne sa mi páčila aj pomalá práca a postupné odhalovanie mystéria záporáka. Herecké výkony sú podla mňa viac než slušné, pretože často sa pri hororoch podobného rázu divím, prečo tvorcovia zavolajú profesionálnych hercov, ktorí narušia ten realistický dojem, ktorý má horor natočený týmto štýlom vyvolať. V tomto prípade sú herci naprostými amatérmi a všetky ich problémy preto pôsobia uveritelnejšie. Nejde o nič prevratné, ale mne horory spracované týmto spôsobom väčšinou sedia. Niečo na tom ale určite bude, keďže sa tu objaví aj Eduardo Sánchez, ktorý tento hororový subžáner preslávil najviac.

• 26.10.2018  13:50

Mladá skeptička sa rozhodne stráviť Vianočný večer v mrakodrape s desivou históriou. Chce poprieť fámy o tom, že na mieste straší, ale dostala sa do pasce, z ktorej nie je úniku. Na vlastnej koži sa presvedčí, že s miestom nie je všetko v poriadku a je na čase, aby odkryla jeho desivú históriu. - Nemyslím si, že na toto Mr. Bill Moseley prikývol kvôli honoráru, ale skôr kvôli tomu, že na papieri to má slušný potenciál. Ten by ale mohol byť využitý len vtedy, keby mala hlavná herečka, na ktorú sa väčšina filmu ako samotnú zameriava, aspoň trochu charizmy, ale tú zjavne vôbec nemá, takže ma to vo výsledku dosť minulo. Občas sa objaví pekný soundtrack, občas krásna maska, ale celkovo je výsledok príliš nevýrazný a za posledné roky vzniklo velké množstvo hororov s podobným štýlom, ktoré sú ale kvalitou úplne niekde inde. + Bill Moseley

• 26.10.2018  11:32
    Lasso (2018)

Skupina dôchodcov prichádza na ranč, aby si tu pozrela miestne ródeo. Zažijú mnoho zábavy a po skončení odchádzajú domov s úsmevom na tvári. To ale ešte netušia, že sa predstavenie ani zďaleka neskončilo. Stali sa práve hlavnými aktérmi a miestni kovboji sú pripravení ich jedného do druhom zlikvidovať. - V prvom rade musím podotknúť, že nemám rád filmy, v ktorých tvorcovia z vyznávačov dvíhania činiek robia prepnuté hovädá. To, že mám väčšiu ruku ako ty stehno ešte neznamená, že mám pokrivený charakter. Práve naopak. Ale zase musím tvorcov pochváliť za to, že sa držia faktov, pretože Boldenone, ktorý tu záporáci užívajú, skutočne zvyšuje agresivitu. Tolko k môjmu vyznaniu mladého naturála a teraz k veci. Režijne mi tento debut príde v pohode, a ako prechod televízneho tvorcu k celovečernému snímku je podla mňa zvládnutý slušne, aj keď skúsenejší fanúšik spozná, že režisér si stále v hlave drží nezmyselné TV obmedzenia. Námet, v ktorom partia šialencov začne loviť nevinné obete, je v tomto žánri extrémne vyťažený a opozeraný, ale v tomto prípade mu značnú originalitu pridáva prostredie ródea a s ním spojené kreatívne vraždy. Pri tej prvej som mal po dlhých mesiacoch nepríjemný pocit a to hlavne kvôli použitej hudbe, s ktorou neskôr tvorcovia prestali pracovať, čo je škoda. Herecky sa mi to zdalo byť v poriadku a potešil ma hlavne Sean Patrick Flanery, ktorý síce nedostal hlavnú úlohu, ale vždy ho v hororoch rád vidím. Škoda toho, že miestami sú dosť vidieť do očí bijúce digitálne vylepšenia a konanie postáv je dosť nelogické, ale zase to je vykompenzované vysokým počtom úmrtí a tým, že sa neustále niečo deje. Silné tri hviezdičky sú primeranou cenou za toto pekelné ródeo. + herec z Saw 3D a The Evil Within + herečka z Beyond Skyline + herec z Paranoral Activity: The Marked Ones + herec z Ditch

• 22.10.2018  06:40
    Killer Kate! (2018)

Na žiadosť svojho otca sa Kate (Alexandra Feld) vydá spolu so svojou sestrou na rozlúčku so slobodou a poriadnu dámsku jazdu. Ženy sa dlhých päť rokov nevideli, a tak medzi nimi po chvíli nastávajú nezhody, ale len do chvíle keď zistia, že do domu, v ktorom majú stráviť najbližší víkend, zrejme niekto vnikol. Ich sesterské puto bude v noc Halloweenu podliehať tvrdej skúške, keď sa stanú terčom nebezpečnej rodiny útočníkov. - Prekvapivo vydarený nízkorozpočtový horor, od ktorého som takmer nič nečakal, ale dokázal výrazne zaujať. Hlavná štvorica ženských postáv je velmi sympatická. Oproti nim stojí nešikovná rodinka vrahov, na ktorej sa divák musí v niektorých momentoch poriadne pobaviť. Trochu mi pripomínali bandu zabijakov z You're Next, ale tieto nemehlá si to kvôli svojej neskúsenosti mohli dovoliť. Vraždy sa taktiež nesú v odlahčenom a zábavnom duchu, zomierajúce postavy poskytujú úsmevné momenty a celkovo z tohto filmu vyžaruje strašne vela pozitívnej energie, čo môže u hororu znieť trochu zvláštne, ale v mojich očiach to reprezentuje fakt, že keď sa pri natáčaní stretne partia príjemných ludí, vôbec nezáleží na tom, aký je rozpočet, že sa občas niektorý strih nepodarí, alebo že sa mŕtve telo ešte niekolko hodín po smrti hýbe. Dôležité je to, že výsledný produkt bude fungovať. Taktiež musím vyjadriť vďaku pánovi režisérovi, ktorý mi napriek značným komplikáciám umožnil tento počin vidieť ešte predtým, než sa dostane do sveta. + Tiffany Shepis + herec z The Black Room + herec z The Crazies, Would You Rather a American Horror Story + herečka z Insidious: Chapter 3

• 20.10.2018  18:05
    Slender Man (2018)

Štyri dievčatá sa rozhodnú pri spoločnej zábave otvoriť video s tajomnou postavou nazývanou Slender Man. Veria tomu, že je úplne neškodné, ale uplynie len zopár dní a jedna z nich bez stopy zmizne. Aj ostatné dievčatá začnú po zhliadnutí zažívať čoraz viac nadprirodzených problémov, a je jasné, že sa práve dostali do kontaktu s entitou, ktorá nie je z tohto sveta. - Vela sa tu toho chváliť nedá, ale za reč rozhodne stojí trio slečien King / Goldani Telles / Basso, pretože ich talent je neprehliadnutelný a som velmi vďačný, že každá z nich už má momentálne obsadenú úlohu v ďalšom hororovom projekte. Inak je tento film doslova prázdny. Strašidelné scény slabé, digitálne efekty úplne podradné a načasovanie pre vznik filmu, keď je legenda o Slender Manovi už dávno internetovou historkou, o ktorú pomaly nikto nezakopne, tvorcom tiež vôbec nevyšlo. Zmeniť režiséra, CGI efekty vymeniť za Javiera a odpútať sa od primitívnych pravidiel moderných komerčných hororov a bol by z toho hit. + Javier Botet + herečka z The Conjuring, Wish Upon a Smartass + herečka z Oculus a Ouija: Origin of Evil + herečka z When the Bough Breaks + herec z Exeter + herec z The Collector + herečka z #Horror

• 13.10.2018  14:42

Počas osláv Halloweenu sa nájomný vrah Wilkes (Tom Bateman) stretne s neočakávaným problémom. Telo zavraždeného má priniesť na vopred dohodnuté miesto, ale stane sa miestnou atrakciou a okoloidúci si zamilujú jeho kostým, ktorý v skutočnosti kostýmom nie je. Na párty, ktorú zhodou náhod navštívi, sa naviac stretne s charizmatickou Maggie (Rebecca Rittenhouse), takže sa veci začnú ešte viac komplikovať a on má len pár hodín na to, aby všetky problémy vyriešil a dopravil telo zosnulého na dohodnuté miesto. - Na tento projekt som bol dosť zvedavý a konečne môžem povedať, že som využil možnosť hodnotenia epizód na ČSFD naplno. Lákal ma neopozeraný systém, kedy jednotlivé epizódy budú vychádzať raz za mesiac a tematikou bude nejaký sviatok. Prvá časť The Body, ktorá seriál rozbieha, ma v niektorých aspektoch potešila a v niektorých naopak sklamala. Najviac ma sklamalo to, že námet tohto hororu bol spracovaný už v antológii Patient Seven. To by mi nevadilo, pretože ma to baví, ale režisér sem nepridal nič nové a okrem záveru, kedy sa surovosť prekvapivo vystupňuje a takmer každá z postáv ide k zemi, ide o velmi pomalý konverzačný horor, ktoré ja velmi neoblubujem. Nič to ale nemení na tom, že si tento projekt získal moju pozornosť a už sa nemôžem dočkať ďalšej časti a epizódy, v ktorej sa objaví to šialene a zároveň sladko vyzerajúce monštrum z trailerov. + Chasty Ballesteros + herečka z Unfriended: Dark Web + herečka z Freaks of Nature a Truth or Dare + herec z The Dark Tapes + herec z Suburban Gothic, Ash vs Evil Dead a Trash Fire + herec z 2 Lava 2 Lantula! + herečka z Would You Rather a Open Windows + herec z iZombie

• 13.10.2018  11:40
    Hollow Body (2018)

Hudobná skupina Hollow Body sa snaží pomaly dostať na vrchol, ale keď jej členovia dostanú šancu získať lukratívnu zmluvu, ich vystúpenie dopadne katastrofálne. Všetko sa mení vo chvíli, keď ich talentovanú speváčku Rachel (Allie Gonino) zasiahne blesk a ona na tri hodiny zomrie. Po jej oživení sa z nej stáva úplne nová osoba a žiadaná hviezda, ale spolu s úspechom v hudobnej brandži prichádza aj krutá daň. - Týchto hororov s tematikou toho, aká vysoká je cena za slávu, vzniklo v posledných rokoch viacero, a väčšina z nich tento snímok prekonáva. Prostredie hudobného biznisu mi nie je velmi sympatické, rovnako ako mi nebola sympatická hlavná herečka v tomto snímku. Nápad, ktorý slúži aj ako hlavný plot twist tohto hororu, je podla mňa silný, ale práca s ním bola v tomto prípade akosi posunutá na vedlajšiu kolaj, takže sa žánrový fanúšik vela scén, ktoré by ho uspokojili, nedočká. Poteší ale všestranný David Arquette, od ktorého sa po úspechu Scream série čakalo asi viac, ale stále je na tom lepšie, než niektoré zapadnuté hororové hviezdy, ktoré prikývnu na každú ponuku, za ktorú im pribudne pár dolárov. + herec z Scream a Bone Tomahawk + herečka z Fun Size Horror: Volume One + herec z The Ganzfeld Haunting a Cabin Fever: Patient Zero + herečka z Ryde

• 12.10.2018  19:27
    Black Site (2018)

Poslaním organizácie, ktorá sídli na mieste nazývanom Black Site, je deportovanie Bohov, ktorí prišli na Zem činiť zlo. Ich najnovším úlovkom je Erebus, ktorého deportácia sa ale nezaobíde bez problémov. Budova sa totiž ocitne pod útokom jeho nasledovníkov, ktorí sú odhodlaní vyslobodiť svojho vodcu za každú cenu. - Zvláštny horor, nad ktorým budem ešte nejakú dobu premýšlať. Aj keď je to natočené poloamatérskym štýlom a herci podávajú miestami až podradné výkony, ide o horor, ktorý si zhliadnutie zaslúži. Spracovanie mysteriózneho námetu v štýle H. P. Lovecrafta, kedy strach vychádza hlavne z toho, čo ludské oko nevidí a v prvom rade nedokáže pochopiť, tu je vygradované do najvyšších otáčok a výjavy odohrávajúce sa v hlave hlavnej hrdinky sú fascinujúce. Tvorcom sa podarilo zladiť to aj technicky, čiže nechýba štýlová hudba a prepracované vizuály. Rozuzlenie bolo pre mňa tiež uspokojivé, takže mám z toho dosť pozitívny dojem. Keby tu bolo viac prostriedkov a skúsenejšia výprava, išlo by o extrémní nářez, ale aj takto ide o film, s ktorým som viac než spokojný. + herečka z The Mind's Eye, Pod a Darling + herec z The Rezort a Kill Command

• 6.10.2018  16:35

Kvôli nedostatku financií začne Busi (Petronella Tshuma) pracovať ako upratovačka v zapadnutej nemocnici. Jej najväčším snom je priviesť do mesta aj svoju sestru, takže si odkladá všetko, čo zarobí. V nemocnici stretáva Gracie (Kwande Nkosi), ktorá jej prezradí, že ju terorizujú démonické sily. Busi sa rozhodne pomôcť jej, ale práve vkročila na extrémne nebezpečné teritórium bytosti prezývanej Tokoloshe. - Na to, že režisér nemá s filmom zjavne ešte nič spoločné, sa mi jeho debut zdal viac než prijatelný. V niektorých scénach je až príliš vidieť, že sa snaží primiešať trochu americký štýl strašenia, ale celkovo si udržiava svoj vlastný prístup k takmer neznámej africkej tradícii o malých démonikoch nazývaných Tokoloshe. Scény v klasickom hororovom prostredí starej nemocnice dokážu fungovať nepríjemne a príbeh vystavaný na dramatickom prežívaní ženy, ktorá slúži každému len na to, aby ju zneužil, je dostatočným motivátorom k tomu, aby sa divák zaujímal o to, ako sa s tým sympatická herečka v hlavnej úlohe vysporiada. Nič prevratné, ale vždy si rád pozriem horor z končín, kde ich vela nevzniká, pretože strašidelné príbehy rôznych kultúr sú pre mňa z oblasti histórie tým najzaujímavejším.

• 5.10.2018  18:48
    Extremity (2018)

Kvôli svojím fóbiám z detstva sa mladá žena rozhodne podstúpiť atrakciu, ktorej prostredníctvom bude prinútená postaviť sa svojmu najväčšiemu strachu. Čakajú ju zistenia o tom, aké extrémne situácie dokáže prežiť, kolko bolesti vydrží a v neposlednom rade zistí, že je na čase, aby všetok hnev, ktorý v sebe kvôli tomu, že ju otec v detstve zneužíval, držala, nechala vyjsť na povrch. - Od tohto hororu som očakával fakt vela. Sledoval som ho v podstate už od prvého ohlásenia, ale snažil som sa vyhnúť informáciam o tom, čo v ňom bude. A nakoniec som namiesto očakávaného Survival Horroru dostal výborný béčkový horor s Halloweensky ladeným príbehom. Vizuály sú perfektné, rovnako ako hudba, ktorá spolu s maskami a odviazanými hercami vytvoria fakt chuťovku. Prekvapení je plno a počas priebehu divák zistí, že nejde len o horor, ktorý má pobaviť, ale skrýva sa v ňom aj hlbší príbeh plný emócií. Od podobných hororov viac nečakám, takže sa ani nebudem rozpisovať. Rozhodne ale čakám vela od pána Anthonyho DiBlasiho, pretože je v posledných rokoch jedným z najkonzistentnejších hororových tvorcov a už by sa konečne mohol odpútať od TV projektov a naplno sa venovať vlastnej tvorbe. + J. LaRose + herečka z Sharknado 2, The Night Watchmen, The Black Room a Victor Crowley + herec z iZombie + herec z The Greasy Strangler + herečka z Last Shift a ABCs of Death 2.5 + herec z Contracted: Phase II a Dead Awake

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32