Marceloo

Horror Addict

1 8 9 10 11 12 13 14 18 27 35
    • 20.6.2015  22:47
    Oblast 51 (2015)

Čím viac ludia nenávidia Found Footage, tým viac sa mi páči. Síce je dej slabý a miestami nezáživný, ale napriek tomu sa mi to páčilo. Nikdy by ma nenapadlo, že do najstráženejšej oblasti na svete sa dá dostať tak jednoducho. Keď to ale porovnám s Hangar 10 z minulého roku, čo je v podstate presne to isté aj dejovo aj prostredím, Area 51 je u mňa osobne o 2 triedy vyššie, keďže Hangar 10 patrí do mojej TOP 3 najhorších hororov, ktoré som kedy videl. Síce to tu je hodnotené ako odpad, čo vážne nechápem, ale mne sa to páčilo. + herec z Paranormal Activity: The Marked Ones

• 20.6.2015  14:16

Päť kamarátov chce nájsť najdesivejší strašidelný dom v Amerike. Netušia však, že pracovníci strašidelných atrakcií berú svoju prácu až príliš vážne a sú ochotní kvôli zábave zachádzať až za hranicu zákona. - Po takmer troch rokoch som si tento horor pozrel znovu, aby som si trochu oživil spomienky pred prichádzajúcim sequelom. V prvom komentári som písal, že ide podla mňa o jeden z najpodceňovanejších Found Footage hororov roku 2014, kedy tento subžáner dosiahol vrcholu a bol týmto spôsobom natočený takmer každý druhý horor. Môj názor zostáva rovnaký, pretože mne to jednoducho úplne sedí. Vynikajú hlavne perfektné masky na čele s dievčatkom z posterov, neopozeraná téma Halloweenskych strašidelných domov a dynamické tempo. Má to aj viacero nedostatkov, ktoré však tentokrát opomeniem a keďže som sa aj pri druhom pozeraní dobre bavil, rád tomu zvýšim hodnotenie.

• 14.6.2015  09:52

Prvá hororová antológia po V/H/S,ktorú som videl. Taktiež to bol prvý horor z Thajska ale príjemne ma prekvapil. Prvý príbeh je najslabší zo všetkých. Druhý príbeh sa zvrtne na parádnu komédiu. Tretí príbeh je priemerná ducharina. Štvrtý príbeh je najlepší zo všetkých a vedel by som si ho predstaviť ako celovečerný film. Na scénu s rezaním zubov do smrti nezabudnem.

• 12.6.2015  19:22

Mladý chalan objaví zvláštny dar,ktorý dostal. Dokáže vzkriesiť ludí po smrti. A tak si zabíja sexy ženy ako sa mu zachce.

• 12.6.2015  18:54
    Echoes (2014)

Moderný dom uprostred púšte a zdanlivo osamelá sexy žena sú zaujímavou kombináciou. Myslím si, že sa z toho dalo vyťažiť viac, ale celkovo to nebolo až také zlé. Nie som velmi spoločenský typ, takže takýto život by sa mi velmi páčil, čiže som to bral aj ako menšiu inšpiráciu do svojej budúcnosti. + nádherné prostredie púšte v USA

• 12.6.2015  06:21
    Crawl or Die (2014)

Tento film je hororom hlavne pre ludí,ktorí majú klaustrofóbiu. Pre iného to nemá efekt. Problémom je,ze vojaci zomrú hned a zostane len Tank proti Alienovi. Ten vyzerá úplne slabo. Tank ide cez úplne úzke rúry,ale zvláda to dobre. Chystá sa prequel a aj ten si pozriem len kvôli Tank.

• 8.6.2015  16:55
    Zombieworld (2015)

Konečne poriadny návod, ako prežiť Zombie Apokalypsu! A po tom, čo odmalička chodím do kostola som konečne zistil, ako to bolo s Ježišom a Judášom naozaj. Vždy som veril, že Judáš nebol tak zlý, a tu som sa presvedčil, že ho nezradil, ale že bol vlastne posledný, kto mu zostal verný.

• 6.3.2020  16:25
    Nosferatu (TV seriál) (2019)

Pre teenagerku Victoriu McQueen (Ashleigh Cummings) je najoblúbenejšou činnosťou brázdenie lesov v okolí jej bydliska na motorke. Počas jednej z týchto jázd zisťuje, že má nadprirodzené schopnosti, ktoré jej pomôžu nájsť veci, ktoré sa stratili. Keď zmizne miestne dievčatko, ktoré dobre pozná, a záchranné zložky sú bezradné, uvedomí si, že jej schopnosti jej môžu pomôcť dieťa zachrániť. To ale ešte netuší, že sa bude musieť postaviť zvrátenému chlapovi s menom Charlie Manx (Zachary Quinto). - Bravúrny námet, katastrofálne spracovanie. Takto by som popísal tento seriál. Zo začiatku ma dej velmi chytil, ale už po pár epizódach sa hororové prvky vytratili a riešili sa tu skôr tradičné teenage veci, ktoré normálne v hororoch oblubujem, ale tu sú tak nesympatické postavy, že ma to vôbec nezaujalo. To sa ale nedá povedať o Zacharym Quintovi, pretože ten hrá fenomenálne a oproti ostatnému hereckému obsadeniu je úplne inde. V závere to prekvapivo dosť ožilo a tvorcovia celkom slušne nabudili na druhú sériu, ale ešte si velmi dobre rozmyslím, či sa jej oplatí venovať čas. + herec z American Horror Story + herečka z Hounds of Love + herečka z Dead of Summer

• 27.2.2020  18:20
    Creepshow (TV seriál) (2019)

Seriál pokračujúci v spracovaní strašidelných komiksov s názvom Creepshow. Diváci sa dočkajú dvanástich krátkych príbehov rozdelených do šiestich epizód. Tie sú plné monštier, duchov a krvi. - Celkom zábavný seriál, ktorý sa ale vo všetkých príbehoch drží priemeru. Našťastie vďaka krátkym príbehom nezačne nudiť, ale trochu zamrzí fakt, že sa v dvanástich poviedkach nenájde ani jedna, ktorá by dokázala výraznejšie zaujať. Myslím si, že rozpočet musí byť velmi nízky, takže vznik druhej série uvítam. Urobil by som ale jednu zmenu. Namiesto zvučných hororových mien by som dal priestor realizovať sa skôr menej známym režisérom, ktorým by tento seriál vďaka ideálnemu formátu pomohol rozbehnúť kariéru. + Tobin Bell + Adrienne Barbeau + David Arquette + Bruce Davison + Jeffrey Combs

• 21.2.2020  20:08
    I Am Fear (2020)

Svetoznáma reportérka Sara Brown (Kristina Klebe) je unesená teroristami z ISISu. Tí plánujú vysielať jej vraždu naživo, aby celá Amerika videla, čoho sú teroristi schopní. - Nie je to zlé a má to určitú výpovednú hodnotu a silnú myšlienku, ale než k nej film dospeje, väčšina divákov ho už zrejme vypne, poprípade ju nepochopí. Najväčším problémom filmu je to, že úplne nezmyselne preskakuje z jednej časovej roviny do druhej, a to bez toho, aby divák vedel, o aké postavy ide a aká je ich motivácia. Kristina Klebe hrá samozrejme ovela lepšie než ostatní herci, takže za ňu tomu dám o hviezdičku viac, ale inak je to strata času, aj keď to má len necelých osemdesiat minút. + William Forsythe + Bill Moseley + Kristina Klebe

• 25.1.2020  16:40

Po udalostiach z predchádzajúcej série sa Sabrina (Kiernan Shipka) spolu s partiou zo školy vydáva zachrániť Nicka (Gavin Leatherwood). Jej akadémia sa vyrovnáva s ťažkými stratami a jej tety sa snažia udržať pokope študentov, ktorí v nej zostali. Prudence (Tati Gabrielle) a Ambrose (Chance Perdomo) sa vydávajú na lov a ich korisťou je otec Blackwood (Richard Coyle), ktorý bude musieť zaplatiť za skutky, ktoré napáchal. - Tretia séria je pre mňa značným sklamaním, pretože na konci druhej série to vyzeralo na slušný nábeh pre príbeh odohrávajúci sa v pekle, na čo som sa dosť tešil. Dej sa tu síce odohráva, ale nie tým spôsobom, akým by som si želal. Fanúšikovi hororových seriálov bude už od začiatku udierať do oka to, že sa tvorcovia viac než inšpirovali čarodejníckymi sériami American Horror Story. Potešil ma vývoj niektorých vzťahov. Hlavne za Thea som bol rád a celkovo ide o jeden z mála prípadov, kedy Netflix nezobrazuje LGBT problém nasilu, ale spracúva ho na základe skúseností, ktoré si herec prežil aj v skutočnosti. Keď už som u týchto politických vecí, tak spomeniem aj to, že mnoho kresťanov kritizovalo tento seriál a označovalo ho za satanistickú propagandu a podobné nezmysly, pričom biblické príbehy v tejto sérii sú spracované vynikajúco. Taktiež oceňujem to, že sa Netflix snaží poukázať aj na vzdelávanie v oblasti sexuality, čo je v dnešnej dobe fakt potrebné, keďže aj u nás na dedine sa medzi sebou trckajú trinásťročné decká čo ani len netušia, aké to môže mať následky. Ako si to tak po sebe čítam, tak sa vlastne to, čo som v prvej sérii považoval za najväčšie negatíva, postupne stalo najsilnejšou stránkou tohto seriálu. Nábeh na štvrtú sériu sa celkom podaril, ale bude to chcieť trochu zlepšiť scenár, pretože v tejto sérii už bolo badatelné, že v mnohých momentoch sa tvorcovia viac-menej stratili.

• 5.1.2020  14:46
    Máma (2019)

Partia kamarátov sa snaží dostať k alkoholu a preto oslovujú dospelých, či by im nepomohli. Väčšina z nich ich pošle kade lahšie, ale našťastie natrafia aj na pohodových dospelákov, ako je napríklad Sue Ann (Octavia Spencer). Tá im ochotne pomôže a dokonca ich pozve aj do svojho domu, kde sa mládež nemusí obávať toho, že by ich náhodou pristihol nejaký strážca zákona. Jej pivnica sa pre deti stane miestom odpočinku a ona sa stane ich náhradnou matkou. Ale len do chvíle, keď nerozvážni mladiství porušia jej pravidlá. - Popravde som kvôli hereckému obsadeniu vela nečakal, keďže ide okrem Octavie Spencer prevažne o televíznych hercov, ale paradoxne považujem práve herecké výkony za najsvetlejšiu stránku tohto inak menej záživného hororu. Scenár sa dá tiež pochváliť, a aj keď je dej dosť predvídatelný, práve spomínané herecké výkony ho robia v mojich očiach záživnejším a dynamickejším. Celá zápletka drží vďaka retrospektívnym scénam dobre pokope a dáva na konci zmysel, ale je tu až príliš cítiť režisérovu opatrnosť a to, že s hororom nemá žiadne predchádzajúce skúsenosti. Pre pohodový večer ideálny film, ale v kinách tento typ filmu nemá šancu uspieť. + herečka z Halloween II a The Shape of Water + herec z No One Lives + herečka z A Haunted House 2 a Pandemic

• 2.1.2020  15:12
    Annabelle 3 (2019)

Manželia Warrenovci odchádzajú na výlet a svoju dcéru Judy (Mckenna Grace) nechávajú doma s Mary Ellen (Madison Iseman), ktorá má na ňu dávať pozor. Po odchode rodičov príde na návštevu aj Daniela (Katie Sarife), takže si dievčatá naplánujú spoločnú zábavu. Svetoznáme múzeum plné prekliatych predmetov v dome Warrenovcov je pod zámkom, ale keďže sa v dome nachádzajú len tri bezbranné dievčatá, nájdu si démonické sily čoskoro cestu von. - Od série, ktorá má pri každom príspevku iného režiséra, je asi treba očakávať velmi kolísavú kvalitu jednotlivých filmov. Na dvojke ma najviac bavili výkony detských herečiek. Presne tento aspekt je aj najsilnejšou stránkou trojky, keďže Mckenna Grace strčila s prehladom do kapsy svoje staršie kolegyne a dokonca si dovolím napísať že aj hororových veteránov Patricka Wilsona a Veru Farmigu, ktorí v tomto filme vyzerajú, ako keby im pred tvárou okrem kamery stál aj niekto kto na nich mieri glockom. O Mckenne ešte budeme počuť velké veci, rovnako ako o Garym Daubermanovi, ktorý možno do žánru neprináša vela nových vecí, ale na druhej strane vie, čo od hororov mainstreamoví diváci vyžadujú, takže fakt, že sa za necelých päť rokov vymakal z nikoho na zvučné meno v hororovom žánri, nie je až taký prekvapivý. + Mckenna Grace + Vera Farmiga + Patrick Wilson + herečka z Tales of Halloween a Goosebumps 2

• 29.12.2019  11:03
    Potomek (2019)

Už od svojho narodenia je Miles (Jackson Robert Scott) netradične inteligentný a preto mu chcú jeho rodičia poskytnúť čo najlepšie vzdelanie. Všetko sa mení vo chvíli, keď tento inokedy slušný chlapec, s ktorým nikdy nebol žiadny problém, brutálne napadne svojho spolužiaka. Napriek terapii sa Milesov stav neustále zhoršuje a je stále agresívnejší. Jeho rodičia sa rozhodnú nájsť pôvod zmeny v jeho správaní a čakajú na nich šokujúce zistenia. - Ďalší fajnový horor s malým diablom v hlavnej úlohe. Námet nie je ničím novým, ale Jackson Robert Scott už má skúsenosti z It, takže podáva slušný výkon a vďaka nemu vývoj filmu nevyzerá ako keby ho už divák niekedy videl. Velmi ma zaujala scéna s maďarským dialektom. Normálne rozmýšlam, že kontaktujem nejakého tvorcu a navrhnem mu, aby do amerického filmu nejakým spôsobom zakomponoval kus záhoráckeho textu. Nemôžem zabudnúť na vynikajúci soundtrack od pána Josepha Bisharu. S hodnotením to ale preháňat nebudem, pretože je viac než jasné, že by sa z tohto projektu dalo vyťažiť viac, keby jeho cielom nebolo uspokojiť mainstreamového diváka. + herec z It a Fear the Walking Dead + herečka z Extraterrestrial, It Stains the Sands Red a Jigsaw + herečka z Saw 3D a A Christmas Horror Story

• 28.12.2019  10:48
    Syn temnoty (2019)

Mladý pár z Kansasu sa dlhé roky snaží splodiť dieťa, ale nedarí sa. Jednej noci pri ich farme pristane záhadný predmet, pri ktorom nájdu malé bábätko. Ide podla nich o dar z nebies a preto si chlapca nechajú. Roky ubiehajú a Brandon (Jackson A. Dunn) ma stále viac pocit, že sa od iných rovesníkov odlišuje a že je voči nim nadradený. Keď začne postupne zisťovať, že má nadludské schopnosti, vydá sa na nebezpečnú cestu za zistením, čím v skutočnosti je. - Čakal som úplný odpad, pretože spojenie superhrdinský horor znie úplne banálne, ale nakoniec to ubehlo velmi rýchlo a dosť ma to bavilo. Elizabeth Banks je parádna a rozhodne nevyzerá na 45 rokov, Jackson A. Dunn tiež zahral svoju náročnú úlohu výborne, a velmi sa mi páčili aj výkony vedlajších hercov, ktoré sú väčšinou v hororoch ignorované, ale v tomto prípade boli do deja ideálne zakomponované. Prekvapila ma aj miera brutality, pretože sú tu dve scény, ktoré si zapamätám na dlho, a nečakal som, že by sa objavili zrovna v tomto type filmu. Tvorcovia velmi vhodne vybrali aj miesto, kde je príbeh zasadený, pretože z toho celý čas srší tá príjemná Midwest atmosféra Kansasu. Hodnotenie u mňa zráža hlavne to, že sme sa vlastne vôbec nedozvedeli nejakú príčinu alebo pôvod, ale s tým sa dosť dobre dá pracovať v sequeloch, ktoré by som si bez váhania pozrel. Tento experiment s novým druhom hororu sa podaril. + herečka z The Uninvited + herec z Shutter a Outcast

• 27.12.2019  10:53
    Haunt (2019)

Počas Halloweenu sa partia kamarátov vyberie na zábavu, ale tá je príliš nudná, takže z nej odídu. Dostanú nápad ísť navštíviť strašidelný dom. Popri ceste na jeden narazia, a keďže ich vystraší hneď prvé monštrum, na ktoré narazia, rozhodnú sa vstúpiť. To ale nikdy nemali robiť. - Čakal som ovela viac, keďže nikto z kamarátov nedal menej ako tri hviezdy. Tento koncept bol za posledné roky spracovaný niekolkokrát a mám pocit, že Haunt je z týchto kúskov najslabší. Osobne mi vadilo hlavne herecké obsadenie, z ktorého mi boli všetci extra nesympatickí už v úvodných minútach. Našťastie je to Slasher, takže o postavy až tak nejde. Krvi je tu dosť, ale nie je tu žiadna scéna, ktorá by vyslovene utkvela v pamäti. Koniec to u mňa vytiahol na slabé tri. Myslel som, že to bude ďalší z hororov, ktorý budem pozerávať pred Halloweenom každý rok, ale nezaujal ma ani natolko, aby som si ho niekedy pozrel znova. + herec z iZombie a The Other + herec z The Strangers: Prey at Night

• 25.12.2019  11:00
    Gags (2018)

Malé wisconsinské mestečko Green Bay sa stane stredobodom pozornosti, keď sa v ňom objaví klaun menom Gags. Niektorí obyvatelia sú zhrození, niektorí majú radosť a nájdu sa aj takí, ktorí sa nechajú inšpirovať týmto klaunom a sami sa prezlečú za klaunov a desia okoloidúcich. Reportérka Heather Duprey (Lauren Ashley Carter) celú situáciu okolo záhadného klauna monitoruje, ale nezdá sa jej, že tento príbeh by mohol divákov zaujať. Ani len netuší, ako sa mýli. - Celkom fajnový horor so záhadným klaunom spracovaný vo forme Found Footage. Pár rokov dozadu, kedy bol každý druhý horor nasnímaný týmto štýlom, by to rozhodne nezaujalo, ale teraz, keď týchto hororov vychádza už málo, sa na ne aj celkom teším. A v tomto prípade tvorcovia dokonca FF zábery rozumne podložili, keďže sa dočkáme záberov z policajných kamier, priemyselných kamier, live streamu a televíznej reportáže, na rozdiel od väčšiny FF hororov, kde retardi pobehujú s kamerou v ruke v absolútne nerealistických situáciach. Najviac v tomto horore vyniká herecký výkon Lauren Ashley Carter, ktorá už je veteránkou a tu je oproti ostatným hercom minimálne o level vyššie. Svojím prejavom mi strašne pripomínala Sarah Paulson a jej AHS postavu Billie Dean Howard. Na druhej strane sa tu nájde mnoho chýb, čo sa ale pri debute dá odpustiť. Najväčšou je to, že je klaun značne nevyužitý a objavuje sa fakt len príležitostne. Celkovo je to ale pozeratelné, a aj keď sa Gags nezaradí medzi top výber hororových klaunov, mňa osobne zaujal. + Lauren Ashley Carter + herečka z Ahockalypse

• 22.12.2019  14:04

Malé mestečko sa chystá osláviť Vianoce prostredníctvom divadelného predstavenia v budove miestnej školy. V správach sa objavia zvesti o tom, že sa krajinou šíri neznáma nákaza, ktorej obyvatelia nevenujú prílišnú pozornosť. Ale len do chvíle, kedy epidémia zasiahne aj ich mesto a sviatočná atmosféra sa premení na krvavý masaker. - Pred pozeraním hororových muzikálov som vždy velmi opatrný, pretože očakávam vždy to najhoršie, ale väčšinou to skončí celkom príjemne a to aj v tomto prípade. Postavy mi boli už od začiatku velmi sympatické, vianočná atmosféra sa podarila pomocou výzdoby vytvoriť perfektne, krvi tieklo tiež dosť a nakoniec neboli vôbec otravné ani tie hudobné vstupy, pretože vždy posunuli dej o kus ďalej. Značným mínusom je dosť nevyvážený dej, kedy je napríklad jedna scéna plná napínavej akcie so zombíkmi, a po nej nasleduje nejaká málo záživná scéna s dialógom, čo spôsobuje nevyrovnané tempo, ale ako celok to ubehne celkom v pohode a k vianočným sviatkom sa tento film hodí. Nevylučujem že si ho niekedy počas sviatkov pozriem zase.

• 27.9.2019  09:57
    Prey (2019)

Po smrti svojho otca sa Toby (Logan Miller) zapíše do programu, ktorý mu má pomôcť vyrovnať sa s jeho stratou. Bude vysadený na opustenom ostrove, kde má vydržať 72 hodín a zabezpečiť si obživu. Krátko po opustení lode ale zisťuje, že ostrov nie je ani zďaleka opustený, aj keď to neznamená, že je obývaný ľuďmi. - Na produkciu Jasona Bluma dosť slabota. Nie len vizuálne, ale aj obsahovo. Námet je super, keďže stavá moderného chalana do divočiny, kde sa má o seba postarať, čo je pre dnešnú mládež nočnou morou, ale je maximálne nevyužitý. Rovnako sú slabé aj hororové prvky a tvorcovia sa zamerali skôr na dramatický spôsob príbehu. Nepomáha tomu ani to, že je to predvídatelné od úplne prvej až po úplne poslednú scénu, ale keďže som dlho žiadny horor nevidel, dám tomu aspoň slabšie tri za príjemné lokácie. + herec z Would You Rather a Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

• 18.7.2019  17:24
    Scream - Resurrection (série) (2019)

Skupina študentov sa z rôznych dôvodov ocitne po škole. Zdá sa, že nemajú nič spoločné, ale keď sa večer opäť stretávajú na miestnej zábave, pri ktorej sa odohrá tragédia, zisťujú, že sa stali terčom vraha, ktorý nosí charakteristický kostým a je prezývaný Ghostface. - Už komplikácie so vznikom tejto tretej série boli dôkazom, že od toho netreba čakať vela. Následné rozhodnutie urobiť z toho reboot tiež dojem nezlepšilo. A keď sa ukázalo, že toto rozhodnutie malo za ciel nahádzať tam prevažne černošské obsadenie, bolo mi jasné, kam to bude smerovať. Výsledkom je akýsi nepodarený mix, v ktorom sa SJW hlavné postavy snažia pôsobiť cool, ale vôbec sa im to nedarí. Nemôžem povedať, že by to pre hororového fanúšika bolo nezaujímavé, pretože hra so žánrovými pravidlami, ktoré táto frančíza pomohla zadefinovať, je silná, ale každá situácia, pri ktorej tvorcovia odkazujú na hororové klasiky, mi prišla strašne silená. Rovnaká vec platí aj o extra slabých dialógoch. Za pozitíva považujem návrat originálnej masky, malú úlohu Tonyho Todda, úplne úžasnú Keke Palmer, ktorá má ako naschvál z hlavných postáv najmenej priestoru, moderne ladený vizuál a aj niektoré vraždy, ale s výsledkom nie som spokojný, aj keď som takmer nič nečakal. Bodaj by si všetci tvorcovia, ktorí chcú tvoriť horory s afroamerickou kultúrou, brali príklad z Jordana Peelea, ktorý tu je mimochodom tiež spomenutý. Odporúčam pozerať skôr na jeseň, keďže sa to točí okolo Halloweenu a je milión lepších vecí, ktoré sa teraz v lete po večeroch dajú robiť. + Tony Todd + herečka z Scream Queens a Animal + herečka z Split + herec z Yoga Hosers a Truth or Dare

• 16.6.2019  10:44

Mladá rodina sa stane terčom nebezpečného vlamača, ale našťastie sa dočká neočakávaného záchrancu. - Zaujímavý nápad ako spracovať ten najklasickejší hororový motív dieťaťa a strašidla pod postelou. Naviac má záporák fakt creepy masku, takže tu chýba len viac finančných prostriedkov. + herečka z From Dusk Till Dawn: The Series

• 3.6.2019  10:29

Zaneprázdnená a prácou zaťažená Alice (Alexis Kendra) nemá čas ani len poupratovať svoj byt, takže keď stretne podivnú inštalatérku Shelly (Rachel Alig), ponúkne jej prácu upratovačky. Alice sa zmieta v osobných problémoch týkajúcich sa vzťahu so ženatým mužom, a keďže sa chce týchto starostí zbaviť, začne tráviť so Shelly viac času. To ale nie je úplne najlepší nápad, keďže jej nová upratovačka má temné plány, ktoré rozhodne nezahŕňajú nové kamarátky. - Po zhliadnutí krátkometrážnej podoby tohto snímku a prechádzajúcej tvorby týchto osôb som vedel, čo približne od The Cleaning Lady očakávať, a v podstate som to aj dostal. Dej je pomalý a dialógov je fakt vela, ale postavy sú napísané sympaticky a reálne, takže som so sledovaním problém nemal. V závere sa dej vystupňuje, a aj keď sa dá vyvrcholenie predvídať už od začiatku, s jeho spracovaním som spokojný a ten záver má podla mňa dosť velký potenciál na dvojku, ktorú by som si tiež pozrel. Ostatné veci som napísal už v predchádzajúcich komentároch k snímkom tohto tímu a zostávajú nezmenené, rovnako ako ohodnotenie slušnými tromi hviezdičkami. + herečka z Hatchet II, Girl House a Goddess of Love + herec z Death House + herečka z Goddess of Love + herečka z Goddess of Love a Don't Let Them In

• 1.6.2019  13:42

Sociálna pracovníčka Anna (Linda Cardellini) má za úlohu vyriešiť prípad matky, u ktorej je dôvodné podozrenie, že sa o svoje ratolesti nestará tak, ako by mala. Ženu pozná a verí, že ide o omyl, ale pri kontrole jej bytu nájde deti v hrôzostrašných podmienkach a musí ich matke odobrať. Netuší ale, že matka ich v skutočnosti chránila pred duchom krvilačnej ženy z mexických legiend, a že ich namiesto vyslobodenia odsúdila k záhube a zároveň si podpísala rozsudok, ktorý ohrozí aj jej vlastnú rodinu. - Asi ako každého, kto sa o horor aspoň trochu zaujíma, ma prekvapila správa o tom, že tretia časť najúspešnejšej hororovej série modernej doby sa dostala do rúk chlapovi, ktorý natočil len jeden (aj keď fakt slušný) krátkometrážny horor. Myslel som si, že pán Chaves v sebe musí skrývať obrovský talent a hneď som bol nadšený z toho, že sa ešte pred vydaním The Conjuring 3 dočkám jeho debutu. Ten ale vôbec nepotešil a La Llorona je len ďalším bezduchým príspevkom do takmer totálne znefunkčneného subžánru ducharín. Mám pocit, že aj keď mal režisér napísaný scenár od akýchsi týpkov, ktorí rovnako ako on ešte nič nenatočili, zobral si namiesto neho malý diárik, kde mal vypísané tie najväčšie hororové klišé, a dal si za ciel všetky si ich odfajknúť, takže z toho vznikol horor plný dunivých zvukov, prítomné jump scares prekvapia už fakt len človeka, ktorý nevidel žiadny horor z posledného desaťročia, a taktiež nemohlo chýbať finále plné CGI, v ktorom lieta všetko, čo sa v dome nachádza, a nezáleží na tom, či ide o živé alebo neživé predmety. Nechcem to ale len kritizovať a musím uznať, že minimálne scéna s dáždnikom je super. Taktiež herci sú fakt príjemní a už som raz k jednému hororu písal, že James Wan je expert na objavovanie detských hororových talentov a tu to platí dvojnásobne. Pána Chavesa by som tiež ešte úplne neodsudzoval, pretože si myslím, že mu do tohto projektu výrazne zasahovali páni Wan a Dauberman a namiesto toho, aby mu dali možnosť naplniť svoj potenciál a vytvoriť inovatívny horor od neho skôr žiadali, aby vytvoril niečo uspokojivé pre masy. Tudy cesta ale rozhodně nevede, takže stále platí slogan Make Horror Great Again! + herečka z Circle + herec z Deep in the Darkness a American Horror Story + herec z Annabelle + herečka z Outcast

• 31.5.2019  18:25
    Starfish (2018)

Po smrti svojej najlepšej kamarátky je Aubrey (Virginia Gardner) v smútku a je pre ňu ťažké vyrovnať sa so smrťou tak blízkej osoby. Snaží sa nájsť upokojenie na mieste, kde spolu zvykli tráviť čas. Jedného rána sa ale svet z ničoho nič zmení a Aubrey zostáva poslednou osobou na planéte. Alebo je všetko inak? - Ani neviem, ako napísať obsah tak, aby neprezradil o čo ide. Nedá sa povedať, že by som bol z tohto hororu, ktorý je zatienený drámou a desivosť má v ňom len mizivú úlohu, sklamaný. Skôr som sklamaný z toho, že si tak prefektný námet zobral na starosť debutant, pretože mám pocit nepopísatelne premárneného potenciálu. Myslím si, že keby sa tento námet dostal do rúk zručného a hlavne skúseného hororového režiséra, výsledok by rozbil všetky komerčné nezmysly s podobnou tematikou, ktoré v posledných rokoch vznikli. Mal som celý čas pocit, že netuším, kam režisér dejom smeruje, ale na konci sa mi rozsvietilo keď som videl, komu je film venovaný. To už mohol režisér rovno natočiť nejaký krátky tribute na Facebook a bolo by to rozumnejšie. Každopádne ma bavilo pozerať sa hlavne na vynikajúcu Virginiu Gardner, ktorá mi výrazovo aj herecky strašne pripomína Virginiu Madsen v mladom veku, čo je len dobre. Asi by som hororovým nadšencom tento snímok skôr neodporúčal, lebo je tu málo dialógov, je to dosť dlhé a tempo je miestami neznesitelne pomalé, ale zase je to fakt poctivá indie záležitosť na ktorej je vidieť ten začiatočnícky zápal, takže si radšej vyberte sami. + herec z The Windmill Massacre + herečka z Tell Me How I Die a Monster Party

• 26.5.2019  14:45
    My (2019)

Rodina Wilsonovcov sa vyberie na dovolenku na chate pri jazere a všetci sa tešia na víkend plný zábavy. Ich relax ale uprostred noci prekazia neznámi návštevníci, ktorí stoja na ich pozemku a nevyzerajú, že by mali v úmysle odísť. - Po Get Out bol tento horor samozrejme silno očakávaným kúskom, ale z výsledku nemám úplne dobrý pocit. Celý dej je samozrejme precízne vykonštruovaný a chyby v oblasti scenára, atmosféry alebo logiky konania postáv by človek hladal zbytočne. Práve s postavami mám ale ja osobne problém, pretože skvelý výkon Lupity Nyong'o je až príliš výrazný a ostatné postavy až nepríjemne zatieňuje a stavá ich na úroveň béčkových hororových hercov. Naviac som nepochopil režisérove úplne zbytočné komediálne vsuvky. Tie samozrejme fungovali v Get Out, kde je ústrednou postavou mladý týpek, ale vkladať ich do scén kde matka bojuje aby ochránila svoju rodinu mi príde nevhodné. Na druhej strane násilie je tu slušne vystupňované a ideálne skombinované s psychologickým terorom, takže v tejto oblasti sa nemám na čo sťažovať. Uvidíme s čím pán Jordan Peele príde ďalej, ale Us je dôkazom, že nie vždy je dobré mať fenomenálny debut, pretože potom sú očakávania velmi velké a mnoho divákov zostane sklamaných.

• 20.5.2019  13:42
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Súbor osemnástich krátkometrážnych snímkov, ktoré sa prelínajú tematikou lásky, smrti a robotiky. Väčšina z nich je tiež spracovaná pokrokovými animáciami. - Podla mňa divácky nesmierne atraktívny projekt, pretože každý si v tom množstve dielov nájde niečo, čo si užije alebo čo ho prinúti zamyslieť sa. Naviac je tu naozaj pestrá kombinácia žánrov, ktorá prinesie v každej epizóde niečo nové. U mňa ako u silného patriota jednoznačne vyhráva posledný diel. Nie tematicky, ale spracovaním a hlavnou myšlienkou, kedy človek obetuje všetko až do posledného dychu. Ďalej dosť vyniká epizóda Beyond the Aquila Rift, kde sa objaví svet Upside Down a animácia tu je až strašidelne realistická, rovnako ako desivé posolstvo tejto epizódy. Epizóda s názvom Three Robots mňa zase najviac rozosmiala, pretože milujem mačky a interakcie troch robotov s nimi boli úžasne napísané. Za spomenutie ešte stoja The Dump s pekným monštrom a Suits s nádhernou súdržnosťou postáv. Ostatné epizódy ma nezaujali až tak výrazne, ale verím tomu, že vyhovejú zase niekomu inému, keďže tento projekt nie je určený len hororovým fanúšikom. Pevne dúfam, že sa dočkáme aj druhej sezóny, lebo v tomto vidím obrovský potenciál, či už pre skúsených tvorcov, alebo aj úplných nováčikov.

• 4.5.2019  14:46

Na izolovanej farme žije muž, o ktorom sa vie, že likviduje telá zosnulých, po ktorých nezostane ani stopy. Túto jeho službu zväčša využívajú kriminálnici a nie je tomu inak ani v tomto prípade. Tentokrát sa zákazka líši tým, že jedna z troch obetí v skutočnosti nie je mŕtva a mužovi a jeho dcére spôsobí značné komplikácie. - Viac-menej klasický horor od tohto tvůrčího týmu z Kanady. Čiže sa dej opiera o sympatické postavy, tvorcovia patrične využívajú prácu s vizuálmi a hororové prvky sú podané v trochu inej rovine, než ako tomu býva v mainstreamovejších hororoch. Paranormálne aktivity v tomto prípade pôsobia len ako doplnok, poprípade ako pomoc postavám v núdzi, ale práve toto netradičné spracovanie ma zaujalo. Na postupné budovanie deja sa dá aj napriek tomu pozerať a celý čas som bol zvedavý, ako to dopadne. Z dievčaťa menom Ava Preston bude podla mňa v budúcnosti velký talent, pretože vo všetkých scénach vyzerala prirodzene a na svoj vek hrala prekvapivo vyspelo. Naďalej zostávam fanúšikom tohto indie zoskupenia a som zvedavý, s čím prídu ďalej. + herec z WolfCop + herec z The Hexecutioners + herec z Antisocial a Let Her Out

• 4.5.2019  07:47
    Heretiks (2018)

Neprávom odsúdená Persephone (Hannah Arterton) sa dočká záchrany, keď sa za ňu počas procesu postaví vrchná predstavená miestneho sesterstva. Tá sa zaručí, že mladé dievča sa v komunite žien oddaných Bohu zmení a bude pykať za svoje hriechy. Zdá sa, že život mladého dievčaťa je zachránený, ale to ešte ani zďaleka netuší, aké nebezpečenstvá na ňu čakajú v jej novom príbytku. - Posledný režisérov horor Howl ma sklamal na plnej čiare, pretože som sa naň dlho tešil a výsledok bol slabý. Aj tak som ale chcel dať Heretiks šancu. Asi každému bude jasné, že sa tvorcovia snažia zviesť na vlne komerčného hororu The Nun, ale prekvapuje ma, že nepracovali vôbec kreatívne a zápletka je priehladná už od úplného začiatku. Potešili ma nádherné vizuály, prostredie izolovaného kláštora z ktorého sála negatívna energia, jedna chutná gore scéna a Hannah Arterton bola podla mňa v hlavnej úlohe úplne super. Ostatné obsadenie jej ale nestíhalo sekundovať, čo ma neprekvapuje, keďže ide o prevažne televíznych hercov. Režisér mi pripadá z nejakého zvláštneho dôvodu príliš opatrný, ale jeho ďalším hororom šancu určite dám a tentokrát to bude opäť za slabšie tri hviezdičky. Keby to ale bolo o pár minút dlhšie, už by bolo hodnotenie nižšie. + Michael Ironside + herečka z Howl

• 3.5.2019  18:55
    Howlers (2018)

Pokojné mestečko Temple Wells zasiahne nečakaná správa o tom, že jeden z miestnych členov komunity prišiel o život. Príčina je neznáma, ale na mieste boli nájdené pozoruhodné rakvy, ktoré naznačujú, že sa z nich niekto alebo niečo dostalo von. Šerif Ethan Hardy (Matthew Tompkins) sa ihneď púšťa do pátrania, ale ešte než začne sledovať prvé stopy, odohrá sa ďalší masaker. Začína byť jasné, že mesto sa ocitlo pod útokom bezcitných monštier a obyvatelia budú musieť spojiť sily aby zlo porazili. - Milujem tieto horory, ktoré sa točia okolo malých amerických mestečiek, na ktoré niečo zaútočí. V tomto prípade ide o vlkodlakov a sledovanie som si patrične užil, keďže už to je pár rokov čo vznikol nejaký pozoruhodný kúsok v tomto mojom oblúbenom subžánri. Režisérov prvý film som nevidel, ale podla hodnotení je zjavné, že o velký úspech nešlo, takže po zhliadnutí Howlers môžem povedať, že sa zrejme o dosť zlepšil. Pracuje dobre s postavami, využíva efektívne humor (aj keď si tu z nejakého neznámeho dôvodu často robí srandu zo žien, takže feministky na tento horor pozor lebo je triggering), a aj keď sa bojové scény tvária vážne, mal som z toho pocit odlahčenosti a myslím, že sa to v závere úplne potvrdilo. Tomu že to funguje pomáha podla mňa scenár, ktorý si napísal sám a vďaka ktorému sa mu podarilo vytvoriť spoluprácu medzi charaktermi z doby Americkej občianskej vojny a z doby modernej. Nemôžem poprieť, že sa tu nájde viacero scén, ktoré sú trochu dlhšie než by mohli byť, občasný nepodarený strih a digitálna krv miestami tiež bije do očí, ale to všetko sú veci, ktoré v budúcnosti režisér môže vylepšiť a verím tomu, že sa mu to aj podarí. Jeho ďalší počin má excelentný námet, takže dúfam, že ma pobaví aspoň tak ako tento kúsok. + herec z Saw 3D, The Evil Within a Lasso + herec z Freakish + herečka z Daylight's End + herečka z Daylight's End a 14 Cameras + herec z A Blood Story, Terror Birds, Daylight's End a From Dusk Till Dawn: The Series

• 19.4.2019  13:50
    High Life (2018)

Osamelý muž sa vo vesmírnej lodi snaží vychovávať svoju dcéru a zároveň zabezpečiť ich prežitie. Príbeh ukazuje, ako sa do vesmíru dostali, čo sa stalo po odlete z našej planéty a to, kam smerujú. - Už dlho som nevidel tak zvláštny film, ako je tento. Po prvej štvrtine som rozmýšlal, či to radšej nevypnem, lebo sa tam nič nedialo a vôbec ma to nebavilo, ale postupne sa z toho stáva nepríjemný existenčný zážitok a vďaka netradičnému spracovaniu, chaotickej chronológii a lokácii uprostred vesmíru ma to dosť pohltilo. Je pre mňa dosť komplikované o tomto filme napísať niečo zmysluplné, ale myslím si, že trpezlivý hororový divák si tu tiež príde na svoje, len nie v takej podobe, ako by čakal, keďže smrť je tu pre postavy vlastne skôr vykúpením. Jedna zo smrtelných scén mi utkvie v pamäti na dlhšie, rovnako ako jedna úplne disturbing (neexistuje slovenský ekvivalent, ktorý by to dokázal popísať) scéna, v ktorej sa miestna doktorka sexuálne uspokojuje. Mrzí ma zbytočný prehnane artový prístup režisérky, pretože bez snahy o hlbšie presahy by sa na to pozeralo lepšie a bolo by to divácky atraktívnejšie. Na záver len dodám, že režisérka rozhodne nemusela ukazovať pohlavné ústrojenstvo bábätka, keďže Hollywood je dobre známy svojou pedofíliou a práve takýto typ diváka sa zdá byť cielovou skupinou pre tento počin. + herečka z A Cure for Wellness, Marrowbone a Suspiria

1 8 9 10 11 12 13 14 18 27 35