Marceloo

Horror Addict

1 8 9 10 11 12 13 14 18 27 35
    • 3.9.2017  07:36
    The Hatred (2017)

Štyri kamarátky zo školy sa vyberú na dovolenku do vidieckej oblasti. Netušia však, že dom, v ktorom plánujú prebývať, má svoju temnú históriu spojenú s nacizmom. Zlo sa tu skrýva už dlhé roky a dievčatá s ním prídu čoskoro do kontaktu. - Zručne natočený horor so zaujímavou témou a dobrým hereckým obsadením, ktorý ale vo výsledku nedokáže vystrašiť. Hlavne kvôli tomu, že strašidelných sekvencií je velmi málo a vo väčšine z nich sú použité dosť nešikovné digitálne efekty. Taký dlhý úvod som asi ešte v žiadnom horore nevidel, ale boli tu pekné kostýmy, ktoré ladili s príjemným prostredím odlahlej farmy. Najviac sa mi páčila maska, ktorá je použitá aj na posteroch. Očakával som od toho kvôli R ratingu a vydaniu priamo na DVD nejakú poriadnu gore jazdu, ale nakoniec z toho vznikla dosť ohraná Ghost Story, čo ma mrzí. + Ronnie Gene Blevins + herec z American Horror Story a Sharknado 5: Global Swarming

• 10.11.2017  18:29
    The Heretics (2017)

Po tom, čo bola Gloria (Nina Kiri) unesená zvráteným kultom a nechtiac sa stala súčaťou jeho rituálu, sa snaží svoj život vrátiť späť do normálu. Keď ju opäť unesie neznámy útočník, začína byť jasné, že kult svoje poslanie ešte nenaplnil. - Som velkým fanúšikom Black Fawn Films a na ich horory sa vždy teším, ale to, že sú tam stále rovnakí herci v rovnakých kostýmoch a na rovnakých miestach, pričom téma je vždy iná, už začína byť ohrané. The Heretics má parádne masky a výborne napísanú dejovú líniu plnú prekvapení, ale nesie sa presne v tom istom duchu, ako predchádzajúce horory z ich tvorby, takže som trochu sklamaný z toho, že sa tvorcovia nepokúsili o niečo kreatívnejšie, pretože potenciál tu určite bol. Netvrdím, že je to zlé, ale dúfam, že v budúcom roku prinesú niečo nové. + John Migliore + herečka z Let Her Out a The Haunted House on Kirby Road + herec z Antisocial, The Drownsman, Kingdom Come a The Demolisher + herečka z Antisocial

• 23.9.2017  07:28

Rok po tom, čo boli piati návštevníci strašidelných domov unesení, sa opäť vracajú s túžbou nájsť ten najstrašidelnejší dom v Amerike. Tentokrát sa im splní sen a vďaka sláve im za návštevy domy dokonca platia. Čakajú na nich extrémne strašidelné atrakcie plné psychopatov, monštier a zvráteností. - Keby som si minulý týždeň nezopakoval jednotku, zrejme by ma to bavilo trochu menej, ale vďaka tomu, že som bol aktívne oboznámený s dejom, ma sequel potešil. Udržal si svoju dynamiku, priniesol opäť zaujímavý pohlad na rôznorodé Halloweenske atrakcie v USA a dokázal v mnohých momentoch vďaka zaujímavým zvratom príjemne prekvapiť. O postavy som sa kvôli ich osudu z jednotky zaujímal, takže som spokojný, a aj keď to pre človeka, ktorý nie je fanúšikom tejto série, zrejme nebude žiaden dobrý zážitok, ja som sa parádne pobavil a preto dávam slabšie štyri hviezdičky. Tiež ma prekvapilo to, ako rýchlo sa tento sequel objavil na scéne a dočkal sa ihneď releasu.

• 19.8.2017  07:09

Po dlhých rokoch sa Mary (Deanna Russo) so svojou rodinou rozhodne vrátiť do mestečka, v ktorom vyrastala. Po príchode zisťuje, že sa počas celej doby v mestečku takmer nič nezmenilo. Jediným, čo nedokáže rozpoznať, sú noví obyvatelia. Okrem nich tu je ešte jedna nová vec. Zvláštna zmrzlinárska dodávka, ktorá sa pohybuje v uliciach a čaká na zákazníkov. Tým ale ponúka úplne iné veci ako chutný mrazený krém. - Čakal som, že toto bude zatial najvydarenejší horor, ktorý distribuuje štúdio Uncork'd Entertainment, a nakoniec sa to aj podarilo, aj keď pri tej nízkej konkurencii to nie je velký úspech. Konečne sa objavili sympatické postavy, slušná technická stránka s dobrou kamerou a hlavne zaujímavou hudbou. Som rád, že konečne zistili, že Haunted House horory s nulovým rozpočtom nikoho nezaujmú, a tak dali šancu režijnej debutantke, ktorá prišla so zaujímavým nápadom Slasheru so zmrzlinárskou dodávkou. Ale keď sa pozriem, čo toto štúdio chystá pre rok 2017 a 2018, tak toto bude asi jediný schopnejší projekt za dlhý čas. + herec z Halloween II, The Lords of Salem, Freaks of Nature a 31 + herečka z Scream Queens

• 23.2.2018  14:52
    The Lodgers (2017)

Súrodencom Rachel a Edwardovi zostalo po rodičoch, ktorí spáchali samovraždu, len rozpadajúce sa sídlo, ktoré chátra každým dňom viac a viac. Vo svojom vnútri však ukrýva desivé tajomstvá, ktoré musia súrodenci pred vonkajším svetom chrániť. Nie preto, že by sa za ne hanbili, ale preto, že by mohli ohroziť život každého, kto sa k pozemku ich sídla priblíži. - Takže Red Panty Night to dnes nebude, ale ani sklamaný z tohto hororu nie som. Režisér už vo svojom predchádzajúcom snímku ukázal, že si ide svoje a obyčajnému divákovi sa svojimi kúskami nezavďačí, ale tu sa mu to trochu vymklo spod kontroly. Prostredie je síce realistické a kostýmy pekné, ale celý dej hrá až príliš na náhodu a preto pôsobí neuveritelne. A keď sa to postupne začne tlačiť do akejsi rozprávkovej roviny, tak už to prestáva byť zaujímavé. Viacero desivých scén tu je ale podarených, takže keby to viac vsadilo na túto kartu, mohlo z toho byť velmi zaujímavé dielo. Takto je to len nevyrovnaný horor, na ktoré som si ale od Epic Pictures Group v posledných mesiacoch zvykol. + herečka z REC 3: Genesis

• 27.8.2017  14:54
    The Mist (TV seriál) (2017)

V pokojnom americkom mestečku Bridgeville sa situácia mení vo chvíli, keď sa nad mestom začne dvíhať tajomná hmla. Tá najprv nevyzerá byť problémom, ale vo chvíli, keď obyvatelia zistia, že zabije takmer každého, kto s ňou príde do kontaktu, začína boj o prežitie. Niekto tvrdí, že ide o súdny deň a Boh chce vykonať posledný súd, iní si zase myslia, že ide len o zvláštny prírodný úkaz, ale pravda je omnoho desivejšia. - Do poslednej chvíle som veril, že to nebude také zlé, ako to podla hodnotenia na všetkých internetových databázach vyzeralo, ale pravdou je, že tento seriál sa velmi nepodaril. Už v prvej epizóde príde divák do kontaktu s nešikovným hereckým obsadením, ktoré vyzerá, ako keby tvorcovia namiesto castingu vyrazili do nejakého odlahlého vidieckeho mestečka v štáte Mississippi a požiadali miestnych rednecks, či by za zásoby Bud Lightu na celý rok neodohrali zopár epizód v televízii. Tí samozrejme súhlasili a namiesto povalovania sa pred TV, sledovania amerického futbalu a kŕmenia ošípaných vyrazili na pár dní do Kanady, kde sa to celé natáčalo. Už dlho som nevidel v niektorom z hororových seriálov tak nezaujímavé postavy, o ktorých sa divák vôbec nič nedozvie a všetko je tu velmi uponáhlané. Nie som žiadny scenárista, ale aj amatér vidí, že tie postavy sú napísané úplne nelogicky a to ich správanie je hrozné. Gore je málo, je odporne digitálne, atmosféra je aj napriek tomu, že divák netuší, čo sa v tej hustej hmle môže skrývať, úplne nulová a ani to mystérium okolo hmly teda nefunguje správne. Tie zápletky s vierou a prírodou sa nepodarilo spracovať zaujímavo a občas bolo konanie postáv napriek tomu, že sa nachádzali pod velkým tlakom, až úsmevné. Aby som ale len nekritizoval, musím napísať, že sa dá viacero vecí aj pochváliť. Tými sú dosť vydarené zvraty, ktoré bývajú u seriálov problémom a často spôsobujú nezáujem divákov. Tu však dokázali udržať napätie a viacero z nich bolo málo predvídatelných, takže sa mi páčili. Zaujímavé boli aj niektoré vraždy a myslím si, že keby bol tento projekt pod záštitou nejakého väčšieho štúdia, tak by sa podla mňa vydaril omnoho lepšie, pretože ten nízky rozpočet bol až príliš viditelný, či už sa to týka efektov, lokácií alebo interiérov. O pochvalách pána Kinga tomuto seriálu radšej nebudem písať, pretože mám pocit, že v poslednej dobe pochváli každý projekt, za ktorý mu do vrecka pribudne pár drobných. Toto nepíšem velmi často, ale tento seriál ani neodporúčam pozerať. Radšej si pozrite seriály ako The Living and the Dead, The Whispers alebo BrainDead, ktoré sú velmi kvalitné a zostali neprávom zabudnuté. A najlepšie bude, keď si pozriete celovečernú verziu The Mist s jedným z najlepších hororových koncov všetkých čias. + herec z 1408 + herec z House at the End of the Street + herečka z Don't Look Up + herec z The Silence of the Lambs + herec z The Returned + herečka z Regression + herec z Saw II + herečka z Damien

• 18.8.2017  19:36

Po úspechu so strašidelnými internetovými videami sa dvojica kamarátov rozhodne skúsiť niečo lepšie. Prostredníctvom rozhovorov s osobami, ktoré tvrdia, že sú pod vplyvom démonických síl, chcú získať čo najvyššiu sledovanosť. Pripravia kameru, pozvú hostí, vydajú sa do opusteného domu a show sa môže začať. Čaká na nich však omnoho väčšie nebezpečenstvo ako predpokladali. - Vela som od tohto projektu s monštrami neočakával, ale aj tak to je sklamanie. Found Footage forma úplne pokazila celý dej, aj keď námet obsahujúci rozhovory s upírkou, posadnutým dievčaťom a skinwalkerom znie parádne. Záporáci sú sympatickejší ako kladné postavy a v podstate ide len o nekontrolovatelné behanie po peknom dome s prehnanou stopážou. Kamera je v tomto prípade úplne šialená a nepomáhajú tomu ani nekvalitné CGI efekty. Jednou z mála zaujímavých vecí na tomto horore sú postery, ktoré sa vydarili perfektne a dostali sa aj na titulnú stranu IMDb, čo sa u béčkových hororov často nestáva. + herec z The Ganzfeld Haunting a The Girl in the Photographs

• 25.3.2017  15:32

Mladá žena sa chce vo večerných hodinách vrátiť domov, ale jej plány prekazí tajomné monštrum, ktoré sa zjaví pri jej aute. - S pánom Dannym Donahueom som sa stretol už v sérii #15SecondScare od CryptTV, v ktorej sa nakoniec so svojím príspevkom dostal medzi finalistov a jeho práca sa mi páči. Snaží sa s nulovým rozpočtom vytrieskať z možností absolútne maximum, čo je badatelné aj u tohto projektu. Maska Moonlight Mana vyzerá parádne a atmosféra celkom funguje, takže pevne dúfam, že sa tento pán o niekolko rokov dočká aj celovečerného hororu, čo je určite jeho velkým snom a za svoju snahu si to zaslúži. + herečka z #15SecondScare

• 17.10.2017  05:47

Muž sa pred plánovanou lúpežou stretne s problémami, keď v podzemnej garáži narazí na zákerného ducha. - Ešte som asi nikdy nevidel, že by ku krátkometrážnemu snímku vznikol sequel. V tomto prípade sa tvorcovia v niektorých veciach zlepšili a niektoré oblasti zase fungovali slabšie. Nemám z toho až taký dobrý pocit ako z prvého snímku, takže je hodnotenie o trochu slabšie. Každopádne maska The Moonlight Mana je parádna a stále dúfam, že si režiséra niekto v blízkej dobe všimne a dá mu možnosť natočiť celovečerný horor.

• 1.4.2018  19:22

Traja pracovníci donáškovej služby prichádzajú do vzdialeného sídla. Pri práci sa chystajú okradnúť starého muža, ktorý dom vlastní, ale netušia, že na nich čaká nepríjemné prekvapenie. - Velmi pekne natočený horor s profesionálnym technickým spracovaním, ktorý by ale podla mňa lepšie fungoval v celovečernej forme, pretože týchto necelých 15 minút bolo na oboznámenie sa s temnou mytológiou docela málo. Atmosféra je dosť hustá, ale chýbalo mi poriadne gore, ktoré by sa sem nesmierne hodilo.

• 18.12.2017  09:43

Mesto Baltimore zasiahne správa o tom, že populárny klaun po návrate z Rumunska zomrel. Jeho mŕtvola sa dostane do skladu, ktorého bezpečnosť majú na starosť absolútne neschopní strážnici. Väčšinu času v práci trávia sledovaním ženských kolegýň na kamerách alebo hraním kariet, ale keď telo klauna náhle zmizne, dostanú konečne príležitosť ukázať, čo sa v nich skrýva. - Takéto niečo si predstavujem pod pojmom neškodná zábava. Tvorcovia nič neriešia, spracúvajú hororovú tému úplne po svojom a dobre sa na to pozerá. Postavy sú sympatické, úsmevne nešikovné, a aj keď herci nie sú špičkoví, zahrali najlepšie, ako sa dalo. Keby sa tvorcovia ešte viac pohrali s klasickými hororovými klišé, mohol z toho byť novodobý kult, ale beztak to je podarene napísané. Počas týchto dlhých zimných večerov sa tomu tých necelých 74 minút podla mňa oplatí venovať. + herec z From Dusk Till Dawn: The Series, Unnatural a February + herečka z Sharknado 2: The Second One a The Black Room

• 24.6.2018  18:36
    The Nurse (2017)

Malé dievčatko s chorým zrakom môže konečne odstrániť bandáže, ktoré nosí na tvári, ale to, čo uvidí, je desivejšie, než celé jej doterajšie utrpenie. - Prvotriedne spracovaný krátkometrážny horor, u ktorého nie je prekvapením, že zaujal tvorcov na najvyšších miestach, pretože za tých pár sekúnd vytvorí režisér vydarenú hororovú atmosféru, ktorá väčšine novodobých hororov chýba.

• 29.9.2017  13:56
    The Other (2017)

Mladý pár sa nasťahuje do nového domu za výhodnú cenu. Potešia ich príjemní susedia a to, že všetko v okolí vyzerá krásne, ale keď v okolí zomrie za záhadných okolností viacero osôb, je im jasné, že susedstvo nie je až také bezpečné. - Niekto si možno povie, že ten obsah, ktorý som napísal, je odfláknutý, ale to nie je tým, že by sa mi nechcelo napísať niečo lepšie, ale tým, že tento horor je tak stereotypný a nezaujímavý, že mu nepomôže ani to najlepšie herecké obsadenie. Masky, scenár, charaktery, kulisy a všetko ostatné sú absolútne nezvládnuté a to som sa po dlhej dobe tešil, že uvidím parádneho Caryho Elwesa v nejakom horore. Nanešťastie tu má len malinkú úlohu, takže to nedokázal zachrániť ani on. + herec z Saw a Saw 3D + herec z Vampire Academy + herec z Bone Tomahawk + herec z Before I Wake

• 4.3.2018  19:20

Muž chce zachytiť neznámu entitu, ktorú našiel v opustenom dome, na kameru, ale to sa mu okamžite stáva osudným. - Na mňa tieto zábery zo starých kamier vážne fungujú. Už od čias, kedy som videl The Poughkeepsie Tapes, považujem toto za jeden z najzaujímavejších spôsobov snímania kamerou v tomto žánri. A tu to je ešte podporené tým, že sa na tej starej kamere zobrazuje len zlo. Masky pôsobia nepríjemne, má to velmi dobrú myšlienku a keby toto vzniklo v celovečernej podobe, tak by som si to riadne užil.

• 6.2.2018  09:37
    The Ritual (2017)

Pätica kamarátov chce vyraziť na výlet. Zhodnú sa, že na zálety plné zábavy a večierkov sú už príliš starí, a ako destináciu si zvolia radšej hory. Tu môžu otestovať svoju kondíciu a dokázať si, že ešte stále sú v slušnej forme. Keď sú ale kvôli zraneniu jedného z členov nútení použiť skratku cez hustý les, v ktorom sa stratia, je im jasné, že namiesto ich kondície bude testovaný ich inštinkt prežitia. - Výnimočný poster a minulý špičkový horor režiséra ma na The Ritual velmi nabudili, ale výsledok je trochu sklamaním. V prvom rade ma vôbec nezaujali postavy, ktoré boli vrcholne nesympatické a chémia medzi nimi príliš nefungovala. Tiež mi vadilo to, že som mal pocit, že režisér zmeny medzi realitou, snami a halucináciami používa len na to, aby mu to pasovalo do príbehu, a nie na to, aby diváka poriadne vystrašil. Ostatné veci sú podarené. Príbeh a motivácia postáv sú v tomto prípade velmi dobre vymyslené a mytológia, z ktorej sa nedá prezradiť nič, ku koncu filmu naberá na poriadnych obrátkach a ukazuje sa ako velmi zaujímavá. Radšej sa vyhnite trailerom, komentárom a recenziám, pretože som si úplne istý, že tu každý idiot bude hneď prezrádzať, o aký subžáner ide a o čo tam celý čas ide. + herec z Slumber

• 6.1.2017  14:16
    The Snare (2017)

Traja priatelia prichádzajú do bytu, ktorý patrí otcovi jednej ženy z ich skupiny, ale nikto o ich výlete netuší. To sa im však stáva osudným, pretože po prvej noci zistia, že výťah, ktorý je jedinou prístupovou cestou k ich bytu, je nefunkčný. Keďže nefungujú ani ich telefóny, ocitnú sa v problémoch. Po dlhých dňoch bez pomoci prichádza vyčerpanie, smäd a nepríjemné zjavy, ktoré robia z výletníkov väzňov v byte, z ktorého nevedie žiadna bezpečná cesta von. - O tomto projekte som zistil asi pred dvoma týždňami, pretože sa objavil v niekolkých rebríčkoch očakávaných hororov roku 2017. Trochu som si písal s režisérom a vyzerá byť úplne v pohode, takže som bol zvedavý na jeho prvý celovečerný horor. Samozrejme ide o velmi lacnú záležitosť, ale oceňujem viditelnú snahu o viac ako len jednoduchý projekt. Niektoré výjavy pôsobia nepríjemne, a to hlavne tie so sexuálnym zneužívaním. Charaktery boli napísané pre tento druh hororu zaujímavo, ale horšie to už bolo s hereckým obsadením. To sa snažilo, ale bolo vidieť, že hercom ešte chýbajú skúsenosti, ktoré sú pri hororoch s takouto hlbšou tématikou potrebné. Ako poslednú musím pochváliť ešte kameru, ktorá snímala pekné a dlhé zábery medzi jednotlivými miestnosťami, a keďže si takéto veci väčšinou nevšímam a tu sa mi to páčilo, považujem to za plusové body.

• 30.9.2017  18:34
    The Sound (2017)

Keď dostane vášnivá blogerka Kelly (Rose McGowan) správu o tom, že v útrobách stanice metra Lower Bay v Toronte straší, ani sekundu neváha a ihneď vyrazí na miesto. Chce totiž dokázať, že duchovia neexistujú, čo urobila už nesčetnekrát, keďže pomocou zvukov dokáže odhaliť aj ten najrafinovanejší podvod. Na tomto mieste sa ale stretáva s niečím úplne novým a jej skeptický postoj k svetu duchov prejde ťažkým testom. - Zaujímavý a lákavý hororový námet, takže trochu nerozumiem tomu, prečo počas väčšiny stopáže kameraman natáčal Rose McGowan ako sedí v kúte a píše statusy na blog. Stanica bola pre budovanie atmosféry ako stvorená a občas sa tá nepríjemná atmosféra aj našla, ale uvítal by som trochu intenzívnejšie strašenie. Herečka v hlavnej úlohe mi úplne nesedela, ale výkon podala presvedčivý a potešilo ma aj pár známych hororových tvárí, ktoré sa tu objavili. Záver mi prišiel dosť jednoduchý, ale celkovo je to znesitelné, a ako režijný debut dámy, ktorá nemá s hororom vôbec nič spoločné, aj vydarené. + herečka z Grindhouse: Planet Terror + herec z Piranha, Piranha 3DD a I Am Not a Serial Killer + herec z The Divide, Nurse 3D, See No Evil 2 a Dark

• 26.9.2017  09:35
    The Sub (2017)

Keď príde mladá slečna Zalinska zastupovať staršiu vyučujúcu, prekvapí ju, ako dobre sú žiaci vychovaní. Netuší však, že školáci sú pod vplyvom krutej kliatby, a ona je jediná, kto môže školu zachrániť pred katastrofou. - Je velmi pekné vidieť, že sa pani Heather Langenkamp po pätnástich rokoch pomalými krôčikmi vracia k hororu a rád som ju videl v úvodnej scéne tohto krátkometrážneho snímku. Herci sa tu hodili do svojich úloh, občas som sa dobre zasmial a mám z toho pocit, že to fungovalo presne tak, ako si to pán režisér predstavoval, takže som spokojný.

• 7.11.2017  09:42

Dej sa odohráva v dome, ktorý susedí s apartmánom z prvej časti. Susedia sa prebudia kvôli hluku z ulice a znenazdajky sa aj oni stanú terčom krvilačného monštra. - Pokračovanie je v tomto prípade ovela zábavnejšie. Je kratšie, omnoho krvavejšie, atmosférickejšie a funguje lepšie, ako prvá časť. Vyzerá to, že tvorcovia chcú vytvoriť ešte viac dielov tohto krátkometrážneho snímku, a keďže majú podporu môjho oblúbeného štúdia Crypt TV, velmi sa teším, čo predvedú s týmto monštrom v časti tri. + herečka z The Human Centipede (First Sequence), The Human Centipede II (Full Sequence) a Fear, Inc.

• 1.7.2018  10:07
    The Woods (2017)

Partia kamarátov si prenajme chatu vo vidieckej oblasti Pleasant Oaks. V hustých lesoch na nich ale číha monštrum, ktoré má chuť na krv. - Nečakal som, že by ma krátkometrážny horor od akýchsi YouTuberov dokázal zaujať, ale ukázalo sa, že ide o špičkovo spracovaný Monster Horror, ktorý s lahkosťou prekonáva aj celovečerné horory s vyšším rozpočtom. Plné hodnotenie nedávam len kvôli rozťahanému začiatku, ale keď sa na scéne objaví príšera na štýl The Descent, je sa na čo pozerať. Tvorcom vychádza atmosféra, surová gore scéna s podrezaním krku, čo je pre mňa v hororoch najnepríjemnejším úmrtím, má excelentne spracované gore, a aj keď tu je plno opozeraných hororových zvratov, tvorcovia to uhrali do takej roviny, že to diváka prekvapí a celú tú jazdu si užije. Technicky je to tiež zvládnuté bravúrne a v podstate ma to bavilo viac, než ktorýkolvek horor, čo som zatial v roku 2018 videl. Zaujímalo by ma, či by si títo tvorcovia trúfli vytvoriť to aj v celovečernej verzii, pretože talent a potenciál nepochybne majú.

• 6.10.2017  07:33
    To (2017)

Po zmiznutí Georgieho (Jackson Robert Scott) sa jeho brat Bill (Jaeden Lieberher) snaží zistiť, čo sa v osudný deň mohlo stať. S pomocou svojej partie postupne zisťuje, že jeho brat nie je jediným, kto zmizol, a že v mestečku Derry počas desiatok rokov prišlo k mnohým katastrofám. Všetky majú spoločné to, že sa odohrávali 27 rokov po sebe. Deti čoskoro začnú stretávať klauna s menom Pennywise a sú nútené postaviť sa svojmu strachu. Všetky stopy vedú do miestnej kanalizácie a pre deti sa začínajú najdesivejšie prázdniny ich života. - Jednoznačne jeden z najlepších moderných hororov, ktoré zatial vznikli, ale mne osobne It úplne nesadol. Vlastne ani neviem čím to je, ale asi som až príliš počítal s tým, že to na mňa urobí rovnako nezabudnutelný pocit ako Stranger Things, ale tento pocit sa vôbec nedostavil a v niektorých pasážach som sa vyslovene nebavil. Kvôli dlhej stopáži mi to prišlo miestami trochu nezáživné a strašenia mohlo byť tiež trochu viac, ale inak už prevládajú len pozitíva. Zaujímavé je, že sa tohto projektu účastnilo mnoho osôb, ktoré sa dostali z hororového dna až na absolútny vrchol. Všetko začalo parádnou predlohou Stephena Kinga, réžiu má na starosti Andy Muschietti, ktorý začal kariéru v španielskom undergrounde, hudbu má na starosti Benjamin Wallfisch, ktorý taktiež začínal kariéru pri televíznych hororoch a v neposlednom rade je tu perfektný Javier Botet, ktorý vyzerá lepšie ako všetky digitálne efekty. Práve kvôli týmto luďom ma obrovský úspech tohto hororu teší najviac. Som velmi zvedavý na druhú časť a velmi by som uvítal, keby úlohu Beverly dostala perfektná Jessica Chastain, ktorá už s režisérom v minulosti pracovala a do jej úlohy by sa maximálne hodila. EDIT: 22.04.2019 - Pri druhom zhliadnutí sa nič nezmenilo a bavil som sa pri ňom rovnako ako pri tom prvom. Pri opätovnom pozeraní som sa viac sústredil na hudbu, ktorá je úplne vynikajúca, aj keď je v podstate totožná so soundtrackom k A Cure for Wellness, ktorý pán Benjamin Wallfisch vyprodukoval rok predtým. Zrejme to nie je posledný krát, čo som tento horor pozeral. + Javier Botet + herec z Stranger Things + herec z Tales of Halloween + herec z Cell + herec z Antisocial 2 + herec z iZombie a Stake Land II + herečka z Mama + herečka z Crimson Peak + herec z Saw IV

• 5.11.2017  09:30

Mladý homosexuál nájde na internetovej zoznamke zaujímavý profil a vyberie sa na stretnutie s jeho vlastníkom. Pri stretnutí zistí, že jeho nádejný partner nevyzerá úplne tak, ako si predstavoval, ale počas stretnutia ho čakajú ešte omnoho nebezpečnejšie zistenia. - Po niekolkých rokoch som mal na ČSFD chuť udeliť svoje druhé hodnotenie odpad!, pretože pozerať sa v horore na ohmatávanie dvoch mužov vôbec nepotrebujem. Neznamená to, že som homofób, len mám v poslednej dobe pocit, že každý tvorca bez talentu sa zamerá na túto tému, za ktorú ho všetci budú ospevovať. V polke tohto hororu pre mňa ale prišiel velký šok a obrátilo sa to do úplne odlišnej roviny, ktorá mi na druhej strane velmi sedela, takže tento horor funguje tak ako má, dokáže šokovať a vo výsledku ho odporúčam aj svojím oblúbencom, pretože som zvedavý, čo na to povedia oni.

• 26.11.2017  09:49
    Totem (2017)

Od smrti jeho manželky prešlo už dlhé obdobie, takže sa James (James Tupper) rozhodne vstúpiť do nového vzťahu. Jeho dve dcéry z jeho rozhodnutia nie sú nadšené, ale napriek tomu sa rozhodne svoju novú spoločníčku priviesť do domu a pokúsiť sa vytvoriť novú rodinu. To zo začiatku funguje, ale len do chvíle, keď sa v dome začnú odohrávať tajuplné úkazy, ktoré má na svedomí neznáma entita. Je možné, že sa ich matka vrátila zo záhrobia, a chce im ukázať, že príchod Robin (Ahna O'Reilly) nebol dobrým nápadom? - Horory s českým dabingom pozerám približne raz za rok a aj u tohto som čakal, že sa tak maximálne dobre pobavím na tom, aké je to úbohé, ale nakoniec musím uznať, že sa to Marcelovi celkom podarilo a dokonca ma to dosť bavilo. Ide to síce v podstate stále v systematických kolajach tohto hororového subžánru, ale postavy boli celkom príjemné a to záverečné odhalenie mňa osobne prekvapilo, takže som spokojný. Samozrejme nejde o nič prevratné, ale aspoň to nie je nejaký nezmysel s digitálnymi monštrami, ktoré majú zvyčajne premiéru na televíznych obrazovkách a potom sa tu pohybujú v čiernych číslach. + herec z Nothing Left to Fear + herec z Digging Up the Marrow

• 23.1.2018  16:38

V americkom mestečku Rosedale sa začína abolútny teror, keď sa v meste objaví brutálny vrah, ktorý vraždí miestnych študentov jedného po druhom. Miestny šerif je bezradný a jediný, kto sa k vrahovi dokázal priblížiť, sú dve dievčatá, ktoré vytvorili projekt Tragedy Girls. Jeho poslaním je dokumentovať dianie okolo vraha na sociálnych sieťach. Táto hra na reportérov je ale ohromne nebezpečná. - Podarený horor, ktorý má len jediný problém. A to ten, že sa tvári ovela inteligentnejšie, než akým v skutočnosti je. Očakával som velmi kreatívny scenár a zápletku, pretože už vo svojom zaujímavom debute režisér ukázal, že nemieni tvoriť horory, aké už fanúšik žánru videl stokrát. To som aj dostal, ale forma, akou to bolo celé podané, sa mi príliš nepáčila. Casting je podarený a Brianne Hildebrand sa po vynikajúcom výkone v druhej sérii The Exorcist zadarilo aj tu, čo ma teší. Tvorcovia sa našťastie nesnažia skryť to, ktoré horory ich inšpirovali, a pravidelne na ne odkazujú. Režisér v sebe má dosť potenciálu a už tento horor je oproti debutu posunom ďalej aj vďaka známejším menám, ktoré sem pritiahol. V budúcnosti snáď ale vytvorí niečo, čo bude nabité akciou počas celej stopáže, a nie niečo, čo päť minút pôsobí ako špičkový horor a ďalších päť minút ako nezmysel pre unudených tínedžerov. + herec z Dark Was the Night + herečka z Halloween II a 7500 + herečka z The Exorcist

• 15.9.2018  11:08
    Trauma (2017)

Štyri dievčatá zo Santiaga sa vyberú do vidieckej oblasti, kde chcú stráviť víkend plný zábavy. Bezbranné slečny sa namiesto príjemného víkendu dostanú do spárov miestnych buranov, ktorí využijú ich príchod pre svoju vlastnú potrebu a dievčatá brutálne prepadnú a znásilnia. Pomoc je vzdialená na míle ďaleko a preto sa ženy musia spojiť a nájsť cestu, ako sa pomstiť za tento ohavný čin. - Režisér sa od svojho posledného hororu, v ktorom postavy vyslovene opakovane vbehli do náručia vrahom, ovela zlepšil. Tento počin je snáď o dva levely vyššie a preto bude vyššie aj moje hodnotenie. Vytkol by som asi len trochu prehnanú stopáž a pomalý štýl, v ktorom sa jednotlivé scény podobne ako v predchádzajúcom počine nesú. Trochu nevhodné bolo aj pracovanie s tematikou histórie Chile, pretože diváci mimo tejto krajiny určite netušia, čo sa v krajine v sedemdesiatych rokoch odohrávalo a neboli poskytnuté žiadne informácie o tom, čo sa to tam vôbec v minulosti stalo. Ale v podstate to ani nebolo potrebné, pretože v tomto druhu filmov ide o niečo úplne iné. A v tom tento film exceluje. Otváracia scéna je vrcholom nechutnosti a syn je prinútený násilne vymrdať svoju matku za dozoru odporného vojenského generála. Potom nasleduje zoznámenie sa s grupou tak nesympatických žien, že som sa nemohol dočkať, kedy konečne začnú padať hlavy. Hlavná scéna s vniknutím a znásilnením má cez 15 minút, má len pár strihov a jej surovosť je bez zhliadnutia nepopísatelná. Niečo tak intenzívne som už dlho nevidel a vychutnával som si to nevídane aj napriek tomu, že podobné špinavosti zrovna nemusím. Záver je poriadne hororový, takže nikto neodíde bez toho, aby ho to poznačilo, rovnako ako každého, kto tento film uvidí. Gore je tiež nádherne spracované a len tomu pripisuje ešte viac plusových bodov. Slušne funguje aj práca s hudbou. V tých najvypätejších scénach si záporáci spievajú akési vojenské pesničky a je to tak ešte nepríjemnejšie. Kto chce vidieť niečo, pri čom sa bude baviť a čo má logicky vystavaný dej, ten nech sa tomuto vyhne oblúkom, lebo tu je len hnus, krv a špina. Netuším, kedy bude film dostupný na nete, ale fanúšikovia Exploitation sa rozhodne majú na čo tešiť. + herec z Hidden in the Woods + herec z Path

• 31.10.2017  09:17
    Treaters (2017)

Tri deti sa na internete dohodnú, že pôjdu počas Halloweenskej noci koledovať. Ale nie tak úplne tradičným spôsobom. - Najkrajší sviatok pre hororových fanúšikov je tu a krátkometrážny horor Treaters je perfektnou záležitosťou pre Halloweenske ráno. Deti majú pekné masky, kostýmy a Halloweenska atmosféra sú vytvorené perfektne a na malej ploche dokáže tento horor viackrát prekvapiť, takže odporúčam tých deväť minút obetovať. + herečka z The Snare

• 1.9.2017  14:42
    Trezor (2017)

Partia kriminálnikov sa rozhodne prepadnúť banku a zaistiť rukojemníkov. Všetko ide hladko až do chvíle, kým sa dostanú k trezoru, v ktorom má byť ukrytých šesť miliónov. V tej chvíli sa okolo nich začnú diať zvláštne veci a postupne začínajú zisťovať, že v útrobách banky číha desiatky rokov skryté zlo a že to oni sa práve stali rukojemníkmi. - Nakoniec to bolo hororové o trochu viac, než som čakal, ale aj tak to nie je žiadna sláva. Tých supernaturálnych elementov tam je žalostne málo a podobné záležitosti fungovali v hororoch niekolko desiatok rokov späť. Dnes už pôsobia skôr úsmevne. Vďaka sympatickému obsadeniu a tomu, že je to obsahovo celkom akčné, sa na to dá pozerať, ale nie je to nič, čo by hororového diváka potešilo. + herec z Alien: Covenant + herečka z #Horror + herečka z Final Girl + herečka z Unnatural + herec z Exeter + herec z Stung + herečka z Outcast a Rings

• 8.1.2018  09:46
    Tvář vody (2017)

Uprostred obdobia studenej vojny sa v americkom výskumnom centre začne experiment s obojživelným živočíchom, akého svet ešte nevidel. Osamelá Elisa (Sally Hawkins), ktorá v centre pracuje ako upratovačka, je jednou z mála osôb, ktoré majú k tomuto monštru prístup. Keď s ním príde do kontaktu, zisťuje, že tento tvor nie je až taký nebezpečný, za akého je považovaný a začína si s ním čoraz viac rozumieť. - Guillermo del Toro je výnimočný režisér. Dokáže do každého projektu, na ktorom sa podiela, vniesť tolko fantázie a dobrej nálady, že to je až neuveritelné. A v tomto prípade ma velmi milo prekvapil aj mierou brutality, pretože som neočakával nič a dostal som viacero nepríjemne krvavých scén. Vizuálne je všetko špičkové, rovnako ako kulisy, ktoré Vás prenesú do časov, ktoré ste nikdy na vlastnej koži nezažili. Počas studenej vojny v USA vybudoval Joseph McCarthy riadne napätie a tu to je cítiť na každom kroku. Herci zahrali úlohy presvedčivo a pán del Toro dokáže vytvoriť surových a bezcitných záporákov ako nikto iný. Velký rešpekt si zaslúži aj obyčajným divákom trochu neznámy pán Doug Jones, ktorého absolútne nezaujíma, či hrá v obrovskom filme z Hollywoodu alebo v nízkorozpočtovom béčkovom horore, čo mi na ňom velmi imponuje. Minulý rok bol pre hororový žáner výnimočný a The Shape of Water je toho ďalším dôkazom, takže dúfam, že tých položiek v sekcii ocenění ešte pribudne. + Doug Jones + herec z The Cabin in the Woods a Bone Tomahawk + herečka z Halloween II + herec z Timber Falls + herečka z Crimson Peak a It + herec z Lizzie Borden: The Fall River Chronicles + herec z Diary of the Dead

• 30.4.2018  13:52
    Undeadicated (2017)

Dvaja kamaráti sa po vypuknutí apokalypsy zhodnú, že to je celkom nuda. Preto keď sa jeden z nich nakazí, ten druhý sa rozhodne vytvoriť z neho ultimátneho zombíka, ktorý povedie celú armádu vražedných nemŕtvych. - Zábavný horor z Austrálie. Chémia medzi postavami funguje slušne a dá sa na tom pár krát zasmiať. Niektoré idey sú tu tiež neopozerané, s čím sa už v tomto subžánri velmi stretnúť nedá, takže za slušné tri hviezdičky to určite bude.

• 21.4.2017  19:48
    Uteč (2017)

Mladý pár sa rozhodne posunúť sa vo vzťahu a navštíviť rodičov dievčaťa. Na tom by nebolo nič zvláštne, lenže Chris (Daniel Kaluuya) sa tohto momentu obáva, pretože jeho farba pleti je iná, ako tá Rose (Allison Williams). Rodina ho našťastie privíta s otvorenou náručou. Trochu iné to je s ich zamestnancami, ktorí sa správajú podivne. Na tom by taktiež nebolo nič zvláštne, keby nemali čiernu farbu pokožky. Chrisovi začne dochádzať, že tých zvláštnych náhod neustále pribúda. Rozhodne sa odísť, ale na záchranu môže byť už príliš neskoro. - Parádna záležitosť, aj keď ten hype je trochu prehnaný a plot twisty sú dosť predvídatelné. Už na začiatku zaujme velmi sympatický casting a parádna atmosféra, ktorá je plná neistoty. Daniel Kaluuya je v hlavnej úlohe perfektný a všetky jeho scény sú uveritelné. Trochu horšie to je s rodinkou, ktorá na mňa nepôsobila dostatočne nepríjemne. Zápletka je fajnová, aj keď, ako som už spomenul, dá sa odhadnúť, čo keď poviem ja, ktorého prekvapí aj tá najväčšia drobnosť, zrejme bude pravda. Napätie sa stupňuje, ale keď prišlo k vyvrcholeniu, mal som pocit, že sa to trochu pokazilo. Komediálne prvky fungujú ideálne a napriek tomu, že ide o horor, vôbec neprekážajú, pretože to k Afroameričanom jednoducho patrí, čo dokázal aj úspech Scary Movie série. Technicky je to spracované prekvapivo trochu slabšie, pričom ma prekvapila hlavne nešikovná kamera. Poslednú vec, ktorú by som u takéhoto hororu čakal, je rozhovor o UFC, Jiu-Jitsu a ďalších bojových športoch, takže za túto pasáž majú u mňa tvorcovia kopu plusových bodov. Pán Jordan Peele ukázal, že sa téma rasovej / náboženskej rovnosti dá spracovať aj prijatelne a nie je treba ju tlačiť divákom pred oči nasilu, ako to robia komerčné televízne stanice a v poslednej dobe tiež horory, ktoré k nám prichádzajú z USA. Zatial najlepší horor roku 2017, ale to ešte takmer nič nevyšlo a konkurencia bude tento rok obrovská. + herec z The Cabin in the Woods + herec z The Purge: Anarchy + herečka z The Purge: Election Year + herečka z The Taking of Deborah Logan

1 8 9 10 11 12 13 14 18 27 35