Marceloo

Marceloo

okres Senica
Horror Addict

• 23.1.2018  16:38

V americkom mestečku Rosedale sa začína abolútny teror, keď sa v meste objaví brutálny vrah, ktorý vraždí miestnych študentov jedného po druhom. Miestny šerif je bezradný a jediný, kto sa k vrahovi dokázal priblížiť, sú dve dievčatá, ktoré vytvorili projekt Tragedy Girls. Jeho poslaním je dokumentovať dianie okolo vraha na sociálnych sieťach. Táto hra na reportérov je ale ohromne nebezpečná. - Podarený horor, ktorý má len jediný problém. A to ten, že sa tvári ovela inteligentnejšie, než akým v skutočnosti je. Očakával som velmi kreatívny scenár a zápletku, pretože už vo svojom zaujímavom debute režisér ukázal, že nemieni tvoriť horory, aké už fanúšik žánru videl stokrát. To som aj dostal, ale forma, akou to bolo celé podané, sa mi príliš nepáčila. Casting je podarený a Brianne Hildebrand sa po vynikajúcom výkone v druhej sérii The Exorcist zadarilo aj tu, čo ma teší. Tvorcovia sa našťastie nesnažia skryť to, ktoré horory ich inšpirovali, a pravidelne na ne odkazujú. Režisér v sebe má dosť potenciálu a už tento horor je oproti debutu posunom ďalej aj vďaka známejším menám, ktoré sem pritiahol. V budúcnosti snáď ale vytvorí niečo, čo bude nabité akciou počas celej stopáže, a nie niečo, čo päť minút pôsobí ako špičkový horor a ďalších päť minút ako nezmysel pre unudených tínedžerov. + herec z Dark Was the Night + herečka z Halloween II a 7500 + herečka z The Exorcist

• 15.9.2018  11:08
    Trauma (2017)

Štyri dievčatá zo Santiaga sa vyberú do vidieckej oblasti, kde chcú stráviť víkend plný zábavy. Bezbranné slečny sa namiesto príjemného víkendu dostanú do spárov miestnych buranov, ktorí využijú ich príchod pre svoju vlastnú potrebu a dievčatá brutálne prepadnú a znásilnia. Pomoc je vzdialená na míle ďaleko a preto sa ženy musia spojiť a nájsť cestu, ako sa pomstiť za tento ohavný čin. - Režisér sa od svojho posledného hororu, v ktorom postavy vyslovene opakovane vbehli do náručia vrahom, ovela zlepšil. Tento počin je snáď o dva levely vyššie a preto bude vyššie aj moje hodnotenie. Vytkol by som asi len trochu prehnanú stopáž a pomalý štýl, v ktorom sa jednotlivé scény podobne ako v predchádzajúcom počine nesú. Trochu nevhodné bolo aj pracovanie s tematikou histórie Chile, pretože diváci mimo tejto krajiny určite netušia, čo sa v krajine v sedemdesiatych rokoch odohrávalo a neboli poskytnuté žiadne informácie o tom, čo sa to tam vôbec v minulosti stalo. Ale v podstate to ani nebolo potrebné, pretože v tomto druhu filmov ide o niečo úplne iné. A v tom tento film exceluje. Otváracia scéna je vrcholom nechutnosti a syn je prinútený násilne vymrdať svoju matku za dozoru odporného vojenského generála. Potom nasleduje zoznámenie sa s grupou tak nesympatických žien, že som sa nemohol dočkať, kedy konečne začnú padať hlavy. Hlavná scéna s vniknutím a znásilnením má cez 15 minút, má len pár strihov a jej surovosť je bez zhliadnutia nepopísatelná. Niečo tak intenzívne som už dlho nevidel a vychutnával som si to nevídane aj napriek tomu, že podobné špinavosti zrovna nemusím. Záver je poriadne hororový, takže nikto neodíde bez toho, aby ho to poznačilo, rovnako ako každého, kto tento film uvidí. Gore je tiež nádherne spracované a len tomu pripisuje ešte viac plusových bodov. Slušne funguje aj práca s hudbou. V tých najvypätejších scénach si záporáci spievajú akési vojenské pesničky a je to tak ešte nepríjemnejšie. Kto chce vidieť niečo, pri čom sa bude baviť a čo má logicky vystavaný dej, ten nech sa tomuto vyhne oblúkom, lebo tu je len hnus, krv a špina. Netuším, kedy bude film dostupný na nete, ale fanúšikovia Exploitation sa rozhodne majú na čo tešiť. + herec z Hidden in the Woods + herec z Path

• 31.10.2017  09:17
    Treaters (2017)

Tri deti sa na internete dohodnú, že pôjdu počas Halloweenskej noci koledovať. Ale nie tak úplne tradičným spôsobom. - Najkrajší sviatok pre hororových fanúšikov je tu a krátkometrážny horor Treaters je perfektnou záležitosťou pre Halloweenske ráno. Deti majú pekné masky, kostýmy a Halloweenska atmosféra sú vytvorené perfektne a na malej ploche dokáže tento horor viackrát prekvapiť, takže odporúčam tých deväť minút obetovať. + herečka z The Snare

• 1.9.2017  14:42
    Trezor (2017)

Partia kriminálnikov sa rozhodne prepadnúť banku a zaistiť rukojemníkov. Všetko ide hladko až do chvíle, kým sa dostanú k trezoru, v ktorom má byť ukrytých šesť miliónov. V tej chvíli sa okolo nich začnú diať zvláštne veci a postupne začínajú zisťovať, že v útrobách banky číha desiatky rokov skryté zlo a že to oni sa práve stali rukojemníkmi. - Nakoniec to bolo hororové o trochu viac, než som čakal, ale aj tak to nie je žiadna sláva. Tých supernaturálnych elementov tam je žalostne málo a podobné záležitosti fungovali v hororoch niekolko desiatok rokov späť. Dnes už pôsobia skôr úsmevne. Vďaka sympatickému obsadeniu a tomu, že je to obsahovo celkom akčné, sa na to dá pozerať, ale nie je to nič, čo by hororového diváka potešilo. + herec z Alien: Covenant + herečka z #Horror + herečka z Final Girl + herečka z Unnatural + herec z Exeter + herec z Stung + herečka z Outcast a Rings

• 8.1.2018  09:46
    Tvář vody (2017)

Uprostred obdobia studenej vojny sa v americkom výskumnom centre začne experiment s obojživelným živočíchom, akého svet ešte nevidel. Osamelá Elisa (Sally Hawkins), ktorá v centre pracuje ako upratovačka, je jednou z mála osôb, ktoré majú k tomuto monštru prístup. Keď s ním príde do kontaktu, zisťuje, že tento tvor nie je až taký nebezpečný, za akého je považovaný a začína si s ním čoraz viac rozumieť. - Guillermo del Toro je výnimočný režisér. Dokáže do každého projektu, na ktorom sa podiela, vniesť tolko fantázie a dobrej nálady, že to je až neuveritelné. A v tomto prípade ma velmi milo prekvapil aj mierou brutality, pretože som neočakával nič a dostal som viacero nepríjemne krvavých scén. Vizuálne je všetko špičkové, rovnako ako kulisy, ktoré Vás prenesú do časov, ktoré ste nikdy na vlastnej koži nezažili. Počas studenej vojny v USA vybudoval Joseph McCarthy riadne napätie a tu to je cítiť na každom kroku. Herci zahrali úlohy presvedčivo a pán del Toro dokáže vytvoriť surových a bezcitných záporákov ako nikto iný. Velký rešpekt si zaslúži aj obyčajným divákom trochu neznámy pán Doug Jones, ktorého absolútne nezaujíma, či hrá v obrovskom filme z Hollywoodu alebo v nízkorozpočtovom béčkovom horore, čo mi na ňom velmi imponuje. Minulý rok bol pre hororový žáner výnimočný a The Shape of Water je toho ďalším dôkazom, takže dúfam, že tých položiek v sekcii ocenění ešte pribudne. + Doug Jones + herec z The Cabin in the Woods a Bone Tomahawk + herečka z Halloween II + herec z Timber Falls + herečka z Crimson Peak a It + herec z Lizzie Borden: The Fall River Chronicles + herec z Diary of the Dead

• 30.4.2018  13:52
    Undeadicated (2017)

Dvaja kamaráti sa po vypuknutí apokalypsy zhodnú, že to je celkom nuda. Preto keď sa jeden z nich nakazí, ten druhý sa rozhodne vytvoriť z neho ultimátneho zombíka, ktorý povedie celú armádu vražedných nemŕtvych. - Zábavný horor z Austrálie. Chémia medzi postavami funguje slušne a dá sa na tom pár krát zasmiať. Niektoré idey sú tu tiež neopozerané, s čím sa už v tomto subžánri velmi stretnúť nedá, takže za slušné tri hviezdičky to určite bude.

• 21.4.2017  19:48
    Uteč (2017)

Mladý pár sa rozhodne posunúť sa vo vzťahu a navštíviť rodičov dievčaťa. Na tom by nebolo nič zvláštne, lenže Chris (Daniel Kaluuya) sa tohto momentu obáva, pretože jeho farba pleti je iná, ako tá Rose (Allison Williams). Rodina ho našťastie privíta s otvorenou náručou. Trochu iné to je s ich zamestnancami, ktorí sa správajú podivne. Na tom by taktiež nebolo nič zvláštne, keby nemali čiernu farbu pokožky. Chrisovi začne dochádzať, že tých zvláštnych náhod neustále pribúda. Rozhodne sa odísť, ale na záchranu môže byť už príliš neskoro. - Parádna záležitosť, aj keď ten hype je trochu prehnaný a plot twisty sú dosť predvídatelné. Už na začiatku zaujme velmi sympatický casting a parádna atmosféra, ktorá je plná neistoty. Daniel Kaluuya je v hlavnej úlohe perfektný a všetky jeho scény sú uveritelné. Trochu horšie to je s rodinkou, ktorá na mňa nepôsobila dostatočne nepríjemne. Zápletka je fajnová, aj keď, ako som už spomenul, dá sa odhadnúť, čo keď poviem ja, ktorého prekvapí aj tá najväčšia drobnosť, zrejme bude pravda. Napätie sa stupňuje, ale keď prišlo k vyvrcholeniu, mal som pocit, že sa to trochu pokazilo. Komediálne prvky fungujú ideálne a napriek tomu, že ide o horor, vôbec neprekážajú, pretože to k Afroameričanom jednoducho patrí, čo dokázal aj úspech Scary Movie série. Technicky je to spracované prekvapivo trochu slabšie, pričom ma prekvapila hlavne nešikovná kamera. Poslednú vec, ktorú by som u takéhoto hororu čakal, je rozhovor o UFC, Jiu-Jitsu a ďalších bojových športoch, takže za túto pasáž majú u mňa tvorcovia kopu plusových bodov. Pán Jordan Peele ukázal, že sa téma rasovej / náboženskej rovnosti dá spracovať aj prijatelne a nie je treba ju tlačiť divákom pred oči nasilu, ako to robia komerčné televízne stanice a v poslednej dobe tiež horory, ktoré k nám prichádzajú z USA. Zatial najlepší horor roku 2017, ale to ešte takmer nič nevyšlo a konkurencia bude tento rok obrovská. + herec z The Cabin in the Woods + herec z The Purge: Anarchy + herečka z The Purge: Election Year + herečka z The Taking of Deborah Logan

• 1.11.2017  09:16

Keď sa Emilia (Amanda Todisco) prebudí na púšti a v jej blízkosti pre ňu neznámy muž kope hrob, je jej jasné, že jej život nebude trvať dlho. Pohreb sa jej podarí prežiť, ale nedokáže sa dostať z hrobu a naviac sa nachádza v nehostinnej púšti. - Námetovo sa mi to nezdá úplne najhoršie a aj natočené to je lepšie než väčšina podobných amatérskych snímkov, ale celé to absolútne zabíja to, ako prehnane vážne sa to celé tvári. Pritom takéto filozoficko-náboženské témy v hororoch s ťažkosťami dokážu spracovať špičkoví režiséri, takže to bolo nepodarené ešte predtým, než to vôbec začali natáčať.

• 6.1.2018  19:18
    Veronika (2017)

V roku 1991 dostala madridská polícia telefonát, v ktorom mladé dievča žiada o pomoc. Pri prešetrení prípadu sa zistilo, že dievča sa spolu s kamarátkami hralo s doskou Ouija, pomocou ktorej na seba privolalo desivú entitu, ktorá sprevádza každý jej krok. Jej rodina sa preto ocitla v obrovskom nebezpečenstve. - Pre mňa obrovské prekvapenie, ktoré hravo strčí do kapsy americké horory s miliónovými rozpočtami a slávnymi hereckými menami. Deti to odohrali na výbornú a skutočne mi na nich záležalo. Sandra Escacena, pre ktorú je to herecký debut, podala špičkový výkon a jej ďalšie kroky budem pozorne sledovať. Verím, že zostane u hororu, a neobávam sa, že by tomu bolo inak, pretože hororoví tvorcovia zo Španielska sú v tejto oblasti velmi pokročilí a v poslednom desaťročí vyprodukovali viacero výrazných mien. Strašidelných sekvencií je dosť a fungujú správne, takže jediné, čo v tomto prípade bolo pre mňa problémom, je trochu pomalší spád. Nevylučujem, že sa k tomu v blízkej budúcnosti vrátim a hodnotenie pôjde ešte vyššie, pretože okrem špičkového The Crucifixion od Xaviera Gensa som v tomto subžánri v poslednej dobe nezaznamenal nič lepšie. + herečka z REC 3: Genesis

• 3.7.2017  09:53

Členovia vesmírnej výpravy Covenant narazia na nepreskúmanú planétu umožňujúcu prežitie. Keď však na planéte pristanú, zisťujú, že na planéte už určité tvory žijú. A tie ich neprivítajú s otvorenou náručou, ale s túžbou po krvi. - Pre mňa osobne to je jeden z najmenej vydarených áčkových hororov v posledných rokoch a dosť velkým sklamaním. Po väčšinu času sa tu nič zaujímavé nedeje, členovia posádky robia nesmierne hlúpe rozhodnutia a tá ich nerozvážnosť je až úsmevná, naviac sú herci absolútne nesympatickí a tie najzaujímavejšie postavy zomrú hneď na začiatku, Alienov je velmi málo, ale Javier Botet ako ich zobrazenie samozrejme dokonalý a teší ma, že sa zo španielskeho undergroundu dostal až do Hollywoodu. Určite sa tomuto projektu kvôli názvu dostane velkej pozornosti, ale ja by som bol radšej, keby sa tie milióny investovali niekam inam. + Javier Botet + herec z Eden Lake a Town Creek + herečka z Enter Nowhere + herec z Infini + herečka z The Purge: Anarchy + herečka z From Dusk Till Dawn: The Series a Blair Witch + herečka z You're Next, The Sacrament a Stranger Things + herec z Don't Be Afraid of the Dark

• 26.1.2018  14:06

Desať rokov po udalostiach, pri ktorých v bažine, ktorú preslávila legenda o duchovi Victora Crowleyho, sem prichádza partia nádejných filmárov, ktorí tu chcú natočiť falošný trailer na film o tejto legende. Zhodou náhod sa sem v rovnakom čase vracia aj jediný preživší pôvodného masakru Andrew Yong (Parry Shen). Victor Crowley sa kvôli nešťastnému rozhodnutiu návštevníkov bažiny po desiatich rokoch opäť prebúdza a jeho smäd po krvi nikdy nebol silnejší. - Takto vyzerá sériový vrah v úspornom režime. Všetkým dielom tejto série som dal päť hviezd a som jej obrovským fanúšikom, rovnako ako som fanúšikom pána Adama Greena, ale tudy cesta rozhodně nevede. Samozrejme mi je u Slasheru tohto typu absolútne jedno, či má nejaký príbeh, ale záleží mi na tom, ako fungujú vraždy a kolko tu je gore. V tomto prípade sa väčšina vecí nepodarila. Gore vyzerá ako z osemdesiatych rokov, a to by mi vôbec nevadilo, keby sa s ním tvorcovia aspoň trochu pohrali, lenže v tomto prípade len nechali striekať krv a občas to vyzeralo až smiešne. Postavy sú nezaujímavé a strašne tu chýba nejaký charakter, ktorý by to celé viedol, pretože predchádzajúce tri časti v tomto excelovali. Najviac ma samozrejme potešil úplne posledný záber, za ktorý by som najradšej dal päť hviezdičiek, ale celkovo to pôsobí ako prihlúpnutá komédia s občasným výstupom Kane Hoddera, takže v tomto prípade som sklamaný. Začína byť pomaly ale isto jasné, že Adam Green sa k úspešnejším projektom vo svojej kariére už asi nedostane, ale na druhej strane som za to aj celkom rád. V poslednej dobe totiž hneď pri najbližšej udalosti všetci od hororového žánru utekajú a on je jedným z mála ludí, ktorí sa v USA tú komunitu snažia udržať pokope. + Kane Hodder + Dave Sheridan + Felissa Rose + herečka z Sharknado 2: The Second One, The Black Room a The Night Watchmen + herečka z Horrified, The Hills Have Eyes a Digging Up the Marrow + herec z SiREN, Don't Do It!, Beyond the Gates a Camera Obscura + herečka z Horrified + herečka z Digging Up the Marrow

• 1.7.2017  09:16
    VooDoo (2017)

Dve sestrenice sa po dlhšej dobe stretnú v dome jednej z nich, ktorý je v Los Angeles. Okrem zábavy na pláži ich však čaká niečo omnoho nebezpečnejšie, pretože jedna z nich si so sebou priniesla krutú voodoo kliatbu. - Už dlho som nevidel tak nezmyselne využitú Found Footage formu, kedy je jediným dôvodom pre natáčanie video pre Daddyho. Herečky sa snažili, ale velmi to nevychádzalo. To, že je tá prvá nehororová časť záživnejšia, než tá hororová, hovorí za všetko. + herec z Jersey Shore Massacre

• 28.9.2017  17:51

Keď nájde otec mladej teenagerky v odpadkoch zvláštny čínsky artefakt, dá ho svojej dcére ako darček. Clare (Joey King) sa učí čínštinu a nejaké základy ovláda, takže zistí, že krabička dokáže splniť sedem želaní. Po malom teste sa ukáže, že krabička naozaj funguje a Clare začína byť splnené všetko, po čom jej srdce túži. Ale keď v jej okolí začnú zomierať za záhadných okolností jej známi, je jasné, že jej najnovší darček si za želanie vyberá krutú daň. - Už nespočetné množstvo ludí mi povedalo, že James Wan pokazil hororový žáner, a aj keď to podla mňa nie je pravda, jednu vec nemôže poprieť ani ten najväčší hater. James Wan za posledné roky priviedol na svet obrovské množstvo hereckých talentov a tie už sa pomaly začínajú vydávať na vlastnú cestu a v prípade Wish Upon ide o prvý krok herečky Joey King. Jej výkon sa mi ohromne páčil a réžia Johna R. Leonettiho bola pre ňu možno aj lepšou platformou, ako horor, ktorý bol adresovaný celému svetu. Napísané to je tiež zaujímavo, aj keď miestami až prehnane tínedžersky až sladúčko. Hudba od veteránov tomandandy ako vždy špičková a záverečný soundtrack vydarený. Priemerné hodnotenie dávam kvôli hereckým výkonom vedlajších hercov a trochu pomalému tempu. Keď si dobre pamätám, vela ludí chcelo Shannon Purser ako Barb späť v Stranger Things. Myslím, že v tomto horore ukázala, že je dosť zlá herečka, aj keď sa preafektovanej Winone Ryder samozrejme nevyrovná, takže som nakoniec rád, že ju stretol jej osud. Ak nebudete mať počas prichádzajúcich dlhých večerov čo pozerať, môžete siahnuť práve po Wish Upon, pretože ako jednorazová nenáročná záležitosť je to slušné. + herečka z Unnatural + herečka z The Conjuring + herečka z Mega Shark vs. Mecha Shark + herečka z Stranger Things + herec z The Whispers

• 14.5.2018  07:39
    Vyléčení (2017)

Po tom, čo sa podarilo nájsť liek na infekciu, ktorá menila nakazených na krvilačné beštie, vláda rozhodne, že je čas vrátiť vyliečených do normálneho života. To sa samozrejme nepáči širokej verejnosti, pretože obyvatelia považujú tieto osoby za nebezpečné. Je len na nich, aby verejnosť presvedčili o tom, že nie sú hrozbou. – Trochu netradičný pohlad na Zombie subžáner, ktorý ma ale osobne velmi nenadchol. Niektoré veci fungujú špičkovo a niektoré zase nefungujú takmer vôbec, takže to je vo výsledku len priemerný, ale aspoň ambiciózny horor. Bolo to na mňa fakt hoodně pomalé a herci sa mi vôbec nepáčili. Tvorcom sa ale výborne podarilo zladiť to do velmi negatívnej a depresívnej nálady, ktorá z toho nehorázne srší a tá beznádej a rozbitá spoločnosť sú spracované parádne. Je to taktiež velmi pekne natočené a kameraman využíva nádherné jesenné exteriéry Írska najviac ako sa dá. Gore takmer žiadne, čo je škoda. V závere sa to ešte trochu rozprúdi, ale už ma to nejako výrazne nenabudilo. Pre fanúšikov pomalších dramatických snímkov zrejme potešenie, ale ja som si už asi zvykol na tie Zombie naháňačky plné akcie. + herec z AfterDeath + herečka z Flatliners + herec z Invoked + herec z The Hallow + herec z Holidays

• 18.2.2018  20:01
    Výkřik (2017)

Zvukár sa snaží nahrať najlepší výkrik herečky vhodný pre desivý horor, lenže ich stretnutie nedopadne tak ako predpokladali. - Najviac ma na tomto zaujal ten rozdiel medzi dvoma jazykmi. Slovenský jazyk je absolútny hnus a asi radšej začnem písať komentáre česky, lebo tých pár ludí čo moje komentáre číta sa pri tom musí cítiť hrozne. Ale tvorcom sa toto podarilo. Niektoré scény sú vtipné a herečka vyzerá byť fakt cool už len preto, že sa na niečo takéto dala. V neposlednom rade divák pochopí, aký ťažký je život našich milovaných Scream Queens.

• 28.10.2017  06:46

Kto by nechcel prežívať svoje narodeniny stále dokola? Tree (Jessica Rothe) dostane takúto možnosť, pretože sa neustále prebúdza v deň svojich narodenín. Má to však jeden komplikovaný háčik. Na konci tohto dňa vždy zomrie a na ďalší deň musí začať znova. Jedinou možnosťou ako vystúpiť z tejto neustále sa opakujúcej nočnej mory je zistiť, kto je vrahom. To ale nebude vôbec jednoduché. - Velmi vydarený moderný horor. Režisér je očividne velmi chytrý človek, pretože sa pridal k vlne Paranormal Activity, pri réžii jedného zo sequelov získal skúsenosti a perfektne ich momentálne využíva na tvorbu vlastných projektov. Kreativita mu tiež nechýba, pretože Happy Death Day dokáže napriek tomu, že sa dej stále opakuje, v mnohých momentoch prekvapiť, je velmi zábavný a všetko vygraduje v podarenom finále. Asi jediné, čo mi vadilo, bolo to, že to je až príliš odlahčené, hlavná hrdinka porušuje hororové pravidlá takmer každú minútu a preto to pôsobí trochu nedotiahnuto, ale inak to patrí k tomu najlepšiemu, čo tento rok vzniklo, a návštevu kina určite odporúčam. EDIT: 1.10.2019 - Minulý rok mi nevyšlo pozrieť si to na moje narodeniny, ale tento rok už našťastie áno a nesmierne som si to užil. Jeden z hororov, ktoré som si za posledné roky oblúbil úplne najviac, a o to viac ma mrzí absolútne dehonestujúce tohtoročné pokračovanie. + herec z Fear the Walking Dead + herečka z Scream Queens a When the Bough Breaks

• 17.2.2017  19:48
    XX (2017)

Hororová antológia, v ktorej je každý segment režírovaný ženou. V hlavnej úlohe sa objaví taktiež žena. 1. The Box - Matka cestuje s deťmi metrom. Počas cesty stretnú zvláštneho pána s balíkom. Zvedavý chlapec chce vidieť, čo je vnútri, lenže jediný kontakt s vecou, ktorá sa v balíku skrýva, zmení jeho život a život celej rodiny. 2. The Birthday Party - Počas prípravy narodeninovej oslavy pre svoju dcéru sa pre vyťaženú matku objaví nová povinnosť. Nájde totiž svojho manžela nehybného v jeho kancelárii. Z prípravy oslavy najkrajšieho sviatku dcéry sa preto stáva pokus o skrytie tela manžela. 3. Don't Fall - Partia kamarátov sa vyberie kempovať do opustenej lokality. Miestna príroda skrýva mnoho nepríjemných návnad, ale scenéria stojí za to. Potešia ich aj indiánske kresby na skalách, ale to ešte netušia, že ich namiesto pokojného výletu čaká boj o život. 4. Her Only Living Son - Matka sa musí znenazdajky vyrovnávať so zvýšenou agresivitou svojho syna. Nepomáha jej ani fakt, že ho už od narodenia vychováva sama. Deň jeho osemnástych narodenín je dňom, kedy konečne zistí, kto je jeho otcom a prečo musel celý život stráviť len s matkou. - XX sledujem už viac ako rok a pol, pretože zo začiatku v ňom figurovali moje oblúbené Soska Sisters. Keď však tento projekt opustili, tušil som, že ostatné dámy si moje srdce týmto projektom nejako významne nezískajú. Prvá poviedka má zaujímavý námet, dokáže si držať podivnú atmosféru, herečka v hlavnej úlohe je ako matka pôsobivá, má doslova a do písmena chutnučké gore, ale skončí sa príliš rýchlo a vela dôležitých vecí zostalo úplne nezodpovedaných. U druhej poviedky som mal trochu zmiešané pocity, pretože som nevedel, či bolo zámerom pobavenie diváka alebo skôr hra na city. Každopádne to má rozumnú štruktúru a tá neustála beznádej je zobrazená uveritelne. Inak je to ale akési nezaujímavé a nepôsobí to dostatočne brutálne. Tretia poviedka bola pre mňa najzaujímavejšia, pretože tento druh hororu milujem. Nevadila mi ani zrejme moja najmenej oblúbená hororová herečka Angela Trimbur. Potešila ma prítomnosť praktických efektov, ktoré vyzerali parádne a mnoho tvorcov sa ich dnes bojí, takže velká pochvala za použitie. Od štvrtej poviedky som očakával najmenej, pretože The Invitation od tejto režisérky mi absolútne nesedel. Musím uznať, že je to v mojich očiach lepšie, než spomínaný projekt, ale jednoducho tam stále cítim tú natiahnutosť a obavy zo zatlačenia na pílu. Atmosféra je dobrá, lenže ten koniec je opäť absolútne nezaujímavý a jednoducho mi tvorba tejto režisérky asi nikdy sedieť nebude. Celkovo napriek mnohým slovám chvály hodnotím XX len priemerne. Je to kvôli tomu, že to na mňa napriek stopáži 75 minút pôsobilo akosi natiahnuto a segmenty na mňa zase pôsobili nedotiahnuto. Každopádne uznávam všetky dámy, ktoré sa do projektu zapojili, a je pekné vidieť, že sa im aj od mnohých mužských zástupcov hororu dostalo velkej podpory. + herec z Torment a Hellions + herečka z Dawn of the Dead, Saw 5, iZombie a Channel Zero + herec z The Invitation a Nocturna + herec z Saw IV + herec z Insidious, Contracted: Phase II, Dementia a The Divine Tragedies + herečka z A Girl Walks Home Alone at Night + herečka z Halloween II, The Final Girls a Trash Fire

• 8.3.2019  18:32

Matka s dcérou si krátia večer hraním stolovej hry po babičke. Čaká na nich ale nepríjemné prekvapenie, ktoré im celý večer prekazí. - Tak toto sa mi páčilo. Na stolných hrách som vyrastal a vždy na ne rád spomínam ako na neporovnatelnú alternatívu k dnešným vymoženostiam ( aj keď také honičky s policajtmi v GTA majú zase výhodu v podobe adrenalínu ) a pokojne by som sa k nim niekedy vrátil. Celý čas som čakal, čo sa z toho nakoniec vykluje a v závere som zostal milo prekvapený, takže slušné tri si tento krátkometrážny snímok bezpochyby zaslúži.

• 13.12.2017  07:18

Bohatý lekár Steven (Colin Farrell) sa po práci často stretáva s mladým Martinom (Barry Keoghan), ktorý ho zaujal svojou ohromnou inteligenciou. Steven mu kupuje drahé darčeky a neváha ho pozvať do ich obrovského sídla, aby s jeho rodinou trávil nejaký čas. Martin sa snaží lekárovi odvďačiť, aj keď toho nemá mnoho, čo by mohol ponúknuť. Ich vzťah prerastá do niečoho hlbšieho a Steven zisťuje, že Martin sa na jeho prítomnosť až nebezpečne naviazal. - Pre mňa velmi príjemné prekvapenie. Čakal som od toho nejaký artový nezmysel, ale dostal som funkčnú špecialitu od režiséra s velmi zaujímavým a svojským prístupom k žánru. Režisér necháva mnoho situácií volných, aby si ich divák mohol interpretovať po svojom, a to sa mi na tom páčilo, pretože aj keď takéto záležitosti väčšinou nemusím, zase je dobré, keď ma nejaký horor prinúti o deji rozmýšlať, a nie len pozerať sa na to, ako všade strieka krv. Všetkému tu vládne uhladená precíznosť, silné herecké výkony ( vždy, keď vidím Nicole Kidman, si musím spomenúť na jej erotickú scénu z Dead Calm, čo je pre mňa osobne najtrápnejšia scéna, akú som kedy videl ), netradičná práca s kamerou a podmanivá hudba. Dejovo je to tiež velmi pestré, ale vôbec by nevadilo, keby to režisér celé zaboril do hororu ešte viac. + herečka z Dead Calm a The Others + herec z The Unspoken

• 29.9.2017  15:07
    Zombies (2017)

Skupina odvážnych mužov sa po vypuknutí apokalypsy snaží zachrániť čo najviac preživších. Boje so zombie monštrami si však každý deň vyberajú krutú daň a každý z nich sa naučí, že nie je možné zachrániť úplne všetkých. - Už podla názvu je jasné, že tvorcovia nemajú vela ambícií, ale ja som to chcel vidieť kvôli môjmu oblúbenému hororovému veteránovi Tonymu Toddovi. Nakoniec to nie je úplne najhoršie. Jednoducho taká klasická akčná vyvražďovačka so zombíkmi, ktorá neprinesie vela prekvapení. Scénu, v ktorej postavy kombajnom rozsekali hordu zombie, si však určite zapamätám. + Tony Todd

• 26.8.2017  15:01
    iZombie - Season 3 (série) (2017)

Po udalostiach na večierku, ktorý usporiadalo vedenie firmy Max Rager, sa Liv snaží spamätať zo zistenia o tom, že namiesto desiatok nakazených žijú v Seattli v skutočnosti stovky ďalších zombies. Agentúra Fillmore Graves, ktorá zachránila obete osudnej párty, sa snaží dostať k moci v meste a je dosť možné, že Seattlu bude onedlho vládnuť starosta, ktorý je taktiež zombie. K tomu všetkému má Liv na starosti taktiež nové prípady záhadných vrážd, ktoré môžu byť objasnené len tak, že si Liv ako zvyčajne pripraví chutný obed z mozgov zosnulých. - Som rád, že som sa po pätnástich mesiacoch mohol vrátiť k tomuto seriálu, aj keď som trochu sklamaný zo zistenia, že mi seriál neprirástol k srdcu až tak, ako som si pred pozeraním myslel. Na začiatku tvorcovia pripomenú dôležité udalosti z konca predchádzajúcej série, za čo som im velmi vďačný, pretože počas tých dlhých mesiacov medzi sériami človek zabudne na mnoho detailov a v posledných týždňoch si u seriálov všímam, že tvorcovia zanedbávajú to previazanie medzi jednotlivými sériami. Inak všetko pokračuje v zabehnutej štruktúre, kedy sa počas celej sezóny vyvíja príbeh okolo Zombie apokalypsy a v každej epizóde riešia Liv, Clive a Ravi nejakú zábavnú vraždu. V tretej sérii je nanešťastie ovela viac tej prihlúpnutej americkej vzťahovej drámy, ako v sériách predchádzajúcich, takže som mal miestami pocit, že sa to začína uberať velmi zlým smerom. Nakoniec však všetko ostalo pri Zombies a všetko išlo do ústrania, takže velkolepé finále ma príjemne uspokojilo a rozhodne nabudilo na štvrtú sériu. + herec z The Monster a The Returned + herečka z The Magicians + herec z Final Destination 5 a The Blackburn Asylum + herec z Slasher + herec z The Hoarder a American Horror Story + herečka z The Returned a Dead Rising: Endgame + 2 herci z Final Destination 3 + herec z Scary Movie + herečka z Mockingbird + herec z The Cabin in the Woods + herečka z Final Destination 2 + herečka z Grace: The Possession + herec z Leprechaun: Origins a Dead Rising: Endgame + herečka z Suspension a The Evil in Us + herec z House of Wax + herec z June + herečka z The Returned, The Magicians a Dead Rising: Endgame + herečka z Dead of Summer + herec z 13 Eerie a Leprechaun: Origins + herec z Final Girl + herec z Final Destination 2 a Suspension + herec z The Cleansing Hour

• 5.12.2017  16:25
    matka! (2017)

V izolovanom dome uprotred prírody žije pár tvorený mladšou ženou a o poznanie starším mužom. Ich pokojný domov jedného dňa naruší nezvaný hosť, ktorého zo slušnosti prijmú. Počas nasledujúcich dní začína hostí pribúdať a ich zvyšujúci sa počet neveští nič dobré. - Vždy oceňujem, keď sa známy filmový tvorca pustí do hororu a trochu dostane tento žáner na verejnosť, ale mne horor Mother! štýlovo vôbec nesedel. Musím uznať, že hororové scény ma velmi bavili a ten brutálny chaos a depresívny stav hlavnej hrdinky vytvárali miestami výbornú atmosféru, ale prišlo mi to trochu nezvládnuté a tá viac ako hodinová expozícia bola podla mňa zbytočná, pretože nepomohla vybudovať napätie a obsahovo sa druhej polovici absolútne nedokáže vyrovnať. Nebudem v tom hladať žiadne hlboké významy, ale ak to dostane nejakú nomináciu na Oscara, ako sa na mnohých portáloch píše, budem velmi rád, že sa konečne tá banda tupcov prebudila a uvedomila si, ktorý žáner tu všetkému šéfuje. + herečka z House at the End of the Street + 2 herci z Warm Bodies + herec z Torment, Wolves a Pay the Ghost + herečka z iZombie + herečka z The Gracefield Incident

• 26.1.2018  09:38
    Ég Man Þig (2017)

V malom mestečku na Islande prichádza k pozoruhodnej samovražde staršej ženy, ktorá naznačuje, že by mohlo ísť o zvrátený rituál. Vyšetrovanie miestnych autorít zostáva bez výrazných výsledkov. Pátranie ich čoskoro zavedie do hlbokej histórie miestnej komunity, pomocou ktorej začínajú odkrývať temné tajomstvá. - Podarený projekt z Islandu, v ktorom je ale na škodu to, že tá pátracia linka je zaujímavejšia než tá hororová. Keby na strašení zapracovali trochu viac, bola by to špička, ale takto sa tam len raz za čas objaví decko s trochou make upu na tvári, ktoré by nevystrašilo ani svojich rovesníkov. Depresívne prostredie Islandu je pre tieto horory zobrazujúce beznádej postáv perfektné, ale ešte stále čakám na tvorcov, ktorí ho dokážu využiť na sto percent. Kniha by mohla byť tiež zaujímavá a dosť možno si ju časom prečítam.

• 31.5.2017  09:22
    Život (2017)

Šesťčlenná posádka vesmírnej stanice narazí pri výskume na pozoruhodný organizmus, ktorý je dôkazom mimozemského života. Po hlbšom výskume vedci zistia, že to, čo našli, je velkým krokom pre celé ludstvo. Avšak tento krok vedie priamo do záhuby, pretože organizmus je stále väčší, silnejší a agresívnejší. - Life je v hororovom žánri zvláštnym úkazom. Rozpočet 58 miliónov sa v tomto žánri nepošťastí dostať len tak niekomu a je škoda, že sa to dostalo zrovna do rúk nejakého režiséra, ktorý vo svojej kariére nenatočil ani len krátkometrážny horor. Scenáristicky už to vyzeralo byť nádejnejšie, pretože autori Zombielandu by sa mohli zdať ako záruka kvality, lenže je rozdiel medzi hororovou komédiou a Sci-Fi hororom. Herci nestáli za vela a chýbala mi tam nejaká poriadna osobnosť, ktorá by to dokázala viesť. Ďalej už prevažujú len pozitíva. Prostredie je fascinujúce, efekty prekvapivo vydarené, úmrtia sú natočené priamočiaro bez akýchkolvek skrytých detailov a záver je v sprievode intenzívneho soundtracku úplne brutálne hororový presne tak, ako by to malo v tomto žánri byť vždy, pretože tieto horory, ktoré chodia do kín, často končia nezmyselným happyendom. Nenadchlo ma to nejako extrémne, ale vďaka tomu neopozeranému prostrediu to má vela plusových bodov. Podobné námety však patria do rúk poriadnym hororovým tvorcom a nie týmto chlapom z Hollywoodu. + herec z The Amityville Horror

• 13.12.2017  10:32

Na začiatku tretej série sa Clarkovci ocitnú na vojenskej základni. Tá je napadnutá nakazenými a jedinou možnosťou je ďalší útek. Dozvedia sa o idylickom ranči, kde žije pokojná komunita. Vyzerá to, že konečne našli miesto, kde sa môžu usadiť a snažiť sa prežiť apokalypsu, ale aj toto miesto má svoje problémy a ani zďaleka nie je také krásne, ako navonok vyzerá. - Tretia séria velmi príjemne prekvapila. Je akčnejšia, hororovejšia, krvavejšia, a čo je najpodstatnejšie, konečne tu je poriadne množstvo Zombies. Najprv popíšem, čo sa mi na tejto sérii nepáčilo. A tým je v podstate len zbor hlavných postáv, ktoré tu sú už od prvej epizódy. Tí herci sú tak otravní, že to je až neuveritelné. V niektorých momentoch som pri ich dialógoch a scénach dostával taký cringe, že sa mi normálne až slzy tlačili do očí. V tomto smere mám pocit, ako keby scenáristi písali rozprávku pre deti, v ktorej sa dobrým postavám nič nemôže stať. A tá postava Madison to je niečo otrasné. Toto nemá s realitou naprosto nič spoločné, pretože aj keď sa počas apokalypsy samozrejme všetko mení, určite nič nebude fungovať tak, ako si Madison povie. Je úplne absurdné, že nejaká komunita funguje desiatky rokov, a ona tam príde a za pár dní ju všetci počúvajú. A to je asi jediná vec, ktorá mi v tejto sérii prekážala. Inak to je oproti druhej sérii naprosto dokonalý hororový seriál a úroveň tu ohromne narástla. Plusom je pridanie velmi sympatických vedlajších postáv, ktoré sa neboja nesúhlasiť s väčšinou a ísť si svojou cestou. A to je to, čo chcem v seriálovom horore s apokalypsou vidieť. Silné charaktery, ktoré sa neboja ísť proti konvenciám a zavraždiť každého / všetko, čo im stojí v ceste. Tvorcovia sa zlepšili aj v technickej oblasti, pretože kamera, hudba a efekty sú oproti druhej sérii ovela lepšie. Potešil aj obrovský nárast zabití ( dokonca aj viacero smrtí velmi dôležitých postáv ) a velké množstvo gore v kombinácii s peknými maskami. Zvraty boli tentokrát omnoho vydarenejšie a fungovali perfektne, pretože im pomáhalo aj to nehostinné prostredie, ktoré bolo ovela lepšie ako tá loď zo série predošlej. Záver bol trochu bláznivý a nejasný a som zvedavý, čo bude ďalej, pretože tak, ako som bol po druhej sérii hrozne znechutený, som teraz hrozne zvedavý na štvrtú sériu, v ktorej by sa mal k zabehnutej partii pripojiť jeden z hlavných hercov z The Walking Dead. + herečka z Where the Devil Hides a Friend Request + herec z It + herec z The Colection + herec z Halloween II a Abattoir + herec z Ratter + herec z Final Destination 2 + herec z Love in the Time of Monsters + herec z The Wicked + herec z Havenhurst + herec z Dead Awake + herec z Phoenix Forgotten + herečka z Insidious: Chapter 2

• 29.10.2016  19:55

Populárny raper usporiada menšiu párty vo svojej záhrade. Organizátor pozná všetkých účastníkov až na jedno dievča, ktoré sa predstaví ako Beverly. Keďže sa mu páči, rozhodne sa s ňou párty na krátky moment opustiť, ale to nikdy nemal robiť. - Ďalší krátkometrážny horor, ktorý sa prezentuje svojím ocenením a pritom by si nezaslúžil ocenenie zrejme ani na festivale amatérskych filmov. Keďže je to natočené len ako horor, všetko zlyháva, pretože najdôležitejšia hororová časť je amatérsky zahraná a tá smrť pôsobí skôr vtipne. Poteší aspoň záverečný záber, ale to na nejaké vyššie hodnotenie vôbec nestačí.

• 16.9.2016  12:46
    31 (2016)

Na Halloween roku 1976 cestuje partia kamarátov po USA. Uprostred noci zastavia a zaútočí na nich skupina cudzincov. Keď sa preberú, zistia, že sa ocitli na neznámom mieste. Zvláštny muž im oznámi, že sa práve stali súčasťou hry s názvom 31 a ich úlohou je prežiť nasledujúcich dvanásť hodín. Táto úloha znie jednoducho, lenže v ceste im bude stáť partia zvrátených klaunov, pre ktorých život nemá žiadnu hodnotu. Budova je uzatvorená, kurzy a stávky uzatvorené, takže sa Halloweenska párty môže začať. - Po dvoch rokoch od ohlásenia je najnovší a velmi diskutovaný horor Roba Zombieho vonku. Rob Zombie je mojím najoblúbenejším režisérom hlavne kvôli tomu, že ho absolútne nezaujíma, čo si kto o jeho hororoch myslí. Nemá problém vynadať jeho verným fanúšikom a vyžaduje to, aby ho každý rešpektoval takého, akým jednoducho je. S 31 sa vracia späť k svojim koreňom, ako tomu bolo u House of 1000 Corpses, takže je dej mierne chaotický a rozhádzaný. Herci sú Robovou klasikou a dominuje hlavne jeho krásna žena, ktorá vôbec nestarne. Inak Rob pozbieral väčšinu starých spolupracovníkov, aj keď mi tam zopár jeho kamarátov chýbalo. Koncept hry je úplne jednoduchý, aj keď ma prekvapilo to, že začiatočná siréna a koncept až prekvapivo pripomína jednu modernú hororovú trilógiu. Vrahovia sa vyznačujú rozmanitosťou, rôznymi zbraňami a pôsobivým make upom doplneným kvalitnou kostymérskou prácou. Prostredie je rovnako špinavé ako u každého predchádzajúceho hororu, samozrejme s výnimkou decentného The Lords of Salem. Neustále sexuálne motívy a až buranská špinavosť sú v jeho dielach prirodzené. Gore sa mi páčilo, aj keď ho nebolo až tolko, kolko by som si u tohto hororu predstavoval. Teraz už zostáva len počkať si na DVD, pretože Rob Zombie slúbil, že na ňom budú všetky vystrihnuté scény, kvôli ktorým 31 dostal rating NC-17, ktorého sa Rob zbavil až po dvoch pokusoch o zmiernenie. + Sheri Moon Zombie + Daniel Roebuck + herečka z The Devil's Rejects + herec z Halloween, Halloween II a Mischief Night + 2 herečky z The Lords of Salem + herec z The Lords of Salem + herec z The Silence of the Lambs a I Spit on Your Grave + herec z The Devil's Rejects, The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning a Halloween + herec z Halloween II, The Lords of Salem a Freaks of Nature

• 16.4.2018  13:36
    A Love Story (2016)

Počas apokalypsy sa každý snaží nájsť miesto pre nový začiatok, lenže Rebeccu pri jej dome drží manžel, ktorí je síce nemŕtvy, ale ona ho stále miluje. - Velmi pekný horor z Nového Zélandu. Tento Zombie subžáner, v ktorom všetko plynie pomaly a nie sú tu nejaké výraznejšie hororové interakcie väčšinou v celovečernej podobe nemusím, ale toto sa dosť podarilo a fanúšikom podobných snímkov ho rozhodne odporúčam.

• 18.4.2017  16:54

Krátky príbeh o tom, ako v skutočnosti vznikajú vajíčka, ktoré počas Velkej noci robia radosť deťom, ktoré ich dostávajú. - Pani Gigi Saul Guerrero a jej LuchaGore Productions opäť nesklamali, aj keď je toto zatial ich najjemnejší hororový film. Zajačik má peknú masku, vykonáva zvrátené veci a vo svojom príbytku má okolo seba krásne Velkonočné dekorácie, takže tie necelé dve minútky milovníkov nechutností patrične potešia, na druhej strane však milovníkov Velkonočných sviatkov poriadne znechutia.

• 2.1.2017  19:51

Pred vznikom antológií ABCs of Death posielajú tvorcovia hororov svoje krátkometrážne snímky, z ktorých jedna poviedka bude vybraná pre celovečerný projekt. V ABCs of Death 2.5 je zobrazených 26 poviedok, ktorých tvorcovia sa dostali medzi finalistov, ale šťastie nebolo na ich strane. - Myslím si, že keby si každý divák mohol vybrať z tých desiatok poviedok, ktoré sa prihlásia, tie, ktoré sa mu osobne páčia najviac a spojiť ich, bola by každá časť ABCs of Death v červených číslach. A preto chválim tento nápad tvorcov, v ktorom dávajú možnosť vidieť to, čo sa nedostalo do hlavného hororu. Prekvapilo ma, že väčšina poviedok je bez nejakého ambicióznejšieho nápadu. Technické spracovanie je kolísavé, keďže každý pristupoval k tvorbe svojou vlastnou cestou. Mne osobne sa najviac páčili segmenty s tehotnou ženou z plastelíny (podobné spracovanie ma dostalo aj v ABCs of Death 2), zamilované deti s parádnymi maskami, poviedka s pavúkmi, v ktorej je použitý soundtrack z The Ring a za zmienku stoja ešte časti so zvláštnou večerou a s nepríjemnou prostitútkou. Inak ide o viacmenej nezaujímavé počiny, ale určite si tu každý nájde aspoň pár príbehov, ktoré ho zaujmú. + herečka z Attack of the Lederhosen Zombies