Marceloo

okres Senica
Horror Addict

• 23.10.2015  22:03
    Přeludy (2015)

Mladá žena sa ešte stále spamätáva z tragickej autonehody, pri ktorej zavinila smrť dieťaťa. So svojím mužom sa presťahuje do vinárskeho sídla v nádhernej oblasti a podarí sa jej otehotnieť. S príchodom do nového domu však začne mať desivé vízie, ktoré jej začnú ruinovať celý život. - Český preklad zase nesklamal a prezradil celú pointu filmu. V podstate mu znemožnil urobiť na mňa nejaký strašidelný dojem, pretože keď má niečo názov Přeludy a začne sa diať niečo strašidelné, musí byť aj tomu najväčšiemu idiotovi jasné, že sa v reále nič nedeje. Neprekvapil ma perfektný vizuál, ktorý som bral ako samozrejmosť, keďže viem, že Jason Blum by do svojej produkcie nepustil len tak niečo. Hudba je tiež celkom príjemná, čo môže u hororu vyznieť trochu hlúpo, ale keďže je celý o tehotnej mamičke, úplne sa sem hodila. Námet je dobrý a dokonca sa dobre vydaril aj záver, čo sa u takýchto hororov často nestáva. Postavy boli tiež príjemné a hodili sa k tomuto hororu. Páčilo sa mi nádherné vinárske prostredie a považujem za škodu to, že sa neodohrávalo viacero scén v exteriéroch, veď Přeludy nemusela mať len vnútri domu. Nebudem už vypisovať čo všetko bolo príjemné. Proste je to pre mňa klasický 3* horor ideálny pre dlhý zimný večer s celkom pokojnou a príjemnou atmosférou. + herec z I Spit on Your Grave

• 12.9.2015  22:01

Malé mestečko sa ocitne pod útokom obrovského žraloka, ktorý zabije každého, kto sa priblíži k miestnemu jazeru. - Tak toto bola velká katastrofa, ale čo iné by sa dalo čakať, keď scenár napísal režisér hororu Homicycle, ktorý je jedným z najhorších hororov, ktoré som kedy videl. Napriek snahe o vtipné scény sa žiadne vtipné scény vytvoriť nepodarilo. Bolo to spôsobené hlavne tým, že výkony hercov boli fakt dosť zlé a všetky scény vyzerali strašne umelo. Herci si sadli, odhovorili to, čo mali napísané na papieri a odišli. Ak by som to prirovnal k Sharknadu, môžem povedať že to je o niekolko levelov vyššie. Digitálneho žraloka tu radšej ani nebudem rozoberať, ale rozosmialo ma vždy to, ako osoba napadnutá žralokom zmizla. Ak by si niekto myslel, že tu budú aspoň pekné ženy, ako to v týchto hororoch býva, tak je na velkom omyle. V niektorých miestach som mal nutkanie ohodnotiť to svojim prvým odpadom, ktorý by som dal hororu. Vhodné len pre Die Hard Horror Fans.

• 21.2.2016  09:47
    Ratter (2015)

Mladé dievča Emma (Ashley Benson) je prijaté na ekonomickú školu v New Yorku, a tak si nájde byt, do ktorého sa nasťahuje. Snaží sa začať znova od začiatku a minulosť mieni nechať za sebou. Po krátkej dobe však nadobúda podozrenie, že ju niekto sleduje. Po neškodných udalostiach však prichádzajú stále intenzívnejšie útoky na jej súkromie a Emma zisťuje, že človek, ktorý ju sleduje, sa stal naozaj nebezpečnou hrozbou. Na odvahe jej nepridáva ani to, že je v obrovskom meste úplne sama a ako mladá bezbranná žena sa pre útočníka stáva jednoduchým terčom útokov. - Na Ratter som sa tešil, pretože som sa dočítal, že pôjde o horor z najnovšieho hororového subžánru Cyberploitation, čiže tu bude masívne využitie modernej techniky, ktoré mám velmi rád. Taktiež je zjavné, že subžáner Found Footage dosiahol v roku 2014 svoje maximum a hororov natáčaných týmto štýlom sa už objavuje pomenej, a keďže mám tento štýl rád, teším sa na každý nový nádejný príspevok. Ratter sa už od začiatku tvári klasicky subžánrovo a týmto štýlom sa uberá v podstate až do úplného konca. Hlavná postava je taká 50/50, takže je znesitelná, ale nie je nijak oslnivá, či už hovorím o hereckom výkone alebo o výzore. Technika funguje velmi dobre, je využitá rozmanito a uveritelnosti napomáhajú viaceré použité zariadenia, sekanie a lagy, ako aj rôzne nezmyselné uhly, v ktorých nie je takmer nič vidieť, ale v tomto horore majú svoj zmysel. Ako to u klasických Found Footage hororov býva s prácou so stopážou, rovnako aj u Ratter sa nájdu natiahnuté momenty, ale vzápätí ich nahradí nejaká rozvinutá zápletka, takže to celkom pekne ubehne a dokáže si držať pozornosť diváka po celú dobu. Príbeh je celkom málo rozvinutý, ale pre mňa osobne zaujímavý, keďže sa snaží poukázať na nebezpečenstvo, ktoré číha v modernej technike a na internete a taktiež sa Ratter snaží mať aj miernu výchovnú funkciu. Ratter v podstate nie je žiadnym prelomovým hororom, ale vďaka svojej perfektne vyhovujúcej stopáži a tomu, že je celkom dobre zvládnutý, si jedno pozretie určite zaslúži. Taktiež je prvým zástupcom svojho zatial minisubžánru v tomto roku, ktorý bude horormi tohto typu jednoznačne nabitý.

• 26.10.2015  20:54
    Re-Kill (2015)

TV program Re-Kill ukazuje vojenské komando, ktoré po celosvetovej apokalypse udržuje poriadok a chráni preživších v USA. Pre celý tím platia drsné pravidlá a ak ich niekto čo i len trochu poruší, hrozí mu, že sa po malej chvíli stane nemŕtvym. - Pre mňa to je zatial jednoznačne najlepší horor tohtoročného After Dark Horror Festu, aj keď sa ešte stále spamätávam z ťažkého sklamania z Unnatural. Found Footage štýl tu funguje celkom dobre a prerušujú ho vtipné reklamy bežiace počas prestávok programu Re-Kill. Nájde sa tu pár miest s pomerne hustou atmosférou. Zombie vyzerajú dosť dobre, aj keď som si všimol, že mali v sebe diery po strelách, aj keď ich ešte nikto netrafil. Potešila ma tu prítomná Daniella Alonso z hixploitation hororov môjho detstva a aj šerif z From Dusk Till Dawn. Mne sa to velmi páčilo, aj keď to je na mňa až príliš akčné a je tu vela prestreliek. Dal by som silné 3*, pretože ma to fakt dosť bavilo, ale ako môjmu víťazovi biedneho After Darku jednu hviezdičku pridám.+ herečka z Wrong Turn 2: Dead End, The Hills Have Eyes II, The Collector + herec z Final Destination 2 + herec z The Hills Run Red + herec z From Dusk Till Dawn: The Series

• 23.4.2016  18:15
    Realm (2015)

Claire je navonok úplne normálne mladé dievča, lenže nikto z jej okolia netuší, že vo svojom volnom čase pomáha posadnutým luďom poraziť vnútorných démonov, ktorí ovládajú ich životy. - Toto je presne ten krátkometrážny horor, ktorý chcem vidieť v celovečernej podobe. Parádna herečka, ktorú si pamätám ako nádhernú Zoey z The Purge, v hlavnej úlohe je len jedným z mnoha pozitívnych aspektov tohto projektu. Ďalej disponuje tento doslova niekolko sekúnd trvajúci horor parádnym vizuálom, perfektnou hudbou a celý dej je podložený zvukovým komentárom hlavnej herečky, ktorá má jeden z najkrajších hlasov, aké som kedy počul. Jediným negatívom je zrejme len podoba démona, ktorého maska, rovnako ako aj ostatné masky v tomto horore, vyzerá dobre, lenže má okolo seba akýsi nezmyselný digitálny oblak, ktorý mal zrejme symbolizovať koncentráciu démonických síl, ale mne skôr kazil dojem. Každopádne som nehorázne spokojný a musím uznať, že ma tento horor na pár sekúnd úplne pohltil a chcem ho vidieť v celovečernej forme. + herečka z The Purge a Where the Devil Hides

• 23.1.2016  16:57
    Regresión (2015)

Muž obvinený zo sexuálneho zneužívania svojej dcéry sa na policajnej stanici prizná a prípad prevezme detektív Bruce Kenner (Ethan Hawke). Problémom však je, že obvinený muž si na nič nespomína. Čím dlhšie sa však detektív prípadom zaoberá, tým viac zisťuje, že v tomto prípade nejde len o zvrátené sexuálne akty, ale o niečo ovela temnejšie. Snaha o vyriešenie prípadu Angely Gray (Emma Watson) ho privedie k šokujúcim odhaleniam a temným skutočnostiam týkajúcich sa nielen tohto prípadu, ale mnohých ďalších trestných činov v USA. - To, čo v roku 2014 priniesol na hororovú scénu horor Deliver Us from Evil, teraz prináša Regression. Zo začiatku sa mi to velmi nepáčilo kvôli dobe, v ktorej sa horor odohráva, ale potom ma to prešlo, pretože bolo poznať, že je to krátko pred zlomom a začiatkom modernej éry, v ktorej momentálne žijeme. Dovolím si povedať, že Ethan Hawke znovu utiahol takmer celý horor sám, čo ale nie je žiadnym prekvapením, keďže to bolo úplne rovnaké aj v prvej The Purge a Sinister. Mrzí ma, že Emma Watson nedostala viac priestoru, pretože je to slávna herečka, takže by mohla pritiahnuť viac ludí k hororu. V podstate musím pochváliť kompletné herecké obsadenie a som rád, že sa mnoho hercov z Regression po krátkej prestávke vrátilo k žánru horor. Téma bola bola neopozeraná a preto ma velmi zaujala. Myslím si však, že keby sa niektoré detaily príbehu doladili, bola by úplne pohlcujúca a bol by to v tejto oblasti bezkonkurenčný horor, lenže záver nastal ohromne rýchlo a tak to nebolo dotiahnuté do úplného konca. Zvyčajne kritizujem uvedenie frázy o skutočných udalostiach, lenže u tohto hororu som na to celý čas ani nepomyslel, takže sa mi to nezdalo otravné a nemyslím si, že tvorcovia mali snahu zaujať len touto cestou. Ovela viac chceli podla mňa zapôsobiť svojimi technickými zdatnosťami. Na mňa popravde aj zapôsobili. Hlavne perfektným audiom, ktoré robil pán z moderného! Evil Dead, takže kvalita je zaručená. Kamera je taktiež výborná. Páčilo sa mi aj prostredie, v ktorom sa natáčalo, či už to bol odlahlý vidiek alebo menšie mestečko. Regression bol jeden z hororov, ktoré som s radosťou očakával, a vôbec ma nesklamal. + herec zo Sinister a The Purge + herečka z The Possession of Michael King + herec zo Saw 4 a Saw 6 + herec z Debug a Wolves + herec z Don't Look Up + herec The Exorcism of Molly Hartley

• 12.7.2016  08:36
    Residue (2015)

Počas oslavy Nového roka nastane uprostred pochybnej časti mesta obrovská explózia. Mnoho osôb príde o život a ďalší sa musia odsťahovať. Vláda uvedie miesto do karantény a prístup do tejto oblasti je prísne zakázaný. Investigatívna fotografka však na svojich fotkách začne pozorovať zvláštne zmeny na dotknutých osobách a keďže neverí oficiálnym vyjadreniam vlády o tom, že oblasť je kontaminovaná, rozhodne sa zvláštne javy vyšetrovať na vlastnú päsť. - Sám sa čudujem tomu, že sa mi to celkom páčilo. Námet je totiž úplne odfláknutý a očakával som, že nebude mať čo ponúknuť, ale vďaka hudbe ma to celkom bavilo. Je pravdou, že sa to celé nehorázne tiahne, ale dej je plynulý a prináša aj pár prekvapení. Lokácie sú zvolené fakt vhodne a zrejme bol aj vyšší rozpočet, ale ak bol, potom ma prekvapujú dosť slabé vizuálne efekty. Snaha sa tu nedá poprieť, ale problémom je to, že sa to celé točí len okolo troch osôb, pretože ja mám v postapokalyptických hororoch rád zobrazenie psychiky mnohých postáv a sledovanie toho, ako situáciu vnímajú rôzne osobnosti, aj keď toto nie je úplne presne tento štýl hororu. + herec z Extinction + herec z Victor Frankenstein + herečka z The Woman in Black a Victor Frankenstein

• 28.11.2015  21:52

Mladé dievča, ktoré má zálubu v písaní básní a jej spolužiačky z dievčenskej školy ju považujú za čudáčku, prežije tragédiu, pri ktorej zomrú všetky ostatné dievčatá. Postupne zisťuje, že ich nehodu má na svedomí tajomná sila, ktorá jej je aj naďalej v pätách a jej život sa odrazu mení v tú najhoršiu nočnú moru. - Tento týždeň obehol celý hororový svet brutálny gif so scénou z tohto hororu, a tak som sa začal na Tag velmi tešiť. Keď som pred niekolkými týždňami písal v komentári k III o tom, že kategória subconscious hororov je tou, ktorá má na modernej scéne ešte stále možnosť rozvoja ani som netušil, že sa v tom čoskoro tak velmi utvrdím. A už vôbec som nečakal, že ma v tom utvrdí horor z Ázie. Všetko začína ako vtipný masaker plného autobusu a úvod je natiahnutý na dosť velkú časť. To pravé psycho však prichádza približne v štvrtine a diváka, ktorý dokáže aspoň trochu rozmýšlať, úplne maximálne pohltí. A už len to, že to celé prešlo z odlahčenej komédie do hororu, ktorý dokázal stimulovať aj tú najnepotrebnejšiu časť môjho mozgu, je fakt brutálne. A vždy, keď už som si myslel, že sa všetko konečne dostalo do normálnej roviny, prišiel ďalší surreálny prvok, ktorý ma donútil opäť viac rozmýšlať a ešte viac ma vťahoval do deja. Tak intenzívny dej som už dlhšie nezažil. V úvode som si hovoril, čo to hrá za katastrofálnu hudbu, ale čím viac sa dej ponáral do jednotlivých myslí, tým bola tá nezmyselná hudba zmyselnejšia. Keďže je film z Ázie, je tu samozrejme nádherný vizuál a dokonca rôzne hrátky s kamerou. Gore bolo na fakt dobrej úrovni, ale napriek tomu ma občas zamrzeli až príliš úderné digitálne efekty. Na záver musím dodať, že by som Tag určite neodporúčal mladším divákom, aj keď kvôli scéne s autobusom zrejme mnoho ludí neodolá, pretože je to naozaj horor, pri ktorom treba silno rozmýšlať a taktiež Tag neodporúčam luďom, ktorí by si ho chceli pozrieť s anglickými titulkami, pokial nie sú v angličtine na vyššej úrovni, pretože sa budú sústrediť na preklad a nie na to, čo sa deje na screene.

• 24.6.2018  18:45
    Riley (2015)

Keď prekvapí Riley (Bex Taylor-Klaus) kamarát, s ktorým má vyraziť na horor do kina, musí urobiť všetko pre to, aby skryla mŕtvoly, ktoré vo svojom príbytku porcuje. - Bex Taylor-Klaus je špičková seriálová herečka a som rád, že sa postupne prebíja aj k celovečerným snímkom. V tomto krátkometrážnom snímku si zahrala velmi sympatickú vrahyňu a svoju úlohu si patrične vychutnala. V tretej sérii Scream mi bude nesmierne chýbať, rovnako ako všetci jej kolegovia. + herečka z Scream a iZombie + herec z Clinger

• 31.12.2016  20:02
    Road Games (2015)

Pár stopárov cestuje po Francúzsku a vždy dúfa, že im niekto zastaví. Keďže sú stopári nebezpeční, mnoho vodičov im nezastaví, ale v jeden deň majú šťastie. Stretnú slušného pána, ktorý im okrem odvozu ponúkne aj možnosť prespať v jeho dome a dokonca im ponúkne aj odvoz na ich vytúžené miesto. Keď však s mužom a jeho ženou strávia celý večer, zisťujú, že pár žije naozaj zvláštnym životom. To však nie je ich najväčšou starosťou. Dozvedia sa aj o sériovom vrahovi, ktorý sa potuluje po neďalekých cestách a zabíja nevinných stopárov. Zdá sa, že keďže prespia v luxusnom sídle, nič sa im nemôže stať, lenže vrah je bližšie, než by sa mohlo zdať. - Musel som aj v posledný deň roku 2016 ostať verný môjmu najoblúbenejšiemu štúdiu, ktoré ma sprevádzalo počas celého roka 2016. Road Games je počinom, ktorého príbeh je až príliš jednoduchý, a tak v ňom vyniká len nádherné vidiecke prostredie vo Francúzsku a moja milovaná (už ju nemôžem nazývať Scream Queen, pretože si to neželá) Barbara Crampton. Ostatné herecké obsadenie pôsobí sympaticky, ale scenár im zase nadelil vzťahy, ktoré pôsobia v rámci udalostí a časovej roviny úplne neuveritelne. A to nie v pozitívnom zmysle, ale v tom, že ich správanie bolo nezmyselné. Oceňujem však aj kulisy, ktoré pôsobili parádne. Krásny dom, postaršie, ale zase pekne udržiavané autá a zaujímavé malby a figuríny v dome na mňa pôsobili dosť výrazne, aj keď umenie nejako velmi nemusím. Na jedno pozretie mi to stačilo, ale sklamala ma tá prílišná jednoduchosť. + Barbara Crampton + herec z World War Z

• 21.6.2017  08:43

Mladá rodina sa rozhodne prepustiť slúžku, ktorá už je staršia a prácu už viac nezvláda. Pri rozlúčke dá slúžka ich synovi hračku s menom Robert. Táto hračka je však prekliata a pre rodinu sa začína peklo. - Opäť ďalšia nezáživná práca Andrewa Jonesa. V tomto prípade sa dá pochváliť vzhlad tej odpornej panenky, ale inak sa toho príliš pozitívneho nenájde. Herecké obsadenie tu je rovnaké ako u ostatných hororov, ktoré režíroval, takže opäť nestojí za nič a práca s technikou je slabá ako vždy. Vôbec nerozumiem tomu, ako sa môžu chystať ďalšie dva sequely k tomuto nevydarenému hororu. Ja mám totiž pocit, že Andrew Jones je v Británii tým, čím sú Poloniovci v Amerike. + herec z Eden Lodge

• 30.1.2017  14:54
    Rock Macabre (TV seriál) (2015)

Populárna rocková skupina z Francúzska organizuje svoj koncert. Hala je plná fanúšikov, ktorí túžia vidieť svoje idoly. Všetko sa však pokazí, keď sa fanúšikovia pod vplyvom kliatby začnú meniť na démonov, ktorí chcú na svoju stranu získať každého, kto im stojí v ceste. - Na volnočasový hororový projekt partie hudobníkov to nie je najhoršie. Už od detstva obdivujem ludí, ktorí dokážu hrať na nejaký hudobný nástroj, a o to viac obdivujem ludí, ktorí dokážu hrať na mnohé z nich. Sú tu zaujímavé songy, zopár vtipných scén sa tiež nájde a démoni nedajú hudobníkom ani na chvílu vydýchnuť. Najslabším aspektom sú určite masky, ktoré sú až nepríjemne odfláknuté. Taktiež sa mi nepáčilo pridanie CGI efektov, ale inak je to svižná a zábavná záležitosť.

• 19.6.2016  09:56
    Scary Endings (TV seriál) (2015)

Scary Endings je hororový projekt, ktorý pozostáva z desiatich krátkometrážnych filmov so strašidelným koncom. - Všetky horory, ktoré sú súčasťou tohto seriálu, sa mi zdali dosť slabé a významnejšie ma zaujala len štvrtá poviedka, ktorá spojila tému Halloweenu a Werewolf tématiku. Tento krátkometrážny horor mal zaujímavý scenár a pekné masky, takže som s ním spokojný. Ďalšou poviedkou, ktorá stojí za zmienku, je deviata s témou Home Invasion. Tá mala slušnú atmosféru a peknú masku intrudera, takže môj oblúbený subžáner bol zvládnutý poriadne. Ďalšie poviedky boli dosť poznačené nízkym rozpočtom a kopou nekvalitných CGI efektov, takže ma velmi nezaujali. Taktiež neprišli s nejakými zaujímavými myšlienkami, takže hodnotenie nebude vysoké. Druhej sérii tohto projektu by som sa však nebránil, pokial by tvorcovia zohnali viac prostriedkov a mali by ochotu zlepšovať sa. + herečka z Cabin Fever a Hostel: Part II

• 21.4.2016  20:02
    Scythe (2015)

Po klasickom večernom stretnutí sa dve priatelky dozvedia, že z väzenia utiekol vrah, ktorý počas svojho útoku, ktorý sa odohral presne pred rokom, utiekol z väzenia. Vrah s maskou smrtky na tvári sa tak po roku rozhodne hladať nové obete. - Ambiciózny krátkometrážny slasher, ktorý za necelých 15 minút dokáže urobiť pôsobivý dojem. Kvalitná kamera, výborné prostredie prázdnych večerných ulíc v sprievode podmanivého soundtracku a slušné herecké výkony, aj keď dosť nesympatických postáv, robia zo Scythe horor, ktorý si zaslúži byť spracovaný do celovečernej podoby. Stačí nazbierať dosť finančných prostriedkov, napísať kvalitný scenár pre celovečerný snímok a vymyslieť dostatočne zaujímavý dej a vyhnúť sa klasickým chybám moderných slasherov a môže vzniknúť naozaj funkčný moderný slasher. Už len kvôli perfektnej maske a vražednému nástroju by som si ho určite pozrel.

• 24.10.2016  19:33
    Selfie (2015)

Žena chce svojmu partnerovi poslať nevinnú fotku, ale keď sa na fotke objaví tajomná postava, uvedomí si, že v dome nie je sama. Ako ju však môže ohroziť vec, ktorá je vidieť len na fotkách? - Námet je pre mňa naprosto ideálny, pretože naozaj nemusím dievčence, ktoré sa potrebujú fotiť každý deň. Nie je to tak, že by som im želal niečo zlé, ale trochu by sa ich zišlo postrašiť. Tento krátkometrážny horor by ich však k nejakej výraznej zmene neprinútil, pretože mu aj napriek snahe chýba nejaká atmosféra a aj keď je technicky spracovaný celkom prehladne, od režiséra s dlhoročnými skúsenosťami u krátkometrážnych filmov jednoducho očakávam niečo výraznejšie.

• 24.5.2016  12:34

Mladá žena sa rozhodne urobiť si selfie fotku, lenže na fotke za ňou stojí tajomná tmavá postava. Najprv si myslí, že sa jedná o očný klam, ale po opätovnom odfotení zisťuje, že v dome nie je sama. - Za tých pár sekúnd sa tu takmer nič neodohrá, čo sa mi však páči, pretože na rok 2017 už sa chystá celovečerný horor Selfie from Hell, a keďže nikdy nepozerám trailery a snažím sa vopred nezisťovať žiadne informácie, tento formát mi vyhovuje. Záporák však vyzeral slušne, rovnako ako herečka, takže som zvedavý, ako sa tomuto hororu z Nemecka zadarí na hororovej scéne.

• 4.1.2018  09:40
    Sendero (2015)

Partia kamarátov narazí pri výlete na vidiek v Chile na zranenú ženu, ktorá leží na ceste. Rozhodnú sa jej pomôcť, ale týmto činom sa dostanú do rúk šialenej rodiny, ktorá ich chce použiť na svoje zvrátené účely. Ocitnú sa v zapadnutom sídle ďaleko od civilizácie a bez možnosti úniku. - Keby to nebolo také natiahnuté a bolo by to tvrdšie, fungovalo by to, ale takto ma to vôbec nebavilo. Postavy sú slabo zahrané a emócie takmer žiadne, takže som z toho mal pocit chaotického pobehovania sem a tam, ktorý občas prerušila nejaká podarená scéna so slušnými maskami. Ale ani tých nebolo vela a v Chile v posledných rokoch vzniklo viacero hororov, ktorým sa oplatí venovať pozornosť namiesto tohto.

• 25.1.2016  18:39
    Sensoria (2015)

Žena sa po ťažkých životných udalostiach nasťahuje do nového bytu. Zo začiatku všetko prebieha klasicky. Mnoho vybalovania a prvé stretnutia so susedmi. Niektorí z nich sú milí, ale nájdu sa aj takí, ktorí v nej vyvolajú zvláštne pocity. Jej psychické rozpoloženie nie je zrovna najlepšie, a tak sú u nej plač a zúfalstvo na dennom poriadku. Našťastie sa skamaráti s malým dievčatkom z paneláku, ktoré jej aspoň na chvílu dokáže vyčariť úsmev na tvári. Ten však z jej tváre taktiež o chvílu zmizne, pretože panelák ukrýva mnoho temných tajomstiev, o ktorých sa nikto z obyvatelov nezmienil. - Sensoria je presne takým hororom, aké nemám v láske. Málo postáv, málo dialógov a silno melodramatický podtext. Napriek tomu si ma však získala. To je spôsobené hlavne tým, že ide o severský horor, a tie sa proste nedajú porovnávať s horormi z USA, pretože majú práve tú zvláštnosť charakteristickú pre horory zo severu. A kvôli týmto vlastnostiam ju nedokážem skritizovať. Napriek svojej krátkosti mi však Sensoria prišla strašne dlhá, pričom sa jej dej rozvíjal velmi pomaly. Páčili sa mi občasné psychologické hrátky s divákom. Napríklad scéna vo vani, ktorá pekne charakterizovala psychické rozpoloženie hlavnej postavy. Taktiež boli velmi zvláštne aj vzťahy medzi postavami. Prostredie sa mi zdalo velmi rozmanité, aj keď sa celý horor odohrával v jednom byte. Z pohladov z okna som však vytušil, že Švédsko je zrejme ešte dosť pozadu, a preto sa nijako nevyznamenali ani čo sa technickej stránky týka. Hudba však bola dobrá bola vidieť aj snaha o lakačky. Záver dáva divákovi možnosť vysvetliť si Sensoriu po svojom, takže som s ním spokojný a taktiež som spokojný s tým, ako sa celkovo vydarila. A teraz sa už len konečne dočkať najočakávanejšieho hororu zo Švédska Zon 261, v ktorom sa mimochodom objaví aj jedna herečka z tohto hororu.

• 17.10.2015  19:24

Mladý vedec sa pokúša zostrojiť prístroj, pomocou ktorého by sa dostal až na koniec vesmíru. Má problémy s matematikou, a tak požiada o pomoc v tejto oblasti svoju doučovatelku. Keď mu chýbajú peniaze na vybavenie, poprosí o pomoc svojho bratranca, a tak vznikne trojčlenný tím s vysokými ambíciami. Po niekolkých neúspešných pokusoch začne prístroj fungovať, a oni sa dostanú do vzdialenosti niekolko miliárd svetelných rokov. Prístroj sa však preťaží a prestane fungovať. Po niekolkých dňoch však začne prijímať správy zo vzdialenosti, do akej žiadny prístroj na našej planéte nedosiahne. Tímu vedcov sa podarilo kontaktovať mimozemskú civilizáciu, ktorá sa teraz chystá pristáť na našej planéte a nemá žiadne dobré úmysly. Okrem toho sa o ich experimente dozvie aj vláda, ktorá chce od vedcov získať všetky informácie a donútiť ich, aby o svojom zážitku nikdy neprehovorili. - Vcelku dobré hodnotenie na konkurenčnom webe ma zaujalo, a tak som sa rozhodol pozrieť si to, aj keď som kvôli žánru SciFi radšej nič neočakával. Úvod je velmi natiahnutý, ale zaujali ma príjemné postavy, takže som im stále držal palce, aby sa im ich projekt vydaril. Neskôr som začal zisťovať, že natiahnutý nie je len úvod, ale v podstate celý tento horor. Nejaká tá akcia sa objaví až na úplnom konci, a tá taktiež nestojí za vela, pretože tvorcovia sa rozhodli, že divákom neukážu, ako extraterrestrial naozaj vyzerá, čo je dosť velká škoda, pretože tie tiene na stenách, podla ktorých nesie tento horor aj názov, vyzerali vcelku dobre a ja milujem horory o UFO, ale len vtedy, ak sa tu tí extraterrestriali aj objavia, nie že ich tvorcovia v celom filme ani neukážu. Námet bol zaujímavý, pretože spojenie UFO a techniky je fascinujúce, ale ako som už popísal, bol bez poriadnej akcie. K vizuálnej stránke nemám žiadne výhrady a som rád, že aj tých zopár efektov, ktoré sa v tomto horore objavili, nevyzeralo úplne amatérsky. Keby sa tvorcovia sústredili viac na hororovú časť, mohlo to dopadnúť aspoň priemerne. Takto je to nanešťastie len premrhaný potenciál na zaujímavý UFO horor.

• 7.1.2017  19:00

Manželia žijúci v malom mestečku sa stretávajú s odporom miestnych dedinčanov, pretože žena pôsobí ako ženská poradkyňa a často pomáha ženám učiniť rozhodnutia, ktoré medzi inými nie sú populárne. Miestny odpor vedie náboženská skupina, ktorá nemá žiadny problém ukázať svoje názory. Keď však žena zasiahne prudkým spôsobom do štruktúry ich spolku, zmenia sa obyčajné výkriky a protesty na lov. - Vôbec sa nejedná o zlý horor, ale akékolvek hodnotenie medzi nulou a stovkou je tu akceptovatelné. Pohlad na tento horor bude dosť závisieť na tom, ako sa jednotlivec stavia k témam, ako sú náboženský fanatizmus alebo potraty. Spracovanie je pomalé, ale zobrazenie sa zarezáva pod kožu, dokáže byť aj bez krvi drsné a občas som sa kvôli postavám cítil nepríjemne, čo sa mi často nestáva. Záver sa premení v naprostú brutalitu, čo oceňujem, ale vzhladom k predošlému dianiu prichádza táto o level vyššia časť dosť neskoro. Za pozornosť toto dielo určite stojí, pretože je netradičné a tomu pomáha námet, ktorý dokáže fungovať dostatočne nepríjemne. + herec z Leprechaun: Origins

• 17.8.2015  13:50
    Silverhide (2015)

Mladé dievča sa po záhadnej smrti svojho otca vydá do tajnej vládnej oblasti kde pracoval. Čoskoro ale zistia, že vláda v tejto oblasti skrýva tvora, ktorého testuje a chce pomocou neho ovládnuť svet. - Horory s vlkodlakmi mám velmi rád. Tento horor bol však dosť slabučký. Najhoršou vecou bola ale odporná britská angličtina. Vlkodlak vyzeral skôr milo než nebezpečne. Občas sa objavilo nejaké to gore. Všetko to ale zabíjali niekolko minút trvajúce dialógy otravných postáv. Nápad to ale nebol zlý a vďaka krátkej stopáži to nebola úplná katastrofa.

• 30.3.2017  11:46

Rodina Simpsonovcov trávi klasický pokojný večer na gauči pred televíziou, lenže znenazdajky sa v ich dome objavia traja maniaci, ktorí ich chcú zavraždiť. - Milujem horory natočené týmto štýlom, ktoré sa väčšinou objavujú ako segmenty v antológiách, a tento, ktorý kombinuje Simpsonovcov a jeden z najlepších hororov môjho života, nie je výnimkou. Efekty sú úplne brutálne a gore je lepšie, než u mnohých hororov vo filmovej podobe. Celé je to taktiež v sprievode krásnej a vyhovujúcej Beethovenovej Moonlight Sonaty, takže jediné, čo mi tu chýba, sú Barbara Crampton, Sharni Vinson, AJ Bowen, Ti West, Larry Fessenden a vlastne každý, kto sa objavil v originálnej verzii You're Next. Tie necelé dve minútky by mal tomuto dielu obetovať každý.

• 2.12.2015  13:38
    Sinister 2 (2015)

Matka sa so svojimi dvoma synmi pri úteku pred násilníckym manželom ukryje na odlahlej farme s kostolom. Policajt z prvej časti sa snaží dostať čo najbližšie k démonovi Bughuulovi, a tak prichádza preskúmať miesto, na ktorom sa rodina usídlila. Jeden zo synov však v sklepe nájde pásky s vraždami a keď si rodina uvedomí, že ich syn sa stal Bughuulovou ďalšou obeťou, môže byť už príliš neskoro na útek. - Väčšina ludí odsúdila Sinister 2 ešte predtým, než sa vôbec dostal do kín. Po niekolkých premietaniach v kinách mal na ČSFD 31%!, ale aj tak som neveril, že to môže byť tak zlé. Samozrejme to vôbec zlé nebolo, len si ludia opäť museli potvrdiť svoju Demenciu (ktorá vychádza tento piatok a nemôžem sa jej dočkať). Sinister 2 je za moje krátke pôsobenie na ČSFD prvý horor, u ktorého s pribúdaním hodnotení pribúdali aj percentá. Tolko k štatistikám a mentálnej zaostalosti. Dvojka mala snahu pokračovať presne v tempe, ktorého sa držala jednotka. Tento štýl však nemohol fungovať, pretože jednotka podla mňa poskytla až príliš vela informácií o Bughuulovi, takže sa vytratila tajomnosť, ktorá bola velkou prednosťou jednotky. Z domu sa úplne vytratil ten pocit ohrozenia a niečoho zlého. Velmi zlou volbou bolo podla mňa aj prenesenie velkej časti deja do exteriérov. Najhoršie bolo to, že komunikácia s duchmi prebiehala aj za bieleho dňa, čo naozaj nepôsobí dobre. Chýbala mi tu aj sila, ktorú má Ethan Hawke v priestoroch domu, či už v Sinister alebo The Purge. Herecké výkony boli oproti jednotke podstatne slabšie. Smrti na páskach boli prekvapivo dobré, aj keď ovela menej brutálne a emotívne. Hudba bola podla môjho očakávania velmi dobrá a keby sa dej odohrával takmer celý v dome, atmosféra by podla mňa prekonala aj jednotku. Moji oblúbenci tomandandy sú proste zárukou kvality a na hororovej scéne patria momentálne k absolútnej špičke, takže sa nemôžem dočkať hororu The Ten O'Clock People. Rád by som napísal, že ma Sinister 2 prekvapil, ale nebola by to pravda. Ako jeden z mála som ho totiž dopredu neodsúdil, a tak som mal z neho radosť napriek tomu, že môj komentár obsahuje viac kritiky ako pochvál. + herec z Sinister a Kristy + herec z Sinister a The Purge + herečka z Sinister + 4 deti z Sinister

• 28.10.2016  19:42
    Sister Hell (2015)

Pre pôvabnú mníšku je najväčším snom odchod z jej prísnej rehole. Chce sa stať ženou svojich snov a užívať si spoločnosť mužov. Svoje nedostatky plánuje vyriešiť plastickou operáciou. Keď sa jej konečne podarí odísť, začína pre ňu cesta do náručia samotného Diabla. - Pán režisér má naozaj velmi pôsobivé a dosť zvrátené fantázie, čo je zjavné už z názvu jeho predchádzajúceho hororu Angst, Piss & Drid. V jeho ďalšom projekte sa rozhodol zamerať na sexuálne túžby mladej mníšky, ktoré spracoval naozaj zaujímavo. Zobrazenie duchovného rozkladu osobnosti sa mi páčilo, rovnako ako aj záver a pôsobivá a nepríjemná hudba skomponovaná pomocou rôznych nástrojov nepríjemných pre sluch. Sister Hell odporúčam, aj keď tvorcovia nevyužili ani zďaleka všetko, čo sa u tejto témy ponúka. Taktiež som zvedavý na to, s akou ďalšou zvláštnosťou príde pán Fredrik Hana v budúcnosti a určite si ju rád pozriem.

• 8.12.2015  18:20

Pre malý mestský oddiel skautov sa začínajú ťažké chvíle. Zatial čo sa Augie (Joey Morgan) chystá získať jedno z najdôležitejších vyznamenaní, Ben (Tye Sheridan) a Carter (Logan Miller) rozmýšlajú nad tým, ako oddiel opustiť, pretože majú pocit, že sa táto aktivita k ich veku nehodí. Snažia sa začať žiť normálny život, pre ktorý by sa im ich rovesníci neposmievali a perfektná príležitosť prichádza, keď dostanú pozvanie na tajnú párty. Rozhodnú sa nechať Augieho v nevedomosti a namiesto noci strávenej v prírode sa vydajú do mesta. Keď však prídu do mesta, nájdu len prázdne ulice. V miestnom bare na nich zaútočí viacero ludí, ktorí vykazujú znaky zvláštneho vírusu. Mesto zachvátila nezastavitelná Zombie Apokalypsa a skauti sa musia snažiť o záchranu svojich najbližších a celého mesta pred luďmi, ktorí sa premenili na krvilačné potvory. Táto noc pre nich bude ťažkou skúškou v oblasti vzťahov a uvedomia si, že byť skautom nie je hanba, ale velká česť. - Očakával som trápnu detskú jazdu, ale po tom, čo niekolko ludí chválilo trailer som sa na tento horor celkom začal tešiť. Od Dead Snow 2 sa u Zombie komédií snažím vyhýbať plnému hodnoteniu, ale tento kúsok mi sadol tak dokonale, že to plné proste dať musím. Úvodná scéna je pre mňa paradoxne najslabšou časťou celku. Keď sa však na scéne objavia skautíci, začne fakt dobrá akcia. Infekcia sa najprv šíri pozvolna a tá tajomnosť okolo vírusu bola zaujímavá. Keď sa objavia prvé nakazené postavy, začne sa akcia, ktorá si drží ostré tempo až do úplného konca. Velmi dobrý dojem na mňa urobili herecké výkony, ktoré sa mi zdali prirodzené a hlavne úplne bombastická Sarah Dumont, ktorú by som v hororoch uvítal s otvorenou náručou. Ďalej vedú perfektné gore scény s minimom digitálu alebo digitálom, ktorý nie je tak velmi úderný, čo sa na hororovej scéne len tak nevidí. Musím spomenúť aj parádne hlášky, ktoré sú tu počas celej doby, s tým, že maximálne vynikla posledná hláška pred záverečnými titulkami. Komediálna stránka funguje perfektne aj v ostatných častiach, takže sa tentokrát kombinácia žánrov naozaj vydarila. Jediné, čo mi vadilo, boli až príliš komerčné songy, ktoré sa však poslucháčom trápnych rádií v našich krajoch možno budú páčiť. Velmi milé prekvapenie, ktoré si to najlepšie hodnotenie fakt zaslúži. + herečka z Goosebumps + herec z Final Destination 5, Piranha 3DD a A Haunted House + herec z Would You Rather

• 22.12.2016  06:26
    Slit (2015)

Dve ženy sa po odchode domov zo zábavy chcú oddať lesbickým sexuálnym hrátkam. To však ešte netušia, že ich sleduje krutý vrah, ktorý chce ich nočnú slasť za každú cenu zastaviť. - Režisér očividne miluje taliansky hororový subžáner Giallo, a tak sa snaží všetkými možnými spôsobmi na jeho lásku odkazovať. Má to pekné ženy, záhadného vraha, nejakú tú krv, zručnú prácu s pôsobivými svetlami a velmi pekne skomponovanú hudbu, ale je to nedostatočne brutálne a keď príde rad na vraždy, kamera toho ukáže až príliš málo.

• 2.10.2015  18:47
    Smrtgasmus (2015)

Mladý chlapec sa po tom, čo jeho matka skončila v base, musí presťahovať ku svojmu ujovi. Život v novej rodine a v zapadnutom mestečku ho však nebaví a jediné, čo ho drží nad vodou, je metal, ktorý miluje. Nájde si troch kamarátov a založia spolu skupinu s názvom Deathgasm. Úplnou náhodou sa dostanú k pesničke, ktorá sa im velmi páči a tak ju skúsia zahrať. Táto pieseň však prebudí temnú silu, ktorá zmení každého v ich okolí na démona. - Tento víkend som si plánoval pri úprave profilu pridať Deathgasm k najočakávanejším hororom roku s popisom, že od toho očakávam orgazmus pre hororového diváka. Do tohto štádia sa to síce nedostalo, ale je to pre mňa jeden z najlepších hororov roku 2015. Metalovú hudbu velmi nevyhladávam a môj názor na ňu je rovnaký ako u Mediny z tohto hororu - banda vrieskajúcich chlapov. Ja s touto hudbou ale problém nemám. Ústredné postavy sú pre svoje charaktery ako stvorené. Všetky vyzerajú velmi dobre a musím povedať, že herecké obsadenie je jednou z najsilnejších stránok tohto hororu. Ďalšou silnou stránkou je gore. Takýto démonický splatter sa len tak nevidí, takže tvorcovia mali volnú ruku. Gore je úplne perfektné, krv strieka úplne všade a všetko vyzerá naprosto dokonale. Pri jednom podrezaní mi to úplne pripomenulo legendárnu scénu z Haute Tension, ktorá je pre mňa najlepším podrezaním ever, ale táto sa jej pekne priblížila. Po komediálnej stránke funguje všetko naprosto dokonale a myslím si, že sa u tohto nedá ani chvílu nudiť. Najvtipnejšie boli pre mňa dvojitá poprava a kradnutie paliva. Tvorcovia z Nového Zélandu sa po minuloročnom Housebound opäť parádne predviedli a ukázali, že spolu s Austráliou sa im nedarí natočiť zlý horor. Spolu s Bloodsucking Bastards je toto pre mňa zatial najlepšia hororová komédia roku 2015. Pozerám že je to režisérov prvý film, takže miera môjho rešpektu voči nemu sa ešte zvyšuje.

• 14.2.2016  10:06
    Sociopathia (2015)

Mara je mladá žena, ktorá väčšinu svojho času trávi v práci. Pracuje vo firme, ktorá vyrába rekvizity a masky pre filmy. Žije bez priatelov a svoju prácu vykonáva aj doma. Doma však pracuje namiesto rôznych materiálov so živými dievčatami. Jej život sa však začne uberať úplne iným smerom, keď v práci spozná novú zákazníčku, ktorá sa jej zapáči a zamilujú sa do seba. - Sociopathiu som mal na zozname kvôli tomu, že ma zaujala svojim názvom a posterom so zaujímavou maskou. Sociopathia sa velmi snaží zaujať, ale u mňa sa jej to príliš nepodarilo. Vadili mi priestory, v ktorých sa takmer celý dej odohráva, a tak sa mi na to nepozeralo úplne najlepšie. Všetky interiéry sú až príliš zatmavené bez nejakých výraznejších farieb. Dejovo ma to taktiež velmi nezaujalo, čo by som pripísal málo precíteným hereckým výkonom, aj keď boli herečky poväčšinou pekné, ale to tu skrátka nestačilo. Je tu však aj kopa vecí, ktoré môžem pochváliť. Velmi dobrá práca s hudbou a vyhovujúce soundtracky, dobre vypracované a zaujímavé vzťahy medzi postavami a v neposlednom rade dobre vyzerajúca maska. Škoda, že sa Sociopathia snažila byť niečím, na čo nemala predpoklady a išla až príliš do hĺbky. Ako nezmyselný slasher by mi pri tejto stopáži vyhovovala zrejme viac.

• 20.9.2015  10:01

Mladý chlapec, ktorý bol odmalička šikanovaný, sa konečne odváži vzoprieť násilníkom, ktorí mu ubližujú. Konflikt ale skončí tým, že ho obvinia z útoku, takže je poslaný do nápravnovýchovného centra pre mladistvých. Tam ho začnú opäť šikanovať, ale zjaví sa mu duch dievčaťa, ktoré tu predtým tiež šikanovali, a tak spáchala samovraždu. Dievča mu ponúkne pomoc a tak sa začína cesta za krvavou pomstou. - Velmi sympatická ducharina. Samozrejme som do toho išiel bez akýchkolvek informácií o čom horor je, takže podla úvodných minút som očakával, že to bude slasher. Napriek tomu to skončilo ako ducharina, ale vôbec nie zlá. Šikana je pre horor velmi dobrou témou, takže obsahovo ma to velmi zaujalo. Potešilo ma herecké obsadenie, z ktorého si takmer každý už v nejakom horore zahral, jeden z nich dokonca režíroval tohtoročný horor Amnesiac. Hlavný herec sa strašne podobal na Brenta z The Loved Ones, čo je jeden z mojich najoblúbenejších hororov vôbec, takže ma to potešilo. Hudba v tomto horore ma tiež zaujala. Duch dievčaťa vyzeral tiež celkom dobre a spôsob, akým obetiam ubližoval, bol tiež zaujímavý. Aj keď duchariny zrovna nemusím a tie nízkorozpočtové zvyčajne za nič nestoja, táto na mňa urobila velmi dobrý dojem. Takýto parádny hororový víkend som už velmi dlho nezažil. + herečka z Dark Summer + herec z Cabin Fever: Patient Zero + herec z Dark Summer + herec z Cabin Fever 2, Undocumented a Starry Eyes + herečka zo Zombeavers + herec z Digging Up the Marrow a The ABCs of Death 2

• 29.12.2016  19:27
    Sonnim (2015)

Otec so synom sa po skončení vojny túlajú po svete a nájdu dedinu, ktorej vodca ich uchýli na jednu noc. Zo začiatku sa dedinčanom nepáčia, ale keď im najnovší obyvatelia pomôžu zbaviť sa otravných a nepríjemných potkanov, prichystajú pre nich významnú oslavu. Dedinčania však majú vlastné spôsoby ako preukázať vďaku a tie pre otca so synom nebudú vôbec príjemné. - Počas prvej polovice je horor úplne mimo dianie, ale keď sa začne tá druhá a hlavne brutálnejšia polovica, nie je to najhoršie. Masky sú občas zaujímavé, postavy sa mi tiež celkom páčili a hlavne boli rôznorodé, čo sa v hororoch z tejto časti sveta velmi nevidí. Napätie sa tiež dá občas zaznamenať, lenže z nejakého mne neznámeho dôvodu je často prekryté nezmyselnými vtipmi, ktoré sa sem vôbec nehodia. Kvôli tomu to robí nevyrovnaný dojem, aj keď záver je zvládnutý velmi dobre, ale chýba nanešťastie akýkolvek pohlad na gore alebo krv. Mám u tohto trochu pocit sklamania, pretože bez toho chaotického podania by mi to pravdepodobne sadlo ideálne. + herečka z The Wailing + herec z The Wailing