Marceloo

Horror Addict

1 5 6 7 8 9 10 11 18 27 35
    • 25.5.2018  18:02
    Feral (2017)

Partia medikov sa vyberie na výlet do prírody. Rozhodnú sa, že noc prečkajú v lese, ale netušia, že práve dorazili na teritórium, v ktorom sa z nich stáva lovná zver. - Na Feral som bol zvedavý kvôli Scout Taylor-Compton, ktorú hororoví fanúšikovia kvôli úlohe, ktorá ju vyniesla na výslnie tohto žánru, príliš nemusia, ale ja v nej vidím skrytý ohromný talent a stále čakám na horor, v ktorom ho naplno predstaví. No a keď sa toho uchopilo IFC Midnight, musel som to hodiť na zoznam. Už na začiatku, kedy dej na diváka vyvalí zásnuby postáv, ktoré sa dovtedy objavili v jednej scéne, je jasné, že pôjde o béčkový horor, pre ktorý logika nie je významná. To by mi nevadilo, keby išlo aspoň o poriadne drsný počin, ale scény s útokmi sú dosť nešikovne natočené a režisérovi sa nedarí budovať ani napätie. Masky sú slabé a chabé gore nepôsobí dobre. Velmi tomu nepomáhajú ani preafektované reakcie hercov, ktorí nezahrali ani trochu uveritelne. Potešila ma aspoň pekne skomponovaná hudba a ako vždy uspokojivé lesné prostredie. V Scout ale stále verím, len budem na jej prelomový výkon musieť čakať opäť o niečo dlhšie. + Scout Taylor-Compton + herečka z It Follows + herec z The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning, The Devil's Rejects, Halloween a 31 + herečka z Unfriended + herečka z Channel Zero

• 13.7.2018  07:53

Štyria kamaráti si prenajmú sídlo v Malibu. Po príchode na miesto zisťujú, že miesto vôbec nevyzerá tak, ako na fotkách, ale pre zábavu im bude stačiť. Podgurážení alkoholom začnú vykladať tarotové karty, čo nikdy nemali robiť, pretože práve prebudili krutého démona, ktorý ich chce jedného po druhom zahubiť. - Dosť nepodarený režijný debut, ktorý mi pripomínal všetky Ouija nezmysly, ktoré sa v posledných rokoch vyrojili, takže sa môj celkový dojem ešte zhoršoval. Hlavná herečka je síce sympatická, ale hrať velmi nevie. Dve hviezdičky tomu dám za perfektnú 80's like synth muziku v úvode a moju oblúbenú vraždu podrezaním hrdla, ale viac si to nanešťastie nezaslúži. Čo je trochu škoda, pretože režisér podla mňa mal na čom stavať, a keby sa trochu posnažil vymyslieť niečo nové a nie nasledovať to, čo je v tomto žánri už dávno opozerané, mohlo sa mu to podariť ovela viac. Nabudúce by sa mal namiesto hry s neónovým osvetlením zamerať skôr na vylepšenie obsahovej stránky. + herečka z The Wicked Within a Holidays + herečka z Martian Land a Crying Wolf

• 17.7.2018  07:22
    Framed (2017)

Framed je internetová sieť, ktorá spája celý svet. Jej prostredníctvom môžu užívatelia vysielať videá naživo a spojiť sa s fanúšikmi z celého sveta. Táto sieť má aj svoju temnú stránku, pretože nie je kontrolovaná, takže môžu byť vysielané aj kriminálne činy alebo teroristické útoky. Skupina fanúšikov sa znenazdajky stane najsledovanejším videom večera, keď na nich zaútočí neznáma skupina, ktorá nahráva všetky svoje násilné činy. - Presne 16 mesiacov som čakal na to, kedy ma nejaký celovečerný horor uspokojí natolko, aby som mu dal päť hviezd, a vôbec som nečakal, že sa to podarí hororu, na ktorý som bol zvedavý len kvôli jedinej herečke. Čo ma neprekvapilo je to, že tento snímok prišiel zo Španielska, pretože táto krajina je už dlhé roky hororovou velmocou. Framed je hororovým luxusom, v ktorom sa skĺbili všetky aspekty, ktoré v tomto žánri preferujem. V prvom rade ide o moderný počin, ktorý poukazuje na to, že internet je dobrý sluha, ale zlý pán. Hlavný záporák je sfanatizovaný borec, ktorý je schopný urobiť všetko, len aby mu narastali views. Jeho parťáci za ním nezaostávajú a spolu táto skupina vytvára charizmatickú trojicu, ktorej v niektorých momentoch divák fandí viac, než obetiam ich násilia. Ako Home Invasion to funguje špičkovo, pretože postavy tentokrát naozaj nemajú možnosť opustiť dom, takže deju pomáha aj slušná dávka realizmu. Gore je úplne fajnové, krv tečie potokmi a vďaka pre tento subžáner necharakteristickému vyššiemu počtu postáv (podobne ako v You’re Next), je o bodycount postarané. Naviac postavy dávajú nehorázne brutálne hlášky, či už v bežných dialógoch, alebo aj ako posledné slová pred smrťou. Technická stránka ma potešila asi zo všetkého najviac, pretože celý dej má podporu neónových vizuálov a na každej scéne je vidieť, že bola detailne pripravovaná. No a hudba je úplným vrcholom tohto diela, keďže počas záverečného killu hrá Beethovenova 9. symfónia. Nerozumiem tomu, ako mohli tvorcovia tolko vecí nacpať do necelých 75 minút. Bez váhania môj najlepší hororový zážitok posledných rokov a som velmi rád, že som mal už teraz šancu vidieť tento masterpiece. Ale zase mi je lúto, že moji kamaráti na to teraz budú musieť čakať ešte riadne dlho, pretože film je zatial len na festivaloch a nemá ani distribútora. + herečka z Asmodexia

• 3.9.2017  10:45

Antológia zložená z krátkych segmentov zameraných na kombináciu hororu a Sci-Fi. - Snaživá hororová antológia. Ale nanešťastie je konkurencia v tejto hororovej oblasti v posledných rokoch obrovská, takže nie je až taká zaujímavá, a na výslednom efekte tomu velmi nepomáha ani to výrazné nízkorozpočtové spracovanie. Kreativita však u tvorcov určite je a niektorí z nich by mohli do tohto žánru priniesť v budúcnosti nejaké zaujímavé kúsky. + herec z Cloverfield a The Atticus Institute + herec z Extinction + herec z REC

• 22.9.2018  11:11

Partia tínedžerov nájde uprostred letnej zábavy hru s názvom Game of Death. Hru rozohrajú bez toho, aby si zistili, o čo v nej ide. To sa im stane osudným, pretože zmyslom celej hry je vyvraždenie počtu osôb, ktorý hráčom určí samotná hra. Majú len málo času na to, aby zistili, ako hru poraziť a zachrániť tak seba aj ďalšie nevinné obete. - Od tohto hororu som vôbec nič neočakával a pozeral som ho bez akýchkolvek informácií o deji. To bola perfektná volba, pretože ma príjemne prekvapil a riadne som si ho užil. Zo začiatku to vyzerá ako nesmierne hlúpy Teen Horror, v ktorom postavy učinia zlé rozhodnutie a to sa im stane osudným, čiže koncept, ktorý možno vidieť v každom druhom horore s podobnou témou. S pribúdajúcimi minútami z toho ale začína vznikať sofistikovaná jazda plná brutality, v ktorej sa postavy nezastavia vôbec pred ničím. Pomáha tomu aj celkovo vysoká miera nepredvídatelnosti, keďže dej neovládajú postavy, ale vražedná hra. Krv tu tečie v potokoch a gore je ukážkové, takže to ideálne funguje aj ako Splatter. A naviac sú tí, ktorí v hre neuspejú, popravení tou najlepšou smrťou. Vybuchnutím hlavy, ktoré milujem už od čias Scanners. Všetko doplnila úžasná Synthwave hudba a kreatívne animácie, ktoré robia tú hernú tematiku ešte záživnejšou. Vela nedostatkov som tu nenašiel, ale treba spomenúť slabšie herecké výkony, čo nie je prekvapením, keďže herci vela skúseností ešte nenazbierali. Inak ale pre mňa jeden z najlepších tohtoročných príspevkov do žánru, ktorý má len 68 minút. Podobnú stopáž zvyčajne chválim, ale tu by mi nevadilo, keby to malo aj cez dve hodiny, pretože od začiatku do konca sa bolo na čo pozerať. Hodnotenie na IMDb treba odignorovať, pretože takáto podarená spolupráca dvoch kontinentov sa velmi často neobjavuje. + herečka z Warm Bodies

• 29.9.2017  12:32

Po dlhej dobe v nefunkčnom vzťahu sa Gerald a jeho žena Jessie zhodnú na tom, že potrebujú zmenu, aby mohli zachrániť krachujúce manželstvo. Vyberú sa do izolovaného domu, kde sa chystajú prežiť vášnivý víkend. Všetka vášeň sa však vytratí, keď Gerald dostane zástavu srdca a Jessie zostane pripútaná k posteli. Pomoc vzdialená na stovky metrov, dehydratácia a rozkladajúce sa telo manžela v blízkosti rozbiehajú desivú nočnú moru, z ktorej pre Jessie nie je úniku. - Jeden z najlepších hororových režisérov súčasnosti si tentokrát zobral na starosti velmi náročnú tému na spracovanie, ale zvládol ju dobre. Psychologický nátlak a napätie v tomto horore fungujú perfektne a atmosféra je absolútne bezútešná. Všetko je podporené solídnym hereckým výkonom hlavnej hrdinky, ktorá dokáže uveritelne zahrať jej úlohu v tak brutálnych podmienkach. Je to trochu náročnejšie na pochopenie a miestami to vyzerá trochu chaoticky, ale pre mňa osobne jeden z najzaujímavejších hororových zážitkov v poslednej dobe. V budúcnosti si to ešte určite pozriem, pretože je to podla mňa horor, ktorý treba vidieť viackrát. Mike Flanagan sa so svojím tímom krok za krokom zlepšuje a nemôžem sa dočkať toho, s čím príde ďalej. + herec z Ouija: Origin of Evil + herečka z Oculus, Demon Legacy, Hush a Ouija: Origin of Evil + herec z 13 Sins, Kristy a Demonic

• 25.8.2017  19:40
    Ghost House (2017)

Mladý pár z USA prichádza na exotickú dovolenku do Thajska. Zo začiatku funguje všetko perfektne. Vydarené zásnuby, noví priatelia a mnoho kultúrnych pamiatok k preskúmaniu. Z jednej výpravy si však Julie (Scout Taylor-Compton) prinesie so sebou nebezpečného ducha starej ženy, a má len obmedzený čas na to, aby sa ho zbavila. - Ghost House je na mojom radare už dlho, pretože po Zombieho Halloweene som si myslel a stále myslím, že Scout Taylor-Compton je jednou z najtalentovanejších hororových herečiek posledných rokov. Trochu však od svojho najvýraznejšieho úspechu stagnuje a bol som velmi zvedavý, ako sa jej zadarí po nepodarenom lete 7500. Ghost House mierne prekonal moje očakávania a preto dávam aj vyššie hodnotenie. To exotické prostredie, kultúra a zaujímavý pohlad na temné veci ma úplne pohltili a vďaka správnej chémii medzi všetkými postavami sa mi na to pozeralo príjemne. Nemôžem poprieť, že to celé je trochu podobné viacerým hororom z posledných mesiacov, ale tomu sa v tejto dobe už asi nevyhneme a nebudem kritizovať niečo len preto, že to nemá nádych osemdesiatych rokov. Záver trochu šialený a občas aj úsmevný, ale tiež ponúkol niečo neopozerané a mám velmi silný pocit toho, že o pár mesiacov dostanem velkú chuť pozrieť si Ghost House ešte raz. + herečka z Halloween, Halloween II a 7500 + herec z Recovery a Carnage Park + herec z Halloween II

• 21.7.2018  14:06

Profesor zaoberajúci sa paranormálnymi javmi sa dostane k trom prípadom, okolo ktorých sa točí nespočetné množstvo nezodpovedaných otázok. Vydáva sa ich rozuzliť, ale čaká ho desivá cesta a objavy, ktoré zmenia celý jeho skeptický pohlad na túto problematiku. - Nič pre mňa. Pozeral som to na niekolkokrát, pretože som nevydržal počúvať tie ohavné prízvuky, ale ani dejovo ma to vôbec nezaujímalo a niečo tak monotónne som už dlho nevidel. No a keď sa to s tými slabými hercami dostalo až do záveru, tak ten so svojou nezmyselnou a hlavne opozeranou pointou toto dielo v mojich očiach úplne pochoval. Plusové body treba rozhodne prirátať za obdivuhodné vizuály a kameru, ale to v tomto prípade nestačí, pretože mám pocit, že ten scenár napísal ten zhnitý retard, ktorý sa tam objavil na konci a smial sa ako zmyslov zbavený. Ale kludne si to pozrite, pretože všetci moji oblúbenci tomu zatial napálili štyri hviezdičky, takže v tomto prípade je zrejme problém na mojej strane. + herec z Severance a The ABCs of Death 2 + herec z World War Z

• 12.2.2018  09:41
    Ghost Wars (TV seriál) (2017)

Mestečko Port Moore na okraji Aljašky sa môže pýšiť tým, že všetci členovia miestnej komunity spolunažívajú ako jedna rodina. Jediným, kto do tejto rodiny očividne nepatrí, je miestny tínedžer Roman (Avan Jogia), ktorého obyvatelia považujú za čudáka a neradi sa s ním stýkajú. Port Moore sa ale stretne s nečakaným problémom, keď sa v meste začnú objavovať duchovia zosnulých osôb. Zdá sa, že jediný, kto rozumie tomu, čo sa deje, je práve Roman. Dokáže sa mesto zbaviť predsudkov a začať spolupracovať s tak nenávideným chlapcom, ktorý má ako jediný opdovede na túto katastrofu? - Len ďalší nepodarený hororový seriál od Syfy, ktorý sa snaží vyzerať lepšie, než v skutočnosti je. Plusov sa tu vela nájsť nedá, ale najväčším je určite nádherná lokácia kanadského mestečka Squamish, kde sa už natáčali prvotriedne horory ako Backcountry, Final Destination alebo Horns. Na zábery z tohto miesta je slasť sa pozerať. Technická stránka si ešte drží relatívne dobrú úroveň a kamera s hudbou sú zvládnuté s prehladom, ale teraz už sa dostávam k negatívam, ktorých je nespočet. V prvom rade hrozné postavy a nepodarené výkony hercov. Čakal som niečo lepšie aspoň od tých skúsenejších, ale zrovna na nich je jasne vidieť, že tu boli len kvôli paychecku. Ale ani sa nedivím, pretože to, čo tu od nich neschopní režiséri chceli, by asi nikto nezahral s úsmevom na tvári. Horor tu majú reprezentovať duchovia vytvorení kompletne digitálne, takže to samozrejme nefunguje. Masky sú nevydarené a nad nimi som len krútil hlavou, pretože sú tu očividne používané materiály, ktoré zostali tvorcom z prvej série ďalšieho seriálu od Syfy Channel Zero. Podla mňa to financie malo, ale nevydarili sa casting, réžia a ani vytvorenie nejakej formy, ktorá by mohla fungovať, takže to za vela nestojí. A tých trinásť epizód už úplne prestrelili. + Jesse Moss + herec z Sinister a Rings + herec z Stage Fright + herečka z Lost After Dark a iZombie + herečka z The Whispers + herec z iZombie a Cult of Chucky + herec z Tucker & Dale vs. Evil a Toxin + herec z She Who Must Burn + herečka z iZombie + herečka z Final Destination 2 a iZombie + herec z The Other + 2 herci z iZombie + herec z The Magicians

• 29.7.2018  13:55
    Ghosted (TV seriál) (2017)

Bývalý detektív LAPD Leroy (Craig Robinson) a bývalý profesor astrofyziky na Stanforde Max (Adam Scott) sú znenazdajky unesení neznámymi útočníkmi. Prebúdzajú sa uprostred podzemnej budovy, v ktorej má sídlo organizácia Bureau Underground, ktorá sa zaoberá lovom duchov a skúmaním paranormálnych javov. Dvojica bola z neznámeho dôvodu odporučená najlepším agentom a pred sebou má náročnú úlohu, pretože ich poslaním je zničenie protivníka, ktorý môže zruinovať celú planétu. - Prvá polovica perfektná, či už sa to týka humoru alebo zábavných hororových prvkov. Druhá polovica je niečo absolútne otrasné a nedá sa na to pozerať. Naprosto mi to pripomínalo spôsob, akým sa vyvinula druhá polovica American Horror Story Roanoke, ale tam bol ten chaos aspoň zámerom. Ghosted sa v druhej polovici rozpadá v dôsledku nejasnosti v smere, ktorým sa to chce uberať, zníženého rozpočtu, ktorý je vidieť hlavne na technike a dokonca aj na tom, že sa dej odohráva prakticky v jednej miestnosti, a to všetko spôsobuje to, že ani hercov to už nebaví, takže sa ku koncu už ani nesnažia. To je škoda, pretože chémia medzi Craigom Robinsonom a už ostrielaným hercom z hororových komédií Adamom Scottom tam rozhodne bola. Fox mohol v tomto nájsť slušnú alternatívu k tým nezmyslom, ktoré na svojich kanáloch vysiela, pretože čísla, ktoré tento seriál v prvých epizódach produkoval, boli velmi slušné, ale to už sa teraz určite nestane, keďže seriál bol po prvej sérii zrušený a zdalo sa, že tri posledné epizódy ani nevzniknú. + herec z Krampus a Little Evil + herečka z Mischief Night + herečka z Jessabelle + herec z Tragedy Girls + herec z The Atticus Institute a A Cure for Wellness + herečka z Santa Clarita Diet + herečka z Damien + herec z The Fly + herec z Pandemic + herečka z The Purge: Anarchy

• 23.9.2017  05:41

Osamelý alkoholik je nútený odcestovať do Mexika. Pred prekročením americkej hranice s Mexikom sa zastaví v mestečku Bedford Flats, aby tu prespal a počkal na dodatočné informácie. Čakanie si chce skrátiť účasťou na miestnom výročnom festivale. To je najhoršie rozhodnutie jeho života, pretože miestna zvrátená komunita má trochu nezvyčajný štýl zábavy. - Na tento Šťastný lov som sa celkom tešil, pretože Hixploitation horory milujem, ale celkovo je to trochu sklamanie. Zasadené je to do krásneho prostredia púšte, čo je velkým lákadlom. Tá téma je spracovaná zaujímavo a napriek nízkemu rozpočtu je vidieť velká snaha v oblasti techniky, ale postavy mi prišli velmi nesympatické, čo je pre horor s týmto námetom tou najhoršou vecou. Nejaké gore sa miestami objaví, ale zase ho kazia nekvalitné digitálne efekty. + herec z The Girl in the Photographs a Fear the Walking Dead

• 5.5.2017  20:03
    Hladová řeka (amatérský film) (2017)

Mladé dievča sa spolu s lodníkom vyberie na pátraciu plavbu po stratenej sestre. Najväčším problémom je to, že miesto, na ktorom sa stratila, je známe nepríjemnými udalosťami. - Velmi slabo spracovaný horor, ktorý by za normálnych okolností dostal velmi nízke hodnotenie. Ale je tu jeden detail, ktorý treba brať do úvahy. A to je ten, že ide o amatérsky snímok. Väčšina ludí si všíma len negatíva. Ale mne sa napríklad viacero vecí páčilo. Hudba je spracovaná kvalitne, prostredie je pútavé, kameraman sa pekne pohral a sníma z rôznych uhlov a ani režijne mi to neprišlo úplne márne. Ale to je asi spôsobené tým, že už som v amatérskej sfére videl absolútne extrémy. Oproti predchádzajúcim projektom slabšie, ale stále oceňujem snahu a raz sa do Brna na premietanie dostavím.

• 17.2.2018  18:00
    Hladoví (2017)

V provincii Quebecu sa po vypuknutí neznámej choroby počet osôb drasticky znížil. Tí, ktorí mali to šťastie a prežili, musia každý deň bojovať s hladom a nebezpečenstvom, ktoré predstavujú nakazení a ich neustále narastajúci počet. - Na tento horor som sa dosť tešil, pretože indie záležitosti z tohto subžánru mi väčšinou sedia, ale výsledok nestojí za pozornosť. Práca s postavami je úplne nulová, a to je najväčším zádrhelom hlavne preto, že to režisér na tomto faktore celé staval. Postava malého dievčatka má nejaký potenciál, ale ten je v závere zničený úplne nešikovným spôsobom. Zabitia sú ako keby povinne mimo kameru, strih je amatérsky a celé to je plné dlhých a nezáživných scén. Dve hviezdičky za to, že sa podarili aspoň vtipné scény a občas nejaký zaujímavý dialóg. Je pekné, že sa Netflix snaží dať priestor aj cudzojazyčným hororom, ale v tomto prípade ide o krok vedla.

• 25.11.2017  18:59
    Holiday Fear (2017)

Muž so ženou stoja pred ťažkou úlohou. Musia zabiť chlapa v kostýme Santu Clausa, ktorý vyvraždil ich blízkych. Tomu bráni jeden neočakávaný problém. - Podarený krátkometrážny horor, ktorý režisér vytvoril preto, aby sa odvďačil hororom, na ktoré sa v detstve s kamarátmi tak rád pozerával. Ako chlapovi sa mi na to pozeralo trochu ťažko, ale presne to chcel režisér dosiahnuť, takže jeho snímok funguje. Pred príchodom Vianočných sviatkov sa oplatí venovať tie štyri minútky tomuto dielu.

• 1.5.2018  17:18
    Hostile (2017)

Skupina odvážnych preživších žije uprostred spustošeného sveta. Juliette (Brittany Ashworth) sa jej odhodlanosť stáva osudnou, keď havaruje na dodávke a uviazne v nej. Okrem všetkých fyzických útrap na ňu pod rúškom noci čakajú krvilační kanibalovia. - Zo začiatku sa mi to kvôli zvolenej chronológii vôbec nepáčilo, ale s pribúdajúcimi minútami sa môj dojem stále zlepšoval. Na konci z toho vznikol nadpriemerný horor, pretože v ňom do seba všetko nádherne zapadne. Akurát som počas pozerania rozmýšlal, že by som si mal zopakovať nejaký emocionálne drastický horor ako The Mist alebo The Divide a ono sa z toho vyklulo niečo podobné. Velmi spokojný som aj s hercami, medzi ktorými vyniká hlavne fajnová Brittany Ashworth. Javier Botet opäť úraduje a vďaka slušným maskám sa je na čo pozerať. Záverečný soundtrack bol špičkový a ako režijný debut to je velmi slušné, takže za mňa velmi silné tri hviezdičky. + Javier Botet + herečka z The Crucifixion + herec z World War Z + herec z Sweet, Sweet Lonely Girl

• 23.9.2017  11:47
    House Mother (2017)

Tri nové študentky zostali poslednými dievčatami, ktoré bojujú o miestenku v slávnom sesterstve na univerzite. Najťažšia skúška sa práve začala a je ňou privolanie zákerného ducha. - Vydarený krátkometrážny horor, v ktorom hrá moja milovaná Barbara Crampton dosť neobvyklú úlohu, pretože hrá zápornú postavu. Všetko je tu funkčne zladené, či už ide o masky, herecké výkony alebo hudbu, ale na vyššie hodnotenie to je až príliš krátke. To vyššie hodnotenie však určite príde, ak sa to podarí vytvoriť v celovečernej podobe, pretože to až príliš pripomína môj oblúbený seriál Scream Queens, čo je len dobre.

• 3.11.2017  09:38

Mladí rodičia s autistickou dcérou sa rozhodnú presťahovať do domu, ktorý stojí pri jazere, aby pomohli zlepšiť stav dcéry. Ani to nepomôže, pretože ich dcéra si v novom príbytku nájde nového imaginárneho kamaráta a jej stav sa neustále zhoršuje. Postupne začína byť v ohrození celá jej rodina. - Tak v tomto prípade režisér urobil krok vedla a svoju slubne rozbehnutú kariéru posunul o krok späť. Napriek asi 70 minútam celkového času tu až do úplného záveru, ktorý tiež nie je velkým prekvapením, nefunguje vôbec nič. Asi to bolo nízkym rozpočtom, ale aby si tvorcovia nemohli dovoliť ani statív na kameru, to už je fakt trochu príliš. Niekolko zaujímavých scén sa našťastie našlo a maska v závere sa mi zdala celkom podarená, takže tomu velmi slabé dve dám. + herečka z The Magicians + herec z The Last House on the Left a Cabin Fever 2: Spring Fever + herečka z Lights Out

• 12.12.2017  11:09

Pätica ambicióznych medikov sa rozhodne využiť znalosti z učebníc na vlastnej koži a vyskúšať nevídaný experiment. Chcú zažiť smrť a s pomocou spoločníkov chcú byť po pár minútach oživení. Tento experiment je pre nich zábavou plnou adrenalínu a dokonca zisťujú, že ich životy svojím spôsobom zlepšuje, ale po opakovaných pokusoch zisťujú, že nie všetko je také príjemné, ako to vyzerá, a že z ich výletov na druhú stranu si neprinesú len pozitívne objavy, ale aj temné zážitky. - V podstate úplne neškodný horor, ktorý je vhodný skôr pre nenáročných divákov k oddychu. Paradoxom je, že tu celkom dobre funguje všetko, až na jednu vec. A tou je hororová stránka, ktorá má byť klúčovou. PG-13 rating je v tomto prípade až príliš výrazný a ani jedna scéna nedokáže vydesiť. Herci sa snažili a spolupráca medzi nimi fungovala, miestami to bolo zábavné, napínavé, akčné a experimenty ma nútili rozmýšlať, čo sa asi tak deje, takže by som tento počin úplne nezahadzoval, aj keď by sa hodil skôr k vydaniu na DVD / Blu-Ray, než v kinách. + herečka z The Final Girls + herec z Mirrors + herec z Slasher + herečka z Wish Upon

• 15.9.2018  16:43

Sedem vedcov spolu s kormidelníkom ich lode prichádza na opustený ostrov. Pozval ich sem tajomný profesor, ktorého po príchode nenájdu. Namiesto privítania nájdu opustené gigantické sídlo a v jeho centre miniatúrny model budovy, do ktorej práve vstúpili. Ten je zaplnený šachovými figúrkami a oni sa dozvedajú, že sa práve proti svojej vôli stali súčasťou neznámeho experimentu a ich protivník pozná každý krok ešte predtým, než ho vykonajú. Začína sa pre nich najdesivejšia noc ich životov a ich osud je zjavne dávno spečatený. - Toto je jednoznačne jeden z najpodivnejších hororov, ktoré som za dlhé roky videl. Už od začiatku to má fakt nepríjemnú atmosféru a nie je možné vytušiť, o čo tam pôjde. Po príchode do domu WTF? momentov len pribúda a atmosféra hustne. Potom sa objaví zdroj zla a je nehorázne fascinujúci. Velká škoda, že sa nedá prezradiť, kto/čo tu zabíja, pretože to mystérium je perfektné. Ešte som asi nikdy nevidel horor, v ktorom by bol scenár aktívnou súčasťou filmu a jedna z filmových postáv by už dopredu vedela, čo všetko sa stane a nedokázala to napriek tomu zmeniť. Škoda, že tam tvorcovia do pár záberov prihodili mobil a notebook, pretože kvôli použitiu čiernobieleho filtru, dobových kulís a desivého rozlahlého sídla by som inak veril, že to je dielo zo začiatku šesťdesiatych rokov. Pre milovníkov hororov s atmosférou ako z prác E. A. Poea je nevyhnutné tento film vidieť, rovnako ako pre ludí, ktorí majú radi matematiku, filozofiu a ďalšie podobné oblasti, pretože sa tu všetko spája v jednom celku a prekvapivo dobre to funguje. Už sa nemôžem dočkať, keď si to pozriem zase, pretože ide o nepopísatelne netradičný zážitok.

• 9.2.2018  07:10
    Inoperable (2017)

Zdanlivo zdravá žena Amy (Danielle Harris) sa prebudí v nemocnici. Tá je ale prázdna a zdá sa, že všetci z nemocnice zmizli. Nepoteší ju ani varovný signál v televízii, ktorý hlási, že mesto čoskoro zasiahne silný hurikán. Pre Amy sa tak začína desivá nočná mora, z ktorej nie je úniku. - Posledný projekt mojej najoblúbenejšej Scream Queen pred odchodom na materskú dovolenku, na ktorý som sa velmi tešil. Výsledok je uspokojivý, len je škoda, že jeden horor s podobným námetom vznikol pár mesiacov späť a mal ovela vyššie produkčné kvality, takže s hodnotením tentokrát nepôjdem vyššie. Danielle Harris je ako vždy perfektná. A to aj napriek tomu, že tentokrát pri sebe nemá ďalšie známe hororové mená, ako to väčšinou býva. Spokojný som aj s dvoma vedlajšími postavami, ktoré sa objavujú najčastejšie, ale ostatní herci mi pripadali už fakt slabí a som rád, že tu nebolo viac dialógov a dej sa zameriaval v prvom rade na Danielle. Bol som rád aj za klasickú béčkovú hororovú hudbu, vo viacerých momentoch podarené gore scény a potešilo ma aj to, že sa tvorcovia nebáli hrať s kamerou a niektoré zábery v nemocnici vyzerali velmi zaujímavo. Celkovo som velmi spokojný a vadí mi len to, že pointa je jasná už od úplného začiatku, ale to je tým, že je v hororoch už jednoducho príliš ohraná. Na moju oblúbenú herečku sa ale pozriem vždy a v podstate ma ani nezaujíma, či ide o top horor alebo len béčkovú produkciu na zabitie času. Bola dosť sklamaná, že jej neponúkli úlohu v novom Halloweene, ale ja osobne ju vždy radšej uvidím v niečom takomto, než v projekte, ktorý už teraz kvôli luďom, ktorí sa v jeho okolí pohybujú, vyzerá ako absolútny komerčný nezmysel. + Danielle Harris + herečka z ClownTown + herec z ClownTown

• 9.3.2018  07:43

Partia mládežníkov uskutoční zábavu uprostred púšte. Netušia však, že na vojenskej základni, ktorá stojí v blízkosti, prebiehal tajný experiment, ktorý vyprodukoval obrovské zmutované mravce, ktoré čakajú na svoju korisť. - Tieto horory z Fínska mi v poslednej dobe strašne sedia. Ide o úplne nenáročnú béčkovú záležitosť, ktorá má zábavné postavy, výbornú Vanessu Grasse, ktorá svoj talent ukázala nedávno v Leatherface a tu ukazuje, že je všestrannou herečkou, vydarenú hudbu a hlavne sa tvorcovia vôbec nesnažili o to, aby to vyzeralo nejak dôležito. Hlášky sú miestami bravúrne a po dlhej dobe som vo filme videl príbeh, pri ktorom sa hlavní hrdinovia snažili byť ako ich oblúbený herec, čo ma naladilo na nostalgickú vlnu, pretože asi každý človek si pamätá tieto pocity z detstva. Triky sú celkom v pohode a CGI nepôsobí znechucujúco, takže je to niečo na štýl Syfy hororov len s ovela vyššou kvalitou. Chýbalo len viac krvi a dal by som ešte vyššie hodnotenie. Po zhliadnutí záveru hodnotenie ešte zvyšujem, pretože už dlho ma niečo nepobavilo tak, ako tento vynikajúci počin z Fínska. + herečka z Leatherface + herec z Temple of Decay: I Drink Ov Hell a Bunny the Killer Thing

• 1.9.2017  13:18
    Jackals (2017)

Bohatá rodina sa snaží získať späť syna, ktorý sa stal členom zákerného kultu. Pre ich syna sa stal kult novou rodinou, aj napriek tomu, že má novorodené bábätko. Jeho puto s kultom je tak silné, že si členovia preňho počas noci prídu a rodinu tak čakajú najbrutálnejšie hodiny ich života. - Jackals boli pre mňa jedným z najočakávanejších hororov roku 2017, ale nenaplnilo to moje očakávania úplne. Je to síce lepšie, než režisérove predchádzajúce počiny Jessabelle a Visions, ale jeho príspevkom do série Saw sa to nevyrovná. V podstate je to zvládnuté presvedčivo a ako béčkový horor to plní svoju úlohu výborne, ale sklamali ma drobné chyby ako napríklad dobrodružná hudba, ktorá sa sem vôbec nehodila alebo vraždy mimo kameru, ktorým som sa divil, pretože v Saw VI a Saw 3D bolo gore vytiahnuté do úplného extrému. To situovanie do osemdesiatych rokov taktiež nebolo nejaké významné. Potešili fajnové masky, dusná Home Invasion atmosféra, kreatívne vraždy a aj jedna vydarená lakačka. Celkovo to u mňa je presne medzi troma a štyrmi hviezdičkami, ale keďže ide o môj najoblúbenejší subžáner, hodnotenie musí ísť vyššie. + herec z 7500 a Nocturna + herečka z Scream Queens + herec z iZombie

• 31.10.2017  06:51

Tajomné monštrum nazývané Creeper sa po 23 rokoch opäť vracia, aby si našlo svoje obete. Policajný tím, ktorý toto monštrum už dlhé roky loví, je presvedčený, že tentokrát už Creeper nemôže uniknút. Keď sa však na cestách objaví známa stará dodávka s poznávacou značkou BEATNGU a obyvatelia začínajú postupne miznúť, je jasné, že Creeper je späť vo forme, na ktorú policajný tím nie je pripravený. - V prvom rade nechápem, ako je možné, že hororovú sériu Jeepers Creepers pozná úplne každý. Ale zase som sa dobre bavil na tom, ako sa počas predchádzajúcich niekolkých mesiacov pred releasom fanúšikovia hororu hádali o tom, prečo na Jeepers Creepers 3 ísť alebo neísť do kina. Môj názor je taký, že na tento projekt sa nedá pozerať ako na vec, ktorú vytvoril Victor Salva sám, a preto by nemalo byť ostatným účastníkom ublížené len kvôli jeho kriminálnej minulosti. Osobne sa mi tretia časť páčila. A to dokonca viac než jednotka, ale tá sa mi nepáčila preto, že som kvôli tomu, aké to malo kultové meno, očakával nejaké parádne monštrum alebo vraha a nakoniec som dostal akéhosi netopiera, ktorý ňuchá slipy tínedžerov. Medzičasom som sa s tým ale zmieril a preto som bol na trojku zvedavý a som s ňou spokojný. Objaví sa tu pár známych hereckých tvárí, ktoré mám v hororoch rád, a zdalo sa mi to zahrané znesitelne. Kostým Creepera sa mi tiež páčil, ale nie tak, ako jeho prekvapivo pestrý arzenál zbraní, ktorý sa nebál použiť. Páčila sa mi aj hudba, ktorá je síce amatérsky skomponovaná,. ale hodí sa sem. Len neviem, prečo som mal pocit, že presne tie rovnaké soundtracky, ktoré sú tu, hrali aj v predchádzajúcom režisérovom projekte. Efekty sú spracované dosť nešikovne. Na jednej strane pôsobivé praktické efekty, ktoré vyzerajú parádne, a na strane druhej úplne katastrofálne CGI. Ale zase ak režisér už dopredu vedel, že jeho platformou sa stane Syfy, možno sa rozhodol radšej ušetriť prostriedky pre štvorku. Tá by podla zaujímavého záveru a informácií o tom, že už je napísaná, mohla dopadnúť celkom dobre a určite si ju pozriem. + herečka z The Lords of Salem a 31 + herečka z The Invitation + herec z From Dusk Till Dawn: The Series + herec z Devil's Due, Nocturna a Cold Moon + herečka z When the Bough Breaks + herec z South of Hell, Stranger Things a Cold Moon + herec z Demonic + herec z Pitchfork

• 9.1.2018  10:29
    Jigsaw (2017)

Desať rokov po smrti sa sériový vrah prezývaný Jigsaw (Tobin Bell) vracia. Je ťažké tejto správe uveriť, ale všetky dôkazy, ktoré polícia nájde, tomu nasvedčujú. Spolu s jeho návratom začne narastať aj počet zavraždených a je jasné, že sa začalo ďalšie kolo jeho hry o život. - Najoblúbenejšia séria môjho života sa dočkala už ôsmej časti a som s výsledkom velmi spokojný, aj keď sa bratia Spierigovci vybrali trochu iným smerom, než som očakával. Ich réžia sa mi príliš nepáči, rovnako ako práca kameramana, ktorý má akýsi zvláštny typ kamery. Som zvedavý na ich nový horor Winchester, pretože mám pocit, že PG-13 horory by im mohli sedieť viac. To, na čom táto séria stojí, ale nesklamalo. Samozrejme píšem o gore a nesmiernej brutalite, ktorej je tu viac než dosť. Pasce lahodili mojim očiam a aj s hercami a šokujúcimi odhaleniami som nadmieru spokojný. Nemôžem opomenúť ani perfektnú hudbu pána Charlieho Clousera, ktorá dokáže stále vydesiť. Posledná vec, ktorú by som tu čakal, je návod na výrobu homemade Demogorgona, ktorého som sa tu dočkal. Snáď sa mi niekedy podarí pozrieť všetkých osem dielov za sebou. Tiež budem nadšený, ak vznikne aj deviata časť. + Tobin Bell + herec z Come Back to Me + herec z Case 39 + herec z The Thing + herečka z Extraterrestrial a It Stains the Sands Red

• 25.6.2018  18:09

Napriek pokročilému veku je Oliver (Russell Geoffrey Banks) stále naviazaný na svoju matku a nedokáže bez kontaktu s ňou prežiť ani jeden deň. Jeho životnou náplňou je zabíjanie nevinných žien pred očami svojej zvrátenej matky. Všetko sa ale mení vo chvíli, keď stretne nádhernú Sophiu (Sara Malakul Lane), s ktorou po prvý krát pocíti, že láska existuje aj v inej podobe, ako sú krvavé orgie. - Ak bola doteraz v hororovom žánri najšialenejšou matkou Margaret White, tak v tomto filme dostáva prinajmenšom úctyhodnú konkurenciu. Už dlhšie som nezaznamenal vydarenejší nízkorozpočtový debut a Who's Watching Oliver ma prekvapil vo viacerých aspektoch. Páčilo sa mi podarené herecké obsadenie a bolo zjavné, že každý zúčastnený si svoju úlohu patrične užíval. Scenár bol tiež ideálny a napriek relatívne obohranej tematike nebol úplne jednotvárny, dokázal správne fungovať a tiež vytvárať nepredvídatelné situácie. Gore sa miestami tiež objaví, aj keď mi je trochu lúto, že tvorcovia v tejto oblasti neukázali ešte viac, ale keďže v tomto prípade ide aj o psychologický horor a nie len o nezmyselnú vyvražďovačku, tak ich rozhodnutie chápem. Situovanie v Thajsku a primiešanie ich podmanivej kultúry mi vždy imponuje, takže som s týmto hororom spokojný, pretože som dostal ovela viac, než som čakal. + herečka z Pernicious a Beyond the Gates + herec z Pernicious a Ghost House

• 12.1.2018  09:29
    Konvert (2017)

Uprostred rušného pracovného dňa dostane Igor (Igor Lizengevič) zdanlivo jednoduchú úlohu. Má doručiť list na adresu neďaleko jeho pracoviska. Keď sa rozhodne úlohu splniť, zisťuje, že nejde o obyčajný list, pretože list má v sebe starobylú kliatbu, ktorej sa práve stal súčasťou. Igorov deň sa stáva stále záhadnejším a musí spojiť sily s policajtkou Marinou (Julija Peresild) ešte predtým, než sa kvôli listu dostane jeho život do ohrozenia. - Rád sa pozerám na tieto vyspelé horory z Ruska, pretože vždy prinášajú trochu iný pohlad na supernaturálny svet. The Envelope má najväčšiu výhodu v tom, že je v ústredí velmi zaujímavá osoba žijúca reálny život, na rozdiel od charakterov typu Paranormal Activity, ktoré sedia celé dni v miliónových domoch a nič nerobia. Mytológia v tomto prípade funguje, tvorcom sa darí držať mysteriózny oblak okolo listu a v závere do seba všetko pôsobivo zapadne, takže sa podla mňa tých 68 minút tomuto hororu oplatí obetovať. + herec z The Bride

• 20.4.2017  08:15
    Kruhy (2017)

Po odchode svojho partnera na univerzitu zisťuje Julia (Matilda Anna Ingrid Lutz), že s ním niečo nie je v poriadku. Neodpovedá na jej telefonáty a správy, a preto sa rozhodne navštíviť ho. Keď príde na univerzitu, dozvie sa o záhadnom videu, po ktorého pozretí dostane divák telefonát so správou, že o sedem dní zomrie. Julia sa kvôli nerozvážnosti na video pozrie tiež, takže sa pre ňu začína boj s časom a na záchranu jej zostáva presne sedem dní. - Mňa to prekvapivo dosť bavilo, aj keď The Ring séria nepatrí medzi moje najoblúbenejšie. Samara vyzerá stále dobre, zaujala ma snaha zistiť, čo je dôvodom jej kliatby a ako ju poraziť, ktorá prebiehala na univerzite, hudba klasicky špičková a ani scenár mi neprišiel úplne mimo, pretože sa snažil prostredníctvom tretej časti odhaliť zase viac informácií, ktoré boli spracované uveritelne a do príbehu sa hodia. Trochu to kazia herecké výkony, ale aj preto sa mi to zdá uveritelnejšie, pretože tínedžeri nemôžu konať ako dospelá matka a kvalitná herečka Naomi Watts. Viditelná je aj neskúsenosť režiséra, ktorý sa akosi len tak objavil a hneď dostal miesto u tohto hororu. Chýbali mi tam aj nejaké poriadne lakačky, pretože aj keď sú v moderných hororoch tvorené len prehnanými zvukmi, už ich považujem za súčasť hororov. Ja som celkom spokojný, aj keď sa to určite nedá porovnávať s prvým The Ring. Ak od toho divák očakáva parádny horor, nech si radšej zopakuje The Ring, ale ak si niekto chce oddýchnuť a hladá niečo, pri čom nemusí rozmýšlať, je toto ideálnou volbou. + herec z Sinister + herečka z The Ganzfeld Haunting + herečka z Piranha a Fear Clinic + herečka z Cabin Fever 2: Spring Fever + herečka z Outcast

• 4.1.2019  14:18
    Kyrsyä (2017)

Po rozchode s partnerom sa Irina (Veera W. Vilo) rozhodne odísť na letnú brigádu do malej komunity v lesoch. Dúfa, že pobyt ďaleko od výdobytkov moderného života jej pomôže dostať sa do psychickej pohody. Čaká na ňu plno nových zážitkov, a aj keď možno nájde vytúžený psychický pokoj v lone nedotknutej prírody, fyzicky zdravá rozhodne nezostane. - Stretla sa tu v podstate celá partia tvorcov môjho oblúbeného Bunny the Killer Thing, ale výsledok je nepríjemným sklamaním. Jediné, čo pôsobí podarene, je zaradenie deja do izolovanej dedinky niekde hlboko v lesoch desiatky kilometrov od civilizácie a s tým súvisiaci pocit neistoty. Ale keď príde moment, kedy má všetko vyvrcholiť, tvorcom sa všetko rozpadne pod rukami a vznikne z toho akási nezmyselná naháňačka po lese. Asi prvý nezaujímavý horor z Fínska v posledných rokoch a taktiež absolútne zruinovaný námet s obrovským potenciálom. + 5 herečiek z Bunny the Killer Thing + herec z Bunny the Killer Thing a It Came from the Desert + herec z Bunny the Killer Thing

• 30.4.2018  13:59
    La peste (2017)

Mladá žena, ktorá sa stará o svojho otca, sa stane uprostred noci obeťou brutálneho prepadnutia. Kto sú neznámi útočníci a čo v jej dome chcú? - Velká kvalitka, čo som aj čakal, keďže sa na tom podielal jeden z úplne top hororových režisérov súčasnosti. Pán Fede Alvarez v tomto prípade vytvoril hudbu, ktorá je perfektná. Opäť sa ukazuje jeho všestrannosť, ktorá je dôvodom, prečo patrí k úzkej hororovej špičke. Nezaostávajú ani ostatné aspekty a potešil ma prekvapivý scenár s funkčnými zvratmi a velmi sofistikovaným námetom. Velmi by som uvítal, keby majster Alvarez otvoril svoju secret stash a poskytol by očividne velmi talentovanému tvorcovi prostriedky na celovečerný film, ktorý by v tomto prípade určite stál za to.

• 22.10.2017  13:51

Mladý muž si uprostred bytu postaví bludisko z kartónových krabíc a jeho priatelka je nútená vydať sa do jeho útrob, pretože sa v ňom očividne stratil. - Námet to má zaujímavý, ale to spracovanie je hrozné. Tvorcom sa nepodarilo trafiť ani do komédie, ani do hororu, takže napriek stopáži asi 76 minút sa mi to zdalo ako nekonečne dlhé utrpenie. Kvôli celkom schopnej technickej stránke a tomu, že herci vedeli hrať, by mi však bolo lúto dať len jednu hviezdičku. + herečka z American Horror Story + herec z Sharknado 5: Global Swarming + herec z Cloverfield a A Haunted House 2

1 5 6 7 8 9 10 11 18 27 35