Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Akční

Recenze (1 069)

The Djinn (2021)

Počas dlhej noci, keď je doma úplne sám, nájde Dylan (Ezra Dewey) tajomnú knihu, v ktorej objaví návod, ktorý mu má pomôcť získať všetko, po čom túži. Rozhodne sa tajomný rituál vykonať, ale ešte netuší, že spolu s jeho želaním prichádza na svet aj neznáma entita, ktorej bude musieť čeliť. - Ani si nepamätám, kedy som naposledy videl takýto nevyrovnaný horor. Strašidelné scény sú spracované presvedčivo, ale je ich len pár a mimo nich sa vo filme takmer nič nedeje. Možno je to tým, že chlapec v hlavnej úlohe je nemý, ale aj tak som mal pocit, že sa to celý čas len vlečie. Ani v závere sa to nejako extra nevystupňovalo a vyvrcholenie ma dosť sklamalo, ale tých 75 minút sa tomu kvôli dobrej hudbe, pekným maskám a decentným efektom podla mňa obetovať oplatí, aj keď by sa tomu v mojich očiach ovela viac hodila krátkometrážna podoba o dĺžke cca 20 minút. + herec z At the Devil's Door

Phobias (2021)

Po incidente s tajomnou entitou je Johnny (Leonardo Nam) prevezený do tajného vládneho zariadenia. Tu sa stretáva s ďalšími osobami, ktoré trpia extrémnymi fóbiami. Všetci sa stávajú obeťami šialeného výskumníka Wrighta (Ross Partridge), ktorý chce dosiahnuť prelomový objav a použiť ich schopnosti vo svoj vlastný prospech. - Pozeratelná wannabe antológia, ktorá mi pripomenula stredoškolské časy, kedy boli antológie na mojom zozname pomaly každý piatok. Všetkých päť častí je slušných, problémom je len tá okrajová časť, ktorá ich spája dokopy. Tá pôsobí, ako keby bola natočená za jeden deň, a v podstate po skončení ani nedáva zmysel, pretože sa divák vôbec nedozvie, o čo tam vlastne doktorovi išlo. Katastrofálne sú aj použité digitálne efekty, ale film má slušné tempo, viacero dobrých nápadov a aj niekolko atmosférických scén, takže si pekné tri hviezdičky zaslúži. + herečka z Grace + herečka z The Babysitter a The Babysitter: Killer Queen

Shookum Hills (2021)

Shookum Hills bolo banícke mestečko, ktoré kvôli nehostinným podmienkam zaniklo. Partia vedcov sa sem vydáva, aby zistila, čo sa na tomto mieste odohralo a čo spôsobuje nevídané prírodné úkazy na tomto mieste. Čakajú ich ale desivejšie objavy, než aké pred príchodom očakávali. - Režisér si dal po slušnom horore Chernobyl Diaries deväť rokov prestávku, ale mám pocit, že ju velmi nezúžitkoval. Shookum Hills je akýmsi mixom Wrong Turn, The Hills Have Eyes, The Descent a Stranger Things, ale ani jednému z týchto projektov sa ani zďaleka nevyrovná. Celý čas som mal pocit, ako keby režisér nevedel, či z toho chce mať poriadne krvavú zábavu, alebo radšej umiernenú záležitosť, ktorá by mala mať nejaké posolstvo, ale akosi sa mu nepodarilo ani jedno. Monštrá vyzerali fajnovo, ale zostali zúfalo nevyužité, a keď sa tam tvorcovia začali snažiť o nejakú mytológiu, tak to bolo už naozaj zlé. Dá sa to pozrieť, ale myslím si, že tento námet ponúka omnoho viac možností než to, čo tu vo výsledku vzniklo. + herec z Swamp Thing a Boarding School + herec z Wolf Creek

plakát

Visitor (2020) (studentský film)

Mladá žena trúchliaca za svojím zosnulým druhom sa uprostred noci dočká nepríjemného prekvapenia. - Pre mňa osobne velmi uspokojivý študentský film. Súhlasím s komentárom užívatela Katzenklo, pretože dialógy sú tu podla mňa úplne zbytočné a tvorcovia mohli celý film nechať bez nich, nakolko tú atmosféru značne rozbíjajú. Po technickej stránke je to ale naprostá chuťovka, hlavne čo sa týka zvukových efektov.

plakát

Krvavá jízda (2020) (TV seriál)

Zbierka šiestich krátkych hororových príbehov z Nórska. - Jeden z tých hororových projektov, ktoré si pozriete, a nedá sa im dať iné hodnotenie ako tri hviezdy, pretože slúžia doslova len na zabitie času. Ani jedna z poviedok nijako nevyniká, a v podstate jediná vec, ktorú si z Bloodride zapamätám, je Olivia zo segmentu Bad Writer. Tvorcovia mohli príbehy aspoň nejako previazať, poprípade zakomponovať ten autobus, v ktorom sa postavy viezli, aj nejako inak ako len počas úvodných sekúnd každej epizódy. Každopádne je to aspoň príjemné odreagovanie od seriálov z USA.

Wrong Turn (2021)

Partia kamarátov prichádza do Apalačských vrchov, aby sa v miestnych lesoch odreagovali. Po príchode na miesto sa dostanú do konfliktu s miestnymi, ale neprikladajú tomuto incidentu žiadnu váhu. Situácia sa ale zhorší, keď sa v miestnych lesoch stratia a jeden z nich príde o život. Ani len netušia, že práve vkročili na miesto obývané tajomným spolkom nazývaným Nadácia, ktorý z nečakaných návštevníkov nemá vôbec radosť. - Na reboot Wrong Turn som sa tešil, aj keď už podla fotiek z natáčania bolo jasné, že tu nejde o to, aby tvorcovia prišli s niečím novým, ale o to pomeniť cast kvôli tomu, aby to vyzeralo dostatočne progresívne, pretože albánska herečka v jednej z hlavných úloh bola cool v roku 2003, ale dnes už by táto séria nároky na diverzitu jednoducho nesplnila. Preto sa tu stretneme s bandou nesympatických charakterov, ktorým som od úplného začiatku želal luxusnú smrť. Tá sa ale po celý čas nedostavila, a aj keď niektoré vraždy mali peknú myšlienku, takmer všetky sa odohrávali off-screen. Čakal som aspoň nejaký odkaz na Odetovcov, ale ničoho som sa nedočkal. Takže ide o úplné obyčajný, zbytočne pretiahnutý horor, na ktorý sa dá v pohode pozerať, ale ako obrovský fanúšik série Wrong Turn, na ktorej som vyrastal, som z toho jednoznačne sklamaný. + Bill Sage + herec z Stranger Things + herečka z REC 3: Genesis a The Lodgers + herec z The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning a The Cabin in the Woods

Ares (2020) (TV seriál)

Snaživá študentka Rosa (Jade Olieberg) dostane šancu pridať sa k spoločenstvu Ares, čo je zoskupenie vplyvných osobností v okolí Amsterdamu. Keďže nepochádza z bohatých pomerov, vnímajú ju ostatní členovia ako outsiderku, ale vďaka jej odhodlaniu a disciplíne sa jej status každým dňom zvyšuje. Cesta za úspechom si ale vyžaduje krutú daň, o čom sa čoskoro presvedčí na vlastnej koži. - Velmi slubne rozbehnutý seriál, ktorý ale nevie kam chce smerovať a svoju pointu sa snaží skryť za cool vizuály, ktoré ale ani zďaleka nevytvoria vytúžený efekt, skôr sa po nejakom čase stanú dosť otravnými. Rovnako je to aj s hercami, pretože Carmen bola v celej sérii jedinou postavou, ktorá ma zaujala a s ktorej osudom som bol spokojný aj vo finále. Nemôžem napísať, že je to zlý seriál, pretože už len vďaka jazyku a inému štýlu je tento seriál výnimočný, ale akosi nedokážem prekúsnuť to, že sa celý čas hrá na niečo, čím v skutočnosti nie je.

plakát

Dnes v noci v lese nikdo nespí (2020)

Adrenalina je názov letného tábora pre mladistvých, ktorí sú závislí na internete. Cez leto ich sem rodičia posielajú, aby si aspoň na chvílu uvedomili, že vonku existuje aj reálny svet. Tento rok sa ale mládež ocitne v obrovskom nebezpečenstve, pretože v miestnych lesoch sa pohybujú dvaja zmutovaní bratia, pre ktorých je najväčšou pochúťkou ludské mäso. - Nečakal som, že by najlepší Hixploitation posledných rokov vznikol v Polsku, ale som príjemne prekvapený. Tvorcovia vôbec netaja, ktoré horory ich inšpirovali, takže z nich rovno okopírovali aj väčšinu vrážd. Postavy sú ako stvorené na zabitie, ale Final Girl je velmi podarená a uveritelne zahraná. V druhej polovici do toho tvorcovia začali nanešťastie ťahať úplne nezmyselné scény z minulosti, ktoré slušné tempo spomalili a na konci už sa to len viac a viac naťahovalo. Dlho som veril, že najlepším Hixploitation hororom v tomto čase bude reboot Wrong Turn, ale ten podla dostupných fotiek vyzerá úplne katastrofálne, takže je dosť možné, že mi bude k spokojnosti musieť stačiť tento kúsok.

Becky (2020)

Becky je uprostred puberty, a tak nie je nadšená z toho, že ju otec vytiahne na výlet, čo sa ešte zhorší, keď zistí, že na výlet dostali pozvanie aj otcova nová priatelka s jej synom. Kto ale na výlet pozvanie nedostal, no predsa prišiel, sú štyria nebezpeční väzni, ktorým sa podarilo utiecť počas prevozu. Tí rodinu začnú terorizovať, ale ešte netušia, čoho je schopné nahnevané malé dievča. - Pekné spracovanie toho, ako to dopadne, keď sa stretnú herečka odchovaná hororom a herec z amerických komédií. Progres mladých hercov, ktorí sa v hororoch začali objavovať vtedy, keď som ich začal intenzívne sledovať, je jednou z posledných vecí, ktoré ma prinútia pozrieť si niektoré z noviniek. A musím uznať, že malá Lulu Wilson tu je naprosto fenomenálna, hlavne čo sa týka výrazov tváre pri jednotlivých scénach. Poteší aj velmi pekne spracované gore a kreatívne vraždy. No a hláška ''Better start running. The fat one, he's gonna like, need a head start or something.'' je úplný strop. Záver je ako stvorený pre pokračovanie, ktoré by som si určite pozrel, rovnako ako si pozriem každý horor, v ktorom sa Lulu Wilson v budúcnosti objaví, pretože má pred sebou nepochybne úspešnú kariéru. + Lulu Wilson + herec z Deliver Us from Evil

Spirála (2019)

Dvaja partneri sa spolu s dcérou jedného z nich presťahujú do pokojného mestečka. Na prvý pohlad ide o príjemné miesto s ústretovými susedmi, ale toto miesto má v skutočnosti svoju temnú históriu a noví obyvatelia velmi rýchlo zistia, že miestni z nich nie sú zrovna nadšení. - Slušný horor od ludí, ktorí sa na indie scéne v Kanade pohybujú už nejakú tú dobu. Rozhodol som sa pozrieť si ho, pretože tu je drvivá väčšina hercov, ktorých som už v nejakom horore videl, a taktiež som si ho všimol na profile mojej oblúbenej užívatelky dubinak. Zhliadnutie nelutujem, pretože si film po celý čas drží vyrovnané tempo, vzťahy a s nimi súvisiace napätie sa celkom intenzívne stupňujú a záver toho síce vela neukáže, ale práve toto si u tohto typu hororov väčšinou cením, pretože ukázať všetko do posledného detailu sa sem jednoducho nehodí. A v podstate sa to skončilo tak, že to má velmi slušne rozpracovaný príbeh pre pokračovanie, ktoré by som si určite pozrel tiež. + herec z AHS: Apocalypse + herec z It + herec z The Order + herečka z Clinger a West of Hell + herec z Scary Movie, The Unspoken a The Blackburn Asylum + herec z The Void + herec z Chilling Adventures of Sabrina a The Order