Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Akční

Recenze (1 129)

Men (2022)

Po traumatickom zážitku prichádza Harper na vidiek, aby si tu oddýchla a načerpala nové sily. Jej nové sídlo je nádherné a aj jeho majitel je príjemný človek. Pri prechádzke po miestnych lesoch narazí na nahého muža, ktorý ju začne sledovať. To je len začiatok teroru, ktorý bude nasledovať. - Po Annihilation, čo je jedna z najhorších vecí, ktoré som kedy videl, si u mňa režisér napravil meno. Men začína pozvolna a na začiatku pripomína desiatky klasických hororov, ale atmosféra sa pomaly začne stupňovať a nakoniec nepolaví až do úplného psycho záveru, ktorý na hororovej scéne už dlho nebol. Ten si už bude musieť vysvetliť každý po svojom, pretože je úplne otvorený, aj keď režisér v priebehu filmu pár vecí opatrne naznačil. Herecky zvládnuté výborne, tematika pracuje s negatívnymi emóciami ako trauma alebo vina perfektne a celé to dokáže vyvolať nepríjemné pocity, takže som spokojný. Hodnotenia tu ale určite budú rozporuplné.

American Carnage (2022)

Po guvernérovom nariadení sú všetky rodiny nelegálnych prisťahovalcov presunuté do vládnych zariadení. Mladí previnilci dostanú možnosť oslobodiť sa, ak sa zúčastnia programu, ktorého cieľom je poskytovať starostlivosť osobám v zariadeniach pre dôchodcov. Túto možnosť sa rozhodne využiť aj JP, ale to, čo sa zdá byť jednoduchou cestou na slobodu, sa čoskoro zmení na utrpenie. - Je to taký crossover A Cure for Wellness a Get Out, ale velmi ma to bavilo. Dokonca až tak, že keby ma pred pár týždňami nerozmaznala štvrtá séria Stranger Things, dal by som tomu zrejme päť hviezd. Casting sa vydaril na jednotku, herecké výkony sú perfektné, má to precízne budovanú atmosféru a inteligentne podanú myšlienku, čomu sa po trochu rozpačitom úvode (AOC s Obamovým sloganom hope, lol) čudujem. Jenna Ortega je momentálne asi najvýraznejším hororovým talentom a stíha toho viac, než old school scream queens z osemdesiatych rokov. Tento rok už štyri solídne horory plus sa venuje natáčaniu Scream 6 a Wednesday pre Netflix. Snáď jej forma vydrží a taktiež sa dúfam bude dariť tomuto režisérskemu duu, pretože ma títo páni svojím debutom velmi príjemne prekvapili.

Abandoned (2022)

Mladý pár s dieťaťom sa presťahuje na vidiek, aby začal nový život. Ich nový dom má ale temnú históriu, ktorá začne po príchode vychádzať na povrch. Psychický stav Sary sa neustále zhoršuje a okrem seba samej začína ohrozovať aj svoje dieťa. - Nič prevratné, ale vďaka slušným hercom pozeratelné. Emma Roberts v posledných rokoch herecky dospela a už to nie je mrcha zo Scream Queens a American Horror Story, ale skúsená herečka, ktorá dokáže uveritelne zahrať aj takúto náročnú rolu. V rámci hororových scén je film slabší, ale velmi sa mi páčilo spracovanie záveru, ktorý má príjemné a až prekvapivo silné posolstvo. Na debut slušné, aj keď je ešte rozhodne čo zlepšovať. Myslím si, že Spencer Squire by sa dobre uchytil u štúdia Daily Wire, pretože to pocitovo pripomína nedávny Shut In, čo je len dobre.

plakát

Zločiny budoucnosti (2022) odpad!

Prvý raz od registrácie na ČSFD neviem, čo napísať ako obsah filmu. - Teraz neviem, či je David Cronenberg už senilný, alebo je problém vo mne, ale hodinu a trištvrte som sa pozeral na niečo, čo sa ani nedá popísať. Plejáda absolútne katastrofálnych hereckých výkonov, ktorá vyzerá, ako keby bola epizódou alebo sequelom k nejakému infantilnému seriálu. Radšej si zopakujte nejakú old school klasiku tohto režiséra, lebo toto som vydržal sledovať do konca len kvôli tomu, že ma to s každou pribúdajúcou minútou stále viac udivovalo svojou debilitou.

Watcher (2022)

Žena sa so svojím manželom presťahuje do Rumunska. Oboch rozhodí správa o tom, že sa v okolí pohybuje sériový vrah, ktorý vraždí mladé ženy. Naviac sa zdá, že ich obyvatel z bytu, ktorý stojí naproti, neustále pozoruje. Julia začne mať pocit, že niečo nie je v poriadku a nie je ďaleko od pravdy. - Šesť rokov trvalo, než tento film vznikol. Vôbec sa tomu nedivím, pretože neviem, aký šialenec mohol zafinancovať takýto generický nezmysel, v ktorom sa deväťdesiat minút nič nedeje. Maika Monroe je samozrejme bezchybná, ale problémom je to, že tu nie je čo hrať. Horor to vôbec nie je a ako thriller to tiež vôbec nefunguje. A tá zúfalá práca s lingvistickou bariérou, to už je fakt vrchol. Velké sklamanie, ale dúfam, že Maika sa ešte niekedy v nejakom horore objaví, pretože je to excelentná herečka.

Mid-Century (2022)

Mladý pár prichádza na víkend do nádherného sídla. V minulosti patril dom slávnemu Frederickovi Bannerovi, ktorý bol ale šialeným vrahom. Napriek tomu, že je už dávno po smrti, sa manželia ocitnú v obrovskom nebezpečenstve. - Tento film má všetko, čo moderný horor potrebuje. Silné ženské charaktery, pokrivené mužské charaktery, sú tu reprezentované všetky menšiny, rieši sa tu COVID a dokonca sa tu objaví aj Adolf!!! Aj keď len na papieri. Vsadím sa, že aj námet vyzeral na papieri úžasne, pretože je bezpochyby zaujímavý, ale zúfalo vykráda American Horror Story. Naviac mi to pocitovo celý čas pripomínalo feministické sprostosti od Karyn Kusamy, takže netuším, čo na tomto projekte videl Stephen Lang.

Harland Manor (2021)

Skupina lovcov duchov sa rozhodne preskúmať neslávne známu nemocnicu Harland Manor, v ktorej doktor Harland v minulosti zneužíval mladé dievčatá a niektoré z nich dokonca zavraždil. Čoskoro lovci zistia, že na mieste straší a oni sa dostali do obrovských problémov. - Je neuveritelne smutné, že sa taký talentovaný režisér, akým Steven R. Monroe bezpochyby je, uspokojí s točením takýchto brakov pre televízie. Námet je opozeraný, herci podávajú katastrofálne výkony, a aj keď to v závere trochu ožije, celé to pôsobí, ako keby to trvalo niekolko hodín. Chystám sa pozrieť aj ďalšie horory, ktoré nedávno natočil, ale mám silný pocit, že už nemá žiadnu motiváciu natočiť niečo špeciálne, takže sa na ne ani príliš neteším.

Rjad 19 (2021)

Lekárka, ktorá v detstve ako jediná prežila pád lietadla, sedí opäť v kabíne. Tentokrát je pri nej namiesto matky jej malá dcéra a všetko vyzerá, že pôjde o bežný let. Keď ale jeden z cestujúcich za zvláštnych okolností skolabuje, začína sa teror, ktorý jej pripomenie hrôzy z detstva. - Už dlho som nevidel horor, ktorý by ma takto nebavil. Táto tematika je na spracovanie príliš ťažká a režisér na to jednoducho nemá. Naviac tu opäť doslova vykráda scény z kultového hororu. Tak, ako vo svojej prvotine Bornless Ones preberal scény z Evil Dead, tu sú niektoré scény úplne totožné s Final Destination. Zúfalý dabing tomu taktiež nepomohol a pri stopáži len 75 minút to je problém dopozerať.

Unhuman (2022)

Skupina stredoškolákov sa vyberie na výlet, ale ich autobus havaruje. To nie je jediným problémom, keďže sa v rádiu ozve varovanie o tom, že USA sú pod chemickým útokom. Následky tohto útoku sa očividne prejavuju zvýšenou agresivitou a túžbou po ludskom mäse, takže školáci majú pred sebou ťažkú výzvu v podobe boja o prežitie. - Duo Dunstan a Melton má obrovské zásluhy na tvorení modernej formy hororu, ale toto už je len akýsi výkrik do tmy, výrazne obmedzený woke pravidlami, ktoré v BlumHouse v posledných rokoch nahradili tie hororové. Postavy sú nezaujímavé, krvi tu je žalostne málo a vlastne sa tu riešia skôr vzťahy, šikana a body shaming, čo nie je zlé, ale od týchto tvorcov jednoducho čakám ovela viac. Pozrieť sa to dá a mnoho scén svojím strihom pripomína aj vďaka hudbe Charlieho Clousera scény zo Saw, ale obsahovo to je takmer prázdne. Toto duo toho už v hororových vodách zrejme vela nenamúti, keďže najnovšiemu Dunstanovmu hororu už píše scenár nejaký šašek zo Star Wars a tretieho Collectora sa zrejme taktiež nedočkáme.

plakát

Stranger Things - Kapitola sedmá: Masakr v laboratoři (2022) (epizoda)

Zrod najprecíznejšie vytvoreného záporáka v hororovej histórii v priamom prenose. A to úplne bez srandy. Keď sa niekto vyzná v drogách a vie mi poradiť, čo ma dostane na päť týždňov do nejakého tranzu, tak napíšte DM. Lebo fakt neviem, ako vydržím to čakanie na posledné dve epizódy.

Ovládací panel
14. nej uživatel Slovensko