Tiché místo: Část II (2020)

Asi si postavim drevenu chatku na Bora Bora. Len tak pre istotu. Syn bol svojim spravanim obcas na facku, nastastie to kompenzovala inteligentna mama. Maly kus slabsie ako jednotka. Invazia paradna. Skoda, ze jej nebolo viac.

Gentlemani (2019)

He called me a black cunt. It's racist. You are black and you are a cunt.

Last Christmas (2019)

Nenarocna zabava s twistom, ktory za da prekuknut po prvej polhodine. Emma Thompson si samozrejme nemohla odpustit politicku propagandu o jej mokrom sne s dokonalym svetom, kde vsetci ziju ako jedna velka stastna rodinka. Na konci som uz len vazne cakala, kto zadrie, aby sme volili Corbyna. Skoda.

Tajný život mazlíčků 2 (2019)

Kevin Hart ako Captain Snowball jednoducho famozny. Dostal viac priestoru a taha cely film. Najviac sme sa ale smiali na morke, ktora teoreticky nepovie ani slovo. Kusok slabie ako prvy film, humoru vsak stale dostatok a hodina a pol presla ani neviem ako.

Řbitov zviřátek (2019)

A zili stastne az do smrti. Prekvapivo obstojne, prva polovica ma pomalsie tempo a niektore sceny by si zasluzili zostrihat, ale v druhej sa to pekne rozbehne. Knihu som necitala a nevidela som ani povodny film, takze som nevedela, co cakat. Lutujem, ze som videla najnovsi trailer, scena s nehodou by bola o level lepsia. Lakacky ucebnicove, ale celkom efektivne, parkrat som nadskocila. Ocenujem rating R, krvou sa nesetrilo. I don't want to be buried in a pet cemetery.

My (2019)

Dosiahol Peele vrchol svojej tvorby s Get Out? Inak si neviem vysvetlit, co som prave videla. Po vynikajucom Get Out len slaby vyplach. Zaverecny zvrat sa da vytusit uz v prvych desiatich minutach. Silene vtipy ako "Co je Home Alone?" skratka neboli vtipne a aj ked mali sluzit na odlahcenie, o nejakom napeti velmi nemozno hovorit. Dej by som zhodnotila ako home invasion na steroidoch. Snaha o nejaku hlbsiu myslienku tam bola, ale vyprchala do prazdna. Herecky obstojne. Najlepsia rozhodne Lupita. Elisabeth Moss si velmi neskrtla. Velka skoda, slabe tri.

Favoritka (2018)

O chlp slabsie ako minulorocny Jelen. Opat hypnotizujuca klaustrofobicka kamera s hudbou, ktora miestami az reze usi. Emma Stone predvadzala veci, ktore by som do nej nikdy nepovedala. My zeny vieme byt niekedy zakerne mrchy, co?

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

Na Black Mirror pomery dost slaby dej, vracanie sa v deji, ked som nevybrala spravne, ma nebavilo, ale obcas sme Pistu mohli donutit k dobrym sialenostiam. Netflix cameo pobavilo.

Coldplay: A Head Full of Dreams (2018)

"Hlavne tam na zaciatok nedavaj, ako ideme na javisko. To uz bolo vsade." Mala som tu cest vidiet ich nazivo minuly rok v lete v Cardiffe a nikdy nezabudnem, ako cely stadion z plnych pluc spieval Fix you a nebolo tam jedineho cloveka, ktory by si to neuzival. Ci uz ich nenavidite alebo milujete, ich koncerty su skratka neskutocna vizualna a hudobna sou, z ktorej vam padne sanka. Cely dokument je pekne spraveny a chyti za srdce kazdeho fanusika. Brckavy Chris so strojcekom vie, o com hovori. "Niekto si moze povedat, ze su to hippie recicky, ale mne je to jedno."