Sarinka.luc

Sarinka.luc

Velká Británie

homepage

• 16.11.2018  16:46

"Hlavne tam na zaciatok nedavaj, ako ideme na javisko. To uz bolo vsade." Mala som tu cest vidiet ich nazivo minuly rok v lete v Cardiffe a nikdy nezabudnem, ako cely stadion z plnych pluc spieval Fix you a nebolo tam jedineho cloveka, ktory by si to neuzival. Ci uz ich nenavidite alebo milujete, ich koncerty su skratka neskutocna vizualna a hudobna sou, z ktorej vam padne sanka. Cely dokument je pekne spraveny a chyti za srdce kazdeho fanusika. Brckavy Chris so strojcekom vie, o com hovori. "Niekto si moze povedat, ze su to hippie recicky, ale mne je to jedno."

• 15.11.2018  23:10
    Grinch (2018)

Mr. Grinch, you are a mean one. Mila vianocna rozpravka s prijemnou hudbou a perfektnym suslavym Benedictom, ktory cely film posuva o level vyssie. Urcite si najde svoje miesto v programe cez sviatky.

• 26.10.2018  15:43

Skvela atmosfera, super hudba, dobri herci. Jedine, co mi vadilo a dost mozno ma to odradi aj od dalsich dielov, je propaganda "rasizmus, utlacane zeny a chlapi su zli". Preco to preboha museli pchat aj sem?

• 4.10.2018  21:49
    Venom (2018)

Upgrade pre deti.

• 10.9.2018  00:07
    Bodyguard - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2018)

A to som si myslela, ze minula epizoda bola prekvapujuca. Stale lepsie a lepsie.

• 5.9.2018  00:55
    Searching (2018)

Po Upgrade dalsi menej znamy film, ktory sa nenapadne vkradol do kin a prekvapil divakov. Narazila som nan uplne nahodou cez reklamu na Facebooku (ach, ta ironia). Cely film sa odohrava na obrazovkach pocitacov, mobilov, webkamier a vsetko ostatne mimo tychto zariadeni sa dozvedame zo sprav v televizii. Priznam sa, ze som bola mnohokrat na vazkach a az do sameho konca som netusila, ako to dopadne. Dej pekne stupnuje a napokon do seba vsetko zapadne. Kazdy klik, kazdy obrazok, kazda sprava ma svoj vyznam. Johna Cho som si oblubila uz v druhej serii The Exorcist a opat nesklamal. Aziati nie su tento rok len sialene bohati, ale ocividne aj sikovni. Zaujimalo by ma, ako to bude v slovenskych kinach otitulkovane, kedze miestami sa objavi take mnozstvo textu, ze sa to nedalo stihat citat priamo z obrazu a vela veci asi ludom unikne.

• 3.9.2018  22:26
    Bodyguard - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2018)

Perfektny twist. Dal sa sice vytusit, ale necakala som, ze do toho pojdu.

• 29.8.2018  00:56
    Bodyguard - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2018)

"Can't you call your monkey off? Throw him some nuts. I'm mixed-race." Plno odkazov na terajsiu politicku situaciu v Britanii, samozrejme, velmi opatrne a politicky korektne, kedze serial vysiela BBC. Nazyvanie Arabov Aziatmi v novinach a televizii sa skutocne deje. Ministerka vnutra skor pripomina Theresu Mayovu.

• 14.6.2018  22:11

Filmy od A24 sa mi pacia. Su cudne, svojske, nechcu liezt mainstreamu do zadku, ale ich jedinym problemom su trailery, ktore vzdy zavadzaju a vela ludi to nastve. Hereditary nie je ziadna vynimka. Ak cakate, ze hlavnou hrdinkou filmu je creepy dievcatko, tak nie je. Pripravte sa na dlhe zabery na vsetky mozne objekty a osoby a velmi velmi pomaly rozbeh. Co sa filmu podarilo na jednotku, je atmosfera, z ktorej naskakuju zimomriavky. Stoji nieco v rohu miestnosti alebo nie? Napomaha tomu aj nervydrasajuca hudba a herecke vykony. Toni si ide po Oscara. Praca s kamerou si zasluzi oslavne ody, tak prepracovane a oku lahodiace zabery sa len tak nevidia. Zaver filmu a celkova pointa mi vsak vobec nesadli. Velka skoda, ze sa neuberali skor smerom Exorcistu, pretoze asi poslednych 10 minut pred koncom bolo vybornych a o to viac to nastve, ked je film propagovany prave v tomto duchu. Slabsie styri.

• 22.5.2018  21:31

Rovnako ako Revenge, aj toto je guilty pleasure, ktore o logiku ani nezakoplo, postavy sa spravaju ako totalni idioti a vsetko sa da cakat. Aj napriek tomu to bolo zabavne a uz len za Total Eclipse of the Heart musim dat o hviezdu viac.

• 11.5.2018  21:58
    Pomsta (2017)

Je to tak stupidne a pritiahnute za vlasy, az je to totalne bombove.

• 23.4.2018  23:14
    Odnikud (2017)

Myslela som si, ze budem pocas filmu stale rolovat ocami, pretoze sa zasa raz vytahovala victim card a to hlavne v case, ked europske mesta celili jednemu utoku za druhym a tento film tak posobil dost mimo misu. No aj napriek tomu je velmi dobre a putavo natoceny a nemala som ani raz chut ho znechutene vypnut. Diane Kruger je vazne skvela a cely film doslova taha. Len by ma zaujimalo, akej reakcie a bojkotovania by sa dockal napriklad film o bombovom utoku v Manchesteri, kde bola pouzita prave bomba s klincami.

• 14.4.2018  00:51

Horor roka to nebude, ale mohlo to dopadnut aj horsie. Dej celkom odsypal a napriklad uloha na streche bola zaujimava. Nechapem vsak, aky zmysel mali tie prihluple uskrny, ktore skor pobavili ako nahnali strach. A nezabudnite, ze vsetko a vsetkych najdete na Googli a Facebooku a hlavne sa tagnite.

• 5.4.2018  22:14

Pre mna zatial tohtorocne Get out. John Krasinski aj Jordan Peele dokazali, ze komedia nema od hororu prilis daleko. Osviezujuce spracovanie mimozemskej invazie, kde priserky sice nic nevidia, ale zato len maly zvuk sposobi, ze si vas daju na veceru a je im uplne jedno, ci ten zvuk sposobi clovek alebo zviera. Na velke vysvetlovanie, ako a co sa stalo, zabudnite. Hned v prvom zabere sa ocitame v dni 89, co ale vobec nie je na skodu a o nic neprideme. Vsetci herci podavaju fantasticke herecke vykony bez slov a prostrednictom posunkovej reci, kedze vo filme sa rozprava velmi sporadicky. Prva polovica ma pomalsie tempo a sustreduje sa na ich kazdodenny zivot v tichu a druha sa rozbehne a nezastavi. Postavy sa nespravaju hlupo, prisery vyzeraju super a nemihnu sa v obraze, ale mozeme si ich naplno vychutnat. Tip: Cim mensi pocet navstevnikov v kinosale, tym lepsi zazitok. Mozu vam film pekne skazit.

• 5.2.2018  18:46
    The Ritual (2017)

Nemozem si pomoct, mne sa tieto lesne bububu proste pacia. Blair Witch na britsky sposob, obcas nejake tie vtipne hlasky. Koniec do kolien nepolozi, ale je slusny. Knihu som necitala, takze nemozem porovnavat. (videne cez itunes)

• 22.1.2018  22:11

"Odkial si? Z Rumuska. Tak to si cigan." Film, ktory si neberie servitku a ukazuje vsetko, ale uplne vsetko. Velmi realisticke, az surove, to zabijanie zvierat, uf. Malebne zabery na Yorkshire s krasnou hudbou.

• 19.1.2018  14:32

Netflixu tie filmy nejako nejdu. Nezachranuje to ani Dylan Minnette. Jedno klise za druhym a na konci sa nedozvieme ziadny reason why.

• 1.10.2017  23:57
    matka! (2017)

Absolutne sialena dvojhodinova jazda aj napriek otravnej Jennifer Lawrence.

• 20.9.2017  13:56

If you save the world, I'm gonna get you fucking backstage passes.