Braindead - Živí mrtví (1992)

Takhle má vypadat parodie!!! Perfektní skloubení žánrových kliše a hrátek se symboly žánru s absurdnem. POstmoderna v akci.

Půlnoc v Paříži (2011)

Chtěl bych si zapamatovat to nadšení, to krásně prožité poetické vyprávění o jednom nesmrelném městě, jak jsem jej dnes v odpoledních hodinách prožil. Allen nenatočil film, ale báseň, poému pro marnivé milovníky města nad Seinou.

Tenkrát v Americe (1984)

Snad nepřekonatelný film z gangsterské branže. Skvěle napsané postavy, dokonale vyrovnané tempo a snad nepřekonatelná atmosféra. Prostě a jednoduše: milník kinematografie. PS: Proč studio nechce zrekonstruovat původní, leonem sestřihanou, verzi?

Barbie a dokonalé Vánoce (2011)

Po mírně slabších filmech, kterými byly Tři Mušketýři či Louskáček příchází série Barbie s mocným know how a útočí na branku. Klasický vánoční příběh je zaobalen do postmoderního hávu s realisticky vytříbeným tempem pro vyprávění. Tvůrci jako Nolan a jemu podobní by se měli učit.

El habitante incierto (2004)

Normálně podobným hříčkám plné hodnocení nedávám, ale Moralesův konstrukt mě svým koncem dostal s plnou parádou.

Kmotr II (1974)

Atmosféra, kamera, režie a to krásně pomalé tempo, s kterým film plyne pomalu ke smutnému konci. Lepší než první díl.

Kmotr (1972)

Těžko se dá u Kmotra najít chyba, krátce a stručně: filmové báseň-

Na křídlech slávy (1990)

Neoddiskutovatelné plné hodnocení, prostě .... krátce s stručně: existenční zážitek.