Belbo

Lubos Salomoun

okres Znojmo

1 3 4 5 6 7 8 9 12 17 22
    • 18.8.2013  20:04

V hlavní roli: sídliště se svým mikrokosmem.

• 18.8.2013  01:58
    Pelíšky (1999)

Jediný český film, který se snažil vyrovnat s minulostí, s jednotlivcem a se svědomím národa bez havlistického patosu jsou Všichni dobří rodáci. Hřebejk natočil dobově zcela nezvládnutou sračku, aniž by si něco přečetl o 60. letech, Jak správně poznamenal Jan Čulík (a to toho týpka moc nemusím), Pelíšky se mají odehrávat v době zájmu o politiku, rozmachu kultury a svobodného bujení a místo toho je divákovi předkládán klasický normalizační stereotyp konce let 70. (mimo ruské tanky v posledních 10ti minutách). Výprava je příšerné a epizodický děj jakbysmet, Celý spektákl drží pokupě jen díky libě napsaným a zlidovělým dialogům. PS: Zajímalo by mě, kde pro blbečka z ČSR, byť diplomata, speciálně vyráběly kopie filmů na 16ku.

• 18.8.2013  01:43

Do dnešního dne jsou Rodáci jediným neideologicky podbarveným filmem vyjadřujícím se k naši minulosti.

• 17.8.2013  23:38
    Kawasakiho růže (2009)

Další z kýčovitých sraček dua tribůůůůny umělců Hřebejk-Jarchovský; tentokrát rádoby objektivní havlistická sonda o vině a trestu.

• 17.8.2013  23:16
    Hra o jablko (1976)

aneb O těhotenství s láskou. Věrka byla a je genius, mistr obrazu, tempa, vtipu i satiry. Z průměrného tématu vydupala uměleckou existenční baladu o vztazích.

• 13.8.2013  18:06
    Carnivale (TV seriál) (2003)

Slepenec všeho možného, který jsem pro lásku k mému volnému času odmítl po třech čtvrtinách dokoukat. Zajímavé téma, pěkné znělka a totální shroucení dramaturgického konceptu: čas příběhu pofidérní, doba a lokace nevyužity, přičemž tvoří pouze špinavou kulisu, o vlastní krizi zavadíme pohledem na bezdomovce nebo chudáky, většina postav na prd, tempo, které není pomalé, ale nudné (vlastně není co točit), kněz, který prozře a stane se zlem, mystika? fakt? no prostě sračka jak hrom. Nechápu proč jsem měl potřeb začít s druhou serií. Byla stejně impotentní jako ta první navíc opepřené kapkou sexu a to mají králičkové rédi.

• 5.8.2013  08:41

Don Camilo, je přesně ten typ komedie o kterou se dnes snažíme: humorně a bez ideových předsudků se vypořádat s minulostí předsudků. To se může jí t sračkér Hřebejk s debilními Pelíšky a celou svou pseudo antitotalitární tvorbou zahrabat. Pro zajímavost: Série o donu Camilovi se natáčela v době, kdy měla v Itálii komunistická strana významný vliv na politik na umění :).

• 3.7.2013  11:20

Peklo: koktejl z legendy Chersonská a Života svatého Cyrila v té nejblbější zidealizované podobě.

• 26.6.2013  00:07
    Vetřelec (1979)

Hodnocení nižší než 5hvězdičkové dílo degraduje.

• 25.6.2013  00:12

Pokus o postmoderní hříčku.

• 16.6.2013  12:58

Přerozdělování majetku :)

• 12.6.2013  21:12

Vzpomínka z dětství

• 5.6.2013  00:13
    Whitechapel (TV seriál) (2009)

Pecka mezi seriály.

• 28.5.2013  11:23

Parádní detektivka.

• 28.5.2013  11:15

Fikce se vším všudy: tzn. historický nesmysl. O život božského markýze jsem se shodou okolnosti začal zajímat až po shlédnutí tohoto filmu, tzn. mám rámcové představy o jeho pobytech v Bastille i různých blázincích, proto hodnotím méně než francouzskou životopisnou verzi.

• 28.5.2013  11:13

Poměrně věrohodné zpracování části Sadova života.

• 20.5.2013  19:41

Parádní černo-humorná záležitost.

• 8.5.2013  21:43
    Zločin (TV seriál) (2011)

Jeden z těch lepších seriálů posledních několika let..... po třetí sérii musím zvednout hodnocení. První dvě sérky vychází z původního syžetu, kdy je na konce jednoho dílu předložen důkaz, který je následně v díle následujícím vyvrácen. Třetí série od "frustrační kompozice" odstupuje a předkládá nám nadprůměrnou detektivní zápletku s trochu přehnaným koncem. V tomto trendu pokračuje i krátká čtvrtá série, po které zvyšuju na čtyři hvězd a s klidem můžu říct, že původní severská verze se může jít zakopat. Je dobře, že američtí autroři rezignovali na původní severskou sérii a po vyřešen první vraždy sihleděli svého. Seriálu to jen pomohlo. Pokud bych měl hodnotit s přihlédnutím k prvním 2 sériím, tak musím zůstanu na 4 hvězdách (3+3+4,5+5 / 4=4)

• 4.5.2013  21:49

Milník české kinematografie.

• 27.4.2013  17:37

Za chvíli omdlí.

• 27.4.2013  17:11
    Oskar (1967)

Perfektní francouzská "záměnová" groteska.

• 27.4.2013  13:56

Slovy nepopsatelný smyslový prožitek balancující mezi divadelní a filmovou formou; zničující, zkličující beznadějné ve variaci na "lásku".

• 16.4.2013  23:24

Celkem šikovně pojeté téma mexiské revoluce zabalené do lehce ohraného akčního žánru. ... Přívlastky "geniální", "skvělý" atp. chválochvály bych k filmu nepojil.

• 16.4.2013  15:59

A autoři si řekli u píva: "Budem nestraně straní a nazvem to dokumentem".

• 3.3.2013  19:51

Slovy nepopsatelné; formou mix Tarkovského a Felliniho.

• 21.2.2013  19:31
    Největší tankové bitvy (TV seriál) (2010)

Jeden z těch pěkně vypadajících dokumentů s minimem informací, maximem opakovávaných záběrů a převážně jednostraně preferovanými pamětník. Schválně si spočítejte prostor, který mají veteráni spojenci a dědci od wehrmachtu. Výjimkou je díl věnovaný Ludwigu Bauerovi (zde doporučuji přečíst si jeho paměti v němčině).

• 21.2.2013  19:19
    Válečník (1965)

Takové přihlouplé :)

• 21.2.2013  19:18

Jo to byla doba, kdy pan Forman válel.

• 21.2.2013  19:17
    Za plotem (2006)

Pustit bednu, vypnout mozek, čumět, bavit s, žrát popcorn a nemyslet.

• 21.2.2013  19:16
    Královské usínání (TV film) (1974)

Mladý Arazím v roli českého krále Přemysla Otakara II.

1 3 4 5 6 7 8 9 12 17 22