Dívka ve vlaku (2016)

Aj napriek nepresnostiam v porovnaní so skvelou knižnou predlohou bol príbeh pomerne dobre spracovaný. Je však ťažké povedať, či sú niektoré fakty dostatočne pochopiteľné aj pre tých čo knihu nečítali.

Sex na střeše (2003)

Pointa na záver je bohovská :D. PES je jednoducho geniálny. Vo väčšine jeho videí ma fascinuje vizuálna a nápaditá stránka, ale toto je jednoznačne jeho najvtipnejšie.

Věčně mladá (2015)

Nápad filmu má potenciál a hneď ma zaujal, ale tak nejak to nemalo iskru. Krásne prostredie, dobré obsadenie a prehliadka retro šiat je dobrý základ filmu pre nežné pohlavie. Dokonca aj náznak romantiky, ktorá bola tak nejak príliš jednoduchá a mňa osobne nechytila. Stále som čakala na nejakú väčšiu zápletku a tá nakoniec neprišla. Ešte aj happy end na záver bol prehnane sladký.

Alenka v říši divů (2010)

Mohlo to dopadnúť omnoho lepšie nebyť nevýraznej Alice. Mia Wasikowska sa podľa mňa oveľa viac hodí do mierne depresívnych rolí, ako je napríklad Jana Eyrová. Inak samozrejme pekný vizuál a efekty.

Jessica (2004) (TV film)

Tento film možno neurobí taký wow efekt, že ho po zhliadnutí vyhlásite za najlepšiu snímku všetkých čias.. Ale zato príbeh a jeho nespravodlivosť vám bude ležať v hlave ešte veľmi dlho. Na podobných filmoch nemám rada ten pocit bezmocnosti pomstiť hlavného hrdinu, alebo mu, v tomto prípade jej, aspoň povedať: "nechoď tam! pozor, šijú na teba búdu.." A v tomto prípade sa tvorcom nadmieru dobre podarilo vyvolať u diváka takéto silné sympatie s hlavnou hrdinkou a o to konieckoncov v podobnom príbehu ide.

Tristan a Isolda (2006)

Knižný originál patrí k mojim najobľúbenejším, vždy sa k nemu rada vraciam. Napriek očakávaniu, že filmové spracovanie býva po knihe väčšinou slabšie, som bola prekvapená, že až tak veľmi. Úplne vypustili najkrajšie pasáže knihy. Jedna hviezdička je za to, že mám ten príbeh rada, druhá za Jamesa Franca v úlohe Tristana a tretia za krásnu Izoldu zlatovlasú. Inak ma film ničím neobohatil, skôr sklamal a odporúčam prečítať knihu.

Maďarské lidové pohádky (1980) (seriál)

Jednoduché, s vtipom a krásnym výtvarným spracovaním. Možno by som sa na jednotlivé príbehy pozerala ako maďarská rodáčka inak, ale pre mňa boli zaujímavé, nové a odlišné od tých našich ľudových. Ešte aj tá hudobná znelka je pekná.

O Dorotce - Dorotka a hodiny (1975) (epizoda)

Scéna, keď sa vrámci návratu v čase dokonca kožušinový kabát spätne rozpadne na králiky je geniálna :D

Neberte nám princeznu (1981) (TV film)

Samotný príbeh je riadne klišé a o hereckých výkonoch spevákov sa veľmi nedá baviť. Jednu hviezdičku dávam za malé milé deti a dve za hudbu. Odporúčam pustiť si radšej len vydarené pesničky a film ani neriešiť.

Anna Karenina (2012)

Od prvého momentu ma fascinovalo prostredie a ľahkosť s akou sa priestory divadla premieňali z úradu, reštaurácie, dostihov, dokonca na špinavú rušnú ulicu či lúku. Je to klasický príbeh oblečený do krásnych kostýmov, vypichnutý božskou hudbou od Marianelliho, spracovaný naozaj vydarene.