PoprockCZ

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 20.1.2018  12:32
    Domovoj (2017)

1 hvědu dávám za básničku, ale to je tak vše. Nechutné, drastické, temné. Celkově mě stream shorty velmi zklamaly, měly by přece podpořit něco nového a ne staré konvence, které posouvají českou kinematografii blíže ke dnu.

• 20.1.2018  12:22
    Dištanc (studentský film) (2017)

Pěkná cinematografie, ale příběh strádá. Pochmurný, nepřekvapující děj. Chtělo by to konečně něco pozivnějšího a inovativnějšího.

• 20.1.2018  12:07

Tento snímek mě moc nenadchl. Bez humoru, invence, příliš suché a buranské. Pointa byla zašmodrchaná a zároveň předvídatelná.

• 19.1.2018  16:40

Pro mě osobně asi nejnezáživnější trilogie. Druhá polovička se od druhého dokumentu téměř neobjevuje a pan fotograf je přehnaně smějící se nesympatický člověk, který své historky o New Yorku opakuje stále dokola.

• 16.1.2018  00:01

Maminku Zuzanu asi není třeba komentovat. Ono totiž není co. Ano, svědomitě vychovala své děti. Bohužel její vhled na život je přestava, že to je jak to je a nic se s tím nedá dělat - ach jo. Zato Standa mě opravdu zaujal. Nevím sice jak moc je v realitě uzavřen ve svém světě či nikoli, ale působí na mě velice sympaticky. Má zajímavé názory na život a je velmi vynalézavý a šikovný. Zcela obdivuji jeho přístroje jako: domácí 3D kino, jezdící koloběžko-skateboard, vzrůstající amplituda do rytmu hudby nebo obrovský dalekohled a mikroskop, se kterým vytváří perfektní fotografie. Také je třeba dodat, že Standa se o techniku zajímal odjakživa a tento koníček mu vydržel opravdu na celý život. Je úžasné, jak nehledě na věk stále drží krok s dobou a objevuje stále novější a aktuálnější přístroje. Člověka s takovým pohodářsky pozitivním přístupem k životu a kreativní duší bych chtěla mít na blízku. Inspirativní.

• 10.1.2018  23:14

Opravdu silný příběh. Někdo z něj může mít dojem, že to začalo svatbou, pokračovalo brzkým rozchodem a pak už se jen pokazilo, co mohlo. Já to tak nevidím, jelikož v každé situaci platí: "Na co myslím, to přitahuji." Každopádně to nic nemění na tom, kolika těžkými zkouškami si Marcela a posléze i její děti prošli. Nejvíce mě sebrala tragická smrt Ivanky (dcery). Takovou věc opravdu nikdo nečeká a zvlášť v tak nízkém věku. Šílené. To si pak člověk uvědomí, jak lehký start do života má, když vyrůstá ve stabilní finančně zajištěné rodině, která nemá problém váš případný pád kdykoli změkčit. Tady se padá na dno.

• 8.1.2018  23:23

Hodnotím celou triádu této rodinky. Povedený dokument, je obdivuhodné udržet kontakt s někým po tak dlouhoudobu. Divák je tak svědkem revoluce, milénia a vše pokračuje až do současnosti (2017). Je krásně vidět, jak jsou naše životní představy relativní. Ze šťastného 20 letého manželství se rázem stane rozvod a přání pořídit si vlčáka se promění v život s válečným veteránem. Krásné bylo zachycení okamžiku kulečníkových triků s prostřihy z člověče nezlob se - každý se věnuje jinému "sportu", důležité ale je, že jsou oba šťastní. Musí to být odvážné rozhodnutí do takového dlouhodobého projektu jít, jelikož se v něm krásně ukáže charakter. Z celkem sympatického sportovního ženicha se zálibou v ochotnictví se stane zastaralý muž, který se nezajímá o nic jiného než o své podnikání, ve kterém se mu skvěle daří a baví ho, jen rodina na tom ztroskotá.

• 8.1.2018  15:48
    Hostitel (2013)

Zajímavý nápad s vniknutím jiné duše do těla, která tak získá moc ho ovládat na úkor vlastníka, ovšem jak zjišťuji nic originiálního. Sympatičtí hlavní představitelé, ale jinak je děj příliš uzavřen uvnitř jeskyně a konec je přespříliš jednoduchý a očekávatelný.

• 6.1.2018  23:41

Filmová klasika, konečně tick. Na to, že mě film moc nelákal a pomohlo mi až jeho dávné rozkoukání s kamarádem (což zkrátka nelze nedosledovat), tak mě docela překvapil. Především proto, že zas tolik naturalistický a drsný, jako Tarantinovy filmy bývají, nebyl. Na svůj žánr povedená gangsterka se spletitějším, ale hezky odvyprávěným příběhem, který mý něco do sebe (myšlenku), obsahující geniálně dokonalou hudbu.

• 4.1.2018  23:22
    Risk (2016)

Pravda je, že jak to ve skutečnosti bylo s obviněními z obtěžování žen se asi nikdy nedozvíme. Každopádně WikiLeaks dokázala světu ukázat odvrácenou stránku internetu a to takovou, že svobodný už dávno není a možná ani nikdy nebyl...

• 3.1.2018  19:05

Celkem nuda, chybí tomu správně kutilsky nešikovný vtip, ale věřím, že pro děti to může být pěknou pohádkou.

• 2.1.2018  23:33
    Joy (2015)

Nečekala jsem moc. Zaujal mě v nabídce kina. Dnes jsem film po dlouhé době konečně zhlédla a mile překvapil. Vynálezkyně mopu, která se musí přes všechny nástrahy byznysu a nepřejícných příbuzných dostat sama. Inspirativní příběh.

• 30.12.2017  17:11

Podmínky drsné, stejně jako uvědomnění, že lidé se bojí vzepřít a některým to vše dokonce přijde v pořádku. Trochu mě překvapila sama Saša, která svým životním stylem i trochu do tamější společnosti zapadá (cigarety, depresivní výraz). Každopádně když člověk vidí úroveň např. zpracování masa... začínám vážně uvažovat o jeho omezení, stejně jako dalších průmyslových umělotin.

• 30.12.2017  12:08

U tohoto dokumentu si člověk uvědomí, že většina lidí v naší zemi je opravdu velmi konzervativních a politicky pasivních. Vidím to i kolem sebe, stejné výmluvy. Chápu, že je jednodušší prostě nechat tyhle věci plynout, ale je to přiliš alibistický přístup. Na druhou stranu se dokumentarista také kloní k lehce vyhraněnějšímu názoru. Přála bych si, aby každý měl možnost a podporu zkusit něco bláznivého, aby si pak uvědomil, že možné je všechno, stačí jen věřit. Živoření není řešení. Všechno lze, když se chce, když se věří, jenže v to se lidé bojí uvěřit. Škoda.

• 28.12.2017  15:30

Naštěstí je film hodně přibarven a je tak odtažen od reality. Zuckerberg ve filmu totiž působí skoro jako neohrabaný autista. Oproti tomu Sean měl opravdu pletky ohledně drog. Celkově by pro mě byl film dosti zajímavější, pokud by se držel pravdy a vysvětlil tak založení Facebooku řádně. Takto to žádná zábava nebyla a věrohodné informace předány také nebyly.

• 28.12.2017  15:20

Jako pohádka / film pro dětí je to pěkné. Pro dospělé mi přijdou dialogy šíleně strojené a scénář také není zcela bez chybiček, ale příjemný film.

• 28.12.2017  15:09

Arogantní puberťácká story o smyčce jednoho dne. Spoiler: Každý večer někdo zemře. Nakonec se vše vyřeší tak, že hl. hrdinka zachrání své "kamarádky" i sebevražednou spolužačku. Tím se však sama zabije (obětuje se), což ji vysvobodí ze smyčky. Takové prvoplánové, předvídatelné.

• 28.12.2017  15:04
    Auta 3 (2017)

Ušlo, ale slabší průměr, bez vtipů či humoru.

• 28.12.2017  15:03
    Bába z ledu (2017)

Hořká česká komedie. Pesimistická klání mezi arogantními agresivními povýšenci a chudými troskami. Taková buranská, ale bohužel delkem pravdivá story. Nicméně nic, co by chtěl člověk sledovat ve volném čase.

• 28.12.2017  15:01
    Baby Driver (2017)

A cool idea but love doesn't solve everything in real life like it does here.

• 28.12.2017  00:09
    Hodiny (2002)

Velmi složitý film. Prakticky po celou délku jeho trvání jsem si snažila přiřadit jednotlivé postavy z různých časových období k sobě až mi vyšly dvě nepříliš navazující linie. V závěrečných deseti minutách se dočkáváme vysvětlení, které jsem si ale stejně musela ještě projít na internetu, protože to bylo celé zamotané. Spoiler: Nějak jsem nepochopila chování Julianne Moore, proč neměla jinou volbu než se zabít nebo opustit děti? Meryl Streep mi zase docvakla jako gay žena až ke konci, kde mě ale zmátla její láska k Richardovi. Z vysvětlení na wikipedii se mi dostalo odpovědi, že ve skutečnosti byla bisexuál. Ok, tak to už by mě fakt netrklo. Celkově jsem pochopila, že každá z žen má pravděpodobně nekonvenční orientaci, ale zpracování bylo šíleně zamotané a konec nevyzněl. Poznámka: Nutno podoknout, že jsem film viděla bez zjištění jakýkoliv informaci předem (žádný trailer, popisek, komentář), proto jsem příběh skládala od píky. Po shlédnutí např. traileru je pochopení značně jednoduší. Také mohla částečnou roli hrát mírná nedorozumnění (v angličtině).

• 26.12.2017  22:16

Také se ztotožňuji s komentáři níže. Důležité téma, ale zpracování nic moc. Nijak extra nezaujme nebo neupoutá.

• 26.12.2017  19:19

Zajímavý dokument. Překvapilo mě, jak striktní nepsaná společenská pravidla v Norsku panují (když oslava, tak se musí pozvat celá třída, kde je dítě, nesmí být žádný alkohol, absolutní zákaz fyzických trestů, chování k dítěti by mělo být až přehnaně zdvořilé a milé, Barnevernet je stigma, kdo je hlasitě proti němu může přijít i o práci, nejbohatším ač neřestným lidem se děti neodebírají...). Skoro to na mě působí tak, že Norové mají svou představu o dokonalosti, kterou všichni mlčky respektují, jelikož tak byli sami vychováváni. To jestli je ale daná představa opravdu "správná" raději nikdo neřeší, neodváží se. Ovšem vlivem mixu kultur a jejich zvyků přibývají střety názorů na výchovu, které Norsko nerespektuje, stát je víc než rodina. Na jednu stranu se mi líbil postoj člověka, který se vrátil kvůli založení rodině do Čech, právě z důvodu, že se mu nelíbily místní zákony a společenský pohled na vychovávání dětí → nesouhlasím s něčím, co ostatním v dané zemi vyhovuje → přestěhuji se, ale na druhou stranu když už se něco takového stane i nicnečekajícím rodilým Norům, nezbývá nic než doufat v zázrak. Systém je tak fatalisticky přísný, že možností obrany je málo. A tady přichází otázka, jestli je takový systém v pořádku. Je to lehce podobné jako problém, zdali např. spolupracovat s Čínou a podporovat tak jejich socialistický režim plný bezpráví - Má svět Norsku nechat svobodu v odebírání dětí?

• 26.12.2017  13:32
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Letošní vánoční pohádka mě mile překvapila. Příjemné obsazení se sympatickým M. Adamczykem, Hanou Vagnerovou, ale i Jiřím Lábusem, Ondřejem sokolem či naším boleslavským hercem Petrem Halíčkem. Vizuální styl je na pohádku hodně netradiční, působí velmi cinematograficky, skoro až nějaká detektivka (fish eye záběry, colour grading do studených barev a zostření obrazu), což v kombinaci s milým humorem (skvělé karikaturní výrazy s poznámkami od např. Sokola, kterému role nafoukaného barona vyloženě sedla) a v celku poučným příběhem, který není přespříliš přímočarý, tvoří pěknou pohádku, na kterou se i ráda podívám znovu.

• 18.12.2017  14:42

Skvělý nápad se slovy. :D

• 11.12.2017  22:59
    Pearl Harbor (2001)

Emocionální romance v poli války. Kupodivu i ta 3h délka se dala zvládnout, ale příběh je takový obyčejný, nepříliš poutavý.

• 9.12.2017  11:41

Takové o ničem. Ponuré, typický francouzský film - artové scény na emoce. Děj mě moc nezaujal a hlavně na konci není skoro žádné vyústění.

• 9.12.2017  11:33

O čem to vlastně bylo? Téměř žádný vývoj. Trochu jsem se v ději ztrácela. Nakonec film pořádně nemá ani zakončení.

• 19.11.2017  09:46

Děj je plný klišé a je dosti předvídatelný, což na moc zajímavý film nevydá, ale z pohledu grafického, pěkná práce - hezký vizuál.

• 12.11.2017  09:39
    Lego: Batman (2013)

Vypnuto po 10 minutách, je to nudná pohádka pro děti.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6