PoprockCZ

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 9.10.2018  22:48
    Zmizelá (2014)

Děj brilantní, napínavý a nezvyklý. Až na nechutnou scénu vraždy a přílišné odhalování povedený film.

• 9.10.2018  22:42

Sympatičtí herci, děj slabší - děti vytvořené pro dárování orgánů, lásky, předurčený osud - beznaděj.

• 9.10.2018  22:40
    Klauni (2013)

Nedokoukáno, nuda. Zajímavá mystická kamera až artistické. Zároveň nechutné.

• 9.10.2018  22:37

2* za tetičku, nebylo to tak vtipné.

• 27.9.2018  11:40
    Riverdale (TV seriál) (2017)

Dost cheesy, nechutné a brutální. Celé je to umělé, velmi špatné výkony herců a spoustu nelogičností. První série se aspoň drží jednoho tématu, ta druhá už je jen o brutálním zabíjení lidí, kdekoli a kdykoli.

• 27.9.2018  11:37

Amatersky točené 1 člověkem, ale jde to. Hodně destinací.

• 27.9.2018  11:36
    Liebe Mich! (2014)

Sarah je dost rozmazlená a nesympatická, spí s každým a problémy řeší jejich odkládáním.

• 27.9.2018  11:31
    Zpívej (2016)

Máma prase je top. Sekretářka na můj vkus celkem nechutná. Na to, že je to spíše pohádka pro děti, tak víc jak 2/3 se dozvídáme jen o neúspěších, shazováních slabších a beznaději. Teprve ke konci vše vyústí v happy end...

• 14.9.2018  15:06
    Trump: An American Dream (TV seriál) (2017)

Zajímavý a celkem objektivní dokumentární pohled na kariéru Donalda J. Trumpa. Myslím, že nyní chápu, proč ho většina Američanů šla volit - není totiž do světa byznysu žádným nováčkem. Přes začátek podnikání s hotely v době krize, kdy se mu dostalo podpory, úspěch mladého podnikatele, kterému vidina úspěchu stoupne do hlavy přes aféry s partnerkami a poodkrytí jeho pravého "charakteru", až po bankrot a vstup do politiky. Trump je ztělesněním "úspěšného" Američana, žije v luxusu, má vše nač si vzpomene a chová se podle toho. To, že je ve skutečnosti zadlužen a peníze si napůjčoval už běžní lidé nevidí a nejspíš ani vidět nechtějí. Sám Trump je pak především výborný PR manažer (využití Fake news a skandálů ve vlastní publicitu a prospěch) a manipulátor. Celkem 4 díly tohoto životopisného seriálu odkrývají velkou část americké kultury a mindsetu tamních lidí. O důvod víc, proč mě Amerika začíná silně odpuzovat. Rozhodně bych v takovém povrchních prostředí nechtěla žít.

• 10.9.2018  15:27

Pravda, parafrázuje to současný stav post-truth doby, kdy lidé spíš slyší na odvážné negace než na konstruktivní snahu něco zlepšit, to však nic nemění na tom, že mě celý příběh vůbec neuchvátil.

• 10.9.2018  00:16

Creepy, takový Bčkové horor. Pointu chápu, ale nijak mě neuchvátila, zvlášť po předchozích dílech zrcadla.

• 10.9.2018  00:14

Začátek mi trochu přípomínal film Her - povídaní si s umělou inteligencí, pak ovšem na scénu nastoupil reálný herec. Celkem zvláštní myšlenka, ale jeden z mála Black Mirror filmů, který končí relativně dobře.

• 10.9.2018  00:13

Myšlenky jako video. Opět futuristická vize budoucna. Konec obsahuje šíleně nechutnou scénu.

• 8.9.2018  21:49

Nuda. Místy jsem musela přeskakovat. BTW závěr: žít bez šlapání, má v češtině celkem nový rozměr.

• 8.9.2018  21:48

Dost nechutný díl. Přiznávám, že myšlenka dílu je nápaditá, ale kdo mohl proboha vymyslet něco takového? (Ministr a prase jako umělecké dílo pod výhružkou zabití princezny...).

• 8.9.2018  11:44

Jeden z mála koukatelných německých filmů. :D Hlavní postavy Turků jsou sympatické a situace ještě přijetelně úsměvné.

• 3.9.2018  15:59

Skvělá parafráze na dnešní dobu. Lidé se pohybují v kruzích s podobnou hladinou popularity, snaží se dostat výš a opovrhují "nižšími". Česky mluvící navigace v autě mě pak totálně dostala! :D

• 24.6.2018  23:30
    Gravitace (2013)

Pěkná nuda, vše jen o lítajících kosmonautech ve vesmíru. Kamkoli se hl. hrdinka dostane, to se pokazí a vybuchne nebo do toho něco narazí... nakonec přistane na zemi - wau.

• 24.6.2018  23:27
    Český sen (2004)

Dokument o nachytávce na lidi, která ukázala obrovskou sílu reklamy a její manipulativnost. Filmařům se podařilo zpropagovat neexistující hypermarket Český sen, na jehož otevření přišlo okolo tří tisíc lidí. Připomíná mi to takového dřívějšího Kazmu. Jedná se už o celkem starý dokument (2004), ale vhled do reklamy platí dodnes.

• 24.6.2018  23:23

Je zvláštní se dívat na prakticky němý film, bez hudby. Místy je to dost nudné, ale zajimavý vhled do života těchto lidí. Znakový jazyk je opravdu hlavně obrazný, takže i když neznáte konkrétni znaky, při troše snahy něco porozumíte. Navíc dokument je v němčině, tak jsem si zas lehce procvičila porozumění.

• 8.5.2018  15:33
    Zyma v ogni (2015)

Neuvěřitelné, co vše se děje v současné době. Rok 2013 je nedávnou minulostí a boje na Krymu stále přetrvávají. Musí to být hrozně deprimující - protestovat několik měsíců v kuse a nevidět výsledek, naopak se vše stupňuje v negativním směru. Dokument je pravda točen z jedné strany, ale minimálně poukazuje na materiály přímo z centra dění. Díky projektu Edison jsme měli na škole jednu Ukrajinku, která o politických událostech vyprávěla ze zkušenosti. Při začátku protestů jí bylo 14, nyní je ve věku studentů, kteří tam byli stříleni. Co se týče ekonomiky a životní úrovně, je na tom Ukrajina také velmi špatně, což současné situaci příliš nepomáhá. Nedivím se tedy, že lidé, kteří pozbyli naději na spravedlnost emigrují na západ.

• 7.5.2018  23:23
    Candy Jar (2018)

Americká debata je řádně střelená - facts over feeings. Hlavní myšlenkou filmu je honba lidí za prestiží (přijetím na školu), což reálně opravdu zas taková výhra není. Někdy je potřeba si uvědomit, že nalinkovaný život společností kolem nás není to pravé a raději tak zamířit tam, kam cítíme, že je to správné. K filmu jako takovému - hodně klišé příběh (bohatý a chudá se nesnáší, a pak dají dohromady).

• 28.4.2018  22:30

Seriál stále obsahuje dost brutální scény, ale oproti první sérii tyto momenty zásadně opadly. Dokonce se při sledování dá i něco jíst! Hlavně druhá půlka je taková pohodová, tedy až na šíleně nesympatickou postavu Vee. Závěr je příjemný, plný zadostiučinění - skoro se bojím, co bude následovat.

• 23.4.2018  22:54
    Gayby Baby (2015)

Pěkně zpracovaný dokument. Je krásně vidět, jak jsou děti těchto párů mnohdy mnohem více intelektuálně vyspělejší než jejich vrstevníci, a to především díky tomu, že se s nimi od malička o všem mluví otevřeně. Z toho by si měli budoucí rodiče brát příklad.

• 23.4.2018  17:24

Celkem uspávající dlouhé záběry a monotónní hudba. Nápad s recyklací zbytků je fajn, ale odbočuje od původního záměru → využít OBNOŠENÉ oblečení. Jak je zmíněno i v komentářích níže, látky už jsou chemicky upraveny a návrhářka je "jen" přešije. Myslím, že důležitější je se zaměřit na to, PROČ je nutné vyrábět taková kvanta oblečení, která rychle vyjdou z módy (to platí obecně o konzumu) a teprve poté se snažit zeefektivnit výrobu ohledně zbytků.

• 16.4.2018  23:12
    Trojí život (TV film) (2018)

Tohle nebyl film, ale divadelní představení. Trapné vtipy. Neoslovilo mě to, po první třetině jsem to vypnula.

• 13.4.2018  11:33

Po závěru série tak trochu nemám slov. Seriál je neuvěřitelně drsný. Občas člověk neví, jestli to "přes čáru" už dosáhlo nejvyšší laťky, či jestli tento okamžik teprve přijde. Nechutné. Na druhou stranu obsahuje něco, co diváka nutí pokračovat dál. Například se mi líbí postava Claudette, která má vlastně skvělý charakter, než se její život opět zbortí jako domeček z karet. Nebo Red má své charisma, které se odkryje až v druhé půlce první série. Spoiler: Celkově mi přijde, že první půlka je hlavně o tom, jak šílené prostředí ženské věznice je, jak nepředstavitelné je žít v něčem takovém, ale postupně vše v druhé půlce sklouzne k tomu, že lidé si i pomáhají a stojí za sebou, jen se čas od času objeví nějaký freak, který způsobí spoustu skandálů. Oproti tomu hlavní postava je sice sympatická, ale ke konci už dospívám k názoru, že hraje stále stejně. Člověk už pomalu ví, co se stane a přestává ji litovat, protože situaci, do které se dostala, si z velké části zavinila sama.

• 11.4.2018  13:53
    Nerodič (2017)

Zajímavý koncept, vhled do života různých "typů" rodin. Nezanechal ve mně však nic hlubšího, co si bych si i nadále pamatovala.

• 8.4.2018  21:50

Originální námět, celkem obdivuji s jakou s nimi spolupracovali přední politici. Toť ale vše. Vulgární a povrchní. Děj nejprve chytře reaguje na reálné dění, ale ke konci už Blaník obrací z jedné strany na druhou, jen aby to celé dávalo trochu smysl.

• 2.4.2018  20:36
    Narcos (TV seriál) (2015)

Je fajn připomenout si hodiny dějepisu od Chile přes Kolumbii až po USA. Společenství Medellínský kartel, Pablo Escobar, bohatství založené na kokainu a Pablova touha stát se prezidentem Kolumbie... bohužel mě tento styl vyprávění příliš nezaujal, a tak končím při 4. dílu první série. Příliš drastické a mafiánské, ostatně tak to u Escobara asi musí být. Seriál mi trochu připomíná jakoby zfilmovanou verzi PC hry mafie, kde do restaurace prostě vlítnou 3 chlápci se samopaly a během pár vteřin všechno živé postřílí, načež muži odejdou jako by nic. Na druhou stranu se mi líbí prostřihy na reálné záznamy a historická fakta. Dost mě překvapilo/vyděsilo, že drogy přímo sypali i do coca-coly a jiných produktů, aby si na ně běžní lidé vypěstovali závislost a pak skupovali kokain od dealerů. To je celkem creepy představa, že jim to tak dlouho procházelo. Nechtěla bych v té době být americkým občanem. Nakonec seriál se musí určitě hodit všem španělštinářům, jelikož značná část děje je originálně španělsky.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7