PoprockCZ

PoprockCZ

Česko

homepage

1 bod

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 7
  • 24.6.2018  23:30
  Gravitace (2013)
  *

  Pěkná nuda, vše jen o lítajících kosmonautech ve vesmíru. Kamkoli se hl. hrdinka dostane, to se pokazí a vybuchne nebo do toho něco narazí... nakonec přistane na zemi - wau.

  • 24.6.2018  23:27
  Český sen (2004)
  ****

  Dokument o nachytávce na lidi, která ukázala obrovskou sílu reklamy a její manipulativnost. Filmařům se podařilo zpropagovat neexistující hypermarket Český sen, na jehož otevření přišlo okolo tří tisíc lidí. Připomíná mi to takového dřívějšího Kazmu. Jedná se už o celkem starý dokument (2004), ale vhled do reklamy platí dodnes.

  • 24.6.2018  23:23

  Je zvláštní se dívat na prakticky němý film, bez hudby. Místy je to dost nudné, ale zajimavý vhled do života těchto lidí. Znakový jazyk je opravdu hlavně obrazný, takže i když neznáte konkrétni znaky, při troše snahy něco porozumíte. Navíc dokument je v němčině, tak jsem si zas lehce procvičila porozumění.

  • 8.5.2018  15:33
  Zyma v ogni (2015)
  ****

  Neuvěřitelné, co vše se děje v současné době. Rok 2013 je nedávnou minulostí a boje na Krymu stále přetrvávají. Musí to být hrozně deprimující - protestovat několik měsíců v kuse a nevidět výsledek, naopak se vše stupňuje v negativním směru. Dokument je pravda točen z jedné strany, ale minimálně poukazuje na materiály přímo z centra dění. Díky projektu Edison jsme měli na škole jednu Ukrajinku, která o politických událostech vyprávěla ze zkušenosti. Při začátku protestů jí bylo 14, nyní je ve věku studentů, kteří tam byli stříleni. Co se týče ekonomiky a životní úrovně, je na tom Ukrajina také velmi špatně, což současné situaci příliš nepomáhá. Nedivím se tedy, že lidé, kteří pozbyli naději na spravedlnost emigrují na západ.

  • 7.5.2018  23:23
  Candy Jar (2018)
  **

  Americká debata je řádně střelená - facts over feeings. Hlavní myšlenkou filmu je honba lidí za prestiží (přijetím na školu), což reálně opravdu zas taková výhra není. Někdy je potřeba si uvědomit, že nalinkovaný život společností kolem nás není to pravé a raději tak zamířit tam, kam cítíme, že je to správné. K filmu jako takovému - hodně klišé příběh (bohatý a chudá se nesnáší, a pak dají dohromady).

  • 28.4.2018  22:30

  Seriál stále obsahuje dost brutální scény, ale oproti první sérii tyto momenty zásadně opadly. Dokonce se při sledování dá i něco jíst! Hlavně druhá půlka je taková pohodová, tedy až na šíleně nesympatickou postavu Vee. Závěr je příjemný, plný zadostiučinění - skoro se bojím, co bude následovat.

  • 23.4.2018  22:54
  Gayby Baby (2015)
  ****

  Pěkně zpracovaný dokument. Je krásně vidět, jak jsou děti těchto párů mnohdy mnohem více intelektuálně vyspělejší než jejich vrstevníci, a to především díky tomu, že se s nimi od malička o všem mluví otevřeně. Z toho by si měli budoucí rodiče brát příklad.

  • 23.4.2018  17:24

  Celkem uspávající dlouhé záběry a monotónní hudba. Nápad s recyklací zbytků je fajn, ale odbočuje od původního záměru → využít OBNOŠENÉ oblečení. Jak je zmíněno i v komentářích níže, látky už jsou chemicky upraveny a návrhářka je "jen" přešije. Myslím, že důležitější je se zaměřit na to, PROČ je nutné vyrábět taková kvanta oblečení, která rychle vyjdou z módy (to platí obecně o konzumu) a teprve poté se snažit zeefektivnit výrobu ohledně zbytků.

  • 16.4.2018  23:12
  Trojí život (TV film) (2018)
  *

  Tohle nebyl film, ale divadelní představení. Trapné vtipy. Neoslovilo mě to, po první třetině jsem to vypnula.

  • 13.4.2018  11:33

  Po závěru série tak trochu nemám slov. Seriál je neuvěřitelně drsný. Občas člověk neví, jestli to "přes čáru" už dosáhlo nejvyšší laťky, či jestli tento okamžik teprve přijde. Nechutné. Na druhou stranu obsahuje něco, co diváka nutí pokračovat dál. Například se mi líbí postava Claudette, která má vlastně skvělý charakter, než se její život opět zbortí jako domeček z karet. Nebo Red má své charisma, které se odkryje až v druhé půlce první série. Spoiler: Celkově mi přijde, že první půlka je hlavně o tom, jak šílené prostředí ženské věznice je, jak nepředstavitelné je žít v něčem takovém, ale postupně vše v druhé půlce sklouzne k tomu, že lidé si i pomáhají a stojí za sebou, jen se čas od času objeví nějaký freak, který způsobí spoustu skandálů. Oproti tomu hlavní postava je sice sympatická, ale ke konci už dospívám k názoru, že hraje stále stejně. Člověk už pomalu ví, co se stane a přestává ji litovat, protože situaci, do které se dostala, si z velké části zavinila sama.

  • 11.4.2018  13:53
  Nerodič (2017)
  ***

  Zajímavý koncept, vhled do života různých "typů" rodin. Nezanechal ve mně však nic hlubšího, co si bych si i nadále pamatovala.

  • 8.4.2018  21:50

  Originální námět, celkem obdivuji s jakou s nimi spolupracovali přední politici. Toť ale vše. Vulgární a povrchní. Děj nejprve chytře reaguje na reálné dění, ale ke konci už Blaník obrací z jedné strany na druhou, jen aby to celé dávalo trochu smysl.

  • 2.4.2018  20:36
  Narcos (TV seriál) (2015)
  ***

  Je fajn připomenout si hodiny dějepisu od Chile přes Kolumbii až po USA. Společenství Medellínský kartel, Pablo Escobar, bohatství založené na kokainu a Pablova touha stát se prezidentem Kolumbie... bohužel mě tento styl vyprávění příliš nezaujal, a tak končím při 4. dílu první série. Příliš drastické a mafiánské, ostatně tak to u Escobara asi musí být. Seriál mi trochu připomíná jakoby zfilmovanou verzi PC hry mafie, kde do restaurace prostě vlítnou 3 chlápci se samopaly a během pár vteřin všechno živé postřílí, načež muži odejdou jako by nic. Na druhou stranu se mi líbí prostřihy na reálné záznamy a historická fakta. Dost mě překvapilo/vyděsilo, že drogy přímo sypali i do coca-coly a jiných produktů, aby si na ně běžní lidé vypěstovali závislost a pak skupovali kokain od dealerů. To je celkem creepy představa, že jim to tak dlouho procházelo. Nechtěla bych v té době být americkým občanem. Nakonec seriál se musí určitě hodit všem španělštinářům, jelikož značná část děje je originálně španělsky.

  • 1.4.2018  23:52

  Bohužel zklamání. Doufala jsem, že povrchní první půlka má za cíl jen přitáhnout rodiče k obrazovkám skrze utvrzování jejich názorů, jenže ona tak nějak přetrvala až do konce. Žádná dramatická katarze, obrácení druhé strany. Schválně jsou vypíchnuty momenty, které jsou trapné a nicneříkající. Třeba i ten, kdo nezná Kovyho více, ho může skrze tento dokument zavrhnout a přitom právě on patří mezi nejrozumnější a informačně nejnabytější tvůrce. Celkově i přes to, kolik jsem toho od jednotlivých youtuberů slyšela, kolik času jim natáčení pro film zabralo, jak dlouho se s nimi vídali, dokument jako časosběrný nepůsobí. Naopak, každý se tvůrce se tam jen lehce mihne a třeba konec YT tvorby Gabči se úplně vytratí, Kovyho stěhování a nástup do školy zapadne v informacích. Doufala jsem v osvětu pro širší veřejnost, ale místo toho jsem viděla dokument, jehož tvůrci buďto ani pod slupku tohoto fenoménu nevidí nebo ji nedokáží dostatečně a efektivně odhalit jiným lidem.

  • 28.3.2018  21:24

  Hezké přiblížení této významné události. Jak bylo v dokumentu zmíněno, nejde ani tolik o hokej (i když hokejsti byli fenomenální), ale o spojení celého národa, hledícího s vidinou naděje na lepší zítřky, tlustá čára za nepříjemnými skutky historie.

  • 2.3.2018  17:53
  Hrdinové nové generace (studentský film) (2015)
  *

  Nic nevypovídající

  • 2.3.2018  17:51
  Mike a jeho ultras (studentský film) (2016)
  **

  Dosti nevypovídavé. Zajímavý vhled, ale délka dokumentu je nepřiměřená tomu, že se vše odehrává prakticky jen na jedné lokaci (před soudem) a následně v kině.

  • 21.2.2018  16:39
  Učitelka (2016)
  **

  Nevím, zda-li je příběh založen na skutečné události, každopádně zajímavá myšlenka (námět). Bohužel filmové zpracování mě příliš nenadchlo. Děj se odehrává na pár lokacích a záběry jsou soustředěny především na rodiče, děti jen ilustrovaly situaci, což je dle mého názoru škoda. Celkově film vyznívá tak nijak. Atmosféra komunismu je sice protivná, ale ne dostatečně, aby opravdu navodila tehdejší pocit bezmoci. Na můj vkus také příliš vulgarit v dialozích, které nebyly nutné.

  • 9.2.2018  15:25
  Stmívání (2008)
  **

  Parodie na tento film je celkem povedaná, dokáže pobavit. Film samotný pak za moc nestojí.

  • 2.2.2018  14:42

  Pro mě asi nejzajímavější série etud. Možná i proto, že díky takovému počtu dětí se v každé generaci dokumentu stále něco zajímavého děje. Díly jsou plné zvratů, náročných zkoušek a uvědomění. Nakonec se ale vše nějakým způsobem urovná. Na jednu stranu zjišťujeme, že i velká sedmičlenná rodina může fungovat a že když člověk opravdu chce, může dovést podnikání, v oboru který ho baví daleko. Na stranu druhou, úspěch je vždy jen povrchní záležitost. Nezúčastnění už nevidí náročnost soužití tolika lidí, stres ohledně splácení obrovského domu, problémy s nezvladatelným synem či obětování se podnikání, které nakonec nevyústí v přílišný zisk. Skoro mě zaráží, že promluvy o sebevraždě proběhly tak klidně a přímočaře. Stát se může všechno, proto bychom problémy kolem nás neměli podceňovat. I přes vše, co se událo, manželé zůstali spolu (v dobrém i ve zlém) a oba se shodují, že k sobě prostě patří. Krásný vývoj vztahu od mládí plného vizí, přes všední realitu, vychovávání a starosti s dětmi, až po uklidněné stáří. Hezky je také řečeno, že soužití dvou lidí není jen o lásce, ale především o porozumnění, kdy ten druhý ví, kdy toho prvního obejmout a podržet.

  • 25.1.2018  23:00

  Byla jsem trochu zaskočena délkou, ale příběh naštěstí ubíhal rychle. Nevyhnu se ale bohužel lehkému srovnání s knihou. Chápu, že děj se většinou musí razantně osekat, ale tady se vytratila pointa. Film skončil tak, jako by opět následovalo pokračování, tohle ale mělo být závěrečné finále. Spoiler: "Tím, že zabijete lásku hlavního hrdiny, druhou "možnost" Brendu ani ke konci neukážete a seknete závěr tak, že z rozpadajícího se města se z ničeho nic přeživší objeví v úrodné a míromilovné krajině je slušná nelogičnost. Poslední záběr na Thomasovu krev / léčivé sérum... k čemu jim vlastně bylo? Newt už není mezi živými a potencionální "pacienty" stejně "zachránci" nechali ničit město. A to opomíjím mnohé další what the hack momenty stávající se během celého filmu." Shrnuto, lepší než dvojka, ale stále daleko za jedničkou.

  • 22.1.2018  10:08
  Lásky čas (2013)
  ****

  Moc milý film, se sympatickými herci, kterému lze krásně rozumět díky britské angličtině. Časové posuny jsou jednoduše a jasně vyjádřeny, tak jak by tomu mělo být. Tedy žádné zamotané přestřihy, ale hezky odvyprávěný příběh. Líbí se mi i prostá, ale hodnotná myšlenka filmu: "Žít každý den pouze jednou, tedy užívat si jej tak, abych žádné cestování v čase nepotřeboval."

  • 20.1.2018  12:32
  Domovoj (2017)
  *

  1 hvědu dávám za básničku, ale to je tak vše. Nechutné, drastické, temné. Celkově mě stream shorty velmi zklamaly, měly by přece podpořit něco nového a ne staré konvence, které posouvají českou kinematografii blíže ke dnu.

  • 20.1.2018  12:22
  Dištanc (studentský film) (2017)
  **

  Pěkná cinematografie, ale příběh strádá. Pochmurný, nepřekvapující děj. Chtělo by to konečně něco pozivnějšího a inovativnějšího.

  • 20.1.2018  12:07

  Tento snímek mě moc nenadchl. Bez humoru, invence, příliš suché a buranské. Pointa byla zašmodrchaná a zároveň předvídatelná.

  • 19.1.2018  16:40

  Pro mě osobně asi nejnezáživnější trilogie. Druhá polovička se od druhého dokumentu téměř neobjevuje a pan fotograf je přehnaně smějící se nesympatický člověk, který své historky o New Yorku opakuje stále dokola.

  • 16.1.2018  00:01

  Maminku Zuzanu asi není třeba komentovat. Ono totiž není co. Ano, svědomitě vychovala své děti. Bohužel její vhled na život je přestava, že to je jak to je a nic se s tím nedá dělat - ach jo. Zato Standa mě opravdu zaujal. Nevím sice jak moc je v realitě uzavřen ve svém světě či nikoli, ale působí na mě velice sympaticky. Má zajímavé názory na život a je velmi vynalézavý a šikovný. Zcela obdivuji jeho přístroje jako: domácí 3D kino, jezdící koloběžko-skateboard, vzrůstající amplituda do rytmu hudby nebo obrovský dalekohled a mikroskop, se kterým vytváří perfektní fotografie. Také je třeba dodat, že Standa se o techniku zajímal odjakživa a tento koníček mu vydržel opravdu na celý život. Je úžasné, jak nehledě na věk stále drží krok s dobou a objevuje stále novější a aktuálnější přístroje. Člověka s takovým pohodářsky pozitivním přístupem k životu a kreativní duší bych chtěla mít na blízku. Inspirativní.

  • 10.1.2018  23:14

  Opravdu silný příběh. Někdo z něj může mít dojem, že to začalo svatbou, pokračovalo brzkým rozchodem a pak už se jen pokazilo, co mohlo. Já to tak nevidím, jelikož v každé situaci platí: "Na co myslím, to přitahuji." Každopádně to nic nemění na tom, kolika těžkými zkouškami si Marcela a posléze i její děti prošli. Nejvíce mě sebrala tragická smrt Ivanky (dcery). Takovou věc opravdu nikdo nečeká a zvlášť v tak nízkém věku. Šílené. To si pak člověk uvědomí, jak lehký start do života má, když vyrůstá ve stabilní finančně zajištěné rodině, která nemá problém váš případný pád kdykoli změkčit. Tady se padá na dno.

  • 8.1.2018  23:23

  Hodnotím celou triádu této rodinky. Povedený dokument, je obdivuhodné udržet kontakt s někým po tak dlouhoudobu. Divák je tak svědkem revoluce, milénia a vše pokračuje až do současnosti (2017). Je krásně vidět, jak jsou naše životní představy relativní. Ze šťastného 20 letého manželství se rázem stane rozvod a přání pořídit si vlčáka se promění v život s válečným veteránem. Krásné bylo zachycení okamžiku kulečníkových triků s prostřihy z člověče nezlob se - každý se věnuje jinému "sportu", důležité ale je, že jsou oba šťastní. Musí to být odvážné rozhodnutí do takového dlouhodobého projektu jít, jelikož se v něm krásně ukáže charakter. Z celkem sympatického sportovního ženicha se zálibou v ochotnictví se stane zastaralý muž, který se nezajímá o nic jiného než o své podnikání, ve kterém se mu skvěle daří a baví ho, jen rodina na tom ztroskotá.

  • 8.1.2018  15:48
  Hostitel (2013)
  ***

  Zajímavý nápad s vniknutím jiné duše do těla, která tak získá moc ho ovládat na úkor vlastníka, ovšem jak zjišťuji nic originiálního. Sympatičtí hlavní představitelé, ale jinak je děj příliš uzavřen uvnitř jeskyně a konec je přespříliš jednoduchý a očekávatelný.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace