PoprockCZ

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 4.6.2020  19:28
    Kameraman (1928)

Celkem povedené a trefné do dnešní doby. Kameramani to mají holt těžké, obzvlášť, když jsou sami tak trochu nemehla. Opět, chce to trochu tempo, ale milý příběh.

• 4.6.2020  16:58
    Vozka smrti (1921)

Skoro 100 let starý film a umí vyprávět skrze flashbacky? K tomu povedení duchové díky práci s dvojexpozicí? Paráda. Přiznám se, že trochu zrychlení to chtělo, ale konečně němý film, který vypráví smysluplný příběh.

• 29.5.2020  23:43

Tak tohle mě nijak nezaujalo. Pár záběrů, hodně postav, vražda. Co víc dodat?

• 27.5.2020  22:09

Povedný krátký snímek, který využívá kombinaci studiových a externích záběrů. Závěrečný výstřel do publika byl tehdy jistě něco.

• 27.5.2020  21:57

Přijatelné délka 6 min, pěkně komponované záběry přijíždějících koní. Hezký je hlavně začátek, kdy posádka sjíždí po tyčích do akce. Projíždění koní je pak trochu zdlouhavé, stejně jako samotné hašení.

• 27.5.2020  21:48

Jednoduché, efektní. Líbí se mi, že v černotě mizeli i lidé, to muselo tehdejší publikum opravdu vystrašit!

• 27.5.2020  21:43

Přiznám se, že jako většinu němých filmů, je lepší tento snímek sledovat zrychleně, jinak je pro současného diváka šíleně pomalý. Nicméně líbí se mi, že tehdejší tvůrci se toho nebáli a rovnou točili o letech na Měsíc, na severní pól atd. Zkrátka stejně jako když malé děti začínají tvořit, nemají překážek a sní ve velkém.

• 27.5.2020  21:24

Jednoduché a přitom efektní. Je úsměvné, že v dětství jsem experimentovala velmi podobným způsobem, ač jsem neměla znalosti o Meliésovi samotném.

• 22.5.2020  01:45
    Pustina (TV seriál) (2016)

V úvodu poměrně drsná a explicitní detektivka (záchytka dorostenců, povrchové doly, sexuální scény, prostituce, drogy...). Zhruba od 3. dílu mě děj začínal více pohlcovat (možná vliv Alice Nelis a možná fakt, že první dva díly barevně bily do očí, jelikož od hlavy k patě modrý herec v šedivě béžovém prostředí je prostě pěst na oko). Prostředek mě až do 7. dílu bavil, vše bylo napínavé a divák postupně přehazuje své tipy na další a další viníky. Poslední díl mě trochu zklamal. Celou dobu řešíme cca 3 potencionální vrahy a během jediného dílu se jich vystříhá hned několik. Pár okolností zůstává nedovysvětleno či je propojeno nahodilou konstrukcí. Především mám však lehký problém s hlavním viníkem, jelikož se mi jeho motiv zdá slabý a především spojit rovnou drogy, znásilnění a vraždu mi pro takového človíčka prostě přijde až moc nadsazené, opět pravděpodobně z důvodu, aby fungovala složitá konstrukce kolem. Asi mě to jako celek úplně neuchvátilo, ale uznávám, že na český počin se jedná o zdařilé dílo, které zaujme a snaží se o řádné vizuální umění (úvodní sekvence svou těžební tíhou a opuštěností působí jako seriál Černobyl).

• 18.5.2020  19:37

Příjemný film z netradičního prostředí. Celý totiž pojednává o přípravách a zajištění obří svatby. Vidíme zmatky, drobné problémy, které musí hl. manažér řešit a nakonec i přes všechny komplikace vše nějak dopadne. Teď už si práci na takové akci dokáži živě představit. Poklidný milý film. Něco na těch FR filmech od Gaumontu je - lehký art styl, nezvyklá témata a příjemné vyznění. Po "American Beauty" jde prostě o skvělý oddech. A ta závěrečná hudba!

• 17.5.2020  21:30
    I Am Not Okay With This (TV seriál) (2020)

Šíleně pomalá rozjížděčka, povrchní story, její zhlédnutí nic nepřináší. A ten konec? Prosím? Nechutný bullshit.

• 17.5.2020  20:56

Stále dost pomalé.

• 17.5.2020  20:39

Poměrně nudný a pomalý rozjezd.

• 17.5.2020  03:10

Zajímavý film, ovšem velmi explicitně drastický. Sledovat rozkousané krvácející psy není zrovna mým snem. Nicméně vykreslení syrového mexického prostředí funguje dobře. Jestli se nepletu, tak "amores perros" by se doslovně přeložilo spíše jako "dog's love", což sedí mnohem lépe - jestli totiž něco všechny 3 příběhy spojuje, tak je to právě láska ke psům. Za mě asi Iñárritův nejzajímavější film. Ještě bych dodala, že postavy společníka modelky pro TV média a El Chivo mi podobou splynuly v 1 osobu, což mě ke konci celkem zmátlo.

• 16.5.2020  19:19

Slušný depka film. Poslední dobou se mi americká tvorba líbí míň a míň. Uznávám, povedená zápletka na konci, kdy do poslední chvíle nemáme tušení a nakonec přeci jen zjišťujeme, že prvotní domněnka byla správná. Americká krása obsahuje notoricky známé scény vášně (dívka ve vaně plné rudých květů, úvodní sekvence ulice z ptačí perspektivy spolu s veleznámou soundtrack hudbou), avšak, to co jako americkou krásu prezentuje, je přesně to, co mě děsí. Vidíme prvky stalkingu (neustálé natáčení na kameru), falešné chování (uvnitř nešťastných) kariéristů, oplzlé myšlenky chlapa ve středním věku či uvažování některých teenagerů, kteří ze sebe záměrně dělají sexuální objekty. Šílená kultura. Těžko říct, co na té přetvářce bylo krásné? Leda tak ten poletující pytlík na ulici... Zkrátka není to můj šálek čaje.

• 16.5.2020  14:30
    Maturant (2019)

Trošku chyběla motivace mladíka na začátku, co ho vedlo k tak odevzdanému přístupu k životu? Film pracuje s faktem, že takový už prostě je. Většina záběrů je točena z perspektivy jakoby "webcamery", což činí film produkčně jednodušším, ale též nepříliš zajímavým na ploše 26min. Nicméně chápu záměr, upoutat pozornost pouze na klukovy myšlenky. Mrzí mě však, že se jedná o další chladný short plný explicitních obrazů a agrese bez špetky naděje.

• 16.5.2020  12:19
    #martyisdead (TV seriál) (2019)

Pěkně zpracovaný seriál rozebírající poměrně aktuální problém internetu: "Anonymita aktivuje u lidí jakousi zlou stránku, lidé touží po moci, jsou na ní závislí." Vytkla bych akorát herecký výkon otce, který byl až příliš emočně chladný, interaktivní product placement během přehrávání a závěr první série, který je tak zamotaný, že to komplikuje až moc. Úplně nechápu vztah mezi 3 kamarády, protože jestli jeho holka o Elišce celou dobu věděla, tak by přece Kryštofa, potom, co po ní vyjel, nepodporovala... nebo by snad Martymu zadala úkol sama proti sobě? V tomhle jsou tam ještě mezery. Na druhou stranu, to, že nikdo z aktérů není svatoušek podporuje věrohodnost. Třeba Marty samotný zas takový chudáček nebyl, když kvůli 1 videu dělal věci mnohem horší. Navíc vědomě podváděl svoji holku. Celý fenomén záletnictví již v útlém věku hl. u kluků (seriál se odehrává na základce!), nedůvěra a podrazy i mezi blízkými přáteli, žárlivost za hranou... tohle vše by vydalo na samotnou sérii. Takto se totiž projevuje současná krize společnosti.

• 15.5.2020  14:15

Velmi věrně zpracované a zároveň velmi úzkostlivé. Úplně v sobě to napětí cítím. Alespoň mě to opět utvrzuje v tom, že "velké filmy" dělat nechci. Viva malé projektíky s bandou zapálených lidí, kteří si nehrají jen na známosti.

• 14.5.2020  23:33
    Hořící keř (TV film) (2013)

První část série mi přišla i přes veškerou snahu velmi umělá. Triky byly v záběrech cítit a kontrastní desaturovaný obraz tento fakt ještě podtrhl. Také mě bilo do očí nadměrné využívání detailů a časté kmitaní kamerou. Naštěstí mají díly vzestupnou kvalitu a ke konci už jsem byla i vtažená do děje. Film začíná upálením Palacha, snímek podobného tématu tímto aktem končí. Hořící keř je především o soudním procesu, který po upálení následoval. Kdybych měla skoro 4h dlouhý zážitek shrnout jako celek, řekla bych, že mě sice extra nenadchl, ale cením snahu o rozsáhlé zpracování. Myslím si, že v těchto minisériích je budoucnost.

• 9.5.2020  11:57

Mám z toho zvláštní dojem. Na jednu stranu krásná hudba a atmosféra (záběry přes sklo v dešti), na tu druhou jakoby tam něco chybělo - komplexnější příběh? Většina filmu se odehrává v audiostopě při čtení dopisů, což není zrovna šťastné řešení. Navíc český dabing byl za mě vybrán nešťastně, protože hlavní dvě aktérky znějí hrozně podobně. Skoky v čase nastávají z ničeho nic a i já jako Češka jsem chvíli váhala než jsem časové období dokázala zařadit, natož zahraniční publikum, pro které je villa Tugendhat jen neznámý barák. Určitě se ze scénáře dalo vytěžit víc. Navíc mě mrzí, že samotná villa nebyla ani řádně představena, divák je v prostoru dezorientován, prakticky nevidí žádný celek budovy.

• 6.5.2020  11:37

Je to pěkně natočený vizuálně hezký survival, který věrně ilustruje život drsném artickém prostředí, ovšem jeho tempo je velmi pomalé a repetitivní. Spoustu momentů je i očekávatelných, protože upřímně co jiného se vám může stát ve sněžné pustině než naděje na záchranu, napadení medvědem a zranění? Film tedy neurazí ani nenadchne.

• 5.5.2020  22:25

Nejvíc se mi líbil začátek filmu. Taková milá rodinná idylka - sympatická mamka, citlivý táta a zvídavý syn. Jenže pak maminka "usnula" a celé se to začalo podivně hroutit. Především ke konci mi film přestal dávat smysl - za vše, že může to kuře? Jak to s tím souvisí? Proč byl klučina andílek a z ničeho nic házel na vše kameny? Proč se náhle vše obrátilo k tak tragickým koncům, když počáteční charakter postav jejich následným akcím neodpovídal? K tomu byla cítit značná kameramanská exhibice - široká deformující skla, zoomy a pohyby strhávající pozornost na akci samotnou, ne na výraz - jak tady již někdo v komentářích zmínil, na to, že se jedná o baladu, nevyvolala ve mně jedinou silnou emoci. Působila tak nějak ploše a předvídatelně. Jinak mladý Roden hraje výborně.

• 5.5.2020  06:24
    Chvilky (2018)

Na jednu stranu mě film oslovil svým tématem a tím i příjemně překvapil. Ač jsem od něj moc neočekávala, zhlédla jsem jej celý na jeden zátah. Důležité je zmínit, že film nemá vyloženě vývoj, spíš jen vykresluje stav mladé Anežky a její zacyklení ve světě, kde jí každý říká, co by měla dělat a co by si měla myslet, ale nikoho upřímně nezajímá, co si myslí - neumí na otevřené otázky ani odpovídat. Na druhou stranu hlavní problémem celého filmu je jistá forma strojenosti. To, že všechny postavy Anežce pokládají uzavřené otázky, na které vytrvale odpovídá ano / ne, musí být každému po chvíli jasné, jenže u nich zůstáváme po celý film! Ano, některé myšlenky jsou trefně řečeny: "Já nechci žádnej zas*** talířek." - bere si talířek od matky, "Já nejsem zvyklá, aby se mě někdo na něco ptal.", "To nejsou vztahy, to jsou jen chemické procesy.", ale situace se opakují až moc často a hlavně z nich je cítit papír. Jsou do světa filmu příliš šroubované a to pak celkový dojem sráží. Navíc je to ten typ filmu, který vás po sledování akorát uvrhne do ponurých myšlenek beznaděje. Ještě dodám, že Jenovéfa se na svou postavu typem vyloženě hodí.

• 5.5.2020  04:09
    Amy (2015)

Konečně jsem si našla čas podívat se na tento dříve opěvovaný dokument. Bohužel, jak ve svém komentáři hezky vystihuje @Zeck, zpracování filmu je průměrné. Jsem člověk, který se chtěl o životě Amy dovědět něco víc, protože jsem ji příliš neznala, zaslechla jsem možná 2 písničky - nepatřím mezi skalní fanoušky. Dokument jsem měla místy puštěn zrychleně, protože se hodně táhl, často je prostřihován záběry z vystoupení a archivními záběry, ovšem nepředává nic moc navíc. Pochopila jsem, že asi náhlá sláva její již tak slabou osobnost dorazila, ovšem jaké přesně byly vztahy mezi ní a vydavateli, rodinou, přáteli... to jsem se nedozvěděla. A to je škoda.

• 3.5.2020  22:12

Moc pěkně natočený mini dokument. Sice obsahově tolik nevypovídá, ale vizuály krásné.

• 3.5.2020  00:47
    Život je hra (TV seriál) (2018)

Za mě nejlepší díl s pizzou, možná i nakupování nebo celkově první epizody. Zbytek už slaby, opakující a přespříliš úchylný či nechutný. Palec nahoru za pěkný zvukový mix a hlášky komentátorů.

• 27.4.2020  13:52

Velmi zajímavé téma a odvaha poodkrýt zákulisí českého mafiánského prostředí. Z celého dokumentu mi přijdou nejsmutnější 2 věci: Zaprvé fakt, že pachatelé jsou vnitřně přesvědčeni, že se toho zas tolik nestalo, přece peníze se jinak vydělat prostě nedají - to, že je pak stejně vyhodili z okna za blbosti je další věc. A za druhé skutečnost, že osoba, která celé kauze evidentně obětovala značnou část života a především soukromí, nedostala žádného uznání. Jak sama říká, byla kapkou v moři. Je smutné, že lidi, kteří pracují ve víře konání dobré věci jsou za své skutky spíše pokáráni či jim jsou minimálně házeny klacky pod nohy a ve výsledku se na ně totálně kašle. Končí to pak ztrátou víry, motivace, vyhořením... A kriminálníci jsou po návratu z vězení vlastně v pohodě. Co je to za spravedlnost? Smutné. Absurdní mi ještě přišel závěr, kdy vyšetřovatelka Helena s propuštěným Berdychem kamarádsky cvičí psy. Nevím, jestli si to mám vykládat jako fajn věc, že se Berdych ve vězení poučil nebo to zavání jeho psychopatickou chladností, které je vše jedno. K dokumentu samotnému: stále jsem čekala na nějakou vrcholnou akci, když je neustále zmiňován strach, jenže ono nic. Je tam znát velký odstup od lidí a především nešťastně volené otázky při rozhovorech, které nikam nevedou. Na druhou stranu oceňuji snahu zpracovat takovéto téma jakou svou závěrečnou školní práci. Pokud bude autorka tímto směrem pokračovat, příští dokumenty by mohly být opravdu zajímavé, stačí více zapracovat na dramaturgii a výpovědní hodnotě.

• 25.4.2020  12:07
    Thelma (2017)

Umně vykreslená ponurá atmosféra, místy zajímavé záběry (úvodní nájezd, ptačí perspektiva), místy zas do oka bijící střihy, které k sobě nesedí. Film je z půlky velmi slušný a z půlky velmi slabý. Mysteriózní sekvence jsou na mě až příliš nelogické a časem předvídatelné. Osud babičky, která mohla příběh značně oživit byl nastíněn a zapomenut. Na filmu se mi zdá paradoxně nejmrazivější ta ortodoxní křesťanská víra. Co se týče vztahu dvou dívek, bylo to hrozně na sílu, nevěřila jsem jim to, možná až v závěrečné scéně, ale to už je trochu pozdě. Mám z toho rozpačité pocity. Každopádně scénu s hadem už prosím ne.

• 24.4.2020  18:05
    Svolení (2004)

Při shlédnutí v roce 2020 mi přijde tempo pomalé a rozvláčné, navíc již profláklé, takže jsem se nezasmála. Ovšem, v době kdy short vyšel to musela být průkopnická myšlenka o vztahu takto uvažovat přes právníky. :D

• 24.4.2020  17:57
    Gulp (2001)

Starý film, ovšem super střih. Škoda pár nelogičností a podprůměrného konce. Jinak gagy pěkné a short film též.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14