• Krátkometrážní

Asteroid City (2023)

V porovnání s French Dispatch se jedná o mnohem klidnější a humornější film. Za mě jeden z nejlepších Andersonových filmů. Pointy byly krásně načasované, příběh správně švihlý a postavy hezky své. Smálo se celé kino.

Jak přežít single (2016)

Na jednu stranu je to bláznivá americká komedie, ale na druhou se mi to vlastně líbilo a docela mě to i pobavilo. Robin měla dobré momenty.

Jak být za vodou (2023) (pořad)

Zajímavý nápad, ale hodně americky povrchní.

Výchozí bod (2014)

Příběh o vědeckém a spirituálním pohledu na svět skrze oči - okna do duše. Během filmu jsem skoro začala věřit, že sleduji reálný příběh a že jsem svědkem průlomového objevu - tedy, že zemřelí lidé se na svět znovu navrací ve formě malých dětí, které si pamatují střípky minulého života, avšak pouze podvědomě. Překvapila mě výtahová scéna, která byla poměrně drastická, na druhou stranu, byla důležitá pro závěrečné vyznění. Sympatické hlavní postavy a zajímavý scénář, za mě moc fajn!

Buko (2022)

Je to minimalistické. Několikrát jsem přemítala nad tím, jak to muselo být levné natáčení, když se vše odehrává na 1 lokaci farmy a poměrně velká část filmu je věnovaná jen koni samotnému. Martha Issová svou roli hraje skvěle (nemoc je vyobrazena částečně karikaturně, ale komicky funguje perfektně). Z hlavní představitelky babičky jsem měla pocit, jako by šlo o neherečku - některé promluvy byly nepřesvědčivé. Myšlenka filmu je sice jednoduší, ale jako celek se mi to líbilo. Lidé by si měli jít za svými sny i navzdory strachu.

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Nápad, zpracování jednotlivých epizod - paráda. Obsah? Zkusila jsem si projet celou první sérii a je to drasťárna. Mnoho příběhů navozuje podobné pocity jako Black Mirror a k tomu jsou ještě šíleně drastické a krvavé. Stačilo.

V exekuci (2023) (seriál)

Zajímavé téma, bohužel zpracováno velmi pomalým televizním stylem. Během poměrně krátkých epizod sledujeme neustále připomínky uplynulého děje.

Cunk on Earth (2022) (seriál)

Cunk jako postava skvělá, série spíš odpočinková než vyloženě zábavná. Místy dobré pointy, ale jako celek to zas takový zázrak není.

Kód za miliardu dolarů (2021) (seriál)

Zajímavý hraný dokument o projektu Terravision neboli o současnému Google Earth. Dosud jsem o tomto sporu neslyšela, takže pro mě bylo zjištění, že Google chytrou právní kličkou s patenty prakticky zneužil nápady desítek malých start-upů ve svůj prospěch, poměrně překvapivé. Rozhodně poutavý příběh i zpracování a člověk si aspoň po čase zase procvičil němčinu.