Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Akční
  • Thriller

plakát

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Tohle mel byt velkolepy navrat do kin po pandemii, tohle pujde do historie. A vetsi zklamani si neumim predstavit. Vsechno v tomle filmu je proste zle. Rock neumi hrat vazne role, vsechny dialogy jsou jak z parodie na cops movies, "twist", ktery je symbolem Saw filmu je tak predvidatelny, ze pokud davate pozor u filmu vice, nez pri pozorovani deste pres okno v nedeli odpoledne, tak na to prijdete (a taky pokud znate par filmu a jak  by vypraveni melo vypadat v kontrastu se zbytkem filmu). Jedinou hvezdu davam za gore effecty a za znamou a popularni Saw theme music, kterou mam strasne rad. Vse ostatni je ostuda zanru a Saw serie. Nekolikrat me napadlo, ze by se to klidne nemuselo odkazovat na Saw a byt samostatnym filme. Filmu by to nepomohlo byt vice, nez tenhle vyplach, ale aspon by mi nebylo lito sestrelit jednou dobrou guilty pleasure serii.

TY (2018) (TV seriál)

Po druhe serii musim uznat, ze je to binge-worthy, socialni, Dexter-like thriller roku s prekvapenim snad v kazdem dile. Uz prvni serie me zaujala necim, co jsem hledal a ani jsem o tom nevedel. Druha serie potvrdila, ze je to neco unikatniho. Divacky vdecne s mouchama, ktere jdou snadno odpustit.

plakát

The Morning Show (2019) (TV seriál)

Celou serii jsem byl pripraven dat 4 za kvalitu, Jennifer, Reese, zakulisi TV show, coz je samo o sobe zajimave. Ale musim dat 5 za finalni dil prvni serie! Je to odnoz od soap opery, ALE s perfektnim obsazenim, vynikajicimi vykony, budovani atmosfery, ale hlavne za aktualni problem ve svete (#metoo)! Grand finale je jedinecne!

Rány (2019)

Ono se to tvari zajimave z plakatu a traileru, ono to ma zname tvare z jinych uspenych filmu a ono to ma vdecny zacatek, kdy jsou postavy nastinene pekne a sympaticky. Ale je to jeden velky nesmysl. Neni to nudne, ale proste mi to nedava smysl a ty hezke obrazky a stoupajici paranoia nakonec nezachrani nic.

plakát

Trojí život (2018) (TV film)

Tu druhou hvezdu davam ciste jen za poslednich 5 vterin celeho filmu (kdo videl, pochopi). Jinak je to dost prepalene ze vsech stran, i kdyz je snaha videt.

Slunovrat (2019)

Davam tu ctvrtou za snahu. Film vybocuje z jakehokoliv standartu, ale zaroven neni pro kazdeho. Je to artisticky film, nad kterym jsem se zamyslel jeste dva dny po shlednuti. Vyborna herecka v hlavni roli, ta vali. Urcite jedinecny kinozazitek.

Dětská hra (2019)

Normalne bych dal 3* (standart, ktery me potesil) ale kdyz se divam jak cely pocin nekteri (ne)chapou, tak rad film podporim. Remake spada k tomu nejelepsimu, co dela remake remakem. Cely pribeh je odrazem nynejsi doby (mozna i trochu futura), puvod Chuckyho je jiny (neopakuje pribeh 1988 Detske hry), technologie hraje velkou roli a otevira bezmezne moznosti teroru. Prvni pulka se venuje postavam, trochu i vtipkuje a motivace Chuckyho je taky jina. Je to pribeh samoty, izolace a zrady. Ja davam palec nahoru hlavne za snahu jit svou vlastni cestou. Ale jak zatim vidim, Cesko je porad v zaprdenem komunismu, kdy myslenka inovace je zase nedocenena.

Máma (2019)

Film neni vubec spatny. Prvni pulka je celkem pomala, ale ke konci to ma slehu. Neurazi, nepotesi. Vsechno to drzi prave Spencer a jeji talent.