Sobík (2024) (seriál)

Jeden z nejelpsich Netflix pocinu za hodne dlouhou dobu. A nejlepsi na tom je, ze kdyz si poutstite prvni dil, vubec ale vubec netusite kde vas tenhle pribeh vezme a jak moc vas hluboce kopne do mist do kterych ani nevite, ze je to mozne. Vynikajici scenar, dialogy, postavy, herecke vykony i rezie.

Den díkůvzdání (2023)

Eli Roth se vyznamenal. Je to typicky slasher, ktery uctiva a cituje snad vsechny zname horrory (od Halloweenu, Scream pres Final Destination a Tajemstvi lonskeho leta) a dela to velice dobre. Je to jeden z tech filmu, kde si muzete uzit i (cerny) humor ale hlavne hodne krve a brutality. Jestli se box office podari, mame tady kvalitni francizu na Listopad aspon kazdy druhy rok. Otazkou je, jakym smerem by se to ubiralo. Je to hloupe, vtipne, krvave, napinave a vse mezi tim. Uzil jsem si to!

Hádkovi (2022)

Nemuzu se rozhodnout jestli je to problem scenare nebo rezije, ale me tam chybelo vice udernych scen! Vlastnici, i kdyz pres karikaturovost, dokazali kopnout do hodne odlisnych povah, tady se spise preslapuje a resi se blbosti (papirek, nove auto atd) a ja to chapu, princip je, ze se lide kvuli prkotinam hadaji, ale zde mi to nestacilo, bohuzel.

K zemi hleď! (2021)

Uzasna satira na moderni svet. Politika, socialni media, moderni technologie, velci magnati firem, trendy a vzdy zhazovat fakta ve prospech likeu a popularity- nic nezustane netknute. Do oci bijici nebo schovane mezi radky-to zalezi na tom, jak moc ignorace v sobe nesete. Ta kometa nam tak trochu dela sluzbu, v tomohle cynickem ale vtipnem filmu jsou vsichni doomed.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Nejlepsi Spiderman od Spiderman 2 a nejlepsi kino zazitek tohoto roku.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Tohle mel byt velkolepy navrat do kin po pandemii, tohle pujde do historie. A vetsi zklamani si neumim predstavit. Vsechno v tomle filmu je proste zle. Rock neumi hrat vazne role, vsechny dialogy jsou jak z parodie na cops movies, "twist", ktery je symbolem Saw filmu je tak predvidatelny, ze pokud davate pozor u filmu vice, nez pri pozorovani deste pres okno v nedeli odpoledne, tak na to prijdete (a taky pokud znate par filmu a jak  by vypraveni melo vypadat v kontrastu se zbytkem filmu). Jedinou hvezdu davam za gore effecty a za znamou a popularni Saw theme music, kterou mam strasne rad. Vse ostatni je ostuda zanru a Saw serie. Nekolikrat me napadlo, ze by se to klidne nemuselo odkazovat na Saw a byt samostatnym filme. Filmu by to nepomohlo byt vice, nez tenhle vyplach, ale aspon by mi nebylo lito sestrelit jednou dobrou guilty pleasure serii.

TY (2018) (seriál)

Po druhe serii musim uznat, ze je to binge-worthy, socialni, Dexter-like thriller roku s prekvapenim snad v kazdem dile. Uz prvni serie me zaujala necim, co jsem hledal a ani jsem o tom nevedel. Druha serie potvrdila, ze je to neco unikatniho. Divacky vdecne s mouchama, ktere jdou snadno odpustit.

The Morning Show (2019) (seriál)

Celou serii jsem byl pripraven dat 4 za kvalitu, Jennifer, Reese, zakulisi TV show, coz je samo o sobe zajimave. Ale musim dat 5 za finalni dil prvni serie! Je to odnoz od soap opery, ALE s perfektnim obsazenim, vynikajicimi vykony, budovani atmosfery, ale hlavne za aktualni problem ve svete (#metoo)! Grand finale je jedinecne!

Rány (2019)

Ono se to tvari zajimave z plakatu a traileru, ono to ma zname tvare z jinych uspenych filmu a ono to ma vdecny zacatek, kdy jsou postavy nastinene pekne a sympaticky. Ale je to jeden velky nesmysl. Neni to nudne, ale proste mi to nedava smysl a ty hezke obrazky a stoupajici paranoia nakonec nezachrani nic.