Baby Máma (2008)

Film, který jede přesně po vyznačené cestičce romantických komedii, ničím nepřekvapí, ale přesto je to pohodová záležitost, u které se nedá nudit. Je jen smutné, že prostě takovým civilním romantickým komediím asi nikdy nedám více jak 3*. Měly by se upravit hodnocení pro takovéhle filmy, protože si myslím, že ty 3* jsou prostě maximum. Ale nikdy neříkej nikdy...

Motel smrti 2 (2008)

Pro mě byl první díl překvapení roku (trošku přeháním...) a dvojku jsem si stáhl hned, jak jsem mohl. NO co říct na prequel, který má klasický "virus" v podobě konceptu. Ve filmu totiž není důležité, CO se děje (to totiž ví všichni z prvního dílu), ale JAK se to děje. Což znamená, že před náma je jen nastavovaná kaše, což v rámci žánru mi vůbec nevadí. ALE! Tvůrci na to šli špatnou cestou, trošku zapomněli, že i když se děj odehrává před jedničkou, my už víme, o co tady kráčí a tudíž nám nemusejí vysvětlovat 40 minut, o co vlastně půjde. Ano, veškerá akce začíná po bezmála třičtvrtě hodině, což je vzhledem k stopáži, celkem odstrašující. Suma sumárum, kdyby se objevovaly více scény "jsme v úzkých", bylo by to koukatelnější a tudíž, pokud se vám jednička líbila, tak přesně ze stejných důvodu se vám dvojka líbit nebude.

27 šatů (2008)

Film neurazí, ale aninenadchne a věřím, že kdybych měl jenom o trošku horší náladu, tak bych dal možná i 2*, ale v téhle chvíli to je čistý průměr. Nic míň a nic víc.

Tropická bouře (2008)

Výstižná, leč ne moc vtipná kritika Hollywoodu. Úvodní trailery jsou bomba. Jinak jsem měl z toho pocit, že královský se u toho budou bavit především lidi, kterých se to týká.

Kat (2004)

Chtěl jsem dát 2*, ale to bych asi dostatečně nevyjádřil to znechucení vůči tomuto paskvilu.

Okrsek 13 (2004)

Já jsem celkem zmaten tady tímto hodnocením. Pro mě to byla tuctová béčková záležitost, která měla dobré akční scény...toť vše...

Stalo se (2008)

Dal bych dvě, ale prostě se mi líbí nápad. Rostliny vydávají na obranu smrtelný jed, který donutí člověka sám sebe zabít. Ale jinak....hloupé dialogy (teď nemám na mysli rozhovor Wahlberga s umělou rostlinou, což je asi nejtrapnější scéna filmu), nulová pointa (jakoby se nikomu nechtělo vymýšlet něco složitějšího na vysvětlení) a Mark Wahlberg parodoval asi sám sebe, protože místama jeho výstupy byly vážně nechtěně vtipné.

90210: Nová generace (2008) (seriál)

Hodnotím po 8. dílech! Ano, bude to znít trošku morbidně, ale už mi tady chyběl seriál, jako je tento. Konečně jsem si odpočinul od všech těch kvalit (Zoufalé manželky, Lost, Prison break, Simpsonovi...) a mohl v pohodě fandit milostným pletkám, fetující zlodějce, naivní, ale krásné novicky i celému ansáblu, kde se to za chvíli bude hemžit podvodama, sexem každý s každým, bezcharakterností a kříváctví. Ano, jsem trochu morbidní!

Funny Games USA (2007)

To bylo trošku ujeté....vlastně celkem dost. To, že se zde vyskytují scény, které trvají cca 10 minut bez pohnutí kamery a nic se tam prakticky neděje (hlavní hrdinka se snažíí postavit se svázanýma rukama a nohama, minutový záběr na dům ve tmě), to se dá ještě překousnout, ale co se nedá, je....vlastně to nemůžu prozradit, nechci spoilerovat. Každopadně, něco co nepřekousnu, a vím, že nás je spousta, je obsaženo asi v posledních dvaceti minutách. To, co se tam děje, pohřbívá celou serióznost snímku hluboko do země.

Mamma Mia! (2008)

Od první minuty to je báječná, pohodová, veselá, vtipná jízda, kde exceluje nabitá energii a humorem Meryl Streep a notuje ty staré a pro mě velice oblíbené melodie od ABBY. Opravdu jsem se několikrát od srdce zasmál, snad jsem se letos ještě tak nepobavil, jako u tohohle, zvedlo mi to náramě náladu, pozpíval jsem si...prostě takový zážitek se podaří jen pár krát v životě. A bylo mi jedno, že to je jeden velký kýč, že je to sice přesládlý, ale i přesto kvalitní příběh, že ke konci to trošičku ztrácí dech a v posledních minutách už je to přehnané, ale čert to vem!!!