Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Drama
  • Animovaný

plakát

Pán tygrů - Lovci odměn (2021) (epizoda)

Při natáčení třetí epizody si každý z účastníků musel dát asi kýbl, nebo hrst lysohlávek. Prostě dobrý bizárek

Reminiscence (2021)

Vize filmu je velmi zajímavá, a věřím, že pokud by scénář napsal někdo jiný/schopnější, mohl z toho být vcelku dobrý trhák. Dovolím si dokonce tvrdit, že z toho mohl být velkofilm typu Blade Runner, či Minority report.  Obsazení filmu i když není úplně největší, je za to dost dobré. Bohužel však ani tito skvělí herci nedokáží zachránit děravý scénář, dokonce mi přišlo, že díky tomuto obsazení hlavních třech postav nezbylo už na aspoň obstojné další herce. Což jde vidět a výkony ostatních v tomto filmu občas působí téměř komicky. Toto bylo místy opravdu nekoukatelně nudné a hloupé. Přitom toho s nápadem na tenhle film mohli udělat tolik...

plakát

Titans - Purple Rain (2021) (epizoda)

Díval jsem se vůbec na hraný díl seriálu?  Většina z výkonů v tomto díle zní a vypadá opravdu jak kdyby to četli z papíru. Tohle se fakt nedalo... A to nemluvě o tom, jak rychle se příběh ukončil, přeskočili jsme několik zajímavých story lines atd.

Detectorists (2014) (seriál)

Na seriál jsem narazil opravdu náhodou a říkal jsem si, že to má celkem zajímavé obsazení. Nic o příběhu ani tak jsem si nezjišťoval, ale měl jsem náladu na klasický character driven britský seriál. A vlastně jsem dostal přesně to, co jsem chtěl až na to, že v takovém měřítku až jsem se nestačil divit. Tenhle seriál je prostě totální VIBE od začátku do konce. Už dlouho jsem neviděl něco co by mělo takovou duši a bylo dělané opravdu s láskou k filmařskému řemeslu. Kdo neuvidí, nepochopí.

plakát

Co děláme v temnotách - The Escape (2021) (epizoda)

Baron, a jeho návrat v této epizodě... To je něco neskutečně famózního. Možná i nejkomičtější díl zatím této série

Free Guy (2021)

Přiznám se, že tohle mě bavilo o dost víc, než Ready Player One. Mělo dokonce víc emocí, příběh, lépe zakomponovaný herní svět a dokázalo to krásně spojit humor s videohrami, jak se nepodařilo jiným filmům už ani nepamatuju.

plakát

Brooklyn 99 - The Good Ones (2021) (epizoda)

Epizoda o rasismu už tady byla, když strážníci napadli Terryho. A ta epizoda byla udělaná teda mnohem lépe, než tato. Chápu, že chtěli nějakým způsobem začlenit BLM, zvlášť když se jedná o seriál z policejního prostředí, ale tohle bylo bez jakékoliv špetky nápadu. První tři epizody dokonce natočili znova kvůli těmto věcem a covidu. A asi bych raději viděl ty originální díly, než tuto slátaninu.

Říše slunce (1987)

Mladý Christian Bale jakožto ještě dítě (13 let), milující vojenská letadla je zanechán na pospas v Šanghaji poté co je oddělen od svých rodičů. Musí se naučit přežít sám v zemi, kde Angličany a Američany nenávidí a pohrdají jimi. Christian Bale a John Malkovich v tomto filmu excelují, Bale ho možná i zastiňuje svým hereckým talentem. Před tím, než jsem viděl tento film, jsem byl vcelku skeptický ohledně hereckých schopností malého Christiana Balea, avšak tento film mne vyvedl v omyl a ukázal, že už jakožto malý kluk byl skvělý herec. Opravdu mě unesl natolik, že jsem si chvílemi říkal, zda nekoukám na nějaký dokument. Vlastně až na konci jsem zjistil, že byl režírován Stevenem Spielbergem a myslím, že je to dobře, jelikož jsem na tento film neměl zas tak velké očekávání. Film má opravdu duši, skvělé obsazení a srdceryvný děj.

Equilibrium (2002)

Začátek filmu mi dost připomínal film 1984, příběh byl poutavý do té doby, než se z toho stal Matrix. Osobně nic proti matrixu nemám, avšak ta hudba a až přehnaný souboj na konci se mi do tohoto prostě nehodil. Myslím, že ze samotného konce toho mohli vytěžit více, mohl být dramatičtější a hlavně poutavější. Takhle náš hlavní hrdina prostě jen šel a zabil vše, co se kolem něj jen pohlo, téměř bez sebemenšího škrábance. Závěrem už jen chci říct, že kdyby hlavní postavu nehrál Christian Bale, tak by tento film byl o dost, dost horší.

Ovládací panel