BrusVejn

okres Bratislava

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 11.11.2019  21:33

Veľké prekvapenie a musím povedať, že mi to sadlo oveľa viac ako trojka. Veľmi zábavné gagy, zaujímavá záporáčka a fantastické nové postavičky (Duke Caboom, Forky).

• 29.9.2019  23:22

Oproti jednotke a level nižšie. Strašne infantilné a otravné s minimom podarených scénok. Veľmi slabé 3 hviezdy.

• 29.9.2019  23:19

Film plný geniálnych momentov ale aj typicky nezaujímavej vaty okolo toho. Herci sú fantastický a hlavne Tom Cruise si už legendárne kradne film pre seba.

• 29.9.2019  23:15

Nieže by som ten film nejako nenávidel, ale je to strašne lacné, nezaujímavé, nudné a nevtipné.

• 20.9.2019  16:01
    Ad Astra (2019)

Kto očakával akčný film s Bradom Pittom vo vesmíre, musel byť riadne sklamaný, ale ja som našťastie vedel do čoho idem (narozdiel od niektorých prísediacich v kine). Tempom mi film veľmi pripomenul Blade Runner 2049, ktorý taktiež trošku narazil na divácke očakávania. Vizuál, Brad Pitt a celková atmosféra filmu je vynikajúca. Vykreslenie blízkej budúcnosti mi prišlo neuveriteľne presné a viem si predstaviť, že by to tak skutočne vyzeralo. Film túto budúcnosť vykreslil skutočne minimalisticky, nechválil sa so všelijakými technologickými vychytávkami, hologramami a podobnými hovadinami na ktoré sme zo Sci-Fi filmov zvyknutí. Veľmi to do filmu zapadalo narozdiel od akčných scén, konkrétne tej na ceste na Mars a v úplnom závere filmu. V závere filmu aj prišlo mierne drhnutie príbehu kedy sa začal byť príbeh trocha zbrklý a začali sa diať fakt zvláštne veci len aby sa postava ocitla na mieste a v situácii v ktorej sa ocitla. Celkovo filmu jednoducho niečo chýbalo a preto to nebude za plný počet, ale treba povedať, že je to jeden z najzaujímavejších a najlepších filmov roka.

• 20.9.2019  15:33

Príjemná oddychovka. Will Smith vo forme, hlavný záporák fantasticky bizarný a musím povedať, že filmu veľmi svedčí nízka stopáž.

• 20.9.2019  15:29

Priemerná komédia, ktorá pôsobí tak, že sa pár kamarátov stretlo pred kamerou a trošku si zablblo. A myslím, že toto konštatovanie nemá ďaleko od reality.

• 14.9.2019  17:29

Nevedel som že film bez príbehu môže mať takmer 3 hodiny. Druhý diel je neskutočne frustrujúci film. Prvý diel taktiež nebol žiadny zázrak, ale mal zaujímavých detských hrdinov a zasadenie v minulosti. Druhá kapitola však už nemá nič z toho, pretože sa odohráva v súčastnosti, detský hrdinova sú na plátne minimum času a tým pádom ho trávime s dospelákmi. Príbeh neexistuje (dospeláci sa stretnú v meste, bubák ich pár krát vystraší, dozvieme sa o nejakom mytologickom blábole a šup na záverečný súboj so šašom). Komplet všetky "strašidelné" scény sú doprevádzané hlasitým zvukom, takže s človekom logicky mikne, ale atmosféru to buduje nulovú. Po asi 50-tom hlasitom buchote na plátne som mal chuť odísť z kina, a to sme pravdepodobne neboli ešte ani v polovici tejto nezaujímavej nudy. Zdá sa mi, že režisér (a bohužiaľ aj štúdio) uveril vo svoju genialitu, pretože si inak neviem vysvetliť takú dlhú stopáž. Kľudne sa mohla z filmu hodina vystrihnúť a bolo by to len pre prospech veci. Človek sa teší na nejaký masívny príbeh a rozvíjanie mytológie a dostane totálnu hlučnú nudu. Dve hviezdy to nedostane len kvôli pár podareným scénkam (úvodná s homosexuálmi. klaun s dievčatkom na baseballe a návšteva a starej babičky).

• 4.9.2019  23:07

Dokument bez hlavy a päty, ktorý iba ukazuje nejaké pekné obrázky z koncertov a docela škaredé obrázky, ktoré asi natáčali Travisovi kamaráti na telefóny. Celé je to pozliepané v akom takom chronologickom poradí a má to prijateľných 84 minút. Ja mám Travisa rád takže som si to užil, ale znova by som to už nepozeral. Ten kto interpreta nepozná toho tento film asi príliš nezaujme.

• 23.8.2019  00:20

O americkej televíznej, filmovej tvorbe a showbiznise viem pramálo (v podstate nič), čiže pre diváka môjho typu nie je film príliš prívetivý. Aj napriek tomu som si užíval hereckú hitparádu DiCapria a hlavne Pitta, ktorý mal fantastickú postavu. Rovnako som oceňoval aj poctivé kulisy na ktorých bol ten vysoký rozpočet naozaj vidno. Typických tarantinovských trademarkov sa vo filme príliš nenachádza a rovnako sa niektoré scény tiahnu predsa len až príliš (čo nie je v tarantinovkách nič nezvyčajné ale tu už to bolo na hrane). Čo ma prekvapilo je, že vo filme sa ani nenachádza nejaký nosný príbeh a v podstate len sledujeme 2+1 deň amerického herca v úpadku a jeho kaskadéra. Počas prvých dvoch dní robia také tie zvyčajné veci - jazdia autom po meste, natáčajú seriál, opravujú anténu na streche alebo sedia v bare. Až v tretí deň sa konečne deje niečo zaujímavé a zábavné pre divákov a viem si predstaviť, že vďaka tomuto môže bežný návštevník kina označiť prvé 2 hodiny za pomerne nudné. Spomenúť treba aj linku s Margot Robbie, ktorá bola podľa mňa úplne zbytočná a príliš zdĺhavá. Každopádne ale treba uznať kvalitnú filmárčinu, herecké výkony, dobovú atmosféru a perfektný a zábavný koniec.

• 21.8.2019  01:46
    Bod zlomu (1991)

Scenár písal škôlkár, že áno? Prvá hodina dosť dobrá, ale potom prišli na rad zvraty a Patrickovi Swayzemu ruplo v lebeni. Keanu je fajn aj s akčnými scénami, ale stupídnejší príbeh je ťažko pohľadať.

• 17.8.2019  19:34
    Zombieland (2009)

Vo filme sa nachádza značné množstvo kvalitných gagov, ale celé je to také nijaké. Nič sa tam nedeje, prvá časť filmu sa odohráva v podstate v aute a na konci pravdaže musí prísť klasická sladká klišé omáčka.

• 11.8.2019  00:30

Stupidita. Film bol docela fajn dajme tomu prvé dve tretiny, ale potom sa postavy ocitli na ostrove s extrémne nestabilným počasím a išlo to dolu vodou (doslova). Laškovanie Hobbsa a Shawa bolo častejšie trápne ako vtipné (ale napr. Reynolds bol trápny celý čas) a vzhľadom na to, že to mal byť ťahák filmu to aj tak s výsledným produktom dopadlo. Čo sa týka záveru, myslel som, že časy keď sa vo filmoch na konci začnú desiatky postáv mlátiť pred domom na lúke holými rukami a do toho sa na bombe odpočítava zlovestná časomiera sú dávno preč. Bohužiaľ v tomto filme scenárista uznal za vhodné vymyslieť tú najgenerickejšiu akčnú pasáž aká len existuje a ešte to popritom aj vyzeralo strašne lacno. Chápem, že sa film nebral vážne a verím (pre ich vlastné dobro), že tvorcom išlo o over the top akčňák a všetko čo k tomu patrí, ale niektoré veci už jednoducho do roku 2019 nepatria. Dokým sme sa neocitli na ostrove rodinnej lásky a bratského odpúšťania bol film na tom slušne, ale ku koncu to bol vážne podpriemer. Ako celok, skrz na skrz priemerné 3 hviezdy.

• 9.8.2019  00:16

Lepšie ako som čakal, ale stále iba priemerný Marvel. Akčné scény sú ku zúfaniu nudné, hlavná postava o ničom, a humor takmer nulový (ako-tak to zachraňuje aspoň mačička a pár narážok na r. 1995, v ktorom sa film odohráva). Vyzdvihujem príbeh, v ktorom bolo pár podarených zvratov, ale zároveň veľa absolútne predvídateľných chvíľ. Tvorcovia mohli niektoré odhalenia súvisiace s shapeshifterovaním potiahnuť trošku dlhšie, mám pocit, že väčšina bola divákovi do minúty odhalená. V priamom porovnaní s Avengers: Endgame, ktoré som videl pred Captain Marvel, tomuto filmu chýba všetko čo robí Endgame výborným zážitkom. Osudovosť, humor, zaujímavé postavy a aj pocit, že o niečo v tom filme ide.

• 31.7.2019  01:01

O triedu lepšie ako prvý diel a to hlavne kvôli tomu, že tu humor kupodivu šlapal veľmi dobre, rovnako ako dialógy. Tie som si veľmi užil. Bohužiaľ tretinu filmu tvorí akcia a tá stojí za hovno. Jakea Gyllenhaala priam až zbožňujem, ale jeho postava je vskutku úbohá a odkedy začal po plátne pobehovať s dronmi, tak som sa už len tešil kedy tie akčné scény skončia. Napriek tomu vo mne film ako celok zanechal docela príjemné pocity, takže dostane slabé 4*. P.S.: Teším sa na tretí diel (vzhľadom na medzititulkovú scénku).

• 31.7.2019  00:53

Vynikajúci film s parádnymi hercami. Koncept sledovania dvoch postáv, ktorých cesty sa pomaly začnú prelínať, až sa na konci stretnú je vynikajúco natočený. Film odsýpa neskutočným tempom, je svieži, príbeh akurát prekombinovaný a s fantastickou bodkou na konci. V priamom porovnaní s Goodfellas, kde sa veľmi ľahko nájdu v príbehoch paralely, je v tomto filme vidno, že nosný príbeh s jasnou zápletkou, ktorá je budovaná od prvých minút, má výrazne navrch oproti životopisného odverklíkovaniu kariéry mafiána.

• 31.7.2019  00:45
    Mafiáni (1990)

Výborný gangsterský film, alebo skôr životopis. A ako klasický životopis sledujeme postavu od útleho veku až po v tomto prípade pomyselný dôchodok. A v tom vidím problém tohto filmu. Síce sledujeme v podstate podarený psychologický rozbor toho čo s človekom spraví pobyt medzi mafiánmi, ale filmu chýba nejaká nosná zápletka a je tým pádom trošku bez pointy.

• 31.5.2019  16:41

Síce film nedával zmysel a jednotlivé scénky po sebe väčšinou následovali preto lebo museli, ponúka film aj absolútne úžasnú a neopakovateľnú atmosféru. Priznám sa, že som metaforický význam filmu nepochopil počas pozerania, ale až keď som si o tom prečítal po skončení filmu, ale aj tak som som viaceré momenty filmu hltal. Andrew Garfield je výborný, ženské herečky krásne a kamera okúzľujúca. Škoda, že príbeh do seba nijako nezapadá a dvojhodinové pátranie po pravde nemá žiadne vyvrcholenie.

• 25.4.2019  01:36

Výborné zakončenie Thanos ságy a o trošku lepšie ako predošlý diel, hlavne vďaka menšiemu počtu postáv (mne ešte k tomu sympatickejších postáv). Trailery som nepozeral, ani som nevedel o čom film bude, takže príbeh ma príjemne prekvapil a preskúmal mne veľmi obľúbený subžáner. Humor šlapal na jednotku, efekty boli v pohode a zakončenie docela obstojné. Musím uznať, že ľudia, ktorý nevideli niektoré marvelovky si tento film užijú o dosť menej, keďže práve znalosť postáv, minulých filmov a krásne ukončenie niektorých príbehových liniek tiahnuce sa naprieč rokmi je to, čo robí z tohto filmu skutočný zážitok.

• 24.3.2019  22:16
    Vice (2018)

Mám slabosť na politické filmy a tento konkrétny je ako keby stvorený pre mňa. Bol by som ale radšej keby sa film viac venoval práve tomu viceprezidentovaniu, po ktorom je pomenovaný. Christian Bale je famózny a keď si ho porovnáme, s Malekom, ktorý získal Oscara za Bohemian Rhapsody, je to trošku k smiechu :)

• 24.3.2019  22:09
    Bumblebee (2018)

Rozprávočka. Neskutočne hlúpučký príbeh a nudná a niekoľkokrát lepšie videná akcia. Herci sú až na Hailee a krpca biedni a lacní ako z nejakého výpredaja skrachovancov. Pozornosť diváka udržuje iba podarený Bumblebee a sympatická Hailee. Do pokračovania odporúčam pridať o dosť viac humoru.

• 3.3.2019  17:07

Perfektný pohodový film. Nádherne vykreslené USA zo začiatku 60. rokov, road tripový námet, pekný a dojemnný príbeh a hlavne Viggo Mortensen, ktorý podal špičkový herecký výkon, v ktorom som mu veril každé slovo.

• 20.1.2019  16:29

Zábavný a veľmi štýlový film. Kupodivu akčné scény ma až tak nechytili a oveľa viac ma bavili dialógy a blbnutie všetkých zúčastnených postáv. Fisk bol veľmi fajn, ale jeho poskokovia mi prišli slabučkí. Najviac filmu pomohli rôzni Spider-Mani, tak dúfam, že sa v pokračovaní vrátia.

• 19.1.2019  13:35

Prvá polovica katastrofálna, ale akonáhle začala prehliadka psov, tak to postúpilo a niekoľko levelov vyššie. Výborný bol hlavne komentátor, to boli úžasné perly. Celkovo ťažký priemer.

• 12.1.2019  14:18

Čakal som niečo ako The Edge of Seventeen, ale dočkal som sa len docela mdlého filmu o introvertnom dievčati, kde sa nič nedeje a nemá žiadnu pointu. Zo začiatku sa mi to veľmi páčilo, ale potom to skĺzlo do vyššie popísaného priemeru. Jednoducho by sa to dalo zhrnúť do 3 slov: Fajn ale nuda.

• 9.1.2019  00:22

Bol to film dvoch (alebo troch?) tvárí. Tú prvú som si veľmi užil, tú druhú (keď sa to začalo zamotávať a Stephanie trošku šiblo) už podstatne menej. Pointou ale je, že je to výborný svieži film, ktorý bol síce veľmi klišovitý a ľahko odhadnuteľný, ale je to priam dokonalý kandidát na pohodový film k večernému nič nerobeniu. Anna je rozkošná, Blake sexy, a Aziat tiež ušiel.

• 5.1.2019  20:52

Takto presne si predstavujem film, ktorému sa po polke natáčania zmení režisér, na poslednú chvíľu sa prestriháva, mení sa scenár, dotáčajú sa scény, a nestíha sa s trikmy. Je to absolútny bordel, kde na seba nenadväzujú scény, príbeh nedáva logický zmysel, záporák je bez srandy najhorší, akého som kedy vo veľkofilme videl a snáď každá scéna bola natočená pred zeleným plátnom. Je to jednoducho úplne nechutný počin. Fyzicky som pri tom trpel.

• 5.1.2019  20:44

Veľmi fajn. Sympatické obsadenie, Evangeline Lilly má normálny účes a zaujímavo vyriešený záporák. Je to o chlp lepšie ako jednotka (ktorá mala záporaka riadne tragického) a výrazne to drhne len ku koncu, kedy pravdaže musela prísť veeeeliká akčná sekvencia, pri ktorej som tak jedine zíval. Neverím, že to hovorím, ale teším sa na trojku.

• 26.12.2018  19:45

Docela veľká zmena oproti prvému dielu, nedá sa povedať, že k lepšiemu. Treba uznať, že aj jednotka mala dosť lobotomistický scenár, ale pokračovanie to ešte trochu vyšperkovalo. Nie je to síce žiadna sláva ale bolo to fajn. Na tretí diel som vzhľadom na záver pochopiteľne zvedavý.

• 15.12.2018  16:18
    Pátrání (2018)

Bavil ma ten koncept. Je to prvý film, ktorý sa odohráva na pracovnej ploche, ktorý som videl. Veľmi ma zaujala vysoká prepracovanosť a vernosť, s ktorou tvorcovia rozprávali celý film na pracovnej ploche (aj keď tam bolo pár detailov, ktoré mali za úlohu posúvať príbeh, napríklad televízne vstupy). Škoda, že film a aj herci miestami pôsobili docela lacno, aj keď uznávam, že herecky to nemusí byť žiadna lahoda hrať celý čas pred počítačom. Príjemné prekvapenie.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6