Duna: Část druhá (2024)

Znova brilantná audiovizuálna žranica s bezchybným castingom (možno jedine ten Christopher Walken moc nezapadal). Na druhé pozretie ešte lepšie ako prvý krát.

Duna (2021)

Totálny audio-vizuálny triumf (audio tu má nadštandardné zastúpenie). Villeneuve vie.

Spider-Man (2002)

Spider-man je absolútna filmová klasika, film ktorým to všetko začalo. Ani po 20 rokoch nestráca nič zo svojho čara. Je obdivuhodné pozerať ako sa Sam Raimi vysporiadal s nedostatkomi danej doby, keďže nemohol použiť nekonečno digitálnych trikov. Nedá sa ešte nespomenúť dokonalý soundtrack Dannyho Elfmana. Tento film bude pecka aj o ďalších 20 rokov.

Dokonalý trik (2006)

Dokonalý trik je dokonalý film. Nolan na vrchole.

Top Gun: Maverick (2022)

Výborný film, ktorý krásne skĺbil nostalgiu a moderný súčasný svet v ktorom sa odohráva. V prvom rade je to audiovizuálna žranica hodná toho najväčšieho plátna, ale ani ten príbeh nie je vôbec zlý (narozdiel od stupídnej jednotky). Tom Cruise je znova v úžasnej forme a dokonca zvládol vyvolať aj pár emócií. Ostatní herci vôbec nezaostávajú a Miles Teller a Glen Powell predviedli naozaj presné výkony. Ešte pred dvojkou odporúčam pozrieť aspoň zhrnutie prvého dielu, na ktorý sa vo veľkom odkazuje.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Skvelá bodka za seriálom. Nádherne natočené, atmosférické a perfektné rozprávanie príbehu s návratmi do minulosti, ktoré podporovali posúvanie príbehu v súčastnosti (jedine návrat s WW bol zbytočný). Z Jesseho sa v BB stala ku koncu totálne nesympatická troska, ale v tomto filme sa mi naozaj páčil a kľudne by som si s ním dal aj viac. Super práca.

Zelená míle (1999)

Nádherný, dojemný, nikam sa neponáhľajúci film, skutočná tvorčia vízia zo starej školy. Výborné postavy, ktoré sú aj výborne zahrané, na čele s Percym čo je jedna z najzlejšich postáv vôbec.

Fargo (1996)

Dokonalý herci, atmosféra a hlavne príbeh s panoptikom postáv. Fargo je fantastická satira, ktorá sa postupne a nenútene počas celej stopáže mení v čoraz bizarnejší kúsok. Všetkého je pritom tak akurát, ešte jedna zvláštná vražda alebo satirická dejová odbočka a možno by to už nefungovalo.

Král (2019)

Skvelá historická konverzačka. Pekne natočené, výborní herci aj scenár. Čo tento film posúva o level vyššie je hlavne hudba a famózny Timotheé. Tu sa Netflix naozaj trafil do čierneho.