Redi

Rudo Očko

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 21.5.2017  20:27
    Legion (TV seriál) (2017)

S01 Nevím, jestli to bylo jen tím konopím po dlouhé době, ale je to slušný mindfuck. Carpenter, Kubrick, Lynch etc. Fans here.

• 9.5.2017  21:16

Slušné drama, kterému chybí víc drama.

• 9.5.2017  21:14

Předvídatelná blbost od začátku do konce, kde si celé okolí hl. protagonistů sedí na vedení.

• 16.4.2017  21:04
    Here Alone (2016)

Velice solidní a uvěřitelné nízkorozpočtové survivor zombie drama. Nečekat horor a už vůbec ne nějakou akci. Příjemné překvapení.

• 16.4.2017  20:48
    Moonlight (2016)

S nudnou, naprosto nezáživnou hl. postavou (i těmi vedlejšími... výjimku tvoří ironicky ta, která je tam jen na skok) v tom člověk těžko hledá něco víc, ať už má příběh jakýkoliv potenciál a má to sebelepší technickou stránku. Nejlepší film r. 2016? No, každý kdo něco zaslechl o předcházejících předávání "prestižních" cen filmové akademie a ukřivděné afromenšině, si to dá dohromady a není překvapen.

• 16.4.2017  20:04
    Mlčení (2016)

Býti hlavou v jámě by bylo pravděpodobně menším utrpením, než tohle dvou-a-půl hodinové sledování tajných křesťanů (ne)šlapajících na destičky zobrazující blahoslaveného Jesuse. Nezachrání to ani Scorseseho režie a úžasná výprava... no, zachrání, od toho, aby to nebyl u mě totální odpad. Chápu ale, že pro křesťany a ne úplné ignoranty to může být právem výborný snímek. Jistě si film "užije" i třetí sorta diváků, a to intouští pozéři. :)

• 26.3.2017  07:44

Bleed for This je nejbolestivější boxerský film, aniž by musel být boxer v ringu. Stačí, když vysedá z auta. Škoda, že samotné zápasy jsou NUDA. To ale tolik nevadí, výsledek je jasný "True story" a jde především o tu omáčku kolem. Nefalšovaný box si můžu pustit na youtube kdykoliv. Překvapil Eckhart, kterého jinak nemusím, a chvíli mi trvalo, než jsem ho poznal (o obsazení vedlejších rolí jsem neměl šajn). Nejen kvůli umělé pleši a panďeru, ale i ten výkon byl jinde, než od něj znám a dost mě kupodivu bavil. Příběh opravdu neuvěřitelný, jak párkrát zazní v samotném filmu.

• 19.3.2017  09:08
    Taboo (TV seriál) (2017)

S01: Hardy opět dokazuje, jak je boží, přestože je první série jen "vlažný" úvod.

• 19.3.2017  09:04

Nepřeberné množství způsobů, jak pokračování tohoto kultovního snímku zkonit. A ono kupodivu ne... já byl skoro v sedmém nebi. A konečně si taky nějaký rejža všiml, že se telefony přes noc musí pichnout do nabíječky. Palec hore pro Dannyho, ale Trainspotting je jenom jeden, tak to do plných není možné. (Kino Hvězda; 7.02.'17)

• 19.2.2017  23:01

Komornější krimithriller s prvky nevtíravé romantiky s oblíbeným Hardym, vždy vítanou Repace, pěkným psíkem a dvojníkem mého bráchy z Na dřeň. Dobrý.

• 29.1.2017  16:47
    Rozpolcený (2016)

Byl jsem z toho sám takový rozpolcený. Chvílema některé scény dost iritovaly, včetně výkonu McAvoye, chvílema se mi to hodně líbilo. Linka s doktorkou zbytečná, nezajímavá, nudná (skoro jsem podřimoval a jen si říkal, ať už ty scény proboha skončí), škoda že si nevystačili s jedním prostorem a čtyřma lidma, i když to by zase musel Shyamalanovi někdo pomoct s dialogama, protože to není jeho nejsilnější parketa, jak předvádí i zde. Anya je opět boží. (Po)Titulková scéna pobavila. (Kino Hvězda; 25.01.'17)

• 25.1.2017  22:05

29 dní poté na houbách. Ne tak precizní, ale za dlouhou dobu nějaký nadprůměrný “zombie“ nehoror.

• 22.1.2017  21:03

Za tu utomobilovou naháněčku v rozpadající se kraksně před hummerama několik stovek metrů bludišťáka dolů. Blbca si, Nicholsi, dělej z někoho jiného. Ke konci zprznit jinak celkově pozitivní dojem takovou hovadinou... Tss tss.

• 15.1.2017  21:34

Taková milá minimalistická psychóza. Je-li chuť, určitě stojí za pozornost.

• 7.1.2017  08:21
    The OA (TV seriál) (2016)

S01: Mám tu “mezidimenzionální“ tvorbu B. Marling, které se tak často věnuje nejen herecky, rád, takže na OA jsem se těšil. A pilot rozhodně nezklamal a dal příslib další její pecky. Bohužel se to po pilotu s dalšíma epkama jaksi nepohlo z místa. Po hodinách tlachání a opravdu přiblblých tanečcích ve skleněných klecích, to zůstalo téměř tam, kde to začalo. Údajně by to měl být jen úvod a ještě by se to mělo někam posunout další řadou, tak snad tomu tak bude. Potom rád přidám další/ho bludišťáky/a. Postavy jsou krapec nesympatické, na druhou stranu jsou dost lidsky uvěřitelné, takže takové líbí/nelíbí. A s vysvětlením vrácení zraku mě teda dost zklamali.

• 7.1.2017  08:07
    Hap & Leonard (TV seriál) (2016)

S01: H&L je náhodou fajnová odlehčená buddy "fargovina“ se slabšími dialogy, pomalejším tempem a sledováním jediného dění. Určitě to není nic extra utahaného, jak se nám tady nějaký expert snaží namluvit (zase nějaký ko*ot, co rád demotivuje lidi po jednom díle). Pro ty, kdo potřebují akci a hektolitry krve od začátku do konce, no dobře, to nebude, protože toho si užijeme “až“ v druhé polovině. V prvních třech ep. sledujeme plánování a nalezení pokladu, v posledních třech ep. následek toho. Do toho dobová buranská/jižanská atmosféra osmdesátek se stálým debatováním o následcích šedesátek, párek psychopatů, přičemž ona jak vystřižená z nějakého grindhouse revenge BDSM porna a on jak profesor historie... k tomu vděčné obsazení (Ch. Hendricks, M. K. Williams... i ten J. Purefoy)... prostě pohodys. Do další řady snad zapracovali na dialozích, ať je tam ten buddy humor víc cítit a ať jsou ti čtyři bludišťáci stoprocentní.

• 7.1.2017  07:55
    Morgan (2016)

Teda na to jak to je už poměrně ohraný, prvoplánový námět, Kate Mara se mi nelíbila, scény na pěsti jsou na pěst (naštěstí jsou jen dvě), úplný závěr jsem měl přečtený už v první půlce první půlky druhé třetiny filmu, ne-li dřív, tak se mi film líbil a bavil. Za pochvalu stojí vizuál a Anya Taylor-Joy (aká to náhodička, že před Morgan jsem se díval na The Witch. Tststs. Každopádně sledovat tento ufonsky roztomilý ksichtík do budoucna... teda do té doby, než skončí u Marvelu), no a celkově casting je v klidu. Čtu tady, že se postavy chovají hloupě. Toho jsem si nevšim. Iracionálně ano, ale ne hloupě... řekl bych, že to je tak nějak taky myšlenkou toho filmu, že není tak lehké se emočně odprostit od výtvoru jen proto, že “to“ není “živé“, a podle toho se racionálně rozhodovat... nebo tak něco :)

• 7.1.2017  07:35

Kurec, po pár měsících, kromě mrtvé hérečky, vůbec nevím o co tam šlo. Ale že jsem se u těch dialogů a Goslingové komediální přetvářky nasmál do tónin šimpanzího nadšení v říji, si pamatuju dobře.

• 19.12.2016  22:01
    Westworld (TV seriál) (2016)

HBO se chytlo konečně scifi... Možná trochu roztáhlé, ale jinak super. Teď už od hbo něco z vesmíru a můžu umřít.

• 8.12.2016  23:25
    Quarry (TV seriál) (2016)

Ten případ, kdy se člověk po skončení Banshee těší na novou chuťovku od Cinemaxu (určitě nečeká nic moc podobného, akčně našláplého) přesto dostane nudný příběh v podání naprosto nudných až krajně nesympatických postav = co se jim stane, co s nima bude? Nezájem!. A když je to v největší míře případ hlavního hrdiny, tak tomu nepomůže ani jinak luxusní filmařina s dobovou, syrovou a uvěřitelnou atmosférou. Zklamání (hype) roku (společně s The Night Manager). Poslední dva díly setrvačnost největší, a to jen kvůli tomu, abych to mohl náležitě zdrbat. Ruce pryč!! Na druhou řadu by se jim trailer musel hodně povést, aby mě zlákali. Naštěstí má Cinemax jiné esa v rukávu.. Micronesian Blues

• 6.12.2016  21:49
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

S01;S02: Magořina od jednoho z předních tvůrců LOST, z HBO produkce a v hudebním doprovodu M. Richtera. No neber to! Každému se nemusí líbit, že mu není všechno polopaticky vysvětleno, že musí zapojit jistou dávku empatie a pochopení, že není předmětem příběhu “kam 2% populace zmizela“, ale “vyrovnání a přízpůsobení se této události těch pozůstalých“... ale já to žeru. // Final Season: duben 2017

• 6.11.2016  20:08
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Škoda, že se to táhne jak sopel, přestože to má jen 6 epizod.

• 6.11.2016  20:00

Gondry se zase vykašlal po nějaké době (Prosíme přetočte, Zelený šušeň) na svůj osobitý styl. A tentokrát už jsem nenašel tu sílu dokoukat to. Prvotřídní nuda.

• 6.11.2016  19:40
    Saulův syn (2015)

Super audiovizuální zpracování s žalostným dějem v čele s iracionálním chováním nejen hl. postavy.

• 30.8.2016  21:50
    Komorná (2016)

Jak jsem viděl v programu Park Chan-Wook, bylo jasné, že víc nemusím vedět a vyrazil jsem na film zcela naslepo. ,,Přece nemůže zklamat, když se mu to za jeho tvorbu podařilo jen jednou.“ Jaký je výsledek? Rozpolcený. I když mě Park těmi svými režisérskými ujetými nápady, způsobem vyprávění a audiovizuálem opět pobavil, nemůžu už tak stoprocentně říct to samé o samotném ději filmu. Tím netvrdím, že by to bylo vyloženě špatné, očividně si to u spousty lidí nadšení najde, někomu možná jen postačí velice koukatelné lesbické scény, ale jsem u něj zvyklý na jiný standard a nezbývá mi, než stále vysněně doufat, že ještě někdy udělá další špičkovou Vengeance trilogii nebo něco jiného temnějšího, duchaplnějšího a vážnějšího (zde chybí tak trochu zapsaná v žanru „komedie“) rázu, jak jsem u něj zvyklý. (Kino Hvězda; 23.8.’16)

• 15.5.2016  18:11

Béčkový příběh v superiozní nadupané akci z pohledu prvni osoby. Který malý/velký kluk by to nebral? (Kino Hvězda; 13.05.'16)

• 3.3.2016  21:50
    The Visit (2015)

V dnešní době horor stylu "rodinka dojede do baráku a všude jsou bubáci" mi to zabralo několik hodin, ale nakonec jsem našel něco, co mě fakt potěšilo. Ovšem kdybych předtím znal celou "mytologii" z traileru, tak ztráta času - takže bacha na to, nic nečíst, nesledovat a rovnou do toho!

• 2.3.2016  18:42
    Bílý Bůh (2014)

Rodinný film o rasistických maďarech, kteří jsou příčinou zplození obávaného gangu na speedu, jejichž největší hrozbou a detoxikačním činitelem je [SPOILER ALERT].............. obávaná trumpeta.

• 2.3.2016  11:55
    Amer (2009)

Audiovizuálně skvostná, nicneříkající nuda. Italská kinematografie 60. a 70. let, na kterou film údajně odkazuje, mi nic neříká a hrát si na "fajnšmejkra", přičemž bych měl vyhledávat a oceňovat po obsahové stránce nejnudnější artové filmy, byť v super provedení, se mi nechce. Věřím, že v kině bych si ho užil víc a šel s hodnocením výš.

• 29.2.2016  19:22

Potom, co se G. Ritchie zaprodal Hollywoodu (počínaje Sherlock Holmesem z r. 2009) a přestal si tedy psát vlastní scénáře, mě už moc nebaví. Tím pádem už ani na soundtrack není chuť.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12