• Romantický

Rytíři spravedlnosti (2020)

Nezabudnutelný filmový zážitok! Humor a vážnosť a dojemnosť a radosť, akú mi v rámci filmov dokážu priniesť iba severania.

Domov (2013)

,O tom je predsa život. Nájsť niekoho, koho lúbiš.'

Florencino knihkupectví (2017)

Takto to dopadne, keď vás k filmu zláka názov a láska ku knihám.. Film mal obrovský potenciál, o to viac som sklamaná tou nepríjemnou nudou, ktorá sa, bohužial, tiahla celým príbehom .. Jednu hviezdičku knihám, druhú roztomilej herečke v hlavnej úlohe.

Terry Pratchett: Choosing to Die (2011) (TV film)

Bolestivé pre tých z nás, ktorí vyrastali s Terryho Zemeplochou a sebecky dúfali, že sa v zdraví dožije aspoň 120 rokov, aby mohol písať aj naďalej. Na tento prekliaty svet je z roka na rok ťažšie sa usmievať, s Terryho knihami to však ide omnoho lahšie. K téme eutánazia - odísť zo sveta skôr, ako sa z nás stane prázdna schránka bez pamäti a citov mi príde ako ušlachtilý plán.

Přednosta stanice (1941)

Česi majú najchutnejšie pivo, najkrajší jazyk a najlepšie staré filmy. Koniec hlásenia.

Ona (2013)

Môj OS by mal hlas Vladimíra Dlouhého a pred spaním by mi čítal. Je úžasné, že dokážeme cítiť lásku aj bez fyzického kontaktu. Ak by som sa však zamerala na Theodorovu osamelosť, film by mi zlomil srdce. Snímok, ku ktorému som potrebovala dozrieť..

Švadlenka (1936)

Za prvé - film si dovolím označiť ako holčičí. Za druhé - Věra Ferbassová je česká Marilyn Monroe. Obrovsky roztomilá a zábavná. Pre mňa bola práve ona ťažiskom celej tejto milej a vskutku vydarenej komédie. Za tretie - pozriem si ho ešte minimálne sto krát.

A Quiet Passion (2016)

Jste ve své neposlušnosti sama, slečno Dickinsonová! Nádherné zobrazenie nezávislosti jednej krehkej a nepochopenej ženy, ktorá vo svojich riadkoch zhmotnila obsah vlastnej duše.

Očím skryté (2016) (TV film)

Sestry Bronteove dali svetu obrovský kus zo svojich nepokojných sŕdc a z tohto mohla byť nádherná záležitosť, pripomenutie večnosti ich literárného prínosu, nebyť toho zbytočného a dojem rušivého Branwella..

Tenkrát podruhé (2019)

Říkáš, že se změnila, ale ty už taky nejsi stejný. Namísto utápění se ve vzpomínkách na její tehdejší já, hledej v ní to krásné, smutné, překvapivé, co měla tehdy a má i dnes. Úsmevný francúzsky bizár, alebo návod na prežitie pokročilých vzťahov.