koudi

<< předchozí 1 2 3 4
    • 18.1.2014  17:40

DiCaprio, Scorsese 2xOscar

• 5.1.2014  11:55
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Malinko jsem se bál, protože jsem knižní předlohy četl, ale hned první díl odzbrojil všechny mé obavy. Po druhém dílů (podle uživatelů nejslabší) mohu hodnotit plným počtem hvězd a 90%. Jen doufám, že si to producenti nezkazí zbytečným prosazením dalších scénářů, které by už nebyly dle předlohy.

• 5.1.2014  11:50

Kouzelné prostředí, děj, postavy, efekty, jeden velký fantazy koncert, kino 3D, parádní zážitek a vůbec mi nevadí, že to je třeba roztahané či to plně neodpovídá knižní předloze. Jacksona si prostě vždycky užijete. 90%

• 3.1.2014  20:31
    Rivalové (2013)

Režie, kamera, střih, hudba, herci, děj, napětí, zvraty, rivalita - 95%

• 3.1.2014  13:16

+herecké výkony, dějové období, hudba / -nulové napětí = zasloužený oskar pro Colina a 85%

• 2.1.2014  17:03

Allen viděn poprvé, vyšperkovaný scénář, dialogy, gradace děje, závěr, herci.

• 17.2.2013  18:14
    Argo (2012)

Affleck rocks!!! Třetí film, který je podložen skutečnými událostmi a potřetí nezklamal. Atmosféra, autentita a ještě hlavní herecká role sedla jak prdel na hrnec. Přesto, že celý děj byl velice předvídatelný, tak jsem byl celou dobu napnutý jak trenky a do závěrečných titulků jsem nevěřil, že to dobře dopadne. Rodí či zrodila se legenda.

• 26.12.2012  21:58
    Atlas mraků (2012)

Jako Wachowští umístili Matrix do roku 1999 mezi spekulace o kybernetickém konci světa a zrcadlili tehdejší pomalé procitání lidí, že by se nám mohlo stát něco velkého, tak trefili Atlas mraků do doby, kdy končí májský kalendář, spekuluje se o konci světa, přechodu do další etapy lidské cesty, atd. Film z nesystematického přeskakování scén a prolínání dějů dospěje až do epického konce, kde každý vnímavý člověk musí pochopit poctatu celé projekce a její vzkaz pro dnešní dobu a lidské vědomí. O hudbě jsem nepochyboval, ta byla excelentní, ale že klapne kombinace Hankse s Berry, to určitě věřil málokdo. Pro mě film roku a po dlouhé době i komentář s 5*.

• 29.10.2011  11:31

Bohužel neviděno v 3D. Bohužel jen 3*.

• 28.10.2011  16:57
    Drive (2011)

Nečekaně povedené. Gosling je pro mě příjemným překvapením. Celé drama je odehráno v úplně jiné poloze než jsme zvyklý, ale o to víc se nám společně se skvělou hudbou zažere pod kůži. Škoda toho až moc přímočarého konce, to ubralo hvězdu z mého hodnocení. Režie 5* Hudba 5* Scénář 4* Herci 4* (Gosling 6*).

• 5.3.2011  12:02

Jojo tohle můžu. Statham stylovej jako vždycky. Scénář už nespočetněkrát ohraný, ale Arthur Bishop pro mě vše zachraňuje svojí elegantností a precizností.

• 26.2.2011  19:00
    Skyline (2010)

Vykrádačka spousty emzáckých sci-fi předchozích let s výbornými vizuálními efekty. Myslím, že film měl daleko větší potenciál. Scénář společně s herci tento snímek dostal do podprůměru. Celou dobu si říkám, že to na ty tři hvězdy je, ale ten konec to zabil. Tak stupidní jsem ho opravdu nečekal.

• 31.7.2010  22:06
    Predátoři (2010)

Čekal jsem horší slátaninu, ale že Brody bude napodobovat Arnieho to bylo už fakt moc :)

• 31.7.2010  22:04
    Počátek (2010)

Nolan jen potvrzuje to, že je BŮH.

• 24.6.2009  12:49
    Gattaca (1997)

"Nebyl jsem stvořen do tohoto světa, ale najednou se mi ho nechce opustit. Říká se, že každý atom v našem těle býval součástí hvězdy. Možná, že neodcházím. Možná letím domů."

• 9.3.2009  22:08
    Náš vůdce (2008)

Další výborný snímek z řady manipulování s lidmi. Hodně realistické a dobře natočené.

• 20.2.2009  18:17
    Yes Man (2008)

Yes, yes, yes. Jim Carrey se vrátil ke svému stylu a opět si ho přesouvám z bahna do kolonky vynikajících herců. Příjemná komedie, kterou má Carrey ve svém držení od začátku do konce. Nápad a hudba také vynikající. 4,5*

• 20.2.2009  18:14
    Futurama: Fialový trpaslík (video kompilace) (2009)

Opravdu slabý poslední film od Futuramy. Vytratil se vtip, hlášky, příběh. Dost mě to mrzí, protože už Benders Game byla slabá a teď tohle. Budu si muset opět shlédnout seriál, abych si napravil chuť.

• 10.2.2009  21:47

Sice výborný nápad i občasné scénky, kterým se člověk může zasmát, ale výsledný průměrný děj a zakončení mě nějak nenadchlo. Rogen hraje opět dobře, ale přiblblé okolní postavy mě akorát nudily.

• 10.2.2009  21:44
    Gran Torino (2008)

První polovina filmu hodně slabá, až jsem si říkal, že to nemůže být od Clinta vážně myšlený. Sýpající, plivající stařec a zdlouhavý děj mě opravdu nudily, ale ve druhé půlce, kdy se začnou odkrývat charaktery jednotlivých postav a dochází k očekávanému vyvrcholení už jsem opět Clintův um začal nacházet. Na konci filmu jsem byl vcelku spokojený s výkonem.

• 10.2.2009  21:37
    Výměna (2008)

Tento Clintův film jsem viděl v úzkém časovém sledu po Gran Torinu a Million dollar baby, takže si myslím, že můžu objektivně posoudit, že tento film je u mě na první příčce mezi jeho dramaty. Naprosto strhující příběh se skvělým soundtrackem a dokonalou dobovou kulisou. Angelina zahrála až neuvěřitelně dobře, což mě dost překvapilo a ve spojení se silným příběhem jsem na konci opravdu jen vydechnul spokojením.

• 28.1.2009  21:08

Mám rád sci-fi, mám rád středověk, ale tadyten mix teda nevyšel. Mnohonásobně omyté téma o vetřelci v obnošeném kabátě a bezduchém příběhu, opravdu jsem zklamaný :(

• 25.1.2009  17:33

Nikomu z poroty na letošních Oscarech nezávidím jejich pozici, protože letos se sešla velice silná dramata a jsem velice zvědavý jak to dopadne. Rozhodně tento snímek je z nich pro mne nejůpřímnější.

• 20.1.2009  10:46
    RocknRolla (2008)

Ritchie si drží svůj neotřelý styl. Bohužel příběhově už ne tak vybroušené jako Snatch nebo Lock, Stock and Two Smoking Barrels, ale pořád splňující kvótu směsice akční, gangstarské a hláškové komedie s charismatickými postavami. Od rocknrolly sice čekáte něco víc, ale myslím, že se povedl.

• 15.1.2009  22:51
    Jezero smrti (2008)

Opět film o tom jak se z obyčejné věci může stát horror. Dosti mi to připomínalo Funny Games, jak si režisér hraje s psychikou diváka a nechává ho takřka celý film v napětí a to né takovém jako u lekacích horrorů, které moc nemusim kvůli jejich nulové kreativitě (ticho a pak najednou řev a něco skočí na obrazovku, kdo by se neleknul), ale napětí psychické, kdy se občas přistihnu, že mám nějaký sval v křeči :).

• 14.1.2009  11:58
    Wrestler (2008)

Aranofskyho komerční snímek, kde už sice není tolik znát jeho netradiční režie, kamera, střih, ale výborně zpracovaný sklonek života wrestlingové hvězdy, který vás pohltí svou přirozeností a samozřejmě dechberoucím Rourkovo výkonem. Pro mě 4,5*, ale za prdelku Marisi Tomey je to 5*.

• 14.1.2009  07:59

Po stránce příběhu docela zklamání. Skoro žádné Peggovské prvky, jen obyčejný sladký příběh, ale Simon si svou tvář udržel a opět bavil celý film...jemu dvě hvězdy + dvě za film.

• 11.1.2009  23:42
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Awe ..... waiting for it ......... some !!!!!!!!!!!!

• 3.1.2009  20:50
    Úkryt (2002)

Promakaný thriller, hlavně kamera se zvukem. Fincher opět předvádí, že je mistrem ve svém řemesle a Foster se role povedla.

• 3.1.2009  17:26

Nevím, nevím. Všechno bylo v pořádku -hudba, Pitt a Blanchett, Fincher, kamera, nápad celého filmu, ale já se prostě nějak nebavil, možná je to tím, že mi trailer prozradil takřka celý film a po zkouknutí jsem měl pocit, že jsem viděl opět jen ten trailer.

<< předchozí 1 2 3 4