Ingrid

Iva J.

Česko

<< předchozí 1 2
    • 22.11.2014  14:24

Je hodně vidět, že Nicolas Vanier je především dokumentarista a milovník přírody, než filmový režisér. Film je přehlídkou velkých celků, záběrů krajiny, drsného i krásného prostředí hor, ale to vše je pak tak trochu vykoupeno horším vedením herců a marnou snahou dostat filmovými prostředky z příběhu hlubší prožitek. Obě knihy o Belle jsem četla jako hodně malá, takže s pozměněným dějem jsem nějak velký problém neměla, beztak jediná vzpomínka byla něco jako "kluk zabořený v huňatém, bílém kožichu", a tyto scény nechybí a jsou samozřejmě nejlepší. Velmi povedená je hudba v čele s ústřední písní od Zaz, kterou nazpíval i sám hlavní představitel https://www.youtube.com/watch?v=0Y9kAKzFG50.

• 27.8.2014  17:03
    Pronásledovaní (TV film) (1991)

Konceptem nijak výjimečný duchařský, televizní snímek - rodina v novém domě, nevysvětlitelné události, vznícený topinkovač, padající lustr, neznámé hlasy...nicméně se tu najdou dvě zajímavé skutečnosti. Za prvé, stejně jako v nedávném a úspěšném The Conjuring, se tu setkáte s postavami manželů-záhadologů Warrenových. Za druhé, dojde tu ke znásilnění, ovšem pána domu, což je na duchařinu z 90. let hodně neobvyklé. Ačkoliv jsem celkově nečekala vůbec nic, vyklubal se z toho možná i lepší průměr, duch/démon nedá obyvatelům příliš vydechnout, pár míst bylo povedených i co do strašidelnosti.

• 5.8.2014  21:03
    Gravitace (2013)

Opravdu (asi můj nej 3D) zážitek, za celou dobu jsem ani nemrkla...totiž vlastně ano, když na mě letěl roj úlomků ze satelitu...to jsem zase pro změnu ani nedýchala..

• 8.6.2014  14:22

Tohle bylo tóčo, žádné šimrání, hodně řezání, bodání, rozbitých dámských hlav (spoiler - hlavně ta vysypaná z krabice byla okouzlující - konec spoileru), ale to vše v ničem laciném, ale filmařsky vytříbeném áčkovém thrilleru. Bylo by to za čtyři nebýt hudby, která však tento příběh o pomstě posílá do pětihvězdičkového nebe.

• 31.5.2014  20:27
    Blood Bath (1966)

Bohužel celkem o ničem B&W horůrek s upírskou tematikou a primitivní zápletkou. Vlastně tu pobíhá jen takový pseudoupír - umělec, jehož "řádění" je pochopitelně především úsměvné. Co se týká verze, tak podle zdejšího výkladu kuska, mám k dispozici asi jakousi základní, pouze hodinovou verzi, kterou odvysílala televize AXN s českým dabingem (pro zajímavost Lori Saunders - Lucie Vondráčková). Jinak nádherný plakát, což je ale asi tak téměř vše, co by se dalo pochválit, plus některé noční scény města.

• 16.3.2014  17:45

Tato krimi je bohužel jen dobrá a přestože těmto filmům sedne pomalé tempo, tady je přeci jen až příliš ucourané, takže po nějakých 90 minutách už jsem se přistihla, že lehce nevnímám. K dobru je samozřejmě celá plejáda velkých hvězd + v malých rolích herci, jejichž jména povětšinou neznáme, ale jsou nám povědomí z mnoha a mnoha francouzských filmů. Jinak, jako vždy, se tu Delonova postava ocitá v centru vyšetřování a tentokrát i zájmu mocenských skupin. Po zhlédnutí budete rozhodně ještě více milovat politiku a vše co k ní patří.

• 15.3.2014  11:20
    Pionýři hororu (TV seriál) (2013)

Za filmy celkově spíše 3*, ale jednu přihazuju za myšlenku a realizaci projektu jako takového a za nadšení a snahu všech zúčastněných. Do podprůměru samozřejmě stahuje plastikové cosi Fanda a tak trochu home video o Zle pod drnem, zatímco o hororový nadstandard se postaral příběh ze školních lavic Třída smrti, pohádkově laděný Dům 66b a moje (ihned) srdcovka Masožravý obraz. Ostatní se potloukají tak někde mezi 2-3*, přičemž více či méně zabavily, ale neohromily. Určitě je velkým plusem, že se tu nikdo nesnažil o nápodobu novodobých duchařin, ne že bych tvůrce podceňovala, ale příliš víry v podařený výsledek nemám. A postrádala jsem Kosárnu, obsaženou i v traileru, ale nakonec nezařazenou, snad se dočkám třeba v příští sérii...

• 17.7.2013  00:45

Nezaznamenala jsem sice žádný silnější a hluboký moment, nicméně namísto fragmentů zůstala příjemná, celková vzpomínka na dvě hodiny, které jakoby trvaly jen dvě minuty, ani žádná OT myšlenka neměla šanci se do hlavy vloudit. Kaiju se vynořují jako na běžícím pásu, takže si je patřičně užijem, zároveň si ale takto trochu navzájem zevšedníme. Jsme ochuzeni o napětí a očekávání než se tvor objeví, ale je to pořád lepší, než typ monster filmů, kde se musíme protrpět k posledním deseti minutám. Plusem jsou některé roztomilé, béčkové nápady (loď zapíchnutá mezi dva mrakodrapy, živí paraziti sebraní z těl mrtvých, přerostlých rošťáků), mínusem detailnější snímání bitek.

• 22.9.2012  14:09

DVD mě stálo nehorázných 10 Kč, takže vyhazovat ho nebudu, ale rozhodně už si ho ani nikdy nepustím :-D

• 10.3.2012  00:39

Nic proti adaptacím, naopak. Ale v tomto případě se asi nikdy filmové zpracování nebude moci rovnat mnou obdivované suverénnosti a zároveň lehkosti, s jakou byl příběh napsán spisovatelkou Susan Hill (specielně u působivějšího, vygradovaného konce jsem možná i pomuckala nervozitou stránky). Strašení Arthura v domě je ale téměř totožné včetně infarktového houpacího křesla, tak to má být. Panoramatické pohledy na mokřiny jsou jedním z dalších kladů. Celkově ale snímek vychází jako průměr, formálně i stylově rutinně, tedy neurazí - nenadchne.

• 11.1.2012  00:47

<3<3 <3 :D

• 3.7.2011  23:31

Sakra, kam se poděl Mojo?:( Z dvojky jsem viděla jen útržky, ale i tak si troufám říct, že trojka ji lehce překonává. Ne, že by to byl nějaký režisérský či scenáristický zázrak, ale v poslední hodince se Bay transformuje na Emmericha a točí a točí dokud se všechno kolem nezřítí, nerozpadne a neroztříští na atomy.

• 29.10.2010  13:41
    Casa del tempo, La (TV film) (1989)

Fulci se k mé radosti pustil do boje s jakousi časovou smyčkou, to můžu. Nic extrovního to sice není, ale nějaká originalita z toho odbívá:), a hlavně bych ani nezpoznala, že jde o televizní produkt. Jak víme, čím novější Fulciho dílo, tím míň gore, takže až na pár děr do břicha a jednu do ruky, nic, plus i šetřil s detaily na oko, to už je prakticky neomluvitelné. Ale jinak jsme spolu strávili pohodový večer, ostatně jako vždy.

• 4.9.2010  19:50
    Mutant (TV film) (2002)

Pěkná micina, mám ráda tahle nasraná, přerostlá, digitální zvířátka, prokládaná duchaplnými dialogy:)

• 22.7.2010  21:04

omg, doufám, že na to někdy někdo napíše neoformalistickou analýzu :-) Opravdu nejen áčkama a béčkama živ je člověk, máme i další kategorie, neméně kvalitní:)

• 21.3.2010  15:34

Slaboučké jako Dariovy obnošené trencle, škoda. Pravdou je, že naděje umírala poslední, ale taky teď umřela definitivně. Nejhorší, že Enzo vlastně s případem vůbec nehnul, akorát se donekonečna beznadějně otíral, jakoby to s ním mělo každou chvilku švihnout, a vše musela zařizovat Linda. SPOILER - Naprosto nepochopitelným místem ve scénáři bylo, když Celine byla objevena, ale Enzo ji nechal někam zmatenou utéct, a zanedlouho potom mu zmizel i vrah, zatímco on sám si hrál v koupelně s tubou prášků, wtf? Ano je pravda, že pak by film měl jen 60 minut, bylo třeba trochu to ještě natáhnout. KONEC SPOILERU. No nic, zkrátka se Argento nadále chce živit točením filmů, ale možná je čas pověsit řemeslo na hřebík, vzít někde místo na vrátnici a psát si jen tak pro radost....

• 16.12.2009  10:31
    Antikrist (2009)

Pro otrlé a navyklé na koukání kdejakých explicitnůstek nic moc šokujícího, filosoficky pro někoho přeplněné, pro někoho prázdné, celkový výklad si každý může udělat po svém. Jakkoliv Lars během natáčení trpěl depresemi, zdá se mi, že si z nás stejně jen dělá prdel, hlavně tedy z těch co zas budou vymýšlet sto i vícestránkové rozbory a hledat význam každé ohnuté větvičky, který stejně mohl autor při svých stavech myslet úplně jinak. Oproti emotivnímu, hlubokému, něcoříkajícímu a navždy nejspíš nejlepšímu Trierovu dílu Prolomit vlny, je Antikrist jen taková nabubřelá bublina, ve které ani muka páchaná na ústřední dvojici nezvednou ze židle, možná po odsledování neskutečně nudné první hodiny dokáží nadzvednout víčka. Pro potěchu oka snad alespoň Prolog, Epilog a staticky natočené záběry v zamlženém lese. Lišák vládne.

• 14.12.2009  08:38

Únavně jednotvárné a zdlouhavé (už v půlce jsem měla dojem, že to snad trvá 5 hodin), protagonistům ten vetřelec v domě nešel ani za nic uvěřit „Cítím, že teď mě sleduje“ či tak něco, no prostě lidi v kině padali pod sedačky, jenže ne strachem, ale záchvaty smíchu a často naprosto oprávněně. Trapas. Snad jen poslední 2 vteřiny splnily dnešní horrorový standard, ale něco extra ani omylem.

• 1.9.2009  01:06

Film, u kterého je jedno jestli se pekelně soustředíte nebo ho máte jen puštěný jako kulisu, prožitek bude stejný. Ono tedy časem přijdete na to, že soustředit se na něj vlastně nedá...přiznávám, že vůbec nevím co to tam bylo za lidi, jen že se čas od času objevil více než tuctový (a ještě více bez výrazu než kdy jindy), vyzbrojený vším možným, Seagal. Ale i tak mi ho chvílema snad bylo i líto, v čem se to ocitl. Paskvil. Oživlých mrtvol (upírů) bylo sice dost, ale proč byly, co byly, kde a kdy doteď nevím a není to asi důležité. Někdy je vážně těžké hodnotit, sic je to odpad, je člověk nakonec shovívavý, protože už viděl i horší věci, které si ho zaslouží více.

• 2.8.2009  21:17

Půvabný studiový horrůrek (chvílemi až skoro pohádka) od Admiral Pictures mě potěšil víc jak kdejaký Hammer. Než jsem si filmek pustila začala bouřka, tak si říkám, co si k ní vyberu a Twice-Told Tales už na mě čekají hezky dlouho, tak dostaly příležitost. A hle první (nejkratší) povídka "Experiment Dr. Heideggera" začíná bouřkou, takže nebylo co řešit. Jinak nakonec se z ní vyklubal příběh o věčném mládí. Naproti tom povídka "Rappacciniho dcera" by se dala interpretovat skoro jako "věčná smrt" a paradoxně právě tato má onen pohádkový nádech. A konečně třetí "Dům u sedmi štítů", který je stižen zlou kletbou. Ve všech se hlavní role ujímá Vincent Price, pokaždé jinak a pokaždé s, pro něj, nepříliš dobrým koncem. Radost mi udělala líbivá hudba, jejímž autorem je Richard LaSalle (o kterém jsem pravda nikdy neslyšela), ale zaslouží si být tu zmíněn:-)

• 26.6.2009  00:06

"Vrah, který musí zabíjet znovu"; pracovní název bych dala "Smolař zabiják". Aneb co se vám může stát, když se v noci snažíte zbavit mrtvolky. Ten chlap vážně neměl štěstí:-) Jinak se režisér Luigi Cozzi celkem předvedl, a to v dobrém slova smyslu Film svižně odsýpá, zamotává se od samého začátku, ale nesklouzává k překombinování, a skončilo to celé tak, jak muselo. Jinak jsem myslela, že jdu koukat na giallo, ale nene, tohle byl takový specifický italský thriller pouze s atmosférou gialla, a rozhodně žádný odbytý kousek, všichni si dali záležet.

• 20.6.2009  23:42

Narozdíl od Pátku třináctého (2009), kde se člověk úplně zdráhá srovnávat s originálem, se nový My bloody Valentine nemá vůbec zač stydět a nejen, že se může směle srovnávat se svým předchůdcem z roku 1981, ale vychází dokonce jako vítěz. Totiž nejen díky 3D získavá nový rozměr, ale celkově je nyní využit potenciál vraždícího horníka do puntíku (hned v openingu je z rozsekaných těl vidět, že na gore se šetřit nebude), a kopáč se svým miláčkem krumpáčkem a podzemními šachtami jakoby patřil do kinosálu - hábit moderního slasheru mu bezva sekne. Jen upozorňuji, že nad logikou-nelogikou se nepozastavuji, to se takovým filmům nedělá:-)

• 25.4.2009  12:28

"Pátek třináctého - Znásilněný Jason". Takovýto cool styl (kamera na zabití) se sice hodí do multiplexů, ale rozhodně ne do Crystal Lake, kde má na člověka dýchnout ta správná atmosféra teritoria znovuoživlého masáka. Z dokonalého, atmosférického a kultovního slasheru se tak vyklubala plytká, popcornová zábava pro mínus 15, ale to byl asi účel. Kdo uvidí pouze tento díl a nepustí si žádný ze série minulých Pátků, neví co je to Crystal Lake, ani kdo je to Jason:-)

• 1.2.2009  12:21

Přisedl si pán ve vlaku ke třem cestujícím, podal jim velikou zlatou kouli, která je přivedla do hypnózy a tu se vyklubaly tři kvalitativně poměrně nesourodé příběhy. To nejlepší přijde hned zkraje, chvílemi skoro ukázkový old-school horůrek nepostrádající hrobku, úplněk a lahodící mrazivou hudbu. Až na občas amatérsky vypadající kameru bezchybné. Horší už je to s prostředním vyprávěním, kde tato kamera převzala vládu nad vším a celé to dostalo nádech laciného P nebo Lenssena, no to vyjde nastejno:-) Třetí kousek je průměrný, celkem béčková zábava. Z čehož všeho by vyplývaly tak 3*, jenže pozor, filmek na konci přináší okouzlující rozuzlení. Navíc se znepokojující, ale melodickou dětskou písničkou. A stále to není všechno:-) V miniroličkách jsou tu k vidění Claudio Simonetti a Lamberto Bava, sweet.

• 19.12.2008  15:13

Hloupoučké a naivní, ale sledovatelné, pokud si mezitím s někým povídáte:) Zajímavých scén moc není, jedna ze začátku - nejdokonaleji namaskovaný vrah v historii:D, pak snaha o atmosferickou scénu s plížící se mlhou za zvuků indiánských bubnů, a nakonec rozkládající se ženština na konci:) Raději se tomuhle Jezírku vyhněte obloukem...ono toho sexu co popisuje HorrorVamp tam zas tolik není a nebo že by:))

• 11.11.2008  23:15

Poe a jeho variace na smrt neznají hranic a jsou vždy zárukou líbivého čtení a magnetem pro filmové tvůrce. Ligeia nejvíc ze všech připomíná Morellu, co se týká přemisťování duše (v myšlenkách pozůstalého muže). Dvě ženy nebo jedna? Která živá a která mrtvá, která je vlastně která? Chudák Vincent je z toho trochu zmaten, ale nasadí "kouzelné" brýle a má to pod kontrolou:) Jinak klasická průměrná (u mě díky námětu lehce nadprůměrná) Cormanovka, kde se teda tentokrát Rogie rozšoupl a natáčel v pěkných lokacích jako Stonehenge nebo Castle Acre Priory (nádhera). Jedinou slabinou jsou sem tam hluchá místa, se kterými si knížka hravě poradí, ale film nemá šanci. Nejstrašidelnější moment? Když se začne pitvořit služka, opravdu šílený výraz. Jinak celá povídka "Ligeia" v originále ZDE. A to se nám tu ještě rýsuje nová filmová verze.

• 9.10.2008  01:08
    Mlha (2007)

Hodně slabý Darabont, slabší King (kniha nevím). Nesympatické a blboučké postavy, naprosto nesnesitelná fanatička, kdy už jsem myslela, že ji ten komár konečně ďobne, tak odříkala nějakou náboženskou formulku a on odletěl, neee:(( Mlha jako taková naprosto ztrácí svůj význam a tak (i když se jedná o jinou látku) vzpomeňme na rok 1980 a Carpiho, který se s ní doslova pomazlil a vdechl jí život:) Kamera otřesná, není se co divit, když je v dokumentu o natáčení vidět, že ani jednou nezaznamenala vodorovnou polohu. Konec je sice netradiční, ale už nic nezachrání a po té "jízdě" co jsme zhlédli působí spíše trapně.

• 6.7.2008  14:05
    The Bat (1959)

Srandovní, unikátní horůrek, spíše komedie - babča poví do telefonu policajtům "Mám tu zbraň a vím jak jí použít.", zloduch na chodbičce to zaslechne a se staženým zadkem utíká pryč:)) A podobně komicky vypadá vždy, když jde do akce, buď hází na stařenky umělého netopýra, nebo si kutá díru do zdi a bojí se, že ho někdo načapá, prostě je vyobrazen lidsky a není to žádný profík. Vincent Price jakožto největší hvězda filmu toho taky moc nepředvede, originalita námětu více méně nulová, zkrátka kdo neuvidí o nic nepřijde. Na celém filmu je totiž nejpěknější slogánek, který je na obalu DVD - "Someone dies when it flies." Jestli je pravdivý, to už je jiná věc:-)

• 23.6.2008  08:38

Giallo šmrncnuté slasherem, poněvadž se míň kecá a víc vraždí aneb Bava se vůbec nestyděl to trochu rozjet, vlastně bůhví jak to všechno bylo s tím kuchyňským robotem, určitě to nejlepší vystřihl:) Vcelku film absolutně nenudí, je dostatečně svižný a nabídne snad dokonce i víc, než se od něho čeká. Napětí stoupá, atmosféra houstne, oběti jsou takřka non-stop naháněné, někdy se utéct podaří, jindy ne, a abychom neseděli tak strnule a občas nadskočili, je tu vydařeně zakomponovaný zrcadlový efekt s postavou vraha. Zvukové kulisy jako cinkání skleněného lustru ladně dokreslují scénu a z hudby od Simonettiho by člověka mrazilo i bez sledování obrazu, je nádherná. Jako u každého gialla nechybí šokující pointa, ale dalo by se bez ní v klidu obejít, kdo má tento žánr v malíku zřejmě uhádne kdo je vrahem, ještě dřív než vraždy začnou:) Co do kvality se jedná o Bavův průměr, který nepřináší nic nového, nevyvaruje se zavedených klišé, ale zároveň si ani nehraje na nějaké geniální dílo. I tak se bude lecjaký divák ohánět argumenty o stupidním scénáři, neoriginálním námětu a u vražd se bude více smát, než bát. Naopak ti, kdož dokážou slevit , si u tohoto nevýznamného gialla budou lebedit.

• 21.5.2008  18:41
    Ohnivý had (TV film) (2007)

Rozpočet 2 miliony dolarů, Terlesky se opět rozšoupl a "ochočil" si ohnivé zvířátko (náhodou rozkošný nápad) z kosmu. Jen je škoda, že plně nevyužil jeho potenciál a had po většinu filmu vypadá jako uhasínající plamínek, až ke konci se ukáže jaký je to krasavec. Ale mezitím tím alespoň stihne nakazit ohněm pár "šťastlivců", kterým následně šlehají z očí plameny (kam se hrabe Žhářka;o)) Dobrý námět, jinak všechno špatně, ale poměrně zábavně :-)

<< předchozí 1 2