Mantis

Mantis

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 4.4.2017  16:14
    Teorie tygra (2016)

Dalo by se tomu mnoho co vytknout (prvoplánovost, stereotypy ....), jenže na poměry české komedie 21. století si to ty 4* zaslouží. Film o mužské impotenci nejen na fyzické rovině. Možná karikatura z paralelního vesmíru, ale ruku na srdce. Kdo pro klid ve vztahu neudělal tu a tam něco co se mu příčilo a pak zjistil že žije tak jak nechce.

• 20.7.2016  10:19

Přijďte se podívat jak běží Zátopek.

• 20.7.2016  10:14

Ne že bych si nevšiml narážek a hyperbol, ale po chvíli jsem se sám sebe ptal: poč to jako celek nedává smysl... a proč je ten humor tak stupidní (první signální), co je zábavného na kanibalismu (vybavily se mi Delikatesy, ale to bylo jiné kafe) ... Od půlky jsem chtěl opustit sál, ale masochismus zvítězil a tak jsem to dokoukal. Někdy je tenhle film nazýván "zdivočelou francouzskou odpověď na Saturnina", do ted mi uniká proč.

• 28.11.2015  19:20
    Mimoni (2015)

Mimoni jsou mimo. Národ nezničitelných potvůrek hledající "Vůdce ? Roztomiloučké zrůdičky páchající roztomilé zločiny? Jsem rád že mne to nepostihlo jako dítě.

• 28.11.2015  19:10
    Doktor Martin (TV seriál) (2015)

Jde o adaptaci britského seriálu. Chvíli jsem přemýšlel zda je výsledné forma spíš vinou adaptace nebo zda je špatná předloha.... Adaptace ostrovní komediální romance do beskydských podmínek není vůbec špatná ... tak mi to přijde po shlédnutí několika dílů originálu... Na vině je předloha a rozhodnutí seriál adaptovat (celý stojí na černobílých klišé a schématičnosti). Když si člověk obuje důchodky, uvaří meltu a cmrdne do ní mléko ze sáčku tak se to dá koukat :).

• 29.5.2015  09:28
    Zdeněk Liška (TV film) (2000)

Osobnost zajímavá, dokument žel o poznání blíž k průměru, ale informace obsahuje, tj. mise splněna.

• 18.3.2015  21:46

Velmi dobrý herecký výkon hlavního představitele je jediné proč se na to, když už, má smysl podívat. Ostatní je jen slušné řemeslo ve spojení s nic moc scénářem a sladkou hudbou. Celé to tak nějak klouže po povrchu. Slabší 3*

• 26.12.2014  11:17
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Ujetá pohádka která to od začátku inzeruje. Nelze nepřehlédnout citaci pohádky Byl jednou jeden král, ale ani ta není schopna zachránit celkový dojem lehké (pod)průměrnosti. Trochu zarážející jsou narážky na drogy (lokaj , vodník), či manželskou nevěru (královna) které dle mne do pohádek tohoto typu nepatří. Ani muzikálové vsuvky nejsou oslnivé, spíš umocňují dojem poplatnosti aktuální pop-kultuře. Snad jediné pozitivu je princezna která se snaží nebýt anorektická křehule.

• 25.12.2014  12:15

Dejme tomu, že je to nevkusný vánoční "filer"...ale co když ne? Rada Vacátko, nejde na štědrý den domu, jaksi ho to tam netáhne, neb jeho rodinou se po letech služby stala pražská galerka. Než aby vyšetřoval zločin jde mu pro dobro všech zabránit. Není to žádný akční americký thriller či komixová podívaná od Marvela...stačí mu 2 koruny na prskavky a 6 kousků čokolády. Nejúčinnější je ale jeho lidskost a pochopení pro kasaře Nováka. Adopig si stěžoval na divnou hubu, ale pokud ji pozorně posloucháte, zazní tam řada koled v jakémsi hospodském hávu (harmonika, rozvrzané housle ...). Ony úpravy, tu a tam tahající za uši, se k celé té jednoaktovce, dle mého názoru, velmi hodí. Nejsou to líbivé koledy pro spořádané občany, ale koledy pro osoby kteří svůj život spojili se zločinem (je jedno na které straně stojí).

• 15.9.2014  23:19
    Jana Eyrová (2011)

X-tá adaptace standardního dramatu. Vše funguje tak jak má, jen to nemá takový tah, mimo jiné protože část příběhu je ztvárněná jako flash back. Milé, ale člověka to nenadchne k repetici. Celkově 7/10.

• 24.7.2014  12:02
    Holubice (1960)

Rozebírat tento film mi přijde jako se pitvat v holubici, neb ta je krásná jen jako živý celek. Jediný okamžik kdy jsem pocítil jisté vykolejení, byla finální scéna. Zde hudba, příliš upachtěně sentimentální a pobouřlivě hlasitá, měla na mne opačný účinek. Viděno v Ponrepu na projekci CSFD. Co tam se dělo, by za komentář stálo, ale to sem nepatří.

• 29.5.2014  23:16
    Whitechapel (TV seriál) (2009)

Viděl jsem jen první sérii a má to skvěle děsivou atmosféru. BBC má laťku většinou dost vysoko a tento seriál ji dozajista neshazuje.

• 27.12.2013  11:40

Jako dokument tento snímek selhává, neboť jde jen o jednostranný pohled. Nehodnotím ani Roberta Bezáka ani chování Vatikánu.

• 24.3.2013  22:48

Trochu zelené, trochu smutné, trochu na city, a to hlavně druhá část filmu, která mne již tak moc nebrala. Asi proto, že je postavená na nenaplněné lásce a nepřijetí toho co je. Nějak mne nepřekvapil ani konec. Trochu nešetrně se mísí doprovodná hudba s tou co zní v záběru. Dal bych 3,5* ale to žel nejde.

• 28.11.2012  23:56
    Rebelka (2012)

Ach jo. Další film (ne)řešící vztah matky a dcery. Dle mne je to takový plytký paskvil, co s snaží být humorný a zároveň k tomu přimíchat hluší smysl. Obojí je žel nedotažené. Praktický od první třetiny víte jak to dopadne a humorné scény jsou přinejmenším šablonovité. Skotský přízvuk a dobrá animace to už moc nezalátá.

• 5.8.2012  22:46

Rozhodně nejde o jednoduchý film. Nekteré obrazy stojí za to, ale poslední záběr mi přišel poněkud laciný. Nečekejte převratný děj ani výsvětlení. V duchu filmu: Bůh nestvořil svět, aby vysvětloval proč...

• 3.6.2012  22:37

Knižky od Astrid Lindgren nejsou a nebyly moje oblíbené, ale tato adaptace má své osobité kouzlo (mimo jiné díky hlavní představitelce). Ač to není dokonalé musím uznat, že je to v rámci dětských filmů výtečné 90%.

• 3.6.2012  22:27
    Mary Poppins (1964)

Dobrý dětský filmový muzikál, dle slavné literární předlohy. Hudba je muzikálový střední proud 60. let, slušné kulisy a průměrné herecké výkony. Celkově za tři hvězdy. Být devítileté dítě, tak bych asi nějakou hvezdu přidal.

• 9.5.2012  08:29
    Opera hokejdo (TV film) (2004)

V dokumentu jsou zábavné rozhovory s tvůrci (M. Smolka a J. Dušek), režisérem a dalšími protagonisty opery Nagano. Pěkně je vykreslená nedůvěra veřejnosti k opeře na hokejové téma. Zbytečná, alespoň z mého pohledu, byla pasáž „jak se dělá opera“, ve které se posouvají hrnky, coby sbor, sólisté, balet… Další vyhozený čas představuje anketa před Stavovským divadlem. Působí samoúčelně (ukažme, že lidi jsou nekulturní, přinejmenším nevšímaví). Na druhé straně postrádám rozhovor o tanci (breakdance tak často v opeře neuvidíte). Žel jsem též nenašel hlubší rozbor díla od renomovaného kritika po provedení, nebo vyjádření autorů k scénickému ztvárnění (když už je opera spojením všeho možného). Dokument vznikl ve stejném roce co nastudování opery (2004), a tak logicky chybí časový vývoj. Divák by se dozvěděl, že se Nagano hrálo, zpívalo a tančilo téměř pět let, což je (M. Smolka snad dovolí) Do-Re-Mi-Fa-So-La-Si-Gól! Do-Mi-So-Si-Gól!

• 30.4.2012  20:31
    Božský (2008)

Hodnocení je za filmové zpracování. Osobně jsem nezvládl dvě věci: množství postav, které se většinou jen mihnou a politiku Itálie.

• 20.1.2012  16:06
    Pina (2011)

Film není moc filmem, ale tanční scény jsou úchvatné (za to ty 4 hvězdy). Mne osobně 3D spsíš překáželo.

• 27.7.2011  19:55

Nemohu si pomoci ale hlavní linie scénáře je téměř doslovně opsaná z filmu Cactus Flower . Rozdíly tu ale přeci jen jsou. Předně Walter Matthau a Ingrid Bergman jsou herecky mnohem lepší než Adam Sandler a Jennifer Aniston. Starý film neobsahuje "Sandlerovy bejkoviny" což je druh humoru, který moc nemusím.

• 20.4.2011  10:15
    Sonic Mirror (2008)

Tento dokument je pro mne Psočka nebo že by kočkopes? Na samostatný medailon o Cobhamovi to nestačí a vyšší smysl v „univerzálnosti hudby“ není nijak objevný. Užitečných informací najde divák jak šafránu. Za zajímavé lze považovat malý spád dokumentu v porovnání s hudbou kterou prezentuje. Možná mne to neoslovilo, protože to bylo na AFO prezentováno jako dokument o neuropsychologii. Abych jen nehanil; Cobham je vážně borec, ty hvězdičky jsou pro něj.

• 3.12.2010  08:37

Možná dobrá parodie, ale mne to nesedlo. Musí se přiznat, že scéna z řeznictví byla moc milá, stejně jako Nancy Travis.

• 14.11.2010  12:25

Věcná forma miniatury mne vede k názoru, že filosofické uvažování o velikosti a malosti věcí nebylo záměrem autorů. Co oceňuji, je didaktická snaha poukázat na "problém" řádů, spojení abstraktních mocnin s něčím, co si divák může více či méně představit. Nic proti filosofii, ale mnohem vice mne udivuje skutečnost, že některé molekuly vody v mém čaji mohly být ve vás, nebo že ve vás za pár dní budou.

• 14.11.2010  11:32
    Storytime (1968)

Né, že by se mi vše až tak líbilo, ale Vánoční pohlednice ano.

• 2.8.2010  00:18
    Svatá hora (1973)

Dal jsem odpad, ale musím to trochu vysvětlit. Předně jsem viděl jen 70 minut, díky kterým jsem dospěl k názoru, že to už stačilo. Je možné, že v druhé půlce je obnažen mnohem větší a nechutnější exkrement než v první. Kromě pseudokritiky, znevažování, bezbřehosti a „zesměšňování“ všeho, je film naplněn i notnou dávkou cynizmu (např. testování drogy simulující nezranitelnost). To vše ač nedobré by se dalo ustát, jen mi uniklo přes veškerou snahu ono podstatné „Proč”. Působilo to na mne povrchně. Díky záplavě symbolů si sice může každý něco najít, ale to lze i při poslechu klavírního recitálu člověka stiženého epileptickým záchvatem.

• 5.5.2010  08:48

Nemohu si pomoci, ale Hye-jeong Kang dokáže vyloudit takové pohledy a obličeje že by jeden nevěřil... tak jako postavy vojáků, kteří přicházejí do Dongmakgol. Válečné problémy vojáků jsou konfrontovány s neuvěřitelnou prostotou, až naivitou vesnického života. Film se motá na velmi tenkém pomezí uvěřitelné fikce a reality která je k neuvěření, a proto chvílemi působí kýčovitě jak obrazem tak hudebně. Je jen na divákovi zda mu to je příjemné, nebo ne. Osobně dávám absurdně naivních 5.

• 19.4.2010  09:48

Film je velmi často vyzdvihován pro svoji animaci, ale poněkud neprávem odsuzován pro svůj děj. Pokud se člověk dívá jen věcně, tak může dojít k mylné představě. Jednotlivé postavy mají za sebou jednu či více historických postav stejného jména. To co se zdá na první pohled racionální (stavění hradeb opatem Cellachem) může být chápáno i velmi negativně (ztráta otevřenosti ke světu). Mimo jiné hradby ve filmu nejsou chráněny a v takovém případě nemohou moc plnit svoji pozitivní úlohu. Mladý Brendan (možná paralela s Saint Brendan of Clonfert )prožívá dobrodružství v lese s průvodkyní Ashling (jméno znamená: Vize, Sen) a je podporován Aidanem (Oheň, možná narážka na Aidan of Lindisfarne), což lze opět chápat obrazně. Ve filmu není jasně řečeno co je Book of Kells (bohatě iluminovaný Nový zákon). Domnívám se, že tak autoři učinili ve snaze vyhnout se explicitnímu spojení s náboženstvím, které by někomu mohlo vadit. Ještě jedna poznámka. Kočka Pangur Bán je taky historická (viz Pangur Bán a text zde).

• 5.4.2010  22:53

Problém dokumentů je objektivita a způsob jejího podání. Jsem přesvědčen o problém dětské reklamy a o potřebě společnost informovat. Pro „vědecky“ založeného člověka dokument obsahuje příliš málo podložených faktů a mnoho emocionální vaty. Právě to, bráno ve světle kritického myšlení, filmu dost ubližuje. Na druhé straně i sporná tvrzení filmu (mimo jiné zmiňovaná Subjektivem) mne vedla k hlubšímu zamyšlení a hledání, což děti u sledování reklamy jistě nedělají (no možná že se pletu).

<< předchozí 1 2 3 4 5