Mantis

Mantis

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 3.5.2009  20:14
    .hack//SIGN (TV seriál) (2002)

Zajímavý nápad, velmi plastické postavy (hráčů) vodící své avátary po herním SVĚTĚ. Co mi vadilo?: trochu překotný poslední díl se zavlečením hudby s liturgickým tématem, konkrétně Agnus Dei. Nabývám dojmu, že tak jako k párku v rohlíku (z rychlého občerstvení) dostanete automaticky kečup, tak ke každé trochu mystické scéně (v anime) je třeba přidat něco mešního ordinária. Jediný rozdíl je, že v rychlém občerstvení můžete říci: prosím bez kečupu. Díky tomu dávám slabší 4*.

• 6.12.2007  19:48
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Koukám na komentáře a je mi docela smutno. Seriál je sice prodchnut komunistickou propagandou, ale pokud se od toho odhlédne tak má bezesporné kvality. Hlavně bych vyzdvihl velmi dobrou filmovou hudbu. Některé jeho díly dokonce neobsahují propagandu a jsou založeny na skutečnosti (například Kvadratura ženy, Studna). Herecké výkony bych řadil minimálně k průměrným. Slabé **** (bez hodnocení účelu - propagandy komunismu).

• 3.12.2010  08:37

Možná dobrá parodie, ale mne to nesedlo. Musí se přiznat, že scéna z řeznictví byla moc milá, stejně jako Nancy Travis.

• 27.12.2013  11:40

Jako dokument tento snímek selhává, neboť jde jen o jednostranný pohled. Nehodnotím ani Roberta Bezáka ani chování Vatikánu.

• 12.4.2008  22:38
    Baccano! (TV seriál) (2007)

Doopravdy je s podivem že tento žánrový mix funguje. Za odvahu si to určitě slabších 5* zaslouží.

• 29.9.2008  23:00
    Bezvadná dvojka (TV seriál) (2007)

Komediální šílenost pro "náctileté", kde jsem se po dlouhé době, alespoň něčemu, co mělo být vtipné, zasmál. Po mých nešťastných setkáních s Suzumiya Haruhi no yûutsu a GTO, je to milé překvapení. Největší mínusem je zbytečná délka. Malá poznámka na závěr: výška hlavni hrdinky je po většinu seriálu 172 cm. Slabší 4*.

• 6.8.2009  13:18
    Black Lagoon (TV seriál) (2006)

Morální postavu aby člověk hledal svíčkou. Zločin je COOL! ... stejně jsme již mrtví tak co.Tři hvězdičky jsou za zpracování.

• 30.4.2012  20:31
    Božský (2008)

Hodnocení je za filmové zpracování. Osobně jsem nezvládl dvě věci: množství postav, které se většinou jen mihnou a politiku Itálie.

• 19.4.2010  09:48

Film je velmi často vyzdvihován pro svoji animaci, ale poněkud neprávem odsuzován pro svůj děj. Pokud se člověk dívá jen věcně, tak může dojít k mylné představě. Jednotlivé postavy mají za sebou jednu či více historických postav stejného jména. To co se zdá na první pohled racionální (stavění hradeb opatem Cellachem) může být chápáno i velmi negativně (ztráta otevřenosti ke světu). Mimo jiné hradby ve filmu nejsou chráněny a v takovém případě nemohou moc plnit svoji pozitivní úlohu. Mladý Brendan (možná paralela s Saint Brendan of Clonfert )prožívá dobrodružství v lese s průvodkyní Ashling (jméno znamená: Vize, Sen) a je podporován Aidanem (Oheň, možná narážka na Aidan of Lindisfarne), což lze opět chápat obrazně. Ve filmu není jasně řečeno co je Book of Kells (bohatě iluminovaný Nový zákon). Domnívám se, že tak autoři učinili ve snaze vyhnout se explicitnímu spojení s náboženstvím, které by někomu mohlo vadit. Ještě jedna poznámka. Kočka Pangur Bán je taky historická (viz Pangur Bán a text zde).

• 6.12.2007  19:08
    Bílá paní (1965)

Dlouhou dobu jsem se divil, že to vůbec cenzura pustila ven. Nebýt uvolnění před 1968 asi by to vůbec nebylo možné natočit. Kromě notoricky známých scén stojí za vidění návštěva blázince, kde se člověk dozví jak je to s normalitou.

• 6.4.2009  15:48
    Casino (1995)

Pozitiva: Dobré herecké obsazení a technické provední. Na druhé straně mne neoslovil děj, neustále hlášky typu "Nicky měl vlastní pohled na Las Vegas", a taky obludně dlouhá stopáž. Nebýt to tak opěvovaný film možná bych dál i slabší 3*.

• 3.5.2009  20:01

Jeden z filmů který jsme protrpěl při cestě autobusem.

• 30.11.2007  21:18
    Code Geass: Hangjaku no Lelouch (TV seriál) (2006)

Musím přiznat, že mne toto anime příliš nenadchlo, v porovnání s tím, jak je hodnoceno ostatními. Asi jsem už moc starý. Dobrá animace, spousta bitek, slabší příběh a příliš nejasný konec (patrně příprava na pokračování).

• 13.9.2008  20:38
    Critic, The (1963)

Ujeťárna na n-tou. Nejak jsem v tom neobjevil nic co by stálo za hodnocení. Muže to být odpad stejně tak třeba 5* a tak nedávám nic.

• 31.3.2008  15:10
    Dave (1993)

Dávám slabší čtyři. Tak trochu mi to velmi vzdáleně připomína Kagemušu... ale je to taková US limonáda. No co, máme v Česku hambáče a kyselinu na čtyři, tak proč si občas nedat.

• 28.12.2007  22:48
    Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)

Hned v úvodu jsem zaslechl zpívat: „Kyrie, Christe“ …, což se mi v kontextu obsahu seriálu, kde o milosrdenství člověk téměř nezavadí, vůbec nelíbilo. Vesměs jde o detektivku s prvky fantasy. Jediné co je alespoň z počátku "zajímavé" jsou dedukce záhadného „L“ při pátrání po samozvaném přetvořiteli světa. Po patnácti dílech mne to však již začalo poněkud nudit.

• 16.9.2008  00:10
    Detroit Metal City (2008)

Velmi hrubý, absurdně humorný, metalový nářez. Zasmál jsem se, ale když jsem si uvědomil čemu se směji ... hrůza. Byl to dost zvracený a cynický smích a toho není třeba přidávat.

• 28.11.2015  19:10
    Doktor Martin (TV seriál) (2015)

Jde o adaptaci britského seriálu. Chvíli jsem přemýšlel zda je výsledné forma spíš vinou adaptace nebo zda je špatná předloha.... Adaptace ostrovní komediální romance do beskydských podmínek není vůbec špatná ... tak mi to přijde po shlédnutí několika dílů originálu... Na vině je předloha a rozhodnutí seriál adaptovat (celý stojí na černobílých klišé a schématičnosti). Když si člověk obuje důchodky, uvaří meltu a cmrdne do ní mléko ze sáčku tak se to dá koukat :).

• 24.3.2013  22:48

Trochu zelené, trochu smutné, trochu na city, a to hlavně druhá část filmu, která mne již tak moc nebrala. Asi proto, že je postavená na nenaplněné lásce a nepřijetí toho co je. Nějak mne nepřekvapil ani konec. Trochu nešetrně se mísí doprovodná hudba s tou co zní v záběru. Dal bych 3,5* ale to žel nejde.

• 24.5.2008  22:10
    Dům z karet (1993)

Docela dobý oddechový film.

• 30.11.2007  20:27
    Džúni kokuki (TV seriál) (2002)

Dvanáct království z počátku nebudí přílišnou důvěru. Úvodní motiv seriálu, přenesení dnešního člověka do fantazy světa, je dost omšelý. To je naštěstí velmi dobře vykompenzován propracovaným světem s netradičním způsobem volby panovníků. Téměř vše je založeno na čínské mytologii. Vliv fantasy prvků naštěstí závažněji nepřerůstá přes rozumnou úroveň. Největší devizou seriálu je vývoj hlavních charakterů. Jediným větším překvapením byla neukončená vedlejší linie (Yuka Sugimoto a Takasato Kaname).

• 23.3.2008  19:44
    Ebeni v zahradě (koncert) (2004)

Velmi dobrý koncert ve spojení s dobře provedenou kamerou. Kameře lze vytknout snad jen to, že jen málo kdy zabrousí na třetího z Ebenů (Kryštofa). Na druhé straně obrazová část dobře kopíruje zpívané texty (O filmových milovnících, Jak to dělaj kosmonauti). Trochu mne mrzí že nepovedený nástup Marka a chyba ve zpěvu Jiřího Šmicra (Sprostý chlap) byla vystřižena, neboť takto působí koncert až příliš perfektně.

• 28.12.2007  22:24
    Fate/stay night (TV seriál) (2006)

Jsou věci, nad kterými můžu zamhouřit oko a jsou věci co mi bytostně vadí. Chápu, že západní církve jsou pro Japonce "exotické", ale proč jsou spojovány (sice nepřímo ale zcela bezostyšně) s něčím co nehlásají ... tomu se říká zavlečení. Konkrétně mám na mysli postavu Kirei Kotomine, nebýt toho dal bych o jednu hvězdu více. Na druhé straně má tento seriál i svá pozitiva, ale děsivý mix bájných hrdinů, dle mého, k ním nepatří.

• 7.4.2008  11:02
    GTO (TV seriál) (1999)

Dlouho jsem se rozmýšlel, zda si seriál zaslouží nějaký komentář. Nakonec, když už jsem dal nejhorší hodnocení ze všech uvedených, tak bylo dobré vysvětlit proč. Základní nápad udělat z bývalého vůdce gangu učitele v soukromé škole je poměrně dobrý. Hlavní postava, která se z počátku skutečně snaží být učitelem, se v pozdějších dílech chová neuvěřitelně hloupě a nesmyslně (vzhledem k předchozímu odhodlání stát se dobrým učitelem). Opakované stupidní vtipy, nikdy nekončící výjevy perverzního chování nejen některých učitelů (i samotného GTO), mne nedokázaly rozesmát. Poměrně slabý hudební podklad (zaznamenal jsem snad jen tři melodie). Animace na komediální seriál stačí, ale že by nějak oslňovala, to se říci nedá. Vážná linie (důvod proč se Onizukovi žáci chovají k učitelům špatně) vůbec nesedí se zbytkem a není uvěřitelná. Komediální seriál by měl rozesmát a pobavit nikoliv nudit. Neskonale dlouhé a cca od 10 dílu stále na stejnou notu. Dosud mi není jasné, proč tento seriál dostává tak vysoké hodnocení. Snad jen pár momentů mne přimělo nedat „odpad“, o němž jsem uvažoval.

• 25.2.2008  12:35
    Godzilla (1954)

Triky jsou na dnešek slabé, ale jinak dobré. Slabší 4*.

• 6.12.2007  20:21
    Hačimicu to Clover II (TV seriál) (2006)

Mám úplně opačný dojem než Pirkaf. Druhá řada na mne působila mnohem lépe, mimo jiné protože zmizely crazy scény jakož i přehnané anime emotions. Přiběh ještě více zvážněl a získal na hloubce. Nutno podotknout že H&C II patří na ANN do top 20 a obávám se že po právu.

• 29.6.2009  23:18
    Higaši no eden (TV seriál) (2009)

Saki Morimi je na výletě ve Washingtonu (DC) a před návratem do Japonska se snaží hodit minci do kašny Bílého domu. Ochrance se to nelíbí, ale než může dojít k vysvětlení zjeví se v Adamově rouše s mobilem v jedné a zbraní v druhé ruce hlavní hrdina (Akira Takizawa). Jak se zdá nemá tušení proč se tu vyskytl, ale na meditování není čas. Po té, co setřese dotěrné strážce, se pustí do hovoru se Saki, která mu nabídne svůj kabát. Po chvíli jí ale dojde, že v něm zůstal i její cestovní pas, a proto jej i Akiru stíhá seč ji plíce stačí. Další děj skýtá mnohé, ale neodpustím si nezmínit ještě jednu maličkost: Mobilní telefon Akiry je cosi jako utržené sluchátko, jenže to má háček ...Noblesse oblige. První díl vypadá jako komedie, ale zbytek se , naštěstí, vyvíjí bez nadměrného vtipu. Animace je na velmi dobré úrovni a látka příběhu by klidně snesla i více než 11 dílů. Velmi silné 4*.

• 24.7.2014  12:02
    Holubice (1960)

Rozebírat tento film mi přijde jako se pitvat v holubici, neb ta je krásná jen jako živý celek. Jediný okamžik kdy jsem pocítil jisté vykolejení, byla finální scéna. Zde hudba, příliš upachtěně sentimentální a pobouřlivě hlasitá, měla na mne opačný účinek. Viděno v Ponrepu na projekci CSFD. Co tam se dělo, by za komentář stálo, ale to sem nepatří.

• 6.12.2007  19:21

Angličané mají Holmese, Belgičané Herkula a Češi mají radu Vacátka s kolegy ze "čtyřky". Tento seriál je pro mne synonymem nedělního předpolední. Dnes se již tak báječné krimi netočí, patrně není místo pro dědkovité detektivy.

• 29.12.2007  00:20

I když nejsem ctitel alektronické hudby, tak tento animeklip má své kouzlo a docela dobrý děj. Těžko se to hodnotí, přiznivci Daft Punk prominou. 7/10

<< předchozí 1 2 3 4 5