Mantis

Mantis

1 2 3 4 5 následující >>
    • 13.12.2008  22:44

Dobře výstavěný film s poměrně velkou dávkou drsých scén, který na druhé straně trpí jistou najivitou. Ačkoli je Angličtina s ruským přízvukem úžasná, dávám slabší čtyři.

• 5.5.2010  08:48

Nemohu si pomoci, ale Hye-jeong Kang dokáže vyloudit takové pohledy a obličeje že by jeden nevěřil... tak jako postavy vojáků, kteří přicházejí do Dongmakgol. Válečné problémy vojáků jsou konfrontovány s neuvěřitelnou prostotou, až naivitou vesnického života. Film se motá na velmi tenkém pomezí uvěřitelné fikce a reality která je k neuvěření, a proto chvílemi působí kýčovitě jak obrazem tak hudebně. Je jen na divákovi zda mu to je příjemné, nebo ne. Osobně dávám absurdně naivních 5.

• 29.5.2014  23:16
    Whitechapel (TV seriál) (2009)

Viděl jsem jen první sérii a má to skvěle děsivou atmosféru. BBC má laťku většinou dost vysoko a tento seriál ji dozajista neshazuje.

• 8.10.2009  23:13

Nechápu proč tvůrci mrhají peníze a čas na filmy jako je tento. Vykucháme kus čínských bájí, spojíme sympatického moulu s dvěma postaršími chlápky (kdy jeden je pořád na mol) a pohlednou holčinou a necháme je bojovat proti zlému polobohu kterému slouží stylová ježiBABA. Okořeňme to výtahem z východních nauk (takový glutamát sodný) a špetkou humoru. Měl by se servírovat pokud možno na velkém plátně, protože tak vynikne výprava a bojové kydličení.

• 29.5.2015  09:28
    Zdeněk Liška (TV film) (2000)

Osobnost zajímavá, dokument žel o poznání blíž k průměru, ale informace obsahuje, tj. mise splněna.

• 19.10.2009  00:39

Celkově dávám slabší 4* a to proto, že filmově jde o průměrný snímek a výchovně jde o něco co je třeba vidět.

• 27.7.2011  19:55

Nemohu si pomoci ale hlavní linie scénáře je téměř doslovně opsaná z filmu Cactus Flower . Rozdíly tu ale přeci jen jsou. Předně Walter Matthau a Ingrid Bergman jsou herecky mnohem lepší než Adam Sandler a Jennifer Aniston. Starý film neobsahuje "Sandlerovy bejkoviny" což je druh humoru, který moc nemusím.

• 9.3.2008  16:48

Název trochu mate, protože Zlý chlap nikdy nespí ! Mam pro Kurosawu slabost, a tak ač na vážkách, dávám plný počet.

• 28.1.2008  11:49
    ef - a tale of memories. (TV seriál) (2007)

Výtvarně dobře udělaná anime. Hlavní linie (Čihiro) je skvělá, ale vedlejší příběhy nejsou nic moc. Musím se přiznat že jsem od anime z Top 50 (No. 16 v čase psaní komentáře) na Anime News Network čekal trochu víc. Dávám ***+, a to plus je za skvělou telefonní scénu.

• 17.9.2009  00:05
    Četnické humoresky (TV seriál) (1997)

Neviděl jsem všechno ale, velmi dobré 3* či slabé čtyři si tento seriál zaslouží.

• 28.1.2009  17:46
    Čikjú šódžo Arjuna (TV seriál) (2001)

Seriál motá dohromady, co se mu zrovna hodí, a tak se člověk setká s působivou ekologickou agitkou, mezilidskými vztahy, a aby toho nebylo málo přidává i filozofický pohled na svět. Jednotlivé prvky, s výjimkou ekologické agitky, jsou docela přijatelné, ale jako celek poněkud nesourodé. Na neštěstí se v seriálu objevují logické chyby, a tak ani poměrně zdařilá technická stránka nemohla vytáhnout hodnocení více jak na 2 hvězdy.

• 11.9.2008  16:38

Řidič slečny Daisy je možná na dnešní dobu málo dramatický a příliš sentimentální, ale přesto že se nesnaží jít divákovi "na tělo" má co říci. Jistá uhlazenost a tok děje, budí dojem ospalosti. Ona ospalost je ale na místě, vzhledem k obsahu filmu , kterým je stárnutí. Kdyby měl být tento film realistickým pohledem na stárnutí, tak by se patrně jmenoval: Řidič vdovy Daisy.

• 25.12.2014  12:15

Dejme tomu, že je to nevkusný vánoční "filer"...ale co když ne? Rada Vacátko, nejde na štědrý den domu, jaksi ho to tam netáhne, neb jeho rodinou se po letech služby stala pražská galerka. Než aby vyšetřoval zločin jde mu pro dobro všech zabránit. Není to žádný akční americký thriller či komixová podívaná od Marvela...stačí mu 2 koruny na prskavky a 6 kousků čokolády. Nejúčinnější je ale jeho lidskost a pochopení pro kasaře Nováka. Adopig si stěžoval na divnou hubu, ale pokud ji pozorně posloucháte, zazní tam řada koled v jakémsi hospodském hávu (harmonika, rozvrzané housle ...). Ony úpravy, tu a tam tahající za uši, se k celé té jednoaktovce, dle mého názoru, velmi hodí. Nejsou to líbivé koledy pro spořádané občany, ale koledy pro osoby kteří svůj život spojili se zločinem (je jedno na které straně stojí).

• 3.3.2008  09:07

Z trochu pomalejšího a nepříliš vyrazného začátek se nakonec vyklube úžasné drama. Možná že to není nejlepší "Kurosawa" po filmové stránce ale obsahově si plné hodnocení zaslouží.

1 2 3 4 5 následující >>