Mantis

Mantis

1 2 3 4 5 následující >>
    • 10.12.2007  13:39
    Persona (1966)

Než lhát a namlouvat druhým co není pravda, tož raději mlčet. Drsné, impresivní, Bergmanovské. Vřele nedoporučují úzkostlivým povahám.

• 6.12.2007  19:08
    Bílá paní (1965)

Dlouhou dobu jsem se divil, že to vůbec cenzura pustila ven. Nebýt uvolnění před 1968 asi by to vůbec nebylo možné natočit. Kromě notoricky známých scén stojí za vidění návštěva blázince, kde se člověk dozví jak je to s normalitou.

• 30.11.2007  21:07
    Rudovous (1965)

Film o lidské nemoci a uzdravení, který by měli shlédnout nejen doktoři, ale i pacienti. Můj nejoblíbenější film od Kurosawy.

• 3.6.2012  22:27
    Mary Poppins (1964)

Dobrý dětský filmový muzikál, dle slavné literární předlohy. Hudba je muzikálový střední proud 60. let, slušné kulisy a průměrné herecké výkony. Celkově za tři hvězdy. Být devítileté dítě, tak bych asi nějakou hvezdu přidal.

• 13.9.2008  20:38
    Critic, The (1963)

Ujeťárna na n-tou. Nejak jsem v tom neobjevil nic co by stálo za hodnocení. Muže to být odpad stejně tak třeba 5* a tak nedávám nic.

• 26.2.2009  23:01

Komentáře většiny uživatelů říkají asi toto: skvělé obsazení ale zbytek nic moc. Ačkoli je to v podstatě pravda a jedná se o průměrný film, tak bych se ho trochu zastal. Předně bych nespojoval polepšení zlodějů s působením „dobrého kolektivu“. Již v první části filmu je vidět, že hlavní hrdinové (přinejmenším dva ze tří) nejsou bezcharakterní lotři. Přičteme li, že v závěru filmu kradou peníze, které s nemalým úsilím vyzískaly, a které značnou měrou patří jim známým osobám (ke kterým mají citový vztah), tak závěrečné „obrácení“ působí přinejmenším uvěřitelně. Film je lidovou komedií „fraškou“ a v tomto směru se mu dá málo co vyčíst, snad jen pár scén které jsou zbytečné nebo zbytečně dlouhé. Zápletka i děj je jednoduchý, ale ne podprůměrný (srovnatelný se Sluhou dvou pánu, či Zkrocením zlé ženy). Tu a tam vytýkaná tendenčnost je věcí názoru, ale v porovnání s jinými filmy (např. Císařův pekař, Pyšná princezna) mi nepřišla tak citelná.

• 24.7.2014  12:02
    Holubice (1960)

Rozebírat tento film mi přijde jako se pitvat v holubici, neb ta je krásná jen jako živý celek. Jediný okamžik kdy jsem pocítil jisté vykolejení, byla finální scéna. Zde hudba, příliš upachtěně sentimentální a pobouřlivě hlasitá, měla na mne opačný účinek. Viděno v Ponrepu na projekci CSFD. Co tam se dělo, by za komentář stálo, ale to sem nepatří.

• 9.3.2008  16:48

Název trochu mate, protože Zlý chlap nikdy nespí ! Mam pro Kurosawu slabost, a tak ač na vážkách, dávám plný počet.

• 13.12.2008  22:36

Krádkostopážní pohádka s komickou dvojicí nepoctivých mlynářů v podání J. Kemra a F. Filipovského. Jestliže něco mě přimělo dát lepší tři hvězdy tak to byly oni.

• 13.12.2008  22:27

Neurazí ale ani nepřekvapí, proto tři slabší hvězdy.

• 3.3.2008  09:07

Z trochu pomalejšího a nepříliš vyrazného začátek se nakonec vyklube úžasné drama. Možná že to není nejlepší "Kurosawa" po filmové stránce ale obsahově si plné hodnocení zaslouží.

• 25.2.2008  12:35
    Godzilla (1954)

Triky jsou na dnešek slabé, ale jinak dobré. Slabší 4*.

• 22.7.2009  00:21
    Třetí muž (1949)

Po filmové stránce skvěle, jen hudba je na levačku, neboť se nehodí k poválečné Vídni ani tématu filmu. Její žoviálnost sráží celkové vyznění, a proto dávám velmi slabých 5*.

• 18.9.2008  21:09

Průměrný film s nadprůměrnou hudbou, která naneštěstí není příliš vhodná. Trochu zvlástně působil ořez na 4:3 (DVD z vydavatelství Řitka).

1 2 3 4 5 následující >>