Mantis

Mantis

1 2 3 4 5 následující >>
    • 30.11.2007  21:07
    Rudovous (1965)

Film o lidské nemoci a uzdravení, který by měli shlédnout nejen doktoři, ale i pacienti. Můj nejoblíbenější film od Kurosawy.

• 30.11.2007  20:58
    Noir (TV seriál) (2001)

Původně jsem chtěl dát 5*, ale v jednom z posledních dílů jsem zaslechl kus chorálu (Pange lingua), který mi k následnému masakru nesedl. Nemám rád zneužívání liturgické hudby (pokud si toho všimnu), a tak jsem jednu hvězdu strhl. Škoda.

• 30.11.2007  20:46
    Musekinin kančó Tylor (TV seriál) (1993)

Nezodpovědný kapitán Tylor je nepříliš známe anime od velmi známého režiséra. Musím přiznat, že je to pro mne osobní záležitost. Ve zkratce: animace ***, hudba ***, příběh ***, zábava ***** a kapitán Tylor s posádkou Soyokaze, to je celá hvězdná obloha. I když použijí geometrický průměr, tak to méně jak 5* nevychází.

• 30.11.2007  20:30
    Recitál skupiny Klíč (TV film) (1992)

Recitály skupin nejsou moc častým filmovým útvarem. Jejich hlavní náplní je prezentovat hudbu. Mám za to, že tenhle recitál nebyl nijak úžasný, ale ani špatný a tak dávám ***.

• 30.11.2007  20:29

Tento film jsem viděl ve Světozoru na festivalu Bollywoodského filmu. Přišel jsme tam s tím, že to bude hlavně o kostýmech a hudebně tanečních scénách. Na konec jsem se dobře bavil, možná proto, že jsem nic extra nečekal. Resumé: Bollywoodsky šílený, lehce poučný, ale hlavně oddechový film. Slabší ****.

• 30.11.2007  20:29

Existují dobré akční filmy, ale tohle mne vážně nevzal. Prvních 30 minut jsem to ještě ustál, ale pak to bylo až příliš groteskní. Omlouvám se za malý spoiler, likvidace helikoptéry pomocí motorového vozidla, hotový Tom a Jerry. Dál to raději nekomentuji. Dodnes lituji že jsem se na to díval.

• 30.11.2007  20:28

Surrealistické , nedějové , pokroucené, ale výtvarně skvělé.

• 30.11.2007  20:28

Rad bych doplnil že původním námětem byla starofrancouzská balada. Po té, co byla připravena o baladický konec, to celé spadlo na zadek. Traxlerova hudba není špatná, ale bez dobře postaveného příběhu a rozumného filmového podání to je prostě velmi málo.

• 30.11.2007  20:28
    Le Chevalier D'Eon (TV seriál) (2006)

Anime zasazené do doby před Franzouskou revolucí. Není to špatné, ale nějak jsem nemohl překousnout, jak jsou v tomto seriálu užívány židovské žalmy jako magická zaříkávadla.

• 30.11.2007  20:27
    Monster (TV seriál) (2004)

Jedno z geniálních anime, a to po všech stránkách. Jediné, co mne na tomto jinak vážném anime pobavilo, byla snaha o české dialogy a malé nesrovnalosti v topologii Prahy. Původně jsem se obával, že 74 dílů je poněkud hodně, ale po shlédnutí bych ani jeden nevystřihl.

• 30.11.2007  20:27
    Džúni kokuki (TV seriál) (2002)

Dvanáct království z počátku nebudí přílišnou důvěru. Úvodní motiv seriálu, přenesení dnešního člověka do fantazy světa, je dost omšelý. To je naštěstí velmi dobře vykompenzován propracovaným světem s netradičním způsobem volby panovníků. Téměř vše je založeno na čínské mytologii. Vliv fantasy prvků naštěstí závažněji nepřerůstá přes rozumnou úroveň. Největší devizou seriálu je vývoj hlavních charakterů. Jediným větším překvapením byla neukončená vedlejší linie (Yuka Sugimoto a Takasato Kaname).

• 30.11.2007  20:26
    Trigun (TV seriál) (1998)

Seriál Trigun je v něčem podobný seriálu Cowboy BeBop, a to hlavně vývojem děje. Atmosféra rozverného spaghetti westernu houstne a končí v zádumčivém filozofování. Změna je až příliš patrná, hlavně v posledních dílech, kde se již nevyskytuje ani jediný vtip, což mi přišlo skoro škoda. Pokud člověk skousne poněkud jednoduché stylizování postav, jde o velmi povedený seriál.

• 27.8.2007  12:00
    Velké ticho (2005)

Dokumet, který se snaží uchopit neuchopitlené. Pro věci neznalého diváka tvrdý oříšek. Na druhé straně jeden z mála snímků, které mohou opravit značně doformovaný pohled na západní mnišství.

• 24.2.2007  00:15

Dobře, je to humorné, ale čemu se smějem… mutanti ? Humor je postaven na absurdní vulgaritě (ačkoli ta má základ v reálném světě). Dle fotbalových pravidel ( Pravidlo 12, odstavec D ) jsou porušovány (minimálně) body 2 a 6, a proto byly u mne vyloučeny všichni hráči až do konce utkání. Proto mohu s klidem prohlásit: vzduch je čistý.

1 2 3 4 5 následující >>