Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Akční
  • Horor

Poslední recenze (68)

plakát

The Batman (2022) 

Ponurá detektivka, které noir styl prospívá ve vyprávění komiksového příběhu. Matt Reeves ukázal určitou formu zpracování komiksového příběhu, jakou jsme tu neměli a kupodivu je velmi prospěšná. Zdání a trailery mohlo mnohé filmové nadšence, stejně jako mne, zklamat. Trailery a upoutávky vyzařovaly jako ukázka něčeho naprosto nového, dalšího Temného rytíře, další formy Batmana, jakou jsme tu ještě neměli. Pokud se chystáte podívat na Batmana a přirozeně se ho chystáte srovnávat s předchozími adaptacemi, nejspíš si film neužijete naplno. Pokud ale milujete filmařinu, máte rádi ponurou atmosféru, užíváte si postupné odhalování záhad v příběhu a jste ochotni přijmout novou formu Batmana, rozhodně budete jako diváci spokojeni. Jednoduchý příběh s autentickou psychologií postav.

plakát

K zemi hleď! (2021) 

Vypiplané absurdní drama, které děsí a pobaví zároveň. Zejména se klaním před brilantními dialogy, které akorát podporují velmi věrohodné herecké výkony. Jedná se o film, který bychom měli zhlédnout nejspíš každý, abychom se nad ním alespoň krátce zamysleli. Takových snímků moc nebývá a K zemi hleď přesně tohle zamyšlení nabízí. Až mě samotnému je zle při uvědomění si realistické nerealističnosti tohoto filmu. Nejedná se zřejmě o nadpozemské dílo, ale bezpochyby o film, na který by se nemělo zapomínat.

plakát

Spider-Man: Bez domova (2021) 

Dalo by se říct, že se jedná o brilantní marketingový tah. Skloubit veškerá divácká přání všech starých Spiderman filmů je opravdu výzva. A dalo by se říct, že to se to tvůrcům povedlo. Film posloužil jako krásná nostalgie pro mne jakožto fanouška staré trilogie od Sama Raimiho. Stejně tak obdivovatelé Spidermana s Andrewen Garfieldem museli být unešení tou nostalgií. Avšak to je tak jediné, co film může nabídnout, a to je zoufale málo. Nepřináší nic, co bychom neznali. Když už se tvůrci snažili o velmi odlehčené zpracování postavy Spidermana plného trapasů, hloupých vtípků jako se to dělá v highschool komediích, tak neskutečně pokulhávali v dojemných scénách, které dojemně rozhodně nepůsobily. Neexistuje tu žádná postava, které byste mohli závidět snad něco více, než její honorář za film. Nemáte šanci vytvořit si jakékoli pouto k jakékoli postavě, a to je zásadně špatně. Scény jsou hodně tvořené na sílu, nevěříte postavám jejich emoce, nedokážete se přenést do příběhu ani v nejmenším. Zejména hlavní postava Petera Parkera se chová, dle mého názoru, jako nejhorší Spiderman. Jedná v zásadě za sebe a často dělá neskutečně nelogická rozhodnutí, která se záhy snaží hasit. Celý film bych pojmenoval dvěma slovy jako velmi hloupý. Sám jsem byl překvapen, jak moc jsem z kina odcházel prázdný, vyprahlý, ničím nezasažený. A právě při vzpomínkách na starého Spidermana od Sama Raimiho jsem si to uvědomil. To bývaly filmy, které se snažily nejen zabavit skvělou akcí, ale též učit diváky dělat závažná a těžká rozhodnutí v životě. S každým dílem jste se společně se statečným Peterem Parkerem posunuli o kus dále (jako člověk, co na filmech vyrůstal mohu potvrdit). Současné filmy s Tomem Hollandem (který je mimochodem dobrý herec) mohou nabídnout akorát tu akci, plno efektů, mohutných výbuchů, u kterých si sníte popcorn a za rok na film dočista zapomenete. Opět Marvel bohužel nenadělil nic, než vyprahlou a čistě komerční podívanou.

Poslední hodnocení (1 643)

Holka z livechatu (2018)

27.05.2022

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

27.05.2022

Michael Jackson: Beat It (1983) (hudební videoklip)

19.05.2022

Michael Jackson: Smooth Criminal (1987) (hudební videoklip)

19.05.2022

Michael Jackson: Who Is It (1993) (hudební videoklip)

19.05.2022

Michael Jackson - They Don't Care About Us (1996) (hudební videoklip)

19.05.2022

Michael Jackson: Earth Song (1995) (hudební videoklip)

19.05.2022

Michael Jackson: Black or White (1991) (hudební videoklip)

19.05.2022

Michael Jackson: Bad (1987) (hudební videoklip)

19.05.2022

Reklama

Poslední deníček (2)

TOP 10 Nejlepších filmů roku 2020

I když nám letošní rok poměrně znemožnil vidět v kinech tolik velkofilmů, kolik jsme očekávali, rozhodl jsem se i tak udělat seznam deseti nejlepších letošních překvapení. Můžete to brát i jako doporučení filmů, které jste ještě letos nestihli vidět, ale byla by škoda jim nedát šanci.

10. Tenet

Asi všichni, co se trochu pohybují ve světě filmů tuší, co je zač Christopher Nolan a jak náročná témata ve svých filmech vypráví. Tenet se rozhodně dá považovat za jeho nejnáročnější a nejsložitější akční film, který vám dost zamotá hlavu, ale zároveň vás nenechá oddychnout, bude vás bavit od začátku do konce a donutí vás po nějakém čase, až vás z něj přestane bolet hlava, si ho pustit znovu a užít si ho tak ještě víc.

9. Chicagský tribunál

I tento film se pojí s jedním známým hollywoodským jménem – Aaron Sorkin. Ne nadarmo je označován jako jeden z nejlepších scénáristů Hollywoodu. Při sledování filmu jsem žasnul, jak dokáže odvyprávět tento známý životopisný příběh velmi srozumitelně, i když se celý film točí okolo jednoho náročného soudního procesu. Celý snímek nahlíží na tuto známou historickou událost nestraně, morálně a vypráví ji skrze zajímavou cestu.

8. Noví mutanti

Nijak velká očekávání jsem zpočátku od této „marvelovky” neměl. Po zhlédnutí jsem ale byl dočista ohromen. Takhle jsem si celý život představoval poctivou „popcornovku”. Je to hravý, zábavný, napínavý, záhadný a nový. Přestože tento film měl neskutečně náročnou produkci, dopadl perfektně. Každému fanouškovi X-menů nesmí ujít. Ideální film na oddych.

7. Frčíme

Studio Pixar zkrátka nemůže zklamat. Tento za srdce chytající příběh vám přivodí tolik pozitivní nálady, že to snad ani není možné. Na rodinný večer naprosto ideální film plný zábavy, napětí a legrace. Zvláště je pak přesný i pro všechny obdivovatele animáků, fantasy a Pixaru/Disney.

6. Havel

Nezáleží na tom, jestli jste příznivce Václava Havla nebo ne. Nezáleží přesně na tom, jak detailně znáte jeho životopis. Tento film si spoustu událostí zkresluje, ale jestli něco opravdu věrně ukazuje, tak to, jaký Havel skutečně byl. Bojující, věřící, spravedlivý, ale i chybující a nevěrný. Je to zajímavý příběh plný mnoha okamžiků k zamyšlení a k uvědomění si, jak můžeme být rádi, že už třicet let žijeme ve svobodné zemi.

5. V síti

Nejspíš tento veleúspěšný dokument není třeba představovat. Úspěch má opravdu zasloužený. Otevřel velmi citlivé téma, o kterém mnozí vědí, ale otevřel ho do té míry, že nás nechal nahlédnout a vcítit se kompletně do celé problematiky zneužívání dětí na internetu. Je to síla, ale je potřeba ho vidět víc než kdy dřív.

4. 1917

Válečných filmů opravdu není málo. Tento film možná nepřinesl nijak převratný příběh, ale způsob, jakým ho odvyprávěl je fascinující. Poctivý film ve všech směrech, kterému se zkrátka nedá nic vytknout. Je natočený tak, aby se zdál, že byl natočen celý na jeden záběr a tento efekt nevšedně zocelil celou atmosféru filmu. Nejen geniální kamera, ale i zvuk, hudba, vizuál a celková atmosféra, která vás donutí prožít příběh válečných hrdinů tak, jako doposud málokterý film.

3. Šarlatán

O takový příběh zkrátka nechcete přijít. Osobnost Jana Mikoláška byla opravdu vzácná, o tom není pochyb, ale převyprávět ji do filmu takto jedinečně, to opravdu stálo za ten lístek do kina. Nenechte se odradit, že jde o další český film z období komunismu, nacismu… Jedná se pořád o velmi skvělý zážitek, kde na vteřinu nezamhouříte oka, abyste si příběh mohli užít od první minuty až po poslední. Perfektní záležitost, a na české poměry až vzácná.

2. Králíček Jojo

Jedna z nejoriginálnějších komedií 21. století. Něco jako parodie nacismu, to se dělá obtížně. Dělat si srandu z vážných věcí je vždycky náročné, ale natočit film tak, aby byl skvělou komedií, satirou, a přitom silným dramatem? To se jen tak nevidí. Už jen proto Králíček Jojo je jedinečný a zábavný film od začátku do konce. Oskar za nejlepší scénář je titul, kterým se film může právoplatně chlubit. Naprosto originální a jedinečně zábavné.

1.   Wendy

Skutečně největší překvapení letošního roku. Nejspíš tento film většinu z vás minul, a tak se vám ho alespoň já pokusím přiblížit. Každý, kdo vyrůstal na Petru Panovi by si film neměl nechat ujít. Jedná se o zvláštní parafrázi na tento slavný příběh převyprávěný po svém, ale přitom je věrný předloze. Ačkoli film je hlavně o Wendy, ne tolik o Petru Panovi, pořád se týká zásadních témat jako dospívání, kouzla dětství, radosti ze života… Příběh je pořád plný kouzel, krásy a neskutečně dojemných momentů.
   Žádný film se mi tak obtížně nepopisoval jako tento. Nezní možná tak lákavě na první pohled, ale každý, kdo žije filmem, kdo miluje kouzla pohádek a dětství, každý, kdo se rád nechá přenést do jiného světa filmu, nemusí na nic čekat a dát ihned tomuto filmu šanci. Nevídaně silný a dojemný zážitek. Čirá krása.

Reklama

Reklama