Vetřelec: Covenant (2017)

Prepustil by som HRistu co robil vyber posadky na tuto misiu, vazne sa nenasli lepsi ludia ? Ako napr marianaci v 86.? V dnesnej dobe fakt uz vsade kazdeho zoberu 😀

Úsvit (2023)

Na Slovenské pomery veľmi odvážna téma. Dej sa odohráva takmer sto rokov dozadu, ale až desivo pôsobí veľmi aktuálne.  Medzivojnové Československo sa prudko rozvíja, budujú sa nové moderné mestá, v kontraste so zaostalými dedinami, ktoré ešte nie sú na modernú dobu pripravené. V spoločnosti pomaly klíčia komunisti a fašisti. Scéna diskusie pri jedlé ukážkovo reflektovala nálady v dnešnej spoločnosti. Trochu sa mi zdalo, že "Krimi" časť filmu mohla byť viac mystická a lepšie prepracovaná, bolo by to ešte na lepšie hodnotenie. :)

Bratři (2023)

Skupina mladíkov, ktorá si mohla viesť spokojný a možno aj úspešný život, keby ich totalitne režimy nedotlačili k extrémnym činom. Často zaznieva ich kritika že, boli iba bezcitní vrahovia, ktorí vystavili svoju rodinu nebezpečiu. Ano ? Bol život ich rodiny dovtedy bezpečný? Nevychutnával si snáď režim mučenie ich rodiny ? Prečo ich oni nenechali normálne žiť a popravili celú skupinu? Totalitným režimom najviac vyhovuje, keď ľudia sa len boja a prizerajú ich ohavným činom, keby viac ľudí malo odvahu ako títo protagonisti boľševik a fašista by nikdy nenabral toľko sebavedomia na svoje ohavné činy. Spracovanie mohlo byť asi aj lepšie tak silnejšie 3*, 70%.

Silo (2023) (seriál)

Staci si pozriet prvu cast a poslednych 30 minut z poslednej casti. Clovek o nic nepride, uvidi vsetko co chcel vidiet a usetri si par hodin casu.

Blue Beetle (2023)

Takto budu podla mna vyzerat filmy ked ich bude robit AI. Clovek len zada "Chcem pozerat film kde bude super hrdina modry chrobak" a AI vykradne nieco zo vsetkych filmov co boli doteraz natocene a vznikne takato zlataninka.

Frankenstein (1931)

Určite na svoju dobu inovatívny film s pevným miestom v histórií kinematografie. Žiaľ, dnes mi skôr pripomína divadelnú inscenáciu ako film. Ale aj s odhliadnutím času mi pride dejovo slabý, nezáživný a bez poriadnej hororovej atmosféry.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Indi je už síce starší, ale opäť famózne švihá bičom, skáče za jazdy z auta na auto, razí cestu dažďovým pralesom a nenarazí ani na jeden peň. Artefakty síce vždy objaví ako prvý, no má pech, lebo pred vchodom ho už čaká zločinec, ktorý mu ho uchmatne. Že sa ani na tie staré kolená konečne nepoučí, že by chvíľu počkal vonku nech teda cez nástrahy preskáče niekto iný... alebo vychádzal z hrobiek obozretnejšie ...

Avatar: The Way of Water (2022)

Taketo dejove linie podla mna uz produkuje AI a kedze vsetky efekty a postavy su digitalne mozno rovno asi aj cely film...

Uncharted (2022)

Ja už asi nie som "cieľovka" na takéto filmy. Na jednej strane človek žasne, čo všetko sa da stvoriť s dnešnou technológiou (niekedy sa to asi aj preženie) ale na druhej má pocit že toto už videl nespočetne krát a cely film sa mu zdá ako natočený podľa šablóny.  SPOILER: Milionár, ktorý chce získať poklad si najme dvoch tínedžerov aby získal kľuč za 3miliony, ktorým sa dajú otvoriť práchnivé dvere niekde do pivnice pod "fast food-om", kde nájde mapu, ktorá ho nasmeruje do turistického rezortu, kde zakopne o dve lode, ktoré si nikto nevšimol 500 rokov. A obsadený je Tom Holland, aby zužitkoval svoje skúsenosti z predchádzajúcich účinkovaní, lebo nikto iný by nedokázal tak plachtiť vzduchom a skákať z predmetu na predmet ako spiderman...

Trojúhelník smutku (2022)

Trochu mi to pripomínalo White lotus. Zbohatlíci, ktorí neriešia existenčné problémy. Povrchne hladia na ostatných a riešia si svoje niekedy absurdné komplexy. Dobrý film, len sa neviem rozhodnúť, či tie neočakávané zmeny v deji, v prostredí a postáv boli zaujímavým prínosom alebo vytvárali chaos, lebo divák nemá tušenie, kam ten film smeruje. A koniec-nekoniec je asi momentálne v móde ale tiež neviem, či mi to tak vyhovuje - 4/5  Keby nemám tieto pochybnosti mohlo by to byť aj solídnych 5*.