ryccoly

ryccoly

okres Svitavy

• 14.4.2020  20:14
    Stopy (2013)

Snímek s velmi působivou výpravou, který se zakládá na zajímavém a hlavně skutečném příběhu. Nabízí nám reálný pohled na australské pouště, život komunit v jejich blízkosti i chování tuctových turistů. To je ovšem jediné, co stojí za zmínku. Pokud v tomto filmu hledáte hloubku či nějakou formu životní filozofie, budete zklamaní. Děj postrádá akci a zápletku, postavy nejsou sympatické. Celkově jde o nudu bez akce, která ovšem dobře vypadá.

• 27.12.2019  22:05
    Čarovný kamínek (TV film) (2019)

Asi už rozumím záměru televize- nechtěli divákům kazit vánoční svátky, když se pohádka vysílala až 27. prosince. Mám pravdu? Jedinou záchranou tohohle filmu byla totiž nádherná slovenská příroda a rožnovský skanzen. Námět vykradený (stejně jako hobití obydlí), postavy nevýrazné a český dabing naprosto k pláči. Byly nadpřirozené postavy v této pohádce vůbec nadpřirozené? Nejsem si jistá, jestli jsem to špatně nepochopila, když vlastně nic kouzelného neudělaly... Pavel Kříž měl v - po dlouhé době - kladné roli šanci vylepšit si reputaci po loňském veledílku o Žitovi. Ale nekonec stejně jen zdraví, komplimentuje (zřejmě?) hlavní hrdinku a podává kabáty. Zloduch ničím nezajímavý, vladař až překvapivě štědrý. No, a o scénáři se tu ani mluvit nedá. Škoda.

• 12.11.2019  22:56

Klasicky přeslazené teenagerovské "drama" s bohužel hodně nereálnými milostnými příběhy. Ale když si k tomu přidáte tu úžasnou vánoční atmosféru a celkem příjemný soundtrack, dá se to vnímat trochu pohádkově. Příjemně mě překvapilo herecké obsazení, hlavně úžasná Joan Cusack. Od předlohy se příběhy sice celkem liší (srdce mi trhá hlavně destrukce příběhu Stuarta a Julie), ale film zachovává hlavní myšlenku knihy. A to je moc dobře. Je to vlastně celkem milá vánoční oddychovka k hrnku kakaa a talíři cukroví.

• 12.11.2019  22:47
    Lajna (TV seriál) (2017)

Já, ač jsem naprostý hokejový lajk, jsem si obě série tohohle seriálu hodně užila. Jiří Langmajer byl v roli trochu (dost) šíleného trenéra Hrouzka jak vtipný, tak působivý a uvěřitelný. První série byla- samozřejmě- úplně něco jiného než ta druhá. Příběh byl zajímavější, vtipnější a mnohem míň neskutečný. Docela mi vadily velké časové skoky ve druhé sérii, bylo vidět, že oproti první sérii už nebylo tolik dobrých nápadů. Ale i tak si myslím, že se i druhá celkem povedla. Na třetí už ale místo není :))

• 17.11.2018  15:47

Pro Rowlingovou mám prostě slabost. Příběh začíná být čím dál tím drsnější a temnější, jak tomu bylo u Harryho Pottera. Počítačové triky naprosto dokonalé, mistrovská hudba. Eddie Redmayne opět krásně nesmělý a sympatický, Johnny Depp tajemný a svůdný a nováček Jude Law charismatický a překvapivě docela brumbálovský. Tohle začíná vypadat jako hodně dobrá série pro Rowlingholiky :))

• 5.4.2017  16:18
    Vinnetou (1963)

Vinnetou má pro mě ze čtyř mayovek od Haralda Reinla největší kouzlo. Jsem ráda, že Lex Barker a Pierre Brice do toho nakonec šli a vytvořili nezapomenutelné a nesmrtelné snímky. Děkuji.

• 18.11.2016  21:13
    Teď a tady (2012)

Život je sled okamžiků. Nechme je plynout. Okamžiky. Všechny směřují k jedinému.

• 28.10.2016  22:03
    Pretty Woman (1990)

Jo, jo dobře je to trošku (trošku hodně) nereálné, ale to není důvod k tomu si to neužít- ono totiž není špatné, když si na chvíli připadáte jako v pohádce :))

• 1.10.2016  18:35

Úžasná Disneyho klasika, při které mě vždycky zahřeje u srdíčka :))

• 16.9.2016  19:15

Příjde mi, že tenhle film má dvě verze. Špatnou a dobrou. První- dobrá verze je taková americká verze Tří bratrů, která se mi celkem líbí. Za ni tedy 1*. Ta druhá se měla od filmu nejlépe odstřihnout... Chris Pine jako princ holkař mi přišel divný už na začátku. Chudinka Popelka. Pokud se ještě někdy budu na toto koukat, o čemž pochybuji, nejspíš spončím u věty: "A žili šťastně až....". Nikdy jsem si nemyslela, že dám malé hodnocení, něčemu z Disneyho dílny. Neřekla bych, že je to špatně zahrané nebo zazpívané, to určitě ne. Zřejmě mě nezaujal námět, protože místo toho abych byla příjemně překvapená, jsem byla nadmíru šokovaná. Ta druhá * je za Johnnyho Deppa, který se pozbytek filmu předvedl v roli Karkulčina kožichu.

• 15.6.2015  16:33
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Po prvním zhlédnutí jsem se nestačila divit, co je to za slátaninu s trapnými vtípky, která naprosto není pro děti. A i po pětiletém odstupu to vidím stejně. Námět byl dobrý, dalo by se s ním pěkně pracovat, ale ne. Pojďme to radši narvat totálním přehráváním herců (bohužel hlavně Ondřeje Vetchého a Tatiany Dykové), hroznými dialogy a hloupými písničkami. Když už něco vypadá nadějně (jako třeba věštba polednice), zase to musí zničit hlášky ostatních postav. Jediní, kdo v tomhle dílku aspoň za něco stojí, jsou Jenovéfa Boková a její zajímavé a netypické pojetí princezny a Ondřej Pavelka jako hlavní padouch.