mire.k

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 6.4.2021  23:02

Nový parťák do skupiny. Místy nelogičnost, ale dá se přes to přenést. Jinak dobré. Jen nechápu to mysteriozní. Někdo asi neumí přeložit mystery. Je to sakra rozdíl.

• 3.4.2021  14:21

Zatím nejlepší série. Stále pátrá po zdroji problémů a jak se vrátit a mezi tí, řeší případy klientů. Matka vadí minimálně. Jen to trochu začíná připomínat pohádku. Pomož Jiříku a my ti taky pomůžeme.

• 3.4.2021  14:16

Druhá série navazuje na tu první. Pátrání pokračuje a případy jak víno. Matka a brácha vadí..

• 3.4.2021  14:12

Výborný seriál. Souvislé pátrání po zdroji problémů hlavního hrdiny a v každém díle vlastní případ ve stylu hard school. Má šmrnc. První série je dobrá, jen matku a bráchu si měli odpustit. Rodinné vykecávačky zdržují a ubírají hvězdičku. Jinak dobrý nadhled s humorem i dobré nápady. Radost sledovat.

• 3.4.2021  14:03

Oddechovka fajn, ale ty nelogičnosti a hlouposti.

• 14.3.2021  02:54
    Soupeři (1998)

Perfektní televizní thriller. Stínohra v F moll. Utkvělo v paměti.

• 1.2.2021  18:52

Zklamání. Nuda, utahaná režie a scénář děs. Plesl a Langmajer jako nosné postavy mají potenciál, ale ostatní ploší jak prkno. Scénáristické vycpávky na každém rohu, Šéf malé Prahy přijede sebrat nepodstatné postavy jen proto aby němý, který není úplně němý mohl projevit vděčnost a ukázat na pachatele. Neznalost venkova čiší z celého dílu. Blbý revolucionář co krade mlíko by se na statku dlouho neohřál. Statkářka musela být slepá a blbá nebo chromá, aby přehlédla bednu s lahvemi či nacpanou skříň. Snoubenci asi chtěli rozjet velkoobchod. Klišovitě politicky riťolezecký šéf policie, Zapšklá namyšlená hraběnka a vykulený policejní poskok. Plno scénaristických vycpávek místo uvěřitelného příběhu. Další promarněná šance. Dodívat se na to dalo, ale uvidíme dál. Možná se stane zázrak. Ale proč to sledovat? Zábava asi nebude. Napětí se taky nezdá. Historické reálie a život za 1. republiky to ani náhodou. Sociální drama ve vymyšlené realitě možá, ale koho to zajímá? Nebo zase potřebujeme ztvárnit těžký to život v kapitalismu?

• 30.10.2020  09:44

Výborný film. Politická propaganda minimální. Dokonce bych řekl, že Kachyňa úmyslně natočil film nejednoznačně. Jen jako boj pohraničníků s chodci, kteří střílejí. Historická věrohodnost je jiná záležitost a tak, jako u spousty jiných filmů, je zbytečné ji řešit. To byste mohli odsuzovat Fordovo Přepadení, že vykreslil chudáky indiány nekorektně a zavrhnout spoustu jiných dobrodružných a pseudohistorických filmů. Těžištěm filmu je těžký život pohraničníka. O straně a vládě ani slovo, což je div. Nejhorší je odsudek od lidí, kteří o dané době nic neví a nejsou schopni posoudit situaci z různých úhlů pohledu. Ti, kdo dávají přednost politickým hlediskům, nemusí být o nic lepší než politruci z 50. let. Jen fanaticky prosazují pohled z druhého úhlu, ale kdyby byl u vesla někdo jiný, kdo ví co by vnucovali ostatním.

• 19.8.2020  01:20
    96 hodin (2008)

Nic proč by stálo za to se na tento film znovu podívat. Stálé tytéž stupidity jak plechy auta či sedačka ochrání před střelami ze samopalu. A pak závěrečné objetí kdy všichni ostatní zmizí. Neeson bezchybný, ale jinak odfláklý film.

• 18.8.2020  23:14

Klasika, komedie a hlavně drama. I když čas možná trochu hlodá, pořád je to na svou dobu špička. Nechtěl bych vidět moderní remake s americkým svalovcem a malým číňanem v moři explozí a behaviorální psychologie.

• 18.8.2020  22:52

Krásný film, který jsem hodnotil už před lety a kde zde hodnocení zmizelo, jako u některých jiných filmů.To je žvot0 (mj. taky Lelouchův perfektní film) a internet. Připomnělo mi to, že bych se na tento skvost mohl znovu podívat spolu se srdečními romantickými peckami Bídníky 20 století, Cestou zhýčkaného dítěte a Odvahou milovat. Nikdo mi nevymluví, že se Lelouchem neinspiroval Richard Curtis. Životopisná romantika nesrovnatelná s jinými životopisnými filmy o vrabčákovi. Lelouch je klasik. Jen to chce sledovat pozorně a používat mozek. Zatímco u starších kousků vám nepozornost nevadí u novějších kombinačně a flashbackově bohatších kousků už nepozornost bývá osudová k pochopení filmu. No a někde se musíte smířit s tím, že pochopíte třeba příště.

• 18.8.2020  15:04
    My všichni školou povinní (TV seriál) (1984)

Seriál, který postihl problémy tehdejšího školství a ukazuje jak se od té doby ve školství mnohé nezměnilo.

• 18.8.2020  14:58
    Vyprávěj (TV seriál) (2009)

Scénář by nebyl špatný, ale ta propaganda, která z většiny dílů čiší. Retro seriál ano, ale trochu objektivity by neškodilo. Major Zeman 90. let jen z druhé strany. Některé díly perfektní a některé politická agitka.

• 18.8.2020  14:50
    Rodáci (TV seriál) (1988)

Seriál slušný Místy nechtěně(nebo chtěně?) komediální. Jan Štastný jako hlavní klaďas a V. Postránecký jako hlavní padouch. Samozřejmě politicky správně naladěný, ale na to si my starší ročníky už zvykly a mladší si toho ještě u těch nových seriálů nevšimli. Ale časem jim to dojde. Repríza pro pamětníky by nebyla marná. Mladí budou čučet na americké komixy a duševně je to nepoznamená a starší zavzpomínají a někteří ii zasmějí.

• 29.7.2020  23:52
    Legenda 17 (2013)

Propaganda jako řemen. Dobře natočený film, opět z ruského pohledu. S amíky si nemají co vyčítat. Stále to funguje a furt stejně. Je dobré dívat se na historii z různých stran.

• 29.7.2020  23:44

Prostě pohodová podívaná.s minimem hluchých míst. Směska slavných fantasy, ale pojata slušně. Co orginálního chcete vymýšlet. Plná spokojenost. Kdyby bylo takových filmů víc, bylo by se na co koukat.

• 23.7.2020  02:31

Obrovské příjemné překvapení. Pohodová pohádková fantasy. Amber na ruský způsob.. Mělo to pohodu, šmrnc a poslední scéna byly dvířka k pokračování jak vrata. Pokud to zvládnou, už se těším. P.S. Chce to znát ruské pohádky. Jen Mrazík nestačí..

• 7.6.2020  00:10

S bláznivými střelami to má společnéný jen typ humoru. Ale spousta nekorektního humoru a narážek v duchu Zuckera. Jen pochopení některých hlášek vyžaduje trochu rozhledu a znalosti. Kolik diváků zná Michaela Moora, kterého film paroduje? Jinak dobrý film. Při dnešní komediální bídě. Tak dobré komedie jako Připoutejte se prosím a Bláznivé střely už asi nikdo nenatočí.

• 6.6.2020  23:41

Chápu současná podhodnocení. Někteří žárlí na hezouna Kutchera, někteří jsou zklamáni, že si nepoplakali u romantické komedie, někteří hledají drámo a realizmus a někteří se pitvají ve filmařské a herecké technice. Ale je jasné, že k této komedii nelze přistupovat analyticky. Je to úlet. Nwní to romantická komedie. Je to šílená komedie. Je třeba sednout a nechat se unášet šíleností scénáristy i režiséra, kterým je David Zucker.. Je tam vidět rukopis a absurdnost situací mnohdy na pomezí trapnosti. Příjemná zábava s perfektním finále. Kdyby si odpustili pár hluchých míst a kladných a romantických scén, které působí jak pěst na oko (možná úmysl), dal bych i víc.

• 30.5.2020  23:11

Občas silný moment, občas nuda k ukousání, zajímavé zpracování, příběh stokrát omílaný. prostě spíš zkamání..

• 23.5.2020  18:07

Slušná akčňárna. Slovnínarážky jako hlavní klad filmu. A pak ta nepředvídatelnost a postavy, které se jen mihnou a nijak se nerozvíjí včetnš narážek na jiné komixové klasiky. No a ani nové oko mu nenarostlo. Kdyby přišel o ruku dal bych i pátou hvězdičku.

• 17.5.2020  17:40

Jednička nic moc, takový akční průměr, klasická komixovka. Jalové vizuálno. Tak jsem si řekl, mrknu ze studijních důvodů na dvojku čekaje obvyklý pokles kvality a ono překvapení. Líbila se mi víc než jednička. Scény na Zemi perfektní, s vtipem. Scény mimo trochu nuda. Prostě s kontrastem nenormálna na Zemi si pohráli, takže člověk ani neřešil pseudovědu a nelogičnosti. Nejlépe fungovaly krátké vtípky na rozdíl od moralizujícího vykecávání. I ten Loki tam byl akorát a zvedal úroveň filmu. Oddechovka, která se dá.

• 16.5.2020  22:57

Mám rád herce petera Sellerse. Takže jsem se bavil. Takový odvar uřvané Myši. Rozhodně z lepší části jeho tvorby.

• 16.5.2020  22:46

Ano je to klišé. Ale klasika své doby. Pohodové pokoukání. Lehká parodie žánru. Špička nenáročné zábavy té doby. Dnes se ta samá klišé opakují ve sračkoidních vážňě míněných filmech a mnozí kritici rozkoší ucvrkávají.

• 3.5.2020  21:25

No bída. Dobře provedená scénáristicky jalová a s čínskými soudružskými vložkami. Pamatuji filmy se sovětskými soudruhy, kteří museli v českých filmech demonstrovat česko sovětské přátelství. A zde je nimlich to samé. Sráží to film hrozným způsobem. Po chvíli akce, kdy se člověk baví se objěví politická vložka a jen zíráte. Místy je akce i provedení bezchybné a místy to skřípe neuvěřitelné, pseudorodinné scény a naivita zaráží. Statham po té, co se mu nepodaří zachránit pár kamarádů by pak zachránil každého. Ruský Ivan hadra. Jeví se jako druhý nejnamakanější borec filmu, ale na namakaného foxlíka, který dožene jachtu nemá.

• 3.5.2020  01:41

Pohodová komedie, která si na nic nehraje. Kdo chce hlubokomyslné rozjímání či divokou akci, ať se poohlédne jinde. Genderovou vyváženost zde taky nehledejte. Když chci relax, vždy se na ni rád znovu podívám. Bohužel takových komedií moc není. A natočí se jednou za pár let.

• 24.4.2020  02:26

Krásný film. Perly se skrývají. kde to nečekáme. Dokonalý ten film není, ale má vtip a kouzlo. Pohádka pro dospělé i když se tváří jako pro teenagery, ti to asi nepochopí. Kdyby to autor dopiloval, bylo by to geniální dílo.

• 21.4.2020  01:47

Komorní drama, nic víc. Dalo se na to dívat, ale nenadchlo to. Na thriller moc přímočaré a předvídatelné. Škoda, chtělo to odlehčit a dodat něco, pro co by stálo se na to podívat znovu.

• 21.4.2020  01:42

První půlka filmu vypadala nadějně. Pak se to zvrhlo v tuctovou akčňárnu bez myšlenky. Jeden film z mnoha.

• 5.4.2020  14:55

Není špatný, ale na román to nemá. Má smůlu, že jsem román četl dřív.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8