mire.k

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 6.4.2019  22:28

Krásný pohodový film našeho mládí. Pořád se na něj dá dívat. Kdyby dnešní filmaři byli schopni natočit aspoň něco z poloviny tak pohodového. Každá doba má svoje a film to zobrazuje. Ať to je navita prvorepublikových filmů pro pamětníky, budovatelství komunismu socialistické kinematografie či naivita porevolučního okouzlení kapitalismem a svobodou. Jsem zvědav, jestli současná generace bude za 30 let vzpomínat na současné filmové blbosti.

• 4.2.2018  02:20
    Forever (TV seriál) (2014)

Pohodový seriál. Škoda, že nevyužili víc úmrtí hlavního hrdiny. Kromě několika dílů na počátku a závěrečného dílu to byla jen šmrncovní detektivka. Ale nenudil jsem se.

• 1.1.2018  21:55
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Po shlédnutí prvního dílu nadšení. Po ipoutávkách jsem se na to vůbec nechtěl dívat, ale mělo to šmrnc a vtip. Prostě mě to přikurtovalo k obrazovce. Sice občas některý herecký výkon trochu skřípal, ale pokud i druhý díl udrží úroveň tak se můžou letošní české pohádky jít klouzat.

• 29.12.2017  01:23

Začátek před titulky geniální a pak sem tam geniální momenty mezi trapárnou. Na závěr spravil chuť Tom Cruise svým tanečkem. Promarněná šance.

• 29.12.2017  01:18

Akce a vizuál. Jinak sračka o ničem.

• 29.12.2017  00:58

Krásný film. Doják.Místy trochu skřípe scénář, ale nenudí. Vadily mi zde hudební čísla. Jinak ideál do televize proti náboženské nesnášenlivosti.

• 29.12.2017  00:42

Děs. Hezký vizuál. Khan standartní. Ztráta času.

• 29.12.2017  00:39
    Krrish (2006)

Superman po Indicku. Dívat se na to dalo. Ale žádná sláva. První díl E.T. po Indicku Koi... Mil Gaya se mi líbil trochu víc.

• 5.11.2017  12:01
    Lucy (2014)

Krásná akční oddechovka. Je potřeba užít si film(akci) a nepřemýšlet nad nesmyslnými proslovy M. Freemana, které jsou tak blbé v orginále nebo jim český překlad ještě něco přidal. Páně Kulhánkovo srdce určitě zaplesalo. Já se dobře bavil.

• 5.11.2017  11:42

Nejslabší nic nového nepřinášející. Odvar předchozích Vetřelců a Promethea. Příliš předvídatelné a scénaristicky impotentní. Stačilo vidět jednou.

• 29.7.2017  01:37

Bída. Ze začátku to vypadalo na Bonda. Pak se to zvrhlo na konverzašní nudu o záchraně třetího světa a mindrácích z minulosti a na konec to vyvrcholilo akcí bez logiky a nabíjení.

• 23.7.2017  08:58
    Žralokonádo (TV film) (2013)

No dívat se na to dalo a pár humorných scének tam taky je. Ale od poloviny nastoupila úřoveň Eda Wooda a bylo vymalováno.

• 23.7.2017  08:50

No dost zklamání. Celkový dojem - kýč. Místo aby byly eliminovány nedostatky prvního dílu, slabší děj, pokusili se tvůrci ještě víc posílit ústřední dvojici Trojan- Dvořák. Výsledkem je směs hlášek, některých na hranici stupidity a chudičký děj filmu. Jen přehlídka známých tváří. Místo vánočních koled na štědrý den dobré, ale jinak slabota. Hodnoceno po prvním zhlédnutí.

• 23.7.2017  08:28

Jedna z nejlepších pohádek poslední doby. Škoda, že nevyužila potenciál originálního scénáře. Trochu mi vadily přehnané náboženské motivy(modlení ke svatým). A ke geniální dvojce Trojan-Dvořák, hlavní děj jaksi rušil. Chtělo to víc propracovat. Při prvním zhlédnutí 4 hvězdičky. Při druhém už míň. V každém případě v záplavě hrozných českých pohádek poslední doby silný nadprůměr.

• 1.7.2017  23:48
    Muž v ohni (2004)

Klišé, klišé a klišé. Sra... co si hraje na umění. Profesionálně natočené se spoustou logických chyb. Pokud někomu stačí filmové střihy a slavná jména s pár efektními a nesmyslnými výbuchy aut za 2,5 hodiny pak může jásat. Stačilo jednou. Ztráta času.

• 25.3.2017  20:42
    50/50 (2011)

Pro mě velké zklamání a nuda. Prostě film, který byl ztrátou času.

• 15.3.2017  23:47

Až tak moc mě to nenadchlo. Není to můj šálek kávy. Nevím jestli se inspirovali Clancyho Telepovým Proti všem, ale zdálo se mi to dost podobné. Navíc Chobotnici už jsem viděl v mladém věku a těžko v tomto žánru překvapovat.

• 15.3.2017  23:32
    Příchozí (2016)

Krásný film. I když pointa se rýsuje v půlce filmu a konec je trochu pro nedovtipy, kterým to myslí pomaleji, vůbec to nevadí. Zpracování bezchybné a dobrý námět dělá své. Varování: neakční jen s jedním výbuchem.

• 27.10.2016  22:48
    Pátá vlna (2016)

Tak si někdo v Hollywoodu vzpoměl na starší seriál V jako victory. Pokusil se o něco podobného, ale dosáhl s bídou tak naivity druhé série V-čka. Od začátku má film klesající úroveň. Přitom potenciál filmu byl slušný. Začátek nadějný, trochu předvídatelný, ale rozjíždělo se slušné drama pro mládež. Pak se začínají objevovat logické nedostatky, romantika a klišé. Až se mění v nechtěnou komedii. Musel by to vzít do ruky kvalitní scénárista a režisér a naivitu pro náctileté překopat. Podle toho nedotaženého konce to vypadá jako pilot seriálu. Takže kdoví čeho se ještě dočkáme.

• 1.3.2016  00:56

Zklamání. Di Caprio si asi za to utrpení při natáčení oscara asi zaslouží, ale jako herec nic závratného nepředvedl. Osobně jeho postavu považuji za největší slabinu filmu. Zastřelit by zasloužil Di Capriův maskér. Protože při detailních záběrech modré oči a oči bez vrásek a tvář bez omzlin je prostě šlendrián. I těch několik survivalových scén ve sněhu je vykalkulovaných na efekt a je to vidět. Chtělo to víc uvěřitelnosti. Přežití v divočině je podáváno jako že stačí vydržet trochu hnusu a je to pohoda. Měli si zaplatit schopného poradce na přežití v divočině v mrazech. Škoda mohl to být špičkový film, možná kdyby do hlavní role obsadili menší hvězdu bylo by to lepší. Takhle film za podívání stojí, ale podruhé se na něj už asi nepodívám.

• 29.12.2015  02:12

Film se drží knižní předlohy. Ale silné pochybuji, že bude srozumitelný i pro někoho, kdo knihu nečetl. Místy trochu nudí a nemá spád. Ale za shlédnutí stojí.

• 29.12.2015  02:03

Agitka na kterou se dá koukat, ale jednou stačilo.

• 29.12.2015  01:34

Krátká, jasná jednoduchá. Prostě pohádka pro děti.

• 29.12.2015  01:29

Vynikající jemná komedie s myšlenkou. Typická Machova poetika a jemný humor, který není přímo řachanda a musí se trochu přemýšlet. Mladá generace asi nepochopí. Herecké výkony perfektní. Jaroslav Mach byl vynikající režisér a scénárista a točil své filmy. Jeho filmy odráží dobu ve které točil. Bohužel tyhle jemné narážky mají mladí problém pochopit. Jen žasnu, kolik chytrých ví co bylo záměrem tvůrce filmu. Kvalitu dialektu nemohu jako neostravak posoudit, ale pochopím případné výhrady ostraváků k faktu, když se pražští herci snaží mluvit nářečím(viz. hrůzné snahy o hanáčtinu v řadě filmů a seriálů).

• 19.12.2015  23:37

Takové B-čko bondovek. Neurazí ani nenadchne. Odvar včeho už viděného a dva tři nápady film nezachrání. Cavil jasně ukázal, že by po Craigovi vůbec nebyl špatný Bond.

• 21.8.2015  00:14
    P.K. (2014)

Komedie říznutá romantikou a dramatem. Typický bollywood. Pohodovka bez hluchých míst plná slušných nápadů.

• 21.8.2015  00:08
    Úder 2 (2006)

Céčko natočené s áčkovou výpravou. Jedna hvězdička za hezké kočky a slušnou loupež. Ale to je na celý film málo. Velká nuda, předvídatelný děj.

• 20.8.2015  00:39

Krásný klasický film od klasiků. Ale Otázka života a smrti je přece jenom lepší.

• 9.7.2015  00:07

Nejslabší z trilogie. Prostě zábava pro masy, která odráží malého českého človíčka a poměry ve státě. Zdar odpadovému hospodářství a snobíci trhněte si!!!

• 8.7.2015  23:38

Smekám před režisérem. Perfektní akční jízda, šílená a vychytaná. Žádné zbytečné kecy. Prostě Mad Max tak jak má být. Starý matador ukázal dnešním cucákům, jak se mají točit akční filmy. Akce, deprese a šílenství v jednom.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7