Gallienus

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 18.5.2016  16:52
    13 samurajů (2010)

Tedy rubačka je to excelentní, ale čekal jsem něco víc, mám rád Kódžiho Jakušo a jeho herecký výkon ještě snesl vyšší měřítko, ti ostatní herci mi tam však připadali jen jako komparz.... Škoda, že tento film nedokážu lépe ocenit.

• 22.6.2015  12:03

Film o velkém námořním vítězství Korejců během druhé Imdžinské války, plno patosu a korejského sebeobětování, no budiž, těžko se dalo čekat něco jiného. Hrozně nerad bych snižoval jejich vítězství, ale rozdíl ve výzbroji obou flotil byl markantní i přes drtivou japonskou převahu, transportní lodě plné pěchoty se sotva mohou rovnat plnohodnotným válečným lodím. Velitel invazních sil generál Katō Kiyomasa (jeden z mnoha) byl bezesporu nejschopnějším a nejtvrdším velitelem jakého mohl Kampaku vyslat, prokázal to nejen během občanských válek, ale také na korejském poloostrově v letech 1592-1593, na moři však bohužel pro Japonce neměl nárok se prosadit. To co na filmu oceňuji je výprava, je vidět, že se nešetřilo a bitevní scény jsou prakticky perfektní. Ironií je, že pro samuraje je druhá Imdžinská válka poslední šance jak prokázat svojí vojenskou nadřazenost mimo samotné Japonsko, po krachu druhé invaze přijde občanská válka a pak nástup Tokugawské dynastie a téměř 300let míru...

• 11.8.2015  10:49
    Agora (2009)

Tento film jasně ukazuje, že za pádem římského impéria nestála žádná horda barbarů tlačících se na vnější hranice, ale skupiny náboženských fanatiků, kteří rozložili říši zevnitř. Křesťanství se šířilo jako nějaká choroba, bylo netolerantní a zničilo vše a všechny, kteří chtěli naslouchat hlasu rozumu. Náboženským vůdcům vyhovovalo, že čím je dav hloupější, tím snáze se dá ovládat. Je pro mě překvapením, že tento film byl vůbec natočen, v našem převelice politicky a nábožensky humánním a korektním světě.

• 11.7.2015  17:02
    Air Force One (1997)

Wolfgang pro mě býval skvělým režisérem, než natočil tento blábol, tuna patosu, přiblble stupidní příběh a nesympatický herci, vyjma Garyho Oldmana. Ten jako jediný podává svůj standart a dokazuje, že hrát šílence mu opravdu jde.

• 20.6.2015  15:18
    Bez rozkazu (2004)

Kdysi jsem žil v domnění, že po rozpadu SSSR budou v Rusku na válečné filmy pohlížet s větším nadhledem, ale mýlil jsem se. Tento film, je vyloženě špatný, nejde tu o ten patos, ten mi tolik nevadil a dá se říci, že jsem ho i čekal. To co mi vadilo, byla nerealističnost filmu, strašlivá šablonovitost, o to víc to bije do očí, když si uvědomíme dobu, kdy a kde se příběh odehrává.

• 5.2.2020  11:07

Z filmu jsem neměl velká očekávání, takže jsem nebyl příliš zklamaný, ale přesto to mohlo být lepší. Bylo zde poměrně dost věcí co mi úplně nesedlo, kdybych o té bitvě nic nevěděl, užil bych si snímek více, ale takto mě tam iritovala spousta historických nepřesností nebo rovnou hloupostí. Přitom je zde oproti původnímu filmu vcelku i dost dobrých a zajímavých scén. Pro mě a to musím hodně ocenit, byl záběr na paluby letadlových lodí Kido Butai v době útoku amerických střemhlavých bombardérů, jsou totiž takřka prázdné…, což je historicky přesné a správné, za to tvůrcům filmu děkuji. To co bylo naopak nepřesné a řekl bych i hloupé, byla účinnost japonských AAA zbraní, ta byla v reálu mizerná, ve filmu je zodpovědná za většinu amerických ztrát, což je prostě špatně. Byl to CAP letadlových lodí, kdo sestřelil přes 90% útočících amerických letadel. To co mě na snímku hodně překvapilo, bylo vyzdvihování Jamagučiho, jistě byl určitě schopnější než-li jeho nadřízený, nicméně zde nejspíš zafungovala jeho poválečná aura, spíše než historická skutečnost. Jeho hlavním atributem a ctností bylo, že přijal zodpovědnost za japonskou porážku (na rozdíl od svého nadřízeného) a zemřel na své vlajkové lodi, byť se mohl zachránit. Dělá to z něj možná morálnější důstojníka se smyslem pro povinnost, ne však lepšího velitele, protože jestliže byl tak kvalitní admirál, prospěl by své zemi více živý než mrtvý… Film považuji spíš za zábavu, ne historicky přesný popis bitvy.

• 15.7.2015  15:14

Tomu filmu dávám dvě hvězdy, jednak proto, že tam zhyne Seagal a kvůli Davidu Suchetovi, který mě svou rolí tehdy překvapil, jinak je to strašná blbost.

• 9.9.2017  18:09
    Boku dake ga inai mači (TV seriál) (2016)

O šanci se vrátit do minulosti a změnit některé věci ve svém životě asi stojíme všichni a Satoru Fujinuma ji dostal, sledovat jeho nesobecké počínání určitě stojí zato. Rozhodně nebylo těžké mu fandit, oblíbit si totiž jeho postavu je snadné. Přestože myšlenka příběhu byla dobrá, trochu mě mrzelo, že jsem velmi rychle poznal vraha a to v těchto věcech mnohdy velmi tápu... I konec mě trochu mrzel, přeci jen jsem čekal, že Satoru skončí s někým jiným, za tu námahu a oběti z jeho strany mi to nepřišlo úplně fér, ale co je vlastně fér, třeba právě toužil po té, která ho zachránila. Plný počet nedám, protože vrah čtyř lidí (z toho tří dětí) vyvázne z mého pohledu velmi lacino.

• 21.6.2015  12:21

Tento film mě rozesmál, hlavní zásluhu na tom měl Steve Buscemi, má sice jen vedlejší roličku, stála však za to a byl to právě tento film, po kterém jsem ho začal brát. Od příběhu toho moc nečekejte, policajt s bolestmi zad, který není u kolegů moc respektován se stává nejdříve terčem vtipů, po vyřešení důležitého případů zase hrdinou.

• 27.6.2015  14:00
    Casablanca (1942)

Vždy jsem u tohoto filmu přemýšlel o jeho alternativním konci a myslím, že by byl asi nejlepší tento... Hlavní hrdina (H. Bogart) napráská Lászlóa nacistům a shrábne odměnu, to spolu s penězi co poctivě vydělal ve svém baru, mu umožní, že uteče s Ilse (I. Bergman) do Mexika či Argentiny. Tam jí po čase až se jí nabaží, vymění za místní mladší a levnější model. Krátce co jí opustí a nechá s holým zadkem v nějaké díře, jí pošle dopis. Má milá, já na tom nádraží čekal jak idiot, teď si vychutnej tu slast, kterou jsem cítil já! Takový konec je jistě spravedlivější, než se dívat , jak odlétá letadlo s ženou, kterou miluje (nebo nenávidí) a přitom vědět, že vedle ní sedí blbec, co si o sobě myslí, že má patent na spásu celého světa a který jí bohužel pidluje místo něj... Ještě emotivnější, než v tom to filmu, je scéna z nádraží zahraná ve Žhavých výstřelech 2. Topper tam dostane od Ramady snad ještě větší jobovku a ta jej odvede do Thajska, ale to je již úplně jiný příběh...

• 16.7.2015  13:25
    Cheot nun (2007)

Věřím, že tento film měl být takovým poselstvím o usmíření dvou národů, protože jinak to byla pouze ubulená limonáda. Snad to tak skutečně bylo a proto dávám tu čtvrtou (nezaslouženou) hvězdu... Docela by mě zajímalo, jak byl film v obou zemích přijat, přeci jen jsou Korejci pro Japonce tak trochu póvl, co jedí česnek a občas snědí i nějakého psa. No a Korejci zas Japonce nesnáší pro špatnou historickou zkušenost, kdy se je země Vycházejícího slunce snažila zcivilizovat a to tím způsobem, že redukovala jejich populaci. Škoda, že rodina hlavní hrdinky byla dysfunkční, rád bych viděl, jak by se tvářili, kdyby jim dcera přivedla domů Korejce, asi by u nich moc radosti nevyvolala. Určitě by nebylo od věci zamyslet se, jak by to vypadalo v obráceném garde, kdy mladý Japonec by začal v Korei chodit s místní dívkou. To by asi Korejci nerozdýchali... Upřímně musím říct, že Aoki je velmi hezká, opravdu krásná, umělecké dílo, ale zde byl její herecký výkon prachbídný. Přišla mi zde jako skvělá modelka, ale špatná herečka, pouze takový komparz k hlavnímu hrdinovi, na který se moc hezky kouká, ale nic od něj nečekáte. Velký rozdíl oproti Shizuru ve filmu Heavenly Forest, která rozzářila snad každou scénu, kde se objevila, ale asi mám moc velké nároky...

• 28.7.2015  19:04
    Co by kdyby (2014)

Zdaleka ne tak vtipné jako kniha, navíc mi chyběla scéna s dortem a hořícíma koulema... Jinak se film v celku snažil držet předlohy (na pár drobností), ale že bych z toho byl nějaký omráčený to tedy ne, asi bylo mé očekávání příliš veliké.

• 12.5.2019  16:28
    Cobra Kai (TV seriál) (2018)

Pro mě nostalgické vzpomínání na film a velmi milé překvapení, nečekal jsem skoro nic a dostal dobrou podívanou, rozhodně nejsem zklamaný.

• 2.8.2015  20:49

Vtipné, originální, nezapomenutelné, z mého pohledu Sellersuv životní film. Z těch tří postav, co zde zahraje je samozřejmě nejlepší Dr. Divnoláska. Skvělá scénka: Doktore má lidstvo šanci přežít? V tom bych neviděl problém mein Führer, oh omlouvám se pane prezidente... Nemám Stanleyho Kubricka příliš v lásce, ale toto se mu povedlo.

• 27.6.2015  13:29
    Druhá občanská válka (TV film) (1997)

Film je sice satira a nadsázka, ale v dnešní době politické korektnosti stojí za vidění. V době uvedení to nebyl žádný velký hit, ale tvůrcům se z jejich dílka podařilo vytvořit nadčasový filmový skvost. Položme si otázku, co by se stalo, kdyby nějaká země použila vojenskou sílu a odmítla převzít na svém území uprchlíky... Vedlo by to k rozkolu našeho politického a právního systému v Evropě?

• 27.6.2015  16:20
    Eien No Zero (2013)

Tak to jsme si pobrečeli..., další úžasný patos, v Japonsku to dozajista splnilo účel. Já se ptám proč? Mají to opravdu zapotřebí? Japonských válečných filmů je jako šafránu a těch kvalitních je ještě méně. Problém tohoto snímku je v tom, že hlavnímu hrdinovi nelze prostě věřit, opravdu to nejde. Ti kluci v JNAF než prošli výcvikem a zařadili je do válečného stroje, byli přetvořeni na automaty plnicí pouze rozkazy. Prostě je zcela zlomili a i kdyby ne, tak pud sebezáchovy by neumožnil hlavnímu hrdinovi mluvit tak otevřeně! Stačí si přečíst dostupnou literaturu a rychle pochopíte. Navíc náš hrdina musel projít válkou v Číně, než ho poslali na Sorjú (myslím, že to byla ona, vzhledem k těm bombardérům Val na palubě, než byla napadena, ale mohu se mýlit) a tato válka ho musela semlít dostatečně. Nicméně je to pořád uvěřitelnější, než ten blábol Red Tails, tak dávám čtyři hvězdy...

• 3.7.2015  20:19
    Gappa (1967)

Viděno v dětských letech a již tehdy se mi ti efekty moc nezdáli, nebudu soudit herecký výkon hlavních protagonistů, ale tento film je nostalgie. Vždy mě dostane závěrečná scéna, jak si rodiče přijdou pro svého potomka a ten chudáček nemůže odletět, ale nakonec se mu to podaří - jedno oko nezůstalo suché, bylo to tak prostoduché, přesto kouzelné...

• 3.9.2017  20:22

Zklamán z filmu rozhodně nejsem, naopak velmi mile překvapen z mnoha vsuvek z historie, jedná se sice o takové malé drobnůstky, přesto mě potěšili. Mnoho nových postav (rozuměj lodí), některé se sice pouze mihnou jako Ryūjō (to jak uklouzne je právě jedna z těch historických vsuvek ukazující její špatné nautické vlastnosti, loď jež projde několika přestavbami, přesto bude patřit spíše k těm nepříliš povedeným typům jap. letadlových lodí) nebo Čókaj (i ona má několik historických vsuvek) příběh rozhodně obohatí. Mé oblíbené letadlové lodě projdou přezbrojením, místo A6M dostanou A7M Reppú(?), na rozdíl od seriálu, kde jsou součástí světa Kancolle pouze malé pilotky, film nabízí i maličké a roztomilé námořnice, jež děvčatům sedí na ramenou, ovládají věže či jiné součásti lodních systémů. Toho, kdo není moc fandou lodí nebo historie, případně hry asi film úplně nenadchne, bude pro něj docela obtížné jej ocenit.

• 28.7.2015  16:00

Překvapivě originální a přitom v mezích reality, hlavní hrdina obyčejný člověk (žádný superman), který se dostane do soukolí děje, kde neví co je pravda či iluze. Body dávám za dobré vykreslení konce, vše vysvětleno a také ukončeno (trochu jsem měl strach, že to skončí otevřeně ve smyslu, závěr si domyslete sami..., naštěstí ne).

• 29.3.2020  12:12

Čekání na tuto epizodu bylo opravdu dlouhé, ale z mé strany určitě spokojenost, bavil jsem se. Kvituji, že zde byly ukázány souboje i ostatních škol, jen mě mrzí, že byly tak kraťounké... Či-Ha-Tan mile překvapil, vím, že není šance, aby tato škola postoupila, ale nevadilo by mi to. Co napsat na závěr, snad nebudeme na pokračování čekat opět dva roky...

• 27.5.2016  18:18

Na film jsem se těšil od konce listopadu minulého roku, kdy se dostal do kin a já viděl upoutávku. Očekávání z mé strany byla velká, po zhlédnutí se přiznám, ne zcela naplněná... Jistě líbilo se mi to, je tam opravdu hodně dobrých okamžiků a ta nadsázka mi nevadí, v seriálu ji bylo také dost, ale tady ji bylo až za hranou, což tento snímek trochu shazuje. Přesto dám bez rozmyšlení maximum, už za tu nádhernou scénu, kdy Maho a Erika (a nejen ony) mají na sobě uniformu Oarai a jsou první, kdo svou účastí změní rozložení sil v nadcházejícím střetu...

• 25.3.2018  15:18

Dobré a to velmi, nicméně strašně kraťounké, je to první epizoda a čekání na druhý díl (nejméně několik měsíců) bude pěkně k vzteku. Tak to byl nejspíš hlavní zápor, ke kladům patří nádherná animace, mnoho vtipných okamžiků (na studentky Anzia vyspávajících kocovinu atd.), jízda tankem opět velmi akční, hned počáteční scéna na mostě dosti navnadí. Těšil jsem se na Poslední kapitolu a jsem spokojený, byl bych nadšený, kdyby nebyla rozdělena a do světa puštěna jako celek, to se však nestalo.

• 24.6.2015  14:47
    Gladiátor (2000)

Bohužel, ale z filmu mě baví jen jeho začátek. Bitva sama je natočena velmi dobře, ale pak mě děj již moc nebere. Je to jen další příběh o pomstě, zasazený tentokrát do kulis antického světa.

• 30.7.2019  12:14
    Hai to gensó no Grimgar (TV seriál) (2016)

Na toto anime jsem narazil náhodou na YouTube, zaujalo a po jeho zhlédnutí musím říct, že rozhodně nezklamalo. To čím si mě toto dílko získalo, je poznání, že zde nemáte žádné supermany, pouze hrstku obyčejných a vystrašených dětí, co se snaží přežít v neznámém světě, kde se chyby neodpouštějí. Všechny postavy zde sice nemají stejně prostoru, jedna či dvě jsou čistě do počtu, nicméně na pouhých 12 epizod je vykreslení těch hlavních dostačující. Jistě má toto anime i své zápory, ale klady u mě rozhodně převažují.

• 8.2.2020  14:40
    Hinamacuri (TV seriál) (2018)

Po velmi dlouhé době jsem nejen dokázal dokoukat nějaké anime, ale navíc se při tom i pobavit. Líbil se mi kontrast osobností mezi Hinou a Anzu, byť to zpočátku vypadá, že ta první je lepší, tak opak je pravdou. Anzu si totiž v příběhu projde skutečným charakterovým růstem, doslova rozkvětem a to se mi moc líbilo..., krásná byla Nittova žárlivost, když ji má chvíli doma a může srovnávat..., a následně pak žehrat na skutečnost, že on "vyhrál" Hinu, od níž může čekat pouze její obligátní nakrm mě.

• 20.7.2015  15:35
    Hlava 22 (1970)

Nevím, ale u tohoto filmu mi připadalo, že jeho tvůrci počítají s tím, že divák bude obeznámen s knihou. Možná byl, ale problém u mě, asi jsem měl vysoké nároky před shlédnutím, no nevím. Osobně se mi film zdál nedodělaný, něco mu chybělo, přišlo mi tam i několik pasáží trochu nelogických. Jen díky znalosti knihy to na mě nepůsobilo úplně pitomě, protože jsem věděl co tím chtěli říct a kam to bude směřovat...

• 20.6.2015  15:24

Kniha je velmi dobrá, ale je to politický manifest autora, film je politická satira nejen Heinleinova světa, ale všech dalších totalitních systému a trochu i amerického způsobu života, toho jejich snu... Verhoeven natočil něco výjimečného, bohužel strašně nedoceněného. Film bourá rozdíly mezi pohlavím, je protirasistický a proti-šovinistický, už jen to, že vrchním velitelem armády federace se stane žena( a ke všemu černá) vypovídá samo o sobě. Většinou dávám přednost knihám, ale film je srdeční záležitost, viděl jsem v 12letech, a vždy když to zhlédnu jsem zas ten malý kluk, co je u vytržení z atmosféry a jeho efektů... Myslím, že tento film, byl bohužel jednou z mála kvalitních rolí pro Caspera Van Diena, který se mi líbil snad jen zde.

• 9.9.2016  17:48

Film je o tom, jak se jeden mladík zabouchne do své sice postarší ale stále ještě velmi atraktivní sousedky. Prožije a vychutná si s ní několik zajímavých okamžiků oblaků a deště a nakonec se vrátí ke své stejně staré přítelkyni. Jestli měl film i jiný intelektuální přesah než zobrazení vztahu postarší ženy a mladého kluka, tak mě unikl.

• 23.7.2017  10:22
    Jamada-kun to 7 nin no madžo (TV seriál) (2015)

Pro mě trochu zklamání, neznám předlohu, tak nevím co chybělo či co bylo navíc, ale příběh se hodně táhl a poslední tři epizody jsem shlédl už jen ze setrvačnosti... Přesto jsem se docela bavil, některé hlášky mě rozesmáli, asi nejvíc ta, kdy se hlavní hrdina rozhodne políbit Shiraishi, aby se jí navrátily vzpomínky a řekne: "Dobrá! Prvně si zajdu vyčistit zuby."

• 29.8.2015  14:53
    Jasná lež (TV film) (1998)

Vzhledem k tomu, že je to televizní produkce, dávám za 4, musím říct povedlo se to. Snímek mi přišel reálný a Bill Paxton nezahrál svou roli vůbec zle. Pro někoho tam možná bude málo akce, ale film stojí na něčem jiném.

<< předchozí 1 2 3