Gallienus

okres Děčín

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 12.5.2019  16:28
    Cobra Kai (TV seriál) (2018)

Pro mě nostalgické vzpomínání na film a velmi milé překvapení, nečekal jsem skoro nic a dostal dobrou podívanou, rozhodně nejsem zklamaný.

• 25.3.2018  15:18

Dobré a to velmi, nicméně strašně kraťounké, je to první epizoda a čekání na druhý díl (nejméně několik měsíců) bude pěkně k vzteku. Tak to byl nejspíš hlavní zápor, ke kladům patří nádherná animace, mnoho vtipných okamžiků (na studentky Anzia vyspávajících kocovinu atd.), jízda tankem opět velmi akční, hned počáteční scéna na mostě dosti navnadí. Těšil jsem se na Poslední kapitolu a jsem spokojený, byl bych nadšený, kdyby nebyla rozdělena a do světa puštěna jako celek, to se však nestalo.

• 3.9.2017  20:22

Zklamán z filmu rozhodně nejsem, naopak velmi mile překvapen z mnoha vsuvek z historie, jedná se sice o takové malé drobnůstky, přesto mě potěšili. Mnoho nových postav (rozuměj lodí), některé se sice pouze mihnou jako Ryūjō (to jak uklouzne je právě jedna z těch historických vsuvek ukazující její špatné nautické vlastnosti, loď jež projde několika přestavbami, přesto bude patřit spíše k těm nepříliš povedeným typům jap. letadlových lodí) nebo Čókaj (i ona má několik historických vsuvek) příběh rozhodně obohatí. Mé oblíbené letadlové lodě projdou přezbrojením, místo A6M dostanou A7M Reppú(?), na rozdíl od seriálu, kde jsou součástí světa Kancolle pouze malé pilotky, film nabízí i maličké a roztomilé námořnice, jež děvčatům sedí na ramenou, ovládají věže či jiné součásti lodních systémů. Toho, kdo není moc fandou lodí nebo historie, případně hry asi film úplně nenadchne, bude pro něj docela obtížné jej ocenit.

• 21.5.2017  10:05
    Samuraj Jack (TV seriál) (2001)

Jako kluk jsem se na seriál rád koukal a bavil mě, nyní po mnoha letech, když jsem měl možnost vidět i závěrečnou sérii je z mé strany vysoká spokojenost a taky mi tak trochu umožnilo nostalgicky zavzpomínat...

• 27.5.2016  18:18

Na film jsem se těšil od konce listopadu minulého roku, kdy se dostal do kin a já viděl upoutávku. Očekávání z mé strany byla velká, po zhlédnutí se přiznám, ne zcela naplněná... Jistě líbilo se mi to, je tam opravdu hodně dobrých okamžiků a ta nadsázka mi nevadí, v seriálu ji bylo také dost, ale tady ji bylo až za hranou, což tento snímek trochu shazuje. Přesto dám bez rozmyšlení maximum, už za tu nádhernou scénu, kdy Maho a Erika (a nejen ony) mají na sobě uniformu Oarai a jsou první, kdo svou účastí změní rozložení sil v nadcházejícím střetu...

• 12.1.2016  21:45
    Kantai Collection: KanColle (TV seriál) (2015)

Je to sice nehorázná blbost, ale nemohu dát jinak než maximum..., hlavní hrdinka Fubuki, (nepříliš povedená třída japonských torpédoborců se špatnými nautickými vlastnostmi), je odpočátku velká sympaťačka. Mám rád historii Spojené flotily a tenhle seriál mi udělal radost, je fakt, že člověk musí při sledování vypnout mozek, nicméně pobaví to.

• 11.8.2015  10:49
    Agora (2009)

Tento film jasně ukazuje, že za pádem římského impéria nestála žádná horda barbarů tlačících se na vnější hranice, ale skupiny náboženských fanatiků, kteří rozložili říši zevnitř. Křesťanství se šířilo jako nějaká choroba, bylo netolerantní a zničilo vše a všechny, kteří chtěli naslouchat hlasu rozumu. Náboženským vůdcům vyhovovalo, že čím je dav hloupější, tím snáze se dá ovládat. Je pro mě překvapením, že tento film byl vůbec natočen, v našem převelice politicky a nábožensky humánním a korektním světě.

• 5.8.2015  16:21
    Wood Job! (2014)

Vtipné, hezké, poučné a s nádechem mystična, zasmál jsem se. Postava co hraje Hideaki Itó je perfektní, dokonalej vidlák a buran (myslím to v dobrém), hezky se vyvíjí jeho vztah k hlavnímu hrdinovi, od pohrdání k respektu, až po přátelství. Scéna, kdy hrdina následuje kami v lese, prokazuje, že mít místní bohy v úctě, není jistě na škodu, ta trocha duchovna a mystična nebyla v příběhu vůbec na závadu. Velmi pěkný film.

• 2.8.2015  20:49

Vtipné, originální, nezapomenutelné, z mého pohledu Sellersuv životní film. Z těch tří postav, co zde zahraje je samozřejmě nejlepší Dr. Divnoláska. Skvělá scénka: Doktore má lidstvo šanci přežít? V tom bych neviděl problém mein Führer, oh omlouvám se pane prezidente... Nemám Stanleyho Kubricka příliš v lásce, ale toto se mu povedlo.

• 2.8.2015  20:24

Tak tohle je srdcovka mých dětských let, nejlepší film celé série. Souboj Chi Shana s Lámou je perfektní, stejně tak ten, kdy jeho žáci rozpoutají tu brutálně dokonalou bitku v hospodě..., těžká nostalgie.

• 21.7.2015  16:33

Film se mi líbil, je to již dlouho co jsem ho viděl, ale David Ogden Stiers jako otec hlavního hrdiny byl špičkovej. Některé scénky jsou nezapomenutelné, třeba ta, jak se Cusackovo jídlo doslova odplazí z talíře a všichni dělají jakoby nic. Možná jsem to hodnocení přehnal, ale já se tenkrát opravdu u filmu nasmál...

• 21.7.2015  13:54

Pohádka z mého dětství, pamatuji se, že jsme ji měli na VHS se simultánním dabingem, bylo mi 5let a byl jsem z ní nadšený. No dneska se na to již asi nekouknu, nejspíš bych to nedokázal vnímat těma dětskýma očima, ale dávám maximum, pro malého kluka to byl tenkrát nevšední zážitek.

• 14.7.2015  14:55
    Ponorka (1981)

Dle mého soudu asi nejrealističtější válečný film, co jsem kdy viděl. Hluboce před panem režisérem smekám, vyždímal z toho maximum co mohl. Jenže pak nabral směr Hollywood a začal točit jednu šidku za druhou, no trochu to přeháním, ale jeho tvorba šla strašně dolů. Myslím, že tento film v daném žánru asi těžko něco překoná. Snad se jednou donutím přečíst knihu, abych jí mohl porovnat s filmem, zatím se tomu úspěšně vyhýbám.

• 14.7.2015  14:43

Nesmrtelná klasika a skvělá ukázka toho, jak má vypadat akční film. Bruce Willis v roli notorika věčně nasáklého chlastem, který přežívá jako soukromý detektiv. Damon Wayns vyhaslá fotbalová hvězda na drogách, co se snaží utéct před minulostí. Až se ti dva potkají začne dech beroucí akce prošpikována skvělými hláškami. Nejlepší film Tonyho Scotta.

• 9.7.2015  15:47

Nebudu asi jediný, kdo napíše, že tento film si liboval v emočním vydírání... Po shlédnutí mi nebylo zrovna nejlíp, ten konec jsem moc nepochopil, prakticky celý film je laděný v takovém úsměvném hávu a najednou přijde jobovka, kterou nečekáte ani ve zlém snu (i když náznaky ve filmu jsou). Pak se to nějak rozleží v hlavě a jste nuceni dát v hodnocení maximum a řeknete si, že čas od času vidět takový film není špatné.

• 29.6.2015  17:46
    Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

Nestárnoucí politická satira, která bude aktuální v každé době a zřejmě i politickém systému. Naiva James Hacker v rukou loutkáře sira Humphreyho, jež zastává názor, že politici jsou ve vládě jen na přechodnou dobu, kdežto státní zaměstnanci jsou ti, kdo řídí zemi. Střet nováčka s protřelým matadorem, který již zažil mnoho ministrů- může začít...

• 29.6.2015  11:42
    Řím (TV seriál) (2005)

Sice historicky nepřesné, ale co na tom záleží! Je to skvostné umělecké dílo a životní role pro Kevina McKidda, jehož jsem až do shlédnutí tohoto seriálu vůbec neznal. Řím je především příběhem dvou vojáků, kteří prožívají konec prvního triumvirátu a začátek konce republiky jako takové. Jejich očima vidíme Řím přesně takový, jaký byl, nechutný, zvrácený, přesto v mnoha ohledech výjimečný. Centurion Lucius Vorenus (v podání právě McKidda) je zásadový, čestný Říman, který je nejen skvělým vojákem, manželem i občanem, ale je to zkrátka přímo vzor ctnosti. Část příběhu je postavena na jeho vnitřním boji mezi oddaností vojáka a zásadového Římana, právě ta jeho morální rozpolcenost je v první sérii seriálu úžasná. Druhý hlavní hrdina Titus Pullo je pouze nekulturní vraždící hovado, jež má i své světlé stránky, postupný doslova rozkvět jeho osobnosti je později o to působivější. Nechci používat moc superlativy, ale tento drahokam mezi seriálovou tvorbou si to zcela zaslouží.

• 25.6.2015  11:56

U tohoto filmu je možné hodnotit pouze jako odpad nebo dát maximum, pamatuji se, jak mi ho kamarád kdysi pouštěl jako horkou novinku a mluvil o nejlepším filmu všech dob. Tento film je nostalgie, ve škole, kdo neviděl jako by nebyl. Jinak v mém blízkém okolí velmi neoblíbený a nepochopený film.

• 24.6.2015  15:16

Průměrný válečný film (možná pro někoho dokonce podprůměrný) o jednotce trestanců, tentokrát z druhého břehu, prostě těch zlých. Natočeno na motivy knihy Svena Hassela, mého oblíbeného autora, tudíž je moje hodnocení filmu nekorektní. Přímou předlohou je román Kola hrůzy, snímek si z něj však bere velmi málo. Pro fanoušky Hasselových knih bude film nejspíš zklamání, nicméně je to jediný (bohužel ne příliš úspěšný) pokus dostat příběhy autora na filmové plátno.

• 22.6.2015  14:14

Tento díl je perfektní, minimum propagandy, maximum boje, na svou dobu famózní bitevní scény. Němci vyobrazeni poměrně korektně, nejlepší část z celé série. Ostatní epizody jsou plný patosu a celkově šla jejich úroveň hodně dolů.

• 20.6.2015  15:24

Kniha je velmi dobrá, ale je to politický manifest autora, film je politická satira nejen Heinleinova světa, ale všech dalších totalitních systému a trochu i amerického způsobu života, toho jejich snu... Verhoeven natočil něco výjimečného, bohužel strašně nedoceněného. Film bourá rozdíly mezi pohlavím, je protirasistický a proti-šovinistický, už jen to, že vrchním velitelem armády federace se stane žena( a ke všemu černá) vypovídá samo o sobě. Většinou dávám přednost knihám, ale film je srdeční záležitost, viděl jsem v 12letech, a vždy když to zhlédnu jsem zas ten malý kluk, co je u vytržení z atmosféry a jeho efektů... Myslím, že tento film, byl bohužel jednou z mála kvalitních rolí pro Caspera Van Diena, který se mi líbil snad jen zde.

• 20.6.2015  15:23
    Nagareboši (TV seriál) (2010)

Příběh dvou lidí, kteří se navzájem velice potřebovali, celou dobu při sledování víte, jak příběh dopadne, nedají se čekat žádná velká překvapení, je zde narýsovaná šablona, té se děj drží. Přesto to na konci vůbec nevadí, naopak, spíš je to úleva. Pohled na mentalitu lidí Japonska dnešní doby, i tak by se dal děj charakterizovat, respekt, vzájemná úcta a další vlastnosti jimiž se místní mohli pyšnit tak před 100lety pomalu mizí. Přesto, když vidím, jak hlavní hrdina prosí mladého doktora o záchranu života své sestry a ten má morální dilema, se kterým by u nás nikdo neměl problém, trochu to zamrazí. To co mi přišlo zvláštní, že Kengo s Risou svůj vztah dokázali udržet jen mentální úrovni, prostě velmi silné přátelství, on se jí prakticky ani nedotkne, políbí ji až v naprostém závěru, to nevadilo, jen mi to tam nesedělo. Většinou sleduji filmy s tématikou samurajů, tohle byla vyjimka a jsem za ní rád.

• 20.6.2015  15:21
    Soumrak (2002)

Viděl jsem spoustu filmů na tématiku samurajů, ale tento mám nejraději. Zde nejsou žádné velké bitevní scény, nerozhoduje se zde o osudu císařství, to co vidíme, je příběh muže, jehož jedinou ambicí je udržet na živu svou rodinu. Doba samurajů se blíží ke svému konci, poslední křeče Tokugawské dynastie a hodnoty na kterých stálo celé Japonsko vezmou brzy za své a hlavní hrdina, jehož postavení je zoufalé neváhá prodat své meče, symbol svého stavu, pro něco, co má v jeho očích větší důležitost, než je kasta ke které patří. Film je dost melancholický, přesto jsou zde i okamžiky, kdy se divák alespoň pousměje.

• 20.6.2015  15:20
    Šogun (TV seriál) (1980)

Seriál jež se kvalitou snaží co nejvíce přiblížit knize a těžko mohu něco vytknout. Osobně to považuji za jedno z vůbec nejlepších televizních zpracování nějaké knihy, je zde prakticky vše, vyjma několika bojových a milostných scén, ale to je detail. Zpracování, kostýmy i herecké výkony jsou na televizní projekt perfektní, na rok 1980 si dovolím říci excelentní. Z mého pohledu nestárnoucí klasika.

• 30.7.2019  12:14
    Hai to gensó no Grimgar (TV seriál) (2016)

Na toto anime jsem narazil náhodou na YouTube, zaujalo a po jeho zhlédnutí musím říct, že rozhodně nezklamalo. To čím si mě toto dílko získalo, je poznání, že zde nemáte žádné supermany, pouze hrstku obyčejných a vystrašených dětí, co se snaží přežít v neznámém světě, kde se chyby neodpouštějí. Všechny postavy zde sice nemají stejně prostoru, jedna či dvě jsou čistě do počtu, nicméně na pouhých 12 epizod je vykreslení těch hlavních dostačující. Jistě má toto anime i své zápory, ale klady u mě rozhodně převažují.

• 7.3.2018  19:03

Bavil jsem se, je to mnohdy velmi smutné, cynické a morbidní, ale dobře natočené... Scéna, kdy Nikita zvrací do záchodu a Vjačeslav se mu nabízí, že mu bude držet vlasy neměla chybu. Nicméně to, co na filmu oceňuji asi nejvíc, je že z Lavrentije nedělají tu největší zrůdu, protože nikdo z vítězů nebyl o nic lepší, oni vyhráli a napsali svou verzi dějin, pravda však není černobílá...

• 20.9.2017  11:52
    Kiyosu kaigi (2013)

Když jsem viděl před drahnou dobou trailer, byl jsem trochu rozpačitý, z mé strany panovala obava, že to bude fraška, ne historický film... Není tomu tak, Tókičiró (v podání Jó Óizumi, kterého jsem začal registrovat až po této roli) je skvěle vyobrazen a protože patří mezi mé nejoblíbenější historické postavy starého Japonska, kvitoval jsem, jak se pomalu ale jistě drápe na vrchol své moci (byť ho po konferenci na hradě v Kiyosu bude čekat ještě trnitá a dlouhá cesta) a pokládá zde její základy. Režisér Kóki Mitani měl k ruce prakticky to nejlepší z ansámblu japonských herců, z vedlejších rolí mě zaujali především: Miki Nakatani jako Nene a Susumu Teradžima v roli Kanbei Kurody...

• 9.9.2017  18:09
    Boku dake ga inai mači (TV seriál) (2016)

O šanci se vrátit do minulosti a změnit některé věci ve svém životě asi stojíme všichni a Satoru Fujinuma ji dostal, sledovat jeho nesobecké počínání určitě stojí zato. Rozhodně nebylo těžké mu fandit, oblíbit si totiž jeho postavu je snadné. Přestože myšlenka příběhu byla dobrá, trochu mě mrzelo, že jsem velmi rychle poznal vraha a to v těchto věcech mnohdy velmi tápu... I konec mě trochu mrzel, přeci jen jsem čekal, že Satoru skončí s někým jiným, za tu námahu a oběti z jeho strany mi to nepřišlo úplně fér, ale co je vlastně fér, třeba právě toužil po té, která ho zachránila. Plný počet nedám, protože vrah čtyř lidí (z toho tří dětí) vyvázne z mého pohledu velmi lacino.

• 31.8.2017  15:02
    Vlčí děti (2012)

Smutné a zároveň velmi hezké, úžasná animace. Aoi Mijazaki jsem v Haně viděl, ten její hlas k té postavě seděl.

• 23.6.2017  21:52
    School Days (TV seriál) (2007)

Nechci se zaobírat realističností děje, nicméně toto anime ve mně hezkou chvíli rezonovalo, což se mi již dlouho u tohoto žánru nestalo. Možná jsou 4 moc, za ten dějový veletoč, u kterého jsem se nenudil je bez váhání dám.

<< předchozí 1 2 3