Gallienus

Gallienus

okres Děčín

2 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 12.8.2015  14:57
  Usagi Drop (2011)
  ****

  Velmi příjemný snímek, který potěší, není zde nouze o vtipné momenty, i já se několikrát zasmál, ale za komedii bych to nepovažoval. Na příběhu se mi líbilo, jak se Daikichi zachoval, on jediný z celé rodiny ukázal charakter, jen si neuvědomil následky... Scéna, kdy se probudí a Rin stojí u postele a řekne: strejdo já mám hlad, nemá chybu, to bylo jedno z nejtvrdších probuzení do reality v jeho životě. Dal bych hodnocení na maximum, ale Rin mi na malé dítě přišla až moc dokonalá, vždyť ona vůbec nezlobila... Film nelze než doporučit.

  • 11.8.2015  10:49
  Agora (2009)
  *****

  Tento film jasně ukazuje, že za pádem římského impéria nestála žádná horda barbarů tlačících se na vnější hranice, ale skupiny náboženských fanatiků, kteří rozložili říši zevnitř. Křesťanství se šířilo jako nějaká choroba, bylo netolerantní a zničilo vše a všechny, kteří chtěli naslouchat hlasu rozumu. Náboženským vůdcům vyhovovalo, že čím je dav hloupější, tím snáze se dá ovládat. Je pro mě překvapením, že tento film byl vůbec natočen, v našem převelice politicky a nábožensky humánním a korektním světě.

  • 11.8.2015  10:23
  Úplné zatmění (1995)
  odpad!

  Tento film nám pouštěli na střední během hodin češtiny snad do omrzení a já ho začal nesnášet. Prokletí (dekadentní) básníci Rimbaud a Verlaine dva obojetníci co si rádi propichovali své zadky. Po dost dlouhou dobu jsem měl pak k oběma hlavním představitelům docela averzi. Pro někoho je film možná oslava lidské přirozenosti a tvůrčí mysli- pro mě je to odpad.

  • 10.8.2015  19:13

  Špatný film, špatní herci a nezachraňuje to ani Pamelin herecký výkon. Naštěstí pro film zvedá mé hodnocení alespoň její obnažené tělo.

  • 7.8.2015  10:10
  Letečtí stíhači v boji (TV seriál) (2006)
  *

  Úžasná ukázka toho, jak by přesně neměl vypadat dokument. On to ani vlastně není dokument, je to náborový film k letectvu USA. Který říká něco ve smyslu : podívejte, jak vaši dědové (případně otcové) hrdinně bojovali a poráželi nepřátele naší skvělé demokracie a šířili svobodu. Nemá cenu popisovat jednotlivé díly, na netu jsou diskuzní fóra, které tento nesmysl do základu rozebrali. Přesto jestli chce někdo ověřit lživost těch bludů, existuje dost kvalitní literatury. Jeden příklad za všechny, v epizodě 3. v 1. sérii Žraločí perutě - v knihách Krvavá jatka I. a II. (Shores, Cull, Izava) najde přesný popis bojů, dokonce i některé přímo zmíněné v seriálu, srovnání je pak zajímavé... Na druhou stranu, má-li někdo rád pohádky, tak prosím, určitě si tento seriál užije.

  • 5.8.2015  16:21
  Wood Job! (2014)
  *****

  Vtipné, hezké, poučné a s nádechem mystična, zasmál jsem se. Postava co hraje Hideaki Itó je perfektní, dokonalej vidlák a buran (myslím to v dobrém), hezky se vyvíjí jeho vztah k hlavnímu hrdinovi, od pohrdání k respektu, až po přátelství. Scéna, kdy hrdina následuje kami v lese, prokazuje, že mít místní bohy v úctě, není jistě na škodu, ta trocha duchovna a mystična nebyla v příběhu vůbec na závadu. Velmi pěkný film.

  • 2.8.2015  20:49

  Vtipné, originální, nezapomenutelné, z mého pohledu Sellersuv životní film. Z těch tří postav, co zde zahraje je samozřejmě nejlepší Dr. Divnoláska. Skvělá scénka: Doktore má lidstvo šanci přežít? V tom bych neviděl problém mein Führer, oh omlouvám se pane prezidente... Nemám Stanleyho Kubricka příliš v lásce, ale toto se mu povedlo.

  • 2.8.2015  20:24

  Tak tohle je srdcovka mých dětských let, nejlepší film celé série. Souboj Chi Shana s Lámou je perfektní, stejně tak ten, kdy jeho žáci rozpoutají tu brutálně dokonalou bitku v hospodě..., těžká nostalgie.

  • 30.7.2015  13:11

  Určitě zajímavý film, pro Japonce byl tento muž skoro jako modla, když zemřel dostalo se mu poct, které obvykle dostávali pouze členové panovnického rodu, dá se tedy pochopit ten obdiv, který se k němu chová i v dnešní době. Z mého pohledu to byl jistě velký vlastenec, skvělý organizátor, ale mizerný stratég, v jeho smrti nespatřuji pro Japonce v dubnu 1943 žádnou velkou tragédii, již poslední operace I co nechal naplánovat a provést byla jedna velká katastrofa..., a to nemluvně o bitvách o Šalamounovy ostrovy, kde z pozice vrchního velitele dělal jednu botu za druhou. Koga, který ho nahradil neměl sice jeho auru, ale nebyl o nic horší.

  • 28.7.2015  19:04
  Co by kdyby (2014)
  ***

  Zdaleka ne tak vtipné jako kniha, navíc mi chyběla scéna s dortem a hořícíma koulema... Jinak se film v celku snažil držet předlohy (na pár drobností), ale že bych z toho byl nějaký omráčený to tedy ne, asi bylo mé očekávání příliš veliké.

  • 28.7.2015  16:00

  Překvapivě originální a přitom v mezích reality, hlavní hrdina obyčejný člověk (žádný superman), který se dostane do soukolí děje, kde neví co je pravda či iluze. Body dávám za dobré vykreslení konce, vše vysvětleno a také ukončeno (trochu jsem měl strach, že to skončí otevřeně ve smyslu, závěr si domyslete sami..., naštěstí ne).

  • 26.7.2015  12:42

  Kdybych byl fanda anime, asi bych dal lepší hodnocení, nicméně mě to nechytlo a tak pouze za dvě. Myšlenka mi nepřišla špatná, provedení však bohužel ano, něčeho tam bylo málo, něčeho moc, snad jednou do těchto filmů intelektuálně dorostu. Hrála tam ovšem Júka, která se mi velice líbí, tak jsem u toho vydržel kvůli ní až do konce, i na hlavní hrdinku se dalo koukat, tak to zas takové utrpení nebylo.

  • 22.7.2015  11:56
  Kobylky nesou smrt (TV film) (2005)
  odpad!

  Tento film je skvělou ukázkou mrhání peněz, materiálem a především mým časem, nechápu co mě donutilo dokoukat ten skvost do konce, ale stalo se, nedoporučuji ke shlédnutí...

  • 21.7.2015  16:33

  Film se mi líbil, je to již dlouho co jsem ho viděl, ale David Ogden Stiers jako otec hlavního hrdiny byl špičkovej. Některé scénky jsou nezapomenutelné, třeba ta, jak se Cusackovo jídlo doslova odplazí z talíře a všichni dělají jakoby nic. Možná jsem to hodnocení přehnal, ale já se tenkrát opravdu u filmu nasmál...

  • 21.7.2015  13:54

  Pohádka z mého dětství, pamatuji se, že jsme ji měli na VHS se simultánním dabingem, bylo mi 5let a byl jsem z ní nadšený. No dneska se na to již asi nekouknu, nejspíš bych to nedokázal vnímat těma dětskýma očima, ale dávám maximum, pro malého kluka to byl tenkrát nevšední zážitek.

  • 20.7.2015  15:35
  Hlava 22 (1970)
  ***

  Nevím, ale u tohoto filmu mi připadalo, že jeho tvůrci počítají s tím, že divák bude obeznámen s knihou. Možná byl, ale problém u mě, asi jsem měl vysoké nároky před shlédnutím, no nevím. Osobně se mi film zdál nedodělaný, něco mu chybělo, přišlo mi tam i několik pasáží trochu nelogických. Jen díky znalosti knihy to na mě nepůsobilo úplně pitomě, protože jsem věděl co tím chtěli říct a kam to bude směřovat...

  • 16.7.2015  13:25
  Cheot nun (2007)
  ****

  Věřím, že tento film měl být takovým poselstvím o usmíření dvou národů, protože jinak to byla pouze ubulená limonáda. Snad to tak skutečně bylo a proto dávám tu čtvrtou (nezaslouženou) hvězdu... Docela by mě zajímalo, jak byl film v obou zemích přijat, přeci jen jsou Korejci pro Japonce tak trochu póvl, co jedí česnek a občas snědí i nějakého psa. No a Korejci zas Japonce nesnáší pro špatnou historickou zkušenost, kdy se je země Vycházejícího slunce snažila zcivilizovat a to tím způsobem, že redukovala jejich populaci. Škoda, že rodina hlavní hrdinky byla dysfunkční, rád bych viděl, jak by se tvářili, kdyby jim dcera přivedla domů Korejce, asi by u nich moc radosti nevyvolala. Určitě by nebylo od věci zamyslet se, jak by to vypadalo v obráceném garde, kdy mladý Japonec by začal v Korei chodit s místní dívkou. To by asi Korejci nerozdýchali... Upřímně musím říct, že Aoki je velmi hezká, opravdu krásná, umělecké dílo, ale zde byl její herecký výkon prachbídný. Přišla mi zde jako skvělá modelka, ale špatná herečka, pouze takový komparz k hlavnímu hrdinovi, na který se moc hezky kouká, ale nic od něj nečekáte. Velký rozdíl oproti Shizuru ve filmu Heavenly Forest, která rozzářila snad každou scénu, kde se objevila, ale asi mám moc velké nároky...

  • 15.7.2015  15:14

  Tomu filmu dávám dvě hvězdy, jednak proto, že tam zhyne Seagal a kvůli Davidu Suchetovi, který mě svou rolí tehdy překvapil, jinak je to strašná blbost.

  • 14.7.2015  14:55
  Ponorka (1981)
  *****

  Dle mého soudu asi nejrealističtější válečný film, co jsem kdy viděl. Hluboce před panem režisérem smekám, vyždímal z toho maximum co mohl. Jenže pak nabral směr Hollywood a začal točit jednu šidku za druhou, no trochu to přeháním, ale jeho tvorba šla strašně dolů. Myslím, že tento film v daném žánru asi těžko něco překoná. Snad se jednou donutím přečíst knihu, abych jí mohl porovnat s filmem, zatím se tomu úspěšně vyhýbám.

  • 14.7.2015  14:43

  Nesmrtelná klasika a skvělá ukázka toho, jak má vypadat akční film. Bruce Willis v roli notorika věčně nasáklého chlastem, který přežívá jako soukromý detektiv. Damon Wayns vyhaslá fotbalová hvězda na drogách, co se snaží utéct před minulostí. Až se ti dva potkají začne dech beroucí akce prošpikována skvělými hláškami. Nejlepší film Tonyho Scotta.

  • 11.7.2015  17:02
  Air Force One (1997)
  odpad!

  Wolfgang pro mě býval skvělým režisérem, než natočil tento blábol, tuna patosu, přiblble stupidní příběh a nesympatický herci, vyjma Garyho Oldmana. Ten jako jediný podává svůj standart a dokazuje, že hrát šílence mu opravdu jde.

  • 9.7.2015  15:47

  Nebudu asi jediný, kdo napíše, že tento film si liboval v emočním vydírání... Po shlédnutí mi nebylo zrovna nejlíp, ten konec jsem moc nepochopil, prakticky celý film je laděný v takovém úsměvném hávu a najednou přijde jobovka, kterou nečekáte ani ve zlém snu (i když náznaky ve filmu jsou). Pak se to nějak rozleží v hlavě a jste nuceni dát v hodnocení maximum a řeknete si, že čas od času vidět takový film není špatné.

  • 3.7.2015  20:19
  Gappa (1967)
  ****

  Viděno v dětských letech a již tehdy se mi ti efekty moc nezdáli, nebudu soudit herecký výkon hlavních protagonistů, ale tento film je nostalgie. Vždy mě dostane závěrečná scéna, jak si rodiče přijdou pro svého potomka a ten chudáček nemůže odletět, ale nakonec se mu to podaří - jedno oko nezůstalo suché, bylo to tak prostoduché, přesto kouzelné...

  • 29.6.2015  17:46
  Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)
  *****

  Nestárnoucí politická satira, která bude aktuální v každé době a zřejmě i politickém systému. Naiva James Hacker v rukou loutkáře sira Humphreyho, jež zastává názor, že politici jsou ve vládě jen na přechodnou dobu, kdežto státní zaměstnanci jsou ti, kdo řídí zemi. Střet nováčka s protřelým matadorem, který již zažil mnoho ministrů- může začít...

  • 29.6.2015  11:42
  Řím (TV seriál) (2005)
  *****

  Sice historicky nepřesné, ale co na tom záleží! Je to skvostné umělecké dílo a životní role pro Kevina McKidda, jehož jsem až do shlédnutí tohoto seriálu vůbec neznal. Řím je především příběhem dvou vojáků, kteří prožívají konec prvního triumvirátu a začátek konce republiky jako takové. Jejich očima vidíme Řím přesně takový, jaký byl, nechutný, zvrácený, přesto v mnoha ohledech výjimečný. Centurion Lucius Vorenus (v podání právě McKidda) je zásadový, čestný Říman, který je nejen skvělým vojákem, manželem i občanem, ale je to zkrátka přímo vzor ctnosti. Část příběhu je postavena na jeho vnitřním boji mezi oddaností vojáka a zásadového Římana, právě ta jeho morální rozpolcenost je v první sérii seriálu úžasná. Druhý hlavní hrdina Titus Pullo je pouze nekulturní vraždící hovado, jež má i své světlé stránky, postupný doslova rozkvět jeho osobnosti je později o to působivější. Nechci používat moc superlativy, ale tento drahokam mezi seriálovou tvorbou si to zcela zaslouží.

  • 27.6.2015  16:20
  Eien No Zero (2013)
  ****

  Tak to jsme si pobrečeli..., další úžasný patos, v Japonsku to dozajista splnilo účel. Já se ptám proč? Mají to opravdu zapotřebí? Japonských válečných filmů je jako šafránu a těch kvalitních je ještě méně. Problém tohoto snímku je v tom, že hlavnímu hrdinovi nelze prostě věřit, opravdu to nejde. Ti kluci v JNAF než prošli výcvikem a zařadili je do válečného stroje, byli přetvořeni na automaty plnicí pouze rozkazy. Prostě je zcela zlomili a i kdyby ne, tak pud sebezáchovy by neumožnil hlavnímu hrdinovi mluvit tak otevřeně! Stačí si přečíst dostupnou literaturu a rychle pochopíte. Navíc náš hrdina musel projít válkou v Číně, než ho poslali na Sorjú (myslím, že to byla ona, vzhledem k těm bombardérům Val na palubě, než byla napadena, ale mohu se mýlit) a tato válka ho musela semlít dostatečně. Nicméně je to pořád uvěřitelnější, než ten blábol Red Tails, tak dávám čtyři hvězdy...

  • 27.6.2015  15:56
  Mijamoto Musaši (TV seriál) (2014)
  **

  Dvoudílná série, která rozhodně nenadchla. Mám smůlu, že jsem četl knihu a tím od tohoto dílka čekám prostě něco navíc. Nelíbilo se mi, jak zde vyobrazují Kodžira, on tu vypadá jako kladná postava, nechci moralizovat, ale toto se zrovna nepovedlo. Retrospektiva se zde také moc nedařila, nesedlo mi to. Tvůrci to natočili pro domácí publikum, lidé mimo Japonsko však nemají představu o Musašiho životě a ty logické díry se budou špatně chápat. Navíc těžko bude k uvěření porážka Jošiokovi školy, zabít přes 70 studentů..., tím, že zabil toho kluka, udělal vše, aby se následnému boji vyhnul, tady je to pojato tak, že z něj udělají krvežíznivého maniaka. Jinak se moc nepovedl výběr hereček, snad ta co zahrála Okó vypadala slušně, tak se alespoň dalo pochopit proč s ní Matahači utekl. Kniha je rozsáhlé dílo, které se sice ne úplně dobře čte, ale tento hokus pokus se s ní nedá srovnávat...

  • 27.6.2015  14:00
  Casablanca (1942)
  ***

  Vždy jsem u tohoto filmu přemýšlel o jeho alternativním konci a myslím, že by byl asi nejlepší tento... Hlavní hrdina (H. Bogart) napráská Lászlóa nacistům a shrábne odměnu, to spolu s penězi co poctivě vydělal ve svém baru, mu umožní, že uteče s Ilse (I. Bergman) do Mexika či Argentiny. Tam jí po čase až se jí nabaží, vymění za místní mladší a levnější model. Krátce co jí opustí a nechá s holým zadkem v nějaké díře, jí pošle dopis. Má milá, já na tom nádraží čekal jak idiot, teď si vychutnej tu slast, kterou jsem cítil já! Takový konec je jistě spravedlivější, než se dívat , jak odlétá letadlo s ženou, kterou miluje (nebo nenávidí) a přitom vědět, že vedle ní sedí blbec, co si o sobě myslí, že má patent na spásu celého světa a který jí bohužel pidluje místo něj... Ještě emotivnější, než v tom to filmu, je scéna z nádraží zahraná ve Žhavých výstřelech 2. Topper tam dostane od Ramady snad ještě větší jobovku a ta jej odvede do Thajska, ale to je již úplně jiný příběh...

  • 27.6.2015  13:29
  Druhá občanská válka (TV film) (1997)
  ****

  Film je sice satira a nadsázka, ale v dnešní době politické korektnosti stojí za vidění. V době uvedení to nebyl žádný velký hit, ale tvůrcům se z jejich dílka podařilo vytvořit nadčasový filmový skvost. Položme si otázku, co by se stalo, kdyby nějaká země použila vojenskou sílu a odmítla převzít na svém území uprchlíky... Vedlo by to k rozkolu našeho politického a právního systému v Evropě?

  • 26.6.2015  10:17
  Nobunaga Concerto (TV seriál) (2014)
  ***

  Původně jsem chtěl ohodnotit maximem, líbilo se mi to, sice ta myšlenka není nová (cestování v čase), ale ruku na srdce, kdo z našinců ví něco o historii Japonska... Jenže ten konec, nechci být vulgární, ale musím, protože ten byl doslova ultradebilní. Nejde jen o to, že to skončilo otevřeně, ale ten kripl Oda zabil mou nejoblíbenější postavu, to mu neodpustím. Jinak jsem tedy Saburovi opravdu nežral ten jeho vztah s manželkou, nejen, že se jí nedotkne, on se jí bojí. Jeho sestra za dobu co jí provdá, dá svému muži tři dcerky (ve skutečnosti měli 4 děti, chlapce a 3dívky, během 10let manželství) a on se nemá k ničemu... V době, kdy je jediným žijícím mužským členem rodu Oda, je jeho prvořadým úkolem dělat děti, když ne se svou starou, tak s armádou konkubín, kterou si může pořídit. Chápu, že seriál je nadsázka, ale když už si tam samurajové pářou břicho, vraždí se jako dobytek, čekal bych alespoň realitu jeho manželského života.