Gallienus

okres Děčín

2 body

1 2 3 následující >>
    • 25.6.2015  11:56

U tohoto filmu je možné hodnotit pouze jako odpad nebo dát maximum, pamatuji se, jak mi ho kamarád kdysi pouštěl jako horkou novinku a mluvil o nejlepším filmu všech dob. Tento film je nostalgie, ve škole, kdo neviděl jako by nebyl. Jinak v mém blízkém okolí velmi neoblíbený a nepochopený film.

• 24.6.2015  15:16

Průměrný válečný film (možná pro někoho dokonce podprůměrný) o jednotce trestanců, tentokrát z druhého břehu, prostě těch zlých. Natočeno na motivy knihy Svena Hassela, mého oblíbeného autora, tudíž je moje hodnocení filmu nekorektní. Přímou předlohou je román Kola hrůzy, snímek si z něj však bere velmi málo. Pro fanoušky Hasselových knih bude film nejspíš zklamání, nicméně je to jediný (bohužel ne příliš úspěšný) pokus dostat příběhy autora na filmové plátno.

• 24.6.2015  14:50
    Ráj (1982)

Bylo to bohužel velmi slaboduché. Pravdou je, nebýt Phoebe a jejího v té době dokonalého těla, sotva bych mohl dát tomuto filmu tak vysoké hodnocení.

• 24.6.2015  14:47
    Gladiátor (2000)

Bohužel, ale z filmu mě baví jen jeho začátek. Bitva sama je natočena velmi dobře, ale pak mě děj již moc nebere. Je to jen další příběh o pomstě, zasazený tentokrát do kulis antického světa.

• 22.6.2015  14:14

Tento díl je perfektní, minimum propagandy, maximum boje, na svou dobu famózní bitevní scény. Němci vyobrazeni poměrně korektně, nejlepší část z celé série. Ostatní epizody jsou plný patosu a celkově šla jejich úroveň hodně dolů.

• 22.6.2015  12:03

Film o velkém námořním vítězství Korejců během druhé Imdžinské války, plno patosu a korejského sebeobětování, no budiž, těžko se dalo čekat něco jiného. Hrozně nerad bych snižoval jejich vítězství, ale rozdíl ve výzbroji obou flotil byl markantní i přes drtivou japonskou převahu, transportní lodě plné pěchoty se sotva mohou rovnat plnohodnotným válečným lodím. Velitel invazních sil generál Katō Kiyomasa (jeden z mnoha) byl bezesporu nejschopnějším a nejtvrdším velitelem jakého mohl Kampaku vyslat, prokázal to nejen během občanských válek, ale také na korejském poloostrově v letech 1592-1593, na moři však bohužel pro Japonce neměl nárok se prosadit. To co na filmu oceňuji je výprava, je vidět, že se nešetřilo a bitevní scény jsou prakticky perfektní. Ironií je, že pro samuraje je druhá Imdžinská válka poslední šance jak prokázat svojí vojenskou nadřazenost mimo samotné Japonsko, po krachu druhé invaze přijde občanská válka a pak nástup Tokugawské dynastie a téměř 300let míru...

• 21.6.2015  18:06
    Jingbirok (TV seriál) (2015)

Zatím jsem viděl pouze 17 epizod a vcelku vysoká spokojenost. Herec co hraje Tojotomi Hidejošiho nemůže být snad víc přesvědčivý, má nejoblíbenější postava, popravdě tak jsem si nějak představoval, že Kampaku vypadal i choval. Je to natočené z pohledu Korejců, tak tam historickou vyváženost nehledejte, ale těžko si stěžovat, první seriál na téma Imdžinské války, co jsem měl možnost vidět...

• 21.6.2015  12:21

Tento film mě rozesmál, hlavní zásluhu na tom měl Steve Buscemi, má sice jen vedlejší roličku, stála však za to a byl to právě tento film, po kterém jsem ho začal brát. Od příběhu toho moc nečekejte, policajt s bolestmi zad, který není u kolegů moc respektován se stává nejdříve terčem vtipů, po vyřešení důležitého případů zase hrdinou.

• 20.6.2015  19:32
    Stíhači Red Tails (2012)

To nebyl válečný film, ale pouze hodně špatný vtip. Překvapilo mě, že jsem u toho vydržel až do konce, jeden z nejhorších filmů na toto téma... Šablonovitost postav mě opravdu dojímala, nemám nacisty v lásce, tady jsem jim musel fandit. Vždycky jsem žil v přesvědčení, že když se má točit válečný film, měl by tam být nějaký poradce, historik, nevím zda si sem někoho vzali, protože tohle veledílo stvořil někdo s nulovou znalostí historie. Technická stránka filmu je katastrofa, ty černoši mají na těch letadlech snad energetický štíty či co, i to se ještě dalo, nicméně ten začátek, to byl humus. Běloši neplní rozkazy a nechají bombardéry zmasakrovat při honbě za slávou, ale černí piloti, ti ne, ti jsou morálně na výši, plní rozkazy a vyhrávají spojencům válku. Přes 95% pilotů v leteckých silách USA nad Evropou během války jsou ti, jejichž barva kůže je bílá... Jestli toto má být protirasistické, tak není, naopak, v tomto filmů jsou obětí běloši.

• 20.6.2015  15:24

Kniha je velmi dobrá, ale je to politický manifest autora, film je politická satira nejen Heinleinova světa, ale všech dalších totalitních systému a trochu i amerického způsobu života, toho jejich snu... Verhoeven natočil něco výjimečného, bohužel strašně nedoceněného. Film bourá rozdíly mezi pohlavím, je protirasistický a proti-šovinistický, už jen to, že vrchním velitelem armády federace se stane žena( a ke všemu černá) vypovídá samo o sobě. Většinou dávám přednost knihám, ale film je srdeční záležitost, viděl jsem v 12letech, a vždy když to zhlédnu jsem zas ten malý kluk, co je u vytržení z atmosféry a jeho efektů... Myslím, že tento film, byl bohužel jednou z mála kvalitních rolí pro Caspera Van Diena, který se mi líbil snad jen zde.

• 20.6.2015  15:23
    Nagareboši (TV seriál) (2010)

Příběh dvou lidí, kteří se navzájem velice potřebovali, celou dobu při sledování víte, jak příběh dopadne, nedají se čekat žádná velká překvapení, je zde narýsovaná šablona, té se děj drží. Přesto to na konci vůbec nevadí, naopak, spíš je to úleva. Pohled na mentalitu lidí Japonska dnešní doby, i tak by se dal děj charakterizovat, respekt, vzájemná úcta a další vlastnosti jimiž se místní mohli pyšnit tak před 100lety pomalu mizí. Přesto, když vidím, jak hlavní hrdina prosí mladého doktora o záchranu života své sestry a ten má morální dilema, se kterým by u nás nikdo neměl problém, trochu to zamrazí. To co mi přišlo zvláštní, že Kengo s Risou svůj vztah dokázali udržet jen mentální úrovni, prostě velmi silné přátelství, on se jí prakticky ani nedotkne, políbí ji až v naprostém závěru, to nevadilo, jen mi to tam nesedělo. Většinou sleduji filmy s tématikou samurajů, tohle byla vyjimka a jsem za ní rád.

• 20.6.2015  15:21
    Soumrak (2002)

Viděl jsem spoustu filmů na tématiku samurajů, ale tento mám nejraději. Zde nejsou žádné velké bitevní scény, nerozhoduje se zde o osudu císařství, to co vidíme, je příběh muže, jehož jedinou ambicí je udržet na živu svou rodinu. Doba samurajů se blíží ke svému konci, poslední křeče Tokugawské dynastie a hodnoty na kterých stálo celé Japonsko vezmou brzy za své a hlavní hrdina, jehož postavení je zoufalé neváhá prodat své meče, symbol svého stavu, pro něco, co má v jeho očích větší důležitost, než je kasta ke které patří. Film je dost melancholický, přesto jsou zde i okamžiky, kdy se divák alespoň pousměje.

• 20.6.2015  15:20
    Šogun (TV seriál) (1980)

Seriál jež se kvalitou snaží co nejvíce přiblížit knize a těžko mohu něco vytknout. Osobně to považuji za jedno z vůbec nejlepších televizních zpracování nějaké knihy, je zde prakticky vše, vyjma několika bojových a milostných scén, ale to je detail. Zpracování, kostýmy i herecké výkony jsou na televizní projekt perfektní, na rok 1980 si dovolím říci excelentní. Z mého pohledu nestárnoucí klasika.

• 20.6.2015  15:18
    Bez rozkazu (2004)

Kdysi jsem žil v domnění, že po rozpadu SSSR budou v Rusku na válečné filmy pohlížet s větším nadhledem, ale mýlil jsem se. Tento film, je vyloženě špatný, nejde tu o ten patos, ten mi tolik nevadil a dá se říci, že jsem ho i čekal. To co mi vadilo, byla nerealističnost filmu, strašlivá šablonovitost, o to víc to bije do očí, když si uvědomíme dobu, kdy a kde se příběh odehrává.

1 2 3 následující >>