Gallienus

Gallienus

okres Děčín

2 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Ospalá díra (1999)

 • poster

  Samuraj (2003)

 • poster

  Soumrak (2002)

  Viděl jsem spoustu filmů na tématiku samurajů, ale tento mám nejraději. Zde nejsou žádné velké bitevní scény, nerozhoduje se zde o osudu císařství, to co vidíme, je příběh muže, jehož jedinou ambicí je udržet na živu svou rodinu. Doba samurajů se blíží ke svému konci, poslední křeče Tokugawské dynastie a hodnoty na kterých stálo celé Japonsko vezmou brzy za své a hlavní hrdina, jehož postavení je zoufalé neváhá prodat své meče, symbol svého stavu, pro něco, co má v jeho očích větší důležitost, než je kasta ke které patří. Film je dost melancholický, přesto jsou zde i okamžiky, kdy se divák alespoň pousměje.

 • poster

  Klub vyvolených (2002)

 • poster

  Mlha (2007)

 • poster

  Agora (2009)

  Tento film jasně ukazuje, že za pádem římského impéria nestála žádná horda barbarů tlačících se na vnější hranice, ale skupiny náboženských fanatiků, kteří rozložili říši zevnitř. Křesťanství se šířilo jako nějaká choroba, bylo netolerantní a zničilo vše a všechny, kteří chtěli naslouchat hlasu rozumu. Náboženským vůdcům vyhovovalo, že čím je dav hloupější, tím snáze se dá ovládat. Je pro mě překvapením, že tento film byl vůbec natočen, v našem převelice politicky a nábožensky humánním a korektním světě.

 • poster

  Poslední skaut (1991)

  Nesmrtelná klasika a skvělá ukázka toho, jak má vypadat akční film. Bruce Willis v roli notorika věčně nasáklého chlastem, který přežívá jako soukromý detektiv. Damon Wayns vyhaslá fotbalová hvězda na drogách, co se snaží utéct před minulostí. Až se ti dva potkají začne dech beroucí akce prošpikována skvělými hláškami. Nejlepší film Tonyho Scotta.

 • poster

  Big Hit (1998)

 • poster

  Hvězdná pěchota (1997)

  Kniha je velmi dobrá, ale je to politický manifest autora, film je politická satira nejen Heinleinova světa, ale všech dalších totalitních systému a trochu i amerického způsobu života, toho jejich snu... Verhoeven natočil něco výjimečného, bohužel strašně nedoceněného. Film bourá rozdíly mezi pohlavím, je protirasistický a proti-šovinistický, už jen to, že vrchním velitelem armády federace se stane žena( a ke všemu černá) vypovídá samo o sobě. Většinou dávám přednost knihám, ale film je srdeční záležitost, viděl jsem v 12letech, a vždy když to zhlédnu jsem zas ten malý kluk, co je u vytržení z atmosféry a jeho efektů... Myslím, že tento film, byl bohužel jednou z mála kvalitních rolí pro Caspera Van Diena, který se mi líbil snad jen zde.

 • poster

  Kiyosu kaigi (2013)

  Když jsem viděl před drahnou dobou trailer, byl jsem trochu rozpačitý, z mé strany panovala obava, že to bude fraška, ne historický film... Není tomu tak, Tókičiró (v podání Jó Óizumi, kterého jsem začal registrovat až po této roli) je skvěle vyobrazen a protože patří mezi mé nejoblíbenější historické postavy starého Japonska, kvitoval jsem, jak se pomalu ale jistě drápe na vrchol své moci (byť ho po konferenci na hradě v Kiyosu bude čekat ještě trnitá a dlouhá cesta) a pokládá zde její základy. Režisér Kóki Mitani měl k ruce prakticky to nejlepší z ansámblu japonských herců, z vedlejších rolí mě zaujali především: Miki Nakatani jako Nene a Susumu Teradžima v roli Kanbei Kurody...