Patrik200s

okres Bratislava
divák

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 2.10.2017  11:10

Suchárčina prvej triedy...klasický príklad filmu kedy sa ide niekto hrať na intelektuálne spracovanie...stačí dať na film štempel ART Europe, hodiť nízky rozpočet a máme tu tému pre intelektuálov...nudné herecké výrazy s nacvičeným poker face kedy majú herci buď to naordinované maximálne 2 tvárové výrazy alebo je to ich herecké neschopnosť. Pre mňa nuda a hviezdu dávam za moju spoločnosť v kine.

• 22.9.2017  09:37
    Súmrak bossov (TV seriál) (2017)

Prvá časť dá sa povedať druhej serie obľúbeného dokumentárneho seriálu mafiáni mala sľubnú ústrednú postavu. Jozef Roháč je človek zodpovedný respektíve je označený za zodpovedného veľkého počtu útokov. Či bomby v hlavnom meste Slovenska na bratov Danišovcov, Diničovcov alebo vražda Holuba. Tieto činy sa dali z môjho pohľadu dokonale rozviesť na drobné. Miesto toho bol Jozef Roháč z rýchlika v skratke vykreslený ako v podstate ohľaduplný človek čo si robil poctivo len svoju prácu. z tohto dielu nechápem. Dúfam, že ďalší bude mať väčšiu kvalitu.

• 19.9.2017  09:07
    Velký dar (2017)

Ťažko by to niekto na Chrisa povedal a skôr by sa dalo predpokladať, že po toľkých komixových stvárneniach umelecky zakrpatie. Opak je však pravdou. Prirodzenou charizmou v tomto filme prekvital. Napriek slabšiemu rozpočtu sa podarilo pre zaujímavý scenár natočiť príjemná dráma ktorá správne ukazuje ako jedna z mála dnešnej spoločnosti reálnu nepatetickú ukážku správnej voľby v živote. málo kedy sa dá vidieť nenútenú formu ukážky zdravých hodnôt súperiacich s dnes tak populárnych úspechom za každú cenu.

• 19.9.2017  09:01

Stručne a jasne ničím neprekvapilo ale na druhej strane ani nesklamalo. Kto hľadá film pre ratolesti pri ktorom sa sám zabaví tak je to výborná voľba. Ako zlatý klinec večera by som to ale zrejme nevolil. Ako žáner fantasy a pripomenutie dovolenky na piesočnatých plážach je však toto dobrou priam neprekonateľnou možnosťou ako sa zohriať v sychravý jesenný večer. Naviac maskérom treba zložiť poklonu, že vďaka ceruzke na oči nebadať na Johnym, že od prvého perlivého dielu uplynulo už dlhých 14 rokov.

• 3.8.2017  07:04

Konečne zasa osvieženie európskeho formátu. Clavier čím je starší tým lepšie sa naňho pozerá. Francúzska škoda Funesovcov je poznať. Tematika blízka našim zemepisným dĺžkam a poňatá s humorným štýlom dokáže odľahčiť aj nevydarený deň. Bebik si ma skrátka získal tak ako Jean- Etiennea.

• 21.7.2017  08:09
    John Wick 2 (2017)

Sklamanie, veľké sklamanie. Tradične nastal stav poklesu oprosti prvému dielu ako to tak býva. Jednotka mala veľké čaro svojou jednoduchosťou vycíbrenou Reevesovou charizmou. Skrátka jednotka bola pecka. Veď pomstiteľ lásky s presnou muškou chytí za srdce ženy aj mužov. Dvojka ale všetko čo mohla zvrzala. jednoduchosť a tak povediac uveriteľnosť sveta bez zákona s výnimkou jedného hotelového pravidla vystriedal v dvojke celý excel zoznam pravidiel čo sa musí čo sa nemusí, čo sa môže čo sa nemôže. Otrasne prekombinované sci-fi v tomto zmysle. ďalším mínusom je opakujúce sa efekt scény ako sa náš obľúbený killer nahadzuje do gala so zlovestnou hudbou a jasné scéna disco streľba s nekonečným zásobníkom a 50 mŕtvymi krížený s dziu dzitsu. Nepriestrelné sako to už bol posledný pľuvanec. Škoda scenárista asi pozeral pri práci Star Wars.

• 12.6.2017  09:49
    Wonder Woman (2017)

Gal nie je typická herečka ale skôr ostane vždy viac modelkou. Povedzme si ale pravdu, že na podobnú akčnú fantasy úlohu zasa netreba mať herecké nadanie Al Pacina. Všetko malo aspekty ako som očakával treba sa pripraviť na to, že to nebude mať pestrosť ako marvelovky ale ostáva to v duchu Supermana DCovká s vlastnou pečaťou. Ako ďalší vklad do tohto žánrovéhu šaflíka je to v pohode a pre mňa lepšie než Batman VS Superman. Gal úloha sadla a naozaj si neviem predstaviť na koho iného by sa tak dobre pozeralo v spomalených záberoch.

• 12.6.2017  09:16

Samozrejme je správne, že dvojka sa netvári, že nesúvisí s jednotkou. Je dobré, že nadväzuje ale trochu je tých väzieb na môj vkus až priveľa. Nič sa aby by nechcelo pohnúť vpred. Chlapci ako by boli zmrazení a zrazu ich vytiahli ako ľudoopov z mrazáku. Z postáv by mal na také šlehy mal mať pri tom nárok aby zašitý Begbie. Gule to malo ale už nie tú ozajstnosť a surovosť ako jednotka.

• 31.5.2017  08:25
    Lady Macbeth (2016)

Film ako taký žiadna veľká sláva. Obsadenie vo všeobecnosti ušlo ale scenár dosť podpriemer. Podobné ako tuctový román čo leží v stánku s novinami hneť vedľa dnešného vydania bulvárneho denníka nový čas. Latku nadpriemeru ale nahodila jedna jediná osoba, slečna Florence Pugh. O tejto usoplenej sexi drzej herečke sa bude ešte počuť. Skvelý výkon a postava jej šitá na mieru. Len pre ňu sa oplatí si film pozrieť.

• 29.5.2017  20:19

Jednu hviezdu dávam iba za výkon kaskadera. Inak by to bol tutovy odpad. Veľmi sa čudujem niektorým obsadenym že sa na túto volovinu dali. Honorar museli byť mastné.

• 28.5.2017  22:40

Určite jedna z najlepších fantasy rozprávok aké som za poslednú dobu videl. Hunnam a Richie sú anglická duo čo perfektne zapadlo. Ked som si spojil ešte pred pozretím traileru Sons of Anarchy, Holigens a Podfuck do kopy vyšlo mi z toho, že táto kombinácia spolu s čerešničkami Lawom a Banaom na isto klapne. Tak sa veru aj stalo. Ak si niekto spraví chuť na fantasy, tento film ho dokáže zasýtiť k spokojnosti.

• 28.5.2017  22:32

Začiatok ako Posledný samuraj a koniec ako Jackie Chan na ceste okolo sveta za 80 dní. Na môj vkus priveľa lietačiek aj keď je to samozrejmosť pri ázia-filmoch asi aj pre to im málokedy prídem na chuť. Výhoda je ale tá, že som rozoznal tie ryžové ksichtíky jeden od druhého. Ešte, že teda boli aj farbou úboru odlíšený. Kolom dokola je to ale fajn rozprávka.

• 22.5.2017  09:57
    Uteč (2017)

Určite jeden z tých lepších kúskov tohto žánru. Samotná hlavná postava mi miestami pripadala ako horor sama o sebe. ,,Strašidelný Ibrahim". Tematika ale zasiahla veľmi dobre oblasť obľúbenosti v dnešnej dobe. Hypnóza, motivačné reči a psychovymývačky. Bol som prekvapený tiež obratom. V každom filme hororového žánru som si hovoril. Pre čo tých zlosynov nepozabíja? Tu ma konečne Chrisík vypočul.

• 22.5.2017  07:38

Mal som trochu obavu zo syndrómu vyhorenie ako to často býva v pokračovaniach úspešných filmov. Čo sa stalo? Ako to vypálilo? Skvele! Trocha rozpačitá patetická prvá štvrtina keď si Qill hádzal blikavú disko loptičku s novým ockom bola rozmetaná vo chvíli keď taťuldovi rozstrieľal vrásčitú god tvár. Esom v rukáve bol opäť zábavný Groot ale vtipné momenty doniesol ešte vo väčšej miere než tomu bolo v jednotke, Drax. Film ma ohromný záber na cieľovú skupinu diváka pre to je predurčený k úspechu.

• 28.4.2017  23:11
    The Circle (2017)

Sorry Emča ale viac sa ti hodila do ručičky tá kúzelná palička. Nebyť overenej značky Hanksa tento film je v mojich očiach na úrovni Krtkovej nory v okrese Dunajskej stredy. Neustále sa stupňujúca sa sektárska povaha slniečkarských amikov si na miesto zážitku z filmu doprialo nasranosť na skutočnosť, že mnohým ľudom toto respektíve nábeh na podobný systém pripadá v poriadku.

• 22.4.2017  16:34

Celé zle. Prehnané sci-fi pri ktorom som miestami nevedeľ či sledujem film Rambo 16 alebo transformers na marse. Táto séria už bohu žiaľ pripomína telenovelu v ktorej sa v jednej časti nenávidia ľudia na život a na smrť a ďalšej sú usmievaví kamaráti a úplne sa zabudne na to kto komu koho, kedy zabil. Na jednej strane silové bum bác a na druhej zasa sentiment s rodinou plus nový aspekt syn. Čo bude dalej? Už viem Toretto sa transformuje na Riddicka a tým unesú Mimozemšťania. A samozrejme na záver vymáčknime ešte trocha sentimentu za Walkerom. Keby nebolo Stathamových vtipných scén s miminom a krás Kuby hneť na začiatku asi by ubudla z môjho hodnotenia ešte ďalšia hviezda. Kde sú tie časy prvého dielu.

• 12.4.2017  20:09
    Taboo (TV seriál) (2017)

Mr. devil Delanay mi ku koncu pripadal už skôr ako Escobar s tými bombičkami a možno sa aj Tom Hardy nechal inšpirovať seriálom Narcos pri písaní scenára. Ale faktom je, že nikoho iného než práve Toma by som si v úlohe Jamesa predstaviť nevedel. Pravdepodobne je aj on sám tak trochu cvok a jeho úlohy vždy mali a asi aj budú mať gule. Vďaka nemu hodnotím seriál na miesto historickej monotónnej sračky ako nadpriemerný seroš pre milovníkov témy.

• 10.4.2017  20:58

Mel má na režisérsku stoličku možno ešte väčší talent ako herecký. Garfield nie je práve môj obľúbenec. Z filmu Mlčanie som mal chuť mu dať facku na celú hlavu a chvíľami sa to prenášalo aj do tohto movie ale nebolo to až také drastické. Príbeh, spracovanie aj jednotlivé postavy ma zaujali na toľko, že tento Gibsonov počin hodnotím vysoko pozitívne.

• 10.4.2017  07:45

Pravdu povediac 4* dávam iba z nostalgie k 2 dielu respektíve k o percento slabšej 3 časti. Boyka zasa skáče kope vrtí sa ale zmysle pre spravodlivosť s krížikom na krku mal pre mňa veľmi rušivý efekt a vôbec sa nezhodoval s charakterom postavy z minulých dielov. V 2ke bol Mr. Boyka čistý záporák ktorý demonštratívne lámal väzy v 3ke sa trochu otočil ale v zdravej miere ale toto už bolo moc. Dostať doživotie iba pre to aby odčinil skutok za ktorý tento krát ozaj nemohol to je už nezdravo dalajlámovské. Tiež musím povedať, že tých z mŕtvych vstaní v tomto diely už bolo príliš a to len vďaka Adkinsovému atletickému nadaniu dávam dalajrambovi štyri.

• 8.4.2017  12:09
    Pasažéři (2016)

Originálny Sci-fičko. Obával som sa toho kedy na mňa vybafnú prví mimoni( nie ty žltí) kedže som nečítal obsah ale bol som milo prekvapený. O to viac prekvapený, že sa dal kvalitný film natočiť so 4 hercami a hŕstkou komparzistov. Lawrence sa od čias kedy behala s lukom a šípom posunula sexappealom a Pratt si drží vysoký štandard od strážcov.( kde je ten trápny chlapec čo hral v seriáloch pre amerických puberťákov v roku 5)

• 4.4.2017  10:59

Knižná predloha aj téma boli veľmi dobrým základom na tento film. Mínus nastal pre mňa v tom, že sa do veľmi malého časového úseku snažili filmári a filmušky napchať veľa informáciií. Počas jednej scény alebo rozhovoru dvoch postáv prebehlo toľko nových faktov, že som sa ako divák takmer strácal v tom kto čo vie a na čo ktorá postava reaguje. Kaisera by som v jeho úlohe veľmi vyzdvihol a som rád, že ako herec vstal z hrobu. Naopak nerozumiem na čo bol do úlohy takmer akčného hrdinu (podľa scenára) postavený nevýrazný Poliak ktorý ako by ani nerozumel dialógom. Má to aj plusy aj mínusy. Pozrieť si to nie je úplná strata času ale každý si zrejme povie, že to mohlo byť aj lepšie.

• 4.4.2017  10:52
    Masaryk (2016)

Trailer na film sľuboval veľkú parádu ale ako to už býva zvykom reklama predbehla konečný produkt. Dej bol mdlý a časové úseky neprehľadné. Ako NEčecha ma tiež obmedzovalo uvádzanie mesiacov rokov 1937- 1938 iba v češtine. Film môže byť zaujímavý pre diváka ktorému neboli skutočnosti v predvojnovom období už známe ale pre človeka oboznámeného bude film trochu monotónnou veľmi natiahnutou informáciu. Roden je veľmi kvalitný herec tu sa mi ale naopak zdal byť brzdený vo svojom výkone a originalite. Škoda inak kvalitného námetu.

• 19.3.2017  09:25

Road časti bývajú tými lepšími zo seriálu a toto nie je výnimka. Animátor v Izraely naviac kvalitne púšte hlody. Palec hore dabingovému hercovi.

• 19.3.2017  09:23

Fassbender zasa nechal pracovať svoju nemecké ostro chladnú flegmatickú charizmu. K tomu sa pridružila Gleesonova anglická salámovosť a zmiešala sa dobrá chémia. Už z názvu som čakal, že sa začne vojna medzi otcom a synom. Láska a nenávisť v jednom. Očakával som, že film bude prehnaný a skončí sa smrťou jedného z nich. Opak bol ale pravdou. Tvorcovia film zjednodušili a zaviedli do reálnych medzí. Svet anglických romov je ozaj zaujímavý.

• 5.3.2017  09:48

Väčšinu marveloviek v celku môžem veď rozprávky potešia v každom veku. Wolvik bol od počiatku veľmi sympaticka postava a Jackan roky dokazoval, že je pre neho ako ušitá. Tento film ale prekonal všetky ostatné marvelovky a všetky Hughové výkony. Scenár sa zo začiatku podobal ostatným Wolverinovkam. Chlapcisko bol na dne a zasa niekto vyhľadal jeho pomoc. Tento krát však spracovanie a ozajstnost čo chvilami z filmu išli, predpovedali radosť z filmu. To sa presne naplnilo. Film naplnil hladne brucho diváka akcie, diváka fantasy ale tento krát aj diváka čo vo filme hľadá aj hĺbku a kvalitu.

• 3.2.2017  20:56

Clint a Meryl. Ťažko by sa našla herecká dvojica ktorá by tento príbeh lepšie zahrala. Vlastne zápletka nie je až taká originálna. Možno však práve to bežného človeka vcucne do deja. Vedomie že sa to môže stať každému. Odprezentovanie hlavných postáv však bolo brilantné a to je dôvod pre čo sa tento film výborne pozeral. To je skutočné herecké umenie. Maryl som vždy bral ako herečku ktorá bola staršia a vráskavá hádam už keď sa narodila. V tomto filme ma vyviedla z omylu. Bola veľmi ženská a zvodná a pôsobila vo filme skoro o 10 rokov mladšie. Ked sa k tomu táto zvodnosť stretla s ikonou a predstaviteľom testosteronu a mužskej charizmy menom Eastwood, vznikol veľmi kvalitný film. Klobúk dole aj pred režisérskym umením Clinta. Veľmi dobrý film.

• 19.1.2017  08:48
    Všechno nebo nic (2017)

Začnem po poriadku. Išiel som do kina s nádejou a trochu radosťou (ako hrdý vlastenec), že Slovenská kinematografia niečo vyprodukovala. výsledok ma ale sklamal na celej čiare. Ok beriem, že Slovenskému divákovi sa páči prostredie historickej Prahy a považujú ho za zem zasľúbenú. Na čo ale bolo potrebné dabovať českých hercov to netuším. Jeden je dabovabý, druhý nie a vadilo mi to o to viac, že bolo neskutočne počuť rozdiel nadabovaného hlasu a živého hlasu z natáčania. Nerozumiem na čo potrebovala ísť dabovať slovenčinu aj Pauhofová keď Kostelný to zvládol na výbornú z natáčania. Ďalším kazom bol Poliak Zebrowski. nesympatický ksicht ktorého by desať krát predčil herec čo ho v slovenčine daboval ( Tomáš Maštalír). Skrátka a jasne okrem výkonov Ľuba Kostelného, Petra Vaňka a snáď Kronerovej so Sbotom ktorí dostali minimum priestoru, hodnotím kvalitu spracovania a hlavne obsadenie hlavných postáv za vyližprdel. Ešte teraz ma pália oči z Pauhofovej afektu ktorý silno pripomínal Zdenu Studenkovú. Sorry za toľký nacionalizmus drahí spoludiváci ale raz za uhorský rok natočíme film a takto ho do... je škoda.

• 11.8.2016  09:17
    Jason Bourne (2016)

Bourn či Webb či ako sa to Damonková postava v tomto filme vlastne volá sa už tradične ako je to v tejto sérií už zvykom za niečo mstí. Tento krát za vraždu taťulda. Za ocinka by som mu asi vybral trochu iného chlapíka ale budiš veď sa v snímke objavil iba na 2 minúty. Samozrejme opäť nechýbala deštruktívna naháňačka s autami. Myslím, že je celkovo jasné, že prvý diel sa už nikdy prekonať nepodarí ale napriek tomu, že ako diváka by ma už ani nenapadlo čo nové sa dá vymyslieť a predsa sa to podarilo myslím viac ako slušne. Pastičky tiež nestratili svoj šmrc a dôvtip za čo dávam palec hore a obsadenie mrchy stvárnenej Vikanderkou, panošom Tommym Leem a killerom Vincom Casselom je tiež slušne napumpované. Takže hor sa do kín na neriadenú strelu Jasona Bourna.

• 4.8.2016  12:31

Wilda je Wilda a mám ho ako herca veľmi rád. Neubránim sa však suchému konštatovaniu, že som od filmu čakal oveľa viac. Už začiatok mi pripadal enormne rozpatlaný. Scenáristu by som asi nakopol do varlát lebo dal filmu značné mínus. Tiež si myslím, že by sa zaobišiel snímok bez postáv Supermana a netopiera ale kto vie možno majú tvorcovia nečakané úmysly v pokračovaniach. Vystáva u mňa ale otázka či si vôbec nejaké pokračovanie zaslúži. Postava čarodejnice sa mi vôbec koncepčne nehodila a ak by sa napríklad film odvíjal zo zápornej stránky iba postavou Jokera, bol by film lepší. Záver filmu samozrejme smutno spadol do už typického amerického filmárskeho syndrómu - patetickosť. Sme všetci jedna veľká rodina samovrahov no grc. Je pravda, že aj Marvel v mojich očiach upadá a prvé diely Iron mana a Avengers už u mňa neprekonali no týmto filmom sa im myslím DC bezpečne nepribližuje. Výkony hereckej partie ale kvitujem aj napriek tomu, že sa napokon nepodarilo do projektu dotiahnuť Hardyho. Veľká škoda nevyužitého potenciálu.

• 22.7.2016  22:14

Značka Will Smith je na výslní to sa nedá uprieť. Športová tématika je veľmi obľúbená. To je ďalšia veľká pravda. To sú rovno dve palivá čo by túto raketu mali vystreliť na vrchol. Realita je ale aká? Suchý priemer. Nuda. Nuda ktorú doprevádza v zaujimavosti snať iba skutočnosť, že film je reálnym príbehom. Dieru do sveta však neurobil v USA kde je americký futbal number one a nie to ešte v našich zemepisných šírkach kde je zbytočnosťou.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14