Rychle a zběsile 7 (2015)

Omg zlé zlé zlé. Ten žúr na ktorom boli scenárista s režisérom a dramaturgom musel byť ozaj silný. Trval zrejme počas celého natáčania.

Okamžik zkratu (2012)

Na to, že tento movie pochádza z Islandu to nemalo chybu. Scenár síce trocha monotónny ale dokonale zvolené obsadenie a na moje počudovanie v celku kvalitné výkony tento film vyzdvihli. Dúfam, že slečnu Mariu Birtu uvidíme aj v iných produkciách.

Americký sniper (2014)

Silný príbeh odvahy a dôkaz, že pán boh má veľmi ironický zmysel pre humor. Bradley za posledné roky veľmi stúpol a tento film je míľnikom veľkej kariéry.

Soudce (2014)

Dosť nepodarené z môjho pohľadu. Robert ma ako herec s darom inteligentného humoru veľký potenciál z ktorého nebolo takmer nič využité. Námet je nič extra a zápletka bola hanebne krátkozraká. Bohužiaľ napriek veľkým očakávaniam šedý priemer.

Tři srdce (2014)

Síce som Poelvoordeho mal do teraz možnosť vidieť vo filmoch hrať iba komické postavy čo je v celku logické vzhľadom na jeho vizáž. V tomto filme preukázal značnú dávku hereckosti a keďže produkcia sa rozhodla vsadiť na dovolím si tvrdiť neatraktívne obsadenie, celý výsledok bol uveriteľný. Divák je vtiahnuty do prostredia francúzskeho malomesta čo poteší.

Květy války (2011)

Veľmi zaujímavý film, ktorý postráda akúkoľvek Ramboídnu črtu navzdory prostrediu v ktorom sa dej odohráva. Bale bol skvelý a s Číňankou Ni Ni vytvorili charizmatickú dvojicu. Jeden z mála filmov, ktorý nedegradoval námet pochádzajúci z knihy tohto žánru.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Zaujímavý , zaujímavý a ešte raz zaujímavý. Bohužiaľ nie úžasný. Scenár a film inšpirovaný knihou je naozaj bravúrny ale spracovanie až také svetoborné nie je. Miestami sa filmári snažili až príliš lacno a komerčne vyladiť jednotlivé scény. Každopádne sa to oplatí pozrieť lebo týchto typov je žiaľ žalostne málo. Tento obstarožný, švédsky Forrest Vás dokáže pobaviť.

Senna (2010)

Veľmi zaujímavý dokument. Oproti iným mám výhodu že som najskôr videl film Rivali a je skvelé na tento film nadviazať kariérou Ayrtona Sennu , pretekárskym hrdinom nasledujúcej generácie. Súboje Ayrtona a Alaina Prosta nebolo o nič menej zaujímavé. Príbeh Ayrtona však umocňuje tragický koniec legendy pri ktorej sa rodila samozrejme ďalšia menom Michael Schumacher. Jedinou škodou je to, že v dnešnej dobe už nie sú ozdobou tohto športu osobnosti. Súboje sú umelo narušované rok čo rok nezmyselnými zmenami a tým pádom sú súboje a príbeh ako bol ten Ayrtona Sennu o to cennejšie.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Teda nič moc, vedel som ešte než som sa usadil do kina že legenda jednotky je nedosiahnutelná ale toto je naozaj sklamanie. Úsilie udržať vo filme čo najviac pôvodných postáv bol krok dobrý ale tragicky málo využitý. Napríklad Miroslav Donutil s jeho postavou doktora ostal až nehanebne nevyužitý. Síce sa Bolek snažil aj nadviazať na svoje legendárne hefty lenže opakovaním rovnakých prípadne minimálne pozmeneých fráz už nikoho po toľkých rokoch nenadchne. Pýtalo si to niečo nové a zároveň nadväzné . Bohužiaľ nedočkal som sa.

Top Gear: Olympijský speciál (2006) (pořad)

Tá najlepšia zimná olympiáda. Biatlon dvoch značiek Audi verzus Volvo. Raketové mini a veľa ďalších absurdít so spoločnou témou.