octopuska

magická hlubina

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 12.10.2019  10:23
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

Uchvatný seriál, který se hodí hlavně do ponurého, sychravého, podzimního počasí. Oblíbené hororové postavy ožívají ve skvostném vizuálu, se skvělými hereckými výkony. Atmosféra depresivní, viktoriánské Anglie je úžasná a třetí série je naprosto dokonalá. Nejvíce mě zasáhl smutný osud nešťastného Victora a jeho monster. Jak Lilly, tak Johnn byli dech beroucí a jejich tragická osudová linka, mi pěkně brnkala na emoce. Vannesa a Ethan, tak osudoví s jejich nekonečnou, nenaplněnou láskou a nad nimi kroužící, strážný anděl Malcolm, nebo zvrácený, životem znuděný Dorian.... Kdo by je nemiloval a neprožíval s nimi jejich temná dobrodružství.

• 25.9.2019  12:09

No, pátá řada za námi. Uteklo to jako voda a teď bude peklo čekat na šestou. Tempo ubralo na akci. Ovšem, když nějaká je, tak to stojí za to. Hlavně Arthur, když posnídá láhev whisky a dá si pěknou lajničku a završí to douškem opia, tak se urve ze řetězu tak, že se jeden nestačí divit a jeho psychotickej výraz, je přímej pohled do pekel. Přitvrdilo se na konverzačním duchu a hlubší psychologii postav. Rozklad Shelbyovic familie graduje fantasticky. Do toho nastoupil Oswald Mosley, který zastínil snad všechny zloduchy seriálu. Je jako ztělesněné zlo a jeho fašounsko narcistické ego nezná mezí. Hlavně ty píchačky před zrcadlem, se samolibým pohledem boha, mluví za vše. Claflin ho hraje famozně. Konverzační přestřelky mezi ním a Tommym, jsou jedno velké dusno. Skvělá atmosféra pokračuje ruku v ruce s dokonalým soundtrackem a skvostnými hereckými výkony. Tohle je prostě top seriál. A Alfie se probral z mrtvých s vyšperkovanou fasádou, což mě moc potěšilo, jako bonus.

• 23.9.2019  12:09
    Anna (2019)

Milé překvapení, pustila jsem si to ze zvědavosti, kvůli Murphymu. A musím říct, že se mi to líbilo. Zhltla jsem to, jak malinu. Super akční scény. Skvělá Mirren v dost netypické roli, takové pajdavé, ruské Jaga Bury. A samozřejmě neméně dobří Luke a Cillan v rolích agentů, kteří proti sobě stojí pracovně i jako soci v lásce. Oba propadnou kouzlu vyzáblé žirafy Anny, která to se zbraněmi umí líp, než s pudrem a rtěnkou a nápadně připomíná jinou Lucovu hrdinku, ale to vůbec nevadí. Besson ještě rozhodně nepatří do starého železa.

• 15.9.2019  10:06
    Ku'damm 56 (TV seriál) (2016)

Taky mě to chytlo a hlavně se to skvěle rozjelo. Postavy vylézají ze svých skrýší a otvírají svá nitra, jak houby po dešti. Výborná atmosféra 50 let a rokenrolové vypalovačky s divokými tanci, nemilosrdně utiskují klasické tance. To nese hodně těžce Mutti tří dcer a majitelka taneční školy, která si zakládá na perfektní pověsti a prestiži. Sama je přitom zkažená, jak mléčné zuby. Osudy všech zúčastněných se pěkně rozjely a každý má nějakého toho kostlivce schovaného ve skříni. Hlavní hrdinka Monika se pěkně vyloupla z původně unylé,bezbarvé nány. A musím zmínit i Joachima, který i přes vizáž Kostěje nesmrtelného, mně dost učaroval. Přeju si, aby ti dva byli spolu i přes ty sračky, co zažívají. Sem z druhou sérií.

• 9.9.2019  10:22
    Hotel Mumbai (2018)

Kulervoucí teroristická nakládačka a zároveň filmařská lahůdka, která vás nenechá vydechnout, ani na minutu. Je hlavně o tom, že džihádistická pakáž je v pořádné formě a brousí si svoje tesáky na krásnej, starej kontinent. Tohle by měl vidět každej. Jsou i jedinci, kteří by se na to měli dívat non-stop. Jako třeba čůza Merkelka s tou svou sluníčkářskou bandičkou. Tu bych k té televizi břibila. Protože, jestli ta pakáž se tady roztáhne pořádně, vymlatí nás všechny, jak kuřátka na nedělní, sváteční oběd. Opět nepochopím, proč to nešlo do kin. Naše distribuce je zatížená na výplachy, na který se nedá dívat. Ale dobrej a velmi aktuání film tady nemá šanci. Skvostná atmosféra se skvostnými hereckými výkony v čele s Patelem a Issacem, kterýmu ti Rusáci jdou parádně. "Podívejte se na její ksicht, ta minimálně deset let nepíchala." Jeden z mála momentů, kdy jsem se zasmála.

• 14.8.2019  13:23

Vincenta nejde nemilovat. Je to kouzelný film ještě s kouzelnějším Florianem, který Vincenta zahrál famozně. Piča, kurva, mrdat....z jeho roztomilé pusinky zní , jako když másla ukrajuje. Němci jsou ve formě a v tomhle žánru excelují. Nemohla jsem nevzpomenout na Naboso, hodně mi ho tenhle film připomínal. Viděla jsem 100 Dinge a Nejkrásnější den v celkem krátké době a Vincent vede na plné čáře. Trojice magůrků na cestě do Itálie a jim v patách terapeutka čadící, jak tovární komín a sebestřednej, sobeckej papá, to nemůže dopadnout špatně + krásné Alpy a Bach k tomu. Za mě 100%.

• 3.8.2019  09:48

Němci zas ukázali, jak se točí dobrá komedie s poselstvím, pointou a s tím, že se člověk chtě nechtě musí zamyslet nad svým životem. Český filmový průmysl může akorát stát v koutku a čučet s otevřenou hubou a tiše závidět. Chlapci se toho nebojí a lítají nahatí ve sněhu a ukazují svá sošná tělíčka o sto šest. Takže holky si zpraví oko. Je to milý, vtipný a chvílema hodně dojemný a fakt k zamyšlení. Nastavené zrcadlo společnosti, která se zavalila nepotřebným harampádím a krámama, jen aby se mohla vytahovat na ostatní. Máme úplně všechno a kdo je víc? Hlavně že jsme furt nasraní, vystresování, zapomínáme žít a těšit se z maličkostí, které přináší život zdarma. Protože co, když si soused koupí další auto. A co ta koza ve třetím patře, má novou kabelku od Prady, už třetí. To snad není možný........ kde na to bere love, že by akce na netu? A tohle je náš smysl života. Možná by jsme si měli všichni projít stejnou zkouškou, jako Paul a Toni.

• 11.7.2019  11:08

Opět skvělé zpracování Agáty z rukou BBC. To nikdy nemůže dopadnout špatně. Oni tohle prostě umí. Tentokrát příběh oblékli do tísnivě hororového kabátku a opravdu mi chvílemi běhal mráz po zádech. Morbidní barák na samotě v lese, plnej adoptovanejch sprátků, kterým vládne bezcitná, panovačná macecha a kterou samozřejmě dětičky k smrti milují. Z koutku to celé pozoruje jalovej otčím, který má spadeno na afektovanou, po majetku prahnoucí pijavici-sekretářku a nemá problém ptáka strkat i do služebnictva, jak jinak než s následky. Je jasný, že nesnesitelná manželka, studená, jak psí čumák, musí jít od válu a použije se k tomu všech dostupných prostředků. Skvěle ujeté postavy, výborně zahrané, parádní atmosféra. Suchý, až morbidní humor. Hodně to připomíná Černoušky. Tohle já můžu, jen tak dál BBC, sem s další takovou adaptací.

• 11.7.2019  10:46

Rozverná romantická komedie s roztomilým Sethem Rogenem a stále krásnou Charlize Theron. Příjemně nekorektní, lehce rasistické, plné skvělých hlášek a situací, prošpikovaných pikantním slovníkem, které prostě umí jedině Rogen. Dlouho jsem se takhle nenasmála a velice mě pobavil vyvoj Sethovy kérky, která z původní Svastiky nabrala úplně jinej směr a význam. Již první scéna v doupátku s náckama, naznačila, že to bude skvělá jízda. A nesmím zapomenout na Sašenku, ten si střihl pěkně slizkého premiéra s otřesným smíchem a nechutným pojídáním ústřic.

• 8.6.2019  12:26

Nemám slov, tohle je prostě zhmotněné komunistické zlo v té nejzrůdnější podobě, jak je to jen možné. Rekonstrukce katastrofy versus samotný proces mně slušně zamávali s emocemi. Stále to nemůžu vyhnat z hlavy. Ani se nedivím že to Rusáci nesou nelibě. A chtějí si natočit svůj Černobyl, kde jsou zlí západní imperialisti, kteří tuhle katastrofu vlastně způsobili. Pro mě navždy noční můrou Ďatlov, kterého tímto pasuji na nej záporáka v tomto žánru, ale zároveň velkou poklonu Paulu Ritterovi, který ho zahrál dokonale. Seriál si celou dobu udržel naprosto strhující atmosféru ve všech směrech a právem mu patří post JEDNIČKY.

• 8.6.2019  12:06
    Morke (2005)

Jensen mě se svými šílenými, ale naprosto dokonalými scénáři nemůže zklamat . Na tohle jsem se hodně těšila, hlavně kvůli Nikolajovi, který má role od Jensena napsaný na míru. Zase takovej uzavřenej, na slovo skoupej podivín, který zkrátka jede sám za sebe a neohlíží se moc na okolí. No budoucí role Carla Morcka se rýsuje, už tady. Začne to tak nenápadně a v určité chvíli se to změní v docela slušný psycho. Nicolas Bro je tady fakt pekelnej a běhal mi z něho v určitých chvílích mráz po zádech. Toho psychotika si užil. Dáni jsou v tomhle žánru jedničky. Budování atmosféry, stísněnosti, napětí a hlavně herecké výkony. Na to kladou opravdu velký důraz. A vyplácí se to. Já jsem velmi spokojená a už si brousím drápy na Nebezpečně výbušnou trhavinu.

• 30.5.2019  10:54

Měla jsem z tohohle dílu velké obavy, to vybíjení zvířat, když je máte rádi je hodně nepříjemné. Nedivím se že s tím měl Pavel takový problém. Ale než by se pak někde trápili, je tohle prostě nejlepší volba. Potěšil mě Fares Fares v roli pohodného Bači a dokonce mi na chvíli vykouzlil i úsměv na tváři. Jinak opět nakládačka, jako prase. Boris dal průchod emocím a konečně mu natvrdo došlo, že boj se sovětským aparátem, je prostě marný. Nikdy celou pravdu před světem nepřizná i za cenu otřesných ztrát. Ulana by velmi ráda pravdu světu sdělila, ale je jí jasně vysvětleno, že následky jak pro ni, tak ostatní její blízké by byly fatální. Ďatlov stále zatvrzelý, snad ještě věří, že reaktor je v pořádku. Ten chlap je prostě neuvěřitelnej. Ten měl jít jako první čistit střechu a ne jen na 90 sekund. Každopádně scéna na střeše s bioroboty drsná a osud Ignatěnkové zdrcující. Blížíme se do finále, ale už teď vím, že mi seriál přirostl k srdci natolik, že mi bude chybět. I když jsem původně myslela, že se na to asi nezvládnu dívat.

• 25.5.2019  10:01

Kulervoucí scéna s nahulatými horníky v čele s udatným předákem, který pro své chlapy udělá cokoliv, mě prostě srazila na kolena. Krizovou situaci s horkem vyřešili radikálně, bez servítků po svém. Nějaké úvahy o tom, zda bude o horníky postaráno, až vše zkončí, jsou zcela zbytečné. Tady se musí nasadit životy, aby nešla půlka Evropy do kytek. Jednotlivec v podstatě nemá žádnou váhu. Navíc tady je největším nepřítelem neúprosný čas, který se nemilosrdně ozývá každou chvíli a za krkem mu nelítostně funí roztavený reaktor, který touží po chládku, jinak běda vám všem. Jak píše Pí. Drábová- tohle by měl vidět každý, pokud to zvládne. Není lehké se na tento skvost koukat. HBO posunula TV tvorbu do jiné dimenze, takže jsem zvědavá, co na nás vytáhne příště. Netrpělivě vyhlížím, čtvrtý díl a další zdrcující dávku radioaktivity, která je silně návyková. Stejně jako osudy všech zúčastněných.

• 20.5.2019  10:33

Nevím jestli je horší ta havárie, anebo ten postoj nedotknutelného,nikdy nechybujícího Sovětského svazu. No teda je to fakt husťárna, jestli to vůbec zvládnu dokoukat. Můžeme děkovat bohu, že vůbec žijeme a že se jim ta hrůza podařila zkrotit do únosných mezí. Radioaktivita z TV přímo sálá. Atmosféra je přímo zžíravá a nabírá na obrátkách. Harris, Skarsgard, Watson, prostě skvělí. Oni jsou tam skvělí všichni. Ta strašná kovová hudba se zařezává pod kůži, jak tupá, zrezivělá žiletka. Tady jádro nahlédne hluboko do vaší duše a chuť na jodové tabletky bude nezměrná.

• 30.4.2019  11:15
    The Little Drummer Girl (TV seriál) (2018)

No tak to zas bylo něco. Jak nejsem moc seriálová, tak jsem to zhltla na jeden zátah a klidně bych snesla ještě pár dílů navrch. Tyhle dramata z prostředí terorismu, politiky, fanatické víry za svobodu.... prostě můžu. Což teprve izraelsko-palestinský konflikt a rok 1979. Podobně jako recepční minimum akce, ale vyšperkované dialogy, výprava, lokace, hudba. Atmosféra vypjatá na maximum. Vynikající herecké výkony v čele s Florence Pugh, která mě uchvátila a spolu se švédským Adonisem vytvořili nesourodý, ale okouzlující pár, mezi kterým se dá to napětí krájet. A Miki Shannon s tím svým ksichtem nájemnýho vraha v takové roli nemůže zklamat. Děj postupně vygraduje do úchvatného finále. Hej ČT co takhle se probrat a místo těch sraček pořád dokola nakoupit kvalitní mini série s kterými se poslední dobou roztrhl pytel, ale u nás člověk nemá šanci.

• 24.4.2019  15:09

Tenhle film by měl vidět každý, kdo plánuje založit rodinu a není si jistý co to všechno obnáší. Hlavně pokud holduje svobodnému zaměstnání a není zrovna moc naladěn na zodpovědnost. Jedno je ovšem jasné, že zrovna takovým lidem se rodí báječné děti. Krásně ukázané, jaké to má pak konce a následky. Dítě je přehazováno, jak horkej brambor od jednoho rodiče k druhému, střídavá péče. Vyřizování si účtů rodičů, kterým samozřejmě nejvíc trpí dítě. Noví partneři, kteří zachraňují krizové situace......a dělají poskoky sebestředným sobeckým rádoby rodičům. Maisie je kouzelná a získala si hned mé srdce. Naopak Moore ve své snad nejodpornější roli, mně nehorázně pila krev. Skarsgard,jako Lincoln v jedné ze svých nej rolí a nesmím zapomenout na Vanderham v roli Margo. Nebýt jich dvou, tak nevím, jak by to s Maisii dopadlo. Citlivě natočeno, krásné herecké výkony. Nemám co vytknout.

• 13.4.2019  09:45

Další válečnej zářez do pažby, který stojí za to vidět. Zase jiný pohled, jak to na konci války vypadalo. Třeba na dánském pobřeží. Mladí Němci likvidují nášlapné miny z pláží a že jich tam teda bylo hafo. Tady se fakt nezahálelo. Je jasné že hoši jdou na jistou smrt a že mají jen malou šanci vrátit se domů. Výcvik a podmínky jsou tak chabé, že to nemůže směřovat jinam. Každopádně pro mě byla stěžejní postava seržanta, který to měl na povel. Počáteční nenávist se postupně začne měnit v soucítění s kluky, kteří vlastně ani pořádně neví o co šlo a jde. Ze spaní volají mámu, když je straší noční můry z prožitých hrůz. Jeho chování se hodně změní a nakonec klidně riskuje život, aby dostál svého slova muže, vojáka, které klukům slíbil po splnění úkolu. Moc pěkná scéna, když je den volna a všichni si zahrají fotbal, jen tak, aby na chvíli zapomněli na všudypřítomné peklo a nervy drásající okamžiky, při odstraňování min. Panebože, kdy to zase vybuchne......

• 4.4.2019  10:54

Filmaři můžou být rádi, že válka byla a mají nevyčerpatelnou zásobu inspirací hlavně na melodramata, jak válečná, tak poválečná. Mě se to líbilo moc. Milostný trojúhelník na poválečném pozadí. Osudy lidí do jejíchž životů válka krutě zasáhla a poznamenala je na celý život. Výborné ústřední trio, líp nemohlo být vybráno. Civilní Jason Clarke, který v uniformě působil opravdově, jeho citlivý pohled k nepřátelům byl velmi sympatický, protože ne všichni byli zlí nácci, ale obyčejní lidé, kteří neměli na výběr. Osudová Keira, které kostýmní role tohoto typu sedí dokonale. A jako vždy charismatický Skarsgard se smutným pohledem se do této role též výborně hodil. Myslím, že role osudových mužů mu sedí mnohem více, než ty akční. Perfektně vykreslená atmosféra válkou zničeného Hamburku a utrpení jeho obyvatel. Krásná hudba a hlavně spousta českých jmen podílejících se na tomto komorním snímku. Není to film, který bude bourat kina, ale kdo má rád filmy vystavěné na hereckých výkonech, atmosféře a krásné hudbě bude určitě spokojen.

• 31.3.2019  10:15

Nevím jestli je dobrý nápad, když si pěkná rozvedená ženská se slabším morálním kreditem nasadí do baráku pohledného přítele a má dceru v pubertě. To nemůže dopadnout dobře. Je jasný, že s dcerunkou mlátí hormony na všechny strany a chce přinejmenším mámu aspoň trumfnout. Stačí, aby ji matka jednou poslala na pivo s přítelem, protože se jí nechce a je vymalováno. Minnie převezme otěže s drtivou rychlostí a Monroe, už se veze na celé čáře. No myslím, že tohle není ojedinělej jev, děje se to i v realitě dost často. Zas jednou pěkně ukázané uvolněné 70 roky. Hadry, hudba, drogy, volná morálka. A hlavně ty pubertální myšlenkové pochody, jsou pěkně vyobrazeny. No že to těm chlapům stojí za ty nervy, když se to pak holce vymkne z ruk a začne jančit , nic moc.

• 31.3.2019  09:46
    13 (2010)

Tohle mě teda hodně dostalo. Výbornej , mrazivej snímek o tom, kam až člověk dokáže zajít, kvůli prachům. Co všechno je ochotnej podstoupit, získat, ale hlavně ztratit. Dost zvrácená hra na ruskou ruletu o těžký balíky peněz. Výborně vybudovaná atmosféra. Hlavní hrdina skvěle zahranej, jeho morální konfrontace se zvrácenou realitou výborně vystižená. Je to hodně syrový, chvílemi až sterilní a na druhou stranu plné dusné tíživé a emocionálně vypjaté atmosféry. Uff ještě teď mám z toho mrazení v zádech.

• 31.3.2019  09:31
    Proti všem (2016)

Tihle dva rádoby poldové, se tak dlouho hledali, až na sebe zbyli. Tihle dva se s tím fakt neserou!! Přece nebudou makat, jak ti z...i okolo, když si můžou vydělat balík a pěkně s ležérní grácií. Stačí sejmout jednoho mima, zrušit mu zubní kartu,štípnout mu balík cukrkandlu a pak si stylově přepudrovat nosánky na pánským hajzlu v jednom kulečníkovým hampejzu a rozjet zábavnou, hodně odvázanou a děsně sprostou jízdu, plnou výborné muziky a skvělých momentů. Jako vždy výbornej Majkl a Alex opět ve velkém předvádí svůj metrosexuální šarm. Parádní oddychovka, když člověk nechce moc namáhat mozeček a jen se tak příjemně pobavit.

• 31.1.2019  21:00

Jedna hvězdička za Prahu, jinak otřesná sračka. Mila Kunis stržená, jak závit, občas by se mohla najest a skočit si na Endokrinologii.

• 28.1.2019  13:08
    Složka 64 (2018)

Excelentní kriminálka!!! Viděla jsem všechny díly, ale tahle je opravdu topková. A jelikož dobrých kriminálek je ještě míň než šafránu, tak tohle je požehnání. Asad s Carlem jsou prostě tandem snů a Rose je krásně doplňuje. Carl konečně vyměkl a dal průchod emocím a svým neotesaným způsobem vyznal Asadovi nehynoucí přátelství a srdcervoucí přání, aby ho neopouštěl. Ovšem musel se na to pořádně sjet odvarem z Blínu. Jinak pořád ten asociální autista, protivnej, všude kouřící a jako vždy neomalenej, bez špetky taktu. Asad jako vždy Carla umírňuje a hlídá, jako ten nej parťák. Parádní zápletka, výborný ironický humor. Super natočený a napínavý od začátku do konce. Navíc podle skutečných událostí, které nejsou pro Dánsko moc k chlubení. Co víc si přát v tomhle počasí? Běžte do kina, Složka 64 je otevřena. Skoda, že nejsou práva na další díly. Olsen je dost plodnej, má už další tři díly. Tak snad to nějak klapne a bude se točit dál.

• 2.1.2019  10:52
    La La Land (2016)

Extrémně kýčovitá slátanina. Ovšem je mi jasný, že Amerika zas kvičela blahem. Ocenění tady mi přijde teda hodně mimo mísu . Akademie zřejmě před oceněním řádila na nějakým bujarým večírku a podle toho to taky dopadlo.

• 31.12.2018  15:00

Hi, hi , neříkám, že je to nějaká extra sláva. Ale ten film je tak milej a příjemnej , že jsem nemohla jinak. Mireček Táborský a Ondřik Vetchý jsou tady prostě úžasní a ta modelína Hřebíčková ze štatlu do toho malebnýho venkova sedla , jak prdel na hrnec. Taky bych se k narcisovi Langmajerovi nevrátila, ani za zlatou kreditku. Už jen pro tu malebnou krajinu, kouzelnej hřbitov, svérázné lidičky a hlavně neuvěřitelně sexy hrobníka !!!!!!

• 26.12.2018  14:29
    Teorie tygra (2016)

Ač jsem ženská, tady jednoznačně fandím chlapům. A té jejich vzpouře proti nesnesitelným megerám držím palce. Bavila jsem se celý film a Barťák je tady prostě úžasnej. A dost jsem mu ten Hausbot záviděla. Taky by se mi takovej hodil. Wilhelmice mě potěšila, že nakonec pochopila a prozřela. Ona ty dokonalý bio matky teda umí luxusně. Tenhle druh ženských, je pohroma pro celou planetu. Kohákova žena byla dobrej kontrast a takhle by to mělo fungovat. Výbornej film, který opět dokázal, že když se chce tak to jde, škoda, že je to tak málo.

• 26.12.2018  14:13
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

ČT opět potvrdila, že není schopna natočit slušnou pohádku hodnou reprezentovat Štědrý den. Naprostá katastrofa hereckých výkonu, výpravy, strašlivých hudebních kreací a naprosto tupým scénářem. Opět jsem se raději vrátila ke staré dobré klasice, která nezklame.

• 17.12.2018  10:16
    Tamara Drewe (2010)

Kouzelná romantika z anglického venkova. Výborná atmosféra a skvělí herci. Takové příjemné pohlazení po duši.

• 2.12.2018  19:55
    Česko Slovensko má talent 7 (TV pořad) (2018)

Naprostý úpadek TV tvorby. Nic tupějšiho jsem snad neviděla a stačil mi jeden díl, který jsem náhodou viděla na návštěvě. Dala jsem to jen s lahví dobrého vína a už nikdy více. Kde ty šílený zjevy vyhrabali, to měla Kociánka sanitární den? Jinak to není možný.

• 19.11.2018  12:52

Letos asi nej komedie co jsem viděla, bavila jsem se celej film a hlavní hrdina velkej sympaťák. Ideální film, když chce člověk vypnout a jen se bavit. Francouzi stále umí, když chtějí. Je to odkaz na staré dobré komedie 70-80 let. A jelikož dobrých komedií je jak šafránu, chtělo by to více takový počinů.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7