octopuska

okres Brno
magická hlubina

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 5.3.2021  13:26

Kdybych nevěděla, kdo to natočil, tak bych si myslela, že v tom má prsty Hallström. Je to přesně jeho styl. Dojemný příběh, krásná příroda, super hudba a velmi sympatičtí herci. Takový pohlazení na dobrou noc s krásným happy endem. Milé zamyšlení nad tím, že když máme dar od boha, není dobré ho hned odmítnout. Může přijít chvíle, kdy toho budeme litovat. Ale na druhou stranu můžeme i prozřít. Oliver je velmi pohledný hošík, už v Domě na kopci mě velmi zaujal.

• 5.3.2021  13:10
    Melancholia (2011)

Tohle je pro mě jednoznačně filmovej zážitek a Lars se melancholicky utrhl ze řetězu a nahnal velmi zvučná jména na jednu hodně nevydařenou a váznoucí svatbu. Nějak jde všechno šejdrem a nevyhnutelná apokalypsa je všudypřítomná. Určitě tohle není nic pro milovníky komiksovek a akčňáků. Na potřetí dávám plný počet. Ta melancholická atmosféra mě vtahuje, jako magnet.

• 23.2.2021  17:53
    Miranda (TV seriál) (2009)

Miranda je prostě bourák, to se musí nechat. Extrémně nekonvenční, ruku v ruce s britským, suchým humorem, kterého se asi nikdy nenabažím. Podobně jako u Blackova knihkupectví, jsem chvílemí zírala čeho jsou, tak konzervativní a upjatí Angláni schopní. Když se rozjedou jsou k nezastavení. Nějakej rasismus, sexismus a jiné dnes ošemetné neduhy, tady nikoho nevzrušují. Šije se tu úplně do všeho a občas to, až hraničí s únosností. Která ženská by se nechtěla od rána do večera cpát dobrotama a neřešit váhu. Nosit ujetý modýlky, předčítat spratkům v knihovně Main Kampf, aby se vyhla asistence u porodu, prdět o sto šest , až u chiropraktika sfoukne vonnou svíčku, cválat, vyřvávat, jak na lesy......zkrátka vymýšlet ptákoviny všeho druhu a kašlat aspoň jednou na konvence. Miranda si to užívá plnými doušky i s šílenou matkou za krkem, která ji nedá vydechnout a za každou cenu ji chce strčit do chomoutu. Miranda samozřejmě touží po velké lásce a má ji na dosah hned vedle v restauraci, kde vaří jeden fešný Lucifer. Válela jsem se smíchy, čeho všeho byla schopná, aby ho uhnala. Ideální na zvednutí nálady, když přijde splín a tak nějak je všechno na hovno. Tohle je prostě životabudič jedna báseň.

• 22.2.2021  23:09

Helenka, jako plukovnice v maskáčovým vohozu v pekelně prekérní situaci. Potřebuje odpálit barák plnej samovražedných slizkých čmoudu. A bohužel před barákem sedí spratek zaburkovanej od hlavy, až k patě a prodává chleba. A skoro dvě hodiny se volá přes půl světa a řeší hovna, jestli odpálit nebo ne, aby spratek náhodou nenatáhl ráfky. 102 minut mi tekly nervy a chtěla jsem tu raketu odpálit sama. Napínavá podívaná a ten brouček co to teroristický hnízdo monitoroval, byl fakt vymazlenej. Škoda, že mu došly baterky a už neodletěl. Nakonec to Helča s Alánkem zkouleli na výbornou, ale ty nervy. Hlavně ta logika nechat umřít 80 lidí kvůli jednomu, to normálnímu člověku hlava nebere. A Alan to té upjaté kancelářské jalovici s mikádkem na konci pěkně nandal. To se to roní slzičky za stolečkem s kávičkou a sušenkami, když jsme úplně mimo realitu.

• 22.2.2021  09:36

Tyhle kostýmní britská, romantická dramata mě nikdy neomrzí. Obzvlášť s tímto obsazením. Jako vždy okouzlující Matthew Goode, roztomilý Ben Whishaw, sexy Hayley Atwell a dokonalá Emma Thompson. Jako vždy úžasná výprava, hudba, příběh.... Velmi romantický a také smutný. U těhle příběhů to, ani jinak nejde. Ben s Matthewem jsou osudoví hrdinové nenaplněných tužeb, lásek, zklamání a očekávání. Víra, náboženství a předsudky dokáží být, tak silní a krutí, že zničí a zadusí lásku i štěstí a přinesou jen neštěstí, zklamání a zničené životy.

• 17.2.2021  13:21
    Vykopávky (2021)

Moc pěkný filmeček oděný do lyrického kabátku a velmi zajímavého příběhu o pro mě, jinak dost nudné archeologii. Těšila jsem se na Ralphika, který poslední dobou zas tolik nehraje. A díky němu mě to, taky bavilo. Pěkná, taková melancholická náladovka podle skutečnosti. Potěšila mě rovněž Lily James a musím souhlasit s Ujo Verbálkem, že Mulligan je fakt odpudivé stvoření a moc hezky se na ni nekouká, ale do tohoto filmu se hodila výborně. Tak nějak souzněla s vykopávkami.

• 17.2.2021  13:06
    Maléna (2000)

Krásná Maléna ve spárech maloměšťáctví, chlípné touhy, závisti a žárlivosti. A k tomu jeden kluk zamilovaný, až po uši, který nad nebohou Malénou bdí dnem i nocí, jako strážný Anděl. Výborně zasazeno do válečné atmosféry malého města. Krásná Monica ji nemohla ztvárnit lépe a chápu, že když šla městem, měla mužská populace velký problém nestrčit ruku do trenek a ženské vzteky bublaly, jak Papinovy hrnce.

• 10.2.2021  20:48
    Neortodoxní (TV seriál) (2020)

Vyvolená rasa, aspoň pro mě začíná zaujímat jedno z předních filmových míst v Evropě. Neortodoxní je další skvělou ukázkou, že to jde, když se chce. Je to velmi kontroverzní zamyšlení na téma ultraortodoxní židovská komunita. Hlavní hrdinka z této komunity utíká z nedotknutelné Ameriky do Evropy, konkrétně do Berlína. Působí to trošku komicky a přitažený za vlasy, protože v jisté době židé z Německa prchali, jak o překot. Němci milovali židy, jak cigáni práci. Jistý malíř s pověstným knírkem je nemohl, ani vystát a měl velkou potřebu od nich vyčistit svůj národ a začal trpět nehynoucí láskou k pracovním táborům, plynu a roztopeným pecím. Cítil z nich strach. Vždy měli moc, sílu, vliv a peníze. Ale zpět k seriálu. Esty je milá dívka, která svým neduživým zjevem ve mě vyvolávala soucit, už od pohledu a když se rozkryl náhled do její komunity, ani se nedivím, že vzala roha. Protože tyhle zhůvěřilosti může vymyslet jen totálně chorej mozek a já tohle nikdy prostě nepochopím. Všechno co je ultraortodoxní a ortodoxní je zhoubně bující nádor, který má většinou fatální následky pro ty, kteří to prostě nedají, je to život v pekle. Esty se z těch hrůz dokázala vymanit, aby se mohla svobodně nadechnout. Mohla si nechat narůst vlasy, mohla zpívat, normálně se oblíct.....zkrátka žít. Emoce se mnou cloumaly od začátku do konce a Esty mě několikrát dohnala k slzám. Shira Haas ji zahrála geniálně. A musím vzpomenout na Chalifát, který jsem prožívala stejně. Tyhle věci je potřeba vidět, aby jsme si uvědomili, jak se máme blaze, hlavně když jsme nasraní, jak je tady všechno na hovno. Svoboda je to nejcenější co máme. Tohle asi není moc košér komentář, ale já to tak vnímám. V tomhle bych nikdy žít nemohla a jsem ráda, že žiju tady.

• 4.2.2021  13:34

Dánsko, to je moje země zaslíbená, kde se točí pecky. A krimošky bývají obzvlášť vymazlený. Jakoba, už dobře znám a ráda na něj kouknu. Jak jinak než studeně, syrová nakládačka, která se hemží psychotikama a pro mrtvoly není kam plivnout. Parádní, zlověstná atmosféra a jeden má strach vytáhnout paty z baráku, aby nezkončil narvanej a zapálenej v pneumatikách na vrakáču,

• 4.2.2021  12:46

Že je Sašena Cohenovic dobytek vím už dávno, ale já ho mám prostě ráda. S ničím se nesere a šije úplně do všeho. Vřískala jsem smíchy, jak u Borata, tak u Diktátora, který se mi líbil možná o fous víc. O Grimsbym, ani nemluvím. To byla strašná nakládačka. Divím se, že pašák ještě běhá po svobodě a nečučí v krimu v boratovských plavečkách. Dneska by mu to v Améru neprošlo. Čekám, kdy ho mrsknou na černou listinu.

• 4.2.2021  12:30

Příběhy, kde se prolíná dnešek s minulostí poznamenanou válkou, vždycky slibují dobrou podívanou. A tohle bylo víc než dobré. Kristin Scott Thomas je mou velkou oblíbenkyní a opět mě nezklamala. Krutý příběh z Francie, který poznamenal spoustu lidí, jak v minulosti, tak současnosti. Ostudné na tom je, že se na tom podíleli sami Francouzi. Někdy si říkám, že snad ani není možně, jaká zvěrstva jsme schopni na sobě páchat .Občas člověk narazí i v TV na výborný film a tohle bylo úplnou náhodou.

• 3.2.2021  09:26

Maďaři mě překvapili, už mnohokrát. U tohohle filmu, jsem ani vteřinu neváhala, že bych nešla do plnejch. Příběh odehrávající se v ne moc přívětivém prostředí jatek, působí studeným, až sterilním dojmem. Jakoby by někdo rozprášil spoustu Sanytolu.. Květnatá konverzace tady vyloženě skomírá. Hlavním postavám se, ani mluvit nechce. Dva osamělí lidé, kteří touží po lásce. Ale jen těžko vylízají ze svých ulit. Ona autistka a on s postižením, ale ne nijak závratným. Nečekaně se scházejí ve svých snech, jako jelen s laní a bloumají zasněženou, pustou krajinou. A to právě dodává snímků neobyčejnou atmosféru touhy milovat a být milován. Vynikají herecké výkony a luxusní scénář. Komorní, velice intimní zážitek.

• 28.1.2021  13:46
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Babylon Berlín pro mě byla výzva, protože jsem ho dala, až na druhý pokus. Musela jsem se prokousat dvěma prvními díly, ale pak už to šlo, jako po másle. Musím říct, že mě doslova pohltil. Meziválečný Berlín, vrcholící dekadence v kontrastu s nuzotou a špínou, syrové obrazy osudů hrdinů tohoto příběhu, to je prostě lahůdková podívaná. Vyšperkovanej vizuál, luxusní hudba, dokonalý scénář, který i vtom množství postav vůbec nepůsobí chaoticky a zmateně, naopak zapadá, jako skládanka. Gereon a Lotta jsou jasnými favority, které jsem si oblíbila a ráda bych je viděla spolu .Pak tu máme záporáky Gotfrieda Wendta a Edgara Kasabiana, kteří se s tím nemažou a pro dosažení svého se neštítí ničeho. Obvzlášťe Wendt je ve velké formě a je horkým kandidátem na ultraparchanta. Snobskej pajzl Moka Efti, kde si smetánka hýčká své zvrácenosti, tomu dodává ty správný grády. Nastupující fašismus zatíná drápy čím dál víc a náckama se to začíná jen hemžit. Boj o moc začíná svou krutou hru a doufám, že Gereon Wendta ve čtvrté sérii zařízne.

• 27.1.2021  19:43

Tak odpornou hlavní postavu jsem, už hodně dlouho neviděla, měli ju odkráglovat hned na začátku místo Holanďana. Kvůli němu jsem se na tu hrůzu dívala, až do konce. Kdyby do hlavní role obsadili Absolutku nebo Smirnoff, tak by to bylo stravitelnější mnohem víc. Přišli mi tam úplně mimo všichni do jednoho. Na Chocholouškově klinice by rázem měli plnej stav. Jo a nech se raději předabovat Cuocko, to tvoje afektovaný kejhání je strašný. Z milosti hvězda za hudbu a Michiela.

• 26.1.2021  21:16
    Nejlepší kočka (TV film) (2014)

Čičmany miluju a mám pro ně velkou slabost, jsou to nádherná zvířata, troufám si říct, že jedna z nejkrásnějších na planetě a trhá mi srdce, že je tak likvidujeme. Měli by jsme být šťastni, že s nimi můžeme žít a pozorovat je v přírodě. Je to velká krása.

• 15.1.2021  17:30
    Hodinka (TV seriál) (2011)

Tohle byla neskutečná pecka ze zákulisí BBC. Vymazlenej vizuál 50 let. Odkazy na Fleminga, MI6, Casino Royal.... No prostě konverzační delikatesa z prostředí novinářů, zpravodajských služeb, špinavé politiky, korupce, prostituce, pornografie a tak bych mohla pokračovat. Samý fajnový sviňárny z lepší společnosti. Nesmí chybět vyšperkovanej, dekadentní hampejz, kde se kujou takový pikle, že se jeden nestačí divit. Ben je tady geniální a táhne za sebou celou řadu známých ksichtů britské TV tvorby, které vždycky ráda vidím. První série je umirněná, jen tak přešlapuje, naznačuje a ke konci nabere páru, aby v druhé hned ze startu nabrala zběsilé tempo, které vygraduje ve strhující finále, v kterém je Hodinka po čertech krátký čas a já jsem nechtěla, aby zkončila. Mám pocit, že se zamýšlela třetí série, ale bohužel to nedopadlo.

• 17.10.2020  09:33
    Cornwallská romance (TV film) (2006)

Přesně, jak píše rikitiki. A tak jsem k tomu i přistupovala. Romantickej, přeslazenej, kýčovitej výplach. Měla jsem přesně na tohle chuť. Po všech těch nakládačkách, je to příjemná změna na dobrou noc. A hlavním lákadlem byl samozřejmě Florian, který je mým velkým oblíbencem. Tady je ještě klučina, co musel někde začít a rozhodně ještě neví, jak bude úspěšný. Má široký záběr a to velmi oceňuji. Výborný hudebník, herec, scénárista, režisér a ještě velmi pohledný a sympatický.

• 14.10.2020  13:46

Je to krásná romanťárna, až na půdu. Lily a Sam jsou kouzelná dvojice, která se léta míjí a prožívá nejednu horkou, ale i úsměvnou chvíli v životě. Oba hledají lásku a štěstí, sice každý na vlastní pěst. Ale právě proto, aby zjistili, že tohle mohou naplno zažít jen spolu. Tenhle snímek patří mezi ty opravdu pěkné a koukatelné romantiky, které mají dobrý příběh a skvělé herecké výkony. Sam, už mě zaujal ve filmu "Než jsem tě poznala" a naprosto odrovnal, jako Oswald Mosley v Gangach z Birminghamu.

• 14.10.2020  13:23
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Moc pěkná duchařina s parádní atmosférou a vizuálem. Ideální do podzimního ponurého počasí. Je čas zatopit v krbu, nalít si oblíbené drinky a navštívit tajemný a nebezpečný Hill House, plný temných nástrah. A hlavně se seznámit s hodně zajímavou rodinkou Craineových, které Dům Na Kopci nenechá chvíli v klidu. A nenechá ani vás.

• 24.9.2020  17:45

Další moc příjemné romantické pokoukání se zajímavým příběhem a krásnou Blake Lively. Moje druhé setkání s Michielem Huismanem, který je po čertech sexy chlap s velkým charisma. A hlavně jsem se u toho zamyslela, jakej je to paradox. Hodně ženských zoufale bojuje o to vypadat Věčně mladá a je schopna za to utratit nehorázný love. Tady k tomu stačila autonehoda, výkyv teploty, bouřka a ukázalo se, že být Věčně mladá není zas taková pecka, jak se může na první pohled zdát.

• 24.9.2020  17:01

Tohle mě nečekaně zasáhlo a překvapilo. Svérázný název filmu klame tělem. Těchto válečných, romantických dramat jsem viděla hodně. Ovšem tenhle disponuje velmi silným a originálním příběhem. Je krásně natočen, má skvělé herecké výkony a v podstatě nejdůležitější postava Elizabeth, která je hybnou sílou událostí, figuruje pouze ve vzpomínkách Spolku přátel krásné literatury a bramborových koláčů. Které natolik ovlivní hlavní hrdinku, že překope svůj dosavadní život, který původně směřuje v krásný život v přepychu, okázalých prstenů a cestou do NY. Juliet chce být úspěšnou spisovatelkou a hledá nějaký silný a zajímavý námět. A ten přichází s překotnou a riskantní návštěvou malebného ostrova Guernsey a touhou poznat neobyčejný spolek. A ten navždy změní její pohled na svět. Potkává okouzlujícího farmáře Dawseyho a jeho přátelé, kteří ji společně odtajní neobyčejný příběh z nedávno skončené války. Zážitky a obyčejný, ale o to srdečnější život na ostrově ji navždy zasáhne. A i kdyby snoubenec Mark přitáhl celé květinářství a kufr zásnubních prstenů, nemá žádnou šanci vyhrát. Přátelství, láska, soudržnost a srdce na dlani, jsou jasným vítězem. Jedna z nejkrásnějších romantik, co jsem viděla.

• 16.9.2020  11:33
    Tenet (2020)

Musím říct, že už dlouho se mi nestalo, abych se těšila na konec filmu, který měl úmorné tempo, i když se akčními scénami jen hemžil. Pánové jsou jistě u vytržení a cvrkají z toho do trenek. Nolan je velké jméno, ale také má nárok vybrat si slabší chvilku, to je pravda. Chtělo by to o 50 minut zkrátit, trošku urovnat překombinovanej děj a byla by to super podívaná. On má ty filmy náročný na sledování děje, ale co je moc, to je moc. Navíc mi to nesedlo, ani herecky. Hlavní černý hrdina, by potřeboval vyrůst asi o půl metru, aby se mohl Debicki koukat zpříma do očí. To i ten slizkej Pattizon byl stravitelnější a tolik mi nevadil. Ovšem novodobá americká inkvisice je neúprosná, takže pokud chcete točit, musíte film osázet, těmi utiskovanými, barevnými menšinovými chudáčky, poněvadž bílá barva, jaksi není v modě. A Branagh, ten byl úplně mimo mísu.Tam bych viděla nějakého pořádného, charismatického parchanta a napadá mě rozhodně Jason Isaacs. Takže pro mě celkem zklamání.

• 13.9.2020  09:47

Další z filmů se psem v hlavní roli, který je vlastně vypravěčem celého příběhu. Otřepaná klišé tu čpí na míle daleko a přesto je to pecka, co vezme u srdce, pokud ho někdo nemá z kamene. Krásný, silný příběh se sympaťákem Dennym, který má rád rychlá auta, takže koukatelné nejen pro dámy. A naprosto dokonalým retrívrem Enzem, kterého si hned od začátku zamilujete. Kapesníkama jsem nešetřila, poněvadž je to film vyděrač a doják, ale nádhernej. A má samozřejmě odporného záporáka v podobě Dennyho tchána, který je zralý na pěknou nakládačku. HBO do toho zkrátka umí šlápnout.

• 10.9.2020  14:08

Krásně zasněný, náladový film, se skvělou Allenovskou atmosférou, který mě zahřál na duši. A důvodem je samozřejmě Timothée, který je naprosto okouzlující a nejen tady. Mám s ním nakoukáno a pro mě je nejtalentovanějším hercem nastupující generace. Nemám co vytknout, jako romantická komedie na hezký večer nemá chybu. Woody je pro mě skvělý režisér, ať se děje co se děje.

• 22.8.2020  14:02
    Perry Mason (TV seriál) (2020)

No zpočátku se to tvářilo hodně rozjíveně a neučesaně, ale postupem to nabralo jak atmosféru, tak výborné herecké výkony a zajímavou zápletku. HBO opět vyšperkovalo vizuál a vsadilo na neokoukané tváře. A to je většinou plus. Rhyse mám v povědomí, spíše jako herce záporných rolí a ne moc sympatických chlapíků. Ovšem Mason, to je úplně něco jiného. Pro tuto roli se narodil a dal do ní všechno, podává tady strhující výkon. Spolu s Dellou Street, jsou skvělá dvojice a řeší dost zapeklitý a nepříjemný případ. Do poslední chvíle není jasné, jak to dopadne. Takže tento nekonvenční obhájce, který to umí u soudu pěkně rozehrát a zvednout všem pěkně tlak, si vyloženě říká o další případ. Velmi mě pobavila hláška! "Jeho ego vydýchalo všechen vzduch v této místnosti, takže přeji dobrou noc."

• 4.8.2020  12:00
    Tomb Raider (2018)

No nevím, ač to říkám nerada. Tomb Raider, byla určitě lepší Jolie, která na tom v určité době byla fyzicky celkem dobře, než se z ní stala chodící reklama na ublíženou anorektičku. Vikanderka je romantický typ a nehodí se do akčních fantasy výplachů. Sedí jí kostýmní role. Historické, dramata, psychologické, osudové ženy, ale toto určitě ne. Tohle je hodně mimo mísu.

• 1.8.2020  18:33
    Návrat (2003)

Matička Rus vždycky uměla a stále umí točit silné příběhy, které se zaryjí do kůže, jak třísky a nemůžete se jich nějakou dobu zbavit. Hodně dlouho jsem byla napjatá co se z tohohle vyvrbí. Musím říct, že kluci hráli Andreje a Ivana neskutečně. A Konstantin Lavroněnko, jako jejich rádoby otec na heslo, též skvělý. Bylo mi z něj většinu filmu dost úzko. Napětí mezi ním a Ivanem se dalo krájet. Ty melancholické obrazy opuštěné krajiny skoro bez lidí, jako po nějaké katastrofě, mi neustále něčím připomínaly Tarkovkeho, nemůžu si pomoct. Velmi sugestivní snímek, který potěší hlavně filmové gurmány.

• 1.8.2020  18:15

BBC mě nemůže zklamat, obzvlášť s tímto žánrem. V tomhle Angláni nemají konkurenci. Mají výborné předlohy, lokace, herce a BBC na vizuálu nešetří. Je to vždycky pastva pro oči. Romantické, historické drama, okořeněné zločinem a trochou té mystiky je velmi koukatelné. S výborným obsazením. Rhys, Goode, Norton parádní, kostýmní role jim vyloženě sedí. Též skvělá Anna M. Martin. I přes tři hodiny stopáže si to udrželo mou pozornost úplně s přehledem. Až se podivuji, jak panstvo na Pemberley bylo přívětivé ke svým poddaným. To se jen tak nevidí. A Matthew Goode si střihl pěknýho záporáka a lamače dívčích srdcí, kterého dámy rozhodně nechtějí vidět viset.

• 30.7.2020  14:54
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Tohle je pecka, ač Cumberbatch není zrovna můj oblíbenec, tady je dokonalej. Ty jeho feťácký excesy jsem mu žrala aji s navijákem. Občas to vypadalo, že se neovládne a sešňupe i titulky. A vůbec se mu nedivím, kdybych měla takové rodiče. Jsem na tom stejně. Není vždycky výhra narodit se do bohaté, prominentní rodiny. Zvrácenost tady jen kvetla. Otec se trumfoval na střídačku s matkou a chudák Patrick, není se co divit, že si málem zlikvidoval nosní přepážku. Je to skvěle natočeno, výborně vystižená psychologická hloubka postav. Opět ukázka toho, jak může být konverzační drama, dobře uchopené, napínavé a zábavné. Pět dílů ideálně stačilo k zmapování Patrickova krkolomného života, který se mu nakonec podařilo ustát.

• 23.7.2020  17:30
    McMafie (TV seriál) (2018)

BBC umí natočit i novodobou mafiánskou podívanou. Špinavý byznys se dnes odehrává v honosných kancelářích a na opulentních večírcích, většinou pod rouškou dobročinných akcí. Každý správný mafián má top bankéře, který umí pracovat s účty a fondy, jako cukrář s těstem. Špinavý prachy z nelegálních obchodů protáhne přes půl světa a ejhle vše je v cajku. Kdo nechce hrát s pravidly McMafie, tak okusí staré metody. Násilí a zbraně. Příběh mladíka z ruské, mafiánské rodiny, který chce vést košér život, ale nějak z toho zkrátka nejde vystoupit, ať chce sebevíc. Jeho přeměna v chladného mafiána je dokonalá. Minimalistická podívaná s luxusní atmosférou a lokacemi. Hodně konverzační, minimum akce. A hlavně James Norton nám ukazuje, jaký by byl parádní 007. Velmi britský, okouzlující a bondovský. A doufám, že i bude. Chtělo by to druhou sérii.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9