octopuska

okres Brno
magická hlubina

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 22.5.2020  18:11
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Vikingové si uvědomili, co si vpustili do země za odpornou infekci a natočili o tom naprosto dokonalou džihádistickou jizdu o osmi dílech, které postupně vygradují ve zdrcující finále. Herecky skvostné a atmosféricky nepopsatelné. Mělo to na mě stejné účinky, jako Černobyl. Opět se odvíjí více příběhů, které se nakonec spojí v jeden. Cestovatel je sympatický mladík, učitelský asistent, který svým osobním kouzlem a extra vyvinutým manipulátorským darem, páchá jedno zvěrstvo za druhým s milým úsměvem a jeho záběr je opravdu velkolepý. Tak vás zblbne, že si tu bombičkovou vestičku, z které není úniku oblíknete bez mrknutí oka. Sulejmanů, Fatim, Ahmedů, Sulejek , Abdulů.... si člověk užije habaděj. Všechno co není extrémní Islám je Haram. Tudíž špatně a je třeba zlikvidovat. Je to mrazivé a znepokojující a nedívá se na to vůbec lehko. Nic pro slabé nátury. Ale nutnost vidět pro každého. I když tu islámskou pakáž nemůžu, ani vystát, Pervin jsem fandila, aby se z toho pekla dostala a její příběh byl pro mě jednoznačně nejvíc nervy drásající. Takže sem s druhou řadou, ať se dorazím. Allah akbar !!!

• 3.7.2020  23:20

Bože, to je hroznej paskvil a název Penny Dreadful by neměl vůbec používat. To byla vymazlená podívaná. Tohle nemá ani atmosféru, ani herecké výkony, prostě nic. Nějak jsem nepochopila, proč se tohle vůbec točilo. Myslím že dál se ani dívat nebudu, ztráta času.

• 22.8.2020  14:02
    Perry Mason (TV seriál) (2020)

No zpočátku se to tvářilo hodně rozjíveně a neučesaně, ale postupem to nabralo jak atmosféru, tak výborné herecké výkony a zajímavou zápletku. HBO opět vyšperkovalo vizuál a vsadilo na neokoukané tváře. A to je většinou plus. Rhyse mám v povědomí, spíše jako herce záporných rolí a ne moc sympatických chlapíků. Ovšem Mason, to je úplně něco jiného. Pro tuto roli se narodil a dal do ní všechno, podává tady strhující výkon. Spolu s Dellou Street, jsou skvělá dvojice a řeší dost zapeklitý a nepříjemný případ. Do poslední chvíle není jasné, jak to dopadne. Takže tento nekonvenční obhájce, který to umí u soudu pěkně rozehrát a zvednout všem pěkně tlak, si vyloženě říká o další případ. Velmi mě pobavila hláška! "Jeho ego vydýchalo všechen vzduch v této místnosti, takže přeji dobrou noc."

• 16.9.2020  11:33
    Tenet (2020)

Musím říct, že už dlouho se mi nestalo, abych se těšila na konec filmu, který měl úmorné tempo, i když se akčními scénami jen hemžil. Pánové jsou jistě u vytržení a cvrkají z toho do trenek. Nolan je velké jméno, ale také má nárok vybrat si slabší chvilku, to je pravda. Chtělo by to o 50 minut zkrátit, trošku urovnat překombinovanej děj a byla by to super podívaná. On má ty filmy náročný na sledování děje, ale co je moc, to je moc. Navíc mi to nesedlo, ani herecky. Hlavní černý hrdina, by potřeboval vyrůst asi o půl metru, aby se mohl Debicki koukat zpříma do očí. To i ten slizkej Pattizon byl stravitelnější a tolik mi nevadil. Ovšem novodobá americká inkvisice je neúprosná, takže pokud chcete točit, musíte film osázet, těmi utiskovanými, barevnými menšinovými chudáčky, poněvadž bílá barva, jaksi není v modě. A Branagh, ten byl úplně mimo mísu.Tam bych viděla nějakého pořádného, charismatického parchanta a napadá mě rozhodně Jason Isaacs. Takže pro mě celkem zklamání.

• 23.9.2019  12:09
    Anna (2019)

Milé překvapení, pustila jsem si to ze zvědavosti, kvůli Murphymu. A musím říct, že se mi to líbilo. Zhltla jsem to, jak malinu. Super akční scény. Skvělá Mirren v dost netypické roli, takové pajdavé, ruské Jaga Bury. A samozřejmě neméně dobří Luke a Cillian v rolích agentů, kteří proti sobě stojí pracovně i jako soci v lásce. Oba propadnou kouzlu vyzáblé žirafy Anny, která to se zbraněmi umí líp, než s pudrem a rtěnkou a nápadně připomíná jinou Lucovu hrdinku, ale to vůbec nevadí. Besson ještě rozhodně nepatří do starého železa.

• 10.9.2020  14:08

Krásně zasněný, náladový film, se skvělou Allenovskou atmosférou, který mě zahřál na duši. A důvodem je samozřejmě Timothée, který je naprosto okouzlující a nejen tady. Mám s ním nakoukáno a pro mě je nejtalentovanějším hercem nastupující generace. Nemám co vytknout, jako romantická komedie na hezký večer nemá chybu. Woody je pro mě skvělý režisér, ať se děje co se děje.

• 25.9.2019  12:09

No, pátá řada za námi. Uteklo to jako voda a teď bude peklo čekat na šestou. Tempo ubralo na akci. Ovšem, když nějaká je, tak to stojí za to. Hlavně Arthur, když posnídá láhev whisky a dá si pěknou lajničku a završí to douškem opia, tak se urve ze řetězu tak, že se jeden nestačí divit a jeho psychotickej výraz, je přímej pohled do pekel. Přitvrdilo se na konverzačním duchu a hlubší psychologii postav. Rozklad Shelbyovic familie graduje fantasticky. Do toho nastoupil Oswald Mosley, který zastínil snad všechny zloduchy seriálu. Je jako ztělesněné zlo a jeho fašounsko narcistické ego nezná mezí. Hlavně ty píchačky před zrcadlem, se samolibým pohledem boha, mluví za vše. Claflin ho hraje famozně. Konverzační přestřelky mezi ním a Tommym, jsou jedno velké dusno. Skvělá atmosféra pokračuje ruku v ruce s dokonalým soundtrackem a skvostnými hereckými výkony. Tohle je prostě top seriál. A Alfie se probral z mrtvých s vyšperkovanou fasádou, což mě moc potěšilo, jako bonus.

• 17.7.2020  15:02

Moland se tentokrát nechal unést melancholií a depresí. Lákal mě Stellan, protože ho mám ráda. Moc si ho, ale neužijete. Hodně vzpomíná a vrací se do minulosti svého života za mlada, kde ho ovlivnili celkem tragické, o to víc zásadní události na celý život. Je tam spousta krásných záběrů norské přírody. A také spoustu tíživých momentů, na které prostě nejde zapomenout. Psychologická linka postav je slušně zvládnutá, ale myslím že Moland umí líp a krimi žánr mu sedí mnohem víc.Zajímavý film, ale stačilo jednou.

• 28.11.2019  12:40
    Král (2019)

Netflix si střihl temné historické, komorní drama s působivou atmosférou a vizuálem. Timothée v roli Jinřicha V. naprosto dokonalej. Roste z něj velkej herec. A doufám, že bude mít šťastnou ruku při výběru rolí, jako doposud a nezabředne do hollyúdských sraček. Edgerton se nám pěkně nasyslil a v roli Jindřichova rádce a přítele, též skvělý a příjemně to chvílemi celé odlehčoval. Ovšem Pattizon je odpornej v reálu a tady z něj ten sliz přímo crčí. Nicméně, abych nebyla úplně zaujatá, zahrál toho hajzla dobře. Jsem spokojena, protože na historické temné drama jsem měla velkou chuť a dostalo se mi zadostiučinění měrou vrchovatou.

• 23.11.2019  09:41
    Le Mans '66 (2019)

Pro mě zatím událost roku a možná ji letos, už ani nic nepřekoná. Film je dokonalý svým příběhem, který jednoznačně strhne. Od počátečního seznamování se spoustou technických informací, závodních okruzích, automobilkou Ford a Ferrari, až po hlavní hrdiny. Rozjíždí se to celkem pomalu, aby to pak vygradovalo do strhujícího finále. Marťan s Batmanem to pěkně rozjeli a jsou skvělá dvojka, kterou nelze jinak, než milovat. Batman je teda ještě o krok napřed. Milese si jednoznačně užil a dal do toho všechno. Vypadá sice, že strávil nucenou dovolenou v Somálsku, ale to vůbec nevadí. No a Josh Lucas si tady střihl pěknýho hajzla, který celou dobu pěkně zvedá tlakový ventily a pije člověku krev, jak hladovej upír. Ale to je právě to co ten příběh pěkně fajruje a dává tomu ty správný otáčky. Parádní kamera, luxusně nasnímané závody, hudba......Člověk má po skončení chuť skočit do té své plečky a pořádně ji prohnat nočním městem. Oskarové nominace, jsou zde samozřejmostí a Batman by si rozhodně zasloužil zlatého plešounka.

• 22.1.2020  19:45
    Na nože (2019)

Povedená rozfrněná família i s příbuzenskou pakáží pouští žílou starému pánovi fakt stylově. Jakmile jim ovšem přiškrtí kohoutky, už se brousí nože. K tomu pečovatelka co špatně snáší lež a kdykoliv si na ni jen vzpomene, tak se jí navaluje a chce zvracet, takže vlastně blije celej film o sto šest, protože tady se pravda mluví jedině, když se někdo splete. A do toho se polehoučku vkrade 007 v mantlíčku, jak z Columba, co se tváří, jako Poirot Hercules a začne vyžírky dusit pěkně od podlahy. V polovině filmu vtrhne na scénu Captain America a všem s libým úsměvem oznámí, že si mají zkrátka nasrat. Rázem se hyenám u čtení závěti začne zvedat tlak, cholesterol i cukr. A pak,už to jede, jako po másle. Parádní kriminálka se skvělýma hláškama, černým humorem a vybroušenými dialogy. Tohle už se dneska netočí. A je dobře, že se tohle, tak povedlo a bude se pokračovat dál a doufám, že na stejné úrovni.

• 10.2.2020  19:07

Čermák toho nacionalistickýho strupa zahrál přesně. Opět pěkně ukázané společenské bahno s inteligentním, vyšperkovaným slovníkem a srdcem na tom správném místě v jistých chvílích. Teda, jak jde o ženskou v krizové situaci a je k tomu interes. To se pak podávají heroické výkony hodné kriminálu. Jirešová je fakt blbka, Neužil pěknej chlap, Langmajer si užije i štěk. A musím konstatovat, že piča zní mnohem líp, než píča. Osobně nic proti cajzlům.

• 14.11.2019  14:37

Opět to mohla být celkem pecka, ale tady v Česku zoufale chybí dobrej scénárista, už hodně dlouho. Kazdopádně musím souhlasit se Spáčilkou, že tenhle film se usídlí ve stálém vánočním programu, protože tu atmosféru má. Musím vypíchnout hudební stránku, protože ty klasický pecky, co se linou celým filmem, jsem si užila asi nejvíc. A hned po tom osazenstvo hradu. Balzerová, Liška, Pechlát jednoznačně táhnou celej film a starají se o zábavu. Balzerová s vizáží umaštěné cuchty od plotny, co se prolívá ořechovkou non stop, svým charizma naprosto zastínila neduživou, seschlou Wilhelmku, pardon Dykovku. Vypadá to, že jí Vojtíšek dává pořádně zabrat. Liška si opět střihl dokonalého trotla v podobě těžkého hypochondra s tulení nemocí na jedničku. A Pechlát mi dost připomínal svou toporností Larče s Adamsovy famílíe. A nesmím zapomenout na náckovskej inventář hradu, to se fakt povedlo. Aristokratka určitě patří k tomu lepšímu, co se u nás vyplodí. Na odpady jsou tu jiní horký kandidáti, co zrovna nastupují do kina.

• 28.5.2020  18:36

Elyas nám zraje, jako víno. A po spoustě bláznivých a velmi vtipných komedií, zažehl zřejmě novou éru vážnějších rolí a filmů. Po velmi povedeném Spolu to dáme, tu máme další vážné téma. Tentokrát z prostředí soudnictví a právního systému. Elyas v roli obhájce na sebe bere nelehký případ, který zasáhne jeho soukromí a blízké přátelé. Původně z banálního případu se vyloupne pěkně psychicky náročný oříšek. Skvělá ukázka právního slovíčkaření, kličkování a odhalování špatných zákonů s kterými se potýká asi každý systém. Drama nás zavede, až do druhé světové války a osvětlí tak jednání odsouzeného, kterého si zahrál legendární Franco Nero. Je tu sice spíše v pasivní nemluvící roli. O to víc je tu kladen důraz na jeho emoce, které prožívá při samotném procesu se spoustou traumatizujících vzpomínek. Pro mě jednoznačně výborné drama a vyvolená rasa opět ukazuje, že točit umí, jak komedie, tak dramata.

• 22.1.2020  19:09
    Rány (2019)

Není nad to spáchat občas kulturní hřích. To ani jinak nejde. Když je to s oblíbeným hercem v hlavní roli, dá se přimhouřit oko. Je to teda výplach, to se musí nechat, ale i přes plytký hororový námět se to dá. Samozřejmě díky Armiemu, který to slušně táhne sám. Dívá se na něho fakt pěkně. Je to sice povrchní hodnocení, ale jak říkám občas je to potřeba.

• 11.7.2019  10:46

Rozverná romantická komedie s roztomilým Sethem Rogenem a stále krásnou Charlize Theron. Příjemně nekorektní, lehce rasistické, plné skvělých hlášek a situací, prošpikovaných pikantním slovníkem, které prostě umí jedině Rogen. Dlouho jsem se takhle nenasmála a velice mě pobavil vyvoj Sethovy kérky, která z původní Svastiky nabrala úplně jinej směr a význam. Již první scéna v doupátku s náckama, naznačila, že to bude skvělá jízda. A nesmím zapomenout na Sašenku, ten si střihl pěkně slizkého premiéra s otřesným smíchem a nechutným pojídáním ústřic.

• 4.1.2020  10:35

Mrazivé politické drama podle skutečnosti? To můžu vždycky. Hlavně když je osázeno skvělými hereckými jmény, které mám ráda. A tady je teda pěkná úroda. Fiennes, Goode, Ifans a Knightley, která si začala vybírat výborné role. Vyprdla se na megalomanskou komerci a začala hrát v menších, ale o to kvalitnějších projektech. A myslím, že se rozhodla dobře, protože jí tato žánrová poloha fakt sedí. Atmosferická, konverzační ukázka špinavé politiky. A hlavně toho, že ve všem si smočí pracky nedotknutelná Amerika.

• 12.12.2019  17:21

Na druhej pokus mnohem lepší, než ten první v kině. Ne že bych upřednostňovala dabing, originál je originál. Ale tady mně to s dabingem sedlo mnohem víc. Pokud je v tomto filmu nějaká věta bez sprostého slova, tak se to dá spočítat na prstech jedné ruky. Klasicky vymazlenej Tarantino do posledního detailu. Nebudu srovnávat s jeho ostatními filmy. Je to pořád těžkej nadstandard. A hlavně pastva pro oči i uši Ale je důležité znát pozadí příběhu. Věřím, že kdo se na to dívá a neví o co jde, tak nemá šajnu to pobrat a je z filmu rozčarován. Musím tady vypíchnout Bradíka. Je to jeho film i když Leo je taky parádní, tentokrát je trošku v pozadí. Co se Brad zbavil té vyžilé, masochistické čůzy, co si hraje na matku Terezu, tak nabral svěží vítr do plachet a rozkvetl, jak májová louka. Tady mu to neuvěřitelně sekne a role Cliffa je jeho osudovka. Miluju scénu, kdy si vychutnává toho uřvanýho, šikmookýho trotla a taky tu, když chystá papů svýmu hafíkovi. Přeju mu ocenění, které si za tuto skvělou roli bezpochyby zaslouží a nejen on. Na finále se čeká celkem dlouho, ale stojí to vážně za to.

• 17.7.2020  15:17

Tohle se moc povedlo a obsazení nemohlo být lepší. Konverzační lahůdka a musím hned vzpomenout na Vorname, protože to je ještě o fous lepší. Škoda, že nešlo také do kin. Vyvolená rasa má jeden lepší zářez do pažby, jak druhý. Elyas a Florian jsou na vrcholu sil a hrají, jak o život. Nebojí se žádného žánru a v Německu plní kina o sto šest. Tuhle telefonní taškařici, by si měl zahrát každý se svým okruhem blízkých přátel a asi by se nestačil divit, co by vyplulo na povrch za průsery. V kině je to paráda a dabing povedený, ale v originále je to ještě lepší. Ta konverzačka v němčině prostě nemá chybu. Všichni mají velmi příjemné hlasy, takže to lahodí ouškám.

• 3.2.2020  20:39

Ani jsem netušila, že jsem schopna sjíždět takové zvrácenosti. Ovšem, když se jedná o německou produkci a podle skutečnosti, tak neváhám ani minutu. Vyvolená rasa mě zase jednou pěkně posadila na prdel. A to doslova. Fritz je takový milý hošík s vizáží, tak odpudivou, že i zvoník od Matky boží by záviděl. Chce si užívat života plnými doušky. Miluje sex, ale jak na potvoru mu nestojí ptáček. A je zaděláno na zvrácenou dekadentní podívanou, která slabším povahám zřejmě rozhodí zažívací trakt na delší dobu. U zlaté rukavice je nepřeberný výběr odpudivých cour a jiných zjevů toho nejtvrdšího kalibru. Pohlavní choroby z obrazovky přímo sálají a po shlédnutí filmu je třeba navštívit koupelnu a zavolat deratizační službu. A to je živná půda pro našeho devianta, který řádí, jak černá ruka. Likviduje jednu couru za druhou, takovým kultivovaným, sofistikovaným způsobem, že se jeden nestačí divit. Z odporného, podkrovního kutlochu se line odér hnijícího masa, pod rouškou toho nejodpornějšího hnusu. Myslím, že párky s hořčicí nějakou dobu vynechám. Musím teda ještě vypíchnout hudební složku, protože na té se někdo extrémně vyřádil a posunul film ještě o level výš. Celou dobu jsem čekala, kdy zapěje božský Kája v líbezné němčině a ejhle on zapěl! Což mě definitivně odrovnalo. Klobouk dolů hercům i režisérovi a hlavně maskérům. Každopádně povedený surrealistický zážitek.

• 13.9.2020  09:47

Další z filmů se psem v hlavní roli, který je vlastně vypravěčem celého příběhu. Otřepaná klišé tu čpí na míle daleko a přesto je to pecka, co vezme u srdce, pokud ho někdo nemá z kamene. Krásný, silný příběh se sympaťákem Dennym, který má rád rychlá auta, takže koukatelné nejen pro dámy. A naprosto dokonalým retrívrem Enzem, kterého si hned od začátku zamilujete. Kapesníkama jsem nešetřila, poněvadž je to film vyděrač a doják, ale nádhernej. A má samozřejmě odporného záporáka v podobě Dennyho tchána, který je zralý na pěknou nakládačku. HBO do toho zkrátka umí šlápnout.

• 4.4.2019  10:54

Filmaři můžou být rádi, že válka byla a mají nevyčerpatelnou zásobu inspirací hlavně na melodramata, jak válečná, tak poválečná. Mě se to líbilo moc. Milostný trojúhelník na poválečném pozadí. Osudy lidí do jejíchž životů válka krutě zasáhla a poznamenala je na celý život. Výborné ústřední trio, líp nemohlo být vybráno. Civilní Jason Clarke, který v uniformě působil opravdově, jeho citlivý pohled k nepřátelům byl velmi sympatický, protože ne všichni byli zlí nácci, ale obyčejní lidé, kteří neměli na výběr. Osudová Keira, které kostýmní role tohoto typu sedí dokonale. A jako vždy charismatický Skarsgard se smutným pohledem se do této role též výborně hodil. Myslím, že role osudových mužů mu sedí mnohem více, než ty akční. Perfektně vykreslená atmosféra válkou zničeného Hamburku a utrpení jeho obyvatel. Krásná hudba a hlavně spousta českých jmen podílejících se na tomto komorním snímku. Není to film, který bude bourat kina, ale kdo má rád filmy vystavěné na hereckých výkonech, atmosféře a krásné hudbě bude určitě spokojen.

• 25.5.2019  10:01

Kulervoucí scéna s nahulatými horníky v čele s udatným předákem, který pro své chlapy udělá cokoliv, mě prostě srazila na kolena. Krizovou situaci s horkem vyřešili radikálně, bez servítků po svém. Nějaké úvahy o tom, zda bude o horníky postaráno, až vše zkončí, jsou zcela zbytečné. Tady se musí nasadit životy, aby nešla půlka Evropy do kytek. Jednotlivec v podstatě nemá žádnou váhu. Navíc tady je největším nepřítelem neúprosný čas, který se nemilosrdně ozývá každou chvíli a za krkem mu nelítostně funí roztavený reaktor, který touží po chládku, jinak běda vám všem. Jak píše Pí. Drábová- tohle by měl vidět každý, pokud to zvládne. Není lehké se na tento skvost koukat. HBO posunula TV tvorbu do jiné dimenze, takže jsem zvědavá, co na nás vytáhne příště. Netrpělivě vyhlížím, čtvrtý díl a další zdrcující dávku radioaktivity, která je silně návyková. Stejně jako osudy všech zúčastněných.

• 20.5.2019  10:33

Nevím jestli je horší ta havárie, anebo ten postoj nedotknutelného,nikdy nechybujícího Sovětského svazu. No teda je to fakt husťárna, jestli to vůbec zvládnu dokoukat. Můžeme děkovat bohu, že vůbec žijeme a že se jim ta hrůza podařila zkrotit do únosných mezí. Radioaktivita z TV přímo sálá. Atmosféra je přímo zžíravá a nabírá na obrátkách. Harris, Skarsgard, Watson, prostě skvělí. Oni jsou tam skvělí všichni. Ta strašná kovová hudba se zařezává pod kůži, jak tupá, zrezivělá žiletka. Tady jádro nahlédne hluboko do vaší duše a chuť na jodové tabletky bude nezměrná.

• 30.5.2019  10:54

Měla jsem z tohohle dílu velké obavy, to vybíjení zvířat, když je máte rádi je hodně nepříjemné. Nedivím se že s tím měl Pavel takový problém. Ale než by se pak někde trápili, je tohle prostě nejlepší volba. Potěšil mě Fares Fares v roli pohodného Bači a dokonce mi na chvíli vykouzlil i úsměv na tváři. Jinak opět nakládačka, jako prase. Boris dal průchod emocím a konečně mu natvrdo došlo, že boj se sovětským aparátem, je prostě marný. Nikdy celou pravdu před světem nepřizná i za cenu otřesných ztrát. Ulana by velmi ráda pravdu světu sdělila, ale je jí jasně vysvětleno, že následky jak pro ni, tak ostatní její blízké by byly fatální. Ďatlov stále zatvrzelý, snad ještě věří, že reaktor je v pořádku. Ten chlap je prostě neuvěřitelnej. Ten měl jít jako první čistit střechu a ne jen na 90 sekund. Každopádně scéna na střeše s bioroboty drsná a osud Ignatěnkové zdrcující. Blížíme se do finále, ale už teď vím, že mi seriál přirostl k srdci natolik, že mi bude chybět. I když jsem původně myslela, že se na to asi nezvládnu dívat.

• 8.6.2019  12:26

Nemám slov, tohle je prostě zhmotněné komunistické zlo v té nejzrůdnější podobě, jak je to jen možné. Rekonstrukce katastrofy versus samotný proces mně slušně zamávali s emocemi. Stále to nemůžu vyhnat z hlavy. Ani se nedivím že to Rusáci nesou nelibě. A chtějí si natočit svůj Černobyl, kde jsou zlí západní imperialisti, kteří tuhle katastrofu vlastně způsobili. Pro mě navždy noční můrou Ďatlov, kterého tímto pasuji na nej záporáka v tomto žánru, ale zároveň velkou poklonu Paulu Ritterovi, který ho zahrál dokonale. Seriál si celou dobu udržel naprosto strhující atmosféru ve všech směrech a právem mu patří post JEDNIČKY.

• 10.2.2020  18:24

Copak Adolf, ten dokáže rozčeřit vody v jakékoliv situaci a tohle jméno zkrátka nemá na růžích ustláno. Velmi originální a vtipná konverzační přestřelka, která neuvěřitelně odsýpá a graduje. Začne nevinným žertíčkem a pěkně se rozjede ve spoustu obviňování, výčitek a vytahováním kostlivců ze skříní. Dojde i na pěstní konfrontaci a pánové ukazují svá ješitná, sebestředná ega ve velkém. Sabeth pak ve finálním strhujícím monologu všem přítomným egomanům udělí pěknej slovní klystýr, za kterej by se nemusel stydět ani Adolf. Ale jak jinak, než nic se nemění a pokračuje se v zaběhlé rutině. Skvělé herecké výkony v čele s Floriánem. Ten jeho sexy knírek, byl nanejvýš výmluvnej. A co třeba Adolf? Příkladná ukázka toho, že se dá z hovna uplíct hodně pevnej bič.

• 11.7.2019  11:08

Opět skvělé zpracování Agáty z rukou BBC. To nikdy nemůže dopadnout špatně. Oni tohle prostě umí. Tentokrát příběh oblékli do tísnivě hororového kabátku a opravdu mi chvílemi běhal mráz po zádech. Morbidní barák na samotě v lese, plnej adoptovanejch sprátků, kterým vládne bezcitná, panovačná macecha a kterou samozřejmě dětičky k smrti milují. Z koutku to celé pozoruje jalovej otčím, který má spadeno na afektovanou, po majetku prahnoucí pijavici-sekretářku a nemá problém ptáka strkat i do služebnictva, jak jinak než s následky. Je jasný, že nesnesitelná manželka, studená, jak psí čumák, musí jít od válu a použije se k tomu všech dostupných prostředků. Skvěle ujeté postavy, výborně zahrané, parádní atmosféra. Suchý, až morbidní humor. Hodně to připomíná Černoušky. Tohle já můžu, jen tak dál BBC, sem s další takovou adaptací.

• 3.8.2019  09:48

Němci zas ukázali, jak se točí dobrá komedie s poselstvím, pointou a s tím, že se člověk chtě nechtě musí zamyslet nad svým životem. Český filmový průmysl může akorát stát v koutku a čučet s otevřenou hubou a tiše závidět. Chlapci se toho nebojí a lítají nahatí ve sněhu a ukazují svá sošná tělíčka o sto šest. Takže holky si zpraví oko. Je to milý, vtipný a chvílema hodně dojemný a fakt k zamyšlení. Nastavené zrcadlo společnosti, která se zavalila nepotřebným harampádím a krámama, jen aby se mohla vytahovat na ostatní. Máme úplně všechno a kdo je víc? Hlavně že jsme furt nasraní, vystresování, zapomínáme žít a těšit se z maličkostí, které přináší život zdarma. Protože co, když si soused koupí další auto. A co ta koza ve třetím patře, má novou kabelku od Prady, už třetí. To snad není možný........ kde na to bere love, že by akce na netu? A tohle je náš smysl života. Možná by jsme si měli všichni projít stejnou zkouškou, jako Paul a Toni.

• 5.11.2018  16:15

Malek se převtělil do Freddieho, nebo Freddie do Maleka, skvělý herecký koncert. Krásný hudební film, asi nejlepší co jsem zatím viděla. Když v kině burácí hudba Queenu a neuvěřitelný hlas Freddieho, člověku naskakuje husí kůže a chvílemi se derou slzy do očí. Silně emotivní a povznášející. Obrovská energie, která z kapely sršela na všechny strany. Musel to být zážitek vidět je na živo. Pamatuji si ten mega koncert Live Aid, viděla jsem ho, jako holka na Rakušákách. Queeni všechny zúčastněné převálcovali a jejich 20 minut bylo strhujících, jako by další den měl být konec světa. Dali do toho úpně vše a z pomalého úpadku se vrátili zpátky mezi Superstar. Singer to zvládl na jedničku s hvězdičkou. Takže doufám, že porota nebude slepá a ocení tento skvělý snímek ve více kategoriích. Doporučuji zajít do kina, je to pecka.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8