octopuska

okres Brno
magická hlubina

• 22.1.2020  19:09
    Rány (2019)

Není nad to spáchat občas kulturní hřích. To ani jinak nejde. Když je to s oblíbeným hercem v hlavní roli, dá se přimhouřit oko. Je to teda výplach, to se musí nechat, ale i přes plytký hororový námět se to dá. Samozřejmě díky Armiemu, který to slušně táhne sám. Dívá se na něho fakt pěkně. Je to sice povrchní hodnocení, ale jak říkám občas je to potřeba.

• 19.1.2020  23:20

Nedívalo se mi na to vůbec lehce a nemohla jsem nevzpomenout na Druhou šanci. Samozřejmě tu dánskou. Téma s dětmi není nikdy lehké téma, obzvlášť když v tom hraje roli zločin. Psychologické drama o vině, beznaději, pomstě a odpuštění je tady servírovano syrově, jak jen to jde a jak to umí jen seveřani. K tomu úžasný nástroj, jako jsou varhany. Z toho běhá mráz po těle, jen se rozezvučí první tóny. A když je skvostný scénář a úžasné herecké výkony, co víc si může divák, fajnšmekr přát.

• 9.1.2020  19:14
    Black Books (TV seriál) (2000)

Pracovní nasazení je přímo vražedné, kurevský odpor k práci má přímo astronomické rozměry, spotřeba vína extrémní, spotřeba cigaret neuvěřitelná, zákazníci v přímém ohrožení, humor šibeniční a ti tři B+M+F fakt krutá sestava. A ten hrůzostrašnej dabing se k tomu neuvěřitelně hodí.

• 5.1.2020  13:31

No není nad to, nastěhovat si celoročně opálenou pakáž na zahradu, za účelem vylepšit si reputaci. Ujistit spoluobčany, že nejsme xenofobní, rasisticky založená většina. To se pak panu Dokořán budou prodávat knížečky a jeho sofistikované paničce kontejnerové kreace. Kápo Babik a jeho bandička se na zahradě zabydlí rychlostí blesku. a přesto to v rámci možností nijak extra nepřehání. A do baráku se cpou, až později za účelem vyprazdňování. Čekala jsem totální devastaci zahrady a baráku, což se kupodivu nestalo. To by si uhlazená rodinka musela pozvat celoročně opálenou pakáž s odporem k práci a nehynoucí láskou k sociálním dávkám z našich luhů a hájů. To by byla jinačí jízda. Krtci by byli do večera na seznamu ohrožených zvířat. Rodinka by již druhým dnem pobývala v karavanu a pakáž by se roztahovala v baráku, kterej by do týdne srovnala se zemí. Naštěstí se nestalo, takže pohoda, všechno dopadlo, jako v pohádce. Byla z toho velká láska, svatba a jestli neumřeli žijí šťastně dodnes.

• 4.1.2020  10:35

Mrazivé politické drama podle skutečnosti? To můžu vždycky. Hlavně když je osázeno skvělými hereckými jmény, které mám ráda. A tady je teda pěkná úroda. Fiennes, Goode, Ifans a Knightley, která si začala vybírat výborné role. Vyprdla se na megalomanskou komerci a začala hrát v menších, ale o to kvalitnějších projektech. A myslím, že se rozhodla dobře, protože jí tato žánrová poloha fakt sedí. Atmosferická, konverzační ukázka špinavé politiky. A hlavně toho, že ve všem si smočí pracky nedotknutelná Amerika.

• 2.1.2020  22:46

Taková normální rodinka po britsku. Jakmile nedužívá rodinka opustí ponurou, sychravou Anglii a vylodí se na Korfu. Je třeba nasadit sluneční brýle a použít vysoké faktory. Hic z obrazovky přímo sálá, na to jsou ideální gumáky a teplej svetr. Kouzelná taškařice plná toho nejsuššího britského humoru a skvělých scén. V kontrastu s malebným řeckým podnebím, je to trefa do černého. Na Mathewa se pěkně kouká v každém filmu. A Imelda je tady kouzelná.

• 31.12.2019  14:33

Tohle je velká nostalgie a ukázka toho, jak skvělé jsme měli umělce, nic nesměli, všechno bylo zakázaný. Komanči jim dýchali na záda a přesto všechno byli úžasní, vtipní. Humor opravdu chytrý, do režimu se rýpalo inteligentně a s grácií. Človek se neuvěřitelně pobavil a zasmál. Kolikrát si říkám, jak tohle mohlo projít. Ta rudá vrchnost byla neuvěřitelně tupá, jinak to není možný. Scénka Horníčka s Kopeckým je geniální a Menšík, jako konferenciér božskej.

• 25.12.2019  22:26
    Čertí brko (2018)

Hnus fialovej. Pořád dokola. Nejsme schopni natočit slušnou pohádku, nevim kterej trotl do těch novejch pohádek pořád rve ty stupidní písničky a ještě stupidnejši výpravu a naprosto zoufalou atmosféru. Ani Ondra to nezachránil. Opět nula bodů.

• 12.12.2019  17:21

Na druhej pokus mnohem lepší, než ten první v kině. Ne že bych upřednostňovala dabing, originál je originál. Ale tady mně to s dabingem sedlo mnohem víc. Pokud je v tomto filmu nějaká věta bez sprostého slova, tak se to dá spočítat na prstech jedné ruky. Klasicky vymazlenej Tarantino do posledního detailu. Nebudu srovnávat s jeho ostatními filmy. Je to pořád těžkej nadstandard. A hlavně pastva pro oči i uši Ale je důležité znát pozadí příběhu. Věřím, že kdo se na to dívá a neví o co jde, tak nemá šajnu to pobrat a je z filmu rozčarován. Musím tady vypíchnout Bradíka. Je to jeho film i když Leo je taky parádní, tentokrát je trošku v pozadí. Co se Brad zbavil té vyžilé, masochistické čůzy, co si hraje na matku Terezu, tak nabral svěží vítr do plachet a rozkvetl, jak májová louka. Tady mu to neuvěřitelně sekne a role Cliffa je jeho osudovka. Miluju scénu, kdy si vychutnává toho uřvanýho, šikmookýho trotla a taky tu, když chystá papů svýmu hafíkovi. Přeju mu ocenění, které si za tuto skvělou roli bezpochyby zaslouží a nejen on. Na finále se čeká celkem dlouho, ale stojí to vážně za to.

• 28.11.2019  12:40
    Král (2019)

Netflix si střihl temné historické, komorní drama s působivou atmosférou a vizuálem. Timothée v roli Jinřicha V. naprosto dokonalej. Roste z něj velkej herec. A doufám, že bude mít šťastnou ruku při výběru rolí, jako doposud a nezabředne do hollyúdských sraček. Edgerton se nám pěkně nasyslil a v roli Jindřichova rádce a přítele, též skvělý a příjemně to chvílemi celé odlehčoval. Ovšem Pattizon je odpornej v reálu a tady z něj ten sliz přímo crčí. Nicméně, abych nebyla úplně zaujatá, zahrál toho hajzla dobře. Jsem spokojena, protože na historické temné drama jsem měla velkou chuť a dostalo se mi zadostiučinění měrou vrchovatou.

• 23.11.2019  09:41
    Le Mans '66 (2019)

Pro mě zatím událost roku a možná ji letos, už ani nic nepřekoná. Film je dokonalý svým příběhem, který jednoznačně strhne. Od počátečního seznamování se spoustou technických informací, závodních okruzích, automobilkou Ford a Ferrari, až po hlavní hrdiny. Rozjíždí se to celkem pomalu, aby to pak vygradovalo do strhujícího finále. Marťan s Batmanem to pěkně rozjeli a jsou skvělá dvojka, kterou nelze jinak, než milovat. Batman je teda ještě o krok napřed. Milese si jednoznačně užil a dal do toho všechno. Vypadá sice, že strávil nucenou dovolenou v Somálsku, ale to vůbec nevadí. No a Josh Lucas si tady střihl pěknýho hajzla, který celou dobu pěkně zvedá tlakový ventily a pije člověku krev, jak hladovej upír. Ale to je právě to co ten příběh pěkně fajruje a dává tomu ty správný otáčky. Parádní kamera, luxusně nasnímané závody, hudba......Člověk má po skončení chuť skočit do té své plečky a pořádně ji prohnat nočním městem. Oskarové nominace, jsou zde samozřejmostí a Batman by si rozhodně zasloužil zlatého plešounka.

• 14.11.2019  14:37

Opět to mohla být celkem pecka, ale tady v Česku zoufale chybí dobrej scénárista, už hodně dlouho. Kazdopádně musím souhlasit se Spáčilkou, že tenhle film se usídlí ve stálém vánočním programu, protože tu atmosféru má. Musím vypíchnout hudební stránku, protože ty klasický pecky, co se linou celým filmem, jsem si užila asi nejvíc. A hned po tom osazenstvo hradu. Balzerová, Liška, Pechlát jednoznačně táhnou celej film a starají se o zábavu. Balzerová s vizáží umaštěné cuchty od plotny, co se prolívá ořechovkou non stop, svým charizma naprosto zastínila neduživou, seschlou Wilhelmku, pardon Dykovku. Vypadá to, že jí Vojtíšek dává pořádně zabrat. Liška si opět střihl dokonalého trotla v podobě těžkého hypochondra s tulení nemocí na jedničku. A Pechlát mi dost připomínal svou toporností Larče s Adamsovy famílíe. A nesmím zapomenout na náckovskej inventář hradu, to se fakt povedlo. Aristokratka určitě patří k tomu lepšímu, co se u nás vyplodí. Na odpady jsou tu jiní horký kandidáti, co zrovna nastupují do kina.

• 4.11.2019  11:52
    Deník doktorky (TV seriál) (2008)

Poslední dobou jsem sledovala samý náročný filmy a seriály. Takže tohle bylo, jak závan svěžího větru. Hodně mě to překvapilo. Takhle, jsem se u seriálu hodně dlouho nepobavila. A vznikla celkem silná závislost a je škoda ,že je dokoukáno. Herecky vynikající. Oceňuju opět ten brilantní evropský přístup nadhledu a přirozenosti herců. Hlavní hrdinka není vůbec dokonalá, je prostě normální a myslím, že se v ní vidí spousta ženských. Je příjemný se dívat, jak se v podstatě celým seriálem projí k touženému štěstí. Pak tu máme sebestředného, arogantního, šovinistického a neskutečně sexy dobytka Marca Maiera. Co si budeme líčit, která ženská by ho nechtěla předělat k obrazu svému, zkrotit a učinit ho lepším. Střelení rodiče Grétky, romantický a vnímavý Dr.Kaan, intrikánská Gábi, ušlápnutá a zakřiknutá věčná panna Sabina. Mimochodem její příběh byl docela mazec a dost objasnil její počínání. A další postavy, které byly nepostradatelné a dotvářely celkový obraz. Je to neskutečně vtipné, černý, sarkastický humor z pusinky Marca si člověk užije fakt hodně. Je to prostě milé, romantické, kýčovité, sentimentální a dojemné. Normálně se tomuto žánru vyhýbám, ale tohle mě prostě dostalo. A happy konec jsem tady vyjímečně ocenila. A ty pecky co celým seriálem zní, přesně na míru dané situaci, jsou třešnička na neskutečně dobrém dortu.

• 12.10.2019  10:23
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

Uchvatný seriál, který se hodí hlavně do ponurého, sychravého, podzimního počasí. Oblíbené hororové postavy ožívají ve skvostném vizuálu, se skvělými hereckými výkony. Atmosféra depresivní, viktoriánské Anglie je úžasná a třetí série je naprosto dokonalá. Nejvíce mě zasáhl smutný osud nešťastného Victora a jeho monster. Jak Lilly, tak Johnn byli dech beroucí a jejich tragická osudová linka, mi pěkně brnkala na emoce. Vannesa a Ethan, tak osudoví s jejich nekonečnou, nenaplněnou láskou a nad nimi kroužící, strážný anděl Malcolm, nebo zvrácený, životem znuděný Dorian.... Kdo by je nemiloval a neprožíval s nimi jejich temná dobrodružství.

• 25.9.2019  12:09

No, pátá řada za námi. Uteklo to jako voda a teď bude peklo čekat na šestou. Tempo ubralo na akci. Ovšem, když nějaká je, tak to stojí za to. Hlavně Arthur, když posnídá láhev whisky a dá si pěknou lajničku a završí to douškem opia, tak se urve ze řetězu tak, že se jeden nestačí divit a jeho psychotickej výraz, je přímej pohled do pekel. Přitvrdilo se na konverzačním duchu a hlubší psychologii postav. Rozklad Shelbyovic familie graduje fantasticky. Do toho nastoupil Oswald Mosley, který zastínil snad všechny zloduchy seriálu. Je jako ztělesněné zlo a jeho fašounsko narcistické ego nezná mezí. Hlavně ty píchačky před zrcadlem, se samolibým pohledem boha, mluví za vše. Claflin ho hraje famozně. Konverzační přestřelky mezi ním a Tommym, jsou jedno velké dusno. Skvělá atmosféra pokračuje ruku v ruce s dokonalým soundtrackem a skvostnými hereckými výkony. Tohle je prostě top seriál. A Alfie se probral z mrtvých s vyšperkovanou fasádou, což mě moc potěšilo, jako bonus.

• 23.9.2019  12:09
    Anna (2019)

Milé překvapení, pustila jsem si to ze zvědavosti, kvůli Murphymu. A musím říct, že se mi to líbilo. Zhltla jsem to, jak malinu. Super akční scény. Skvělá Mirren v dost netypické roli, takové pajdavé, ruské Jaga Bury. A samozřejmě neméně dobří Luke a Cillian v rolích agentů, kteří proti sobě stojí pracovně i jako soci v lásce. Oba propadnou kouzlu vyzáblé žirafy Anny, která to se zbraněmi umí líp, než s pudrem a rtěnkou a nápadně připomíná jinou Lucovu hrdinku, ale to vůbec nevadí. Besson ještě rozhodně nepatří do starého železa.

• 15.9.2019  10:06

Taky mě to chytlo a hlavně se to skvěle rozjelo. Postavy vylézají ze svých skrýší a otvírají svá nitra, jak houby po dešti. Výborná atmosféra 50 let a rokenrolové vypalovačky s divokými tanci, nemilosrdně utiskují klasické tance. To nese hodně těžce Mutti tří dcer a majitelka taneční školy, která si zakládá na perfektní pověsti a prestiži. Sama je přitom zkažená, jak mléčné zuby. Osudy všech zúčastněných se pěkně rozjely a každý má nějakého toho kostlivce schovaného ve skříni. Hlavní hrdinka Monika se pěkně vyloupla z původně unylé,bezbarvé nány. A musím zmínit i Joachima, který i přes vizáž Kostěje nesmrtelného, mně dost učaroval. Přeju si, aby ti dva byli spolu i přes ty sračky, co zažívají. Sem z druhou sérií.

• 9.9.2019  10:22
    Hotel Mumbai (2018)

Kulervoucí teroristická nakládačka a zároveň filmařská lahůdka, která vás nenechá vydechnout, ani na minutu. Je hlavně o tom, že džihádistická pakáž je v pořádné formě a brousí si svoje tesáky na krásnej, starej kontinent. Tohle by měl vidět každej. Jsou i jedinci, kteří by se na to měli dívat non-stop. Jako třeba čůza Merkelka s tou svou sluníčkářskou bandičkou. Tu bych k té televizi břibila. Protože, jestli ta pakáž se tady roztáhne pořádně, vymlatí nás všechny, jak kuřátka na nedělní, sváteční oběd. Opět nepochopím, proč to nešlo do kin. Naše distribuce je zatížená na výplachy, na který se nedá dívat. Ale dobrej a velmi aktuání film tady nemá šanci. Skvostná atmosféra se skvostnými hereckými výkony v čele s Patelem a Issacem, kterýmu ti Rusáci jdou parádně. "Podívejte se na její ksicht, ta minimálně deset let nepíchala." Jeden z mála momentů, kdy jsem se zasmála.

• 14.8.2019  13:23

Vincenta nejde nemilovat. Je to kouzelný film ještě s kouzelnějším Florianem, který Vincenta zahrál famozně. Piča, kurva, mrdat....z jeho roztomilé pusinky zní , jako když másla ukrajuje. Němci jsou ve formě a v tomhle žánru excelují. Nemohla jsem nevzpomenout na Naboso, hodně mi ho tenhle film připomínal. Viděla jsem 100 Dinge a Nejkrásnější den v celkem krátké době a Vincent vede na plné čáře. Trojice magůrků na cestě do Itálie a jim v patách terapeutka čadící, jak tovární komín a sebestřednej, sobeckej papá, to nemůže dopadnout špatně + krásné Alpy a Bach k tomu. Za mě 100%.

• 3.8.2019  09:48

Němci zas ukázali, jak se točí dobrá komedie s poselstvím, pointou a s tím, že se člověk chtě nechtě musí zamyslet nad svým životem. Český filmový průmysl může akorát stát v koutku a čučet s otevřenou hubou a tiše závidět. Chlapci se toho nebojí a lítají nahatí ve sněhu a ukazují svá sošná tělíčka o sto šest. Takže holky si zpraví oko. Je to milý, vtipný a chvílema hodně dojemný a fakt k zamyšlení. Nastavené zrcadlo společnosti, která se zavalila nepotřebným harampádím a krámama, jen aby se mohla vytahovat na ostatní. Máme úplně všechno a kdo je víc? Hlavně že jsme furt nasraní, vystresování, zapomínáme žít a těšit se z maličkostí, které přináší život zdarma. Protože co, když si soused koupí další auto. A co ta koza ve třetím patře, má novou kabelku od Prady, už třetí. To snad není možný........ kde na to bere love, že by akce na netu? A tohle je náš smysl života. Možná by jsme si měli všichni projít stejnou zkouškou, jako Paul a Toni.

• 11.7.2019  11:08

Opět skvělé zpracování Agáty z rukou BBC. To nikdy nemůže dopadnout špatně. Oni tohle prostě umí. Tentokrát příběh oblékli do tísnivě hororového kabátku a opravdu mi chvílemi běhal mráz po zádech. Morbidní barák na samotě v lese, plnej adoptovanejch sprátků, kterým vládne bezcitná, panovačná macecha a kterou samozřejmě dětičky k smrti milují. Z koutku to celé pozoruje jalovej otčím, který má spadeno na afektovanou, po majetku prahnoucí pijavici-sekretářku a nemá problém ptáka strkat i do služebnictva, jak jinak než s následky. Je jasný, že nesnesitelná manželka, studená, jak psí čumák, musí jít od válu a použije se k tomu všech dostupných prostředků. Skvěle ujeté postavy, výborně zahrané, parádní atmosféra. Suchý, až morbidní humor. Hodně to připomíná Černoušky. Tohle já můžu, jen tak dál BBC, sem s další takovou adaptací.

• 11.7.2019  10:46

Rozverná romantická komedie s roztomilým Sethem Rogenem a stále krásnou Charlize Theron. Příjemně nekorektní, lehce rasistické, plné skvělých hlášek a situací, prošpikovaných pikantním slovníkem, které prostě umí jedině Rogen. Dlouho jsem se takhle nenasmála a velice mě pobavil vyvoj Sethovy kérky, která z původní Svastiky nabrala úplně jinej směr a význam. Již první scéna v doupátku s náckama, naznačila, že to bude skvělá jízda. A nesmím zapomenout na Sašenku, ten si střihl pěkně slizkého premiéra s otřesným smíchem a nechutným pojídáním ústřic.

• 8.6.2019  12:26

Nemám slov, tohle je prostě zhmotněné komunistické zlo v té nejzrůdnější podobě, jak je to jen možné. Rekonstrukce katastrofy versus samotný proces mně slušně zamávali s emocemi. Stále to nemůžu vyhnat z hlavy. Ani se nedivím že to Rusáci nesou nelibě. A chtějí si natočit svůj Černobyl, kde jsou zlí západní imperialisti, kteří tuhle katastrofu vlastně způsobili. Pro mě navždy noční můrou Ďatlov, kterého tímto pasuji na nej záporáka v tomto žánru, ale zároveň velkou poklonu Paulu Ritterovi, který ho zahrál dokonale. Seriál si celou dobu udržel naprosto strhující atmosféru ve všech směrech a právem mu patří post JEDNIČKY.

• 8.6.2019  12:06
    Morke (2005)

Jensen mě se svými šílenými, ale naprosto dokonalými scénáři nemůže zklamat . Na tohle jsem se hodně těšila, hlavně kvůli Nikolajovi, který má role od Jensena napsaný na míru. Zase takovej uzavřenej, na slovo skoupej podivín, který zkrátka jede sám za sebe a neohlíží se moc na okolí. No budoucí role Carla Morcka se rýsuje, už tady. Začne to tak nenápadně a v určité chvíli se to změní v docela slušný psycho. Nicolas Bro je tady fakt pekelnej a běhal mi z něho v určitých chvílích mráz po zádech. Toho psychotika si užil. Dáni jsou v tomhle žánru jedničky. Budování atmosféry, stísněnosti, napětí a hlavně herecké výkony. Na to kladou opravdu velký důraz. A vyplácí se to. Já jsem velmi spokojená a už si brousím drápy na Nebezpečně výbušnou trhavinu.

• 30.5.2019  10:54

Měla jsem z tohohle dílu velké obavy, to vybíjení zvířat, když je máte rádi je hodně nepříjemné. Nedivím se že s tím měl Pavel takový problém. Ale než by se pak někde trápili, je tohle prostě nejlepší volba. Potěšil mě Fares Fares v roli pohodného Bači a dokonce mi na chvíli vykouzlil i úsměv na tváři. Jinak opět nakládačka, jako prase. Boris dal průchod emocím a konečně mu natvrdo došlo, že boj se sovětským aparátem, je prostě marný. Nikdy celou pravdu před světem nepřizná i za cenu otřesných ztrát. Ulana by velmi ráda pravdu světu sdělila, ale je jí jasně vysvětleno, že následky jak pro ni, tak ostatní její blízké by byly fatální. Ďatlov stále zatvrzelý, snad ještě věří, že reaktor je v pořádku. Ten chlap je prostě neuvěřitelnej. Ten měl jít jako první čistit střechu a ne jen na 90 sekund. Každopádně scéna na střeše s bioroboty drsná a osud Ignatěnkové zdrcující. Blížíme se do finále, ale už teď vím, že mi seriál přirostl k srdci natolik, že mi bude chybět. I když jsem původně myslela, že se na to asi nezvládnu dívat.

• 25.5.2019  10:01

Kulervoucí scéna s nahulatými horníky v čele s udatným předákem, který pro své chlapy udělá cokoliv, mě prostě srazila na kolena. Krizovou situaci s horkem vyřešili radikálně, bez servítků po svém. Nějaké úvahy o tom, zda bude o horníky postaráno, až vše zkončí, jsou zcela zbytečné. Tady se musí nasadit životy, aby nešla půlka Evropy do kytek. Jednotlivec v podstatě nemá žádnou váhu. Navíc tady je největším nepřítelem neúprosný čas, který se nemilosrdně ozývá každou chvíli a za krkem mu nelítostně funí roztavený reaktor, který touží po chládku, jinak běda vám všem. Jak píše Pí. Drábová- tohle by měl vidět každý, pokud to zvládne. Není lehké se na tento skvost koukat. HBO posunula TV tvorbu do jiné dimenze, takže jsem zvědavá, co na nás vytáhne příště. Netrpělivě vyhlížím, čtvrtý díl a další zdrcující dávku radioaktivity, která je silně návyková. Stejně jako osudy všech zúčastněných.

• 20.5.2019  10:33

Nevím jestli je horší ta havárie, anebo ten postoj nedotknutelného,nikdy nechybujícího Sovětského svazu. No teda je to fakt husťárna, jestli to vůbec zvládnu dokoukat. Můžeme děkovat bohu, že vůbec žijeme a že se jim ta hrůza podařila zkrotit do únosných mezí. Radioaktivita z TV přímo sálá. Atmosféra je přímo zžíravá a nabírá na obrátkách. Harris, Skarsgard, Watson, prostě skvělí. Oni jsou tam skvělí všichni. Ta strašná kovová hudba se zařezává pod kůži, jak tupá, zrezivělá žiletka. Tady jádro nahlédne hluboko do vaší duše a chuť na jodové tabletky bude nezměrná.

• 30.4.2019  11:15
    The Little Drummer Girl (TV seriál) (2018)

No tak to zas bylo něco. Jak nejsem moc seriálová, tak jsem to zhltla na jeden zátah a klidně bych snesla ještě pár dílů navrch. Tyhle dramata z prostředí terorismu, politiky, fanatické víry za svobodu.... prostě můžu. Což teprve izraelsko-palestinský konflikt a rok 1979. Podobně jako recepční minimum akce, ale vyšperkované dialogy, výprava, lokace, hudba. Atmosféra vypjatá na maximum. Vynikající herecké výkony v čele s Florence Pugh, která mě uchvátila a spolu se švédským Adonisem vytvořili nesourodý, ale okouzlující pár, mezi kterým se dá to napětí krájet. A Miki Shannon s tím svým ksichtem nájemnýho vraha v takové roli nemůže zklamat. Děj postupně vygraduje do úchvatného finále. Hej ČT co takhle se probrat a místo těch sraček pořád dokola nakoupit kvalitní mini série s kterými se poslední dobou roztrhl pytel, ale u nás člověk nemá šanci.

• 24.4.2019  15:09

Tenhle film by měl vidět každý, kdo plánuje založit rodinu a není si jistý co to všechno obnáší. Hlavně pokud holduje svobodnému zaměstnání a není zrovna moc naladěn na zodpovědnost. Jedno je ovšem jasné, že zrovna takovým lidem se rodí báječné děti. Krásně ukázané, jaké to má pak konce a následky. Dítě je přehazováno, jak horkej brambor od jednoho rodiče k druhému, střídavá péče. Vyřizování si účtů rodičů, kterým samozřejmě nejvíc trpí dítě. Noví partneři, kteří zachraňují krizové situace......a dělají poskoky sebestředným sobeckým rádoby rodičům. Maisie je kouzelná a získala si hned mé srdce. Naopak Moore ve své snad nejodpornější roli, mně nehorázně pila krev. Skarsgard,jako Lincoln v jedné ze svých nej rolí a nesmím zapomenout na Vanderham v roli Margo. Nebýt jich dvou, tak nevím, jak by to s Maisii dopadlo. Citlivě natočeno, krásné herecké výkony. Nemám co vytknout.

• 13.4.2019  09:45

Další válečnej zářez do pažby, který stojí za to vidět. Zase jiný pohled, jak to na konci války vypadalo. Třeba na dánském pobřeží. Mladí Němci likvidují nášlapné miny z pláží a že jich tam teda bylo hafo. Tady se fakt nezahálelo. Je jasné že hoši jdou na jistou smrt a že mají jen malou šanci vrátit se domů. Výcvik a podmínky jsou tak chabé, že to nemůže směřovat jinam. Každopádně pro mě byla stěžejní postava seržanta, který to měl na povel. Počáteční nenávist se postupně začne měnit v soucítění s kluky, kteří vlastně ani pořádně neví o co šlo a jde. Ze spaní volají mámu, když je straší noční můry z prožitých hrůz. Jeho chování se hodně změní a nakonec klidně riskuje život, aby dostál svého slova muže, vojáka, které klukům slíbil po splnění úkolu. Moc pěkná scéna, když je den volna a všichni si zahrají fotbal, jen tak, aby na chvíli zapomněli na všudypřítomné peklo a nervy drásající okamžiky, při odstraňování min. Panebože, kdy to zase vybuchne......