octopuska

okres Brno
magická hlubina

• 23.1.2018  15:48
    Bratři (2004)

Tak jestli mě dostala Druhá šance na kolena, tak Bratři mě přibili k zemi, jak kladivo hřebík. Až k neuvěření, že tohle natočila ženská. Ovšem pozor ne ledajaká. Když se spojí Zuzanka a Andreas, tak to vždycky stojí za to. Ulrich snad ve své nejlepší roli. Ten jeho klukovský úsměv, který se postupem času promění v jedno velké utrpení. Na vině, jak jinak pocuchané nervy a otřesné zážitky z války. To co musel udělat, aby přežil a vrátil se k rodině, ho nemilosrdně poslalo do pekel. A Nikola šohaj, jako skoro vždy v roli lůzra, rozervaného na všechny světové strany. Je, jak nečasovaná bomba, nikdo neví, jak se v příští chvíli zachová. A jakoby se jejich cesty v jisté chvíli protnuly a oni si role prohodily. Prostě nemám slov.

• 20.1.2018  09:40

No tak když vidím jména Kaas, Mikkelsen, Bier! Tak to nemůže být jinak, než pecka. Pane bože, ti chlapi snad nehráli ve špatným filmu. Mrazivá psychologická vztahovka na pozadí nešťastné dopravní nehody, která dvoum párům totálně s prominutím rozesere životy. Je to skvěle notočené a páni hrají neskutečně a dámy též nezaostávají. Devastační následky jejich chování je nakonec donutí přemýšlet o životě a nutí je zůstat aspoň na čas samotné. Ovšem sestry, která se starala o Joachima mi bylo dost líto, protože ten si na ní to svoje hoře vylíval hodně odporně, ale přesto se mezi nimi vytvořilo jakési zvláštní pouto. Kaas tyhle neurvalý bručouny prostě umí. Zase další bodík pro Dánsko:).

• 19.1.2018  11:45
    Maudie (2016)

I malý klubový filmeček dokáže vzdát hold filmovému a hereckému řemeslu. Je to teda emoční vyděrač první třídy, to se musí nechat. Kapesníky jsem raději nepočítala, ale je to naprosto neskutečný film. To co předvedla Sally, je snad na hranici možností a Ethan mě mile překvapil v roli pro něj netypické. Dva ztroskotanci na okraji společnosti k sobě najdou cestu hodně drsným způsobem. Hlavně Maudie dokázala překonat neuvěřitelný věci a s tím stavem ve kterém byla, klobouk dolů. Everett jí poskytl ty nejnuznější podmínky pro život, včetně chování a ona mu přesto dokázala otevřít srdce, milovat ho, rozdávat radost a štěstí prostřednictvím nádherných obrázků. A hlavně být štastná i v takových šílených podmínkách. Jaký to kontrast k dnešní konzumní, rozežrané společnosti, která už možná ani neví, co to štěstí je!!!

• 15.1.2018  10:36

Další zasněžené, studené krimi drama ve stále oblíbenějších mini sériích na ČT2. Hlavní hrdina Andri tedy není bůhví jakej sympaťák. Moc toho nenamluví a sraček má poměrné hodně, hlavně v osobním životě. Ani se mu nedívím,že raděj tráví čas ve vánici a řeší dost nepříjemnej případ, který nevěstí nic dobrého. Jeho EX si domů přitáhne amanta a chce, aby s ním Andri dobře vycházel a hned ho zatáhne do celé rodiny včetně dětí. To je teda dost přes čáru, takže Andrimu nezbývá než zatnout zuby a zakousnout se do podivného trajektového případu, kde je osazenstvo příjemné, jak puštěnej plyn a všichni se můžou strhnout, aby pomohli. Takže jsem velice zvědavá , jak tenhle islandskej nářez dopadne.

• 6.1.2018  09:29

No tak nechtěla bych dělat pod takovým magorem, ale to asi ti kuchaři, co pasou po buclatých hvězdičkách musí být a obětují tomu vše. Ale jinak fajn filmeček, pěkně se na něj koukalo. Hlavně ty prasárny co tam kuchtili, to nemělo chybu. Příběh celkem obyč, ale herci příjemní a Bredláč se asi naučil vařit!!! Která ženská by si od něj nenechala uvařit? A Rhys mě docela potěšil, že nebyl za úplnýho parchanta a Bruhl jako vždy kouzelnej. Mňam mňam :).

• 26.11.2017  11:24
    Wind River (2017)

Tohle nemělo chybu, Jeremy je tady prostě úžasnej a měl by dostat zlatýho plešounka. Atmosféra nepopsatelná, pomalejší tempo vyhovuje a poslední půlhodina mě odrovnala. Caveuv hudební podkres vše jen umocnil. Drsný obraz života indiánů v ještě drsnější krajině, kde mocnou silou zasáhne zločin a povolí uzdu emocím, jinak skrývaným. Jak řekl místní polda" každý je tu sám za sebe". Pro agentku Elizabeth z Las Vegas, hodně velký šok a srovnání s realitou. Ve Wind River se záchranka nevolá, buď je člověk silnej a má vůli žít, anebo má prostě smůlu. A pokud ho tíží zločin a narazí na lovce, je možné že ho pustí a dá mu možnost zachránit se, ale pozor je mazaný, jak liška. A ve zdánlivé záchraně se skrývá smrt.

• 26.11.2017  09:57
    Český slavík Mattoni 2017 (TV pořad) (2017)

Omlouvám se, ale musím být fakt hodně neomalená. Vrchol českého hudebního nevkusu graduje do vesmírných rozměrů. Ukrákaná Bílá, která by si jinde ani neškrtla, vypatlanej tupej Kabát dobrej, tak akorát pro solviny ze Šmeralek. A Gott, kdysi býval velkým umělcem, to nemůžu popřít, jeho tvorba v 70 letech, byla hodně dobrá, ale mám pocit, že tyhle časy dávno odvál ne vítr, ale uragán. A my jsme se zasekli u komunistickýho tajtrlíka Davida. To je k poblití. Přitom jsou tu výborní mladí umělci, kteří zaslouží šanci a pozornost. Myslím, že za dvacet let to pořádí bude pořád stejný. A Sokol nemá zapotřebí takovej hnůj moderovat! Ovšem pozor! Mattoni (už není), asi hodně dobře sponzoruje!!!!!

• 6.11.2017  11:32

ČT2 opět boduje s další vynikající minisérií. A opět potvrzuje, že je nejkoukatelnějším programem. Druhej díl přitlačil na pilu a atmosféra pěkně houstne. Larsík se pěkně vybarvil a ukázal, že není žádné jehňátko. Pomalu se rozkrývají příběhy všech zúčastněných a uvidíme, jak to všechno dopadne. Herecky výborné a hlavně neokoukané tváře jsou příjemné.

• 19.10.2017  12:41
    Sněhulák (2017)

Knížku jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat. Každopádně myslím, že si film takové nízké hodnocení nezaslouží. Atmosféru studeného Norska a jeho zvláštní naturel vystihl Alfredson skvěle. Šedá obloha, těžká mračna ze kterých se neustále sype sníh, obnažené domy, do kterých je vidět, jak do výloh v obchodě, anebo morbidní samoty, které vyloženě svádí ke spáchání nějakého toho zvráceného zločinu, vyšinutým vrahem, toho si divák užije habaděj. Je to krásná země, ale žít bych tam asi nechtěla. Herecké obsazení vcelku povedené a velké díky za Dencika, jehož slizouni jsou parádní. Fassy zvládl Holea dobře a cílem bylo natáhnout do kin diváky na hvězdné jméno. Nicméně stále mám neodkladný pocit, že kdyby se na filmu podíleli tvůrci oddělení Q, nebo Jensen a film se osázel jeho oblíbenými koňmi ( Kaas, Thomsen, Pilmark....) mělo by to asi ještě úplně jiné grády !!!!

• 6.10.2017  19:25

Kůůll vymazlená pozérská záležitost Guye Ritchie, na zpravení očka. Sošní urostlí hošíci předvádí svá Ega ve velkém stylu.Těžko se jim odolává, hlavně Armiemu, ten jeho roztomilej neurotik je k sežrání. A slečny, jak sen se samozřejmě líbí všem. Šedesátá léta na vás přímo dýchnou spolu s parádním soundtrackem. Suchý humor je značně protřepán, ale nemíchán. A technické vymoženosti CIA kontra KGB vyloženě baví a ta honička dederonských popelnic hned ze startu nemá chybu.

• 22.8.2017  10:26

Některé věty z filmu vám ulpí v paměti a nemůžete je vyhnat, tak jako některé scény z filmu. Musím citovat! "Dreymane! Zátah zkončil, dostali jsme špatné informace. Promiňte." Kdo viděl moc dobře ví. O scéně k těmto větám mluvit ani nemusím. A další! " Dreymane měli jsme Vás podchyceného celou dobu. Máte plný byt štěnic, podívejte se za zásuvky. Víme o Vás všechno, úplně všechno. I to že jste pořádně nedokázal naši malou Christu uspokojit v posteli!" Tohle dílko mě fakt rozbouralo a jsem ráda, že je to doufám pryč. Protože u nás to nebylo jiný. I když odposlechy jsou stále v modě a navíc nás hlídá satelit!!!

• 16.8.2017  17:37
    Dunkerk (2017)

Výborně odvedená filmařská práce, hudební stránka též úžasná. Ale na pět hvězd to není. Připomíná mi to spíše dokument. Chybí tomu příběh a emocionální linka. Člověk při tom fofru nemá čas udělat si bližší vztah k některému z hrdinů. Možná žabožrout, který chtěl přežít a nasomroval se k Britům a části pomohl z potápějící se kocábky, aby v zápětí na další byl jako první obětován, protože byl podezřelej. A vyplatilo by se mu, kdyby šel jako první. I tak v kině slušná podívaná a krásné záběry. Tik, tak......

• 14.8.2017  10:34

"Drahý Juliene, je obdivuhodné, jak jste mi dokázal dvacet let lhát" ."Hm, dost jsem se kvůli tomu trápil". "Rozkošné, ovšem jedno Vám zazlívám, koupil jste stejný náramek své milence, jako mně"! Kouzelná oddychovka z Francie 70 let. Skvělí Galabru, Gensac, Lefebvre a další. S fantastickým dabingem Sejk, Fialová, Brabec, Maciuchová......."Zbláznils ses doporučit slečnu Lulu kardiakovi"? V hampejzu u Maxima, to byl sladký život :)

• 11.8.2017  12:12

Depp ještě v dobách, kdy byl dobrým hercem a měla jsem ho ráda. Parádní hororová fantasie Tima Burtona. Skvělý Walken v roli prokletého nešťastníka, výborná temná atmosféra s úžasnou výpravou. Vždycky se na to ráda znovu podívám.

• 5.8.2017  10:25
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Zuzanka by se po tomhle parádním kousku klidně mohla s celým štábem přesunout do jiných atraktivních lokací a natočit novýho Bonďáka. Laurieho záporák na jedničku. Debicki, jako netypická bond-girl osvěžující a Tomino, jako 007? Už tady dokázal, že by mu seděl, jako prdel na hrnec. Oblek mu sedí náramně, drsnej je až, až a charisma má na rozdávání. Takže snad to klapne a po Craigovi převezme žezlo.

• 4.8.2017  16:13

Parádní psychologické sociální drama. Výborné herecké výkony a skvělý scénář. Mezilidské vztahy to bude vždycky aktuální a důležité téma.Tady celkem drsně a syrově podané. Hodně podobně jako ve Fish Tank.

• 13.7.2017  12:07
    Kocour Bob (2016)

Kocour Bob s nadpozemskými terapeutickými schopnostmi, které by mu mohl závidět lecjaký psycholog. Přitom nepoužil nic zásadního, jen svůj atraktivní vzhled a kouzelný kukuč, aby zachránil jeden skoro zbytečně promarněný život. Našel si drogami zbídačeného Jamese, který se pokouší vrátit do normálního života. A svým kouzlem ho donutil, aby se o něj začal starat a tím ho vlastně nakopl, aby začal fungovat. Jak prosté a jak účinné. Bez něj by to James zřejmě nedokázal, to bylo nejvíce zřejmé ve chvíli, kdy Bob uteče a pár dní se neukáže. James zažívá nejkrušnější chvíle a nepřeje si nic víc, než aby se Bob vrátil, protože bez něho pro Jamese nemá život smysl. Bob svým charisma převálcoval i roztomilou Betty, která jistým způsobem mohla být další pomocí v Jamesově životě. Krásnej příběh ze života, bez váhání 100%.

• 5.7.2017  09:55

Jurajko nemůže zklamat, tíživé téma, temné stránky lidské povahy, hutná atmosféra, výborní herci, to je přesně jeho precizní režisérská práce. Nevím nakolik se příběh drží skutečnosti, každopádně tady bylo dobro potrestáno učebnicově. Nácek Koslowski vnesl do mlýna dusnou atmosféru a neklid, žádný lidumil to nebyl a nedalo se od něj čekat nic dobrého. Ovšem osazenstvo mlýna, které si pěkně v závětří a ochraně Habermanna krylo prdel, bylo daleko více zneklidňující a děsívé. A právem. Celým filmem to bylo cítit a je jasné že Koslowski nebude zdaleka tím, kdo se předvede ve své zrůdné kráse! Hamižnost, závist, zlo, strach tady hrají svůj prim. Ale také laskavost, statečnost, sebeobětování, láska, nejsou pozadu, ovšem nemohou být vítězi, když mají proti sobě takové soky. Finální lynč a rabování, na to člověk kouká s němým úžasem a nechápe, kde se tohle v nás lidech bere!!!!

• 3.7.2017  10:41

Nesmrtelný krtek a jeho kamarádi v kouzelných příbězích na kterých vyrůstají a budou vyrůstat všechny generace dětí.

• 5.6.2017  12:01

Po počáteční skepsi, se to pěkně vyklubalo, jako se pěkně vyklubal android David, který oplýval lidskými vlastnostmi, ovšem těmi nejhoršími a ty záhy dosáhly vrcholu, od chvíle co se objevil na plátně dostal film parádní tempo. Fassy mu dal neskutečnou podobu, až mě z něho mrazilo. Vetřelce si vypěstoval, jako dokonalého mazlíka, který měl nahradit nedokonalé lidstvo. Na posádce si smlsl, jak na belgických pralinkách s milým úsměvem " jen se nakloň a podívej, nic se nemůže stát ". Uchystal dokonalá jatka, aby všem předvedl co je to dokonalost. Jeho poslední věta "Dobrou noc, ať tě blešky štípou celou noc" , než se odebral dokonat své dokonalé dílo k mrazáčku, zůstala viset ve vzduchu, jako temná hrozba nad Covenantem mířícím za slibnou budoucností na nové planetě.

• 12.5.2017  21:02
    Submarino (2010)

Velice smutnej, ale silnej film, komorní s tíživou atmosférou. Dvoum bratrům osud nepřál a ocitli se už jako malí ve špatným vlaku z kterého se jen těžko vystupuje. Dost mě to zasáhlo, hlavně ten začátek a konec.

• 29.4.2017  15:43
    Desatero (2007)

Rozverná taškařice, nemůžu si pomoct, hodně jsem se nasmála. Některé příběhy hodně dobrý a povedený. Doktor šprýmař, který si po jednom nepovedeném forku, už zřejmě na zadek do smrti nesed mě bavil asi nejvíc a Winona prznící dřevěného panáčka je hned v závěsu, i když ti naháči o nedělích větrající kulky místo kostela taky pecka a Ant-man jako průvodce? to chce prostě vidět.

• 24.4.2017  13:23

Nečekaně milé překvapení v podobě TV Německo o sobě a svých stinných stránkách po válce v letecké aféře Luftwafe. A samozřejmě se v tom smočili Amíci, kteří kšeftovali s kisnama co se jim moc lítat nechtělo, ale padání jim šlo parádně. Těch nesmyslně zmařených životů mladých, nadaných pilotů, kteří údajně chybovali při letu, to člověk jen čumí.. Samozřejmě se vše tutlalo, nebýt vdovy Harryho, která to dotáhla k soudu a zažalovala tu príma americkou firmičku Lockheed, která si libovala v aušusu. A Němcům to bylo celkem šumák a celkem vysoké ztráty kvalitních pilotů přehlíželi ve velkém stylu. Luftwaffe teda vdově pěkně zatápěla, neštítíla se jí obvinit z kde čeho, jen aby si zachránila prdel. Nakonec Amíci solili, ale co z toho, když zmařené životy pilotů už nikdy nevrátí. V Německu se k odpovědnosti dodnes nikdo nepřihlásil. Výborné herecké výkony, hudba, kostýmy i atmosféra 60-70let na úrovni. Němci v poslední době točí výborné filmy.

• 12.4.2017  13:56
    Úkryt v zoo (2017)

Není to zrovna extra silnej film, ale přesto se mi hodně líbil. Musela jsem sice protrpět začátek filmu, protože nesnáším zabíjení zvířat. Původně mě právě tohle hodně odrazovalo, ale režisérka byla celkem milosrdná. I když scéna s ptákem je hodně nepříjemná. Jessica je tady skvělá, role jí vyloženě sedí a Daniel v roli prohnaného nácka parádní. Vlastně jejího manžela úplně zastíní. O Polsku se toho z válečného období zase tolik nenatáčí, takže je potřeba ukázat, že to neměli vůbec jednoduché a byli hodně stateční. Viděla jsem Katyň a to jsem jen zírala, to byla hodně silná filmová výpověď. Paradox je, že Češi Poláky moc nemusí. I když nás pojí v jistých dobách stejné osudy. Milé je, že ČR opět figuruje v natáčení. Známé herecké tváře, lokace, to potěší.

• 4.4.2017  13:17
    Panenka (TV film) (1980)

Tohle je další TV věcička na kterou se nezapomíná. Dneska si to zase opráším, jako holka jsem si myslela, že je to natočený v Americe, působilo to na mě děsně zápaďácky. A Šulcovou jsem měla nějakou dobu za pěknou mrchu, ta se jí teda moc povedla. Trpěla jsem s Abrhámem. Dudek se toho i v tak nepřijemné době nebál a zariskoval a vyšlo to skvěle. Parádní kriminálka s parádními herci a atmosférou a nemůžu nezmínit svého oblíbence Cupáčka, ten je úžasnej všude.

• 2.4.2017  11:09

Hezky se na to koukalo, moc pěkně udělaný. Hrabák byl borec, občas by se hodil na vylepšení rozpočtu.Nečar byl takovej dobráček co se klidně nechal utáhnout na dobrej štrůdlíček. To čarování v kuchyni by se taky šiklo. Ovšem trochu mě tam rušil Redmayne, který se šklebil, pitvořil a podivně pohyboval,jako by byl postižený,čímž mi stále připomínal jiný film. Doufám, že se takhle nebude projevovat i nadále. Mám ho ráda a nechtěla bych, aby dopadl jako Depp.

• 1.4.2017  19:13

Na tohle je třeba se dívat sytý. Bohdalka v kuchyni řádí, jak zjednaná a vaří neskutečný dobroty a Menšík požírá s takovou chutí vše co mu přijde pod ruku, až máte pocit, že praskne. Ale vůbec se mu nedivím. Ovšem ohlodávat nožičky od nábytku a požírat rostliny, to už je trošku moc. Tohle se Ester moc povedlo. Bohdalka s Menšíkem jsou k sežrání, mezi něma to jiskřilo vždycky a v tom kouzelném bytečku je radost se dívat, jak se špičkují.

• 1.4.2017  18:37
    Specialita šéfkuchaře (TV film) (1999)

Maximum proměněné na minimu. Komorní hororově laděná kulinářská podívaná s parádním Lábusem z kterého mi chvílemi běhal mráz po zádech. Příběh jsem nečetla, takže jsem jen zírala.

• 23.3.2017  15:44

Ruské sladkobolné romance devatenáctého století miluji. Tahle je z mých nejoblíbenějších.Ta atmosféra je nepopsatelná. Zasněná Volha, nádherná Larisa, charismatický lamač dívčích srdcí Michalkov v tom svým šarmantním býlím vohozu za doprovodu cikánské kapely s hlasem Moravce je ďábelskej a nedá se mu nepodlehnout. O lokacích, výpravě a hudbě ani nemluvím. Pro mě napořád krásnej a dojímavej zážitek.

• 21.3.2017  13:04
    Pustina (TV seriál) (2016)

Uf, uf to je teda něco. Sjela jsem to naráz, od toho se nedalo odejít a ještě teď na to myslím. Parádní psychologické drama podkreslené zločinem. Tak silná věc u nás nevznikla léta. Až drásavý nástin obce Pustiny a obyvatel v ní. Neutěšená krajina, psí počasí, šlapky, feťáci a ne zrovna vřelé vztahy komunity se zažerou pod kůži, jako žiravina. Hodně realistické a syrové pojetí ohlodává na kost. Na nějaké pozitivum zapomeňte, možná tak Karfík byl za hodnýho vořecha a finální scéna Kláry s otcem, jinak je to bezútěšná jízda zuboženým severem. Asociální magor Dušek a postupem času udolaná Stivínová jsou naprosto skvělí. A nemůžu nezmínit Špalkovou, ta mě teda nehorázně lezla na nervy, ale tak to mělo být. Studené a přesto plné emocí. O pasťáku a jeho chovancích ani nemluvím, scéna s vylepšeným papáním pro policajta, mě pomalu dohnala na WC. Takže tohle je potřeba a nutnost vidět. Kdyby to šlo dám těch 12 lvů Pustině.