octopuska

octopuska

okres Brno
magická hlubina

7 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Bouřlivé výšiny (1992)

  Viděla jsem více verzí, ale tahle jednoznačně vede.Ralph tady trénuje na Amona a jde mu to tak, že člověku běhá mráz po zádech. Spielberg dobře věděl proč ho vybral. Je to krásně natočeno a ta srdceryvná hudba v těch vypjatých chvílích dělá fakt divy.

 • poster

  Adamova jablka (2005)

  Tak tohle mě rozložilo na součástky, už hodně dlouho jsem neviděla tak dokonalou záležitost. Tuhle bizarní farnost jsem si zamilovala se všemi roztodivnými človíčky, kteří na ní pobývali a hledali svůj cíl i nápravu. Neskutečně silný příběh, neskutečně zahraný. Tohle si filmoví gurmáni nesmí nechat ujít.

 • poster

  Hon (2012)

  Seveřani se s tím moc nepářou, servírujou nám ty jejich filmečky ostré, jak břitva, jako by se nechumelilo. Stále víc jim přicházím na chuť. Mikkelsen je klaďas, ale přece jen v tom ksichtíku toho zloducha má, takže by klidně mohl nějaký ten špatný čin spáchat. Byl dobře vybrán. Tady je jasně vidět, jak stačí málo, jen pár vět v dětském vrtochu a tragédie s fatálními následky je na světě. Že malé děti nelžou? Možná ne, ale děsně si vymýšlí a ten jejich mozeček nedomyslí co se může stát. A dospělí ti se vždycky dokáží předvést, jaká zaslepenost, omezenost, zlo a násilí se v nich skrývá. Naštěstí vždy někdo zachová chladnou hlavu a poskytne pomoc v nouzi nejvyšší. Parádní dílko, za plných deset.

 • poster

  Kocour Bob (2016)

  Kocour Bob s nadpozemskými terapeutickými schopnostmi, které by mu mohl závidět lecjaký psycholog. Přitom nepoužil nic zásadního, jen svůj atraktivní vzhled a kouzelný kukuč, aby zachránil jeden skoro zbytečně promarněný život. Našel si drogami zbídačeného Jamese, který se pokouší vrátit do normálního života. A svým kouzlem ho donutil, aby se o něj začal starat a tím ho vlastně nakopl, aby začal fungovat. Jak prosté a jak účinné. Bez něj by to James zřejmě nedokázal, to bylo nejvíce zřejmé ve chvíli, kdy Bob uteče a pár dní se neukáže. James zažívá nejkrušnější chvíle a nepřeje si nic víc, než aby se Bob vrátil, protože bez něho pro Jamese nemá život smysl. Bob svým charisma převálcoval i roztomilou Betty, která jistým způsobem mohla být další pomocí v Jamesově životě. Krásnej příběh ze života, bez váhání 100%.

 • poster

  Dej mi své jméno (2017)

  Krásný film s letní atmosférou italského venkova. Ocenila jsem hlavně dobu, kdy se film odehrává, žádné mobily, noťasy a podobné harampádí, dnešní přetechnizované,uspěchané doby. Pohoda, všichni se schází u stolu, hodují, baví se a nikam nespěchají. Lenivá nálada na zahradě s meruňkami a broskvemi a do toho nesourodá dvojice dvou mužů. Oliver sebevědomý a lechce arogantní, přesto okouzlující a charismatický. Elio na prahu dospělosti,stydlivý, trochu se hledající, roztomilý a ještě tak dětský. Sice se mu rýsuje známost s pěknou dívkou,ale v momentě setkání s Oliverem se mu obrátí život na ruby. Uvědomuje si, že na něj stále myslí, touží po něm (mezi nama, kdo by po Armiem netoužil), nemůže ho zkrátka dostat z hlavy. Neklid do něj zaťal dráp.Touha se plíživě naplní a pocit štěstí dosáhne vrcholu, ale zároveň také uvědomění, že je to jen na chvíli a pocit štěstí se rozprskne, jak zneužitá broskev. A co pak? Timothée s Armiem skvělí,uvěřitelní . Finále úžasné a dojímavá řeč otce na vyčištění vzduchu a povzbuzení zkroušeného Elia, mě hodně zasáhla. Viděno v kině Scala v den, kdy Kometa dovezla druhý mistrovský titul.

 • poster

  Bohemian Rhapsody (2018)

  Malek se převtělil do Freddieho, nebo Freddie do Maleka, skvělý herecký koncert. Krásný hudební film, asi nejlepší co jsem zatím viděla. Když v kině burácí hudba Queenu a neuvěřitelný hlas Freddieho, člověku naskakuje husí kůže a chvílemi se derou slzy do očí. Silně emotivní a povznášející. Obrovská energie, která z kapely sršela na všechny strany. Musel to být zážitek vidět je na živo. Pamatuji si ten mega koncert Live Aid, viděla jsem ho, jako holka na Rakušákách. Queeni všechny zúčastněné převálcovali a jejich 20 minut bylo strhujících, jako by další den měl být konec světa. Dali do toho úpně vše a z pomalého úpadku se vrátili zpátky mezi Superstar. Singer to zvládl na jedničku s hvězdičkou. Takže doufám, že porota nebude slepá a ocení tento skvělý snímek ve více kategoriích. Doporučuji zajít do kina, je to pecka.

 • poster

  Co všechno věděla Maisie (2012)

  Tenhle film by měl vidět každý, kdo plánuje založit rodinu a není si jistý co to všechno obnáší. Hlavně pokud holduje svobodnému zaměstnání a není zrovna moc naladěn na zodpovědnost. Jedno je ovšem jasné, že zrovna takovým lidem se rodí báječné děti. Krásně ukázané, jaké to má pak konce a následky. Dítě je přehazováno, jak horkej brambor od jednoho rodiče k druhému, střídavá péče. Vyřizování si účtů rodičů, kterým samozřejmě nejvíc trpí dítě. Noví partneři, kteří zachraňují krizové situace......a dělají poskoky sebestředným sobeckým rádoby rodičům. Maisie je kouzelná a získala si hned mé srdce. Naopak Moore ve své snad nejodpornější roli, mně nehorázně pila krev. Skarsgard,jako Lincoln v jedné ze svých nej rolí a nesmím zapomenout na Vanderham v roli Margo. Nebýt jich dvou, tak nevím, jak by to s Maisii dopadlo. Citlivě natočeno, krásné herecké výkony. Nemám co vytknout.

 • poster

  Vincent jede k moři (2010)

  Vincenta nejde nemilovat. Je to kouzelný film ještě s kouzelnějším Florianem, který Vincenta zahrál famozně. Piča, kurva, mrdat....z jeho roztomilé pusinky zní , jako když másla ukrajuje. Němci jsou ve formě a v tomhle žánru excelují. Nemohla jsem nevzpomenout na Naboso, hodně mi ho tenhle film připomínal. Viděla jsem 100 Dinge a Nejkrásnější den v celkem krátké době a Vincent vede na plné čáře. Trojice magůrků na cestě do Itálie a jim v patách terapeutka čadící, jak tovární komín a sebestřednej, sobeckej papá, to nemůže dopadnout špatně + krásné Alpy a Bach k tomu. Za mě 100%.

 • poster

  Bez věcí nad věcí (2018)

  Němci zas ukázali, jak se točí dobrá komedie s poselstvím, pointou a s tím, že se člověk chtě nechtě musí zamyslet nad svým životem. Český filmový průmysl může akorát stát v koutku a čučet s otevřenou hubou a tiše závidět. Chlapci se toho nebojí a lítají nahatí ve sněhu a ukazují svá sošná tělíčka o sto šest. Takže holky si zpraví oko. Je to milý, vtipný a chvílema hodně dojemný a fakt k zamyšlení. Nastavené zrcadlo společnosti, která se zavalila nepotřebným harampádím a krámama, jen aby se mohla vytahovat na ostatní. Máme úplně všechno a kdo je víc? Hlavně že jsme furt nasraní, vystresování, zapomínáme žít a těšit se z maličkostí, které přináší život zdarma. Protože co, když si soused koupí další auto. A co ta koza ve třetím patře, má novou kabelku od Prady, už třetí. To snad není možný........ kde na to bere love, že by akce na netu? A tohle je náš smysl života. Možná by jsme si měli všichni projít stejnou zkouškou, jako Paul a Toni.

 • poster

  The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society (2018)

  Tohle mě nečekaně zasáhlo a překvapilo. Svérázný název filmu klame tělem. Těchto válečných, romantických dramat jsem viděla hodně. Ovšem tenhle disponuje velmi silným a originálním příběhem. Je krásně natočen, má skvělé herecké výkony a v podstatě nejdůležitější postava Elizabeth, která je hybnou sílou událostí, figuruje pouze ve vzpomínkách Spolku přátel krásné literatury a bramborových koláčů. Které natolik ovlivní hlavní hrdinku, že překope svůj dosavadní život, který původně směřuje v krásný život v přepychu, okázalých prstenů a cestou do NY. Juliet chce být úspěšnou spisovatelkou a hledá nějaký silný a zajímavý námět. A ten přichází s překotnou a riskantní návštěvou malebného ostrova Guernsey a touhou poznat neobyčejný spolek. A ten navždy změní její pohled na svět. Potkává okouzlujícího farmáře Dawseyho a jeho přátelé, kteří ji společně odtajní neobyčejný příběh z nedávno skončené války. Zážitky a obyčejný, ale o to srdečnější život na ostrově ji navždy zasáhne. A i kdyby snoubenec Mark přitáhl celé květinářství a kufr zásnubních prstenů, nemá žádnou šanci vyhrát. Přátelství, láska, soudržnost a srdce na dlani, jsou jasným vítězem. Jedna z nejkrásnějších romantik, co jsem viděla.