octopuska

octopuska

okres Brno
magická hlubina

7 bodů

Moji oblíbení režiséři

 • foto

  Roman Polanski

  Tady v podstatě není co napsat. Geniální režisér s pohnutým osudem a s velkou slabostí pro mladá děvčata, která mu notně zkomplikovala život. Ale u těchhle vyjímečných lidí se dá přimhouřit oko. A pokrytecká Amerika, ať se jde bodnout. To co ta teď předvádí je neuvěřitelný. Mám pocit, že být bílý, je teď minimálně smrtelný hřích. A jsem zvědavá kolik skvělých filmů skončí dál na indexu. 

 • foto

  Juraj Herz

   Mistr temných psychologických dramat s hororovou, až tísnivou atmosférou. Spalovač, Panna a netvor, Morgiana, Petrolejové lampy, to jsou naprosté klenoty naší kinematografie. Neznám mnoho režisérů s takovým talentem a citem. Věřím, že kdyby točil v zahraničí, zlatí plešouni mu na police skáčou sami.

 • foto

  Quentin Tarantino

  Dělá si co chce, točí co chce, konvence ho nechávají chladným. Herci se můžou strhnout, aby si zahráli v jeho filmech. A tak to má být, protože co je nekonvenční, to je dobrý. Hlavně pro filmový svět. A to jde tomuhle pánovi znamenitě.

 • foto

  Karel Zeman

  Filmovej mág, neuvěřitelné,jak to všechno dělal.

 • foto

  Karel Kachyňa

  Můj velkej oblíbenec, jeho filmy miluju.

 • foto

  Anders Thomas Jensen

  Panáček se usmívá, jako měsíček na hnoji a člověk by řek, že neumí do pěti napočítat. Ale ty jeho scénaře jsou ostré, jako břitva a filmy taktéž. To se jen tak nevidí, velkej borec. Jeho práci miluju.

 • foto

  Lasse Hallström

  Tohle je mistr dojáků, co dokáží vzít pěkně za srdce a zahřát na duši. Má neuvěřitelnej dar, jak dostat bez problému z diváka slzy. Aspoň na mě, tak jeho filmy působí. Silný příběh, skvělí herci, atmosféra.....Tady se nedá nic vytknout. Hači, Pravidla moštárny, Žít po svém, Čokoláda, Láska na kari.... to je prostě mňam, mňam

 • foto

  Nikita Michalkov

  Další velké jméno filmového světa. Je skvělý režisér i herec. Jako jeden z mála za dob SSSR měl celkem prostor a mohl tvořit. A tvořil krásné věci i po pádu komunismu. Jeho Oblomov, Lazebník, Unaveni sluncem... to jsou úžasné filmy. A nemůžu zapomenout na Krutou romanci, kde se skvěle předvedl v roli bezohledného, ale pekelně okouzlujícího lodního rejdaře Paratova. 

 • foto

  Susanne Bier

  Vynikající režisérka, spolu s dvorním scénáristou Jensenem dokonalá dvojice. Její filmy diváka rozhodně nešetří. Je to většinou nakládačka na psychiku, ale je to vždycky aspoň pro mě filmovej zážitek, se skvělou volbou herců. Bratři, Lepší svět, Po svatbě, Otevřená srdce, Druhá šance...... a tak bych mohla pokračovat, prostě lahůdky.

 • foto

  Guy Ritchie