Arsenal83

Velká Británie

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 14.12.2017  19:23
    Medici: Masters of Florence (TV seriál) (2016)

Vskutku dobrý deriál, hoci je to len o počiatkoch mediciovskej vlády. Jej ďalší priebeh je šete zaujímavejší. Obsadenie Roba Starka bola výborná voľba, ten do dávnej Florencie výborne zapadol. Hlavná zápletka je zaujímavá a dievčatá sú väčšinou veľmi pekné. A keď od nich odvrátite zrak, tak máte možnosť vidieť jedno z najkrajších miest priamo na dlani.

• 14.12.2017  19:13

Ja som myslel, že Wesley Snipes je ešte v base, alebo niekde zbankrotovaný, ale oni ho ešte pozývajú zahrať si za pár korún v nezmysloch. O ostatných heretikoch, pardon hercoch, som nikdy nepočul.

• 14.12.2017  19:10
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Je tu mimoriadne herecké obsadenie. Všetko hraje spolu dokonale, Kidman tradične dobrá, tepláková Woodley mi nevadila (buď mala tak zanedbane len vyzerať, alebo bola na placi permanentne po opici) a Witherspoon bola úplne úžasná. Táto rola nadutej paničky jej sadla mimoriadne. Ale kde je tá skvelá krimi zápletka? Tá sa stráca v pointe akoby zo Zúfalých manželiek. Namiesto detektívky som dostal lekciu z toho, že muži zase môžu za všetko.

• 14.12.2017  19:07
    Ray (2004)

Chcel som zistiť, aký život to mal Ray Charles, a potom som sa nejak začal pri ňom nudiť. Dúfam, že aspoň on ho mal trochu živší, než bol natočený tento film

• 14.12.2017  19:05
    Da Vinciho démoni (TV seriál) (2013)

Da Vinci bol skvelá osobnosť, ale určite si radšej pozriem akýkoľve dokument, než tento nadmieru fiktívny seriál, príbeh čisto vymyslený, produkcia varila zo známych poznatkov a vymyslela si príbeh. Hlavne tam musí byť veľa sexu a Leonardo ako známy homoš tu obcuje pomaly s každou slúžkou. Historicky nulová hodnota, ale ako romanticko-dobrodružný snímok to obstojí.

• 14.12.2017  19:00
    Noční Show Jimmyho Fallona (TV pořad) (2009)

Super talk show, mimoriadne vtipná a nápaditá. Fallon je naozaj skvelý komik.

• 14.12.2017  18:59
    Občan Kane (1941)

Staré a legendárne, zaujímavé ale podľa mňa len pre dobového diváka. Hlavne toho, ktorý vedel, o kom je to natočené. Na nás môže snímok pôsobiť trochu vzdialene. Cítil som sa od neho trochu odtrhnutý. Nevidím v ňom nadčasovosť.

• 14.12.2017  18:57
    Čára (2017)

Maštalír v úlohe drsného pašeráka bol dosť v pohode a Hryc ako skorumpovaný policajt ešte viac. Film je vulgárnejší, čo nie je u slovenských filmov žiadna novinka, avšak tu to vzhľadom na tému až tak nevadilo. Možno len nahota starnúcej Fialovej. Jej afektované prsia už nikoho nezaujímajú.

• 14.12.2017  18:53

Ono je to maximálne zaujímavá téma – Filip IV. a jeho odstránenie templárov. Škoda, že herecky to tu silne viazne a všade musia spomínať fikciu o svätom gráli. Uvidíme, čo bude ďalej, ale zatiaľ len slabší priemer.

• 14.12.2017  18:51
    Kozy léčí (TV film) (2017)

Hlúpy názov, ale nakoniec decentne inscenačne natočené. Človek si tu môže tak trochu zamilovať český vidiek, hoci na pozadí vážnejšej témy.

• 14.12.2017  18:50
    Hledání královy hlavy (TV film) (2011)

Katastrofálny popis distribútora k tomuto dokumentu. Revolucionári asi ťažko boli zotnúť hlavu kráľa, ktorý už bol dve storočia pod zemou. V skutočnosti ju len ukradli alebo vyhodili z hrobky, veď to bola retardovaná lúza.

• 14.12.2017  18:45
    Plátno mistra Leonarda (TV film) (2009)

Toho Leonarda da Vinci už napchajú skoro všade, pomaly si začne človek myslieť, že snáď stvoril celú túto planétu. Inak ale suché dokumentárne spracovanie o najznámejšej látke na svete.

• 14.12.2017  18:43
    Tycho Brahe (TV film) (2012)

Trochu nudne, ale vedecky spracovaný dokument o tajomnej smrti Tycha de Brahe. Je tu vyvrátených hneď niekoľko verzií. Kým sa dostaneme k záveru avšak prechádzame cez hluché miesta. Najviac sa mi páčilo odoberanie fúzov z takmer 4 storočia mŕtvej tváre.

• 14.12.2017  18:41

Celý film je postavený na veľmi dobrých hercoch, výborná Vikander a podľa očakávania ešte lepší Waltz. I zápletka je dosť zaujímavá, hoci spočiatku sa môže zdať klišoidná. Celé je to ukončené dosť blbým záverom. Zdá sa, že to tvorcovia chceli nejako prekvapujúco vykrútiť, ale nevyšlo im to dobrým smerom. Tam sa ponúkalo hneď niekoľko dobrých možností, ale daná voľba konca vo mne nijako nezarezonovala.

• 4.12.2017  21:00
    Snílci (2003)

Som obdivovateľom Evy Green, ale tento film je umením len pre zarytých honičov. Ukáže tu totiž všetko, vrátane bobra, čo je pre neimpotentov celkom pekný pohľad, zmysel filmu mi však uniká. Propagácia perverznosti nemá žiadnu hodnotu a v tomto prípade je úplne samoúčelná. Natočené len preto, aby šokovalo.

• 4.12.2017  20:47
    Letní bouře (2004)

Keď sa stretnú dvaja rozpálení veslári, človek šípi vo vzduchu leto. Keď sa ale nasrdia a začnú sa letmými kýpeťmi „biť“ v dokazovaní si kto je väčší homoš, to už je letná búrka. Film so silnou pointou, kde posledný heterák ušiel pred stádom zvrhlíkov do lesa.

• 4.12.2017  20:37

Klub pohlavných chorôb a roztiahnutých análov na mňa fyzicky silne zapôsobil. Ani 30 kvapiek žalúdočných kvapiek od Dr. Maxa mi nepomohlo a anglické raňajky skončili v potrubí vedúcom do miestnej kanalizácie.

• 4.12.2017  18:19
    Dobrý časy (2017)

Každý tu oslavoval Pattinsona, thrillerova zápletka ma zaujala, no hovorím si, toto bude film môjho dňa. Mýlil som sa. Ako Pattinson v roli vysušeného, akoby vazelínou potretého sockára bol fakt dobrý, o tom sa nesporím. Film ale naozaj pripomína Drive, ktorý som tiež nejak nepobral. A ten záverečný twist ma vôbec nešokoval, vlastne som si ho ani nevšimol. Film ma nenudil, je to natočené tak, že ste v očakávaní ďalšej scény, ale málo z nich skončí naozaj zaujímavo a posunie to niekam ďalej.

• 4.12.2017  18:02
    Detroit (2017)

Policajná brutalita na černochoch a následná korupcia, zahladzovanie stôp, to je známa kapitola amerických dejín. Ale neviem, prečo o tom točiť film pomalý každý rok. Je to smutné, je nám ľúto, čo sa stalo, ale tento film je kinotrhákom a možným adeptom na oscary len pre černošské publikum. Neprináša nič nové. Na pozadí novej udalosti, ktorá ublížila rasovej menšine, sa tu zase tlačí nahor tá istá myšlienka – zlí belosi a utláčaní černosi. Játrenie starých rán ale nikomu nepomôže, je treba pozerať už viac dopredu.

• 4.12.2017  17:56
    Špína (2017)

Veľké sklamanie. Film je na rozdiel od opadového zvratku Všetko alebo nič ladený dramaticky a rieši vážnu tému. Avšak to spracovanie je amatérske a presne zapadá do kvality slovenskej tvorby. V prvom rade vulgárnosť. To už všetci slovenské herci vedia hrať len so scenárom, ktorý musí obsahovať zázračné slovíčka p..a, ko..t a je..ť? A to na všetkých miestach, ani tam, kde to vôbec nie je nutné? Toto nie je film z ulice (ako napr. Bratislavafilm). Scenár je v tomto filme najväčšou slabinou, a to je už čo pocedať, keďže herecké výkony prekoná i Pat a Mat. Jakab sa snaží byť úlisný vďaka mastným vlasom, to je asi tak všetko. Vôbec som si k nemu nevyvinul pocit odporu. Hlavná herečka je nejaká albínka, čo na konzervatóriu chodila poza školu. Inak sa jej obsadenie nedá vysvetliť. No a tie scény. Nosným pilierom mala byť scéna znásilnenia, ktorá bola tak odfláknutá, že to nemohlo nikoho zabolieť. Jakab na slečnu ľahol jak vrece zemiakov, tá sa ani moc nevzpierala a jej mamka sa na chodbe bavila so susedou, či bude pršať. Dôveryhodné jak reklama na Perwoll.

• 4.12.2017  17:41
    Bílá princezna (TV seriál) (2017)

Veľmi dobrý seriál s dobrým začiatkom a postupnou gradáciou deja až do úplného konca. Posledné dve časti boli mimoriadne dobré. Pre neznalcov doby je seriál veľmi priamočiary, človek sa v ňom nestráca. Herecky tu vyniká v zápornej roli stará Starková z Hier o tróny, hoci ani kráľ Henrich VII. vôbec nebol najhorší. Celé to je natočené v zmysle beletrie, je to viac menej fikcia založená na skutočnosti, na čo aj dicákov tvorcovia upozorňujú, preto tu nie nutné kritizovať za historickú nepotvrdenosť. Dejovo a dobou seriál veľmi dobre zapadá medzi ďalšie seriály z anglickej histórie. Kto sa chce niečomu priučiť, odporúčam pozrieť si seriály v nasledovnom poradí: Biela kráľovná, Biela princezná a potom pokojne Tudorovci.

• 1.12.2017  20:32

Wow to bol neuveriteľne napínavý thriller s brutálne nepredvídateľnou zápletkou. Herecké výkony tu predbieha i Alf. Ono sa tu niečo točí, ale nikto nevie o čom. Dokonca i režisér bol pri prvom vzhliadnutí prekvapený zo samého seba, čo svojimi náhodnými pokynmi pozliepal. No a scenár, ten je na úrovni leporela.

• 1.12.2017  20:23

Alfa, beta, gama, delta a tie ďalšie grécke pamrdské sesterstvá sú opätovne v akcii, aby tú našu mládež opäť zamestnali nebetyčnou stupiditou, pri ktorej i Paris Hilton vyzerá jak bioinžinier.

• 1.12.2017  20:17

Ďalšie politicky korektné dielko, ktoré chce prilákať na dávno vyvrátené teórie, že multi kulti je super a nie každý moslim je terorista. Aj preto sa tento film asi ocitne na výplatnej listine homoakademikov a bude do nebies chválený. Ono nebol celkom zlý, má svoje vtipné miesta, ale celkový dojem fádnosti u mňa prevyšuje. Navyše ten pakoš vôbec nevie hrať. Ale aspoň sme sa naučili, že Pakistan je jeden z najväčších vývozcov bavlny a betónu na svete. Doteraz som mal za to, že je v popredí len v ekonomickej migrácii.

• 1.12.2017  20:09

Toto je svätý grál najväčších úchylov. Každý, kto má rád znásilňovanie, sadizmus a žranie hovien, sa určite poteší. Jeden z najhnusnejších filmov histórie.

• 1.12.2017  20:00
    Stepfordské paničky (2004)

Pretože tvorcovia tvrdia, že je to komédia, potom po hodine a pol strávenej zmrazenou vizážou musím dať odpad. Okrem toho film úplne zbytočne umelo tlačí dopredu homoklády. Tak okato, že sa to začne protiviť aj teplošovi.

• 1.12.2017  19:52

Celkom vkusné, určite nie originálne, ale nedá sa povedať, že by nebavilo. Tá atmosféra kanadského vidieka plného redneckov sa veľmi hodila k celkovému príbehu. Mladá dvojica sympatická, zloduch rovnako výborný. Možno vycibrenejší scenár by snímok potiahol hodnotením vyššie. Ale ako priemerný thriller, kde neočakávate zázraky, určite obstojí.

• 1.12.2017  19:48

Nie je to moja šálka kávy, ale dielo si vážim a bolo tak obstojne zaujímavé. Dosť tomu dala historická atmosféra, kedy nevadia ani čiernobiele farby. Naopak, v úlohe smrti sa priam hodia. Bergman tu veľmi chytro zakomponoval nadčasové myšlienky – viera, poverčivosť, moc a strach, no aj sila života a to, že láska, ani šťastie nepotrebujú veľa. Hlavný herec hrajúci smrť bol absolútne dokonalý. Pre mnohých divákov môže byť film ale príliš filozofický.

• 1.12.2017  19:40

Horor založený na nejakých kyselinou poškodených ksichtoch, to nie je horor. Tvorcom ušla zásadná podstata tohto žánru, divák by sa mal báť. Krv už uvidíte i v nedeľnom dopoludňajšom seriály ako Čarodejnice. Herecky tu nemá kto vyskočiť, úroveň je asi taká, že to tu v pohode stíha zahrať i speváčka Fergie.

• 29.11.2017  11:44
    Zodiac (2007)

Bezpochyby jeden z najlepších Fincherovych filmov okorenený tajomstvom, ktoré nejde len tak ľahko rozuzliť. Je treba uznať, že je to film určený milovníkom kriminálok a toho pocitu, keď môžete aspoň trochu hádať páchateľa. Navyše keď sa zídu dvaja kvalitní herci ako Ruffalo a Gyllenhaal, je o super detektívku spolu s režisérsky nastavenou atmosférou postarané. Nie je to síce Sedem, je to investigatívnejšie, no rovnako inteligentné.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53