Arsenal83

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70
    • 22.9.2018  19:57
    Nenávist (2004)

Japonci to skrátka vedia. Toto je podarený horor, v ktorom dominuje vyladená hudba, efekty a nepríjemné zvuky. A to je v podstate základ toto filmového strachu. Chýbajúci silnejší dej je nahradený kvalitnými scénami a celý film je v podstate bez hluchých miest. Nuda tu nehrozí.

• 22.9.2018  18:35

Už prvá poviedka vám napovie, že tu je strašidelné len to, že vôbec mal niekto rozpočet na to, aby financoval vznik tohto antikinematografického diela. A keď tam tá krava stokrát za sebou povie Proti proudu, proti proudu, proti proudu... tak to buď okamžite vypnete alebo vám zhorí televízor.

• 22.9.2018  18:22
    Děti (2008)

Tento film je dobrá antikoncepcia, nebudete po ňom totiž chcieť mať deti. A nielen kvôli podstate tohto hnusného filmu, ale kvôli tomu neustálemu jačeniu, kričaniu, chaosu, no proste odpor. Ale inak film splnil svoju úlohu tiesnivosti.

• 22.9.2018  17:24

Na legendu to nikdy nebude mať, to bolo zjavné už pred rozhodnutím to natočiť. Moje očakávania sa naplnili, tento film nespĺňa nároky ani dobrého sci fi snímku. Predátor tu vyzerá ako lacná atrapa, nejaká nepotrebná figurína vytiahnutá zo starého šatníka. Samozrejme sa tu veľa strieľa, väčšinou do vzduchu. Naozaj nechápem, komu chýbalo ešte tento príbeh vyťahovať z hrobu.

• 22.9.2018  16:30
    Mandy - Kult pomsty (2018)

Toto bola snaha o artový horor alebo iný typ výkaloviny. Všetci herci tu pôsobili ako po halucinogénnych hubách. To tempo bolo tak vražedne pomalé, že som sa bál, že ak vykuknem z okna, už bude rok 2060.

• 22.9.2018  16:13

Ďalší z hollywoodskych nepodarkov s nálepkou "podľa skutočných udalostí". Teenager ako informátor FBI, s ktorým to nedopadne dobre. Ani fúzatý McConaughey to nezachránil, pretože ostal bez výnimočného hereckého výkonu. Atmosféru osemdesiatych rokov bolo cítiť, ale inak je to pseudogangsterka, kde sa dokopy toho veľa nestane.

• 22.9.2018  15:31
    Papillon (2017)

Pôvodná verzia je pridlhá, ale má charizmu McQueena. Táto verzia má stopáž lepšiu, ale charizmu tu nemá nikto.

• 22.9.2018  14:43
    Sestra (2018)

Trochu hororové sklamanie. Viac ma vystrašil aj pavúk, ktorého som počas filmu zbadal v rohu. Ľakačky len priemerné, paradoxne ma najviac bavila tá stredoveká hudba, akoby od skupiny Era. Prostredie bolo tiež vybraté znamenite. Ale keď už tieseň v Rumunsku, potom radšej toho Draculu. Mníška nie je strašidelná.

• 22.9.2018  12:31

Skutočný príbeh psa, ktorý pomáhal americkým vojakom v I. svetovej vojne. Jeden z mála, ktorý chcel životy skutočne zachraňovať a nie nezmyselne vraždiť. Film je pekne zanimovaný a prevedený tak, aby deti zaujal a pre dospelých je zaujímavou lekciou z histórie.

• 22.9.2018  11:07
    Pepa (2018)

Kde hrá Suchánek, tam nemôžeme čakať vážny film. Od začiatku do konca som v tomto filme hľadal nejakú peknú tvár, na nijakú som však nenarazil. Od detí, cez študákov až po učiteľky to tam vyzerá ako kásting na Slonieho muža.

• 22.9.2018  11:05
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Veľmi precenený film, ktorý stavia len na atmosfére (a chce sa podobať na True Detective) na úkor nejakej väčšej akcie, prekvapenia, proste to nemá drive. Verím, že v knihe to mohlo fungovať, v televízii je to inak. Polovicu časti čumíte na zjazvenú Amy Adams, ktorá sa sebapoškodzuje, mne je ale záhadou, ako to zvládla dokonca aj na chrbáte. Čumíte a nič sa nedeje, buď šoféruje, prechádza sa a keď už niekoho stretne, tak je tam len málo dialógov. A to super prekvapko v posledných 10 sekundách, to bol naozaj niekto prekvapený? V tej dedine plnej pošukov boli najviac podozrivé práve osoby, ktoré sa ukázali byť páchateľmi.

• 22.9.2018  10:01
    Nesmrtelný (2015)

Finále lahodiace duši diváka, musí to skončiť tak ako má, aby sa pamätalo na to, že jeeej to je ten film s happy endom. Inak okrem zaujímavého úvodu a samotnej sci fi myšlienky je uprostred samá vata okorenená o pár akčných slabučkých scén a snahy o malé dejové výkruty. Pomerne nepodarené, ale dojem nie je tak zlý.

• 20.9.2018  18:44
    Rommel (TV film) (2012)

TV film kombinujúci riedke dokumentárne scény s celkom kvalitne zobrazeným príbehom Rommela na konci jeho vojenskej kariéry. Táto postava i mnoho bočných boli zahrané pekne, dobrý výber hercov. Žiaľ samotný vodca bola len karikatúra. Jeho podobu pozná i Eskimák a oni na kástingu vyberú nejakého lomonosova, či čo to bolo za stvoru. To už mohli na postavu Hitlera kľudne vybrať černocha.

• 20.9.2018  11:39

Dosť solídna vojnová dráma, ktorá napriek večnej téme židovstva počas vojny túto tému zbytočne neopakuje, naopak prevedením v holandskom prostredí odboja je originálna. Carice van Houten už vtedy dokázala, prečo sa ju oplatí zobrať do Hier o tróny - nehanbí sa ukázať skutočne všetko. Filmu škodí len jedna vec, a to že hneď od začiatku je jasné, že hlavná hrdinka prežije.

• 20.9.2018  09:58

Ten popis k filmu je dramatickejší než film sám. Keď si chcem vychutnať horské prostredie alebo americkú divočinu a k tomu vidieť aj drámu a romantiku, tak určite siahnem po Legende o vášni, pretože tam je všetko. Tento film pochádza zo zhruba rovnakého obdobia, no je len odvarom bez nejakého deja. Pre vzrušujúcejší zážitok sa môžete dve hodiny radšej pozerať na akúkoľvek rieku.

• 20.9.2018  09:26

Kto má rád pohodový rodinný film, z ktorého budete mať dosť dobrý pocit, tak je na správnom mieste. V tomto filme to naozaj funguje. Má svoje myšlienky a pointy, no zároveň vôbec zbytočne emotívne netlačí, pričom tento príbeh si to priam žiada. Niekomu môže vadiť, že všetky postavy sú tu také sladučké, nie je tu nejaký vyslovený záporák, na druhej strane je toto podporené skvele vybranými hercami. Od detí až po Wilsona s Robertsovou do seba všetci perfektne zapadajú. Je to taká optimalistická verzia dnešného sveta a nezaškodí jej občas uveriť.

• 19.9.2018  18:27

Fanúšikovia dramatickej nudy si prídu na svoje. Nevýrazná herečka Alison Lohman predčila to celé, o čom tento film mal byť. A celý ten dej vyznieva tak, že nie je na ňom ani smietka pravdy, je strašne prehnaný. A filmu treba v prvom rade aj trochu veriť. Tu som uveril len pani Pfeifferovej, ktorá to zahrala dobre.

• 19.9.2018  17:32
    Chřestýši (TV film) (1999)

Anakonda s J. Lopez je proti tomu oscarové veľdielo. Herecké protivýkony prekonal už len nafukovací had.

• 19.9.2018  15:27

Poliaci sa opäť vytiahli a natočili túto utešenú gangsterku, ktorá napriek vyše dvom hodinám ani chvíľu nenudí. Je pravdou, že je dosť surová a mnohokrát človek musí odvrátiť zrak, hlavne pri finálnych scénach. Jediný problém som videl v postave policajtky a chůvy/pestúnky. Tie dve herečky sa často na seba podobali a mýlili ma. Režisér Vega je ale určite šéfom súčasných stredoeurópskych kriminálok a stojí za to pozrieť si celé jeho dielo.

• 19.9.2018  11:00
    Interpol (TV seriál) (2005)

Zaujímavý prienik do práce medzinárodnej polície. Sledovanie zločincov, odhaľovanie ich konania a pohnútok, výpovede zainteresovaných osôb. Dokument v tomto žánri na dosť obstojnej úrovni.

• 18.9.2018  18:42

Bláznivá a komedie? Ani jedno z toho.

• 18.9.2018  18:33

Na životopisný film trochu romanticky ladené, ale to nevadí, nejde o prepis života temného a jedného z najväčších hudobníkov všetkých čias. Nesedí samozrejme ani výzorom (okrem dlhých vlasov), ale sedí tým životom, tou slávou. Paganini bol doslova celebrita ako dnes nejaký Bieber, len na rozdiel od neho robil aj hudbu.

• 18.9.2018  16:18

Sci fi možno, horor vôbec, na také monštrá sa chodili pozerať ľudia v osemdesiatych rokoch. Statham je frajer, ale robia z neho už Chucka Norrisa, k čomu sa pridávajú nevydarené komediálne prvky. Keby tam ale on nehral, film ma hodnotenie do 30%.

• 18.9.2018  16:12

Zaujímavý film s myšlienkou, čo znamená pre človeka, keď náhle zistí, že svet v ktorom doteraz žil bol len fikciou. Nič šokujúce tu ale nečakajte, film sa snaží byť milým, pokojným, nenásilným. To je možno aj jeho chybou. Má dobré idey, ktoré nie sú zavŕšené niečim tvrdším, čo by ich podtrhlo. Veď koniec koncov hlavná postava bola väznená dlhé roky, hoci bez svojho vedomia, niekde v pivnici, no so svojím väzniteľom sa na koniec baví jak s kamošom. Tam bolo treba trochu viac pritlačiť. Takisto aj pri reakcii okolia na takého podivína. Lenže v danej komunite je od policajta po pedofila každý svätec.

• 18.9.2018  15:04
    Misfortune (2015)

Za viac ako 3 roky nemá film ani 10 hodnotení, pochopil som prečo. Kto ho uvidel, nemohol ho ohodnotiť, pretože sa doteraz neprebudil. Najakčnejšia scéna filmu je spomalený záber na pavúka.

• 18.9.2018  14:31

Zhovadilosť už svojím nápadom. Dve fakt škaredé panny, to je fakt prekvapenie že Angličanky, si natrhnú dvoch ešte škaredších panicov, prekvapenie zas Angličania, a chcú ich zabiť. Celá pointa uniká. Ani horor ani komédia. Čistá zbytočnosť. Jediný dôveryhodný tam bol Michael Socha, pretože fakt hral jak socha.

• 18.9.2018  13:56

Ako sorry, ale keď Nils Holgersson spred takmer 40 rokov bol farebnejší aj zábavnejší, tak to je už čo povedať. Asi tu došli animátorom farbičky, inak sa nedá vysvetliť tak bezkolórová rozprávka.

• 18.9.2018  13:36

Dôstojná rozlúčka Spaceyho s filmovým plátnom, hoci tu bol "len" za výraznejšiu vedľajšiu postavu a celé to šialenstvo so sťahovaním filmu z kín je totálne smiešne. Film je ďalším z radu filmoch o gambleroch, ktorí sa snažia zarobiť na burze, ničím výnimočným nevybočuje z radu, snáď len príbehom samotným, ktorý núti sa zamyslieť nad tým, prečo sa ľudia tak bezcieľne ženú za peniazmi, ako by ferrari alebo kokaín mal urobiť ich život šťastnejší. Ale tento presah nebol tak zábavný ako filmy z podobného súdka, napríklad Vlk z Wallstreet. Mladý Elgort je nádejným hercom.

• 18.9.2018  11:27

Pokus o romantickú komédiu ostal hlboko v štádiu pokus. Reeves sa na takto ladené komediálne roly veľmi nehodí. Uštipačný humor mám rád, no musí byť hlavne vtipný. Tu sa to nepodarilo. Ale Reeves si aspoň po dlhom čase pokecal s Ryderovou. Síce o ničom a trápne, ale dokonca aj pri sexe.

• 18.9.2018  10:56

Už po tisíci krát tá istá téma, ako študentka chce prefiknúť učiteľa a on debil nechce. No a samozrejme herci, ktorých nepozná ani google.

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70