Arsenal83

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 15.7.2018  15:44
    Euforie (2017)

Eufória je presný opak toho, čo pri tomto filme zažijete. Teda jedine, že by ste milovali smrteľné choroby a smrť. Vtedy to bude pre vás vzrušujúci zážitok. Pochmúrny príbeh je vycibrený silnými dialógmi a veľmi kvalitnými hereckými výkonmi oboch zúčastnených, ktoré naozaj vyzerali ako sestry. Dalo sa to pozrieť. Len nechápem, či všetci hodnotiaci videli tento film dosť dobre. Taký diskutér sochoking sa sťažuje, že vo filme ani raz nevidel postavu matky, ktorá je 5 rokov mrtvá...

• 14.7.2018  10:07
    Truchlivé dědictví (2004)

Pozerať sa ako Gordona pichá úchyl v jednom kuse do riti, to je len pre silné povahy. Chápem snahu o nejaké posolstvo, ale takou formou je to nepozerateľné. Hnusný film.

• 12.7.2018  18:33

Itaka, 1184 pred Kristom. Tak to bola teda sranda. Tvorcovia dali do mýtu normálne dátum, ako by sa to vážne stalo. Profesionálnejšie ale vyznie aj Hercules s Kevinom Sorbom natočeným pred 25 rokmi. Odyssea môže mať seriál s povedzme 40 časťami a tu natočili nezmysel na hoďku. Homér musel z toho v hrobe pre istotu druhý krát oslepnúť.

• 12.7.2018  16:43
    Kazišuci (2018)

Krásna vzorka katastrofálnych hercov, pričom u Cenu sa tento atribút ani nemôže spomínať, on nikdy nikde nehral. K tomu pridali najodpornejšie teenagerky ake len dokázali na prašivých amerických uliciach nájsť, a tak nech sa nikto nediví, keď sa mu obráti žalúdok už pri pohľade na plagát, ktorý ma akože lákať do kina. Infantilita je podkškrtnutá tým, že jedným z producentov je Seth Rogen a to je dement na pohľadanie.

• 12.7.2018  11:16
    Kincsem (2017)

Veľmi preceňované dielo, to len preto, že Maďari niečo natočili? Alebo asi, že je tu zatiaľ len 26 hodnotení. Nepekná herečka a príbeh o koňoch, to nemôže osloviť každého. Od Poliakov viem, že kone sú dobré akurát tak do klobás.

• 9.7.2018  16:08
    Volavka (2002)

Ja až s úžasom sledujem, koľko tých mega super amerických filmov má svoju predlohu vo východnej Ázii. Až je to smiešne. Jeden z mojich obľúbených filmov The Departed je takmer dokonalou kópiou tejto Volavky. Keby Scorsese okopíroval len príbeh, ešte by sa to nejak dalo, ale pozrite si Volavku a tu sú tie isté scény, dokonca tie isté dialógy. Samozrejme herci z Hong Kongu nedosahujú kvalít Nicholsona alebo DiCapria, hoci sú naozaj dosť dobrí a dokonca rozoznateľní, ale toto je fakt veľká vykrádačka, za ktorú si Scorsese nezaslúži žiadne uznanie. Film Na druhej strane bude vždy super, ale on ako režisér neurobil vôbec nič.

• 8.7.2018  16:58
    Ils (2006)

Nie je to horor par excellence, ale je šokujúci svojím rozuzlením, to je fakt na zamyslenie, ak je toto naozaj skutočná udalosť. Chválim výbornú kameru, občasne aj hudbu.

• 8.7.2018  12:51
    Hra o smrti (2002)

O tri triedy slabšie než Meno ruže, s ktorým sa tak často provnáva. Nemá to ani tú atmosféru, ani napätie. Okolo mysteriózna sa to ani neškrtlo a Cassel je zas len záporákom. A pritom herci boli dobrí, ale ja hodnotím film tak, ako som sa pri ňom bavil, a to za veľa nestálo.

• 7.7.2018  14:59

Nudnejšiu politickú "drámu" našinec nemôže zažiť, navyše 90% európskeho publika nebude mať ani páru, o čo tam vlastne ide. Bez wikipedie sa priemerný človek nepohne. Čiernobiela farba mala pravdepodobne priniesť efekt dokumentárnosti, ale priniesol skôr efekt spavej choroby.

• 7.7.2018  12:09
    Tresty smrti (1995)

Film sa sám od začiatku prezentuje ako jasný odporca trestov smrti, teda manipulatívne druhému názoru nedáva priestor. Ešte sa na začiatku snaží zahrať na city výrokom" Len sa pozrite do očí odsúdenému. Vôbec neberie do úvahy, že nejaké pedofilné hovädo, vrah detí ale iní masoví vrahovia nemajú čím spoločnosti už poslúžiť a bude "ekonomickejšie" ich normálne odpraviť z tohto sveta. Dokument ukazuje autentické zábery z popráv, ale len s tých, ktoré si vybrali. Z miest, kde sú ešte krutejšieho charakteru (poprava mečom, ukameňovanie), čo sa samozrejme s nejakou smrtiacou injekciou vo vyspelých civilizáciách nedá porovnať. Veľmi často ukazuje popravy z dôb vojny v Rusku, druhej svetovej vojny, v Číne, čo nie sú popravy občianskeho charakteru. Dnes, keď už v západnej civilizácii sú tresty smrti veľkou výnimkou, je tento dokument úplne zbytočný. Alebo si snáď tvorcovia nemysleli, že tým podnietia diskusiu napríklad v moslimských krajinách, kde je myslenie na úrovni kozojebcov z 6. storočia.

• 7.7.2018  11:59
    Unesení vetřelci (2014)

Neviem, prečo sa niekto po dvoch desaťročiach púšťa do kamerových filmov alá Blair Witch a myslí si, že tým uspeje. Príšerná hudba, hnusne ukričané herečky, to je jediná hrôza v tomto snímku, ktorý sa chce dokonca prezentovať za skutočný. Takýto film si sám natočím na mobil, hrozná úroveň.

• 7.7.2018  09:26
    V pasti (TV seriál) (2016)

Trošku prehodnotený seriál. Má sympatického hlavného vyšetrovateľa, ktorý pripomína typického Vikinga a má zaujímavú zasneženú atmosféru. Veď na Islande to ani nemôže byť inak. Chýba tu však nejaký väčší efekt na záver, niečo, čo prekvapí. Zaujímavé je, že podobne ako v Zločine sa tu väčšina vecí vyrieši už v predposlednej časti série a posledná je len taká dojazdová. A záver je prípravou na novú sériu, ktorá príde určite s novým prípadom. Nie som si ale istý, že ju potrebujem vidieť. Chýba tu poriadne kriminálne napätie.

• 6.7.2018  09:57

Výborná paródia na Bibliu, ale to asi nebol zámer. O Márii Magdaléne vieme celkovo veľký prd, tak sa do jej príbehu dá niečo len tak vymyslieť. Ale tu tvorcovia neboli ani toho schopné, pretože ústrednou postavou je tu opäť Kristus a Magdaléna ho zase len sprevádza, ako hlavná postava úplne zaniká. Phoenix je výborný herec, ale dať mu postavu Ježiša nebol dobrý výber. Hlavne keď sa pán režisér rozhodol prezentovať ho ako nejakého bezdomovca, kultúrnejšie vyzeral už aj Rasputin. No a samozrejme multikulti sračky so svätým Petrom a jeho bratom Ondrejom ako dvaja takmer mozambickí černosi, to už je priveľa aj pri najväčšom stave zfetovania. Nabudúce odporúčam, aby konečne natočili niečo o Mohamedovi a do jeho úlohy dali Žida s jarmulkou.

• 1.7.2018  13:21

Hnusne uplakaná Vikander, nedalo sa to pozerať. Tam, kde mali byť emócie nebolo nič, a tam kde mali byť len poskromne nabehla urevaná Vikander. Považoval som ju za dobrú herečku, ale ona toto hrá už v každom filme. Pokánie má podobnú tému, ale to je 5-hviezdičkový film, toto je odvar akejkoľvek vojnovej drámy.

• 1.7.2018  11:18
    The Escape (2017)

Príbeh je sondou do života jednej ženy na materskej dovolenke a Gemmu Arterton pre túto úlohu museli nechať niekoľko nocí nespať, pretože vyzerá fakt zúbožene. Má dve deti a sexuálne nevýkonného manžela, ktorý skoro každé ráno hodí na posteľ, odbaví sa a je po všetkom. Názov sám o sebe vypovedá o všetkom - je to film o žene, ktorá hľadá únik z tejto nudnej reality, chce sa sebarealizovať a hľadá pochopenie. Film hlavne pre ženy, ale so zaujímavým citlivým obsahom. Na zamyslenie.

• 1.7.2018  09:43

The Debt Collector, teda vymáhač dlhov. To mne zhruba pred pol rokom volali, že majú pre mňa atraktívnu ponuku práce, že ide o komunikatívnu formu starostlivosti o zákazníka. Asi po 3 minútach z nich vypadlo, že ide o lukratívnu pozíciu vymáhača pohľadávok, čo je naozaj veľmi príjemná a komunikatívna práca. V každom prípade ten telefonát ma obohatil viac ako táto paródia na film, ktorá nemusela vôbec vzniknúť. Nuda, bez vtipu, bez akcie a objaví sa tam len jedna kočka, aj to až tak v polovici.

• 30.6.2018  12:31
    Svědek proti mafii (TV film) (1998)

Skvelý doplnok k filnu Gotti určený hlavne tým, ktorí si chcú urobiť reálny a ucelenejší obraz o tom, ako fungovala v minulosti mafia. Film, ktorý poukazuje hlavne na to, že zrada existuje len tam, kde je na druhej strane dôvera.

• 30.6.2018  12:25

Na začiatok 90. rokov taká akceptovateľná klasika, ktorá neublíži, hoci každý vidí, že ten týpek je premachrovaný a anaboliká mu už stúpli do tej blbej hlavy. Ako retro spomienka sa to dá pozrieť.

• 30.6.2018  12:21

Talianska mafiánka, ktorá je niekde míle za americkými (v podstate tiež talianskymi) gangsterkami a v Európe zaostáva tento kúsok už aj za nejakými Francúzmi. Ide o skutočnú udalosť, ale miestami to vyznieva ako paródia. Mafiáni sa kryjú nejakými šatkami, čo si asi zakúpili na trhu od starých báb, prestrelky na úrovni našich hokejistov- nikdy netrafia.

• 30.6.2018  12:15
    Jak vznikla Země (TV seriál) (2009)

Z vedeckého hľadiska to je naozaj dobré, ale myslím, že mnohým laikom nemusí tento dokument veľa povedať, podľa mňa to pre bežného človeka nie je až tak pútavé.

• 30.6.2018  12:14

Skvelá komédia, naozajstná nefalšovaná britská groteska v časoch, keď mala najväčšiu kvalitu. Dnešnému človeku môžu niektoré triky pripadať spiatočnícky, ale na svoju dobu ide o fakt humor par excellence. Odkaz s českým dabingom: https://www.youtube.com/watch?v=2YwXsHrWezU

• 30.6.2018  12:10

Katastrofálne spracovanie, veď ten psychológ vyzerá sám jak závislák!

• 30.6.2018  12:02
    Môj príbeh (TV seriál) (2011)

Spracovanie vyznieva vo všetkej úcte k tvorcom tak trochu amatérsky, ale posolstvo je jasné. Sú to silné príbehy, problém vidím len v tom, že seriál chodil na najmenej sledovanom kanáli v zabudnutý čas, čiže ten odkaz videlo tak 0,01 percenta cieľovej populácie (viď aj počet hodnotení tu na csfd).

• 30.6.2018  12:00

Filmová filozofia s náboženským tónom, nikto nič iné ani neočakával. Možno je škoda, že nejde o životopisný film sv. Pavla, ktorý sa v takmer všetkých historických knihách uvádza ako jeden z top 10 najvplyvnejších ľudí všetkých čias. Na začiatku som bol trochu sklamaný, ale potom som zistil, že film nosí v sebe iný presah a myšlienky. Vidíme tu ukrývajúcu sa kresťanskú komunitu, ktorá je tiež len zložená z obyčajných ľudí a tiež sa len hádajú - jedni chcú bojovať a zabíjať nepriateľa, iní sa držia Kristovho posolstva o láske a odpúšťaní. A predstaviteľom tohto smeru je práve sv. Pavol. Ak by dnešná cirkev sa skladala len z ľudí ako on (a vzdala sa majetku), kresťanstvo by malo oveľa viac stúpencov.

• 30.6.2018  11:53
    120 BPM (2017)

Pre priaznivcov homosexuálnych explicitných scén je toto skutočné veľdielo, tí z toho určite budú mať 120 tepov za minútu!

• 30.6.2018  11:50
    Ghostland (2018)

Ten Laugier má sklon k pošahaným dielam a tento nie je výnimkou. Pritom film nebol až tak zlý, postavy, ktoré mali naháňať strach, svoju úlohu splnili. Hudba bola tiež výborná. Ale tá uječená ženská mi neskutočne liezla na nervy. Ide o naozaj hysterický horor.

• 30.6.2018  11:48
    Blackmail (2018)

Je zaujímavé ako tí Indovia pravidelne skáču z pandžábštiny do angličtiny, je tu teda istý prínos pre nadšencov lingvistiky. Ale filmovo tu máme 140 prehnaných minút, no príbeh je celkom slušný o predajcovi hajzel papiera, ktorého podvedie manželka.

• 30.6.2018  11:43

Keby to bolo natočené dnes, tak to má tak maximálne 50 percent, pripomína to trochu lacnejšiu romantickú komédiu. No ale ten duch dávnych časov, gentlemanov a žien, ktoré boli dámami (aspoň na plátne), to už dnes nikde nenájdeme.

• 30.6.2018  11:41

Tu stojí za spomenutie naozaj len to, že Fanning môže byť do budúcna herečka, s ktorou treba počítať. Ale inak je to film pre fandov takého anglického vidieckeho štýlu spred 200 rokov. Nehovoriac o tom, že s životopisom reálnej spisovateľky to nemá až tak veľa spoločné a vlastne jej predstaviteľka sa na ňu ani trochu nepodobá. Skutočná Mary Shelley vyzerala dosť vybledlo až mŕtvo: https://en.wikipedia.org/wiki/File:RothwellMaryShelley.jpg

• 30.6.2018  11:34

Kresťanstvo mi v tomto filme nevadilo. Vadilo mi len že hlavný predstaviteľ hrá vlastne samého seba, nie je to teda herec, čo je ešte v poriadku. Ale prečo hrá tridsiatnik maturanta to mi ťažko niekto vysvetlí.

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66