Arsenal83

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79
    • 16.1.2019  09:41
    Jan Palach (2018)

Oslavovať psychopata je drbnuté na hlavu. Netvárte sa, ako je normálne sa upáliť a hlavne pre politiku, to nikto neurobí, len nemocný človek! Ako by tým šlo niečo zmeniť. Palach bol idiot. Kto ho obdivuje, nech sa ide upáliť teraz sám, ja ho môžem len ľutovať.

• 15.1.2019  19:40
    Brexit (TV film) (2019)

V skrátenej forme sme videli pozadie tej lživej kampane, ktorá viedla k jednému z najstupídnejšiemu rozhodnutiu oviec v dejinách. Zástancovia kampane Remain sa rozhodli útočiť na rozum voliča, zástancovia Leave zas na city a to je iste lepšia taktika, keďže väčšina ovcí rozum nemá. Ako Ricky Gervais vo famóznom vystúpení Humanity krásne vysvetlil: "Politici sa rozhodli alibisticky ponechať rozhodnutie na priemerného voliča. Do prdele, viete ako tupý je priemerný volič? Veď ešte stále máme na bielidle napísané nálepku, že Nepiť! Navrhujem, aby sme tú nálepku na dva roky odstránili. A potom usporiadajme referendum!"

• 15.1.2019  17:30
    Hudba ticha (2017)

Operu priam neznášam, ale Bocelliho obdivujem. Veľká úcta a dokonca ani tá hudba a spev nebol pre moje uši otravný.

• 15.1.2019  16:58

Už len spôsob, akým to vzniklo je famózny a úctyhodný. Veľká pocta pre mňa určite jednému z top 3 najväčších maliarov všetkých čias. Duševne mimo, ale v hlave génius. Tak to väčšinou s nimi býva. Hoci Van Gogh mal psychické problémy, tu na fóre sa nachádzajú mentálne podprahoví jedinci. Taký užívateľ kaposlav tvrdí, že je to film o "machľošovi", čiže asi má svojich favoritov, keďže na profile sa mu hrdí Stalin, Mussolini a Hitler. Každé hodnotenie pod 3 hviezdy je urážka pravého umenia.

• 15.1.2019  16:48
    Holka na stěhování (TV film) (2017)

Prima Max samozrejme nie je Netflix, takže sme tu našli len obyčajný nenáročný romantický príbeh, kde sa Ambyr Childer naozaj veľmi podobá na Reese Witherspoon a hlavný hrdina mal občas hlas, ako by robil upútavku na Gay Pride.

• 15.1.2019  13:36
    Bounty (1984)

Tak to je skvelá reklama na Tahiti. Predpokladám, že stále sa tam oplatí stroskotať. Hopkins ešte pred nadobudnutím super slávy s mimoriadnym výkonom, sympatický mladý Gibson a exotické dievčatá, to všetko je určite lákavé. Škoda, že tam dali i tú vzburu na lodi ktorá je hlavným pilierom filmu. Mohli to všetko nechať an tom ostrove. Za nešťastné považujem, že kapitán je vlastne záporákom, hoci mal v skutočnosti pravdu.

• 15.1.2019  12:25
    Pátrání (2018)

Tématicky to nie je zlé, ale tá forma, uf, tak neviem, ale pozerať sa celý film ako by na Skype, to sa mi vôbec nepáčilo. Viem, že je to moderné, ale to neznamená automaticky kvalitné. Je tu istý prínos. Poukázanie na to, čo všetko nechávame na nete, aké stopy. Súkromné firmy ako google vedia všetko o našom pohybe, vie to aj tá krabička, čo nosíme vo vrecku. Je to na zamyslenie, ja zatiaľ ale paranoju nepociťujem. Veď to by sme už potom museli prestať aj platiť kartou, aj to patrí súkromnej spoločnosti. Zatiaľ je to systém mňa výhodný, sociálne siete využívam čo najmenej a veľkého brata mám v anále.

• 15.1.2019  11:19
    Terapie (TV seriál) (2011)

To je neznesiteľné, Pauhofová jedine čo dokáže je ukazovať nahotu a keď ju neukáže tak len kecá o sexe. Nechápem, prečo sa nechala zaškatuľkovať do role prostej kurvičky. I tu už v prvú časť kecá celý čas len o tom, ako nedala jednému sráčovi na hajzloch, aby nepodviedla priateľa, ale nakoniec mu aspoň vyhonila... Strašne trápne.

• 15.1.2019  10:59
    Sekretářka (2002)

Uchylárna zhruba na úrovni 50 odtieňov smradu, ale s ozrutnými hercami, ktorí nemajú nič na robote len masturbovať a potom ešte plácať sa po zadku. Pointa nula, herecké výkony nula a mládež, ktorá by v tom hľadala nejaké sexuálne vzrušenie, upozorňujem, že pri pohľade na Maggie Gyllenhaal hrozí hnitie vtáka a totálny kolaps rozmnožovacej sústavy.

• 15.1.2019  10:51
    V temnotě (2011)

Čo z toho, že je to podľa skutočnej udalosti, keď tá forma, spracovanie sú tak nudné, nezáživné. A do filmu ešte vybrali nahnusnejšie poľské herečky v histórii. Nevadí, ale pani režisérka by si mala pozrieť napríklad Musíme si pomáhať a tam by zistila, že niekedy je menej viac. Komornejšia atmosféra českého skvostu predbieha tento odšťavený poľský sortiment o sedemmíľové boty.

• 14.1.2019  17:40

Road movie o dôchodcoch na liekoch? To neznie ako pozvánka na komédiu storočia. A za bruchá sa skutočne chytať nebudeme. Za úctu k hercom povinné dve hviezdy.

• 14.1.2019  16:42

Pohodová komédia, ktorá ide štýlom víťazstva na oboch stranách. Je vtipná pre oba tábory. Homosexuálov nijako neuráža a na druhej strane tu nevidíme zbytočnú homopropagandu. Sympatické postavy, trocha romantiky, úplná pohoda.

• 14.1.2019  15:17
    Borg/McEnroe (2017)

Určite si radšej pozriem športový film než politickú drámu, ja tým zlodejom hore nejak nerozumiem. Tento je zaujímavou sondou do zápolenia dvoch legiend, každá z nich tak veľmi povahovo odlišná. Poverčivý kľuďas Borg je zaiste sympatickejší než búrlivák McEnroe, na druhej strane herecky je McEnroe náročnejší a LaBeouf ho dáva ľavou zadnou. Inak neviem ako mohol kedy tomu McEnroevi vôbec niekto fandiť, bol to iný psychopat. Filmu chýba trochu tá šťava zápolenia, veľa času sa orientuje na Borgovu minulosť, chýba tomu drive.

• 14.1.2019  14:28
    Řekni, kdo tě zabil (TV seriál) (2007)

Toto nebola moja šálka kávy. Všetko sa snaží byť také vtipné, čarovné, farebné a Anna Friel sa snaží vyzerať o 15 rokov mladšie, ale nejde jej to. Ten večný komentár v každej časti je otravný, to už sa vyplatí rovno prečítať si knihu.

• 14.1.2019  14:26

Film na zamyslenie s ťažkou psychológiou. Kto mal tie míny odstrániť, ak nie Nemci, ktorí ich tam sani nakládli? Na druhej strane tí mladí chlapci na konci vojny už veľmi za Hitlera bojovať asi nechceli. Ale údel si nevyberá. Je pekné, že Dáni dali takúto sondu do svojej minulosti na plátno. I my máme svoju minulosť s vysťahovaním Nemcov a tiež to nebolo milá udalosť, ale mohlo sa diať niečo iné? Bola tu uvedená jedna správna poznámka: Snáď si niekto nemyslel, že sa odpíska koniec vojny a teraz budeme všetci na seba odrazu dobrí. Odpúšťať a hlavne tak rýchlo je veľmi ťažké. Hlavne keď mnoho Hitlerov pobehovalo aj na strane víťazov. V niektorých momentoch veľmi silný film.

• 14.1.2019  12:52
    Gang Story (2011)

O Lyone som zatiaľ vedel len, že tam hrá sympatický klub Olympique a sú tam krásne historické pamiatky. Ani na um my nezišlo, že tam pred polstoročím vyčíňal cigánsky gang. Ale aspoň vidno, v čom je to etnikum silné. Gangsterské filmy mám ale rád bez ohľadu na farbu pleti či predispozíii byť kriminálnikom. Z toho francúzskeho prostredia sa nič nevyrovná Casselovi a jeho Verejnému nepriateľovi. Tento sa mu formou ani nepriblížil.

• 14.1.2019  12:20
    25. hodina (2002)

Nortonov "politický" dialóg sám so sebou v zrkadle je vrcholom tohto filmu a jediným momentom plných skvelých myšlienok. Celkový príbeh a pointa? Naozaj nič moc. Namiesto nejakého strhujúceho finále sme dostali nejakú polovičatý romantický koniec bez prekvapenia. Film je vlastne len rozlúčkou so slobodou, neobsahuje takmer nič thrillerové, čo by diváka pripútalo k stoličke. Ani na druhýkrát som nezískal u tohto filmu pocit veľkoleposti.

• 13.1.2019  17:09
    Serenity (2005)

Žáner sci-fi a názov filmu je odvodený od slova srať. Fakt som sa mal na to vysrať.

• 13.1.2019  16:58
    Kon-Tiki (2012)

Pár dokumentárnych záberov bolo to najlepšie, čo film ponúkol. Príbeh o dobrodružstve pár Škandinávcov, ktorí mali to šťastie vidieť teplé more. Príbeh Heyerdahla nie je žiadnym strhujúcim zážitkom, hoci nie je bez zaujímavosti, že on sám sa v detstve dvakrát takmer utopil a vodu nenávidel. Za zmienku stojí okrem ukrutne dlhých scén na mori, kde sa takmer nič nedeje, občasný útok žraloka. A potom je zaujímavé sa zamyslieť, že sa na takej primitívnej plti, vyslovene bárke z dreva a bezdostatočných zásob podarilo preplávať takéto oblasti. Ale film sám o sebe aj s nomináciou na oscara, tak to je veľmi pritiahnuté za vlasy.

• 13.1.2019  11:46
    Ronin (1998)

Výborný herci, ale slabý scenár. Obyčajný akčňák bez nápadu, v ktorom keby nehrali tak známe tváre, tak to ani nedopozeráte. Už si ani nepamätám film, kde by De Niro nemal búchačku v ruke. Automobilové naháňačky ma tie nebavili, na to tu máme Semira Gerkana.

• 13.1.2019  11:24
    C.B. Strike (TV seriál) (2017)

Celkom zaujímavé, ani nie prípadom, vyšetrovaním, ale tým, že beznohý detektív, to sa len tak nevidí. V každom prípade ale natočiť 2-3 časti za rok sa mi zdá nejak málo, to sa vôbec oplatí?

• 13.1.2019  11:18
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

Zaujímavý, originálny, netradičný seriál, ale nerozplývam sa nad ním. Rozplývam sa len nad jeho úžasnou hudbou, ktorou Max Richter nielen navodil úžasnú atmosféru, ale dokázal v podstate urobiť jeden z najlepších hudobných podkladov pre seriál vôbec. Ale čo ten zvyšok. Prvá séria veľmi dobre a začiatok tretej ešte ujde. Ďalej sa len točíme okolo jednotlivých situácií, je tu veľmi veľa zbytočných momentov, dokonca aj celých častí. To všetko vyústi v málo presvedčivé finále, ale aspoň to ukončili. Herecky Thereoux naozaj dobre.

• 13.1.2019  10:56

Ťažko určiť, kto bol hrôzostrašnejší - či to kúzelné dievčatko s vizážou nedorobenca alebo Indián s aprobáciou alkoholika. Každopádne tá bábika bez mozgu bola sympatickejšia než oni dvaja dokopy.

• 11.1.2019  17:28

Ta hnusná otravná baba je súca na odstrelenie. Zvyšné "výkony" spolu s prázdnym príbehom sú dokopy za jednu hviezdu s prižmúrením oka.

• 11.1.2019  17:05
    Cela (2000)

Dosť uchylárna s podivným vizuálom a jedným plusom, že máme dôkaz, ako sa Jennifer ani po 20 rokoch takmer nemenila a herecky to bolo vždy poslabšie. Dobrá otázka však je, či ten režisér sám nie je trochu úchyl také veci točiť. Ale čim viac úchyl, tým viac pseudoumelec, ktorému podobné individuá tlieskajú, čiže sa nečudujme, kto kde po svete zarobí na takých filmoch peniaze. Stačí ovce, čo sa radi pozerajú na akože art, ale vo vnútri sú skrytými perverzákmi a sadistami, takže onanujú nie nad Lopezovou, ale nad tým vrahom. Kriminálna vložka sa ale celkom dala, pripomína trochu Sedem, ale naozaj len trochu.

• 11.1.2019  16:18
    Silent Hill (2006)

Sean Bean je sympaťák, ale mal by ostať výlučne v historických veciach, brada a meč to mu sedí oveľa viac. Ďalším poučením tu je, že fízli sú tupí všade. Prvá hodinka celkom ok, máme tu odpudivé stvorenia, hnusné záchody, mŕtvolku a ostnaté drôty. Následne sa to ale presunie aj do záchodovej pointy, takže celkový dojem nič moc.

• 11.1.2019  15:18
    Na odstřel (2009)

Dvaja hlavní herci, z ktorých len jeden vie hrať. Nevadí, pobavilo ma to aj tak. Kriminálna linka je lepšia, ako tá novinárska, ale aspoň sa dozvedáme, že tie médiá sú všade kúpené, propagandistické a hlavne lživé. Preto doteraz platí výrok jedného žurnalistu Johna Swintona spred viac ako 100 rokov!: "V súčasnej dobe neexistuje taká vec, ako je nezávislá tlač. Viete to rovnako dobre, ako ja. Nie je medzi vami ani jeden novinár, ktorý by sa odvážil úprimne vyjadriť svoj vlastný názor. Viete vopred, že keby ste to urobili, nikdy by sa to neobjavilo v tlači. Som týždenne platený za to, že svoj úprimný názor nezverejňujem v novinách, pre ktoré pracujem. Vy ostatní ste platení za rovnakú vec, a kto z vás by bol tak pochabý, aby napísal svoj úprimný názor, čoskoro by sa ocitol na ulici a hľadal by si iné zamestnanie. Keby som dovolil, aby sa v jednom čísle mojich novín objavil môj poctivý názor, do dvadsiatichštyroch hodín by som prišiel o miesto. Prácou žurnalistov je zabíjať pravdu; nehanebne klamať; prekrúcať pravdu; hanobiť; plaziť sa pri nohách mamonu a predávať svoju vlasť a rasu za svoj každodenný chlieb. Vy aj ja vieme, že veriť v nezávislosť tlače je bláznovstvo. Sme nástrojmi a vazalmi bohatých mužov za scénou. Sme skákajúci tajtrlíci, oni ťahajú za drôtiky a my tancujeme. Naše talenty, naše možnosti a celé naše životy sú vlastníctvom týchto mužov. Sme intelektuálne prostitútky. "

• 11.1.2019  14:42

Takéto filmy ma vždy dostávajú myšlienkou, že človek sa do blázinca môže dostať len tak náhodou a potom už ťažko niekoho presvedčíte, že ste normálny. Čím viac presviedčate, tým dôkladnejšiu lobotómiu na vás pripravia. Tento filmík prináša aj niečo najviac, záhadný príbeh, ktorý vás mätie, strácate sa, aby sa na konci pekne vyriešilo. Príjemná záležitosť pre premýšľavcov. Od hercov sme videli to, čo mali za povinnosť: psie oči aj chlapčenskú hruď.

• 11.1.2019  13:07
    Odvlečen (2007)

Keď človek počuje arabský jazyk, hneď sa cíti bezpečnejšie. Hlavne Alah akbar je božská hymna do uší, môj obľúbený song na Spotify. Toto mierumilovné posolstvo, ktoré šíria bratia z krajín, kde je povolené súložiť s ovcami a kameňovať ženu, pretože jej vykuklo oko spod kapucne, by sme si mali vziať za vzor. Ale ak si chcete pozrieť niečo s terorizmom a Američanmi, určite radšej seriál Homeland. V tomto filmíku totiž len pospájali super herecké tváre, primiešali pár pričmudencov a ideme na to. Namiesto akčnej drámy to je skôr politický pokec a to nemá nikto rád.

• 11.1.2019  12:40

Sledovať opitých námorníkov v tak nezáživnom filme vám prinesie poznanie, že niet sa čo čudovať, prečo tým morským vlkom tak drbalo. Všade vidieť len nekonečné more, občas vám takmer život zoberie búrka a keď už konečne uvidíte aj nejakú inú loď, tak na vás vystrelí z kanóna. V takých podmienkach je jasné, že sa chcete len ožrať a homosexualizovať. Ale napriek tomu ľudstvo musí byť námorníkom vďačné - úspešne rozšírili po svete všelijaké choroby a do Anglicka, a už žiaľ aj k nám, priniesli módu tetovania, že sa tam s modrou machuľou na nohe rodia už deti.

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79