Arsenal83

Velká Británie

<< předchozí 1 2 3 4 43 85 126 168
    • 8.5.2021  14:46
    Separation (2021)

Rupert Friend už nestihol osláviť rozvod s Mamie Gummer, pretože mu na telefóne zomrela, na čo sa mu začínajú zjavovať podivné tvory s prehnutými chrbticami, proste niečo na spôsob našich politikov. To by sa ešte dalo vydržať, no k problémom sa pridá aj mŕtva žena, ktorá ho neprestáva otravovať ani po smrti. Potom si do baráku nasťahuje chůvičku, ktorá už podľa ksichtu nebude celkom normálna. A tak si tam žijú. Ohybné tvory, mŕtva žena, psycho chůva, Rupert a jeho dcéra. Následne sledujete horor, no stále čakáte na strach. A čakáte. A ten nikdy nepríde, až sa divíte, či je to vedľajší účinok vakcinácie alebo tam naozaj nič strašidelné nebolo. Našťastie nie som očkovaný a tak môžem potvrdiť - nie tento horor nenesie so sebou ani štipku hrôzy.

• 8.5.2021  13:06
    Percy (2020)

Percy alebo skôr Percy vs Goliath je o boji farmára, ktorý sa ide súdiť s obrovskou korporáciou Monsanto, ktorá svojimi geneticky modifikovanými organizmami zasahujú do jeho plodín. Film je skutočným príbehom s témou, ktorá zaujíma málokoho z nás a pritom je tak dôležitá. Geneticky modifikované plodiny a pesticídy spôsobujú rakovinu, to je fakt. Dnes sa už o tom široko vie, no v roku 1998 to bola ešte málo známy fakt. Preto boj malého muža proti biliónovému biznisu je skutočne obdivuhodným činom a v tomto spracovaní v osobe Walkena aj perfektne zahraný. Film nie je z hľadiska tempa žiadnym rýchlikom, ale ten boj s chamtivosťou istých nadnárodných spoločností je zobrazený veľmi dobre. Svojim posolstvom pripomína Erin Brockovich, ale tá bola svojou pútavosťou o triedu vyššie. Chýba trochu viac emócií.

• 8.5.2021  12:14

Súhlas s užívateľom Johnny.ARN. Keď sa točil osemdesiatkový muzikálový film v roku 1983 tak to chápem, ale prečo ho točíme v roku 2020? A prečo s takými amatérmi? Ale inak, ak má byť Jessica Rothe zaujímavá holka z údolí, tak ja ostanem radšej v horách.

• 7.5.2021  14:47
    Hillborg & Dohnal: Music in motion (studentský film) (2016)

Užívateľ patrikus píše, že to je jeden z najlepších hudobných dokumentov, aké za dlhú dobu videl... Tak neviem. Buď je spoluautorom dokumentu alebo už žiadny iný dokument v posledných rokoch nevidel. Dúfam v to prvé. https://dokumenty.tv/hudba-v-pohybu-dokument/

• 7.5.2021  14:02

Tvorcovia dokumentu si mohli rovno objednať spevokol, ktorý mal za úlohu len velebiť mená Marlene a Greta, pretože toľko ód na ženskú krásu za 45 minút sa len tak nevidí. Ja som tú krásu márne hľadal. Aj keď uznávam, že Greta Garbo bola ďaleko krajšia než je dnes Greta Thumberg. Každopádne dobrý prierez kariérami oboch: https://dokumenty.tv/marlene-a-greta-andel-a-bohyne-dokument/

• 7.5.2021  13:23
    Monday (2020)

Afektované opité herectvo. A opité asi skutočne, pretože to nevyzeralo na herecký výkon, to vyzeralo, že tí nájomní herci sú skutočne pod obraz a niekto len postavil pred nich kameru. Aby to bolo cool, v každom dialógu sa musí vyskytnúť fuck vo všetkých obmenách, hlavne z úst žien, inak by to nebolo tak super tvrďácke. Pre spestrenie sa títo ľudia ukážu v plnej nahote, problém však je, že ich nahých vidieť vôbec nechcete. Jedine, že by ste boli obdivovateľom ľudského skeletu s blonďavou parochňou.

• 7.5.2021  11:07
    Enrico Piaggio - Vespa (TV film) (2019)

Príbeh staršieho podnikateľa, ktorý sa ocitá v nehostinnej situácií, no všetko sa na dobré obráti a ešte si aj mladú ženskú zoženie. Márne by sme vo filme hľadali výnimočnosť alebo nejako sa ho snažili odlíšiť od klasických romantických filmov pre domáce paničky. Film má však hodnotu v tom, že odhaľuje z života Piaggia viac než anglická wikipedia. Inak je skôr ale zameraný na jeho ľúbostný život než život ako taký.

• 7.5.2021  09:28

Sovietske sci-fi o tom, ako boľševici odlietajú na Mars, aby tam rozšírili revolúciu a oslobodili marťanských pracujúcich od kapitalizmu. To už fakt nech radšej prídu Marťania na Zem.

• 7.5.2021  08:46
    Na vlastní nohy (TV seriál) (2018)

• 6.5.2021  19:23

Ľudia so zlomenou chrbticou sa klaňajú dalajlámovi, ale netreba zabúdať na to, že tá údajne "země zaslíbená", akože Tibet, zrušil otroctvo v roku 1959 ako posledná krajina na svete a taká malá poznámka - 90% tibetského obyvateľstva boli otrokmi alebo nevoľníkmi. Proste diktatúra jak vyšitá. Tým samozrejme nijako neospravedlňujem komunistickú Čínu, poviem pravdu: ja rozdiel medzi Číňanom a Tibeťanom nevidím...

• 6.5.2021  17:00
    Zázračná mláďata (TV seriál) (2011)

Niečo o zvieratkách tak trochu v ľahkom niekedy až humornom štýle: https://dokumenty.tv/zazracna-mladata-komplet-1-5-dokument/

• 6.5.2021  16:06
    Hotel Anny Sacherové (TV film) (2016)

Páči sa mi, keď dávajú do popredia, že toto je príbeh silnej a nezávislej ženy a hneď na to tú emancipáciu priklincujú slovami: stávkovala na dostihy a fajčila cigára. To je veru úžasný pokrok, normálne že nasledovania hodné. Niektorí šialenci ale ešte aj toto tvrdenie odmietajú a normálne mi spadla sánka, keď tu istý jedinec tvrdí, že nadobudol pocit, ako by dokument financovali neonacisti, pretože skrytou formou ukazuje, ako bohatí boli Židia a akí chudobný bol pracujúci ľud. Tak to ma podrž, hovoriť pravdu je dnes vraj nacizmus.

• 6.5.2021  14:38

V živote som urobil len jeden a pol salta. Prvé na základke, ale za pomoci telocvikára, a o to druhé som sa pokúsil vo veku blízkemu dospelosti, avšak skončilo to zaborením kečky do trávy. Našťastie bez deformácie tvárovej časti. Aj preto mám rešpekt voči akémukoľvek saltu, vrátane Salta Angel, ktorý sme mali možnosť vidieť v krásne ladenom dokumente, z ktorého priam sála adrenalín: https://dokumenty.tv/salto-je-kral-dokument/

• 6.5.2021  12:12

• 6.5.2021  11:28
    Happily (2021)

Skoro hodinu vie film veľmi dobre udržať divákovu pozornosť, ktorý je očakávaní, čo z toho povstane. Smerom ku koncu sa však už len bezmocne prizerá tomu, akú malú dávku fantázie predviedli tvorcovia tohto počinu. Pointu v podstate nechali len tak ležať, vysvetlenie neprišlo skoro žiadne. Ak toto malo byť zámerom, tak potom režisér naozaj trpí akútnym nedostatkom predstavivosti. Aspoň však že to bolo genderovo, rasovo, farebne i sexuálne vyvážené, to je vraj dnes podstatné, nie to, či natočíte dobrý film.

• 6.5.2021  09:50

Nenápadná, možno až zabudnutá dráma s malými prvkami komédie. Vidieť za jedným výčapným pultom pánov Sováka a Menšíka, to je pohladenie na duši pre každého fanúšika filmových kotúčov, hoci tu nehrali hlavnú rolu. Avšak očakával som viac. Téma alkoholizmu je samozrejme storočia stará a zdá sa, že ťažko riešiteľná. Film mi neposkytol nič hlbšie, ukázal mi len asi tucet alkoholikov (inak alkáčov je v tomto filme skoro viac ako triezvych) ale neukázal mi, prečo chlastajú, aké sú pohnútky, nikto predsa nechlastá v takých objemoch len tak. Film je dobrý len ako memento.

• 5.5.2021  19:07
    Největší lži historie (TV seriál) (2017)

Nech sa autori projektu nehnevajú, ale pre nich sa história začína 20. storočím a väčšina z tých 15 prípadov je vykladaných vyslovene nepútavo. Sú tu "fakty", ktoré skoro nikoho nezaujímajú a k tomu sa pridáva komentár uspávača hadov. Hodnotenie je tu síce vysoko nad 80%, ale to zrejme bude malým počtom hodnotení. Ako naozaj, keď mi niekto povie najväčšie lži histórie, okamžite prechádzam mysľou od staroveku, cez stredovek a novovek až po súčasnosť. Lenže tu sa v 15 častiach objavia historické osobnosti rangu Monica Lewinská či Lance Armstrong...

• 5.5.2021  18:58
    Baštrng (TV seriál) (2016)

Je to celkom zaujímavá forma. Ale skôr forma ako upozorniť na samého seba než na to dielo samotné. Na druhej strane treba uznať, že sa projekt stal dosť populárnym a možno aj niečo naučil. Ostávam neutrálny. Ak však niekto vďaka tomu zmaturoval, potom sa naše maturity posunuli o celú priepasť dolu.

• 5.5.2021  18:56
    Britain in Color (TV seriál) (2019)

Každý, kto bol v Británii môže len potvrdiť - ten ostrov už dávno vo farbe je a že tých farieb je naozaj pestro. Na uliciach Londýna sa to hemží od farby africkej, pakistánsko-indickej až po ázijskú žltú a nie je núdza ani o bielu s prízvukom "Co Pan prosze? Tento dokument je prekvapujúco o inom. Farebne nám ukazuje napríklad nástup Alžbety II., ktorá už 68 rokov nie a nie zísť z britských bankoviek. Ale veľmi dobre rieši celkovo dejiny Británie 20. storočia a to úchvatným spôsobom. Pretože ta kolorizácia robí z neho dielo, ktorého sa chcete dotknúť. Vidieť chudého Churchilla z roku 1915 v čase keď to pokašľal z Gallipoli je zážitok.

• 5.5.2021  18:54

Suverénne najnudnejší príbeh z v podstate seriálu Netflix o kriminálnych prípadoch, ktorý prinesie len informáciu, že tam , kde sa bežne vraždí zomrelo dievča. Dievča, ktorá sa sama nechala obklopiť problémami. Neviem prečo mám ľutovať dílerku a jej matku. Kto si koleduje o problémy...

• 5.5.2021  14:30

O budapešťskom podraze sa hovorí aj v Bruseli a Orbán sa len z diaľky smeje, ale nie o tomto bol tento film. Najväčší vtip je ozvena slova kokot v kostole a potom záber na Miazgovcov. Sú tu síce situácie, kde sa na hlúposti zainteresovaných dá pobaviť, ale dejovo nemá táto komédia žiadne eskapády, ktoré by diváka udržali v pozornosti a takzvané hlášky sú brzdené prechodom z komediálneho žánru na kvázi až dramatický. Potenciál tu bol, ale ostalo to v priemernej rovine.

• 5.5.2021  13:02

Pri neznalosti dejín by ma príbeh celkom zaujal a preto som ani nedal nízke hodnotenie. Hlavne je to lepšie natočené ako Jakubiskova verzia. Ale pri znalosti nepopierateľných faktov je podivné, akú kontroverznú frašku si pani režisérka, scenáristka a herečka v jednom zvolila. V podstate z Eržíbet urobil poctivú katolíčku, trochu aj feministku, ktorá len sem tam niekomu podrezala žilky alebo si len tak zarezala do prsníka a strčila tam vlasy svojho milovaného, ale inak celkom pohoďáčka. Všetko navyše je len komplot. Pritom o čo viac by sa preslávila, keby z hodnovernej historky urobila hororový biják. Nič z toho sa nestalo a pritom tak skvelé obsadenie to má. Najmä môj obľúbenec Brühl tu miestami vystupoval ako by to bol herec brigádnik.

• 5.5.2021  12:49
    České zázraky (TV seriál) (2017)

Očakával som niečo iné, ale aj tak veľmi dobré. Čakal som, že pôjde o veľké známe osobnosti českých dejín, ale v podstate okrem Jánskeho či Heyrovského nejde o typicky mainstreamovo známe mená. A pritom oni sú to velikáni väčší než akékoľvek trápne celebrity otŕčajúce sa v telke, zvyčajne bez zvrškov. Druhá séria je lepšia než prvá a dozvieme sa aj zaujímavosti napríklad o dejinách záchytky. U nás ju už (žiaľ) zrušili.

• 5.5.2021  11:28

Boj s alkoholizmom nie je v našich ani v českých zemiach nič nové. Až vtipné príde historické okienko, kedy pri čítaní diela Humanistická etnografia Čiech od muža menom Johannes Butzbach okolo roku 1500 narazíme na tieto riadky: „Muži v Čechách sú veľkých hrmotných postáv, majú obrovské bruchá a začervenalé nosy od nadmerného pitia piva... Ich ženy za nimi ale v pití vôbec nezaostávajú.“ Čo sa zmenilo za 500 rokov? Takže žiadna záchytka nám asi nepomôže... Ale všetka česť tým, ktorý sa snažia zmeniť.

• 5.5.2021  11:04

Film o Prokopovi Divišovi - Prokop Diviš

• 5.5.2021  10:40

Heyrovský, človek, ktorý bol 18 krát nominovaný na Nobelovu cenu. Tu stačí už len dodať: sto klobúkov dole. Aj keď tejto chémii skoro vôbec nerozumiem.

• 4.5.2021  18:12

Karel Raška je kapacita, ktorý riešil skutočné epidémie s úmrtnosťou aj 20%. A vyriešil ich. U nás "pandémiu" s úmrtnosťou hlboko pod 1% riešil plagiátor, šaman a hygienik, čo zjedol skriňu. A ani to nezvládli.

• 4.5.2021  15:15

Kto by povedal, že alpské lyžovanie vymyslel Čech? Určite žiadny Rakušák.

• 4.5.2021  14:53

Veľa objavov bolo objavených len tak, náhodne. Ale so zapojením mozgu. Podobne aj Wichterle. Zaujímavé je, že miloval kávu a vďaka kávu objavil tú parabolu a následne ho napadli tie očné šošovky. Je úžasné, akým spôsobom aj osud ľudstva sprevádza náhoda.

• 4.5.2021  14:40
    Blokáda (2005)

Film, ktorý fakt nepotrebuje komentár. Len by rušil. Obraz vypovie všetko každému, kto pozná okolnosti. A na druhej strane, kto nepozná okolnosti, tento dokument bude zbytočne pozerať. Z autentických záberov mrazí.

<< předchozí 1 2 3 4 43 85 126 168