Arsenal83

okres Prešov

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75
    • 15.11.2018  12:48

V USA to majú zdá sa zmiešané oblasti stále problematické. Tento film je dobrý, je takou zmesou Kultu hákového kríža bez prvku nacizmu a potom oscarového Crash. Chýba mu možno ten holywoodsky náboj veľkofilmu, ale myšlienkovo je bohatý. Hlavne nie je čiernobiely ani orientovaný jednostranne a to sa počíta. Stojí za to pozrieť.

• 15.11.2018  11:05
    Overlord (2018)

Niekomu zjavne nestačí, že druhá svetová vojna bola sama o sebe dostatočným hororom, musí ešte ukradnúť aj názov operácie a vymyslieť si zombiekov, aby to bolo vraj strašidelné. Pritom by možno stačilo pár záberov na echt nacistickú tvár a ten strach by bol reálnejší. Ale spájať Walking dead s vojnovým filmom je naozaj veľmi smiešne.

• 15.11.2018  10:41
    Replicas (2018)

Reeves a sci fi, to mu už nejak prischlo. Na jeho škodu, pretože berie i takéto nezmysly, vyhodené peniaze do koša. V poslednom čase sa čoraz viac začína podobať na Nicolasa Cagea. Našťastie nie ksichtom, ale filmy, čo berie, stoja za prd.

• 15.11.2018  10:27

Celkom milá francúzska vecička, ktorá má byť založený na skutočnosti a pritom z diaľky skôr pripomína nejaké Remarquov román (napr. Nebo nepozná obľúbencov). V podstate dve tretiny sú super, koniec už nebol tak dobrý. Najviac ma ale šokoval ten vekový rozdiel medzi zaľúbenou dvojicou, kto by tipoval 15 rokov? Ten Matthias Schoenaerts nejak nestarne.

• 15.11.2018  10:23
    Outlaw King (2018)

Pekný historický kúsok, ale ako pokračovanie Statočného srdca ostáva za ním veľmi ďaleko. Nemá tu charizmu hercov, nemá to hrdinstvo, chýba ten nádych romantična a chýba aj pekná princezná :) Namiesto toho vsadil na veľa stredovekej krvi, to k tomu neodmysliteľne patrí, ale to neustále vraždenie sa navzájom je tu také účelové, nedáva to tomu príbehu taký šmrnc, ako to dokázal Mel Gibson.

• 15.11.2018  10:20

Film je silne nadhodnotený nostalgiou fanúšikov a také tvrdenie, že je to azda najlepší životopisný film je naozaj prehnané až smiešne. Veď ono to ani nie je až tak životopisné, ani nejde až tak do hĺbky. Rami Malek by mohol dostať oscara za zubnú protézu. Pesničky boli skvelé a tá osobnosť jedného z najlepších spevákov všetkých čias bola určite dobre zachytená. Len nešla celkom do hĺbky. Ani čo sa týka jeho súkromia, ani čo sa týka celej skupiny Queen, ale na to by asi bolo treba celý seriál. Ako už bolo povedané, väčšina ľudí tu hodnotí skupinu a nie film samotný.

• 13.11.2018  12:33

Taký horor natočí dnes už malé dieťa na mobil i keď o horore tu je dosť ťažko hovoriť. Hrôzostrašná je tu len ústredná dvojica, tak dementného otca a syna museli hľadať.

• 12.11.2018  18:15

Informačne silné ale pre odporcov hmyzu, ako ja, to je nočná mora. Ani si nechcem predstaviť, čo všetko človek za deň skonzumuje, napríklad takú nohu zo švába. Obdivujem insektológov, že sa dokážu denno denne pozerať na také hnusy.

• 9.11.2018  10:24
    Varieté (2010)

Bežne by si muzikál zaslúžil maximálne jednu hviezdu, ale Christina Aguilera je tak úžasná speváčka, že Cher počuť len ako nejaký vzdialený vánok.

• 6.11.2018  16:38

Allen má tých vzťahových komédií až až, tu sa ale majster pera nepochlapil. Nemalo to tú šťavu ani vtipnosť. Trochu sklamanie, možno keby namiesto Sorvino dostala viac priestoru Bonham Carter.

• 6.11.2018  12:54

Aj obesiť človeka je umenie, to nie je len tak! Všetko treba dôkladne prepočítať, aby náhodou ten zločinec netrpel. Remeslo ako každé iné dnes žiaľ už vymiera, uplatnenie sa dá hľadať už len tak v Iráne alebo Číne, málo kde sa dáva ešte oprátka. Inak zaujímavý film, kde sú aj archívne zábery z frankfurtského procesu o Osvienčime, nakoľko pán Pierrepoint medzi svojimi 608 obeťami popravil aj nacistickú beštiu - Irmu Grese.

• 5.11.2018  20:40
    DNA slavných (TV seriál) (2014)

Samotný nápad je zaujímavý, ale keď pán Evans našiel Napoleonov penis v New Jersey, tak to začalo smrdieť.

• 5.11.2018  14:29
    Záhada Hitlerovy smrti (TV film) (2018)

Dosť nudné až takmer konšpirátorské s rečníckymi otázkami na začiatku ako napríklad, či náhodou tá sviňa polfúzatá neprežila. Čo je on Elvis snáď?

• 5.11.2018  13:35
    Veronika (1972)

Jedna krava a kopec rumunských detí v kuse otravne spievajú. Otras.

• 3.11.2018  14:21

Komédia má jeden element, ktorý musí byť dodržaný,a to vtipnosť. Tu som nenašiel žiadny vydarený fór, okrem toho, že čašník mal v počítači heslo Chujovina. Okrem Poplawskej sami slabší herci. Vôbec nenadchlo, skôr sklamalo.

• 3.11.2018  13:15

To je také ako z éry o Sabrine mladej čarodejnice. Kúzla na úrovni zajaca z klobúku. Film sa snaží byť takou romantickou zábavou s milou Paradis, ale jediný vtipný je tam viac menej len Jean Reno. Už keď nejaký milý, vtipný a kúzelný film, tak tak určite Začarovaná Ella (2004) s Anne Hathaway.

• 3.11.2018  11:27
    Krev Borgiů (2006)

Na takýto zaujímavý príbeh nie je treba ani vysoký rozpočet ani obrovskú výpravu. Stačí len ukazovať, ako to zhruba bolo v rodine najsvätejšieho pápeža. Výborne zahrané, Španieli už v tom čase mohli pouvažovať skôr nad seriálovou verziou. Materiálu aj kvalitných hercov mali očividne dosť.

• 2.11.2018  19:03
    The Haunting of Hill House (TV seriál) (2018)

Kto tu dával takéto hodnotenie, snáď deti čo sa boja ducha pod posteľou? Veď tu nie je takmer nič strašidelné, okrem príšerného detského kriku. Raz za časť niekto zabúcha na stenu alebo sa mu prevrátia oči. Okrem jedného skvelého bubáka v štvrtej epizóde a pár škaredých duchov inak sledujeme len kostrbaté dialógy v jednej rodine, kde chýba akákoľvek strašidelná atmosféra. Horor, ktorý nemá vystrašiť, ale len vzbudiť divný pocit, to bol ten zámer? Celkovo to bolo strašidelné tak na 20 percent, zvyšok je rodinná dráma. Najlepšia a jediná naozaj dobrá časť bola piata, kde sa vyriešila otázka ženy s ohnutým krkom.

• 1.11.2018  18:51

Nebavilo ma to tak, ako bežné Woodyho filmy. Ale je tu veľký prínos v skutočnosti, ktorá bola dokázaná v reálnom živote. Viď stačí popis k filmu. Zdá sa, že všetko, čo sa v tomto filme stalo, šlo Allenovi priamo z duše. Až mi je tej Mii Farrow ľúto. Ona si celý čas myslela, že je to len film.

• 1.11.2018  13:03

Filmové extra veľdielo, ku ktorému možno len dodať, možno len to, že farebnejšia verzia by bola ešte lepšia, aj keď je pochopiteľné, prečo je to čiernobiele. A možno ešte to, že Schindler asi nebol až tak čistý, ako je dnes prezentovaný. Minimálne to nebol žiadny Winton a peniaze hrali u neho významnejšiu rolu, než sa tu prezentuje. Ale ako film je to skvelé dielo a Schindlerovi treba uznať aj dané zásluhy.

• 1.11.2018  12:34
    Rašín (TV film) (2018)

Celkom som sa na to tešil, ale tak ako Rašín ostal v tieni Masaryka a Beneša, tak ostal tento film takmer v zatmení. Pre bežného diváka ide o politickú nudu, kde len pozerá na nejaké známe postavy z mladej československej histórie a bez znalosti historických reálií sa stráca.

• 1.11.2018  10:58
    Album(s) d'Auschwitz (TV film) (2012)

Zaujímavý, ale skôr doplňujúci dokument o nájdených fotoalbumoch ďalšej z beštií - Karla Hoeckera - ktorý si nechával fotiť na jednej strane selekciu Židov tesne pred posielaním do plynových komôr, na druhej strane si vytvoril ale aj rodinné album, na ktorom sa opaľoval s kamošmi alebo rodinou pri vode ihneď vedľa vyhladzovacieho tábora.

• 31.10.2018  18:55

Historický dokument obrovskej hodnoty a pri pohľade na vyhrabávané mŕtvoly je treba aj žalúdok. Popierači holokaustu by ale určite dementne spochybnili aj tieto autentické zábery priamo z roku 1945.

• 31.10.2018  10:14
    Barbar Ronal (2011)

Animačne to nie je žiadne veľdielo, ale vtipné je to naozaj dosť. Rozprávka určená dospelým, deti by asi nemali počúvať nadávky ako You skinny bitch! alebo pomerne často sa opakujúce slovíčko Fuck. Tu by stálo za to urobiť český dabing.

• 30.10.2018  19:55
    Extremní města (TV seriál) (2010)

Niečo sa tu naučíme. Napríklad v Jakutsku je taká zima, že sa tam kradnú baranice priamo z hlavy a je to závažný zločin. Alebo miestna predpoveď počasia hlási: "Zajtra očakávame mierne oteplenie o 30 stupňov Celzia."

• 30.10.2018  15:50

Pekný dokument o Chruščovovej návšteve v USA, na ktorej sa ukázal ako celkom milý, usmievavý chlapík. To je celkom dôkaz, že aj najsympatickejší politik môže byť diktátorom a vrahom. Chruščov sám za Stalinovej vlády bol zodpovedný za tisícky vrážd len uliciach Moskvy a sám si pýtal, aby mu zvýšili kvóty na počet odstraňovaných ľudí denne. Ale v obleku a s prasačím úsmevom vyzeral tak nevinne. Okrem toho tu je k dispozícii kratky shot s Marilyn Monroe, ktorá na tri či štyri novinárove otázky odpovedala vždy len: Bolo to zaujímavé. Najznámejšia herečka všetkých čias a pritom taká tupá hus.

• 30.10.2018  10:47
    Děsivá předpověď (TV film) (2009)

Brittany Murphy natočila tento film a potom zomrela. To svedčí o mnohom.

• 30.10.2018  10:18

Film je príjemnou spomienkou na staré dobré časy druhej svetovej vojny, kedy anglické dievčatá bez problémov vyfajčili východné párky a ešte to považovali celkom za exotiku. Dnes je situácia celkom iná a v diskusiách na britských fórach sa dozviete informácie ako: Radšej by som sa stala lesbičkou, než by som sa vyspala s výchoďákom. No nech sa páči myslím si, veď ich chce len totálny zúfalec a pri stokilovej nadváhe musí byť aj tak fuška prehrabať sa k správnemu miestu. Priemerná Angličanka naozaj nie je Cheryl Cole. Každopádne je zaujímavé, že pod pojmom skurvený východ sa na britských ostrovoch myslí všetko v Európe od Nemecko napravo, hoci nikdy nevideli mapu. Evidentne, pretože taký Pakistanec, Ind a iní vzdelaní ľudia, to už nie sú východné živly, to sú umiernení misionári islamu jej kráľovského veličenstva.

• 29.10.2018  18:17

Och tu je vidieť, že je to filmík spred takmer polstoročia. Policajt zabije farebného 17-ročného chlapca, ozbrojeného gangstera a tu sa to nijak ďalej nerieši. Dnes by mu naparili vraždu s rasovým motívom a v base by zo dve desaťročia dostával riadne hrubé kolíky na prečistenie čriev. Dnes sa predsa už vie, že každý doktor zo Sudánu alebo inžinier z Afganistanu v ruke so samopaľom ho má len pre prípad sebaobrany a polícia je banda hnusných rasistov.

• 29.10.2018  18:05

Aký je rozdiel medzi komunistickým Korejcom a tým kapitalistickým? Taký, ako je rozdiel medzi Japoncom a Číňanom, nerozoznáte ich. Ale inak celkom fajn špionážna dráma.

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75