• Krátkometrážní

Vojna a mír (1956)

Je to viac rozprávkové než veľkolepé. Henry Fonda o 30 starší od svojej postavy a nevidí to len dobrovoľne oslepený, napríklad volič Matoviča. Audrey samozrejme vo svojej role bezchybná a bez nej by táto verzia nebola tak úspešná, hoci vyšlo neskôr oveľa lepších aj v seriálových podobách. A vzhľadom na stopáž je toto bez rozdelenia a v celku veľmi do nudy vodiacou záležitosťou.

Jsem tady (2020) (studentský film)

Jednoduchý bábkový príbeh založený na počúvanom dialógu, ktorý je nedbalý, taký bežný, čo je v kontraste k tomu, že na lôžku leží stará osoba, ktorej dni sú už zrátané. Pekné ukázanie toho, ako to v istom veku berieme už ako samozrejmosť, že niekto za chvíľu odíde, a my riešime popritom už každodenné záležitosti, ako keby sa ani nechumelilo. Zomrieť na starobu a nie sám, ale predsa tak osamelý. Jestem tutaj, ale vlastne už nie som.

Beowulf a Grendel (2007) (TV film)

Horšie by už mohlo byť len Beowulf a Gábor Grendel.

Beowulf (1999)

Lambert zobral asi o balíček viac Diazepamu, ten pohľad bol akýsi stlmený až prázdny ako žalúdok Somálčana. Našťastie Rhone Mitra ešte nebolo tak vidno vystupujúce lícne kosti a viac vystupovalo niečo iné obok hrudnej kosti.

La donna che ritorna (2011) (seriál)

Na TV mini sériu veľmi slušné, zaujímavé, so svojimi muchami, ale aj Taliankami, čo hladia buľvu heteráka. Žena sa vracia je rozhodne lepšie ako ktorákoľvek Žena, čo vracia. Zároveň je to jedna z dôstojných rozlúčok s Virnou Lisi, ktorá v pokročilejšom veku svoje majstrovstvo ukazuje naplno.

Svatby pana Voka (1970)

Svadby pána Voka veľa vtipu nepriniesli, iba jeho eskapády s pohľadnými herečkami hrajúcimi sa na dámy, avšak v dnešnom svetle už lepší ako svadby Voka je aj wok Kena Homa.

Stíny války (2018)

Tak videl som Gibson, vravím si možno niečo z toho bude. Ale to som len mal na ksichte Korčokov zahmlený okulár a nevidel krstné meno. Z filmu som mal nakoniec skutočnú gibsonádu, lebo synátor veľkého Mela hrá tak, ako keby mu gitarou gibsonkou tresli po hlave. Tento film je klonom sto filmov, ale Milo skutočne nie je klonom Mela.

Svätopluk (2023) (divadelní záznam)

Ja im nerozumiem ani slovo. Ako keď si chcem nechať porozbíjať šampusové poháre, tak samozrejme opera je najlepšia pracovná metóda, ale inak radšej budem kukať tri hodiny na Svätopluka na koni na Bratislavskom hrade než toto. Veď tu by som nerozumel ani titulkom.

Čas nádejí - Episode 4 (2024) (epizoda)

Tak Krajčovičová sa vrátila v podobe zrejme spojenia spermie zbeha s jej matkou, inak som si z časti zapamätal len to, že tí Slováci to boli nacionalistické, ľudácke, antičeské a antisemitské mrchy, no a potom som sa nevedel nabažiť Žulčákovej pedikúry zvláštnou metódou lízania maďarskej päty verejnej pani Judity.

Dům u hřbitova (1981)

Niektoré triky dnes už smiešne lebo gumené nože z papule alebo v krčnej tepne sa až prehýbali, ale na tú dobu to bolo niečo. Lucio Fulci ako krstný otec gore a jeho asi najlepšie dielo, kde výborne spojil kameru, hudbu a atmosféru.

Ovládací panel
11. nej uživatel Velká Británie