• Krátkometrážní

Na vlnách Jadranu - Epizoda 5 (2023) (epizoda)

Takže Kramár bol jeden záber triezvy. Celá detektívka sa orientuje na zlatý falus. Retardi hodia človeka do mora a nikto ich neobviní z pokusu o vraždu. A celý čas sledujeme hercov, čo sú spálení ako keby vyšli rovno z krematória. Tento seriál je totiž len ich dobre zaplatenou dovolenkou.

Dunaj, k vašim službám - Episode 6 (2024) (epizoda)

Ani Lazár nestihol prísť na vlastnú zádušnú omšu, ale v Dunaji je všetko možné. A tak sa diváci roztúžia nad finále časti pri príchode postavy, o ktorej každý s IQ nad 60 nejak tušil, že sa vráti. Zaujímavosťou je, že sa tu akože v slovenských kinách vysiela propagandistický film Ohm Krüger, o čom sa ťažko dopátrať, ale ak bol vysielaný, tak nie v tom čase, keďže aj vo Francúzsku mal premiéru až 1. októbra 1941, avšak tento nacistický plátok má vyššie % než Dunaj samotný. To je už čo povedať.

Okrsek 13 (2004)

Presne ten film, kedy si nielenže neosvojím štýl, ale ako prvé mi napadne: a toto má byť nebezpečný okrsok? Ja chápem, že v Paríži sú rôzne zóny, ale boli sa už pozrieť na Luník IX.?

Manodrome (2023)

To je ale odvaha! Mozambický koreň vycáká ako renesančný maliar bielu riť a dokonca si predtým ani neoverí, či náhodou nejedol predtým chilli! Skutočne chrabrá vsuvka filmu, na ktorú som čakal. Lebo film môže byť divný, ale prečo sa tam musí už zakaždým pchať falus do konečníka za mľaskavého bozkávania je mi záhadou. Záhadou len na sekundu. Natočíš shit, tak možno to vyjde aspoň na tých farebných festivaloch. Ozajstnou záhadou sú len drahí herci, lebo toto je film len pre dezorientovaných ako hlavná postava.

S tebou nikdy (2023)

Nič nové, romantika postavená na začiatku na klamstve, potom akosi sa do seba zahľadia, medzitým sa vtipne podpichujú, príde aj nejaké úskalie, ale nakoniec všetko skvelé dopadne. Úplne klišoidný scenár prepísaný už toľkokrát, že by to urobili dieru aj tabuľky z bukového dreva. Samozrejme s dodatkom modernej doby, ktorý musí byť - lesbický pár rasovo zmiešaný a zosvadbovaný. No a ešte iné prvky, ktoré by sme v starých komédiách nikdy nevideli, bezdlvodná nahota, pri ktorej napríklad Powell spieva holý s vajcami v hrsti a Sweeney mu kuká do ritnej diery, zrejme hľadajúc pozostatky večere. Kde sa berie nejaký Chaplin, Werich, Burian či Funes, to boli tak slabí komici, že nedokázali ani pred kamerou zovrieť svoj penis!

Nevinnost (2022)

"Radšej spácham samovraždu, než mať pocit, že som jednou z nich." Dokument o stratených snoch mladých duší. Ale aj o zmanipulovaných mladých ľuďoch, ktorí sú pod propagandou ochotní položiť svoj život. Za nič, ale to nič sa obalí krásnym slovíčkom VLASŤ a už je dôvod skapať. Ten fanatizmus je na Blízkom východe už skoro 80 rokov a nič sa nevyriešilo. Vlastne oni sa tam mlátili už v Starom zákone. Je desivé pozerať sa na malé deti, ako v už v škôlke sú učené k tomu, aké dobré je zabíjať. Ešte desivejšie je pozerať na trojročné dieťa, ako je zvyknuté, že počuje výbuchy a nálety. Hrozný mentálny stav dokladujú hádky vo vnútri vojska, priamo medzi naverbovanými, kde sa jeden hovorí: "Keď prestaneme okupovať Gazu, môžeme začať mierové rokovania." Druhý odpovedá: "Nie, oni nech prestanú útočiť." Toto je presne spôsob, akým nikdy žiadna vojna neskončila a vidno, že aj v izraelskej armáde sa proste polovica bojí smrti a druhá je ochotná len tak padnúť, hlavne, že predtým pozabíja pár Arabov. Zo všetkého ma ale najviac šokovalo, akým spôsobom inštruovali slepé dievča, že ako má strieľať. To im ešte nedošlo, do akej absurdnosti dospeli?

The Chris Watts Story (2020) (TV film)

TV film o tom, čo už bolo nakrútené v dokumentárnej verzii. Dvakrát. Ako projekt ID: Chris Watts: Záhadná vražda ID a ako projekt Netflixu: Americká vražda. Obe výborné a film sa im podobá tým, že kopíruje presne to, čo je zachované na záberoch zo sociálnych sietí, z policajného natáčania, z TV natáčania. Herci sa na svoje predlohy maximálne podobajú. Dokumenty ale prinášajú veľký šok, tento neponúka žiaden. Nepochopiteľný zločin je znázornený krátko a sucho a vzhľadom na deti tu nie je ukázané vôbec nič. Film na to nemal odvahu a preto nedokázal vzbudiť také emócie ako dokumentárne verzie.

I.S.S. (2023)

Vynikajúci námet. Prvých 15 minút, aj to som asi pridal. Zem v atómovej vojne po obrovskom prekvapení: ruskom útoku na USA - to by nemý nepovedal, veruže nápadité. Ako sa zachovajú kozmonauti v zmiešanej grupe? No jasné, že dôjde k nejakým obetiam, ale kým sa k tomu dostaneme, veľkú časť sledujeme a počúvame len skafandrového muža ako vzdychá, potom vzdychá niekto druhý, potom je niekto zavesený na kábloch a keď zo zívania už dostávate faryngitídu s kombináciou opuchnutých mandlí, už je koniec. Bez vysvetlenia, bez nejakej hĺbky. Veľká vďaka, že na palube boli aspoň ostré nože.

Letecké katastrofy - Výbušné přistání (2020) (epizoda)

Keď ideš na palubu lietadla, tak čo si tam vezmeš? No jednoznačne kanistre s benzínom 😅Ale pre istotu kanister zameníš za fľaše od bielidla, nech to nie je nápadné. A potom už len letuška zahlási: Vitajte na palube. Pre vašu bezpečnosť je vám k dispozícii aj batéria od motorky. Radi tu s vami uhoríme...

Sissi: Atentát na císařovnu (2018) (TV film)

"Keďže nemá peniaze na pištoľ, jeden kamarát mu daruje pilník". A tak bol osud slávnej cisárovnej zapečatený. Dalo sa o jej ženevskom pobyte povedať viac. Možno to nie je na 100% pútavé a strhujúce. Ale informačne husté a hlavne sa dočkáme aj tajnú paparazzi foto cisárovnej, ktorá nám pripomína, že aj to bol len človek z mäsa a kostí chodiaci po uliciach ako bežná žena a veľkosť z nej urobili len stránky dejepisu a nespočetné sochy a žiaľ, aj nevydarené a jej meno przniace seriály typu Sissi. Za to meno jej vraha nikto okrem fundovaných už nepozná a aj vďaka nemu nejakí anarchisti sú už každému u prdele, možno okrem spitých pankáčov, čo nevedia, čo so životom. Hoci tí anarchisti 19. storočia boli aspoň vzdelaní a nešlo im len o bliakanie slova anarchy s chudými prstami vztyčenými na nejakom nepočúvateľnom koncerte.