To musí být nebe (2019) odpad!

čistá propaganda a strata času..//našťastie tam nikto neexploduje, takže ide v podstate o prevratný plastelínsky pokus o film..

Šípková Růženka (1990)

krásny film s nádhernou kamerou a úžasnými kostýmami..// vtipné scény s kráľom a jeho poradcom..// pôvabná princezná a fešný princ   no a tých trinásť víl, mmm..

Oběť (2022)

videné na čt1, 20:20 // veľmi pôsobivý film, celý čas som bol v napätí ako to dopadne // úžasný a sústredený výkon hlavnej predstaviteľky // teším sa na ďalšie diela pána režiséra

...a Bůh stvořil ženu (1956)

videné po veľa, veľa rokoch a opäť to bol jeden neustály šok a úžas.. čistá terapia s nejasným koncom..// nočná mora každého lekára :-)) ..// v histórii filmu naozaj zriedkavý úkaz keď si mladá žena (alebo ešte stále dievča?) robí čo chce a kedy chce.. // v našich končinách nevídaná drzosť aj keď si to premietnem do prítomnosti.. vtedy to muselo byť pre slušne vychované publikum naozaj niečo ako z iného sveta..// roger vadim tlačil na pílu skoro celý čas, ale risk sa vyplatil a popri báječnej BB zmenil život naveky aj celému mestečku..// a to sa fakt podarí naozaj len máloktorému (a ešte k tomu veľmi fešnému) režisérovi..// tento film je fenomén, legenda, rozprávka, peklo, katarzia, trápenie, raj..// mňam!!

Barbie (2023)

videné 17/12/2023 na hbo max.. dokonalý test či ste empatický, moderný muž rešpektujúci a milujúci ženy.. alebo zaostalý dobytok, ktorý bude celý čas v šoku z toho, že ženy sú lepšie, šikovnejšie a hlavne sebestačné..   svieži, zábavný a hlavne poučný film od mladej, drzej, geniálnej režisérky.. skvelá výprava, úžasné farby, kultová pesnička i nečakane ústretový mattel.. a príde aj na dojemné scény..   odvážne pojatá odpoveď na najväčší dievčenský hračkársky fenomén a jeho večný presah do nášho sveta.. mňam!

Čas (2021)

videné na HBO 09/12/2023.. zaujímavý, skvele vypointovaný príbeh s pomerne rýchlym tempom.. je to v podstate divadelná hra, ktorú sledujeme na jednej väčšej horúcej pláži.. tá je od okolitého sveta izolovaná prenáramne vysokými skalami, takže všetci zostávajú kvôli nej pekne pokope..   všetci herci v pohode, najviac ma potešilo zblíženie sa tých dvoch mladých..   jednoznačne jeden z lepších filmov nášho milovaného indického maestra..

Nikdo (2021)

svieži film s kopou originálnych nápadov.. jasnou inšpiráciou je john wick, ale práve v porovnaní s ním vidno podstatný rozdiel krásy..   krásna connie nielsen, zaujímavý casting, skvelá hudba..

Rytíř pohárů (2015)

nádherný film od geniálneho režiséra a najlepšieho kameramana tohoto millénia..   zážitok pre každého vnímavého, liberálneho voliča..

Amélie z Montmartru (2001)

úžasný a nápaditý film.. číra radosť z bytia a neustále pokusy o jeho zlepšenie..   len škoda, že si pán režisér nevybral vhodnejšiu herečku.. lebo tá čierna ofina toto nádherné dielo brzdí oveľa častejšie ako by bolo vhodné..    možno raz niekto natočí remake tohoto skvostu, ale už bez tej hamovky..

Schůzka naslepo (1987)

geniálne dielo, úžasné scény a mimoriadne škaredý antagonista s “mimoriadne” milujúcimi rodičmi..